Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 1. 11. 2006 23:45

janyka
♥♥♥----
Registrovaný: 24. 2. 2006
Příspěvky: 100

Re: knihy - doporučení

Už po třetí čtu  Opilé banány  od  Petra Šabacha a taky se pořád bavím ...

Není tady

 

#27 8. 11. 2006 3:27

Trpajzlice
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 7. 11. 2006
Příspěvky: 13

Re: knihy - doporučení

Mně se líbí to Tajemství záhadné lučištnice, co vychází tady na
Babinetu:
http://babinet.cz/zobraz.php?2980

Je to čtivý, napínavý a navíc feministický.
Jsem zvědavá, jak to dopadne, jestli by měly světu vládnout ženy, nebo
ne.
A kdo je ta záhadná blondýna co znásilňuje chlapy.

ahoj:osmile

Není tady

 

#28 8. 11. 2006 9:12

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: knihy - doporučení

Já mám kompletního Umberta Eca (Jméno růže, Foucaltovo kyvadlo, Ostrov včerejšího dne, Baudolino, Plamen královny...), Viewegha, Noaha gordona (už jste ho tu zmiňovaly), Dana Browna, ale za objev mého letošního čtenářství považuji JIŘÍHO KULHÁNKA!!! byla jsem úplně unešená a jeho drsný, ale nápaditý asociace mne berou ještě teď. Je to něco mezi fantasy a adventurou, ale popsaný drsně a zároveň vtipně. Kvantum černýho humoru a akce ve stylu převyprávěného komiksu... Nikdy bych si nemyslela, že se mi tohle bude líbit, ale zhltala jsem to jak talíř domácí bramboračky!

Není tady

 

#29 8. 1. 2013 11:08

bobos
♥------
Registrovaný: 8. 1. 2013
Příspěvky: 1

Re: knihy - doporučení

Moje totální favoritka je Meg Cabot http://baila.net/autor/90460674/meg-cabot. Líbí se mi na ní, že jsem ji četla jako školačka, jako dospívající i teď. Má prostě pro každou něco wink

Není tady

 

#30 1. 2. 2013 10:59

Karkulka6
♥------
Registrovaný: 1. 2. 2013
Příspěvky: 3

Re: knihy - doporučení

Prosim vas, mohl by mi nekdo doporucit nejakou dobrou psychologickou knihu???????????? diky:)

Není tady

 

#31 1. 2. 2013 12:43

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: knihy - doporučení

Karkulka6 napsal(a):

Prosim vas, mohl by mi nekdo doporucit nejakou dobrou psychologickou knihu???????????? diky:)

Předpokládám, že mᚠna mysli beletrii. Já toho mám načteného poměrně hodně. Např. mě hodně ovlivnila kniha Richard Galli: Zachránit Jeffreyho. Je to autobiografie, téma: eutanázie. Tady se dočteš více, o čem kniha je - http://obchod.portal.cz/produkt/zachranit-jeffreyho/

Jinak mám v PC ve Wordu takový seznam knih, které jsem přečetla a které se mi líbily, jedná se z 90% i skutečné příběhy, tak kdybys měla zájem, můžu ti tento seznam poslat na email. Nejvíce knih se týká holocaustu, ale taky jsem přečetla řadu knih o drogách, týrání dětí, postavení žen v islámu, zločin ve jménu cti, další témata: anorexie, genocida ve Rwandě, obřízka, psychiatrické léčebny, sekty, jedna kniha o transsexualitě, incest, kulturní revoluce v Číně, gulag, rakovina, ochrnutí, prostituce, bulimie, vězení...

Není tady

 

#32 1. 2. 2013 22:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: knihy - doporučení

Vilemíno, kobouk dolů . Ale doufám, že to prokládᚠi nějakou lehčí literaturou na oddych. A Tě to moc nepohltí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#33 1. 2. 2013 23:57

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: knihy - doporučení

Judyna napsal(a):

Vilemíno, kobouk dolů . Ale doufám, že to prokládᚠi nějakou lehčí literaturou na oddych. A Tě to moc nepohltí.

Oddychovou literaturu nečtu, místo toho vyšívám a luštím křížovky smile.

Asi je to nepochopitelné, ale já vyloženě kolikrát potřebuju číst nebo vidět silný příběh, psychicky mi to pomáhá.

Není tady

 

#34 2. 2. 2013 18:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: knihy - doporučení

Silný příběh - to bych pochopila, ale taková drastická témata při Tvé křehké duši? To je dobře, že to něčím kompenzuješ.
Ale nechci s Tebou polemizovat, rozhodně Ti tato témata zřejmě hodně dávají, když u nich setrváváš.
Píšu proto, že shodou okolností jsme dnes měli debatu na podobné téma s mým synem. Jel do Jihlavy na film Nespoutaný Django. To bych taky nemohla. On to vidět chce.
Já jsem prostě asi posera. Potřebuju číst a koukat jen na hezké věci.
Přiznám se, že teď moc nečtu, ale mám připravenou knížku ítkovské bohyně.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#35 2. 2. 2013 18:57

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: knihy - doporučení

Jud, výborná knížka. Jedna z nejlepších mých posledních několika let

Není tady

 

#36 2. 2. 2013 19:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: knihy - doporučení

Jo? Tak to bych se do ní měla pustit. Díky.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#37 2. 2. 2013 23:21

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: knihy - doporučení

Já zas čtu pouze oddychovou literaturu. Nějak nemám potřebu týrat se nějakými dramaty. Mám ráda detektivky a historické romány a nepohrdnu ani nějakým tím románem ze současnosti. Čtu i knihy o historii, ale musí být napsány čtivě. Zato čtu pořád, čtení je moje nejoblíbenější aktivita a klidně vydržím číst si celý den.

Není tady

 

#38 3. 2. 2013 13:52

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: knihy - doporučení

Včera jem dočetla tuto knihu: Pipín Ferreras: Smrtící hlubina: příběh o lásce a posedlosti. Je to autobiografie, Pipín Ferreras je Kubánec, svého času mistr světa ve freedivingu, což je hloubkové či volné potápění, jedná se o potápění bez kyslíku. Jestli jste někdo viděli film Magická hlubina (Le Grand bleu, The Big Blue, 1988, režisér: Luc Besson), tak to je ono, akorát je to skutečný příběh, Magická hlubina se inspirovala dvěma potápěči - Francouzem - Jacques Mayol a Italem -  Enzo Maiorca, kteří spolu soupeřili a překonávali světové rekordy. Freediving je posedlost hnaná do extrémů, jak je naznačeno v Magické hlubině.

Nevím, jestli to někoho zaujme, já si tuto knihu půjčila kvůli Magické hlubině a kniha mě nadchla.

Odkazy k Pipínovi a jeho maželce:

Pipín: http://en.wikipedia.org/wiki/Francisco_Ferreras_(free-diver) (v AJ)
jeho zesnulá manželka Audrey Mestre: http://en.wikipedia.org/wiki/Audrey_Mestre (taktéž v AJ), taktéž držitelka světových rekordů ve freedivingu, zemřela právě při snaze překonat rekord svého manžela, pokud chcete vědět více, zadejte si do googlu "Audrey Mestre death"
stránka Audrey: http://www.audreymestre.com/ (v AJ, FJ či ŠPJ)

Není tady

 

#39 3. 2. 2013 14:30

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: knihy - doporučení

Karkulka6 napsal(a):

Prosim vas, mohl by mi nekdo doporucit nejakou dobrou psychologickou knihu???????????? diky:)

Tana French: V lesich. Je to detektivka, ale taky psycho, me se teda velmi libila.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#40 3. 2. 2013 14:41

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: knihy - doporučení

Gabrielle tu před sedmi lety zmínila knihu Dívka s perlou, autor: Tracy Chevalier, tu doporučuju, je to nádherná kniha.

Neznáte podobný poetický příběh? Já znám akorát:

Jane Campion: Piano
Arthur Golden: Gejša
Kien Nguyen: Srdce motýla
Daniel Mason: Ladič pian

Velmi čtivě píše Anchee Min (Císařovna Orchidej, Byla jsem madam Mao, Divoký zázvor).

Není tady

 

#41 3. 2. 2013 18:28

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: knihy - doporučení

Vilemino, jake mas tempo pri cteni? nebo kolik knoh prectes tak za tyden?


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#42 3. 2. 2013 18:36

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: knihy - doporučení

sahleb napsal(a):

Vilemino, jake mas tempo pri cteni? nebo kolik knoh prectes tak za tyden?

Mám to různě. Nečtu pořád, mám období, kdy za měsíc nepřečtu žádnou knížku, pak z toho za týden čtyři. Zrovna mám období, kdy mám potřebu hodně číst, mám přímo hlad po silných příbězích. Ty knihy, co jsem tu uvedla, jsem přečetla třeba před sedmi lety, jak co. Jinak nečtu všechno, nečtu sci-fi, fantasy literaturu, obojí mi absolutně nic neříká, detektivky taky nemám moc potřebu číst. Nejraději mám autobiografie nebo romány z exotického prostředí a historické doby.

Není tady

 

#43 3. 2. 2013 18:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: knihy - doporučení

Jo, tak sci-fi a fantasy je oblíbená leteratura mého syna. Pořád mi cpe T. Pratchetta a já si jako protireakci ihned vezmu časopis Překvapení a jeho to naprosto supr vytáčí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#44 3. 2. 2013 19:14

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: knihy - doporučení

Existuje několik knih, z kterých jsem byla doslova paf. Hodně to záleželo na době, rozpoložení, ve kterém jsem byla, když jsem ty knihy četla.

Začalo to v deváté třídě, to jsme četli úryvek z knihy Daniel Keyes: Růže pro Algernon.
V druháku na SŠ jsem si od jedné spolužačky půjčila knihu William Styron: Sophiina volba, tu jsem doslova zhltla. Vynikající, dodnes má nejoblíbenější kniha.
Na konci druháku mi jiná spolužačka půjčila Rudolf Vrba: Utekl jsem z Osvětimi, to jsem četla všude - na záchodě, na tramvajové zastávce, přečetla jsem to jedním dechem. Tato kniha podnítila můj zájem o holocaust. Následně během sedmi let jsem přečetla mnoho příběhů týkající se holocaustu. Nejvíce mě dostala kniha Věra Gissing(ová): Perličky dětství, Věra Gissing je jedno ze zachráněných dětí Nicolasem Wintonem. Je to kniha o vlastenectví, obrovské vůli, těšení se na to, až skončí válka a až se budou moct vrátit do Československa, o to strašnější je realita, nikdo na ně nebyl zvědavý, zjistili, že většina příbuzných "vyletěla komínem"... Věra Gissing byla i u Jana Krause.
Krátce po maturitě jsem v knihovně narazila na knihu Souad: Upálená zaživa. Strhující příběh týkající se zločinu ve jménu cti, velmi smutný, ale já byla nadšena, několik týdnů jsem tím příběhem žila. Na Souad vylil její bratr benzín a ten zapálil. Kdybych měla na to vystudovat medicínu (to by mi nesměla vadit krev a musela by mi jít chemie), úspěšně ji vystudovala, dělala bych na popáleninovém centru.
Hodně mi dala i již mnou zmiňovaná kniha Richard Galli: Zachránit Jeffreyho.

Není tady

 

#45 3. 2. 2013 19:21

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: knihy - doporučení

Judyna napsal(a):

Jo, tak sci-fi a fantasy je oblíbená leteratura mého syna. Pořád mi cpe T. Pratchetta a já si jako protireakci ihned vezmu časopis Překvapení a jeho to naprosto supr vytáčí.

V devítce na ZŠ jsme dostali za úkol přečíst si Hobita od Tolkiena a mě to vůbec nebavilo, měla jsem problém to dočíst. Pak jsem asi po dvou letech "viděla" Pána prstenů, nebyla jsem to schopna sledovat, pochytit děj, úplně jsem se v tom ztrácela. Přišlo mi to strašně nepřirozené ty "příšery". Nikomu to neberu, nemyslím si, že je to braková literatura, ale pro mě to zkrátka není.

Jediné sci-fi, které mě zaujalo je Růže pro Algernon, má to jen trochu prvky sci-fi.

Není tady

 

#46 3. 2. 2013 19:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: knihy - doporučení

Vilemína napsal(a):

Judyna napsal(a):

Jo, tak sci-fi a fantasy je oblíbená leteratura mého syna. Pořád mi cpe T. Pratchetta a já si jako protireakci ihned vezmu časopis Překvapení a jeho to naprosto supr vytáčí.

V devítce na ZŠ jsme dostali za úkol přečíst si Hobita od Tolkiena a mě to vůbec nebavilo, měla jsem problém to dočíst. Pak jsem asi po dvou letech "viděla" Pána prstenů, nebyla jsem to schopna sledovat, pochytit děj, úplně jsem se v tom ztrácela. Přišlo mi to strašně nepřirozené ty "příšery". Nikomu to neberu, nemyslím si, že je to braková literatura, ale pro mě to zkrátka není.

Jediné sci-fi, které mě zaujalo je Růže pro Algernon, má to jen trochu prvky sci-fi.

No jo, Vil, co chceš po ajákovi smile

Nepřečetla jsem jedinou knihu s válečnou tématikou. Možná je to i proto, že děda byl v koncentráku a moje mamka jako nejstarší z dětí si na vše dobře pamatuje. Nemůžu to číst. Jednou - je to pár let - byl v TV nějaký celodenní izraelský dokument o myslím Osvětimi a Březince, o lidech kteří tam "pracovali" a přežili. Bylo to něco tak otřesného, že jsem z toho bylo hodně dlouho špatná. Já to prostě nemůžu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#47 3. 2. 2013 19:34

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: knihy - doporučení

Minulý týden jsem přečetla dvě knihy, jsou si podobné - autoři jsou Poláci, doba: začátek druhé světové války, obvinění ze špionáže, zavlečení do pracovních táborů na Sibiř, útěk, který se jim zdařil.

Michael Krupa: Mělké sibiřské hroby - utíkal sám, převážně se vezl vlakem, utíkal na jih, tj. přes SSSR až do Afghánistánu, při čtení této knihy si člověk uvědomí, jak hrozné poměry panovaly za Stalina, jak zrůdný byl stalinistický kult

Slawomir Rawicz: Dlouhá cesta - utekl s šesti lidmi, šli přes Bajkal, Mongolsko a pouš Gobi, Čínu, Tibet a nakonec se dostali do Indie, cesta trvala přesně rok, tato kniha je více dobrodružnější, dnes se pochybuje o autenticitě příběhu, tak těžko říct, co je přikrášlené a co je pravda, i přes tyto výtky si myslím, že kniha stojí za přečtení. Příběh inspiroval k natočení režiséra Petera Weira k natočení filmu Útěk ze Sibiře, film jsem neviděla.

Není tady

 

#48 3. 2. 2013 19:42

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: knihy - doporučení

Judyna napsal(a):

Vilemína napsal(a):

Judyna napsal(a):

Jo, tak sci-fi a fantasy je oblíbená leteratura mého syna. Pořád mi cpe T. Pratchetta a já si jako protireakci ihned vezmu časopis Překvapení a jeho to naprosto supr vytáčí.

V devítce na ZŠ jsme dostali za úkol přečíst si Hobita od Tolkiena a mě to vůbec nebavilo, měla jsem problém to dočíst. Pak jsem asi po dvou letech "viděla" Pána prstenů, nebyla jsem to schopna sledovat, pochytit děj, úplně jsem se v tom ztrácela. Přišlo mi to strašně nepřirozené ty "příšery". Nikomu to neberu, nemyslím si, že je to braková literatura, ale pro mě to zkrátka není.

Jediné sci-fi, které mě zaujalo je Růže pro Algernon, má to jen trochu prvky sci-fi.

No jo, Vil, co chceš po ajákovi smile

Nepřečetla jsem jedinou knihu s válečnou tématikou. Možná je to i proto, že děda byl v koncentráku a moje mamka jako nejstarší z dětí si na vše dobře pamatuje. Nemůžu to číst. Jednou - je to pár let - byl v TV nějaký celodenní izraelský dokument o myslím Osvětimi a Březince, o lidech kteří tam "pracovali" a přežili. Bylo to něco tak otřesného, že jsem z toho bylo hodně dlouho špatná. Já to prostě nemůžu.

Velmi dobrá kniha o tom, jak se děti rodičů, kteří přežili koncentrák, vyrovnávají s holocaustem, je Helen Epstein: Děti holocaustu. Je tam několik příběhů, různé náhledy, někteří rodiče svým dětem zatajili, že jsou Židé, nechali si změnit příjmení, vychovávali je v katolickém duchu... Ostatně i Madeleine Albright a John Kerry, současný ministr zahraničí USA, se až v dospělosti dozvěděli, že mají židovské předky.

Mně nevadí číst knihy o holocaustu, možná je to proto, protože nikdo z mých příbuzných v koncentráku nebyl. Nevím o tom, že bych měla židovské předky, jak z matčiny, tak z otcovy strany to byli katolíci žijící na území dnešní ČR.

Není tady

 

#49 3. 2. 2013 19:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: knihy - doporučení

Já taky nemám židovské předky nebo o tom vlastně nevím. Můj děda tam byl 4 roky kvůli odboji, Osvětim ho minula a co hlavní - přežil. Byl v Dachau a Buchenwaldu. Po osvobození amíky ho pak naštěstí převezli do Brna, kde tyto lidi pomalu přivykali na normální stravu a i jinak je dávali do pořádku.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#50 3. 2. 2013 20:26

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: knihy - doporučení

Vilemína napsal(a):

Judyna napsal(a):

Jo, tak sci-fi a fantasy je oblíbená leteratura mého syna. Pořád mi cpe T. Pratchetta a já si jako protireakci ihned vezmu časopis Překvapení a jeho to naprosto supr vytáčí.

V devítce na ZŠ jsme dostali za úkol přečíst si Hobita od Tolkiena a mě to vůbec nebavilo, měla jsem problém to dočíst. Pak jsem asi po dvou letech "viděla" Pána prstenů, nebyla jsem to schopna sledovat, pochytit děj, úplně jsem se v tom ztrácela. Přišlo mi to strašně nepřirozené ty "příšery". Nikomu to neberu, nemyslím si, že je to braková literatura, ale pro mě to zkrátka není.

Jediné sci-fi, které mě zaujalo je Růže pro Algernon, má to jen trochu prvky sci-fi.

SOuhlasim, ja taky nectu sci-fi, fantasy...to me vubec nebavi.  Tolkien vubec ne.

MOje oblibena kniha je Hinzlova od pani Salivarove, manzelky Skvoreckeho. Skvorecky se mi taky dost libil.  Taky jeji Nebe, peklo, raj, a to se mi strasne libilo.   A Sophiina volba teda taky.

Bohuzel Mekke sibirske hroby tu nemaji v zadne knihovne. V nemcine nevysel.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů