Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 4. 2006 19:29

luluchen
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 925
Web

zlaty stafylokok

Holky??? Mate nektera z vas zkusenost se zlatym stafylokokem??Mam ho v krku uz nejaky rok a pul,lecila jsem to vsim moznym,doktor rekl,ze pokud nezaberou ani antibiotika,tak vyndat krcni mandle.Samo ze nezabraly,ale mandle si vyndat nenecham.Nemate to nekdo nahodou taky??Jestli nevite o cem mluvim(ja taky donedavna myslela,ze je to jen nesledek nejake normalni chripky),tak se to projevuje tak,ze mam zvrasnene mandle(nevim presne od kdy) a neco se mi tam usazuje.Vypada to jako rozmocenej kousek prasku,ale jidlem nebo pitim se to neodplavi.Je mozne to sundat usnim cistitkem,ale vetsinou se za chvili na tom samem miste vytvori znovu,popr.vic malych.Je to neprijemne,obcas mi to jakoby uplne skrabe do jazyku a mam porad neprijemny pocit v puse....      Dekuju moc za odpovedi,jste moje posledni zachrana...

Není tady

 

#2 8. 4. 2006 20:08

Peta
♥♥-----
Registrovaný: 13. 3. 2006
Příspěvky: 90

Re: zlaty stafylokok

Léčila jsem se s ním taky dlouho. Ale nevím, jestli to je stejný případ. Mě zjistili, že na něj mám alergii a v momentě, kdy jsem s ním přišla do styku, už jsem soplila atd. Navíc jsem dělala na mikrobiologii, takže mazec. No a nakonec jsem jezdila na alergologii a brala dlouho nějaké kapky, ale mám klid. Pěkné svinstvo. Na ty mandle jsem měla jít taky,ale nešla. Držím pěsti


Jestliže budete dělat pořád to, co vždycky - vždycky dostanete to, co už jste měli

Není tady

 

#3 8. 4. 2006 20:18

ka
Host

Re: zlaty stafylokok

luluchen napsal(a):

Holky??? Mate nektera z vas zkusenost se zlatym stafylokokem??Mam ho v krku uz nejaky rok a pul,lecila jsem to vsim moznym,doktor rekl,ze pokud nezaberou ani antibiotika,tak vyndat krcni mandle.Samo ze nezabraly,ale mandle si vyndat nenecham.Nemate to nekdo nahodou taky??Jestli nevite o cem mluvim(ja taky donedavna myslela,ze je to jen nesledek nejake normalni chripky),tak se to projevuje tak,ze mam zvrasnene mandle(nevim presne od kdy) a neco se mi tam usazuje.Vypada to jako rozmocenej kousek prasku,ale jidlem nebo pitim se to neodplavi.Je mozne to sundat usnim cistitkem,ale vetsinou se za chvili na tom samem miste vytvori znovu,popr.vic malych.Je to neprijemne,obcas mi to jakoby uplne skrabe do jazyku a mam porad neprijemny pocit v puse....      Dekuju moc za odpovedi,jste moje posledni zachrana...

Já mám podobné problémy. Rýmu mám permanentně už asi rok a půl a každou chvíli mě bolí v krku. Mám jít na alergologii na test právě na zlatého stafylokoka a jsem zvědavá, jak to dopadne. Takže ti neporadím, spíš bych taky nějakou takovou radu brala.

 

#4 8. 4. 2006 20:42

terry
Host

Re: zlaty stafylokok

ka napsal(a):

luluchen napsal(a):

Holky??? Mate nektera z vas zkusenost se zlatym stafylokokem??Mam ho v krku uz nejaky rok a pul,lecila jsem to vsim moznym,doktor rekl,ze pokud nezaberou ani antibiotika,tak vyndat krcni mandle.Samo ze nezabraly,ale mandle si vyndat nenecham.Nemate to nekdo nahodou taky??Jestli nevite o cem mluvim(ja taky donedavna myslela,ze je to jen nesledek nejake normalni chripky),tak se to projevuje tak,ze mam zvrasnene mandle(nevim presne od kdy) a neco se mi tam usazuje.Vypada to jako rozmocenej kousek prasku,ale jidlem nebo pitim se to neodplavi.Je mozne to sundat usnim cistitkem,ale vetsinou se za chvili na tom samem miste vytvori znovu,popr.vic malych.Je to neprijemne,obcas mi to jakoby uplne skrabe do jazyku a mam porad neprijemny pocit v puse....      Dekuju moc za odpovedi,jste moje posledni zachrana...

Já mám podobné problémy. Rýmu mám permanentně už asi rok a půl a každou chvíli mě bolí v krku. Mám jít na alergologii na test právě na zlatého stafylokoka a jsem zvědavá, jak to dopadne. Takže ti neporadím, spíš bych taky nějakou takovou radu brala.

 

#5 8. 4. 2006 20:50

terry
Host

Re: zlaty stafylokok

Před lety jsem měla totéž. Ohavné krabaté mandle, časté bolení v krku, únava atd. Skončilo to tím, že se mi v jedné mandli udělal absces a prasknul, na mandle jsem šla pár dní před maturitou. Od té doby mám svatý pokoj. Z antibiotik pan doktor vyzkoušel snad celou lékárnu a nic, on je ten stafylokok velice otužilý a pokud ten stejný typ antibiotik bereš vícekrát tak se vytvoří resistence a už to nefunguje. Někdy to opravdu bez vyndání mandlí nejde. Konzultuj víc lékařů a rozhodně udělat imunologii.

 

#6 8. 4. 2006 22:41

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: zlaty stafylokok

U mě se zabydlel zlatý stafylokok (chronický) zhruba ve třinácti.. Dost mě potrápil - doktorka předepisovala antibiotika. Přesně jak popisuješ: zvrásněný mandle, čepy a nepříjemný pocit v ústech. Chtěla jsem jít na vyndání mandlí, ale doktorka říkala, že i mandle mají svoji roli a pokud bych je měla odstraněný, tak lze lechce přijít k zápalu plic apod. Ale zase na druhou stranu - ty čepy (hnis), který se dostane do těla tak taky to není dobře sad
Já musím 3x zaklepat: od doby, kdy jsem upustila od antibiotik a léčím se šípkovým čajem, medem apod., tak žádný problémy.. Dokonce jsem nebyla tak dva roky nemocná.

Není tady

 

#7 11. 4. 2006 17:54

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: zlaty stafylokok

Zlatého stafylokoka mi před lety taky zjistili - měla jsem ho v krku i v nose. Naštěstí jsem měla skvělou doktorku, která na mně žádná antibiotika ani nezkoušela (je to prý většinou naprosto zbytečné), natožpak aby mi doporučovala trhání mandlí (každý orgán v těle má svou nezastupitelnou funkci). Rovnou mi nechala vytvořit autovakcínu; pak jsem si kapala asi 2 nebo 3 měsíce kapky, které navíc nemají s chemií nic společného, jen vybudí imunitní systém, aby se stafylokoka zbavil sám; no a při kontrolním výtěru už tam nic nebylo. Takže moje doporučení - rozhodně žádat autovakcínu, i když to není (nevím proč) běžná praxe (bohužel "normální" často je vystřídat 20 druhů antibiotik, vyrvat mandle a pak se znovu potýkat se zánětem, který se jen přestěhuje jinam...)

Není tady

 

#8 13. 4. 2006 19:59

luluchen
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 925
Web

Re: zlaty stafylokok

maya napsal(a):

Zlatého stafylokoka mi před lety taky zjistili - měla jsem ho v krku i v nose. Naštěstí jsem měla skvělou doktorku, která na mně žádná antibiotika ani nezkoušela (je to prý většinou naprosto zbytečné), natožpak aby mi doporučovala trhání mandlí (každý orgán v těle má svou nezastupitelnou funkci). Rovnou mi nechala vytvořit autovakcínu; pak jsem si kapala asi 2 nebo 3 měsíce kapky, které navíc nemají s chemií nic společného, jen vybudí imunitní systém, aby se stafylokoka zbavil sám; no a při kontrolním výtěru už tam nic nebylo. Takže moje doporučení - rozhodně žádat autovakcínu, i když to není (nevím proč) běžná praxe (bohužel "normální" často je vystřídat 20 druhů antibiotik, vyrvat mandle a pak se znovu potýkat se zánětem, který se jen přestěhuje jinam...)

dekuju ti mockrat,pujdu ke krcnimu a zkusim tu autovakcinu.pak se ozvu...

Není tady

 

#9 14. 4. 2006 23:40

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: zlaty stafylokok

Tak hodně štěstí a nenech se odradit případnou neochotou smile (Mimochodem - měla jsem autovakcínu i na opakující se mykózy a také s neuvěřitelně úspěšným výsledkem; když moje švagrová požádala svoji doktorku o tutéž léčbu na stejné problémy, bylo jí řečeno, že se to téměř nedělá a byla jí nabídnuta jen léčba klasická - "chemická" a bohužel bez efektu. Tak držím palce.)

Není tady

 

#10 14. 4. 2006 23:43

rozana
♥♥-----
Místo: sever.kraj
Registrovaný: 29. 3. 2006
Příspěvky: 33

Re: zlaty stafylokok

luluchen napsal(a):

Holky??? Mate nektera z vas zkusenost se zlatym stafylokokem??Mam ho v krku uz nejaky rok a pul,lecila jsem to vsim moznym,doktor rekl,ze pokud nezaberou ani antibiotika,tak vyndat krcni mandle.Samo ze nezabraly,ale mandle si vyndat nenecham.Nemate to nekdo nahodou taky??Jestli nevite o cem mluvim(ja taky donedavna myslela,ze je to jen nesledek nejake normalni chripky),tak se to projevuje tak,ze mam zvrasnene mandle(nevim presne od kdy) a neco se mi tam usazuje.Vypada to jako rozmocenej kousek prasku,ale jidlem nebo pitim se to neodplavi.Je mozne to sundat usnim cistitkem,ale vetsinou se za chvili na tom samem miste vytvori znovu,popr.vic malych.Je to neprijemne,obcas mi to jakoby uplne skrabe do jazyku a mam porad neprijemny pocit v puse....      Dekuju moc za odpovedi,jste moje posledni zachrana...

Ahoj já jsem to měla poprvé a v nose před dvěma a půl roku,neustále jsem měla v nose takové boláčky,které se nehojily a to mě bolelo a ráno hodinku po probuzení jsem začla kašlat dusivým kašlem.Šla jsem s tím k lékaři a tam mě sestra udělala výtěry z nosu z úst a v nose se potvrdil ten zlatý stafylokok.Dostala jsem tablety Klacid SR 14 tablet po dvou denně.Je měsíc po léčení a zdá se,že je klidno.Ráda bych aby bylo.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů