Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 7. 4. 2006 10:27

Jesi
♥♥♥♥---

výrazné mrkání u dítěte.

Ahojky všem, můj dvouletý syn začal asi před 2 měsíci výrazněji pomrkávat  a postupem času se to více a více zhoršuje až mi přijde, že už normálně nemrkne. Taky si často stěžuje na očička, že si je začne třít a říká au. Ale jinak se mi zdá, že vidí dobře, vidí i takové ty malinké mušky v letu, kdy já mám problém je najít.
U lékaře jsme dostali léky proti alergii a bylo mi řečeno, že takhle malé dítě ještě nelze na zrak vyšetřit.
Mám strach, aby mu to mrkání nezůstalo. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky za jakoukoliv odpověd.

Není tady

#2 7. 4. 2006 11:22

susan
♥♥♥♥♥♥-

Re: výrazné mrkání u dítěte.

Jesi, u takto malého dítete může být mrkání projevem budoucí žilhavosti.Pokus se domluvit s děts.dr. na kontrole u očního lékaře. Vím o čem mluvím já mám žilhavost a muj ml. kluk když byl ve veku dvou let s tím mrkáním začal.Tak jsem mela strach a hlídali jsme ho. Naštěstí to dopadlo dobře i když nyní v dospelosti brýle nosí. Přeju ti hodně trpelivosti a štěstíčka aby vše dobře dopadlo.:gloria

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;28/st/20071023/n/Tomasek/dt/5/k/ac22/age.png
6 měsíců 9kg/74cm, 8měsíců 9,5kg/76cm 8zubů,12měsíců 11,2kg/80cm 9 zubů,18měsíců 14kg/87cm 16zubů

Není tady

#3 7. 4. 2006 11:31

Jesi
♥♥♥♥---

ahoj Susan, já jsem právě v dětství taky chodila často k očnímu a od střední nosím (občas) brýle na dálku. Tak jsem si taky říkala, že by to mohlo být dědičné.
Ach ju, ten nᚠkluk taky musí mít všechno- měli podezření na epilepsii(naštěstí vše dopadlo ok), nejde mu přetáhnout předkožka přes pindíka, věčně marodí, když přijde do kontaktu s jinejma dětma a ted ještě oči. Si chudáček užívá.   dumbom

Není tady

#4 7. 4. 2006 11:33

alba
♥♥-----

moje dcerka také jeden čas výrazně mrkala, ale nejspíš to souviselo  s nástupem do školky, zpočátku než si tam zvykla. Byly to nejspíš nervové tiky, dost brzy to zmizelo.

Není tady

#5 7. 4. 2006 11:34

hanina
♥♥♥♥♥♥♥

Ahoj Jesí. Moje neteř začala ve 2,5 letech mrkat taky. Bylo to v době, kdy se ji narodil malej bráška, takže si švagrová myslela (a myslí do dnes), že to bylo jakousi žárlivostí-prostě přestala být středem pozornosti. Ještě teď, když se podíváme na video, kdy byli na vítání občánků, tak tam je to mrkání vidět šíleně. Vůbec nevím, kdy ji to přestalo, ale přestalo to myslím dost brzo, takže snad to bude jen něco podobného. Držím ti pěstičky.smile

Není tady

#6 7. 4. 2006 11:42

Jesi
♥♥♥♥---

Holky kéž by. Právě s té souvislosti s epi Honzík pohazoval hlavičkou ze strany na stranu a u nás ve městě po natočení EEG konstatovala neuroložka, že to je epilepsie a dala mu prášky. Jenže se nám to po čase s manžou nezdálo, vypadalo to, že to dělá schválně a že ví, že nám to vadí, tak se u toho pohazování ještě chechtal a dělal to ještě víc. Tak jsme se objednali do Prahy (protože naše neuroložka s tím už nechtěla nic dělat a trvala na tom, že to epi je) a tam po celonočním natáčení EEG řekli, že je vpořádku, léky vysadili a Honzík to přestal asi po dalších několika měsích dělat. taky říkali, že to mohli bejt tiky.

Není tady

#7 7. 4. 2006 11:47

susan
♥♥♥♥♥♥-

Jesi jestli nosíš brýle tak na mrňouska davej pozor abys to "nedej bože chytla od začatku".Hold nejkteré blbiny se dědí.  Ale jak pisou holky muže to být jenom nejaky psychický problem a protest k necemu .Já mám brýle od svých třech letech a už bych bez nich neudelala ani krok. Nejenom jsem si na ně zvykla ale navíc je mám jako modní doplněk.
S pindikem jsem si užila u st. kluka, byl dvakrát na operaci s varlatama, mel je putujíci v podbříšku, takže se museli operativne přišpěndlit. Teď je již dospělí a nemá s tím vůbec problem, takže neboj vše se zrovná a bude OK:D

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;28/st/20071023/n/Tomasek/dt/5/k/ac22/age.png
6 měsíců 9kg/74cm, 8měsíců 9,5kg/76cm 8zubů,12měsíců 11,2kg/80cm 9 zubů,18měsíců 14kg/87cm 16zubů

Není tady

#8 7. 4. 2006 14:31

Tynas
♥♥♥----
Místo: Praha

Jesi,
taky ti nabídnu jednu variantu.Chlapečka se stejným "problémem" jsme měli v rodině.Obv. doktorku napadlo, že by to mohl působit přebytek energie
u hyperaktivního dítěte.Diagnoza:městský dítě, co by potřebovalo žít na vesnici smile Vyřešilo se to tak, že malej začal dělat na 1.stupni tři sporty aktivně najednou a bylo vyřešeno.To, co by jiný dítě evidentně přetěžovalo, bylo pro malýho ta správná medicína.Tik zmizel.
Hodně štěstíčka !

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10501;51/st/20060428/n/Luky/dt/-2/k/b9e2/age.png
http://roxyman.wz.cz/ps/luky.jpg

Není tady

#9 14. 4. 2006 6:40

Jesi
♥♥♥♥---

Tak jsme byli včera u primáře z očního v nemocnici a honzík má zánět spojivek, nelze vyloučit, že to může být alergickej zánět, tak bojujeme s kapáním do očí a uvidíme. Jinak všem děkuju za odpovědi.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí