Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#26 2. 4. 2006 20:02

llenka
♥♥-----
Web

Re: balkonove kvetiny

Semínka se dají určitě koupit někde, kde je větší výběr - Obi, Baumax ..., sazeničky nevím, snad taky v nějakém větším zahradnictví. Já ji pěstuju každý rok ze semínek, ale všimla jsem si, že ji loni měla sousedka mých rodičů na balkoně ze sazeniček. Odkud je měla, ale nevím. Včera jsme byli v Obi a sazeničky vitálky tam neměli, tak snad zkusit ty semínka. Ještě je na zasetí stále vhodný čas.

Není tady

#27 2. 4. 2006 20:15

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

jsem.sva napsal(a):

Já pěstuju Černookou Zuzanu.

Kde jsi koupila semínka.Už je scháním dva roky a prostě je nevidím :-(

Není tady

#28 2. 4. 2006 20:27

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

rozana napsal(a):

llenka napsal(a):

Zjistila jsem, že vitálka se dá koupit i sazeničky.

Ahoj,jak se dostanu někde k té vitálce chtěla bych si ji koupit a vyzkoušet.Dík za radu.

Nejlepší asi bude zajít do nejbližšího zahradnictví nebo se poptat v květinářství.

Strach je malá smrt...

Není tady

#29 3. 4. 2006 11:43

bylinkax
Host

Ahojky,
moc dekuju, ze pisete sve zkusenosti. Ja jsem se rozhodla zkombinovat asi tu bacopu a lobelku. A jak mi ta bacopa nevyroste, tak si koupim umele muskaty:reta:reta
letos- uz asi tento tyden nakoupim seminka, zasadim je do truhliku. az vyrostou, budou mit tak 3 cm, tak je presadim po malych trsiccich do kelimku od jogurtu, porad necham za oknem. tak po 1-2 tydnech dam v kelimcich ven a az pak do truhliku. Je to spravne? Nebo jeste nejaka chybicka se mi tam vloudila? Vazne si strasne preji konecne si vypestovat sama krasne kyticky a mit nadherny balkon.
Tak jestli mate jeste nejakou dalsi radu ci pripominku, tak mi ji sem PLEASE napiste.

kuju!!!hjartahjarta

#30 3. 4. 2006 16:18

Megan
♥♥-----

Dnes jsem koupila semena  Vitálky v Hypernově za  17,90 Kč - hledat mezi letničkama (to je jasný, že?). Sazeničky by mohli mít na trhu nebo zahradnictví. 

Prosím, ta vitálka položená jaké dělá převisy???  Na sáčku píšou 20 cm vysoká, vhodná na obruby, do skalek, truhlíků, závěsných květináčů, já  bych to chtěla do závěsného květináče, pokud by byly převisy.

Není tady

#31 3. 4. 2006 16:39

lada-kuchtík
♥♥-----
Místo: Ostrava

Já jsem našel vitálku položenou na stránce www.garten.cz,tam si o ní můžete přečíst.

Upravil(a) lada-kuchtík (3. 4. 2006 17:02)

Není tady

#32 3. 4. 2006 17:41

Mandle
Host

bylinkax napsal(a):

Ahojky,
.......ale dva roky se mi nic nepodarilo, vzdy jen nejake povadle chciplinky.

Dekuji za radu!

Miluji květiny,vždy mi vše kvete. Chce to jen investovat do dobrých sazenic a hlavně správně zalévat. Jinak slyším mámu jak mi říká ,, to vypadá jako TY ! (v případě, když se mi něco nepodaří)hjarta

#33 3. 4. 2006 17:43

llenka
♥♥-----
Web

Megan napsal(a):

Dnes jsem koupila semena  Vitálky v Hypernově za  17,90 Kč - hledat mezi letničkama (to je jasný, že?). Sazeničky by mohli mít na trhu nebo zahradnictví. 

Prosím, ta vitálka položená jaké dělá převisy???  Na sáčku píšou 20 cm vysoká, vhodná na obruby, do skalek, truhlíků, závěsných květináčů, já  bych to chtěla do závěsného květináče, pokud by byly převisy.

Mě vitálka dělá až 3/4 metrové převisy.

Není tady

#34 3. 4. 2006 17:47

Megan
♥♥-----

llenka napsal(a):

Mě vitálka dělá až 3/4 metrové převisy.

Až tak? To je paráda, díky za odpověď !!!  hjarta

Není tady

#35 3. 4. 2006 17:48

Megan
♥♥-----

lada-kuchtík napsal(a):

Já jsem našel vitálku položenou na stránce www.garten.cz,tam si o ní můžete přečíst.

A kde konkrétně, asi jsem nechápavá, nenacházím.

Není tady

#36 3. 4. 2006 18:08

Bebe
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Je to vpravo zelený sloupek,skoro na konci.Ta Vitálka má samá plus.Taky ji sháním,chci ji vyzkoušet.

http://www.gify.nou.cz/mini_ikon7_soubory/484.gif

Není tady

#37 3. 4. 2006 18:25

Megan
♥♥-----

Bebe napsal(a):

Je to vpravo zelený sloupek,skoro na konci.Ta Vitálka má samá plus.Taky ji sháním,chci ji vyzkoušet.

Jéžiši už! Díky, díky, je to tam!!!!!!  Tady to fakt funguje, radost sem chodit.

Není tady

#38 3. 4. 2006 19:25

llenka
♥♥-----
Web

Další kytka na kterou nedám dopustit je cobea ( vilec ), není to ovšem kytka balkonová, ale popínavá. Další nezmar po vitálce, celé jaro, léto i podzim krásně zelená, až 5 metrů velká s velkými fialovými zvonky.

Není tady

#39 4. 4. 2006 12:03

lada-kuchtík
♥♥-----
Místo: Ostrava

anka napsal(a):

jsem.sva napsal(a):

Já pěstuju Černookou Zuzanu.

Kde jsi koupila semínka.Už je scháním dva roky a prostě je nevidím :-(

Já jsen byl dnes V garden centru v Ostravě a mají tam hafo cena 12kč za sáček vitálky 12kč a černooká zuzana 24kč za sáček

Upravil(a) lada-kuchtík (4. 4. 2006 12:07)

Není tady

#40 4. 4. 2006 12:51

Bebe
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Chtěla jsem se zeptat jestli se musí Černooká zuzana předpěstovat,nebo ji můžu hned zasít kde potom zůstane.
Na sáčku je zobrazeno,že ne přímo do hlíny.

http://www.gify.nou.cz/mini_ikon7_soubory/484.gif

Není tady

#41 4. 4. 2006 16:33

llenka
♥♥-----
Web

Já jsem ji napřed předpěstovala.

Není tady

#42 5. 4. 2006 11:03

Megan
♥♥-----

bylinkax napsal(a):

Ahojky,
moc dekuju, ze pisete sve zkusenosti. Ja jsem se rozhodla zkombinovat asi tu bacopu a lobelku. A jak mi ta bacopa nevyroste, tak si koupim umele muskaty:reta:reta
letos- uz asi tento tyden nakoupim seminka, zasadim je do truhliku. az vyrostou, budou mit tak 3 cm, tak je presadim po malych trsiccich do kelimku od jogurtu, porad necham za oknem. tak po 1-2 tydnech dam v kelimcich ven a az pak do truhliku. Je to spravne? Nebo jeste nejaka chybicka se mi tam vloudila? Vazne si strasne preji konecne si vypestovat sama krasne kyticky a mit nadherny balkon.
Tak jestli mate jeste nejakou dalsi radu ci pripominku, tak mi ji sem PLEASE napiste.
kuju!!!hjartahjarta

Ahoj, já sázím semínka do malých sadbovačů (2-3 cm průměr) a pak přesazuji rovnou do truhlíku, hotovo.  smile

V sadbovači mám v každém okýnku 1 rostlinku, která se při přesazování lehce vytlačí ze sadbovače a už má slušný kořenový bal. Takže je to, jako kupované sazeničky. Včera jsem mluvila se známou, zrovna sela lobelku a dávala ji taky do sadbovače a já tu vitálku taky.  Sadbovač používám asi 5 let, dřív jsem to rozesazovala jako ty. Netvrdím, že je to nej, jen píšu, jak to dělám já. Ty to dělᚠurčitě dobře, akorát pracněji, hlavní je, že tě to baví!!!  Správné je, že dávᚠuž malé rostlinky na vzduch, tím zesílí.  Určitě budeš mít krásný balkon a radost z vlastních vypěstovaných kytiček!!!

Není tady

#43 10. 4. 2006 21:04

choysia
♥♥♥♥♥♥♥

bylinkax napsal(a):

Ahojky,
chtela bych vas pozadat o radu. Uz druhym rokem se marne snazim ze seminek vypestovat nejake kvetouci balkonove kvetiny, ale stale se mi to nedari. Taky se mi nedari vypestovat tulipany v truhliku. Nevykvetly ani minuly rok na jaro ani letos doma v zime, kdyz jsem si je chtela urychlit.
Jine pokojove rostliny se mi dari pestovat s velkymi uspechy. Ale ty bylkonove kvetinky teda vubec.
Jake mate zkusenosti s pestovanim v truhliku ze seminek? Jaky druh kyticky na JZ stranu, tedy prime slunce cca od 13 hodin az do vecera? Hlavne mi nerikejte, ze takove slunicko nezvladne zadna kvetinka. Snim o krasnem porostlem balkonu, ale dva roky se mi nic nepodarilo, vzdy jen nejake povadle chciplinky.

Dekuji za radu!

Ahoj bylinkox, my pěstujeme s maminkou ze semínek Afrikány, ty jsou krásný a nenáročný, nebo lobelky,modrý, růžový i bílý. A loni jsme zkusily ze semínek Dvoutvárku, ta je převislá a jsou to nadherný žlutý nebo oranžový, jakoby nalakovaný květy.Ted je mám zrovna vedle sebe nasypaný v truhlíku.A vděčný kytičky jsou samozřejmě Pelargonie.

Není tady

#44 12. 4. 2006 9:11

1star
♥------

Prosím o radu. Viděla jsem minulý rok na několika domcích u Prahy truhlíky v oknech. Nebyly ani plastové ani dřevěné, ale stříbrné (materiál jako květináče v Ikee) - moderní, vyrobené z nějakého železn. materiálu. Máme zinkové parapety na na těchto by tyto truhlíky vypadaly dobře. Prosím o radu, kde bych je mohla koupit. Děkuji.

Není tady

#45 12. 4. 2006 13:11

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

A nebylo to jenom natřené? Já to ještě nikde neviděla, ale natřít by se to případně asi dalo, viděla jsem takhle ozdobené rámečky na obrázky a květináče - na kovové efekty, bylo to ale dělané ručně.

Strach je malá smrt...

Není tady

#46 13. 4. 2006 12:17

choysia
♥♥♥♥♥♥♥

Ahoj, tak jsem nasypala do truhlíku ty svoje Dvoutvárky 10.dobna, trošku je zasypala hlínou,ráno kropila, večer kropila a už mám dvou cm kytičky.Rostou rychle a jsou krásný.
Tak kdo zapoměl zasadit, tyhle jsou opravdu rychlíci  big_smile

Není tady

#47 1. 2. 2007 21:03

Iva111
♥------

Podle Vašich rad jsem zakoupila semínka petunií, dala je na parapet do substrátu a po 14 dne jsou venku. Mrňavé. A až vyrostou, jak je mám přesadit? do květníčků a pak do truhlíků, nebo rovnou do truhlíků?

Nikdy jsem je nepěstovala semínky. Jinak sháním semínka Bacopy, poraďte moc a moc prosím.

Děkuji

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí