Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 3. 5. 2006 10:37

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Koupat kočičku nebo ne?

Ivulko, kydž chceš podepisovat tedy petici. Co by jsi udělala v tomto případě? Mᚠperskou kočku, která měla ráno průjem a má docela dost umazaný kožíšek. Pořád budeš proti koupání koček?

Není tady

 

#27 3. 5. 2006 12:23

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupat kočičku nebo ne?

Simona napsal(a):

Ivulko, kydž chceš podepisovat tedy petici. Co by jsi udělala v tomto případě? Mᚠperskou kočku, která měla ráno průjem a má docela dost umazaný kožíšek. Pořád budeš proti koupání koček?

Pokud krmí chovatel kočky kvalitním krmivem, nedává jí lidské jídlo nebo kravské mléko či výrobky z něj a  nebo kočička netrpí nějakou vážnou chorobou, nemusí vůbec nikdy žádný průjem mít. (90% chovatelů potvrdí).
Pokud už k průjmu dojde a kočka si to nezvládne umýt sama, postačí ji omýt zadní část těla, ale určitě není nutné ji šampónovat hlavu a zada např. 3x denně - protože průjem není určitě jen jednou....

Není tady

 

#28 3. 5. 2006 12:29

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Koupat kočičku nebo ne?

My kočce dáváme pouze kvalitní kočičí žrádlo /Iams/ a ona ani nic jiného nehce. Ale přesto se stane, že někdy má bobky trochu "řidčí" než obvykle a to je úplně zdravá. Chtěla bych vidět jak kočce umyješ jen zadek big_smile. Naše kočka je zvyklá se koupat, ale jen zadek ji teda umýt nedokážu. A to, že bych ji nechala rozmáznutý velký bobek na srsti olízat, promiň dost se mi zvedá žaludek.
A mimochodem ty jsi mluvila s 90% chovatelů??? big_smile

Není tady

 

#29 3. 5. 2006 12:45

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Koupat kočičku nebo ne?

Simona napsal(a):

My kočce dáváme pouze kvalitní kočičí žrádlo /Iams/ a ona ani nic jiného nehce. Ale přesto se stane, že někdy má bobky trochu "řidčí" než obvykle a to je úplně zdravá. Chtěla bych vidět jak kočce umyješ jen zadek big_smile. Naše kočka je zvyklá se koupat, ale jen zadek ji teda umýt nedokážu. A to, že bych ji nechala rozmáznutý velký bobek na srsti olízat, promiň dost se mi zvedá žaludek.
A mimochodem ty jsi mluvila s 90% chovatelů??? big_smile

Tady !!!!  Ti 90% chovatelů potvrdí, že průjem u svého zvířete nikdy nezažily, pokud dodržují správné stravovací návyky. Pár příspěvků výše Ti popisuje jedna chovatelka, že meje pouze tlapky a zadek, takže věř, že to funguje.
Nikdo neříká, že mᚠnechat kočku celou špinavou od průjmu a nepomoci jí. Ale, těžko bude kočka čekat až příjdeš z práce, aby Ti ukázala jaký má ošklivý průjem, takže i mokrou srts od moči si stejně 4x denně čistí sama a nečeká na Tvoji pomoc. Předpokládám, že nejsi s kočkou 24 hodin denně a ona chodí na záchod častěji než 1x do měsíce, kdy je koupání. :-) Pes si to na zadku opravdu nechá třeba celý den a pak vleze za pánem do postele, ale kočka rovnou při cestě ze záchoda provádí očistu, pokud cítí, že není vše v pořádku...
Já taky krmila vždy jen granulema a kočky nikdy nic jiného nechtěly, venku si k tomu ještě daly otep trávy, ale
barva a struktura výkalu je každý den na vlas stejná.... (a je kočce 1 rok nebo 7, a je chovná nebo kastrát...)
Občasný průjem při naprosto identickém stravování není zcela v pořádku... Opravdu ji nikdo z rodiny nic nepodstrčí? Nebo nenavštíví odpadkový koš? Nebo nenakoukne do talíře odloženého po jídle?

Není tady

 

#30 3. 5. 2006 13:14

Anni
♥♥-----
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 27

Re: Koupat kočičku nebo ne?

Naše číča - peršan je dost vybíravý v jídle, papá jen hovězí přemražené maso, granulky a vařené rybí filátko. Jídla z talíře se ani nedotkne a také má občas průjem a to se umaže snad celý. Od tlapek, jak to chce zahrabat, zadeček někdy i bříško. Než přijdu domů zaschne mu to na chlupech a pak když musí znovu zůstane mu kakánek všude okolo. Nedá se nic jiného dělat, než koupat. Ne že by si v  tom liboval, ale po koupeli je opravdu šastný. Má rád fén a drží a natáči se proti teplému vzduchu. Nevím, ale myslím si že ten průjem nemůže mít po špatném krmení. Pokud má hovězí masíčko rozmrazené den předem nebo v mikrovlnce - nevoní mu a nežere. Veterinář mi řekl, že pokud to není každý den a je jinak veselý, baští, pije není se čeho obávat. Tak že patřím k těm 10 procentům chovatelů

Není tady

 

#31 3. 5. 2006 14:34

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Koupat kočičku nebo ne?

Anni moc ti děkuju. Asi jsem také mezi těmi 10 % a moji kolegové z práce také, protože jsem se o tom s nimi bavila. Ale nechci mluvit za někoho jiného, každý má možnost se tady k tomu vyjádřit a nebudu se obhajovat někým jiným. To co píšu jsou mé názory. Samozřejmě s kočkou nejsem doma celý den. Ale občas nemá bobek tak tuhý a občas ji ulpí na chloupcích nebo do něho šlápně jak vehementně zahrabuje smile. Nikdo ji nic doma nedává, navíc jsem tam jen já a přítel, koš je zavřený a jídla si ona vůbec nevšímá, protože je "dáma" big_smile, chce jen granule. Ale to je jedno, prostě se občas vyžulit musí. A nejde ji vzít do ruky a opáchnout jen zadek, to bych byla celá podrápaná, musím ji dát do vany, aby měla pevnou půdu pod nohama, v umyvadle by nedržela´. A některé věci vážně mokrám hadýrkem neodstraním smile

Není tady

 

#32 3. 5. 2006 17:45

terry2
Host

Re: Koupat kočičku nebo ne?

[Nᚠtříletý kocouří kluk nesnáší jízdu autem, na chalupu je to jen 12km ale i tak dokáže se poblinkat nebo i po....t. V přepravce !!! Jak si myslíte že potom vypadá? Nechat ho aby se očistil sám? No to si fakt neumím představit. Fuj. A cpát ho práškama se mi nechce. Tak nedostane nic najist už od rána a buď to zvládne nebo ho musím vykoupat. Stane se to jen párkrát do roka. A koupání v případě zásadní hygienické nehody nepovažuju za nic proti ničemu. Pravdou je že mu celou dobu koupání syn do huby strká na kostičky nakrájený salám. To z bezpečnostních důvodů.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů