Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 4. 2006 19:13

luluchen
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 925
Web

broucci v byte

Ahoj.Potrebovala bych radu.Mam novy byt a lezou mi tam zvenku maly brouci,vypadaji presne jako moucni brouci,ale vetsinou po chvilce zemrou,nerozmnozujou se uvnitr,takze zadne larvy nebo cervy a litaji.Na potraviny opravdu nejdou ale uz je toho moc. Lezli mi tam predevsim v zime nejakou malou sparou pod parapetem.Pritel zjistil,ze jsou to brouci,kteri jdou ze zimy za teplem.Vse jsme dukladne zasilikonovali a bylo to trosicku lepsi.Ted je tepleji,musim vetrat kvuli plisnim(byt je novy) a mam jich tam jeste vic nez predtim.Nevite nekdo,prosim vas neco ucinneho??

Není tady

 

#2 9. 4. 2006 9:48

luluchen
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 925
Web

Re: broucci v byte

to ne.Bydlim ve starych kasarnach a okolo jsou jen volne prostory...v mouce,cukru a takovych potravinach je fakt nemam.Je to strasny.Vysaju je a nez douklidim cely byt,tak uz je mam na parapetech a na zdich znova.mMusi lezt oknem,to je mi jasny,ale opravdu nevim co s nimi....

Není tady

 

#3 9. 4. 2006 11:01

luluchen
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 925
Web

Re: broucci v byte

Dekuju moc Ero.Asi je to jediny reseni...

Není tady

 

#4 13. 4. 2006 15:40

Lída8
Host

Re: broucci v byte

Ahojky. Taky máme takový problém s "broučky". Asi se šváby nebo rusi. Je to hrozné. Lezou úplně všude. Za sporákem, v kuchyňské lince. Bydlíme v 5.patře 11.podlažního domu. Myslím si, že lezou stoupačkou a různými neviditelnými otvory. Doma máme čisto, uklízím každý den. Použili jsme již všechny možné spreje, Raid je opravdu dobrý. Ale o úplném vyhubení se mluvit nedá. Nevím, jak zjistit, zda tento problém mají i v jiných bytech. Opravdu se o tom špatně mluví.

 

#5 21. 11. 2006 16:23

Misha_h
♥------
Registrovaný: 21. 11. 2006
Příspěvky: 1

Re: broucci v byte

Ahoj, my máme v bytu Rusi také.

Jsou to pěkné potvory. kdyby někdo věděl jak se jich zbavit tak dejte vědět. Jejich obrázky jsou tady:http://www.deratizace.com/dezinsekce/, jestli to jsou  oni poznáte bezpečně podle nich.

Jinak něco málo o těch potvorách. Jsou velcí tak 1-1,5cm , jsou žluto-hnědí. Rychle běhají a umí skákat z výšky a bez problémů lozí i po skle. Opravdu se po době šíří stupačkama a poté všemi možnými mezerami. Jsou světloplaší, takže vylézají hlavně v noci. Je s nima ten problém, že i když je zabijete, tak se z mrtvého těla mohou  vylíhnout další. My bydlíme v 7. patře a ty potvory měli hnízdo ve stupačkách v pátém. Paní tam prý měla děsný bordel. Zdržují se tam kde je pro ně dobrá vlhkost vzduchu a kde stojí vzduch, ale mají zároveň dost potravy. Na ty potvory toho moc neplatí. Jsou spíše doporučená všeobecná opatření. Časté větrání, nesnáší zimu, ale bylo zaznamenáno, že si i vlezli do mrazícího boxu a přežili to bez úhony.  Jinak utěsnit všechny škvýry od stupaček a vše kudy by se mohli dostat. Zabezpečit jídlo a podobně. O tom jaké jsou možnosti zásahu je více na těch stránkách. Když jim napíšete co Vás trápí, tak Vám rychle odpoví co by bylo nejlepší řešení a když nebudou vědět tak se to alespoň pokusí zjistit. Pokud je to v panelovém domě, je opravdu nutná spolupráce všech bytových jednotek. V případě že nechtějí dovolit přístup pracovníkům, snažte se alespoň u sebe učinit všechna opatření proti těmto broukům.

U malých dětí si dejte obzvl᚝ velký pozor na to aby nebyli v kontaktu s tímto hmyzem. Častější úklid je zde na místě, protože prach a bakterie, které Rus, ale i Šváb roznáší způsobují alergie a mohou vyvolat astma a u astmatiků ho výrazně zhoršit.

Babské poznámky:

Údajně by na všechen hmyz měl působit odpudivě cedrový aromatický olej. Nejlépe nakapat na něco v blízkosti těch stupaček a v místnostech v okolí.

Pokud máte v domě i mravence faraony, tak je chvíli ztrpte. Dokud tam budou faraoni, budou mít rusové utrum. Faraoni jim požerou kokony s vajíčky a jejich larvy. Jsou schopni zabít i dospělého jedince rusa. takže Vám tím alespoň an chvíli prokáží laskavost.smile

To co se tu píše o rusech platí ve většině i pro šváby. Doufám, že někomu něco z toho co jsem napsala pomůže, hlavně to ne kapitulation a jděte do dumbom.

Není tady

 

#6 21. 11. 2006 18:31

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: broucci v byte

Taky se mi občas doma objevují záhadní broučci. Druhé patro paneláku. Berou se nevím kde, jsou v podstatě jen v kuchyni,
k jídlu přístup nemají a buď leží a čučí a nebo už jsou břichem nahoru a jsou mrtví. Maličcí tak 1-2 mm velcí černí tvrdí hajzlíci.
Nic nemůžu stříkat, kvůli kočce a odkud se berou taky nechápu. Umeju sporák a druhý den tam leží 5 mrtvol břichem nahoru.
U kočičí misky se hemží jak potvory, ale na ni nevylezou na to jsou krátcí, takže nejčastěji leží břichem nahoru v hrncích apod...
Je to hnus, ale nevím, co s nima.... Je nebo se taky chodí vykoupat do bazénu do kočičí misky s vodou, ta neklouže, tak na ni
se vydrápou, a pak si skočí šipku a je vymalováno.... lol

Není tady

 

#7 10. 12. 2006 16:23

luluchen
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 925
Web

Re: broucci v byte

Macex napsal(a):

Taky se mi občas doma objevují záhadní broučci. Druhé patro paneláku. Berou se nevím kde, jsou v podstatě jen v kuchyni,
k jídlu přístup nemají a buď leží a čučí a nebo už jsou břichem nahoru a jsou mrtví. Maličcí tak 1-2 mm velcí černí tvrdí hajzlíci.
Nic nemůžu stříkat, kvůli kočce a odkud se berou taky nechápu. Umeju sporák a druhý den tam leží 5 mrtvol břichem nahoru.
U kočičí misky se hemží jak potvory, ale na ni nevylezou na to jsou krátcí, takže nejčastěji leží břichem nahoru v hrncích apod...
Je to hnus, ale nevím, co s nima.... Je nebo se taky chodí vykoupat do bazénu do kočičí misky s vodou, ta neklouže, tak na ni
se vydrápou, a pak si skočí šipku a je vymalováno.... lol

tak to jsou presne oni.nic nedelaj,jen lezou,umiraj,vali se mi po celym byte,vysaju,uklidim a druhy den jako kdybych nic nedelala.myslela jsem,ze lezou nejakou skvirou zvenku,vse jse zasilikonovali,ale nic nezabira,jsou tam vic v zime ale pres leto byj jich takovych deset taky napocitala...strasnyy,stve me to.nemam cas s nima nekde behat a zjistovat.myslela jsem,jestli tu nekdo ma stejny problem a na nej reseni.ty s tim nic nedelas??jak je tam mas dlouho?ja budu mit byt druhou zimu,tak uz se toho lehce zacinam hrozit.v byte plisne(neodizolovane a nenahozene zdi..) a brouci k tomu.mam pejska,taky mu lezou do misek,o vanocich vyndane cukrovi pro navstevy,no hruza...

Není tady

 

#8 10. 12. 2006 18:39

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: broucci v byte

Může to být zdroj nějakých infekcí, nákazy, to musí být otrava, tak já bych v takovém bytě nebydlela. Naberte jich do skleničky a zaneste na ohesku, jsou povinni sdělit, kdo to s váma žije a doporučit, jak je zničit !!!

Není tady

 

#9 11. 12. 2006 16:17

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: broucci v byte

luluchen napsal(a):

Macex napsal(a):

Taky se mi občas doma objevují záhadní broučci. Druhé patro paneláku. Berou se nevím kde, jsou v podstatě jen v kuchyni,
k jídlu přístup nemají a buď leží a čučí a nebo už jsou břichem nahoru a jsou mrtví. Maličcí tak 1-2 mm velcí černí tvrdí hajzlíci.
Nic nemůžu stříkat, kvůli kočce a odkud se berou taky nechápu. Umeju sporák a druhý den tam leží 5 mrtvol břichem nahoru.
U kočičí misky se hemží jak potvory, ale na ni nevylezou na to jsou krátcí, takže nejčastěji leží břichem nahoru v hrncích apod...
Je to hnus, ale nevím, co s nima.... Je nebo se taky chodí vykoupat do bazénu do kočičí misky s vodou, ta neklouže, tak na ni
se vydrápou, a pak si skočí šipku a je vymalováno.... lol

tak to jsou presne oni.nic nedelaj,jen lezou,umiraj,vali se mi po celym byte,vysaju,uklidim a druhy den jako kdybych nic nedelala.myslela jsem,ze lezou nejakou skvirou zvenku,vse jse zasilikonovali,ale nic nezabira,jsou tam vic v zime ale pres leto byj jich takovych deset taky napocitala...strasnyy,stve me to.nemam cas s nima nekde behat a zjistovat.myslela jsem,jestli tu nekdo ma stejny problem a na nej reseni.ty s tim nic nedelas??jak je tam mas dlouho?ja budu mit byt druhou zimu,tak uz se toho lehce zacinam hrozit.v byte plisne(neodizolovane a nenahozene zdi..) a brouci k tomu.mam pejska,taky mu lezou do misek,o vanocich vyndane cukrovi pro navstevy,no hruza...

Slepější návštěvy si to lehce spletou s rozsypaným mákem.... Já je mám jen v kuchyni a není mi jasné, jak to, že když nemáme dveře na předsíň a do obýváku je pořád otevřeno, že tam se nikde nemotají.... Nejdou do špajzu, nejdou na ovoce na misce, nejdou do ničeho lidského a v pohybu je člověk v podstatě nezahlédne, jen všude ty mrtvoly.... lol Ale nebojte se, klidně k nám na návštěvu přijďte, už u nás bydlí 5 sezónu, a zatím žijeme....  lol Je fakt, že přes zimu nebo od podzimu se to razantně zhoršilo, ale teď už je asi týden klid.... Záhada....Jo vím, ale přesně co žerou určitě.... Kočičí a psí granule a veškeré pamlsky pro zvířata, jak nechᚠněkde pootevřený sáček, tak se tam zavrtají a žerou a hned chcípnou.... A dokonce mám teorii, že v míň kvalitních granulích si je už přineseš domů a odtud vylézají a líhnou se, proto nikde nevidíš, žádné larvy, kukly či jiná stádia zrodu.....

Není tady

 

#10 11. 12. 2006 17:30

dzifdayly
♥♥♥♥---
Místo: Ústí n.Labem
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 311

Re: broucci v byte

Zkuste se poptat v české drogerii (Teta atd.)my jsme kdysi měli lapací pásy k odchytu švábovitého hmyzu-dělali je ve Slušovicích.Hlavně jsem je měla na kuch.lince nahoře a taky jsem dala pryč zářivku (tam jich bylo)--myslím těch brouků !jmenovaly se EKOLEX B-L.Ale ted by je mohli vyrábět ve firmě PROPHER s.r.o.Březová

Není tady

 

#11 12. 12. 2006 10:52

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: broucci v byte

Tyhle lepící pásy mám vyzkoušené, ale ani ň!
Já vytáhnu vždy celou spíž, vytřu, vydesinfikuju, napadené věci vyhodím a za týden jsou tam znovu.
Už jsem všude dala bobkový list (5 balení!) a zdá se, že to něco málo pomohlo. Ten prý totiž nesnáší!

Není tady

 

#12 12. 12. 2006 10:54

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: broucci v byte

Káča napsal(a):

Tyhle lepící pásy mám vyzkoušené, ale ani ň!
Já vytáhnu vždy celou spíž, vytřu, vydesinfikuju, napadené věci vyhodím a za týden jsou tam znovu.
Už jsem všude dala bobkový list (5 balení!) a zdá se, že to něco málo pomohlo. Ten prý totiž nesnáší!

Tak já nevím, co mᚠdoma ty Káčo za společníky....big_smile ale ti naši co máme s Luluchen, Ti ve špajzu nejsou, do ničeho nelezou, jen se pořád někde válejí a nejčastěji na smaltu, jak kdyby se jim tam líbilo umřít....

Není tady

 

#13 12. 12. 2006 11:02

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: broucci v byte

Ti mí, mají rádi mouku, moučk.cukr...

Není tady

 

#14 12. 12. 2006 11:07

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: broucci v byte

Káča napsal(a):

Ti mí, mají rádi mouku, moučk.cukr...

Asi rádi plavou.... jak strýček Skrblík ve své pokladnici.... lol

Ale tam se přece jen tak nedostanou.... Všechny sypké hmoty přece není dobré nechávat v původních sáčcích, protože už i na dně sáčků bývají různé pavučiny a jiné potvory, takže sáček má letět rychle pryč a do zavřené dózy, se žádný brouček nedostane....

Není tady

 

#15 16. 12. 2006 0:18

luluchen
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 925
Web

Re: broucci v byte

Macex napsal(a):

Káča napsal(a):

Ti mí, mají rádi mouku, moučk.cukr...

Asi rádi plavou.... jak strýček Skrblík ve své pokladnici.... lol

Ale tam se přece jen tak nedostanou.... Všechny sypké hmoty přece není dobré nechávat v původních sáčcích, protože už i na dně sáčků bývají různé pavučiny a jiné potvory, takže sáček má letět rychle pryč a do zavřené dózy, se žádný brouček nedostane....

jasny.tohle jsou normalni moucni broucci.ti my vypadaj zrovna tak,jen do mouky,cukru a potravin nejdou,jen se mi valej u vystavenych susenek(popr.tak jeste nejakej matozne leze) a nejvic na parapetech.taky nejvic v kuchyni,ale ja ji mam spojenou s obyvakem,takze nejakej(malo) si i tam treba leze po zdi nebo po zemi.mam otevreno do loznice,tam ani jeden a v chodbe a koupelne sem tam nakej chciplej.nic nedelaj,jen FAKT RUSII!!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů