Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 1. 5. 2006 9:09

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Duchovno a politika

1jana napsal(a):

Já jsem Salve četla tento Tvůj příspěvek až poté, co jsem napsala poznámku o volbách a straně, kterou jsi doporučoval atd. Když bych si Tvé psaní o Damanhuru přečetla dříve, tak už bych ten příspěvek nenapsala. Bohužel asi nejsem ještě na takové duchov.úrovni a asi ještě dlouho nebudu, ale ta myšlenka je podle mne silně utopistická a řekla bych až nebezpečná. Nemám ráda a nesnáším komunity a nevím a ani necítím to jako správné, proč by jí měl člověk vyhledávat :-( takže asi tak. 
                                                                  J.

Ano, já to vím, a kvůli lidem jako ty jsme v bryndě, jaké jsme. Nemám ráda, nesnáším... egoismus, neschopnost rozpoznat bližního jako bratra, v konečném důsledku šovinismus, nacionalismus a xenofobie.
Bráníte se změnám, které jsou nevyhnutné a nechápete, že zastavit je nelze. Spíše tím svým postojem zdržujete vývoj, zachováváte status quo a umožňujete silám materialismu aby nás neustále ovládaly.
Tato cesta vede do naprosté zkázy a civilizace se tak stává kolosem na hliněných nohou. Je vás hodně, ale nás začíná být také hodně.

Jenom tě upozorním, a s tebou všechny podobné, že se držíte toho, co padne. Padnete spolu s tím, pokud se včas nepřeorientujete a nepřijmete nové. A času je už velmi, velmi málo....


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#52 1. 5. 2006 9:38

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Duchovno a politika

Tato cesta vede do naprosté zkázy a civilizace se tak stává kolosem na hliněných nohou. Je vás hodně, ale nás začíná být také hodně.

Jenom tě upozorním, a s tebou všechny podobné, že se držíte toho, co padne. Padnete spolu s tím, pokud se včas nepřeorientujete a nepřijmete nové. A času je už velmi, velmi málo....
----------------------------------------------------------------------------------------------
To už je varování???
Jednou padneme všichni Salvatore, v tom mᚠpravdu, ale to by mohl říci každý, každému.

Salvatore, jediné, co mě napadá, že silný tabák ještě nemusí znamenat kvalitu.
No, díky za názor.

Upravil(a) Bláža.. (1. 5. 2006 9:41)

Není tady

 

#53 1. 5. 2006 9:42

1jana
Host

Re: Duchovno a politika

Ano, čekala jsem takovouto odpověď, i když se přiznám, že Tvou slyšitelnou nenávistí a zlobou na ty, kteří nejsou na tom jako ty a brání Ti, předčil příspěvek mé očekávání. Neznᚠmě a nevíš a já Tebe také ne.
Mám svou cestu a druhému nezazlívám jeho. U komunit a lidí zapálených fanaticky pro svou pravdu postrádám v určitém úseku už jakoukoliv toleranci. Já prostě mám potom pocit, že Ti lidé pak pro své vize jsou schopni ublížit i svému okolí a vše si zdůvodnit a obhájit.  Nechci rozdmýchávat žádnou diskuzi, omlouvám se možná za tón, jakým jsem zareagovala na psaní o Damanhuru, asi jsem Tě hodně vyprovokovala.
Když si ty myslíš, že já a mí přátelé, se kterými se stýkám, jsem taková, jak jsi vyjmenoval ve svých větách a že jsem egoista, tak si to mysli a zdůvodňuj si to tím.  J.

Salvator napsal(a):

1jana napsal(a):

Já jsem Salve četla tento Tvůj příspěvek až poté, co jsem napsala poznámku o volbách a straně, kterou jsi doporučoval atd. Když bych si Tvé psaní o Damanhuru přečetla dříve, tak už bych ten příspěvek nenapsala. Bohužel asi nejsem ještě na takové duchov.úrovni a asi ještě dlouho nebudu, ale ta myšlenka je podle mne silně utopistická a řekla bych až nebezpečná. Nemám ráda a nesnáším komunity a nevím a ani necítím to jako správné, proč by jí měl člověk vyhledávat :-( takže asi tak. 
                                                                  J.

Ano, já to vím, a kvůli lidem jako ty jsme v bryndě, jaké jsme. Nemám ráda, nesnáším... egoismus, neschopnost rozpoznat bližního jako bratra, v konečném důsledku šovinismus, nacionalismus a xenofobie.
Bráníte se změnám, které jsou nevyhnutné a nechápete, že zastavit je nelze. Spíše tím svým postojem zdržujete vývoj, zachováváte status quo a umožňujete silám materialismu aby nás neustále ovládaly.
Tato cesta vede do naprosté zkázy a civilizace se tak stává kolosem na hliněných nohou. Je vás hodně, ale nás začíná být také hodně.

