Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 17. 4. 2006 19:09

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha

Maminky, jak to řešit?

Maminky, poraďte, jak byste řešily to, že se můj 16-ti měsíční chlapeček z hodného chlapečka převrátil na zlobivého, neposlušného a vztekacího chlapečka? Nevím, jak přistupovat. Nevím, zda není ještě malý na to, abych ho vychovávala a dostal třeba někdy přes plenečku nebo přes prstíky nebo mám jen zvyšovat hlas? Poraďte. NEchci to nechat být, aby mi nepřerostl přes hlavu. Díky moc.

Není tady

#2 17. 4. 2006 19:50

kornoutek
♥♥♥♥---
Místo: Střední čechy

Re: Maminky, jak to řešit?

já mám dvouletou holčičku a co mi teď vyvádí je příšerný...vzteká se, všude vleze a a schválně se ještě podívá, jestli jako koukám a udělá co nemá, nebo mi poslední dobou vyndavá hlínu z kytek..ale proč to píšu, pokaždé jí dám přes ruku, nebo přes zadek, sice jen malinko, ale tak, aby to cítila. Oni jsou moc chytrý na to, aby věděli, že se to nesmí. takže si myslím, že když trošku uhodíš, vůbec nic se nestane...

Upravil(a) kornoutek (18. 4. 2006 18:42)

Není tady

#3 17. 4. 2006 19:51

alba
♥♥-----

ahoj, možná u něj jen začíná období vzdoru a snaží se prosazovat.U někoho se moc neprojevuje, u někoho víc.Čím je starší, tím je zvědavější,víc chce zkoumat a objevovat, ale zároveň i naráží na to, že ne vše mu dovolíte.A neumí to řešit jinak než třeba brekem nebo i záchvatem vzteku.Ono ho to časem přejde.Já jsem svoji dceru, když byla v tomhle období a vztekala se,vyšoupla občas za dveře a někdy jsem jí trochu plácla, když to jinak nešlo.No, občas to bylo hodně náročný a taky mi tekly nervy, ale přežily jsme to a dnes je z ní vcelku pohodová 5- letá slečna.

Není tady

#4 17. 4. 2006 19:54

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Chomáčku, hledala jsem ve svém oblíbeném Matějčkovi. Na období vzdoru je ještě dost brzy. Protože mám dítě o měsíc mladší, tak zkusím uvažovat. Moje dcera je teď hotová trysomyš. Spoustu věcí chce sama zkusit sama vidět ale pozornost má krátkodobou. Takže je potřeba pořád jí něco vymýšlet. ted nejvíc zabírá tužka a papír a pak strkat klíč do zámku. Co se týče výchovy, věci které nesmí (zásuvky, horký čaj) má pod přísným hlasem a ne. V tomto se snažím být důsledná. Když neposlechne, dostane lehce přes prdku, nebo ruku, aby si ne spojila s nepříjemným, většinou to ani není třeba. Přes hlavu ti nepřeroste, když ho budeš chválit za splněný úkol, budeš důsledná (zákaz je vždy zákaz) a budeš mu vymýšlet zábavu. (Pro Evku je nejlepší zábava kvedlat vařečkou v misce, když vařímwink) Vychováváme hlavně příkladem. Na výchovu není potřeba zas až tak myslet. Jen dodržovat určité zásady a režim. Základní pravidla pokud vím ted hodně propagují chůvy v akci a nemohu tomu nic vytknout.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#5 17. 4. 2006 20:15

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Svého vztekajícího se chlapečka jsem ve dvou letech seřezala a nechala vybrečet v koupelně, potom přišel jako míkius, nevztekal se nejméně měsíc a opakování bylo matka moudrosti, po třech výprascích zjistil, kdo je pánem a vztekat se předstal.

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#6 17. 4. 2006 21:50

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj Chomáčku, souhlasím naprosto s Irenkou 21- seřezat, nechat vyvztekat,  nechat vybrečet.Opravdu to funguje. Musela jsem to kdysi použít taky, párkrát a pomohlo to. Nechal toho a bylo to kolem 2 let jeho věku. Dnes je mu 14 a žádnou újmu jsem mu tím určitě nezpůsobila -smile.

Není tady

#7 18. 4. 2006 7:24

helena
♥♥♥♥♥♥♥

U našeho vztekálka víc než naplácání zabíralo strčit čumáček nad vanu a pustit na něj studenou sprchu (opatrně). V ten moment na vztekání zapomněl a zklidnil se. Je to větší "překvapení" než plácnutí, navíc to oni občas v tom záchvatu zuřivosti ani nevnímají, kdežto tohle zabírá poměrně spolehlivě.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#8 18. 4. 2006 8:43

chomáček
♥♥♥♥♥--

Ahoj ženský. Moc vám všem děkuji,ale všichni jste se soustředily spíš na to vztekání. Malej se nevzteká až tak, že by rudnul, plácnul sebou o zem a ječel, jako to dělaj jiný děti. Kdyby to tak bylo, tak se tu na nic neptám a řeším to tak jak píšete. On je prostě zvláštní. Jakoby už ted byl osobnost, co si v duchu říká, "se mnou orat nebudete , panáčkové". smile Je to klidné dítě a do toho právě začíná dělat tyhle seky. Proto se spíš ptám, jak řešit toto. Mě přijde, že i když zvýším hlas nebo plácnu, nic si z toho nedělá, pak-li že to není trochu víc a bolí ho to. Ale do toho se mi moc nechce, je přece jen ještě hodně maličkatý.  Nebo ne?

Není tady

#9 18. 4. 2006 9:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Musíš mu dokázat, že s vámi teda on orat nebude. Tak mu dej najevo, že to, co dělá, se ti nelíbí = klidně ho pleskni několikrát za sebou, když bude potřeba. Ne, aby ho to bolelo, ale aby věděl. Případně ho prostě od "zdroje zlobení" odnes jinam a opakuj to (já vím, je to do zblbnutí) tak dlouho, až pochopí, že se ti to nelíbí. Taky mu můžeš zkusit nabídnout jinou aktivitu, méně "nebezpečnou" a pro něj zajímavější.

Není tady

#10 18. 4. 2006 11:37

janyka
♥♥♥----

Přidám moji zkušenost . Mojí nejmladší dceři je 1,5 roku .
1. V těchto chvílích v sobě mobilizuju všechnu trpělivost a snažím se pochopit , co se zrovna v té malé hlavičce děje .       Je jisté že děti v tomto období - myslím , že ne každé dítě odpovídá ve vývoji příručkám - se učí znát svou sílu a možnost ovládat druhé tím , že si prosazuje svou vůli . Když je to nad moje chápání  a nezabírá napomenutí , tak úplně měním činnost . Prostě ji vemu , odejdeme z místa , kde si dupe nožkama a jdeme si číst a prohlížet obrázky , podívat se z okna , však sama víš , co nejlíp zabírá . 
A je to opravdu pořád dokola . Ale to období nejde přeskočit . Nehledě k tomu , že i když my jsme z toho někdy nervní , dítě se i tím učí vytvářet postoje, i tak vyvíjí své schoponosti .
Někde jsem četla a líbilo se mi to , že :   netrpělivý rodič má málokdy trpělivé dítě , " problémové " dítě často jen normálně reaguje na  problémovou rodinu .
Ne vždy všechno platí beze zbytku , ale něco na tom bude .

Není tady

#11 18. 4. 2006 12:26

beruska321
Host

chomáček napsal(a):

Maminky, poraďte, jak byste řešily to, že se můj 16-ti měsíční chlapeček z hodného chlapečka převrátil na zlobivého, neposlušného a vztekacího chlapečka? Nevím, jak přistupovat. Nevím, zda není ještě malý na to, abych ho vychovávala a dostal třeba někdy přes plenečku nebo přes prstíky nebo mám jen zvyšovat hlas? Poraďte. NEchci to nechat být, aby mi nepřerostl přes hlavu. Díky moc.

Moje dcera 3 roky mě dnes opravdu dostala. Od samého rána neposlouchá, zlobí a dělá naschvály. Vyvrcholilo to tím, že strčila hlavu do plotu a nemohla ji vyndat. Když se nám podařilo hlavu vytáhnout, tak jsem ji nandala pár na zadek. Byla jsem vzteky mimo. Ani toto ji nepřimělo k tomu, aby se zklidnila sad. Takže ze své vlastní zkušenosti vím, že na zadek dát, nepomáhá. Nedávno jsem slyšela nějakou dětskou psycholožku, která radila, když bude mít dítě svoje záchvaty řevu a vzteku, tak ho zavřít do pokoje, kde si nic nemůžou udělat a nechat je tam vyvztekat. U nás to docela funguje.

#12 18. 4. 2006 14:36

chomáček
♥♥♥♥♥--

holky, tak dneska jsem to udělala. Nechtěl sám slézt z jídelní stoličky (přesto, že to umí), pořád natahoval ručičky, abych ho sundala a já mu vklidu řekla, jak má slézt. Dostávalo ho, že jsem klidná a pořád víc a víc řval. Pak se na ní postavil a plakal, ale schválně nahlas. Tak jsem ho s tou stoličkou odvezla dozadu kde je koberec, zavřela jsem dveře a odešla. Začal šíleně řvát, ale přišel. Ještě chvíli ke mě nechtel jít, ale pak přišel, hajnul si mi na rameno a usnul. smile Jo jo, výchova dítěte je největší záhul. yikes)

Není tady

#13 18. 4. 2006 17:41

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Myslím, že jsi to vyřešila moc dobře. Pokud jde o to mírnější odmítání, pak je lépe odvést pozornost, ale pokud ti takhle odmítá spolupráci, nechej ho. SUPR. HOlka mហu mě 100 bodůbig_smilebig_smilebig_smile

Není tady

#14 18. 4. 2006 18:19

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Správně, chomáčku. Odejít z pokoje, kde se vzteká, je taky řešení.wink

Není tady

#15 19. 4. 2006 8:26

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

NO to muj malej broucek kdyz ho necham vztekat v jeho pokoji tak ma sklony k vyskleni dveri a oken...co s tim tedy?Mame prosklene dvere u vsech pokoju...

Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

#16 19. 4. 2006 10:07

chomáček
♥♥♥♥♥--

elemntgirl...........vážně? Tak to je celkem drsný. A co ta sprcha co tu maminky radily? myslím, že ty mᚠsynka už přes 2,5 roku, ne? Tam by to už bylo reálné. smile

Není tady

#17 19. 4. 2006 10:22

helena
♥♥♥♥♥♥♥

elementgirl - tak ho ukliď do koupelny nebo na záchod, tam snad prosklené dveře nemáte. Nech mu rozsvíceno, ale zavři, aby nemohl ven.

Není tady

#18 20. 4. 2006 13:36

Gia
♥♥♥♥♥♥-

Tcháni zavírali manžela a švagra na záchod a to jim rozhodně rozvíceno nenechávali. Žádnou újmu na něm nesleduji big_smile
Do dneška si to ale pamatuje.

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

#19 20. 4. 2006 13:49

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

No, tak tohle mi taky poradili na mou vztekající se dcerku (dnes 3)-zavřít do pokoje a nechat vyvztekat. Jednou se začala zase vztekat v pokoji a já jsem odešla beze slova do kuchyně. Najednou slyším ránu, tak tam utíkám a dcera ležela na zemi-omdlela! Jak začla totiž řvát, tak se už nenadechla a omdlela a spadla na zem-byla úplně modrá.Od té doby si ,,užíváme" tzv. afektivních záchvatů. Byla jsem s ní hospitalizovaná v nemocnici, jestli to není počínající epilepsie a tam nic nenašly. V nemocnici (když jí chtěli dát pod EKG) znovu začla řvát až omdlela a byla u toho doktorka-prý ukázkový afektivní záchvat. Některé děti jsou citlivější (vnímavější) a když začnou řvát (vztekat se), tak už, i když chcou, se neadechnou a zkolabují. Nevypadá to hezky, ale není to zdraví nebezpečné-jen hlídat a být u dítěte, protože hrozí spíše úraz hlavy, nebo zapadnutí jazyku). A to bych, pokud bych jí nechala v jiném pokoji, nezjistila a mohlo by být pozdě.Pomáhá polít vodou, ale i tak to omdlení trvá chviličku a hned se sama probere. Hrůza, pořád mi to dělá zle, i když už to znám a trvá to prakticky od jejího roku a půl. Někdy se to stane jednou za tři měsíce a z toho i 5krát do měsíce. Musíme hodně dbát na její spánek a odpočinek.

Není tady

#20 20. 4. 2006 20:39

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Káčo, a co takhle zkusit metodu paní Prekopové? Je popsána v její knize Malý tyran. Nehodí se ale pro všechny děti, proto je potřeba najít "instruktora", který tě metodu pevného objetí naučí.

Gio: o, že si to pamatuje, jsou právě ty nesmazatelné stopy, které to zanechalo....

Není tady

#21 21. 4. 2006 0:04

Simona Janoušková
♥♥♥♥---

Teda z některých rad mi jde mráz po zádech. Určitě bych nenechala rok a půl staré dítě zavřené v koupelně nebo na záchodě a na víc za tmy. U těch starších vzteklounů to snad má občas opodstatnění. Moje dítě se moc nevzteká, ale neposlouchá. Když ho odtáhnu od zdroje zlobení, za chvíli zapomene. Když něco provede, co mu zakážu (např. dnes když oškubal opět kytky na zahradě), tak ho šoupnu do ohrádky a nechám chvíli samotného, aby o tom mohl přemýšlet. On se vzteká, akorát, když ho tam nesu, a pak už ne. Plácnutí nemá smysl a myslím, že je hodně škodlivé. Jak jsem s kamarádkami, které svoje děti plácají, tak vidím, že jejich děti, když chtějí hračku, klidně plácnou jiné dítě.

Není tady

#22 21. 4. 2006 14:03

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

PavlaH: taky jsme už vyzkoušeli-mělo to úplně opačný účinek!

Není tady

#23 21. 4. 2006 17:54

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Káčo a bylo to s instruktorem? Sama doma to můžeš dost zmršit, navíc pro děti s problémy při porodu je to zakázaně. Hele pošlu ti odkaz, kde se dočteš víc....http://www.emimino.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3878

Není tady

#24 22. 4. 2006 12:51

andula
Host

kornoutek napsal(a):

já mám dvouletou holčičku a co mi teď vyvádí je příšerný...vzteká se, všude vleze a a schválně se ještě podívá, jestli jako koukám a udělá co nemá, nebo mi poslední dobou vyndavá hlínu z kytek..ale proč to píšu, pokaždé jí dám přes ruku, nebo přes zadek, sice jen malinko, ale tak, aby to cítila. Oni jsou moc chytrý na to, aby věděli, že se to nesmí. takže si myslím, že když trošku uhodíš, vůbec nic se nestane...

to mi  moje mala dělá taky a když jí plácnu přes plínu tak se podívá usmějese na mě a jde dělat opět to co dělala.

#25 22. 4. 2006 15:20

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

chomáček :jo a on se mi tam zamkne a co budu delat?smile(neni to zamykani na klic.Je to takove to klasicke panelakove:)

Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí