Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 7. 4. 2006 10:02

Leona
Host

Jak naučit dítě jezdit na kole?

Ahojky chtěla jsem poradit jak naučit 5 leté dítě jezdit na kole. Mám dvě děti 9 a 5 let. Straší to šlo hned, ale té mladší to pořád nejde. Už sem se to snažila jí učit já i její otec, který s námi nežije. Ale ona pořád nic. Držím ji za sedadlo a pak ji pustím a pořád jí říkám a šlape a ona šlape, ale když vidí, že jí to jede přestane šlapat a spadne. Pak brečí, že to neumí a že už jezdit nechce. Vymlouvá se že jí bolí nohy a že to nechce jelikož jí to nejde. To samé je to i s vázáním kaniček jednoduše řekne, že jí to nejde a hotovo. Musím jí ty kaničky zavázat sama. Poraďte jak na ní? Zda máme podobné zkušenosti. Děkuji

#2 7. 4. 2006 10:34

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

Re: Jak naučit dítě jezdit na kole?

Leona napsal(a):

Ahojky chtěla jsem poradit jak naučit 5 leté dítě jezdit na kole. Mám dvě děti 9 a 5 let. Straší to šlo hned, ale té mladší to pořád nejde. Už sem se to snažila jí učit já i její otec, který s námi nežije. Ale ona pořád nic. Držím ji za sedadlo a pak ji pustím a pořád jí říkám a šlape a ona šlape, ale když vidí, že jí to jede přestane šlapat a spadne. Pak brečí, že to neumí a že už jezdit nechce. Vymlouvá se že jí bolí nohy a že to nechce jelikož jí to nejde. To samé je to i s vázáním kaniček jednoduše řekne, že jí to nejde a hotovo. Musím jí ty kaničky zavázat sama. Poraďte jak na ní? Zda máme podobné zkušenosti. Děkuji

Těžko radit, jak ji to naučit. Podle toho co píšeš, je to podobné jako můj starší syn. Ten nebude bruslit, protože to neumí, nebude jezdit na kole, protože to nejde. Až když sousedčiny holky dostaly horská kola a on běhal pěšky, začalo mu to vadit a najednou to během odpoledne šlo.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#3 7. 4. 2006 10:48

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Leona: Nejspíš musí najít motivaci, tak jako Vlaďky syn. Co takhle nějaký výlet na kole někam, kam by moc chtěla (kousek, třeba do cukrárny)? Až se naučí na kole, pojedete. Teda předpokládám, že s ježděním tak moc problém nemá, že se jí spíš nechce a vymlouvá se. (Zkoušet tohle na dítě, které je mírně řečeno sportovně nenadané, tak asi propadne úzkosti, že se to nikdy nenaučí.) S těma tkaničkama bych jí nepomáhala, začala bych u jedný botky a a zkouší podle mě druhou. A když nic, tak by seděla doma (kdyby nemusela do školky třeba) nebo by šla s rozvázanejma tkaničkama, nic naplat. Ono by to udělala jednou, dvakrát, třikrát, možná by jí to vydrželo týden, čtrnáct dní a pak by se naučila. Jak to s ní vlastně dělají ve školce? Na moje děcko zabíral takovej snadnej trik - Myslela jsem, že jsi už velký kluk, ale když neumíš zavázat tkaničku, tak to asi tak velký ještě nejsi....no a už to šlo. Ale některý děti se nedaj´tak snadno nachytat, to je fakt smile

Není tady

#4 7. 4. 2006 15:20

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Tkaničky - pokud si je odmítaly děti zavázat,nechala jsem jít tak.Zvláštní bylo že před školkou si je vždy samy zavázaly lol
Kolo - pro dceru nepředstavitelná překážka.Lidi ona ho dodnes ani neumí držet.
Dávej pozor aby jsi syna neodradila.Pokud to jde,nech mu kolo venku k dispozici.
Jakmile přijdou děti,on se sám chytí.Já učila kluka 2 dny,jeho kamarád to zvládl za 5 minut.

Není tady

#5 7. 4. 2006 17:54

jajkaaaa
Host

U tkaniček jsem myslela, že snad zešílím, synovi to nešlo, odmítal nosit boty s tkaničkama, no hrůza. Pak jsme mu koupili penál na pastelky, byl vyrobený ve tvaru  botasky (nebo jak kdo nazývá sportovní obuv) i s tkaničkou. Na tomhle penálu mu to šlo mnohem líp, seděl v křesle a na klíně si zavazoval a rozvazoval ,,školní botu". Nevím proč, ale penál zafungoval a zavazování zvládl perfektně snad do dvou dnů. Tyto penály občas vídám např. v Hypernově.

#6 7. 4. 2006 18:06

jajkaaaa
Host

Na kole jsme děti naučili docela rychle tak, že ze začátku jsme odmontovali šlapky a snížili sedlo. Děti tak dosáhly dobře na zem a měly pocit bezpečnosti. Na kole jezdily zpočátku tak, že se jenom odstrkovaly, postupně zkusily samy zvednout nohy a vydržet co nejdelší trasu bez dotyku se zemí. tím se naučily docela dobře držet rovnováhu. Když jim to už šlo dobře, zvýšili jsme sedlo(u dcery potají, měla sklon k hysterčení, ale ani si toho nevšimla). Po několika dnech jsme zkusili nechat děti sjet kopeček (opravdu malinkatý, nic, kde by se moc rychle rozjely), zakončený dlouhou rovinkou.  Děti byly nadšené a pyšné, že zvládly celou trasu, aniž by se musely dotknout nohama země. Potom stačilo jenom namontovat zpět šlapky. Nácvik trval u syna necelých deset dní a u dcery, která se víc bojí, asi tři týdny. Poradil nám to kamarád, jeho syn to taky takto zvládnul, předtím jsme jako všichni absolvovali mnohokrát běh za kolem, držení sedla apod. Tak držím palce.

#7 11. 4. 2006 18:32

Stelička
♥♥♥♥♥♥-

Souhlasím s Jajkoooou, odšroubování pedálů je opravdu účinné. U nášeho čtyřletého syna stačil jeden den bez pedálů a druhý den už jezdil s pedály sám. Pozor na hloupá kola s trojkolkovou převodovkou - pořád šlapou a šlapou - ta jsou na výuku úplně nanic!!!

Zavazování tkaniček: vhodné je nechat dítě zavazovat tkaničku vsedě na vlastním stehně. Cítí sílu utáhnutí na vlastní noze, v případě potřeby si koleno přitáhne blíže. Ten, kdo vysvětluje, by si měl přidřepnout za dítě a obejmou ho rukama zezadu a ukázat zavazování dítěti na jeho stehně takhle. Dítě vidí přesně, co mají dělat jeho ruce.

http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

#8 11. 4. 2006 22:11

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

ja radim nechat si ukrast kolo big_smile Kluk taky furt tvrdil, ze mu to nejde (uplne prvni hlaska byla, to kdyz to jeste neuslapl "mamiiii, ty slapky nefungujou, sou rozbity" Na to jeste dvakrat spad a bylo po jezdeni. Pak nam pres zimu ukradli kola a mladej taaaak brecel, ze jsme mu museli k nejblizsim narozeninam koupit novy. Od ty doby jezdi uplne sam big_smile

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#9 11. 4. 2006 22:16

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Běhala jsem za kolem a držela sedlo a potom ho asi po hodině pustila, protože jsem si myslela, že mi prasknou plíce a upadnou nohy a dítě jelo samo, zastavilo u mne a já ho přidržela, aby slezlo, potom jenom vždy rychle seskakoval, ale do 2 dnů to uměli oba.

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#10 24. 4. 2006 10:48

Doublex
♥♥♥----

Irenka21 napsal(a):

Běhala jsem za kolem a držela sedlo a potom ho asi po hodině pustila, protože jsem si myslela, že mi prasknou plíce a upadnou nohy a dítě jelo samo, zastavilo u mne a já ho přidržela, aby slezlo, potom jenom vždy rychle seskakoval, ale do 2 dnů to uměli oba.

To je ta správná cesta... A když spadne, tak prostě to nějakou odřeninu chce, příště si dá pozor. Rozhodně nepolevit když začne trucovat že se mu do toho už nechce, ale přiměřeně motivovat ... kamarádi už to umí apod.

Není tady

#11 24. 4. 2006 22:15

prcek
Host

já bych se jen chtěla zeptat, kolik bylo vašim dětem let, když se naučily jezdit na kole? Nᚠklučina má skoro 4 roky, 2 kola a nic.Moc se bojí, že spadne /má bal.kolečka/ jednou rukou drží řídítka a  druhou rukou se chce držet mě za ruku.Taky problém se šlapáním, pořád mu sjíždějí nohy se šlapek.

#12 24. 4. 2006 23:00

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Leono, třeba má blbé kolo. Co já se synem nazlobila, furt to nešlo a nešlo, taky se bál, kolečka nefungovala a pod..  Pak přivezl děda starší kolo od někoho, mladej hned sedl a jel i bez postranních koleček ..   Myslela jsem, že mám fakt tupé dítě, neustále jsem mu to ukazovala, na asfaltu, na trávníků a bylo to furt stejné. 
A za dcerou jsem běhala jak magor, dělala že držím sedlo a ona jela. Když zjistila, že nedržím, spadla.
Na mě vyzkoušela jednu fintu babička s plaváním. Nechtěla jsem sundat rukávky, i když byly úplně vyfouklé.
Prostě jsem se šíleně bála. Bábinka přišla s historkou "proti strachu" - o půlnoci za úplňku uříznutý kousek klacíku z nějakého stromu od rybníka a strčit do plavek. Byly mi asi čtyři a já jsem najednou přeplavala bez rukávků a se zázračným klacíkem celý bazén. Malér byl, když jsem zjistila, že z plavek vypadl..
Co vyzkoušet nějakou takovouhle fintu ?

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#13 27. 4. 2006 8:42

Leona
Host

Děkuji moc zaVaše rady, ale dcera ikdyž jí říkám, že okolo děti jezdí na kole a ona neumí jezdit, že pak nikam nebude moci s nimi jet to ji teď nějak nevadí. Možná to bude jiné až bude tepleji a každý z okolí bude jezdit jen ona třeba pak jí to teprve bude nutit se to naučit. Zatím je to stejné i bez šlapek ona se prostě bojí jet sama a ikdyž padá tak jí je to jedno no snad se to naučí.smile

#14 27. 4. 2006 14:35

Doublex
♥♥♥----

prcek napsal(a):

já bych se jen chtěla zeptat, kolik bylo vašim dětem let, když se naučily jezdit na kole? Nᚠklučina má skoro 4 roky, 2 kola a nic.Moc se bojí, že spadne /má bal.kolečka/ jednou rukou drží řídítka a  druhou rukou se chce držet mě za ruku.Taky problém se šlapáním, pořád mu sjíždějí nohy se šlapek.

Mám dojem, že u obou našich to bylo někde ve školce.. Hodně záleží na tom jaké to je kolo, může být třeba zbytečně velké, těžké atd. A taky musí dítě chtít samo jezdit na kole - aby mohlo jezdit jako ostatní venku před barákem, s mámou a tátou na výlet atd.

Není tady

#15 27. 4. 2006 15:16

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy

Nám byli čtyři roky v únoru máme holku. Už minulí rok jsme se pokoušeli jezdit bez koleček, ale holka se nám na tom hrozně vrtěla a rovnováhu neudržela. Letos jsme pořídili koloběžku ta jí hrozně baví a já si myslím, že vše má svůj čas hlavně to nechce děti do něčeho nutit, ale musí chtít oni sami. My holku ještě vozíme na sedačce na kole, aĺe ještě čtyři kila a už nám z ní vyroste. Ale letos bych toho chtěla docílit, aby jezdila sama na kole.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

#16 28. 4. 2006 10:28

terry2
Host

Mé děti se na kole naučili zcela spontáně, měli kolečka, ty jsme pomalu ohýbali nahoru až s nimi téměř neškrtali a bylo. Já !!! jsem se na kole naučila až s nimi v 35ti letech !!! Můžete se smát. Jsem zcela normální ženská,mám čtyři končetiny, dvě oči a dvě maturity a prostě to nešlo !! Ani omylem. Můj otec si tedy zoufal. Kolo krásné nové a já neujela ani 5 metrů. No naprostý blbec. Kdyby se dožil toho, že dnes jezdím i na motocyklu se sajdkou tak by nevěřil vlastním očím. Pravda to má tři kola.  To jen pro ukázku, že některým opravdu není dáno.

NÁŠ TIP:

Zápatí