Jenom tě upozorním, a s tebou všechny podobné, že se držíte toho, co padne. Padnete spolu s tím, pokud se včas nepřeorientujete a nepřijmete nové. A času je už velmi, velmi málo....

 

#54 1. 5. 2006 10:39

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Duchovno a politika

- v súčasnosti tam , kde ide i vežké peniaze a moc-rôznorodú , neplatia žiadne pravidlá - / práve preto sa obávam, že nech by bola myšlienka -zmena systému akákožvek, vždy by stanovovala práve tie pravidlá -a už je to v háji-zelenom / všeobecne sa tomu hovorí  žudská povaha,

Není tady

 

#55 1. 5. 2006 10:57

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Duchovno a politika

Salvator napsal(a):

1jana napsal(a):

Já jsem Salve četla tento Tvůj příspěvek až poté, co jsem napsala poznámku o volbách a straně, kterou jsi doporučoval atd. Když bych si Tvé psaní o Damanhuru přečetla dříve, tak už bych ten příspěvek nenapsala. Bohužel asi nejsem ještě na takové duchov.úrovni a asi ještě dlouho nebudu, ale ta myšlenka je podle mne silně utopistická a řekla bych až nebezpečná. Nemám ráda a nesnáším komunity a nevím a ani necítím to jako správné, proč by jí měl člověk vyhledávat :-( takže asi tak. 
                                                                  J.

Ano, já to vím, a kvůli lidem jako ty jsme v bryndě, jaké jsme. Nemám ráda, nesnáším... egoismus, neschopnost rozpoznat bližního jako bratra, v konečném důsledku šovinismus, nacionalismus a xenofobie.
Bráníte se změnám, které jsou nevyhnutné a nechápete, že zastavit je nelze. Spíše tím svým postojem zdržujete vývoj, zachováváte status quo a umožňujete silám materialismu aby nás neustále ovládaly.
Tato cesta vede do naprosté zkázy a civilizace se tak stává kolosem na hliněných nohou. Je vás hodně, ale nás začíná být také hodně.

Jenom tě upozorním, a s tebou všechny podobné, že se držíte toho, co padne. Padnete spolu s tím, pokud se včas nepřeorientujete a nepřijmete nové. A času je už velmi, velmi málo....

Salve, překvapila mě Tvá reakce. Vždy přece každý z nás má svou cestu a nikdo nemá právo soudit druhé.


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#56 2. 5. 2006 8:58

lvice
Host

Re: Duchovno a politika

V neděli jsem koukala na dialog mezi Jandákem a Kalouskem. Ač jsem k volbám jít nechtěla, Jandákovi velice fandím a protože je lídr za ČSSD za Jihočeský kraj, tak ho jdu volit.

 

#57 3. 5. 2006 14:21

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Duchovno a politika

lueta napsal(a):

Salvator napsal(a):

1jana napsal(a):

Já jsem Salve četla tento Tvůj příspěvek až poté, co jsem napsala poznámku o volbách a straně, kterou jsi doporučoval atd. Když bych si Tvé psaní o Damanhuru přečetla dříve, tak už bych ten příspěvek nenapsala. Bohužel asi nejsem ještě na takové duchov.úrovni a asi ještě dlouho nebudu, ale ta myšlenka je podle mne silně utopistická a řekla bych až nebezpečná. Nemám ráda a nesnáším komunity a nevím a ani necítím to jako správné, proč by jí měl člověk vyhledávat :-( takže asi tak. 
                                                                  J.

Ano, já to vím, a kvůli lidem jako ty jsme v bryndě, jaké jsme. Nemám ráda, nesnáším... egoismus, neschopnost rozpoznat bližního jako bratra, v konečném důsledku šovinismus, nacionalismus a xenofobie.
Bráníte se změnám, které jsou nevyhnutné a nechápete, že zastavit je nelze. Spíše tím svým postojem zdržujete vývoj, zachováváte status quo a umožňujete silám materialismu aby nás neustále ovládaly.
Tato cesta vede do naprosté zkázy a civilizace se tak stává kolosem na hliněných nohou. Je vás hodně, ale nás začíná být také hodně.

Jenom tě upozorním, a s tebou všechny podobné, že se držíte toho, co padne. Padnete spolu s tím, pokud se včas nepřeorientujete a nepřijmete nové. A času je už velmi, velmi málo....

Salve, překvapila mě Tvá reakce. Vždy přece každý z nás má svou cestu a nikdo nemá právo soudit druhé.

Taky nesoudím, pouze pojmenovávám to, kolem čeho ostatní chodí, jako kolem horké kaše. Také nemyslím, že by to byly jenom vlastnosti Jany1 nebo luety nebo kohokoliv. Spadá tam každý, kdo reaguje podobně. Je to zcela přirozené a když to říkám, neznamená to, že to odsuzuji. Prostě konstatuji. Vím, že pravda se těžko přijímá, ale někdo to těm lidem musí říct, když jsou zde a diskutují o tom. Nebo si myslíš, že je lepší je chválit, jací jsou způsobní, jak hezky poslouchají své vlády a odmítají vše extrémistické, jako komunity a utopistické myšlenky?
Z toho jsem již dávno vyrostl... každý má právo přebrat si to, jak chce. Vím, že s tím nebudu oblíbený, někteří mne dokonce nemusí, nebo i nenávidí.
Ovšem mně je to jedno a kvůli tomu se nebudu přetvařovat. A občas to i někoho osloví...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#58 3. 5. 2006 14:42

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Duchovno a politika

Salvator napsal(a):

lueta napsal(a):

Salvator napsal(a):


Ano, já to vím, a kvůli lidem jako ty jsme v bryndě, jaké jsme. Nemám ráda, nesnáším... egoismus, neschopnost rozpoznat bližního jako bratra, v konečném důsledku šovinismus, nacionalismus a xenofobie.
Bráníte se změnám, které jsou nevyhnutné a nechápete, že zastavit je nelze. Spíše tím svým postojem zdržujete vývoj, zachováváte status quo a umožňujete silám materialismu aby nás neustále ovládaly.
Tato cesta vede do naprosté zkázy a civilizace se tak stává kolosem na hliněných nohou. Je vás hodně, ale nás začíná být také hodně.

Jenom tě upozorním, a s tebou všechny podobné, že se držíte toho, co padne. Padnete spolu s tím, pokud se včas nepřeorientujete a nepřijmete nové. A času je už velmi, velmi málo....

Salve, překvapila mě Tvá reakce. Vždy přece každý z nás má svou cestu a nikdo nemá právo soudit druhé.

Taky nesoudím, pouze pojmenovávám to, kolem čeho ostatní chodí, jako kolem horké kaše. Také nemyslím, že by to byly jenom vlastnosti Jany1 nebo luety nebo kohokoliv. Spadá tam každý, kdo reaguje podobně. Je to zcela přirozené a když to říkám, neznamená to, že to odsuzuji. Prostě konstatuji. Vím, že pravda se těžko přijímá, ale někdo to těm lidem musí říct, když jsou zde a diskutují o tom. Nebo si myslíš, že je lepší je chválit, jací jsou způsobní, jak hezky poslouchají své vlády a odmítají vše extrémistické, jako komunity a utopistické myšlenky?
Z toho jsem již dávno vyrostl... každý má právo přebrat si to, jak chce. Vím, že s tím nebudu oblíbený, někteří mne dokonce nemusí, nebo i nenávidí.
Ovšem mně je to jedno a kvůli tomu se nebudu přetvařovat. A občas to i někoho osloví...

Milý Salve, jsem daleka někoho "nemuset", nebo nenávidět, jen by mě zajímalo, kde bereš tu jistotu, že to co si myslíš Ty, je právě ta pravda.


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#59 3. 5. 2006 14:47

1jana
Host

Re: Duchovno a politika

A ty prostě víš, že mluvíš svou pravdu viď Salve.
Vím, že jsem zareagovala zkratkovitě na to hnutí D., ale prostě znám jednu matku, které tam odešla dcera a vím, jak je ze všeho nešastná atd., vím, že ty to vidíš v jiných souvislostech. Jinak já mám ráda a celoživotně uznvám upřímné lidí a raději snesu upřímnost než nějaké pokrytectví, i když v tu chvíli třeba si to člověk musí přebrat a hlavně nebrat osobně.
Ale zaujalo mne, jak ty hned hodíš lidi do určitého "oddílu" aniž znᚠvše ostatní ...to mi hodně zarazilo. Ale nechci ani nemám určitě takový rozhled, abych se dohadovala o politice.Takže jsem prostě sem neměla psát. :-)
Končím a už nebudu psát, protože jak jsi napsal, já poslouchám vládu :-) to se mi tedy líbí, jak jsi to vyspecifikoval. To by mi tedy nenapadlo, že takto se dá pojmout reakce na to, když jsem vyslovila svůj pocit na hnutí D. :-( No dobře mi tak :-) J.

Salvator napsal(a):

lueta napsal(a):

Salvator napsal(a):


Ano, já to vím, a kvůli lidem jako ty jsme v bryndě, jaké jsme. Nemám ráda, nesnáším... egoismus, neschopnost rozpoznat bližního jako bratra, v konečném důsledku šovinismus, nacionalismus a xenofobie.
Bráníte se změnám, které jsou nevyhnutné a nechápete, že zastavit je nelze. Spíše tím svým postojem zdržujete vývoj, zachováváte status quo a umožňujete silám materialismu aby nás neustále ovládaly.
Tato cesta vede do naprosté zkázy a civilizace se tak stává kolosem na hliněných nohou. Je vás hodně, ale nás začíná být také hodně.

Jenom tě upozorním, a s tebou všechny podobné, že se držíte toho, co padne. Padnete spolu s tím, pokud se včas nepřeorientujete a nepřijmete nové. A času je už velmi, velmi málo....

Salve, překvapila mě Tvá reakce. Vždy přece každý z nás má svou cestu a nikdo nemá právo soudit druhé.

Taky nesoudím, pouze pojmenovávám to, kolem čeho ostatní chodí, jako kolem horké kaše. Také nemyslím, že by to byly jenom vlastnosti Jany1 nebo luety nebo kohokoliv. Spadá tam každý, kdo reaguje podobně. Je to zcela přirozené a když to říkám, neznamená to, že to odsuzuji. Prostě konstatuji. Vím, že pravda se těžko přijímá, ale někdo to těm lidem musí říct, když jsou zde a diskutují o tom. Nebo si myslíš, že je lepší je chválit, jací jsou způsobní, jak hezky poslouchají své vlády a odmítají vše extrémistické, jako komunity a utopistické myšlenky?
Z toho jsem již dávno vyrostl... každý má právo přebrat si to, jak chce. Vím, že s tím nebudu oblíbený, někteří mne dokonce nemusí, nebo i nenávidí.
Ovšem mně je to jedno a kvůli tomu se nebudu přetvařovat. A občas to i někoho osloví...

 

#60 3. 5. 2006 15:06

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Duchovno a politika

Holky,
nenapadlo vas nekdy, ze kdyz se podivate zpet do historie, je tam mnoho lidi, po kterych ostatni hazeli kamenim, spilali jim, nenavideli je, pronasledovali....a presto tito lide meli pravdu??? Pravdu v te dobe neprosto neprijatelnou a nepochopitelnou???.. Galileo, Kopernik, Kolumbus, Hus, Dobrovsky, Masaryk.....
To neni nic osobniho, to je ciste neosobni vec. Zkuste k tomu tak pristoupit, spis se ptat na meritum veci a nezabyvat se osobnosti toho, kdo mluvi... to pak vyplyne samo. Prece "podvodnika" nikdy neusvedcim tim, ze ma cerne vlasy a velke usi! Ale musim ho chytit za ruku pri cinu, najit u nej lup! To je teprve dukaz! Proc se tu sakra porad postupuje opacne? Vysvetli mi to nekdo?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#61 3. 5. 2006 15:14

1jana
Host

Re: Duchovno a politika

Srovnávat Husa a Masaryka to bych si nikdy nedovolila. :-) , ale už to nechám být, v něčem napsaném mᚠsamozřejmě pravdu Pan, ale opravdu mi některé podle mne také hodně emotivní reakce S. hodně překvapily :-(

Pandorraa napsal(a):

Holky,
nenapadlo vas nekdy, ze kdyz se podivate zpet do historie, je tam mnoho lidi, po kterych ostatni hazeli kamenim, spilali jim, nenavideli je, pronasledovali....a presto tito lide meli pravdu??? Pravdu v te dobe neprosto neprijatelnou a nepochopitelnou???.. Galileo, Kopernik, Kolumbus, Hus, Dobrovsky, Masaryk.....
To neni nic osobniho, to je ciste neosobni vec. Zkuste k tomu tak pristoupit, spis se ptat na meritum veci a nezabyvat se osobnosti toho, kdo mluvi... to pak vyplyne samo. Prece "podvodnika" nikdy neusvedcim tim, ze ma cerne vlasy a velke usi! Ale musim ho chytit za ruku pri cinu, najit u nej lup! To je teprve dukaz! Proc se tu sakra porad postupuje opacne? Vysvetli mi to nekdo?

 

#62 3. 5. 2006 16:29

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Duchovno a politika

Pandorraa napsal(a):

Holky,
nenapadlo vas nekdy, ze kdyz se podivate zpet do historie, je tam mnoho lidi, po kterych ostatni hazeli kamenim, spilali jim, nenavideli je, pronasledovali....a presto tito lide meli pravdu??? Pravdu v te dobe neprosto neprijatelnou a nepochopitelnou???.. Galileo, Kopernik, Kolumbus, Hus, Dobrovsky, Masaryk.....
To neni nic osobniho, to je ciste neosobni vec. Zkuste k tomu tak pristoupit, spis se ptat na meritum veci a nezabyvat se osobnosti toho, kdo mluvi... to pak vyplyne samo. Prece "podvodnika" nikdy neusvedcim tim, ze ma cerne vlasy a velke usi! Ale musim ho chytit za ruku pri cinu, najit u nej lup! To je teprve dukaz! Proc se tu sakra porad postupuje opacne? Vysvetli mi to nekdo?

Pandorroo
Pokud si někdo v diskusi se mnou připadá jako mučedník, nech mi promine, též já mu odpouštím a snad i chápu jeho strach z možného omylu, kterého se může dopouštět, protože na jednu pravdu, která pootočila zeměkouli připadá tisíce bludů, které lidé vytvořili v dobré víře.

Není tady

 

#63 3. 5. 2006 18:02

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Duchovno a politika

Pandorroo:

Meritum věci, já si chci prostě povídat o něčem jiném. Tady je prostor pro více směrů.
To mᚠstejné, jako kdyby Ti někdo na servu věnovaném zahrádkaření stále nutil diskusi o orchidejích.

Prostě není poptávka.

Není tady

 

#64 3. 5. 2006 18:12

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Duchovno a politika

lueta napsal(a):

Milý Salve, jsem daleka někoho "nemuset", nebo nenávidět, jen by mě zajímalo, kde bereš tu jistotu, že to co si myslíš Ty, je právě ta pravda.

Právě že si to nemyslím jenom já. Jsem pouze zajedno s lidmi, kteří o tom vědí daleko víc a mají mnohem širší rozhledy než já, nebo kdokoliv zde.

To, co prezentujete vy, tady již bylo a nepředvedlo se. To, co prezentuji já, tady ještě nebylo a chystá se přijít. Držíte se něčeho, co odchází a nové nechcete přijmout. Je to sice přirozené, protože je to vlastností lidské povahy. Ovšem je to cesta do pekel.

Opět ale říkám, že čím déle potrvá status quo, tím menší naděje lidstva na záchranu. Někdo musí převzít tu zodpovědnost a začít vymetat Augiášův chlév. Ovšem nevím, jestli seberu odvahu a půjdu hlavou proti té zdi, kterou stavíte.
Své zdroje ovšem zde odhalovat nebudu. Hledejte a najdete. Jinak bych se jenom zbytečně hádal a přesvědčoval. Je to typické - poraženecké nálady, skepse a zpátečnictví. Užil jsem si toho za celý život dost - a to si říkáte "duchovní lidé", případně chodíte diskutovat na duchovní server...
Co si myslíš, lueto, že je duchovno? Filosofické rozpravy na babinetu? To určitě nikoliv. Převzít svou zodpovědnost, jít k volbám a vyhlasovat ty zkorumpované darebáky z parlamentu. to je duchovno. Vzít osud svůj a svých dětí do vlastních rukou, uspořádat si život tak, jak mi to vyhovuje, abych se nemusel já a moje děti krčit před novodobými otrokáři.
Zřejmě je to marné a jako blbec si pro změnu připadám já...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#65 3. 5. 2006 18:23

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Duchovno a politika

1jana napsal(a):

A ty prostě víš, že mluvíš svou pravdu viď Salve.
Vím, že jsem zareagovala zkratkovitě na to hnutí D., ale prostě znám jednu matku, které tam odešla dcera a vím, jak je ze všeho nešastná atd., vím, že ty to vidíš v jiných souvislostech. Jinak já mám ráda a celoživotně uznvám upřímné lidí a raději snesu upřímnost než nějaké pokrytectví, i když v tu chvíli třeba si to člověk musí přebrat a hlavně nebrat osobně.
Ale zaujalo mne, jak ty hned hodíš lidi do určitého "oddílu" aniž znᚠvše ostatní ...to mi hodně zarazilo. Ale nechci ani nemám určitě takový rozhled, abych se dohadovala o politice.Takže jsem prostě sem neměla psát. :-)
Končím a už nebudu psát, protože jak jsi napsal, já poslouchám vládu :-) to se mi tedy líbí, jak jsi to vyspecifikoval. To by mi tedy nenapadlo, že takto se dá pojmout reakce na to, když jsem vyslovila svůj pocit na hnutí D. :-( No dobře mi tak :-) J.

A co má být, že jí tam odešla dcera? Kdyby ji ta matka milovala, tak ji nechá jít a ještě jí popřeje na cestu. Nebo půjde s ní... Předpokládám, že ta dcera již má 18 let, nebo ne?
Co to má společného s myšlenkou a vizí Damanhuru? Vůbec nic.

Omlouvám se za to, že jsem tě znechutil ke psaní, neměl jsem to v úmyslu. Ale všímej si, jak reaguješ svými vzorci: proto žedo D. odešla nějaká dcera tvé známé = Damanhur je špatný.
Já neříkám, že když vyhraje jedna strana, že se všechno okamžitě změní. To bych si nemyslel, ani kdybych měl pouhých pět tříd základky. Jenom říkám, že nepomohou postoje, které zde prezentujete vy, lidé odcházejícího věku, a už jsou vaše motivce jakékoliv.
Přesto tě vyzývám, abys neodcházela kvůli mně. Jestli chceš, tak raději odejdu já.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#66 3. 5. 2006 18:35

1jana
Host

Re: Duchovno a politika

Neznechutil jsi mne, omluvila jsem se Ti, že jsem odsoudila něco, o čem tolik nevím jako ty(jsem bohužel člověk stále chybující),  ale prostě Tvá reakce byla taková, že jsem hodně zaražena tím, co jsem vyvolala za zpětnou reakci :-(. Já vím, jaký věk se  chystá atd. Sama se snažím trochu postoupit ve svém hledání.
Prostě jsem z Tvého příspěvku měla určitý pocit, překvapilo mne to. Jinak ráda čtu Tvé příspěvky, neber to tak, že jsem uražena, spíš je to tak, že tedy k tomuto tématu jsem se neměla vyjadřovat a prostě bude si hledat svou cestu jinde. Přeji Ti hodně zdaru a také se nenech odradit v dalším psaní. Jsem člověk, který dává na svou intuici, ale rozhodně nechci vnucovat svůj názor nikomu jinému. Takže přeji hezký zbytek dne.     J.

Salvator napsal(a):

1jana napsal(a):

A ty prostě víš, že mluvíš svou pravdu viď Salve.
Vím, že jsem zareagovala zkratkovitě na to hnutí D., ale prostě znám jednu matku, které tam odešla dcera a vím, jak je ze všeho nešastná atd., vím, že ty to vidíš v jiných souvislostech. Jinak já mám ráda a celoživotně uznvám upřímné lidí a raději snesu upřímnost než nějaké pokrytectví, i když v tu chvíli třeba si to člověk musí přebrat a hlavně nebrat osobně.
Ale zaujalo mne, jak ty hned hodíš lidi do určitého "oddílu" aniž znᚠvše ostatní ...to mi hodně zarazilo. Ale nechci ani nemám určitě takový rozhled, abych se dohadovala o politice.Takže jsem prostě sem neměla psát. :-)
Končím a už nebudu psát, protože jak jsi napsal, já poslouchám vládu :-) to se mi tedy líbí, jak jsi to vyspecifikoval. To by mi tedy nenapadlo, že takto se dá pojmout reakce na to, když jsem vyslovila svůj pocit na hnutí D. :-( No dobře mi tak :-) J.

A co má být, že jí tam odešla dcera? Kdyby ji ta matka milovala, tak ji nechá jít a ještě jí popřeje na cestu. Nebo půjde s ní... Předpokládám, že ta dcera již má 18 let, nebo ne?
Co to má společného s myšlenkou a vizí Damanhuru? Vůbec nic.

Omlouvám se za to, že jsem tě znechutil ke psaní, neměl jsem to v úmyslu. Ale všímej si, jak reaguješ svými vzorci: proto žedo D. odešla nějaká dcera tvé známé = Damanhur je špatný.
Já neříkám, že když vyhraje jedna strana, že se všechno okamžitě změní. To bych si nemyslel, ani kdybych měl pouhých pět tříd základky. Jenom říkám, že nepomohou postoje, které zde prezentujete vy, lidé odcházejícího věku, a už jsou vaše motivce jakékoliv.
Přesto tě vyzývám, abys neodcházela kvůli mně. Jestli chceš, tak raději odejdu já.

 

#67 3. 5. 2006 18:37

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Duchovno a politika

Jano,
nesrovnavam. Jmena jsem napsala tak, jak mne napadla, ti muzi maji hodne ruzneho, ale take hodne spolecneho. A to smysl pro pravdu a "zabejcilost" s jakou si jdou za svym. A to i proti proudu a Hus dokonce i za cenu vlastniho zivota.
A Hus stejne jako Masaryk meli smysl pro cest a hajili pravdu bez  ohledu na vlastni prospech. To, ze je mezi nimi nekolik stoleti, nehraje vubec zadnou roli. A myslim, ze neni treba pouzivat v souvislosti s obema slova :"to bych si nikdy nedovolila" - Proc? Vzdyt nejen jejich doba si k nim dovolila uplne vsechno, oba byli vlaceni bahnem, oba byli vynaseni do nebeskych vysek, oba cas od casu spadli a oba byli predevsim obycejni lide s obycejnymi radostmi a starostmi.

Blazo,
ted ti nerozumim...
Ja ziskala z teto diskuse dojem, mozna mylny, rada si ho opravim, ze jako mucednici si prave pripadaji ti, co nechapou myslenky druheho, zde konkretne Salva. To oni mu podsouvaji "omylnost". On zadne obavy z omylu nema a stale jen zduraznuje, ze to, co rika, je vysledkem jeho dvacetilete prace. Tedy zadna vyctena moudra, jen prosta empirie. To, co rika, jsou jen jeho osobni zkusenosti a myslenky, neni to zadne dogma, ktere by vladlo svetu. Jde o nazor, ktery nehodnoti, jen proste je... Presto vyvolava tolik diskusi a emoci... A to proc?? Ze by strach z neznameho?? Nejistota z nepoznaneho?... Je to tak fantasticke, co rika Salv, ze proste neuveritelne? On ale nevyzaduje, abychom mu to verili, jen sdeluje svuj pohled na svet, primo a bez obalu... a ja tu porad jen dokola ctu o toleranci a vzajemne ucte k nazoru druheho..tak kde sakra je? Ta tolerance? Vuci jasnym a bez servitku sdelenym nazorum??? Proc misto jasnych protiargumentu porad jen ctu: a jak to vis tak jiste? jsi namysleny, tvoje ego je velike, bla bla bla? Proc je to porad o Salvovi/o mne, misto toho, aby to bylo o tom, co rikame??

Osobne si myslim, ze jsme-li v duchovnim foru, melo by zde platit to, co ve vsech "duchovnich" skolach: zak si hleda sveho ucitele. Neni na uciteli, aby se prizpusobil zaku. Je na zakovi, aby si nasel spravneho ucitele. Pokud nerozumi, aby hledal proste jinde, nebo se zcela obycejne zeptal. Misto toho se zde pokrikuje na ucitele, ze se vyvysuje nad zaka! A ted mam na mysli nejen toto forum. Neni prece vinou ucitele, ze pocita alespon s elementarnim "duchovnim probuzenim" kazdeho sem prichazejiciho zaka a to s tim, ze si nebude brat nic osobne, nebude vztahovacny a pokud necemu nerozumi, tedy to neni schopen prijmout, coz je naprosto prirozene, nezacne svou nejistotu a nevedomost skryvat za pokrik o urazkach a vyvysovani se. Pokud tato zakladni premisa neplati, nemuzeme se tu nikdy stat vzajemne uciteli a zaky a budeme se jen utapet v nekonecnych tahanicich a dikusich o "urovni komunikace".... Tedy v diskusich o nicem!


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#68 3. 5. 2006 19:41

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Duchovno a politika

Pandorroo,
nehledám učitele, nechci být ezoterikem, chci si pokecat s děvčaty, je to tak těžké pochopit?

Je těžké pochopit, že tohle není ničí ezoterická škola?

Upravil(a) Bláža.. (3. 5. 2006 19:44)

Není tady

 

#69 3. 5. 2006 20:21

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Duchovno a politika

No konecne jasna a prima odpoved. K tomu lze jen dodat to, co rikam od zacatku: Blazo, places na spatnem hrobe.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#70 3. 5. 2006 21:23

Folly
Host

Re: Duchovno a politika

Salvator napsal(a):

Ano, já to vím, a kvůli lidem jako ty jsme v bryndě, jaké jsme. Nemám ráda, nesnáším... egoismus, neschopnost rozpoznat bližního jako bratra, v konečném důsledku šovinismus, nacionalismus a xenofobie.
Bráníte se změnám, které jsou nevyhnutné a nechápete, že zastavit je nelze. Spíše tím svým postojem zdržujete vývoj, zachováváte status quo a umožňujete silám materialismu aby nás neustále ovládaly.
Tato cesta vede do naprosté zkázy a civilizace se tak stává kolosem na hliněných nohou. Je vás hodně, ale nás začíná být také hodně.

Jenom tě upozorním, a s tebou všechny podobné, že se držíte toho, co padne. Padnete spolu s tím, pokud se včas nepřeorientujete a nepřijmete nové. A času je už velmi, velmi málo....

Promin Salve, ale nesouhlasim s tebou,alespon ne ve vsem.
Ano,prvni vety nejsou o toleranci, spise o snaze ubranit si za kazdou cenu ten svuj zpusob zivota, ale  tvuj zpusob, jak lidi presvedcit, mi velice pripomina sekty, ktere hlasaji,ze prijde brzy konec sveta a beda nam, hrisnym.
Ja za tvym projevem necitim jenom presvedceni nebo viru. K vire, ktera je tolerantni, mam uctu, ale ty na nas delas tytytty, ty to budes platiti. Takhle se tvuj apel na zmenu naseho mysleni miji ucinkem. Moc se vzdalujes od mirotvorneho, a presto silneho a uznavaneho Dalajlamy a miris nekam k fanatismu a k stejne netoleranci, jak nam tady vycitas.

 

#71 3. 5. 2006 21:44

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Duchovno a politika

Pandorraa napsal(a):

No konecne jasna a prima odpoved. K tomu lze jen dodat to, co rikam od zacatku: Blazo, places na spatnem hrobe.

Konec, to by jsme se zapletli a Bůh nám pomáhej, jak řekl Alan.

Upravil(a) Bláža.. (3. 5. 2006 21:56)

Není tady

 

#72 4. 5. 2006 8:38

lvice
Host

Re: Duchovno a politika

Pandorra napsal(a):

Holky,
nenapadlo vas nekdy, ze kdyz se podivate zpet do historie, je tam mnoho lidi, po kterych ostatni hazeli kamenim, spilali jim, nenavideli je, pronasledovali....a presto tito lide meli pravdu??? Pravdu v te dobe neprosto neprijatelnou a nepochopitelnou???.. Galileo, Kopernik, Kolumbus, Hus, Dobrovsky, Masaryk.....

Ano Pan, napadl mě i Karel Čapek a jeho Bílá nemoc, nebo Jules Verne, Joan de Arc...... Někteří lidé prostě předběhli svou dobu a proto nebyli chápáni a často skončili špatně...... Teprve čas prokázal pravdivost jejich slov a názorů. Byli příliš jiní a proto nebyli ostatními přijímáni.
Tak to prostě je. Tito lidé byli výjimeční, ale ve své době nepochopeni. A tak je to i se Salvátorem.
Bláža a jiní si chtějí prostě jen popovídat s ostatními o tom, co ji zajímá, ulevit si, nestojí o to, aby ji někdo poučoval a vedl. Oni nemají  zájem o učitele. Blážu prostě štve a dráždí, že má někdo svůj názor, který tady vyjadřuje a nebere si servítky a hájí si svůj názor. Není jako většina z diskutujících, že pak "zajedou", nasadí smířlivý tón a je klid........ Mě Salvátor oslovuje, spousta jiných ne, ale nemám důvod je napadat, že oni jediní mají pravdu.

 

#73 4. 5. 2006 9:41

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Duchovno a politika

Salvátor předkládá svůj svět, promyšlený a zažitý, vždy si můžeš zvolit zda si z něj něco vybereš nebo nechᚠležet běžet.Jak řekla jinde Pan -Jde o názor, který nehodnotí a jen prostě je…
Je to jako knížka, kterou si můžeš přečíst či odložit. A autor se ti neomlouvá a nepotřebuje ti zdůrazňovat, že to je jen jeho názor. Ty volíš – číst, nečíst, přijmout, nepřijmout.
Je vždy inspirující nahlédnout do světa, který je ucelený a stojí na svých nohách. Vidět za něčím práci, úsilí, dlouhou cestu. My stále hledáme a on už má prostě jasno, my můžeme přijmout, poučit se nebo prostě jen tak jít a hledat si.
Nikdy, se mi nestalo, ač jsem byla mnohokrát v opozici a ptala se Salvátora, jak to všechno sakra může tak jistě vědět, že by reagoval nepřiměřeně. A nikdy, opakuji, nikdy se mi nestalo, že by kritizoval některé z teorií, které jsem si tu na monitoru rozvíjela. Prostě to přejde mlčením nebo to prostě nečte. Není třeba kritizovat svět, který nás míjí. Ale můžeme žádat bližší vysvětlení.

Tak to bylo obecně. A můj subjektivní osobní názor je, že Salvátor je inspirující. Není povrchní, není tlachač, není rozmělněný, je zdravě sebevědomý, ucelený, ohraničený a se smyslem pro humor.

Není tady

 

#74 4. 5. 2006 9:46

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Duchovno a politika

Bláža.. napsal(a):

Pandorroo,
nehledám učitele, nechci být ezoterikem, chci si pokecat s děvčaty, je to tak těžké pochopit?

Je těžké pochopit, že tohle není ničí ezoterická škola?

Hergot, je tu přece i Pavlač.
Na jiné poradny nechodím právě z tohoto důvodu, nechci si jen tak pokecat s děvčaty, nemám na to čas, chci se něco inspirujícího dozvědět.

Není tady

 

#75 4. 5. 2006 9:53

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Duchovno a politika

poletucha,lvice,
presne tak to vnimam i ja smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů