Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 21. 4. 2006 13:11

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Re: Duchovno a politika

avalonka napsal(a):

Salve,

rozumím tomu, co mi píšeš a sdílím tvoje rozhořčení sama nad sebou. Ano - politik musí být především morální. Ano - když nevolím, nahrávám stávajícím hajzlům, ano - jsem ignorant a skeptik. Ano ano ano.

To vše přiznávám zcela bez obalu. Je to pravda.

Ale já přesto hodlám žít svůj život v politické ignoraci, snažit se být dobrým člověkem, vychovat (aspoň jednoho - když bůh dá) dobrého človíčka a pomáhat lidem, kterým pomoct můžu. Já jsem asi příliš racionální a ve chvíli, kdy do nějaké problematiky nevidím (v tomto případě politika), tak odstupuju.

Myslím si, že nejvíc prospěju téhle zemi tak, že půjdu lidem příkladem. Že každý z nás, kdo je dobrý (snad se mohu mezi dobré počítat) ukáže sousedovi, švagrovi, dětem, kolegyni, prodavačce, že LZE být dobrý.

Myslím si taky, že se nejprve musejí změnit jednotky (lidi) než se změníme jako celek (národ - včetně politických stran). Že ta změna musí přijít zdola. Že se kvalitní celek může skládat jen z kvalitních jednotek.

Jak chceš dobře vládnout národu omezenců? To by musela být diktatura. Ty bys byl v nějaké extra morální politické straně a lidi by stejně hledali cestičky, jak obejít zákony a krást a podvádět. Musel bys na ně vzít bič.

Podívej se na babinet. Někdy dost smutné.

Takže já své místo ve vylepšování stavu vidím tady dole. Mezi lidmi. A tam nahoru (do politiky) nedohlédnu. Proto jakékoli rozhodování dělat nebudu, nebo k němu nejsem nijak fundovaná. Budu tedy nadále politickým ignorantem, ale lidským aktivistou.

Ano, i já jsem kdysi měl ten názor, že stačí být "dobrým člověkěm".
Pak jsem ale četl v Baileyové, že nejhorší není to, že "někteří lidé jsou zlí" ale to, že "dobří lidé mlčí a nechají škodit ty zlé..."

Nechci nikomu vládnout. Vláda by měla fungovat jinak. Podobně, jako za dob krále Ašóky nebo ještě dříve za dob Atlantidy. Již ve Védách se píše, že v dobách, kdy vládli rišiové (mudrci) lidé ani NEVĚDĚLI, ŽE MAJÍ VLÁDU... Jejich svobodná vůle nebyla narušována ničím.
Dobrá vláda by byla příkladem národu. Zloději a darebáci by se snadněji odhalovali a demaskovali.
Kdysi jsem také myslel, že moje místo je "tady dole". Čím dále, tím více si to přestávám myslet. Je to asi věkem...

Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

#27 21. 4. 2006 13:34

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Salvator napsal(a):

avalonka napsal(a):

Salve,

rozumím tomu, co mi píšeš a sdílím tvoje rozhořčení sama nad sebou. Ano - politik musí být především morální. Ano - když nevolím, nahrávám stávajícím hajzlům, ano - jsem ignorant a skeptik. Ano ano ano.

To vše přiznávám zcela bez obalu. Je to pravda.

Ale já přesto hodlám žít svůj život v politické ignoraci, snažit se být dobrým člověkem, vychovat (aspoň jednoho - když bůh dá) dobrého človíčka a pomáhat lidem, kterým pomoct můžu. Já jsem asi příliš racionální a ve chvíli, kdy do nějaké problematiky nevidím (v tomto případě politika), tak odstupuju.

Myslím si, že nejvíc prospěju téhle zemi tak, že půjdu lidem příkladem. Že každý z nás, kdo je dobrý (snad se mohu mezi dobré počítat) ukáže sousedovi, švagrovi, dětem, kolegyni, prodavačce, že LZE být dobrý.

Myslím si taky, že se nejprve musejí změnit jednotky (lidi) než se změníme jako celek (národ - včetně politických stran). Že ta změna musí přijít zdola. Že se kvalitní celek může skládat jen z kvalitních jednotek.

Jak chceš dobře vládnout národu omezenců? To by musela být diktatura. Ty bys byl v nějaké extra morální politické straně a lidi by stejně hledali cestičky, jak obejít zákony a krást a podvádět. Musel bys na ně vzít bič.

Podívej se na babinet. Někdy dost smutné.

Takže já své místo ve vylepšování stavu vidím tady dole. Mezi lidmi. A tam nahoru (do politiky) nedohlédnu. Proto jakékoli rozhodování dělat nebudu, nebo k němu nejsem nijak fundovaná. Budu tedy nadále politickým ignorantem, ale lidským aktivistou.

Ano, i já jsem kdysi měl ten názor, že stačí být "dobrým člověkěm".
Pak jsem ale četl v Baileyové, že nejhorší není to, že "někteří lidé jsou zlí" ale to, že "dobří lidé mlčí a nechají škodit ty zlé..."

Nechci nikomu vládnout. Vláda by měla fungovat jinak. Podobně, jako za dob krále Ašóky nebo ještě dříve za dob Atlantidy. Již ve Védách se píše, že v dobách, kdy vládli rišiové (mudrci) lidé ani NEVĚDĚLI, ŽE MAJÍ VLÁDU... Jejich svobodná vůle nebyla narušována ničím.
Dobrá vláda by byla příkladem národu. Zloději a darebáci by se snadněji odhalovali a demaskovali.
Kdysi jsem také myslel, že moje místo je "tady dole". Čím dále, tím více si to přestávám myslet. Je to asi věkem...

Je mi líto Salve, v tomto tě nepodpořím.
Do politiky chodí určitý typ lidí, který je mi vzdálený. Párkrát jsem měla (díky profesi) co do činění s pár z nich a promiň, chci být daleko od toho.
Dřív jsem k volbám chodila, ale teď už fakt ne.
Nezajímám se, jsem  ignorant, v tomto jsem velký pesimista.

Než jsi založil toto téma, nikdy bych si nemyslela, že naše politická scéna je něco, co zrovna tebe zajímá.

Není tady

#28 21. 4. 2006 15:03

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

No..... vubec se mi ta rezignace na veci verejne nelibi... to nikdy nevedlo k nicemu dobremu!
Ja tedy rozhodne k volbam pujdu, protoze jejich bojkot by mel smysl jen tehdy, pokud by byl vetsinovy a to rozhodne nebude, mezi nami je spousta "uvedomelych" obcanu, kterym se styska po ohradce a krmeni trikrat denne sad
Nicmene neco vam povim: neni to tak hrozne a nejsou vsichni darebaci smile 
Minuly tyden jsem odeslala prostrednictvim telefonu platbu na ucet BlueBoardu, misto zanedbatelne dvoumistne cifry jsem diky sve nepozornosti zadala nezanedbatelnou cifru petimistnou a ta z meho uctu take odesla. Kontaktovala jsem admina a penize jsou uz bez minimalniho zdrzeni zpet na mem ucte.  Takze neni to s poctivosti a rovnou pateri v nasich zemich tak strasne.
Je to takove, jake chceme, aby to bylo. V politice i beznem zivote to funguje uplne stejne: co vysleme, to se nam vrati, co si zaslouzime, to dostanem, co si prejeme, to se nam splni...

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#29 21. 4. 2006 16:46

avalonka
♥♥♥♥♥♥-

poletucha napsal(a):

Je mi líto Salve, v tomto tě nepodpořím.
Do politiky chodí určitý typ lidí, který je mi vzdálený. Párkrát jsem měla (díky profesi) co do činění s pár z nich a promiň, chci být daleko od toho.
Dřív jsem k volbám chodila, ale teď už fakt ne.
Nezajímám se, jsem  ignorant, v tomto jsem velký pesimista.

Než jsi založil toto téma, nikdy bych si nemyslela, že naše politická scéna je něco, co zrovna tebe zajímá.

Poletucho,

bohužel (opravdu bohužel) mám stejný názor jako ty.

Jediný člen naší rodiny (nebudu jmenovat, znáte ho), který se dal do politiky, je taky jediný, který morálně nestojí za nic. Tedy ne že bychom byli v rodině extra morální, ale tohle je prostě člověk, který odjakživa jen kecal, nikdy neuměl přiložit ruku k dílu a když jeho starý otec rekonstruoval chatu, tak mu tam betonový bloky chodil nosit můj táta, aby to stařík netahal sám. Jeho syn se na něj úplně vyprd, ale zdědit chatu, to zase jó. Ze sestrou se rozhádal kvůli penězům, jeho děti mají deprese.

To ale není podstatné. Meritum věci je, jak to změnit - aby nám nevládli tihle lidi?

Já si myslím, že to musí vychcípat. Na dnešní mladé generaci (kterou vidím docela slibně podle toho, co žije kolem mě) záleží, jací z nich budou lidi. Když budou obecně lidi morálnější, tak i ti nejméně morální (kteří jsou potenciálními politiky) budou přeci jen v průměru taky morálnější. Zkrátka to nebude takový průser jako teď, kdy máme s obecnou morálkou potíže.

A v budoucnu kromě těch "nemorálních" (kteří jsou ale v průměru morálnější díky celkovému stavu své věkové skupiny) se mohou do politiky dostat i ti vyloženě morální a pak už to nebude tak špatný.

Možná je to úplná blbost, co tu píšu. Ale mně neděsí ani tak to, jaká strana vyhraje (všichni budou krást, je to fuk), já se spíš bojím, zda jsme my sami dostatečně kvalitní lidi, abychom si z té dnešní mládeže vychovali dobré budoucí politiky.

Ale v tuto chvíli jsem taktéž jako poletucha velký skeptik. Krátkodobě nevidím zlepšení jako možné. I kdyby vyhrála SZR, tak si myslím, že v obležení těch stávajících zkušených hajzlů z ostatních stran nebude stíhat. Je to sice spekulace, ale představuju si to, jako když kápneš do špinavého oleje vodu. Olej jí nikam nepustí, tak zbyde jen malé bílé  kolečko. Zbytek je furt stejný ojetý smradlavý olej.

Krásný víkend! Ještěže máme ty lesy a ty řeky a ty kytičky a to sluníčko... cool

http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

#30 21. 4. 2006 17:51

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Pandorro,
stejný názor jako ty má i můj muž - jít k volbám, když už kvůli ničemu, tak aspoň, aby komouši neměli moc velký náskok. Na tom je kus pravdy, ale já se o to fakt nechci zajímat, přijde mi to praš jako uhoď.

Salve,
pomož mi trochu.
Dej mi vzor. Nějakou vládu někde na světě, kterou si postavím na piedestal pro její charakternost, pomoc lidem, pro její trvání na správných principech, pro ten "mýtus", který v ní spatřím a budu ho chtít zde. Uvidím-li, že v tomto vyjímečnost je možná, začnu se zajímat a slibuju, budu o to bojovat.
( Zatím tady bojuji sama se sebou. Mimochodem, mi došly nějaké knihy od toho Newtona, jdu číst.)

Avalonko, také krásný víkend, hurá, příroda...

Není tady

#31 22. 4. 2006 8:12

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Poletucho,
tady mᚠdva příklady:
www.melchisedek.com
www.damanhur.org

Jsem zvědav, jak dostojíš svému slibu, beru tě za slovo!

Oba státy stojí na duchovní vizi, kterou každý z nich jinou formou realizuje v praxi. Mně se víc zamlouvá Damanhur.

Není tady

#32 22. 4. 2006 10:17

Damanhur
Host

Pro ty, kteří neumí anglicky: http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=46

#33 22. 4. 2006 22:52

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Salvator napsal(a):

Poletucho,
tady mᚠdva příklady:
www.melchisedek.com
www.damanhur.org

Jsem zvědav, jak dostojíš svému slibu, beru tě za slovo!

Oba státy stojí na duchovní vizi, kterou každý z nich jinou formou realizuje v praxi. Mně se víc zamlouvá Damanhur.

www.melchisedek.com . Tahle adresa mi nefunguje

Damanhur – myšlenka je úžasná. Tahle komunita je (podle těchto mě dostupných informací) vyjímečná, osobně by mi bylo ctí, něco se od nich naučit.

Ale, Salve, je to komunita o 400 trvalých a 400 přechodných obyvatelích.
Takových komunit (utopistických společností) jsou na světě stovky, ne-li víc.
Taky se řídí sami, vydělávají si na sebe, mají svoje učení či školy.
Neřeší obranu státu – vojsko, zahraniční politiku, neřeší zdravotnictví pro lidi, co se nevěnují samoléčitelství a kašlou na své zdraví, neřeší vzdělání pro lidi, co se nechtějí učit o duchovních věcech, , nemají soudy, vězení, úředníky na úřadech sociálních dávek , neřeší rezervy pro případ povodní, sucha, protože to vše řeší Big Brother vláda Itálie.
Mimochodem na těchto 800 lidí připadají 3 duchovní, kteří o všem rozhodují.
Kolik by jich bylo třeba u  nás? S parlamentem a senátem bychom nevystačili. Myslíš, že by se domluvili?

Jak je možno něco takového převést do praxe v rámci 10 milionového státu, to přece prostě nejde.
Takhle můžeš založit školu, ale ne stát s miliony obyvatel, uživit je, zaměstnat je, ochránit je, 10 mil. lidí, z nichž (buďme optimisti) polovina nemá ani páru o duchovních věcech, spousta jich na sobě prostě nechce pracovat, nebo nechce pracovat vůbec. A o všechny se musíš nějak postarat.
Něco jako Damanhur je úzce zaměřená společnost , která nevyhovuje všem.
Taková komunita pracuje na základech dobrovolnosti, ti lidé jsou tam, protože chtějí.
Vždy můžeš odejít a nezřízeně se  přežrat neekologických gumových medvídků, jít na squosh a stát se na den dva „jednodušším“.
Mimochodem si myslím , že  v jejich spojení je i pocit určité výjimečnosti a výlučnosti. Jako třeba zednáři. Kdo ze vzdělanců by nechtěl patřit k nim. A kdyby byli všichni stejní, založili by si ještě další komunitu, samozřejmě tajnou.
Bude- li 10 mega lidí pracovat na duchovnu, zcela určitě se najdou anarchisté, který půjdou proti, jenom z principu  oponovat. Nakonec to skončí jako nenáviděná ideologie. A taky je tu spousta šílenců, kdoví co by s tím udělali.

Prosadit něco takového je strašně těžké, protože to má „ vůni nebo nálepku „ náboženství a sekt.
To byl můj první dojem. Sekta. Ale druhý dojem mě nadchl. Fakt.

Máme kamaráda v Turíně, za kterým v květnu jedem, napsala jsem mu, aby mi zjistil co nejvíc informací a s mužem jsem se dohodla, že se tam stavíme. Moc ráda bych se dozvěděla něco přímo na místě.
Víš,  politice já moc nerozumím, moc se o ni nezajímám, umím jen stavět domy, možná taky ne,  co já vím, možná tady píšu fakt nesmysly, ale sliby plním a věci obyčejně dotahuji do konce, ještě o tom budu shánět další informace, ale přijde mi, že není nějaký takový vzor co by se dal aplikovat na tu naši zemičku piv a škodovek.

A ještě…

Není tady

#34 22. 4. 2006 22:53

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

A ještě…

Četla jsem ty knihy od Newtona  - Osudy duší a Vztahy duší
Taky jsem si prostudovala ty www stránky tebou a xxx doporučované.

Je to velmi, velmi zajímavé.
Na jednu stranu mě to fascinuje a nadchává, na druhou jsem zdrženlivá, protože nemám osobně prožitou zkušenost. Zpětně jsem pročetla některé vaše zasvěcené diskuze, trochu víc tomu rozumím. No, to je silné slovo.
Prodiskutovala jsem to se svým mužem a rozhodla jsem se jít na tu regresivní hypnózu. Otázka je, jestli mě někdo vezme. My řešíme vážný problém s dcerou, už roky, stupňuje se to a tohle, zdá se, by nám mohlo pomoci  nasměřovat  cestu. A ještě řeším jeden problém.
Hledala jsem zpětně tady doporučení na někoho dobrého,  kdo to provádí, nemohla jsem to najít. Nějaký Pražák? Nebo,  jestli si pamatuji, mluvil si o své ženě?

Není tady

#35 23. 4. 2006 9:47

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

poletucha napsal(a):

A ještě…

Četla jsem ty knihy od Newtona  - Osudy duší a Vztahy duší
Taky jsem si prostudovala ty www stránky tebou a xxx doporučované.

Je to velmi, velmi zajímavé.
Na jednu stranu mě to fascinuje a nadchává, na druhou jsem zdrženlivá, protože nemám osobně prožitou zkušenost. Zpětně jsem pročetla některé vaše zasvěcené diskuze, trochu víc tomu rozumím. No, to je silné slovo.
Prodiskutovala jsem to se svým mužem a rozhodla jsem se jít na tu regresivní hypnózu. Otázka je, jestli mě někdo vezme. My řešíme vážný problém s dcerou, už roky, stupňuje se to a tohle, zdá se, by nám mohlo pomoci  nasměřovat  cestu. A ještě řeším jeden problém.
Hledala jsem zpětně tady doporučení na někoho dobrého,  kdo to provádí, nemohla jsem to najít. Nějaký Pražák? Nebo,  jestli si pamatuji, mluvil si o své ženě?

V Prahe je pán Jiří Mašek. Šéfredaktor stánok www.osud.cz
Kontakt: info@osud.cz

Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

#36 24. 4. 2006 8:57

avalonka
♥♥♥♥♥♥-

poletucha napsal(a):

[

Právě. A ti lidé se mezi sebou většinou osobně znají. Takže je to něco jiného než stát s milióny lidí. V komunitě je každý "prohřešek" hned vidět. Kdežto ti největší sviňáci fungují na principu anonymity. Vyhodím do lesa pneumatiku, okradu stařenku, protože mě tu nikdo nezná.

Nechci, aby to vypadalo, že s poletuchou hledáme "proč to nejde". Není to tak. Jen s ní souhlasím v tom, že komunita o pár set lidech je něco úplně jiného než stát o 10-100 milionech lidí.

Navíc, jak bychom fungovali vůči světu? Taková růže mezi trním. Možná bychom se časem taky museli stát tím "trním", aby nás ostatní státy nezadupaly do země. A byli bychom zase na začátku.

Upravil(a) avalonka (24. 4. 2006 8:58)

http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

#37 24. 4. 2006 12:03

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Av.
Mě teď teprve došlo, že Salve tohle všechno ví. Že tady jde o ty SNY a VIZE. To je ta podstata. Šířit krásné myšlenky.

xxx
Napsala jsem p. Maškovi. Díky.

Není tady

#38 24. 4. 2006 21:05

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

poletucha napsal(a):

Av.
Mě teď teprve došlo, že Salve tohle všechno ví. Že tady jde o ty SNY a VIZE. To je ta podstata. Šířit krásné myšlenky.

xxx
Napsala jsem p. Maškovi. Díky.

Potom daj vedie, ako si u neho dopadla. Som zvedavýýýýý smile

Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

#39 24. 4. 2006 23:19

lvice
Host

Nevím, čemu se tak divíte. Pokud se podíváte na přenos ze sněmovny či senátu na ČT2, polovina poslanců se občerstvuje za peníze daňových poplatníků, další třetina spí nebo si čte noviny a poslední zbytek na sebe prská jedovaté urážky. Prezident, který diskriminuje gaye je dle mého názoru úzkoprsý blbec a když tak sleduju ty usmívající se ksichty na bilboardech podél D1 je mi z nich na blití. Krejčíř na Seychelách, Kožený na Bahamách, Chemopetrol, kauza s LTO, Rázlová, kolik toho má ještě člověk vyčíslit? Stát je rozprodán zahraničním firmám, českého tu z průmyslu nezbylo vůbec nic. Sorry, ale jediný, kdo má mou důvěru je p. Jandák. Marně vzpomínám na jméno studenta za revoluce, který se v 89 zapojil do politiky, myslel to dobře a s čistým srdcem, musel skončit, protože prohlásil, že na takovou špínu nemá ani svědomí, ani sílu........ Takže moji milí, i já na volby zvysoka kašlu, jelikož je úplně jedno, který šašek si tam opět nahrabe, za peníze si postaví barák, a pokud bude jezdit autem namol, vždy má přece imunitu, tak si může zabít koho  chce ne?

#40 25. 4. 2006 11:55

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

poletucha napsal(a):

Damanhur – myšlenka je úžasná. Tahle komunita je (podle těchto mě dostupných informací) vyjímečná, osobně by mi bylo ctí, něco se od nich naučit.

Neřeší obranu státu – vojsko, zahraniční politiku, neřeší zdravotnictví pro lidi, co se nevěnují samoléčitelství a kašlou na své zdraví, neřeší vzdělání pro lidi, co se nechtějí učit o duchovních věcech, , nemají soudy, vězení, úředníky na úřadech sociálních dávek , neřeší rezervy pro případ povodní, sucha, protože to vše řeší Big Brother vláda Itálie.
Kolik by jich bylo třeba u  nás? S parlamentem a senátem bychom nevystačili. Myslíš, že by se domluvili?

Ano, když dostaneš společnost do harmonie, přestane potřebovat nejenom armádu a zdravotnictví, ale také politiky. Tím pádem ti odpadá spousta zbytečných úředníků, kteří jenom ujídají ze společného krajíce. Harmoničtí lidé nepotřebují soudy, justici, věznice, a netrpí povodněmi, protože příroda je také v harmonii. Nepotřebuje tudíž Big Brothera. A propos, Damanhur Itálii nepotřebuje, ale Itálie Damanhur ano. Ne Itálie platí Damanhuru výpalné, nýbrž opačně.
Na takový stát jako je česko by pak stačilo kolem dvaceti osvícených zastupitelů a ušetřil by se senát, parlament a celý nesmyslný aparát. Jeho velikost pouze vypovídá o tom, že naši zastupitelé nerozumí tomu, jak se řídí stát.

Jak je možno něco takového převést do praxe v rámci 10 milionového státu, to přece prostě nejde.
Takhle můžeš založit školu, ale ne stát s miliony obyvatel, uživit je, zaměstnat je, ochránit je, 10 mil. lidí, z nichž (buďme optimisti) polovina nemá ani páru o duchovních věcech, spousta jich na sobě prostě nechce pracovat, nebo nechce pracovat vůbec. A o všechny se musíš nějak postarat.
Taková komunita pracuje na základech dobrovolnosti, ti lidé jsou tam, protože chtějí.
Vždy můžeš odejít a nezřízeně se  přežrat neekologických gumových medvídků, jít na squosh a stát se na den dva „jednodušším“.

Když se nechce, ovšem že nic nepůjde. Stejný názor jako ty má většina lidí v tomto státě.
Uživit je? Výdaje na jídlo nejsou tak velké, aby nešlo česko uživit pouze jenom z vojenského rozpočtu zrušeného ministerstva obrany, které je stejně nefunkční a nikdy nás neochránilo před žádným nepřítelem.
Damanhur je společnost, která je zaměřena dalece šířeji, než cokoliv co znám odkudkoli. Jenom u nás jsme například tak "široce"zaměřeni, že likvidujeme střední podnikatelský stav, trestáme tvořivost lidí. Výsledkem je "široce zaměřená" dvoustavová společnost pánů a novodobých otroků žijících v otřesných psychických a mnohdy i fyzických podmínkách denně se strachující o svoje živobytí. To je ta tvoje "široce zaměřená společnost".
Jediné, co je na pořadu dne je ukazatel zaměstnanosti. Vůbec nikoho nezajímá, že nutí lidi prodávat svůj drahocenný čas za nějakou drobnou almužnu, která nestačí ani na přežití. Nikoho nezajímá, že se tím ubíjí tvořivost a životní harmonie a roste nemocnost a předčasné stáří. Člověk je degradován na stroj, nucený pracovat osm, ale také většinou víc než osm hodin ze dne, i když nechce, protože se například chce
věnovat vnoučatům, studovat, cestovat, nebo jenom tak se plácat někde u moře.
Damanhur umožňuje projevit tvořivost mnoha způsoby a pěstovat mnoho různých činností podle toho, koho co zajímá. Jejich umění je výjimečné, stejně tak filosofie, stavebnictví, nebo škola meditace. Vše je v harmonii, to hmotné i to nehmotné. Proto nejsou nemocní, nepotřebují lékaře a léky, soudy, právníky a vězení...

Mimochodem si myslím , že  v jejich spojení je i pocit určité výjimečnosti a výlučnosti. Jako třeba zednáři. Kdo ze vzdělanců by nechtěl patřit k nim. A kdyby byli všichni stejní, založili by si ještě další komunitu, samozřejmě tajnou.
Bude- li 10 mega lidí pracovat na duchovnu, zcela určitě se najdou anarchisté, který půjdou proti, jenom z principu  oponovat. Nakonec to skončí jako nenáviděná ideologie. A taky je tu spousta šílenců, kdoví co by s tím udělali.

Jde postavit takový mechanismus, který vynese do popředí duchovní lidi a prospěcháře nechá bokem. Jenom jde o to chtít. Tady zatím však chce málokdo.

Prosadit něco takového je strašně těžké, protože to má „ vůni nebo nálepku „ náboženství a sekt.

Jakéhože náboženství je to podle tebe sekta? Opatřit touto nálepkou lze cokoliv, pouze proto, že se to vymyká. Ovšem Damanhur existuje 25 let, to není záležitost nějaké módy. Spíše jde o filosofický systém jako byli pytagorejci.

Máme kamaráda v Turíně, za kterým v květnu jedem, napsala jsem mu, aby mi zjistil co nejvíc informací a s mužem jsem se dohodla, že se tam stavíme. Moc ráda bych se dozvěděla něco přímo na místě.
Víš,  politice já moc nerozumím, moc se o ni nezajímám, umím jen stavět domy, možná taky ne,  co já vím, možná tady píšu fakt nesmysly, ale sliby plním a věci obyčejně dotahuji do konce, ještě o tom budu shánět další informace, ale přijde mi, že není nějaký takový vzor co by se dal aplikovat na tu naši zemičku piv a škodovek.
Přines literaturu, přeložíme to a zavedeme u nás... Stejně je to otázka času, kdy podobné komunity budou vznikat u nás v širším měřítku. A pak stávající systém zrušíme. Řádně a demokraticky se budou muset vystěhovat z parlamentu. Každý další den se jenom prodlužuje agonie do níž jsme se přičiněním těchto státostran dostali. Nejhorší je, že času nemáme neomezeně. Také Země by na to mohla zareagovat tak, že se nás, lidí prostě zbaví.

Opravuji ten odkaz:
http://www.melchizedek.com/

Upravil(a) Salvator (25. 4. 2006 12:19)

Není tady

#41 25. 4. 2006 12:04

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

lvice napsal(a):

Takže moji milí, i já na volby zvysoka kašlu, jelikož je úplně jedno, který šašek si tam opět nahrabe, za peníze si postaví barák, a pokud bude jezdit autem namol, vždy má přece imunitu, tak si může zabít koho  chce ne?

Můžeš kašlat jak chceš. Přesto se dopadům politiky na svůj život nevyhneš. A to tě opět zařazuje do procesu zodpovědnosti za svá rozhodnutí jestli volit a hlavně KOHO nebo jaký program podpořit. Přijďte všichni k volbám a volte číslo jedna, Stranu zdravého rozumu. Sám jsem zvědavý, co to udělá.

Byl jsem v sobotu na Štramberku a mluvil jsem s celostátním lídrem osobně. Mohu říct, že mi nepřipadal jako nějaká "vyžírka" a jeho protikorupční program je  nesmlouvavý. A to, že se nespolčí s kýmkoliv ze stávajících stran, je zcela jisté. I kdyby byli pouze jazýčkem na vahách v parlamentu, i tak by to mělo smysl. Nedělám si iluze, že všichni z nich jsou dokonalí, to ne. Ale je to pořád lepší než volit stávající strany. To je důležité. Alespoň volte jiné, než ty strany, které tam jsou teď. Když zůstanete doma, 30% hlasů vyjde navniveč. Pak opět budete jenom nadávat, jak se máme špatně.

Upravil(a) Salvator (25. 4. 2006 12:20)

Není tady

#42 25. 4. 2006 17:16

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

At je to jak je to, pravdou beze sporu je, ze politika ovlivnuje nas zivot at na ni kasleme nebo ji primo tvorime. Postoj "nejdu k volbam" mi prijde, jako strkani hlavy do pisku pred zodpovednosti....
Nakonec "blbost" a neschopnost nasi vladnouci garnitury, jeji hamiznost, prospecharstvi a vycuranost, snaha vytezit z minima maximum pro sebe a za nic nenest zodpovednost, i to je prece jen obraz nas samych! Mame takovou vladu, jakou si zaslouzime...
A s postojem: at si delaji, co chteji, ja radsi nez k volbam vyrazim do prirody, ji budeme mit jeste hodne dlouho takhle mizernou...
Nejit k volbam chapu jen jako akt obcanske neposlusnosti, jinak tenhle postoj proste nechapu...
S tim, ze CSSD, lidovci a ODS jsou uz moc dlouho a neproduktivne u moci, souhlasim. Jen nevim, jak to zmenit. Uz v poslednich i predposlednich volbach jsem dala hlas malym stranam.... Ted mam strach, aby zase neskoncil tam, kde nechci, tedy pomerne nekde u KSCM nebo jine podobne vykutalene strany sad

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#43 25. 4. 2006 20:27

1jana
Host

Po přečtení Tvých reakcí Salvatore, se přece jenom na tu stranu podívám  a program si přečtu :-)původně jsem si tu stranu už předem odsoudila jako kampaň od Tebe pro nějakou malou bezvýznamnou stranu..   Mᚠpravdu v tom, že se zříkáme všichni zodpovědnosti a vláda je vlastně vzorek nás všech :-( bohužel. Takové naříkání ve smyslu toho : "jen se podívejme, co se píše na babinetu!" to mi tedy nebere. Každý si může hledat svou cestu a nikdo nás nenutí se starat a posuzovat ty, kteří jsou na cestě (podle nás) jinde než my? A vše tohle mi zavání namyšleností, ale je to zase pouze můj pocit, dostala jsem se na tyto stránky nedávno a tak vše jsem určitě nepřečtla :-) přeji hezké dny  J.

Salvator napsal(a):

Ahoj Salve,

na první počtení bezvadný volební program. Zní to všechno přesně tak, jak bych chtěla. Hned mě napadlo "konečně mám alternativu - už nemusím tápat koho volit".

Ale na druhé počtení z toho kouká sice velice opravdová a ryzí snaha věci zlepšit (což je mi nadmíru sympatické - fakticky!) ale také veliký naivismus.

Takhle nějak bych vytvořila stránky své strany já, kdybych se rozhodla vytvořit politickou stranu. Přesně takhle by myslím vypadaly. Protože o skutečné politice nevím nic. Opravdová politika (nikoli tedy ten směšný a přitrapnělý český politický rybníček plný totálních blbů) je totiž věda, a to velmi složitá. Asi jako chemie. A kdo je špičkový politik, je špičkový profesionál.
---------------------
Takže, milá avalonko!
díky za tvůj názor, ale bohužel nemohu se s ním ztotožnit. Asi tak nějak uvažujete všichni a uvažujete tak proto, že je to snazší, než vstoupit do nějaké politické strany, vzít na sebe tu zodpovědnost a podílet se na řízení státu.
Nemyslím si, že všichni jsou "blbi", respektive může to platit na ty, kteří tam jsou nyní. Ale opět jsou jenom věrným obrazem malého českého národa.
Bylo již tolik voleb od převratu, ale lidi, kteří chodí volit, jsou především voliči stávajících parlamentních stran.
Ti ostatní - vy, ano, vy všichni ostatní - jenom melete pusou o složité vědě zvané politika (a to si neber osobně!, myslím to zcela globálně).
Věř tomu, že politika sice je složitá, ale stojí na zcela jednoduchých duchovních principech, které pochopí každý s íkvé tykve. Odborníky do politiky nepotřebujeme, ti a slouží na výkonných funkcích. Ovšem co potřebujeme, jsou morálně kvalitní lidé, kteří odborníky nemusí být, ale musí být bezúhonní, aby udrželi na uzdě tu smečku vlků. Věř mi, že jeden jediný morálně kvalitní člověk udělá víc práce, než tisíc darebných odborníků bez morálky.
Na jakkoli dokonalý program je možné vymyslet a namítnout celou řadu protiargumentů. Jednodušší je posuzovat, hledět poprvé či podesáté, ale nic, vůbec nic neudělat. Nakonec to dopadne tak, že opět budou zvoleni ti stejní darebáci, jenom proto, že většina národa nejde k volbám a zůstává znechucená.
A propos, o té odbornosti - bylo by lepší pro tento stát, kdyby jej vedlo padesát hurá nadšenců s morálním kreditem, než 200 stávajících diletantů, navíc zkorumpovaných a mafiánsky zorganizovaných do nebezpečných struktur, které nás vedou do pekel.

Za druhé - nemyslím si, že by existovalo něco, jako "špičkový profesionální politik". Nic podobného není přesto, že zde máme vysoká studia politologická...
Dobrým politikem se může člověk stát teprve tehdy, když mu obecné blaho bude dražší, než blaho osobní a úzce rodinné... takový, jako byl například Masaryk, Lincoln, nebo Churchill, kteří se nenechali podplatit a dělali politiku osobním příkladem.
------------------------------

Obyčejní lidé nemají potuchy o tom, jak skutečná politika funguje, jak se tam tahá za skryté nitky tak, aby z toho země opravdu profitovala. Je potřeba mít špičkové politiky i u nás, aby se uměli nejen doma brát za naše zájmy, ale i v zahraničí hájit tu naší českou maličkost. A Strana zdravého rozumu mi spíš připomíná bandu nadšenců, kteří si myslí, že je vše jednoduché.

-----------------
Ano, tahá se za nitky, ovšem nikoliv pro blaho, ale proti blahu národa. Proč by se jednou nemohlo lobbovat pro národ a  proti různým zájmovým skupinám? Skutečná politika je především o pochopení, že blaho národa se prolíná se světovým blahem lidstva. To však nechápe žádný profesionální politik v česku, kromě SZR, alespoň jsem to nikde jinde nečetl.
Ano, vše důležité je opravdu jednoduché. Současní politikové dělají věci záměrně složité, aby tomu nerozuměl nikdo, a aby do toho raději nikdo nešoural. Tak jim zůstává čím dál větší díl vaší svobodné vůle a nic s tím neděláte, protože nechcete volit "bandu nadšenců". Pokud takhle přemýšlejí všichni, kromě disciplinovaných voličů parlamentních stran, pak je to jasné, proč se máme v česku tak příjemně byrokraticky a proč žádná oblast veřejného života nefunguje, jak by měla.
Je však známo, že pokud stojí menšinový názor proti obecně přijímaným pravdám, vždy se nakonec ukáže, že ta menšina má pravdu. Neplatí to náhodou i v tomto případě?
-------------------------

Čímž dospívám k tomu, o čem jsem se rozhodla už dřív, že asi opět k volbám nepůjdu. Protože tam už to není o "menším zlu", všechna "zla" jsou pro mě příliš nepřijatelná. Pravice, levice, zelení (o kterých jsem uvažovala, ale zavrhla). Buď jsou to amatéři nebo hajzlové. Nevyberu si. Ach jo - přitom bych tak ráda volila.

---------------------
Ty vaše názory - mimochodem, není to spíše o tom, že vám všem více-méně vyhovuje status quo? Učitelům to vyhovuje určitě, nechtělo by se jim měnit systém zastaralé výuky. Zdravotníkům, protože jim vyhovuje jak to je, a po změnách by jich bylo nejméně o polovinu méně - ne proto, že by je někdo zrušil, ale proto, že by k nim lidé přestali chodit... Nezaměstnaným vyhovuje systém s pravidelnými dávkami aniž by museli pro ně cokoliv udělat, a tak dále...
Tak ti my, banda nadšenců (do níž se počítám taky), pěkně děkujeme za tvou opravdu kvalitní iniciativu a příspěvek k spokojenému životu příštích generací, to vše i jménem tvých dětí a dětí tvých dětí...

Zůstaňte hezky doma, k volbám nechoďte, anebo choďte k volbám a volte stávající parlamentní strany. A pak klidně nadávejte, jak se budete mít krásně v důchodu někde pod mostem se dvema tisícovkama měsíčně.
Opět se projevuje fakt, že když někdo v česku začne opravdu pracovat a nasazovat krk za druhé, zpravidla se mu kolem něj utáhne smyčka nepřijetí, závisti, ignorantství a šovinismu.
Mᚠpravdu, nevím, co je to za strana a také neznám všechny lidi, ale vím, že program, který mají a který jsem četl, tady nemá srovnání s žádným jiným programem jiné politické strany. Klidně si dovedu představit, že kdyby se neosvědčili, pak budu volit někoho jiného. Ale dal bych jim nejdříve šanci, dokonce časem bych jim možná i s něčím pomohl.
Takže vám všem děkuji za hodnotné příspěvky, opět jsem se utvrdil v tom, co již dlouho vím: český člověk je fenomén, který se jenom těžko najde kdekoliv jinde ve světě - snad kromě afrických národů na žijících na biologické úrovni "z ruky do huby".

#44 25. 4. 2006 20:48

lvice
Host

Abych řekla pravdu Pan, mysli si o mně co chceš, volby jsou mi ukradené a nehodlám se jich zúčastnit. Máme demokracii a chápat mé jednání nemusíš a ani to po tobě nepožaduji. Howk.

#45 25. 4. 2006 21:14

lvice
Host

Milá Pan,

neboj, malá strana udělá koalici s některou s hlavních stran za výhodných podmínek....... Až poznám někoho, kdo za to bude stát, abych ho volila, udělám to. Zatím však budoucí kandidáti, které znám jsou bývalý generální ředitel Jihočeské energetiky, zástupkyně primátora města...... Volit? Tak jo, založ si vlastní stranu a dám Ti hlas.....  Jinak se bude vesele dál chovat jako nezodpovědný jedinec a budu strkat hlavu do písku.

#46 27. 4. 2006 16:47

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Salve, nemohu teď komentovat ten Damanhur, čistě z časových důvodů, doufám, že později..
Otázka je, zdali jsi nadšenec a vizionář anebo blázen...smile

Není tady

#47 27. 4. 2006 19:42

1jana
Host

Já jsem Salve četla tento Tvůj příspěvek až poté, co jsem napsala poznámku o volbách a straně, kterou jsi doporučoval atd. Když bych si Tvé psaní o Damanhuru přečetla dříve, tak už bych ten příspěvek nenapsala. Bohužel asi nejsem ještě na takové duchov.úrovni a asi ještě dlouho nebudu, ale ta myšlenka je podle mne silně utopistická a řekla bych až nebezpečná. Nemám ráda a nesnáším komunity a nevím a ani necítím to jako správné, proč by jí měl člověk vyhledávat :-( takže asi tak. 
                                                                  J.

Salvator napsal(a):

poletucha napsal(a):

Ano, když dostaneš společnost do harmonie, přestane potřebovat nejenom armádu a zdravotnictví, ale také politiky. Tím pádem ti odpadá spousta zbytečných úředníků, kteří jenom ujídají ze společného krajíce. Harmoničtí lidé nepotřebují soudy, justici, věznice, a netrpí povodněmi, protože příroda je také v harmonii. Nepotřebuje tudíž Big Brothera. A propos, Damanhur Itálii nepotřebuje, ale Itálie Damanhur ano. Ne Itálie platí Damanhuru výpalné, nýbrž opačně.
Na takový stát jako je česko by pak stačilo kolem dvaceti osvícených zastupitelů a ušetřil by se senát, parlament a celý nesmyslný aparát. Jeho velikost pouze vypovídá o tom, že naši zastupitelé nerozumí tomu, jak se řídí stát.

Když se nechce, ovšem že nic nepůjde. Stejný názor jako ty má většina lidí v tomto státě.
Uživit je? Výdaje na jídlo nejsou tak velké, aby nešlo česko uživit pouze jenom z vojenského rozpočtu zrušeného ministerstva obrany, které je stejně nefunkční a nikdy nás neochránilo před žádným nepřítelem.
Damanhur je společnost, která je zaměřena dalece šířeji, než cokoliv co znám odkudkoli. Jenom u nás jsme například tak "široce"zaměřeni, že likvidujeme střední podnikatelský stav, trestáme tvořivost lidí. Výsledkem je "široce zaměřená" dvoustavová společnost pánů a novodobých otroků žijících v otřesných psychických a mnohdy i fyzických podmínkách denně se strachující o svoje živobytí. To je ta tvoje "široce zaměřená společnost".
Jediné, co je na pořadu dne je ukazatel zaměstnanosti. Vůbec nikoho nezajímá, že nutí lidi prodávat svůj drahocenný čas za nějakou drobnou almužnu, která nestačí ani na přežití. Nikoho nezajímá, že se tím ubíjí tvořivost a životní harmonie a roste nemocnost a předčasné stáří. Člověk je degradován na stroj, nucený pracovat osm, ale také většinou víc než osm hodin ze dne, i když nechce, protože se například chce
věnovat vnoučatům, studovat, cestovat, nebo jenom tak se plácat někde u moře.
Damanhur umožňuje projevit tvořivost mnoha způsoby a pěstovat mnoho různých činností podle toho, koho co zajímá. Jejich umění je výjimečné, stejně tak filosofie, stavebnictví, nebo škola meditace. Vše je v harmonii, to hmotné i to nehmotné. Proto nejsou nemocní, nepotřebují lékaře a léky, soudy, právníky a vězení...

Jde postavit takový mechanismus, který vynese do popředí duchovní lidi a prospěcháře nechá bokem. Jenom jde o to chtít. Tady zatím však chce málokdo.

Jakéhože náboženství je to podle tebe sekta? Opatřit touto nálepkou lze cokoliv, pouze proto, že se to vymyká. Ovšem Damanhur existuje 25 let, to není záležitost nějaké módy. Spíše jde o filosofický systém jako byli pytagorejci.

Přines literaturu, přeložíme to a zavedeme u nás... Stejně je to otázka času, kdy podobné komunity budou vznikat u nás v širším měřítku. A pak stávající systém zrušíme. Řádně a demokraticky se budou muset vystěhovat z parlamentu. Každý další den se jenom prodlužuje agonie do níž jsme se přičiněním těchto státostran dostali. Nejhorší je, že času nemáme neomezeně. Také Země by na to mohla zareagovat tak, že se nás, lidí prostě zbaví.

Opravuji ten odkaz:
http://www.melchizedek.com/

#48 29. 4. 2006 19:25

nil46
Host

Damanhur apod. je pro naší zemi  utopie offtopic

K volbám rozhodně půjdu, přestože se neztotožňuju zcela s programem žádné ze stran, které mají šanci se do parlamentu dostat. Nechci, aby můj hlas propadl, tak budu volit Zelené hmm  (řada jejich návrhů je rozumná, nad jinýma kroutím rozpačitě hlavou )
SZR.... a jiné malé strany... asi musí začít od píky na komunální úrovni a tak dát o sobě víc vědět, pak snad budou mít šanci i na celostátní úrovni.
Ale fakt je, že součacní politici by zasloužili dumbom dumbom dumbom, pěkně lidi znechutili... (nevíte, jak se dělá "zvracející smajlík" ?)

#49 1. 5. 2006 8:59

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

1jana napsal(a):

Po přečtení Tvých reakcí Salvatore, se přece jenom na tu stranu podívám  a program si přečtu :-)původně jsem si tu stranu už předem odsoudila jako kampaň od Tebe pro nějakou malou bezvýznamnou stranu..   Mᚠpravdu v tom, že se zříkáme všichni zodpovědnosti a vláda je vlastně vzorek nás všech :-( bohužel. Takové naříkání ve smyslu toho : "jen se podívejme, co se píše na babinetu!" to mi tedy nebere. Každý si může hledat svou cestu a nikdo nás nenutí se starat a posuzovat ty, kteří jsou na cestě (podle nás) jinde než my? A vše tohle mi zavání namyšleností, ale je to zase pouze můj pocit, dostala jsem se na tyto stránky nedávno a tak vše jsem určitě nepřečtla :-) přeji hezké dny  J.

Kampaň pro mne? Tak to bys byla na omylu. Nekandiduji a nejsem členem žádné strany. Tolik času zatím nemám, možná někdy v budoucnu, nevím.
Doporučuji tuto stranu proto, že má dobrý program a pár kvalitních lidí. Nikoliv proto, že si chci přihřívat svou polívku.

Není tady

#50 1. 5. 2006 9:03

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

lvice napsal(a):

Milá Pan,

neboj, malá strana udělá koalici s některou s hlavních stran za výhodných podmínek....... Až poznám někoho, kdo za to bude stát, abych ho volila, udělám to. Zatím však budoucí kandidáti, které znám jsou bývalý generální ředitel Jihočeské energetiky, zástupkyně primátora města...... Volit? Tak jo, založ si vlastní stranu a dám Ti hlas.....  Jinak se bude vesele dál chovat jako nezodpovědný jedinec a budu strkat hlavu do písku.

Tato strana by neměla, lidé co jsou v čele, odmítají účelové koalice. Ovšem, že nneí možné ručit za všechny a tlak korupce je velký. Kdyby však lidi nevolili parlamentní strany ale ty malé, pak by ty parlamentní nestihly přeorganizovat své zájmy a po volbách by šly od koryta. Bohužel, pokud tam zůstane většina těch stávajících, pak to bude těžké... ovšem ne nemožné.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí