Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#76 4. 5. 2006 10:33

Bláža.
Host

Re: Duchovno a politika

poletucha napsal(a):

Bláža.. napsal(a):

Pandorroo,
nehledám učitele, nechci být ezoterikem, chci si pokecat s děvčaty, je to tak těžké pochopit?

Je těžké pochopit, že tohle není ničí ezoterická škola?

Hergot, je tu přece i Pavlač.
Na jiné poradny nechodím právě z tohoto důvodu, nechci si jen tak pokecat s děvčaty, nemám na to čas, chci se něco inspirujícího dozvědět.

Poletucho,
jestli to bylo málo pochopitelné, nemám tolik času, vyjadřuji se stručně, doplním, chci si pokecat s děvčaty o duchovních záležitostech.
Na FÓRU, to je náměstí, ne poradně. Babinet se dělí na Poradny a Diskusní fóra. Duchovní je zařazen ve fórech.
Díky za pochopení

#77 4. 5. 2006 12:10

lvice
Host

Blážo,

jsi na veřejném diskuzním fóru, takže i Salvátor má právo se k tomu všemu vyjádřit a se Ti to líbí nebo ne. A pokud Ti vadí, tak jeho příspěvky nečti. Je to velice jednoduché. Ale ty mě vlastně ignoruješ, tak to udělej i se Salvátorem a mᚠklid......

#78 4. 5. 2006 12:55

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Nazdar Lvice, Tebe jsem už dávno neviděla, ani nezaregistrovala, jak se máš? Stále při síle?

Já si od ezoteriky chci odpočinout, vzpoměla jsem si na radu tety, co uměla mimosmyslově komunikovat na dálku.
Radila, že to není dobré, věnovat se tomu příliš, že to odvádí od života, tak se těším na rýpání na zahrádce,  mám dost exponovanou práci, tak jen relax, klídek, sluníčko, přátelé,
pohodové rozhovory o životě a když zbude čas, tak mohu na premiéru nového filmu. Snad to vyjde.
Měj se dobře,
Bláža..

Není tady

#79 4. 5. 2006 13:36

Teru
♥♥♥♥---

Blážo, nelze ti poslat vzkazík, mᚠplno, tak koukej mazat! Ve vzkazovníku, samo cool

Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

#80 4. 5. 2006 14:08

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Teru napsal(a):

Blážo, nelze ti poslat vzkazík, mᚠplno, tak koukej mazat! Ve vzkazovníku, samo cool

Mažu, ahoj

Není tady

#81 4. 5. 2006 18:27

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

Jano,
nesrovnavam. Jmena jsem napsala tak, jak mne napadla, ti muzi maji hodne ruzneho, ale take hodne spolecneho. A to smysl pro pravdu a "zabejcilost" s jakou si jdou za svym. A to i proti proudu a Hus dokonce i za cenu vlastniho zivota.
A Hus stejne jako Masaryk meli smysl pro cest a hajili pravdu bez  ohledu na vlastni prospech. To, ze je mezi nimi nekolik stoleti, nehraje vubec zadnou roli. A myslim, ze neni treba pouzivat v souvislosti s obema slova :"to bych si nikdy nedovolila" - Proc? Vzdyt nejen jejich doba si k nim dovolila uplne vsechno, oba byli vlaceni bahnem, oba byli vynaseni do nebeskych vysek, oba cas od casu spadli a oba byli predevsim obycejni lide s obycejnymi radostmi a starostmi.

Blazo,
ted ti nerozumim...
Ja ziskala z teto diskuse dojem, mozna mylny, rada si ho opravim, ze jako mucednici si prave pripadaji ti, co nechapou myslenky druheho, zde konkretne Salva. To oni mu podsouvaji "omylnost". On zadne obavy z omylu nema a stale jen zduraznuje, ze to, co rika, je vysledkem jeho dvacetilete prace. Tedy zadna vyctena moudra, jen prosta empirie. To, co rika, jsou jen jeho osobni zkusenosti a myslenky, neni to zadne dogma, ktere by vladlo svetu. Jde o nazor, ktery nehodnoti, jen proste je... Presto vyvolava tolik diskusi a emoci... A to proc?? Ze by strach z neznameho?? Nejistota z nepoznaneho?... Je to tak fantasticke, co rika Salv, ze proste neuveritelne? On ale nevyzaduje, abychom mu to verili, jen sdeluje svuj pohled na svet, primo a bez obalu... a ja tu porad jen dokola ctu o toleranci a vzajemne ucte k nazoru druheho..tak kde sakra je? Ta tolerance? Vuci jasnym a bez servitku sdelenym nazorum??? Proc misto jasnych protiargumentu porad jen ctu: a jak to vis tak jiste? jsi namysleny, tvoje ego je velike, bla bla bla? Proc je to porad o Salvovi/o mne, misto toho, aby to bylo o tom, co rikame??

Osobne si myslim, ze jsme-li v duchovnim foru, melo by zde platit to, co ve vsech "duchovnich" skolach: zak si hleda sveho ucitele. Neni na uciteli, aby se prizpusobil zaku. Je na zakovi, aby si nasel spravneho ucitele. Pokud nerozumi, aby hledal proste jinde, nebo se zcela obycejne zeptal. Misto toho se zde pokrikuje na ucitele, ze se vyvysuje nad zaka! A ted mam na mysli nejen toto forum. Neni prece vinou ucitele, ze pocita alespon s elementarnim "duchovnim probuzenim" kazdeho sem prichazejiciho zaka a to s tim, ze si nebude brat nic osobne, nebude vztahovacny a pokud necemu nerozumi, tedy to neni schopen prijmout, coz je naprosto prirozene, nezacne svou nejistotu a nevedomost skryvat za pokrik o urazkach a vyvysovani se. Pokud tato zakladni premisa neplati, nemuzeme se tu nikdy stat vzajemne uciteli a zaky a budeme se jen utapet v nekonecnych tahanicich a dikusich o "urovni komunikace".... Tedy v diskusich o nicem!

Pan,
díky za tvůj názor, vypadá to, že jsi možná jedna z mála lidí zde (ne-li jediná!), kteří doopravdy pochopili, co říkám a jak přemýšlím. Díky za to a hluboce se před tebou skláním...

Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

#82 4. 5. 2006 18:38

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Bláža. napsal(a):

poletucha napsal(a):

Bláža.. napsal(a):

Pandorroo,
nehledám učitele, nechci být ezoterikem, chci si pokecat s děvčaty, je to tak těžké pochopit?

Je těžké pochopit, že tohle není ničí ezoterická škola?

Hergot, je tu přece i Pavlač.
Na jiné poradny nechodím právě z tohoto důvodu, nechci si jen tak pokecat s děvčaty, nemám na to čas, chci se něco inspirujícího dozvědět.

Poletucho,
jestli to bylo málo pochopitelné, nemám tolik času, vyjadřuji se stručně, doplním, chci si pokecat s děvčaty o duchovních záležitostech.
Na FÓRU, to je náměstí, ne poradně. Babinet se dělí na Poradny a Diskusní fóra. Duchovní je zařazen ve fórech.
Díky za pochopení

Blážo,
nechci ti nic vyčítat a nechti se tě nijak dotknout. Dovol však, abych ti připomněl, že dělᚠstejnou chybu, jako před časem. Navíc, přišla jsi do této, mnou založené diskuse, nechceš diskutovat na toto téma, a ještě se tady prezentuješ tak, že je to blbé už i těm dalším holkám.

Ovšem souhlasím s poletuchou, že pro pokec je tady pavlač. Také ti nikdo nebrání v tom, aby sis založila svou diskusi a "kecala" s těmi, co to tak chtějí. Buď jsi jista, že ti to "kecání" nebudu narušovat svými esoterickými radami...

Ale klidně si tady buď, nemám v úmyslu tě žádným způsobem vyhazovat, ovšem s tím rizikem, že se občas dozvíš něco, co ti nemusí být příjemné - a zdá se mi, že to nebude pouze ode mne...

Není tady

#83 4. 5. 2006 18:56

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Salvatore, to už se stává, že tam, kde je člověk osloven, reaguje.
Už Ti sem nepůjdu, přeji Ti hodně tvůrčích úspěchů, měj se moc fajn. Mᚠvolno.

Není tady

#84 4. 5. 2006 19:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Salvator napsal(a):

Pan,
díky za tvůj názor, vypadá to, že jsi možná jedna z mála lidí zde (ne-li jediná!), kteří doopravdy pochopili, co říkám a jak přemýšlím. Díky za to a hluboce se před tebou skláním...

Salve,
netreba se sklanet a nemyslim, ze jsem tu jedna z mala natoz jedina.... spis mi asi stejne jako tobe vadi uzkoprsost, zaslepenost a neschopnost prijimat nove veci a myslenky. Nechut podivat se na svet novyma ocima..... Nedokazu k tomu mlcet. Nejsem si jista, zda je to prednost, kdo vi? Kazdopadne ti ale dekuji za hezke pohlazeni smile

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#85 5. 5. 2006 0:56

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

Salve,
netreba se sklanet a nemyslim, ze jsem tu jedna z mala natoz jedina.... spis mi asi stejne jako tobe vadi uzkoprsost, zaslepenost a neschopnost prijimat nove veci a myslenky. Nechut podivat se na svet novyma ocima..... Nedokazu k tomu mlcet. Nejsem si jista, zda je to prednost, kdo vi? Kazdopadne ti ale dekuji za hezke pohlazeni smile

Já jsem poctěn a je mi dobře na duši, když poznávám lidi, jako jsi ty. Jinak bych si doopravdy zakrátko připadal jako blázen... mnohokrát mi k tomu moc nechybí...

Jsem si před chvílí dělal IQ test na internetu, abych se ujistil, jestli jsem magor já, anebo zbytek světa big_smile. Teprve po získání výsledku jsem se uklidnil..., i když říká se, že bláznovství s genialitou úzce souvisí, tak nevím...lollollol

Není tady

#86 5. 5. 2006 7:13

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Salvator napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Salve,

Já jsem poctěn a je mi dobře na duši, když poznávám lidi, jako jsi ty. Jinak bych si doopravdy zakrátko připadal jako blázen... mnohokrát mi k tomu moc nechybí...

Jsem si před chvílí dělal IQ test na internetu, abych se ujistil, jestli jsem magor já, anebo zbytek světa big_smile. Teprve po získání výsledku jsem se uklidnil..., i když říká se, že bláznovství s genialitou úzce souvisí, tak nevím...lollollol

Lepší blázen nežli průměr!
Můj muž je taky "divnej", je to naprosto osvěžující, nestandartní postupy a myšlení, podporuji ji to jak se dá.

Upravil(a) poletucha (5. 5. 2006 23:21)

Není tady

#87 5. 5. 2006 16:29

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Tak to ja si Salve jako blazen nepripadam smile Mne spis jako blazni pripadaji ti druzi  reta  A to je teprv "maso"  lol

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#88 5. 5. 2006 22:14

Folly
Host

Salvator napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Salve,

Promin Salve, ale test IQ pres internet je laicky, a tudiz psychology neuznavany, protoze toho rekne o clovekovi dost malo. Rozhodne ne, jestli je clovek "magor" nebo ne. Nechci se te v zadnem pripade dotknout, ale magor= clovek s poruchou osobnosti, po staru psychopat. Verim, ze jim nejsi, ale ty jsi "nekde jinde" a jsi pro to hodne zapaleny.
Mam par pratel podobne zapalenych-jeden v sekci, a druhy v cirkvi. Ten prvni se neni schopen podivat na svet jinyma nezli svyma ocima, ten druhy ano, a to veri, ze mu bylo svereno poslani sirit viru dal. Chapes ten rozdil?
Co si tim testem  chces dokazat? Ty jsi evidentne chytry  a dobry clovek, a myslim, ze tady o tom nikdo nepochybuje.
Spis lidi irituje, jak za tu svoji "viru" bojujes slozitymi texty, sroubujes to nekam jinam a vys, tvoje duchovno je az moc duchovni a odtrzene od zivota. Je to ucelem nebo ma byt duchovno spojeno s realnym zivotem?

#89 5. 5. 2006 23:31

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Damanhur
Salve, ten nᚠkamarád se ženou mi napsal, že zjišoval tam od Italů informace a že o tom nikdo nic neví, ani že to existuje.
Asi si to budu muset ověřit na místě. Jedeme tam kolem 13.5., uvidím.

Rozvíjet teorie o převedení myšlenky D. do české politické praxe už, promiň, nebudu, máme na to odlišný názor.
Zajímám se o to spíše ze zvědavosti. Čiao, hezký víkend.

Není tady

#90 6. 5. 2006 8:18

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Folly napsal(a):

Promin Salve, ale test IQ pres internet je laicky, a tudiz psychology neuznavany, protoze toho rekne o clovekovi dost malo. Rozhodne ne, jestli je clovek "magor" nebo ne. Nechci se te v zadnem pripade dotknout, ale magor= clovek s poruchou osobnosti, po staru psychopat. Verim, ze jim nejsi, ale ty jsi "nekde jinde" a jsi pro to hodne zapaleny.
Mam par pratel podobne zapalenych-jeden v sekci, a druhy v cirkvi. Ten prvni se neni schopen podivat na svet jinyma nezli svyma ocima, ten druhy ano, a to veri, ze mu bylo svereno poslani sirit viru dal. Chapes ten rozdil?
Co si tim testem  chces dokazat? Ty jsi evidentne chytry  a dobry clovek, a myslim, ze tady o tom nikdo nepochybuje.
Spis lidi irituje, jak za tu svoji "viru" bojujes slozitymi texty, sroubujes to nekam jinam a vys, tvoje duchovno je az moc duchovni a odtrzene od zivota. Je to ucelem nebo ma byt duchovno spojeno s realnym zivotem?

Folly, ovšem, že to bylo myšleno pouze jako nadsázka, omlouvám se. Také neberu vážně třicetiotázkové testy.
A propos, znám svůj horoskop a vím, že lidé tohoto typu mohou druhým připadat jako blázni. V tom si nedělám žádné iluze. Způsob, jakým uvažují tito lidé se diametrálně liší od uvažování no, řekněme 98,5 procenta populace. A to už je dostatečná kvalifikace pro označení nálepkou "psychopat", nemyslíš? Čímž ovšem není řečeno, že ten zbytek populace je duševně zdráv, v praxi to bývá často opačně. Ježíš byl také naprosto při smyslech a přesto ho pověsili na kříž lidé kteří si říkali kněží Boha. V podstatě to ale byli uletění psychopati až na pár výjimek, jako byl třeba Nikodém.
Ano, chápu ten rozdíl, ovšem v mém případě si nemyslím, že by mi bylo svěřeno něco šířit, nějaké poslání nebo co. To je silně cítit mesiášským syndromem. Takové ambice nemám a jediné co mne zajímá, abych vždy vyjadřoval to, co doopravdy cítím jako správné a co mám prověřené vlastní zkušeností. Tito mesianisté mají velmi silnou tendenci skončit jako Hitlerové, Bushové a podobní další "spasitelé lidstva". A to bych nerad.

Není tady

#91 6. 5. 2006 8:27

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

poletucha napsal(a):

Damanhur
Salve, ten nᚠkamarád se ženou mi napsal, že zjišoval tam od Italů informace a že o tom nikdo nic neví, ani že to existuje.
Asi si to budu muset ověřit na místě. Jedeme tam kolem 13.5., uvidím.

Rozvíjet teorie o převedení myšlenky D. do české politické praxe už, promiň, nebudu, máme na to odlišný názor.
Zajímám se o to spíše ze zvědavosti. Čiao, hezký víkend.

Také si nemyslím, že by bylo vhodné přejímat vše naslepo. Damanhur stojí na duchovně vyspělých jedincích a vychovává duchovně vyspělé jedince proto, aby to mohlo fungovat.

V naší společnosti se dostávají k moci všelijací egoisté a chamtivci, ovšem nikoliv duchovně vyspělí jedinci. Ti stojí na okraji společnosti. Je to přirozené: egoista volí egoistu, zloděj volí zloděje. Jinak to být nemůže. Egoista nikdy neuzná to, že duchovně vyspělý jedinec mu může být větším přínosem, než zas jenom egoista. A vůbec, viděla jsi už to, aby egoista rozpoznal duchovně vyspělého jedince v davu lidí? Pokud ho rozpozná, tak ho zpravidla obviní z egoismu nebo jiných "kouzelných" vlastností, kterými ovšem disponuje sám...

A propos, že Damanhur stojí, to si piš. Nedávno jsem s nima komunikoval a zvali mne na návštěvu. Ovšem pobyt tam je pro mne finančně nákladný, vzhledem k tomu, že bychomtam jeli dva. Takže prozatím jsme to vzdali. Možná jindy.

Není tady

#92 6. 5. 2006 9:03

Folly
Host

Salvator napsal(a):

A propos, znám svůj horoskop a vím, že lidé tohoto typu mohou druhým připadat jako blázni. V tom si nedělám žádné iluze. Způsob, jakým uvažují tito lidé se diametrálně liší od uvažování no, řekněme 98,5 procenta populace. A to už je dostatečná kvalifikace pro označení nálepkou "psychopat", nemyslíš? Čímž ovšem není řečeno, že ten zbytek populace je duševně zdráv, v praxi to bývá často opačně.

Ten tvuj horoskop by me zajimal.Neni to tajne?

#93 6. 5. 2006 9:14

Folly
Host

Salvator napsal(a):

A propos, znám svůj horoskop a vím, že lidé tohoto typu mohou druhým připadat jako blázni..

Byt blaznem neni udel, to je stesti:)

#94 6. 5. 2006 14:47

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Folly napsal(a):

Salvator napsal(a):

A propos, znám svůj horoskop a vím, že lidé tohoto typu mohou druhým připadat jako blázni. V tom si nedělám žádné iluze. Způsob, jakým uvažují tito lidé se diametrálně liší od uvažování no, řekněme 98,5 procenta populace. A to už je dostatečná kvalifikace pro označení nálepkou "psychopat", nemyslíš? Čímž ovšem není řečeno, že ten zbytek populace je duševně zdráv, v praxi to bývá často opačně.

Ten tvuj horoskop by me zajimal.Neni to tajne?

Tajné to není, ale nevystavuji svá data veřejně, napiš si na email nebo zprávu, dám ti je s podmínkou, že pouze pro tebe. A propos, jsi astroložka Folly?

Není tady

#95 6. 5. 2006 14:55

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Folly napsal(a):

Salvator napsal(a):

A propos, znám svůj horoskop a vím, že lidé tohoto typu mohou druhým připadat jako blázni..

Byt blaznem neni udel, to je stesti:)

Dy také šasten jsem... respektive, nikdy, snad v žádném jiném životě jsem neprožíval tak permanentní štěstí, jako nyní. A je to pořád lepší a lepší

Možná i proto si připadám jako blázen, v moři neštěstí kolem mne...

Lidi prostě nechtějí být šastni, nebo co... a navíc, když jim někdo ukáže cestu, tak řeknou, že zrovna netouží po ní jít, že si chtějí jenom pokecat, že nejsou v žádné esoterické škole, ale na rynku, že nemají čas,... prostě milion výmluv... tak a si poslouží...

Naštěstí, život na zemi je docela dobrý paragánský výcvikový tábor... není třeba nikam chodit, že?

Není tady

#96 7. 5. 2006 21:48

Folly
Host

Salvator napsal(a):

Tajné to není, ale nevystavuji svá data veřejně, napiš si na email nebo zprávu, dám ti je s podmínkou, že pouze pro tebe. A propos, jsi astroložka Folly?

Zdravim z paraganskeho vycviku. Astrolozka nejsem.
Nejsem zaregistrovana,takze na mne je akorat spojeni mailem,napr. cb472054@tiscali.cz.Jestli budes chtit, napis.Ahoj.

#97 9. 5. 2006 15:52

lvice
Host

Salvátor napsal(a):

Pan,

No Salve, to pro hledající není příliš povzbuzující, že?

#98 25. 5. 2006 12:45

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Tak jsem se Salve do toho Damanhuru nakonec nepodívala. Ti naši známí měli nemocný děti. Já jsem to od nich asi chytla a teď se léčím.

Co jsem jen tak povrchně vyrozuměla z diskuzí o severu Itálie, že tam okultismus (nenaštvi se prosím) vždy kvetl a kvete, směrem ke Švýcarsku nejvíc, každé údolí tam je pomalu zcela samostatné, každé prodchnuto jiným duchem.
Výborné podmínky.
Nepouštím to z hlavy, snad se tam ještě dostanu..

Prosba - Snažím se dle dostupných informací na internetu pochopit svůj horoskop. Mám tam asi ten tvar vědra se saturnem nahoře a nevím si s tím rady. A ještě některé kombinace planet, neumím si to vyložit dohromady, vždy jen kus po kusu, dóm po dómu. Mohla bych se s tím na Tebe, prosím, obrátit v mailu?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí