Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 20. 4. 2006 12:11

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Duchovno a politika

Možná si řeknete, že politika nemá s duchovnem nic společného, a že jsou neslučitelné. Osobně si myslím, že duchovno je uplatnění duchovních principů v praxi, ve službě světu. Můj učitel mi vždy říkal: "Vše, co děláš, je duchovní..." Proto i politika je formou služby společenství občanů, pokud ji takto dokážeme vnímat.
Pokud se porozhlédnete na politické scéně, dozvíte se, že strana Zelených se chystá do parlamentu, že má vysoké preference.
Bohužel, strana Zelených pro mne není důvěryhodná, zejména osobou pana předsedy a dalších lidí, a považuji ji za "infiltrovanou" praktikami a lidmi blízkými ODS.
Jako vynikající řešení vidím volit Stranu zdravého rozumu, jejichž program mne velmi, velmi zaujal a kromě toho jsem zjistil, že znám některé jejich lidi na jejich kandidátce jako kvalitní osobnosti. Našel jsem jejich stránky: www.szrozumu.cz.
Myslím, že kdyby všichni nespokojení voliči volili tuto stranu, pak dostane absolutní většinu v parlamentu a konečně se snad dočkáme v tomto státě "lepších časů".
Co říkáte na jejich program?

Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

#2 20. 4. 2006 20:33

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Re: Duchovno a politika

Ahoj Salve,

na první počtení bezvadný volební program. Zní to všechno přesně tak, jak bych chtěla. Hned mě napadlo "konečně mám alternativu - už nemusím tápat koho volit".

Ale na druhé počtení z toho kouká sice velice opravdová a ryzí snaha věci zlepšit (což je mi nadmíru sympatické - fakticky!) ale také veliký naivismus.

Takhle nějak bych vytvořila stránky své strany já, kdybych se rozhodla vytvořit politickou stranu. Přesně takhle by myslím vypadaly. Protože o skutečné politice nevím nic. Opravdová politika (nikoli tedy ten směšný a přitrapnělý český politický rybníček plný totálních blbů) je totiž věda, a to velmi složitá. Asi jako chemie. A kdo je špičkový politik, je špičkový profesionál.

Obyčejní lidé nemají potuchy o tom, jak skutečná politika funguje, jak se tam tahá za skryté nitky tak, aby z toho země opravdu profitovala. Je potřeba mít špičkové politiky i u nás, aby se uměli nejen doma brát za naše zájmy, ale i v zahraničí hájit tu naší českou maličkost. A Strana zdravého rozumu mi spíš připomíná bandu nadšenců, kteří si myslí, že je vše jednoduché.

Čímž dospívám k tomu, o čem jsem se rozhodla už dřív, že asi opět k volbám nepůjdu. Protože tam už to není o "menším zlu", všechna "zla" jsou pro mě příliš nepřijatelná. Pravice, levice, zelení (o kterých jsem uvažovala, ale zavrhla). Buď jsou to amatéři nebo hajzlové. Nevyberu si. Ach jo - přitom bych tak ráda volila.

http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

#3 20. 4. 2006 20:45

Alan
♥♥-----
Místo: Vsetín

Aval, mᚠpravdu, také mám pocit, že a zvolím kohokoliv, neučiním dobře. Důvěra zkrátka CHYBÍ.usch

Není tady

#4 20. 4. 2006 22:00

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Salve,
dostala jsem se jen k prvnimu piliri: prime demokracii a dal jsem uz necetla....
Tahle spolecnost neni zrala na primou demokracii, lidem chybi byt jen prosta zodpovednost za sebe sama, jen se rozhledni trebas po babinetu! Tahle spolecnost neni zrala pro vubec zadnu demokracii! Jsem skeptik... cim dal tim vetsi sad
Jinak s tebou naprosto souhlasim, ze politika JE duchovni zalezitost! Ale ve spolecnosti, ktera si DUCHOVNI preklada jako ducharske ci v lepsim pripade panbickarske???? Zacinam ztracet smysl pro toleranci a jsem cim dal tim vic nad zabednenosti lidi nas...! Ja vim, je to moje hamba a ja se taky hambim  kapitulation
Kruci fix!

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#5 21. 4. 2006 8:10

Pepa K
♥♥-----

Pandorraa napsal(a):

kapitulation
Kruci fix!

Tedy Pandorro! I tobě krásný den!smile

Není tady

#6 21. 4. 2006 9:42

avalonka
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

Salve,
dostala jsem se jen k prvnimu piliri: prime demokracii a dal jsem uz necetla....
Tahle spolecnost neni zrala na primou demokracii, lidem chybi byt jen prosta zodpovednost za sebe sama, jen se rozhledni trebas po babinetu! Tahle spolecnost neni zrala pro vubec zadnu demokracii! Jsem skeptik... cim dal tim vetsi sad
Jinak s tebou naprosto souhlasim, ze politika JE duchovni zalezitost! Ale ve spolecnosti, ktera si DUCHOVNI preklada jako ducharske ci v lepsim pripade panbickarske???? Zacinam ztracet smysl pro toleranci a jsem cim dal tim vic nad zabednenosti lidi nas...! Ja vim, je to moje hamba a ja se taky hambim  kapitulation
Kruci fix!

Jojo, Pan - mluvíš mi (bohužel) z duše. I já začínám být na lidi spíš naštvaná, než empatická. Potkávám sice pár fantastických a osvícených lidí, ale je jich tak žalostně málo! grater

A pak se nechám v Psycho vytočit nějakou pitomou Adrou, která mě svou ignorancí donutí být tak vulgární, až mě administrátoři málem vyhodili. Budiž mi ale ke cti, že mě ještě někdo dokáže opravdu vytočit. Horší fáze nastane, až mi budou lidé naprosto lhostejní. Též se za to hambím... hmm

Já si představuju funkční politickou stranu jako skupinu špičkových odborníků, kteří přinesou národu takovou obě, že se vzdají své milované profese a založí svou stranu. Budou tam ekonomové, právníci, lékaři, rozhodně psychologové, historikové, někdo z showbusinessu (protože image není na nic). A tihle lidi budou velmi tvrdí, důslední a profesionální - ale v první řadě sami na sebe (aby nepodlehli volání slávy a peněz) a až pak budou takoví na národ. A národ je bude přirozeně respektovat. Takže naprostá utopie.

Není tady

#7 21. 4. 2006 10:10

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Avalonko, víc ke cti by ti byla pokora smile

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#8 21. 4. 2006 10:13

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))

Av, :-))) jo jo to mám teda velikou MOC někoho nutit být vulgární...nevymlouvej se :-)))

Upravil(a) adra (21. 4. 2006 10:13)

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#9 21. 4. 2006 10:17

avalonka
♥♥♥♥♥♥-

KALIK napsal(a):

Avalonko, víc ke cti by ti byla pokora smile

Jojo, Kaliku - to je můj věčný problém. Ale nevzdávám to! wink

Není tady

#10 21. 4. 2006 10:22

Arankaa
Host

Už několik taky let k volbám nechodím a nechtěla jsem jít ani letos.
Salve, dík za tip. I když budu volit tuto stranu, stejně nedostane tolik hlasů, aby se stala vládnoucí  stranou této země. Nicméně třeba dostane alespoň tolik hlasů, aby se v parlamentu objevilo pár členů této strany a přičuchli k politice zblízka. Pak pro příští volební období už nebudou amatéři. Pak bude několik možností:
1. politická mašinérie je semele a splynou s ostatními stranami,
2. politika zblízka je natolik znechutí, že skončí,
3.vydrží a zachovají si svůj zdravý rozum.
Já vím, že trojka je dost utopická, ale zřejmě nikdy nepřijde dostatečně silná, profesionální a rozumná strana jen tak z ničeho nic. Čekat na takovou variantu je ještě větší utopie. Anebo že by vládnoucí strany šly do sebe a konečně začaly vládnout pro lidi, to se taky asi jen tak nestane.

Tak že já teď k volbám buď zase nepůjdu a nedám hlas nikomu, anebo půjdu a dám hlas amatérovi, ze kterého se časem může stát profesionál...

#11 21. 4. 2006 10:24

Hahnčí
♥♥-----

adra napsal(a):

Av, :-))) jo jo to mám teda velikou MOC někoho nutit být vulgární...nevymlouvej se :-)))

Adra, přeji pěkný den a nenech si ho skazit!smile

Není tady

#12 21. 4. 2006 10:41

avalonka
♥♥♥♥♥♥-

adra napsal(a):

Nakonec si myslím, že se mi jen Adra "připletla do cesty" ve chvíli, kdy ve mě vykulminovalo tak nějak všeobecné zklamání nad způsobem uvažování některých lidí. A chudák to odnesla za všechny. Já jí vlastně vůbec neznám, její příspěvky jsem skoro nečetla (tedy kromě těch, co mě vytočily). Takže jí pravděpodobně křivdím. Nu což.

Není tady

#13 21. 4. 2006 10:48

adra
♥♥♥♥♥♥♥

To já Tvoje příspěvky četla hodně protože mě "něčím vytáčeli" vadili mi ale "musela"jsem je číst něčím mě "přitahovali". No stalo se ale vytočila jsi mě pořádně!!Taky Tě neznám a je děs že mě dokáže naštvat někdo koho nikdy neuvidím a už to nechci NIKDY opakovat.

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#14 21. 4. 2006 11:10

Petr I.
♥♥-----

adra napsal(a):

To já Tvoje příspěvky četla hodně protože mě "něčím vytáčeli" vadili mi ale "musela"jsem je číst něčím mě "přitahovali". No stalo se ale vytočila jsi mě pořádně!!Taky Tě neznám a je děs že mě dokáže naštvat někdo koho nikdy neuvidím a už to nechci NIKDY opakovat.

Dívky proč tolik zloby?hjartahjartahjartahjartahjartahjartahjartahjartahjarta

Není tady

#15 21. 4. 2006 11:16

adra
♥♥♥♥♥♥♥

Chlapče...to mᚠtak...je to těžký  big_smilebig_smilebig_smile

Není tady

#16 21. 4. 2006 11:22

avalonka
♥♥♥♥♥♥-

Petře,

četla jsem zajímavou věc: totiž že kdykoli člověk narazí na někoho, kdo ho vytáčí, měl by se nad sebou (tedy ne nad tím druhým) zamyslet.
Reakce jako "vztek", "naštvání", "rozžhavení doběla" jsou totiž odrazem našich vlastních vlastností, které jsme u sebe potlačili a nechceme je u sebe vidět, protože je považujeme za negativní a nepřijatelné. A když v nás pak někdo vyvolá rezonanci těch vlastností, tak se na něj nasereme, místo na sebe. Externalizujeme svůj vztek - aneb hledáme viníky mimo nás. Což je hojně rozšířená lidská vlastnost.

Takže máme být těm vytáčečům (bez ironie) vděční, že nám nastavili zrcadlo.

To co jsi Adro napsala, vše staví do trochu jiného světla. Já tě vytočila příspěvky jako první a ty následně svými reakcemi mě. To znamená, že si máme něco předat. Informaci. Pocit.

Za mě říkám, žes mě vytočila proto, že neuvažuješ stejně jako já. Promluvilo moje ješitné ego. Já mám totiž zhusta pocit, že mám pro všechny fundovanou radu. Jak říká Kalik, nejsem dost pokorná. Mám sice výkyvy a snažím se upřímně, ale bojovat se sebou je těžké.

Takže Adry odkaz mně je v tom, že jsem si uvědomila svou pýchu a pocit, že jsem chytřejší než ostatní. Schválně Adro, jestli budeš mít nějaký nápad, co jsem ti na oplátku měla dát já smile

Není tady

#17 21. 4. 2006 11:29

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Petr I. napsal(a):

Dívky proč tolik zloby?hjartahjartahjartahjartahjartahjartahjartahjartahjarta

Petre, to neni zloba. To je ZRCADLENI smile Adra to vyjadrila naprosto presne: necim mne tve prispevky vytacely, necim pritahovaly..... Jeden v druhem se poznavame, "zhlizime" jak v zrcadle. Ten, kdo to ustoji, se pouci a je silnejsi, protoze vylepsuje  sve vlastni ja... Pokud to ustoji oba, coz je naprosto idealni stav, jsou pak vetsinou kamosi lol

Není tady

#18 21. 4. 2006 11:49

Ca
♥♥-----

avalonka napsal(a):

máme být těm vytáčečům (bez ironie) vděční, že nám nastavili zrcadlo.

Avonko, kéž by to zrcadlo tady mělo více přispěvovatelů!hjarta

Není tady

#19 21. 4. 2006 12:09

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Ca napsal(a):

avalonka napsal(a):

máme být těm vytáčečům (bez ironie) vděční, že nám nastavili zrcadlo.

Avonko, kéž by to zrcadlo tady mělo více přispěvovatelů!hjarta

Já bych to zrcadlo teda potřebovala...

Není tady

#20 21. 4. 2006 12:20

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj Salve,

na první počtení bezvadný volební program. Zní to všechno přesně tak, jak bych chtěla. Hned mě napadlo "konečně mám alternativu - už nemusím tápat koho volit".

Ale na druhé počtení z toho kouká sice velice opravdová a ryzí snaha věci zlepšit (což je mi nadmíru sympatické - fakticky!) ale také veliký naivismus.

Takhle nějak bych vytvořila stránky své strany já, kdybych se rozhodla vytvořit politickou stranu. Přesně takhle by myslím vypadaly. Protože o skutečné politice nevím nic. Opravdová politika (nikoli tedy ten směšný a přitrapnělý český politický rybníček plný totálních blbů) je totiž věda, a to velmi složitá. Asi jako chemie. A kdo je špičkový politik, je špičkový profesionál.
---------------------
Takže, milá avalonko!
díky za tvůj názor, ale bohužel nemohu se s ním ztotožnit. Asi tak nějak uvažujete všichni a uvažujete tak proto, že je to snazší, než vstoupit do nějaké politické strany, vzít na sebe tu zodpovědnost a podílet se na řízení státu.
Nemyslím si, že všichni jsou "blbi", respektive může to platit na ty, kteří tam jsou nyní. Ale opět jsou jenom věrným obrazem malého českého národa.
Bylo již tolik voleb od převratu, ale lidi, kteří chodí volit, jsou především voliči stávajících parlamentních stran.
Ti ostatní - vy, ano, vy všichni ostatní - jenom melete pusou o složité vědě zvané politika (a to si neber osobně!, myslím to zcela globálně).
Věř tomu, že politika sice je složitá, ale stojí na zcela jednoduchých duchovních principech, které pochopí každý s íkvé tykve. Odborníky do politiky nepotřebujeme, ti a slouží na výkonných funkcích. Ovšem co potřebujeme, jsou morálně kvalitní lidé, kteří odborníky nemusí být, ale musí být bezúhonní, aby udrželi na uzdě tu smečku vlků. Věř mi, že jeden jediný morálně kvalitní člověk udělá víc práce, než tisíc darebných odborníků bez morálky.
Na jakkoli dokonalý program je možné vymyslet a namítnout celou řadu protiargumentů. Jednodušší je posuzovat, hledět poprvé či podesáté, ale nic, vůbec nic neudělat. Nakonec to dopadne tak, že opět budou zvoleni ti stejní darebáci, jenom proto, že většina národa nejde k volbám a zůstává znechucená.
A propos, o té odbornosti - bylo by lepší pro tento stát, kdyby jej vedlo padesát hurá nadšenců s morálním kreditem, než 200 stávajících diletantů, navíc zkorumpovaných a mafiánsky zorganizovaných do nebezpečných struktur, které nás vedou do pekel.

Za druhé - nemyslím si, že by existovalo něco, jako "špičkový profesionální politik". Nic podobného není přesto, že zde máme vysoká studia politologická...
Dobrým politikem se může člověk stát teprve tehdy, když mu obecné blaho bude dražší, než blaho osobní a úzce rodinné... takový, jako byl například Masaryk, Lincoln, nebo Churchill, kteří se nenechali podplatit a dělali politiku osobním příkladem.
------------------------------

Obyčejní lidé nemají potuchy o tom, jak skutečná politika funguje, jak se tam tahá za skryté nitky tak, aby z toho země opravdu profitovala. Je potřeba mít špičkové politiky i u nás, aby se uměli nejen doma brát za naše zájmy, ale i v zahraničí hájit tu naší českou maličkost. A Strana zdravého rozumu mi spíš připomíná bandu nadšenců, kteří si myslí, že je vše jednoduché.

-----------------
Ano, tahá se za nitky, ovšem nikoliv pro blaho, ale proti blahu národa. Proč by se jednou nemohlo lobbovat pro národ a  proti různým zájmovým skupinám? Skutečná politika je především o pochopení, že blaho národa se prolíná se světovým blahem lidstva. To však nechápe žádný profesionální politik v česku, kromě SZR, alespoň jsem to nikde jinde nečetl.
Ano, vše důležité je opravdu jednoduché. Současní politikové dělají věci záměrně složité, aby tomu nerozuměl nikdo, a aby do toho raději nikdo nešoural. Tak jim zůstává čím dál větší díl vaší svobodné vůle a nic s tím neděláte, protože nechcete volit "bandu nadšenců". Pokud takhle přemýšlejí všichni, kromě disciplinovaných voličů parlamentních stran, pak je to jasné, proč se máme v česku tak příjemně byrokraticky a proč žádná oblast veřejného života nefunguje, jak by měla.
Je však známo, že pokud stojí menšinový názor proti obecně přijímaným pravdám, vždy se nakonec ukáže, že ta menšina má pravdu. Neplatí to náhodou i v tomto případě?
-------------------------

Čímž dospívám k tomu, o čem jsem se rozhodla už dřív, že asi opět k volbám nepůjdu. Protože tam už to není o "menším zlu", všechna "zla" jsou pro mě příliš nepřijatelná. Pravice, levice, zelení (o kterých jsem uvažovala, ale zavrhla). Buď jsou to amatéři nebo hajzlové. Nevyberu si. Ach jo - přitom bych tak ráda volila.

---------------------
Ty vaše názory - mimochodem, není to spíše o tom, že vám všem více-méně vyhovuje status quo? Učitelům to vyhovuje určitě, nechtělo by se jim měnit systém zastaralé výuky. Zdravotníkům, protože jim vyhovuje jak to je, a po změnách by jich bylo nejméně o polovinu méně - ne proto, že by je někdo zrušil, ale proto, že by k nim lidé přestali chodit... Nezaměstnaným vyhovuje systém s pravidelnými dávkami aniž by museli pro ně cokoliv udělat, a tak dále...
Tak ti my, banda nadšenců (do níž se počítám taky), pěkně děkujeme za tvou opravdu kvalitní iniciativu a příspěvek k spokojenému životu příštích generací, to vše i jménem tvých dětí a dětí tvých dětí...

Zůstaňte hezky doma, k volbám nechoďte, anebo choďte k volbám a volte stávající parlamentní strany. A pak klidně nadávejte, jak se budete mít krásně v důchodu někde pod mostem se dvema tisícovkama měsíčně.
Opět se projevuje fakt, že když někdo v česku začne opravdu pracovat a nasazovat krk za druhé, zpravidla se mu kolem něj utáhne smyčka nepřijetí, závisti, ignorantství a šovinismu.
Mᚠpravdu, nevím, co je to za strana a také neznám všechny lidi, ale vím, že program, který mají a který jsem četl, tady nemá srovnání s žádným jiným programem jiné politické strany. Klidně si dovedu představit, že kdyby se neosvědčili, pak budu volit někoho jiného. Ale dal bych jim nejdříve šanci, dokonce časem bych jim možná i s něčím pomohl.
Takže vám všem děkuji za hodnotné příspěvky, opět jsem se utvrdil v tom, co již dlouho vím: český člověk je fenomén, který se jenom těžko najde kdekoliv jinde ve světě - snad kromě afrických národů na žijících na biologické úrovni "z ruky do huby".

Není tady

#21 21. 4. 2006 12:32

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Už několik taky let k volbám nechodím a nechtěla jsem jít ani letos.
Salve, dík za tip. I když budu volit tuto stranu, stejně nedostane tolik hlasů, aby se stala vládnoucí  stranou této země.
--------------
To snad nemyslíš vážně? Přesně s tím počítají "parlamentní strany". Všimni si, jak lidi ovlivňují média tím, že zveřejňují, kolik by kdo dostal hlasů. Tomu se pak říká demokracie. Jakou mᚠzáruku, že ta čísla nejsou jenom nějakou blbou hrou mocných? "Zamícháme kartičky, hodíme tam pro stranu Zelených nějakých fiktivních deset procent, uvidíme, co to udělá..."
-----------------------------------------

Nicméně třeba dostane alespoň tolik hlasů, aby se v parlamentu objevilo pár členů této strany a přičuchli k politice zblízka. Pak pro příští volební období už nebudou amatéři. Pak bude několik možností:
1. politická mašinérie je semele a splynou s ostatními stranami,
2. politika zblízka je natolik znechutí, že skončí,
3.vydrží a zachovají si svůj zdravý rozum.
Já vím, že trojka je dost utopická, ale zřejmě nikdy nepřijde dostatečně silná, profesionální a rozumná strana jen tak z ničeho nic. Čekat na takovou variantu je ještě větší utopie. Anebo že by vládnoucí strany šly do sebe a konečně začaly vládnout pro lidi, to se taky asi jen tak nestane.

----------------------
Proč podobné spekulace? Zatím se nic neděje. Není možné dopředu předjímat, kdo bude jak krást a lhát. Navíc, SZR má velmi málo členů, a pokud jsem postřehl, je tam spousta lidí, kteří jsou odborníky a přinášejí vlastní programy do oblastí, kterým rozumí. Neexistuje nějaká jednotná linie kromě programu strany. V rámci něj je dovoleno vše.
Vládnoucí strany těžko. Jsou plné prospěchářů, bývalých komunistů a obracečů kabátů. Je docela možné, že mají postavenou strategii, založenou na tajných členech, kteří postupně infiltrují vzmáhající se strany a mění jejich orientaci na současný vágní politický systém. Takto zřejmě funguje ODS, která je asi plná estébáků a bývalých komunistů. V tom měli soudruzi praxi od KGB.
Ale časy se mění. Tito lidé již prakticky končí. Jednak jsou již staří, jednak průšvihy vycházejí pomalu na světlo a nejde to zadržet.
--------------------------
Tak že já teď k volbám buď zase nepůjdu a nedám hlas nikomu, anebo půjdu a dám hlas amatérovi, ze kterého se časem může stát profesionál...
-----------------
"B" je zaručeně správně...

Není tady

#22 21. 4. 2006 12:34

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Salve smile)))
Mas pravdu, kdyby napriklad nebyli Masaryk a spol nadseni sileneci, CR by nejspis nikdy nevznikla. A cesky narod nezatracuj, kdyby nebyl jaky je, tj. neumel se ohnout, nejspis by ve stredni Evrope za ta staleti valek a jinych radovanek vubec neprezil. Vsak on se umi i narovnat! Jen to po tech zhruba 70ti letech ruznych samospasitelskych rezimu, jde vic ztuha sad
A az budes zakladat politickou stranu, piskni, hlasim se smile)

Nakonec ono ZRCADLO s tim taky souvisi, mame ho vsichni, ale ne kazdy ma odvahu se do nej divat, vetsina zatim spis krici: jau jau jau! to boliiiiiiiii....to ja ne, to ty!...
To je taky na pytel  grater

Není tady

#23 21. 4. 2006 12:42

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

Salve,
Kruci fix!

Pan,
možná to vypadá blbě, ale ujišuji tě, že to takové není. Je spousta lidí, kteří vědí o čem je duchovno a v SZR jsou lidé, kteří patří mezi ně. Ovšem programy stran se nepíší o duchovnu. Tady na Babinetu je to podobné, jako všude jinde. Ignorantství není doménou nikoho, všichni jím do jisté míry trpíme. To však ale neznamená, že bychom se kvůli tomu měli vzájemně utlouct.
Ti, kteří se nezajímají, jim to bude jedno, ale těm, co to jedno nebude, se otevřou možnosti uplatnění při budování opravdové demokracie.

Osobně sice nejsem demokrat, ale budiž, dokáži přijmout přímou demokracii, pokud bude opravdu taková, jaká má být. Nebudu bazírovat na systému a nechci mít pravdu za každou cenu. Ovšem lepší je přímá demokracie, než současná "lempl-demokracie".

Další pozitivum je v příkladu. Pokud umožníme poukazovat na pozitivní příklady (namísto věčných lemplovin všeho druhu v médiích), začnou přitahovat lidi a ti se začnou měnit. Ten proces již započal a je velmi funkční. Vím to, protože s tím pracujeme. Zkus to taky, je potřeba lidí, jako ty.

Není tady

#24 21. 4. 2006 12:52

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

Salve smile)))
Mas pravdu, kdyby napriklad nebyli Masaryk a spol nadseni sileneci, CR by nejspis nikdy nevznikla. A cesky narod nezatracuj, kdyby nebyl jaky je, tj. neumel se ohnout, nejspis by ve stredni Evrope za ta staleti valek a jinych radovanek vubec neprezil. Vsak on se umi i narovnat! Jen to po tech zhruba 70ti letech ruznych samospasitelskych rezimu, jde vic ztuha sad
A az budes zakladat politickou stranu, piskni, hlasim se smile)

Nakonec ono ZRCADLO s tim taky souvisi, mame ho vsichni, ale ne kazdy ma odvahu se do nej divat, vetsina zatim spis krici: jau jau jau! to boliiiiiiiii....to ja ne, to ty!...
To je taky na pytel  grater

Svatá pravda!
Ne že bych ho zatracoval, to ne. Každý národ má své pozitivní vlastnosti, ale ta přílišná ohebnost mi poněkud vadí. Není čas být trávou pod nohama jiných.
politickou stranu zakladat nebudu, je s tím moc práce. Právě SZR je strana, kterou nabídl její zakladatel pro realizaci alternativy stávajícímu politickému systému.
Kdyby se polovina lidí na babinetu angažovala a ztotožnila s programem, myslím, že by se dostali i do parlamentu. Každý máme spoustu rodina a známých, kteří by mohli volit.
Možná to ještě nyní nebude, ale je potřeba se připravovat na příští volby, kdy by mohli již výrazně zasáhnout do systému. A že to bude bolet, to je jisté. Důležité však je, že se to bude muset vydržet. Operace je nevyhnutná, pokud chce pacient přežít, a to neplatí jenom na česko.

Není tady

#25 21. 4. 2006 12:53

avalonka
♥♥♥♥♥♥-

Salve,

rozumím tomu, co mi píšeš a sdílím tvoje rozhořčení sama nad sebou. Ano - politik musí být především morální. Ano - když nevolím, nahrávám stávajícím hajzlům, ano - jsem ignorant a skeptik. Ano ano ano.

To vše přiznávám zcela bez obalu. Je to pravda.

Ale já přesto hodlám žít svůj život v politické ignoraci, snažit se být dobrým člověkem, vychovat (aspoň jednoho - když bůh dá) dobrého človíčka a pomáhat lidem, kterým pomoct můžu. Já jsem asi příliš racionální a ve chvíli, kdy do nějaké problematiky nevidím (v tomto případě politika), tak odstupuju.

Myslím si, že nejvíc prospěju téhle zemi tak, že půjdu lidem příkladem. Že každý z nás, kdo je dobrý (snad se mohu mezi dobré počítat) ukáže sousedovi, švagrovi, dětem, kolegyni, prodavačce, že LZE být dobrý.

Myslím si taky, že se nejprve musejí změnit jednotky (lidi) než se změníme jako celek (národ - včetně politických stran). Že ta změna musí přijít zdola. Že se kvalitní celek může skládat jen z kvalitních jednotek.

Jak chceš dobře vládnout národu omezenců? To by musela být diktatura. Ty bys byl v nějaké extra morální politické straně a lidi by stejně hledali cestičky, jak obejít zákony a krást a podvádět. Musel bys na ně vzít bič.

Podívej se na babinet. Někdy dost smutné.

Takže já své místo ve vylepšování stavu vidím tady dole. Mezi lidmi. A tam nahoru (do politiky) nedohlédnu. Proto jakékoli rozhodování dělat nebudu, nebo k němu nejsem nijak fundovaná. Budu tedy nadále politickým ignorantem, ale lidským aktivistou.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí