Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 4. 2006 9:57

Elfka005
Host

divné pocity v nohou

Prosím pomozte! Já jsem tak vystrašená. Asi týden to trvá, když jsme šli na procházku tak mě zlobili nohy, mravenčení, pnutí svalů, slabost v nohách. Včera zase a trvá to doteď. Měla jsem virozu, ale jen rýma a bolest v krku. Já šla hned na net a prý to může být roztroušená skleroza. Já jsem úplně na dně. I v klidu cítím pnutí svalů a chvílemí pocit chladu a někdy zase horka v nohách vevnitř. Poraďte zda někdo toto měl z vás. Děkuju...

 

#2 9. 4. 2006 10:12

mauska
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 320

Re: divné pocity v nohou

Elfka005 napsal(a):

Prosím pomozte! Já jsem tak vystrašená. Asi týden to trvá, když jsme šli na procházku tak mě zlobili nohy, mravenčení, pnutí svalů, slabost v nohách. Včera zase a trvá to doteď. Měla jsem virozu, ale jen rýma a bolest v krku. Já šla hned na net a prý to může být roztroušená skleroza. Já jsem úplně na dně. I v klidu cítím pnutí svalů a chvílemí pocit chladu a někdy zase horka v nohách vevnitř. Poraďte zda někdo toto měl z vás. Děkuju...

Elfko, to může být od páteře, taky, pokud jsi byla nemocná, a brala nějaký léky, tak Tvůj organismus může být oslabený a unavený a to pak reaguje různě a někdy dost podivně. Pokud mᚠale mravenčení v nohou a cítíš napětí, je to od páteře. Roztroušená skleróza to určitě není, spíš jsi při tom nastydnutí byla víc "stažená", svaly se teď uvolnili a je to nepříjemný a třeba se Ti někde "zasekl" nějaký nervík a to pak bývá děs běs.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png


09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

 

#3 9. 4. 2006 10:17

mauska
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 320

Re: divné pocity v nohou

Jinak koukni na téma: Bolesti v podbřišku?? Psala jsem tam o mých problémech s páteří a projevovalo se to taky tak, kromě jiného slabostí v nohou, mravenčením v rukou, v nohách, bolestí všude, taky jsem z toho byla děsně vystrašená, ale nejvíc na to pomáhá fakt se nenervovat, to ještě právě to svalové pnutí zhorší, já tahle dostávala normálně třesavku.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png


09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

 

#4 9. 4. 2006 11:35

Elfka005
Host

Re: divné pocity v nohou

Jinak je mi 26 let.děkuji všem kdo napsali.moc...Navíc tu od zítřka budu sama s 4 letou dcerou tak se bojím.Babičky 200 km daleko a přítel pojede do práce.

 

#5 9. 4. 2006 11:48

suzy
♥♥♥♥♥♥-
Místo: brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: divné pocity v nohou

Elfka005 napsal(a):

Jinak je mi 26 let.děkuji všem kdo napsali.moc...Navíc tu od zítřka budu sama s 4 letou dcerou tak se bojím.Babičky 200 km daleko a přítel pojede do práce.

mne je 28 a zalozila jsem prispevek bolesti v podprisku.   Holky mi to pomahaji nejak objasnit a ukazuje se ze to bude asi od te patere.Pisu ti to proto ze i ja mivam mravenceni a pocity chladu v nohou a nebo naopak ucitim takovou horkost ze kdyz sem v tu chvili zamyslena tak se automaticky  bezmyslenkovite podivam jestli nestojim na necem horkym a az pak mi dojde ze to horko je v mych nohach.Taky mam babicky daleko a synovy je 3 apul takze chapu tvou obavu co to je a hlavne co bude dal.


http://animace.org/panenky/G300111.gif

Není tady

 

#6 9. 4. 2006 12:59

Elfka005
Host

Re: divné pocity v nohou

tak myslíš že mi lékař pomůže nebo tam nemám ani chodit?

 

#7 10. 4. 2006 18:52

mauska
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 320

Re: divné pocity v nohou

Elfko, zašla jsi si někam k doktorovi? Jak Ti je?


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png


09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

 

#8 10. 4. 2006 20:22

Elfka005
Host

Re: divné pocity v nohou

Mausko dnes jsem šla z obchodu s dcerou a nemohla jsem jít dál..Musel nás cizí pán odvézt domů a tam jsem volala záchranku,úplně slabý nohy, brnění a pnutí svalů. Sousedka mi naštěsí malou pohlídala. Odvezli mě,vzali krev na plno věcí a prý jsem zdravá podle těch testů. Nohy mám slabé pořád, řekli mi ale že mám Hyperventilační tetanii. Nedali mi žádné léky a ano doporučení, jen pro lékaře zprávu(obvoďáka).Zřejmě to není nic vážného tedy, když mi nic nedali. Co Ty na to? Pa

 

#9 10. 4. 2006 21:06

mauska
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 320

Re: divné pocity v nohou

Já na to: dumbom butter
Hyperventilační tetanie je tuším psychicky vyvolaná, pokud mᚠnějaký problémy mimo zdravotních, pak to může být spojené, ale.... Pokud Tě odveze záchranka, měli by Tě prozkoumat víc, ne jen Ti vzít krev a hned poslat domu... Podrobnější testy trvají déle než pár hodin..
Já měla podobný stavy taky, nemohla jsem vůbec chodit, jednu chvíli jsem fakt jen ležela a nemohla skoro dojít ani na záchod, nohy jsem měla jak ochrnutý, slabý a bolavý a brnělo mi v nich, přesně jak to popisuješ. Může jít o páteř, ale může jít o boreliózu a nebo třeba chlamydie, nechci Tě vystrašit, jen Ti řict, že je dobré si nechat na tyhle dvě věci testy, protože i když budeš mít všechny ostatní testy v pořádku, tohle může být pozitivní a doktoři na to často kašlou. Výsledky budeš mít nejdřív za týden, někdy to trvá i dýl ale za jistotu to stojí.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png


09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

 

#10 10. 4. 2006 21:09

Elfka005
Host

Re: divné pocity v nohou

no a Ty jsi to měla od čeho?A jak je to dlouho a už jsi v pořádku?

 

#11 10. 4. 2006 21:19

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: divné pocity v nohou

Elfka005 napsal(a):

tak myslíš že mi lékař pomůže nebo tam nemám ani chodit?

Určitě běž,já to měla od páteře.Taky mě strašili roz.sklerozou,ale naštěstí ne(byla jsem na mag.rezonanci)Akorát se nenech odbýt,já jak řekla,že jsem na mateřské ,tak mě nikam neposílali, že se z toho vyležím dumbom Taky to může být borelioza,a plno jiný věcí.(tetu po půl roce už chtěli dát na vozejk a když se jich zaptala,jestli jí udělali testy i na boreliozu,řekl jí doktor,že to je nenapadlo dumbom dumbom dumbom )Někdy  ty doktory člověk musí nakopnout,aby se rozhejbali mad

Není tady

 

#12 10. 4. 2006 21:27

mauska
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 320

Re: divné pocity v nohou

Elfka005 napsal(a):

no a Ty jsi to měla od čeho?A jak je to dlouho a už jsi v pořádku?

já to měla především od páteře, ale měla jsem jeden čas zvýšené hodnoty borelií a taky pozitivní chlamydie a právě protože vím, co dokážou a jak se projevují, tak TI doporučuji nechat si udělat testy.
Jen k těm chlamydiím, oni existují dvě formy, jedna je znamá jako pohlavní, a jedna jako plicní a pokud si zajdes na gynekologii, tak Ti většinou vezmou jen stěry z děl. čípku, ale je dobré si nechat vzít krev, protože tu plicní formu jinak nezjistí. Pokud trpíš na záněty průdušek, častější nemocnost, tak to je to co ta plicní forma nečastěji způsobuje, ta druhá způsobuje záněty moč. cest, vaječníků apod.
Já si to protrpěla loni, 3 měsíce jsem trpěla šílenýma bolestma a plazila se po doktorech, pak jsem to na čas vzdala a živila se Wobenzymem, hodně odpočívala a  i když jsem měla ty pozitivní chlamydie, tak jsem ATB na ně brala až teď v lednu, protože by to moje tělo nezvládlo, aspoň já to tak cítila a tak můžu říct, že se z toho pořád dostávám, ale je mi teď dobře a pracuju na sobě, abych už nikdy nezažila tu šílenou bezmoc a bolesti...


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png


09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

 

#13 10. 4. 2006 21:30

mauska
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 320

Re: divné pocity v nohou

ctyr,listek napsal(a):

Elfka005 napsal(a):

tak myslíš že mi lékař pomůže nebo tam nemám ani chodit?

Určitě běž,já to měla od páteře.Taky mě strašili roz.sklerozou,ale naštěstí ne(byla jsem na mag.rezonanci)Akorát se nenech odbýt,já jak řekla,že jsem na mateřské ,tak mě nikam neposílali, že se z toho vyležím dumbom Taky to může být borelioza,a plno jiný věcí.(tetu po půl roce už chtěli dát na vozejk a když se jich zaptala,jestli jí udělali testy i na boreliozu,řekl jí doktor,že to je nenapadlo dumbom dumbom dumbom )Někdy  ty doktory člověk musí nakopnout,aby se rozhejbali mad

Mě strašili Bechtěrevovou chorobou, další týden artrozou (je mi 25), pak zas revmatem, autoimunitníma onemocněníma všeho druhu.....


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png


09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

 

#14 10. 4. 2006 21:56

mauska
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 320

Re: divné pocity v nohou

Výsledky trvají podle toho, kde bydlíš, pokud v Praze, tak týden, pokud v menším městě, tak déle, krev se většinou posílá jinam, do krajské laborky a to pak trvá...
Hlavně se Elfko neboj, nemusí jít o nic z toho, co tu popisuju já nebo další, jen je třeba si pro jistotu udělat testy. Ty chlamýdie má jinak snad každej, je to teprve nově zjištěná věc posledních let a vědci to pořád zkoumají, tuhle jsem četla, že to má až 80procent lidí, že je to jako EB Virus, téměř všichni to maj, ale jen někomu to způsobuje problémy, většinou lidem se špatnou imunitou apod.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png


09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

 

#15 12. 4. 2006 19:37

Elfka005
Host

Re: divné pocity v nohou

Tak obvoďák dnes mě poslal na neurologii.Ty Mausko, mám takový výtok bílý,ne moc ale je a trochu mě pobolívá dole břicho ale jen slabě.Ty chlamydie můžou způsobit ty pocity v nohou jo? To je divný ne?Třeba je mám... Tak budu muset na gyndu jo,no to teda už se z toho zblázním.Ty nohy zlobí furt.Já mám strach že ochrnu nakonec... Jinak zítra mě kámoška veze na tu neurologii,tak mi drž palečky.... Myslíš, že kdybych si požádala o CT tak mi to napíše?To asi ne viď to je nákladný.Aby mi prosvítili tu páteř.

 

#16 12. 4. 2006 20:06

mauska
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 320

Re: divné pocity v nohou

Elfka005 napsal(a):

Tak obvoďák dnes mě poslal na neurologii.Ty Mausko, mám takový výtok bílý,ne moc ale je a trochu mě pobolívá dole břicho ale jen slabě.Ty chlamydie můžou způsobit ty pocity v nohou jo? To je divný ne?Třeba je mám... Tak budu muset na gyndu jo,no to teda už se z toho zblázním.Ty nohy zlobí furt.Já mám strach že ochrnu nakonec... Jinak zítra mě kámoška veze na tu neurologii,tak mi drž palečky.... Myslíš, že kdybych si požádala o CT tak mi to napíše?To asi ne viď to je nákladný.Aby mi prosvítili tu páteř.

Elfko, pro jistotu si nech udělat ty testy na ně, měla by Ti je nechat udělat obvoďačka nebo i neuroložka, můžeš zajít i na gynekologii. Ty bolesti jsou při chlamýdiích častý, ale to neznamená, že je máš. Neboj, a už chlamýdie, páteř nebo něco jiného, určitě neochrneš, musíš věřit, že to zas bude dobrý wink CT se dělá až když se vyloučí ostatní věci a ani bych být Tebou o to zatím nežádala, vím, že chceš zjistit co nejdřív co s Tebou je a dostat se z toho, ale ani CT  nezjistí všechno, ty chlamoše stejně nezjistí nic jiného než testy.  Ten výtok může něco znamenat ale taky nic, často se objevuje když má člověk stres a to Ty teď máš, takže hlavně klid, zítra na neurologii určitě zjistí co to je a když ne, aspoň vyloučí některé věci, nakonec na to ale určitě přijdou. Zeptej se tam, jestli by Ti nemohli udělat testy na ty chlamýdie a případně na boreliozu.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png


09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

 

#17 12. 4. 2006 20:47

Elfka005
Host

Re: divné pocity v nohou

Ty mě vždy uklidníš,ale jen do chvíle než vstanu od PC,pak zas ta slabost svalová.A večer mě ty nohy bolí i dole páteř,mě už bude bolet vše za chvíli.já jsem nervák....Ale chci být zdraváneutral.To chce každý. To jsem zvědavá, zda mě neodbyde nějak. Vyšetření na té interně,jak mě odvezla rychlá proběhlo hrozně.Doktor seděl jen u PC a zapisoval si co mě trápí,pak jen mě poslechl plíce a srdce,natočil EKG a zase psal.A byl nepříjemný,otrávený.A Ty jsi psala, že jsi to měla od páteře,co Ti dali nebo jsi musela cvičit? Zítra dám vědět.Odkud jsi?Já z Milovic

 

#18 12. 4. 2006 20:59

Elfka005
Host

Re: divné pocity v nohou

a co roztroušená skleroza,třeba ji mám.

 

#19 12. 4. 2006 22:00

mauska
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 320

Re: divné pocity v nohou

Elfka005 napsal(a):

Ty mě vždy uklidníš,ale jen do chvíle než vstanu od PC,pak zas ta slabost svalová.A večer mě ty nohy bolí i dole páteř,mě už bude bolet vše za chvíli.já jsem nervák....Ale chci být zdraváneutral.To chce každý. To jsem zvědavá, zda mě neodbyde nějak. Vyšetření na té interně,jak mě odvezla rychlá proběhlo hrozně.Doktor seděl jen u PC a zapisoval si co mě trápí,pak jen mě poslechl plíce a srdce,natočil EKG a zase psal.A byl nepříjemný,otrávený.A Ty jsi psala, že jsi to měla od páteře,co Ti dali nebo jsi musela cvičit? Zítra dám vědět.Odkud jsi?Já z Milovic

Elfko, na páteř je nejhorší sezení u PC, proto Tě to pak tak bolí dumbom
Mě na to nikdo nedal nic, v podstatě jsem rezignovala na medicínu a lékaře, jinak bych do teď lezla po doktorech, cpala se horama prášků, který mi předepisovali na všechno možný, aniž zjistili co mi je, v jednu chvíli jsem brala snad 20 prášků denně, to by bylo blbě každýmu... Já se prostě rozhodla, že když nezjistili nic, kromě těch chlamošů, tak mi prostě nic neni, jsem zdravá a hotovo.. Já měla problémy s páteří už dávno, během loňska kdy jsem měla ty problémy tak jsem se hodněkrát úplně "zasekla", když jsem byla na neurologii v nemocnici, že se nemůžu bolestí ani pohnout, tak mi řekli, že když jsem byla schopná dojet až k nim, tak to neni tak zlý a poslali mě domů.. Takže jsem se rozhodla s tim bojovat sama, nahřívala jsem se, mazala protibolavýma krémama, postupně protahovala, pomalu rozcvičovala, když to nešlo, tak jen odpočívala a pořád si opakovala, že to bude dobrý, že to zvládnu. Taky jsem chodila každý týden na reflexní masáže k úžasní paní, která mi radila jak cvičit, co jíst atd.... I teď mě to občas zlobí, ale denně cvičím, protahuju a nedá se to srovnat. Jinak já žiju v Irsku, loni jsem kvůli tomuhle nechala práce, byla nějakou dobu v Čechách a pak se ještě pár měsíců doléčovala tady.
Jo a roztroušenou sklerozu urcitě nemáš, to si radši vymysli něco lepšího wink


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png


09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

 

#20 12. 4. 2006 22:05

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: divné pocity v nohou

Asi jsme tě vystrašily,nesmíš myslet hned na to nejhorší!!!Nejistota je hrozná,ale počkej na výsledky a uvidíš.

Není tady

 

#21 12. 4. 2006 22:16

mauska
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 320

Re: divné pocity v nohou

přesně tak, zítra budeš o něco chytřejší. Jinak ještě jsem si vzpoměla, že mi loni dala kamarádka knížku, jmenuje se: Autorehabilitační sestava - rehabilitace páteře,  autorky jsou Jana Kombercová a Marie Svobodová a tahle knížka je naprosto super, obsahuje rady na cvičení, masáže, stravu, akupresuru, autoterapie páteře, a  je v ní spousta dalších užitečných věcí. Koukám, že je tu napsáno, kde ji objednat, takže kdyby Tě to zajímalo: Jančova a Zentrichova apatyka, Horní náměstí 5, Olomouc, 772 00, nebo tel.: 068/5221400.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png


09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

 

#22 13. 4. 2006 8:32

suzy
♥♥♥♥♥♥-
Místo: brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: divné pocity v nohou

holky vyvetlite mi co jsou to ty chlamose a co v tele delaji?


http://animace.org/panenky/G300111.gif

Není tady

 

#23 13. 4. 2006 11:38

suzy
♥♥♥♥♥♥-
Místo: brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: divné pocity v nohou

Ero napsal(a):

chlamoše je asi slengový výraz pro chlamydie - to je infekce,má několik druhů, přenosná většinou pohlavním stykem, ale šíří se i jako chřipka....asi se na ni běžně testy nedělají, protože to má asi už každý a neví se, co s tím.....pro více informací si zadej do vyhledávání a dovíš se víc....

diky a na ty testy bych mnela jit predpokladam na gynekologii?


http://animace.org/panenky/G300111.gif

Není tady

 

#24 13. 4. 2006 11:59

mauska
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 320

Re: divné pocity v nohou

Presne jak rika Ero, chlamose jsou jen slangovy vyraz, a jsou dve verze, bud chlamydia pneumonia - plicni zalezitost, teda vetsinou a nebo chl. trachomatis a to je pohlavni nemoc, prenos je jak pohlavni tak nepohlavni cestou, a jak Ero radi, pres vyhledavani najdes dost info. Spoustu lekaru si s tim moc nevi rady...


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10046;126/st/20100111/dt/5/k/acc5/preg.png


09/05/09 2 Clearblue testy ukazuji +!!!; 26/05/09 utz, srdicko bije!!! 27/06/09 NT screening; 30/06/09 prvni navsteva poradny; 24/08/09 velky utz v CR - OK, bude to kluk!

Není tady

 

#25 13. 4. 2006 12:21

Elfka005
Host

Re: divné pocity v nohou

tak ahoj neurolog mě poslal na magnetickou rezonanci k vyloučení té roz.sklerozy,řekla jsem mu že se bojím že ji mám.a na EMG k vyloučení svalové neuropatie... Takže si dovedeš představit co prožívám za psycho.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů