Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 10. 4. 2006 18:09

maria
Host

Nakládaný hermelín

Prosím vás, zná někdo dobrý recept na nakládaný hermelín. Jedla jsem ho v restauraci a moc mi to chutnalo. díky moc

 

#2 10. 4. 2006 18:25

nickol
♥♥-----
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 30

Re: Nakládaný hermelín

Hermelín rozkrájet (velikost podle množství nakládaného - do 4l sklenice stačí napůl, do menší skleničky na širší plátky), potřít česnekem, posypat pepřem a chilli, proložit bobkovým listem a novým kořením a celé zalít olivovým olejem.

Není tady

 

#3 10. 4. 2006 19:19

vEruska
Host

Re: Nakládaný hermelín

já jej před časem dělala taky.
nazvala jsem jej Hermelín nakládaný extra a i s fotkou je k nahlédnutí na FoodLife.cz ... http://www.foodlife.cz/index.php?option … ;Itemid=70

je důležité pak konzumovat uleželý hermelín tak nějak rychleji, protože jak jej necháte uleželý příliš dlouho, narostou mu nožičky a jednoho dne vypochoduje ze spíže smile
opravdu, záleží jak kdo má rád stupeň uleženosti, nám chutnal nejvíce tak po šesti, sedmi dnech, pak už se začal roztékat.

dobrou chu!

 

#4 11. 4. 2006 17:50

Pešta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 490

Re: Nakládaný hermelín

Nikol a co cibule. Taky?  I kmín by se hodil.

Není tady

 

#5 12. 4. 2006 13:53

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Nakládaný hermelín

Tak já zase nakládám kostky hermelínu do olivového oleje,kde předem prolisuji česnek a nasypu bazalku,oregáno.

Není tady

 

#6 12. 4. 2006 14:08

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: Nakládaný hermelín

Romča: A jak dlouho to nechávᚠuležet, když je to na kostičky? Zní to dobře. Mňam mňam. smile

Není tady

 

#7 12. 4. 2006 15:42

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Nakládaný hermelín

3 Hermelíny
1 stroužek česneku
cibulka
na z petrželky
bobkový list
pepř
feferonky nebo pálivá paprika
olej
sůl
nové koření.

Do misky rozmíchat s troškou olivového oleje sůl, pepř, pálivou papriku nebo drcené feferonky, na a drcený česnek. Hermelíny podélně rozkrojit, namazat směsí a rovnat do sklenice a prokládat pokrájenou cibulkou. Přidat ostatní koření a zalít obyčejným olejem. Nechat týden uležet.


Iveta X

Není tady

 

#8 12. 4. 2006 20:43

Kahlan
Host

Re: Nakládaný hermelín

Můj ozkoušený a oblíbený u všech známých

Hermelín
tabasco
pepř čtyř barev v celku
česneková pasta - nebo prolisovaný česnek
vlašské ořechy nalámané
cibule bílá a červená
paprika obyč. (zelená)
nakládaná červená paprika (kapie)
feferonky

Cibuli krájím na kolečka, aby to hezky vypadala a udělám do velké mísy směs cibule a papriky, hermelín rozkrojím podélně na polovinu, potřu česnekem a zakápnu tabascem (někdy ještě po té rozkrojím na polovinu - záleží na velikosti a tvaru sklenice). Do sklenice vrsta cibule s paprikou, hermelín, kapie, pepř, vlašské ořechy (jsou na ozdobu a přidají zvláštní chu), pepř a na ozdobu feferonka, zalít nálevem z kapie.... Toto stále opakovat až je sklenice plná - zbytek dolívám slunečnicovým olejem a nechám uležet - mňam

 

#9 13. 4. 2006 14:49

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Nakládaný hermelín

Rybička napsal(a):

Romča: A jak dlouho to nechávᚠuležet, když je to na kostičky? Zní to dobře. Mňam mňam. smile

Když je velká chu,tak třeba jen půl dne.Nechávám to jeden až dva dny stát na lince,až pak to dám do ledničky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů