Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 19. 3. 2006 14:25

Delta
♥♥-----
Registrovaný: 25. 2. 2006
Příspěvky: 44

Stahování hudby

Poradíte mi, odkud se dá stahovat hudba - i starší? Dík.

Není tady

 

#2 19. 3. 2006 17:08

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Stahování hudby

možností je spousta, jen dej pozor na to, že se jedná o činnost nelegální, pokud to není hudba přímo ze stránek daných umělců.
Jinak ten, kdo jí dá k dispozici, může být postihnutelný, protože jí nepoužívá pouze pro svoji potřebu (pokud vím, tak z originálu si majitel může zhotovit jednu kopii a je to legální), ale také ty, že si jí obstaráváš nelegálním způsobem.
Každý říká, že po tom nikdo nepátrá, nikdo to neřeší...... Ale vzhledem k tomu, že velmi dobře znám jednoho poskytovatele internetu, vím z docela zaručeného zdroje, že jemu neustále chodí upozornění, že majitelé konkrétních IP adres z jeho sítě sdílejí nelegálně ať už hudbu, hry nebo software. Zatím jen upozornění, ale moc dobře ví, že pokud by přišel za ním někdo z policie, MUSÍ bez diskuce předat výpis jednotlivých IP, komu konkrétně jsou přiděleny... Takže pozor na to, pokud nemáš připojení, kdy tvoje IP je pokaždé jiná, je to fakt snadno dohledatelné. A pokud zase jsi připojená přes nějaký pomalejší net, pak stáhnutí takové písničky, která má klidně 6 Mb, potrvá setsakra dlouho.
Co se týká možností, existuje nespočet stahovacích programů (DC++ například), kde je ale většinou požadováno, abys ve svém PC měla nasdílený určitý objem dat (ke stažení jiným lidem) no a nebo FTP, kde se taky dá...


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#3 19. 3. 2006 18:53

nikabb
♥♥-----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 94

Re: Stahování hudby

Ahojky. Hele stažení není trestný,můžeš si to normálně stáhnout. Ten program DC++ je prej nejlepší, ale je to v angličtině a musíš mít v počítači alespoň kolem 5MB hudby,aby bylo možný stahovat další písničky z netu.

Není tady

 

#4 19. 3. 2006 18:54

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Stahování hudby

není trestné používat program (dc++ kazaa a další) na stahování, je trestné šířit nelegálně filmy, hudbu, hry, software wink
a ano, dá se říct, že to dělají všichni... ale ono sdílet se dají taky další věci, jako jsou fotky... které už autorskému právu nepodléhají... pokud si nafotíš domácího miláčka, je tvoje věc, komu ho budeš ukazovat smile ale s cizí hudbou, kterou sis koupila, uložila v PC a teď ji zdarma poskytuješ dalším lidem, už to v pořádku není...každopádně si celý svět říká - však na mě nemůžou přijít... a nemůžou, pokud nemáš veřejnou pevnou IP adresu... jakmile ale ano, pak jsi snadno k odhalení


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#5 19. 3. 2006 18:58

nikabb
♥♥-----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 94

Re: Stahování hudby

No vždyť to mám taky na mysli,jen pro stahování písniček pro tvou potřebu to není trestné.Ale to je snad jasný.Mno jinak nevím co poradit,ale vím,že ten DC++ je dost těžký instalovat a umět sním pracovat.reta
Mě osobně se to nepodařilo.

Není tady

 

#6 19. 3. 2006 19:06

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Stahování hudby

no...ale když se na věc podíváš z druhé strany, tak ten který tu hudbu nasdílel ve svém PC už zákon porušuje, protože nejde předpokládat, že jí dal k dispozici jen pro svoij potřebu, že ? wink  takže jakmile nasdílíš ve svém PC soubory dalším lidem, které podléhají autorskému zákonu, stáváš se postižitelnou taky sad


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#7 19. 3. 2006 19:10

nikabb
♥♥-----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 94

Re: Stahování hudby

To nevím. Kámoš ten program má a vše je v pohodě. Nic o tom,že by to bylo trestný mi neříkal a pracuje s počítačem vcelku dlouho.

Není tady

 

#8 19. 3. 2006 19:23

Janucha
♥♥-----
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 80

Re: Stahování hudby

do dc++ je k dispozici i cestina
Objem dat, ktery sdilis je rozdilny podle jednotlivych hubu.
Nejlepe je se zeptat primo na webu zamerenem na dc. Napr. http://dcplusplus.unas.cz/
Samozrejme neni legalni s ohledem na autorsky zakon nabizet nebo stahovat jak hudbu, tak filmy, hry, sw apod.
Ani neverejna IP adresa nikoho nezachrani. Kazdy poskytovatel internetu uchovava logy pripojeni, takze neni problem zjistit o tvem pocitaci cokoliv.
Pokud tedy chces sdilet, musis pocitat s pripadnym postihem.

Není tady

 

#9 20. 3. 2006 7:19

tequilla
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 59
Web

Re: Stahování hudby

Prosím Vás, otázku zda stahování je legální či nikoliv bych nechala na pozdější dobu. Myslím si , že pro svou osobní potřebu si můžu stáhnout cokoliv. Problém by možná mohl mít ten, kdo tuto hudbu na internetových stránkách poskytuje. I JÁ BYCH VŠAK POTŘEBOVALA VĚDĚT  J A K   N A   T O: - kde jsou patřičné stránkÿ a jak stahovat !!!!!

Není tady

 

#10 20. 3. 2006 8:24

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Stahování hudby

tequilo, zkus pana googla a tam si zadej třeba dc++, ono už na tebe něco vypadne... nebo zkus ten odkaz, co sem hodil Janucha.
Znovu ale podotýkám, pokud chceš stahovat, jak už tady několik lidí psalo, musíš i nasdílet a tím se dostáváš do rozporu s autorským zákonem wink


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#11 20. 3. 2006 8:34

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: Stahování hudby

Odporúčam používať STRONG DC++, nie DC++. Výhoda spočíva v segmentovanom sťahovaní, t. z., že môžete sťahovať jeden súbor naraz od viacerých užívateľov, čím sa môže doba sťahovania niekoľkonásobne znížiť...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#12 20. 3. 2006 13:45

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Stahování hudby

xXx nooo, to ano.... ano, ty si stáhneš soubor za několikanásobně kratší dobu, ale ostatní uživatelé v dané chvíli jsou pěkně nametení... pravda, coby koncového uživatele tě to až tak nemusí zajímat, ale tvůj poskytovatel se může zbláznit, aby zajistil průchodnost sítě a konektivity i dalším wink ale to už je na jinou debatu, odbornější a hlavně ne k tématu........


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#13 20. 3. 2006 13:47

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: Stahování hudby

mala.popelka napsal(a):

xXx nooo, to ano.... ano, ty si stáhneš soubor za několikanásobně kratší dobu, ale ostatní uživatelé v dané chvíli jsou pěkně nametení... pravda, coby koncového uživatele tě to až tak nemusí zajímat, ale tvůj poskytovatel se může zbláznit, aby zajistil průchodnost sítě a konektivity i dalším wink ale to už je na jinou debatu, odbornější a hlavně ne k tématu........

Už sa zbláznil... lol
Už mi volal a prosil ma, či by som to mohol nejako obmedziť...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#14 20. 3. 2006 13:53

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Stahování hudby

vidíš vidíš big_smile a co jsi udělal ??? ...................dál stahuješ několikanásobně rychleji.......... že?  big_smile


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#15 20. 3. 2006 13:54

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: Stahování hudby

mala.popelka napsal(a):

vidíš vidíš big_smile a co jsi udělal ??? ...................dál stahuješ několikanásobně rychleji.......... že?  big_smile

Obmedzil som rýchlosť uploadovania... vraj to pomohlo... cool


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#16 20. 3. 2006 13:55

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Stahování hudby

NO TEDAAAA !!! že by jeden z mála tolerantních a chápajících userů ? smile to by někteří uvítali wink


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#17 10. 4. 2006 20:19

abadon
♥♥♥♥---
Místo: 3. planeta sluneční soustavy
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 339

Re: Stahování hudby

ahojik, tady ti dám pár odkazů na stránky, odkud stahuju já

http://www.bestoldgames.net/arkady.php
http://www.bezvaportal.cz/katalog/Hudba_185/
http://mp3s.nadruhou.net/

když ti nebudou vyhovovat svojí nabídkou, tak stačí dát do vyhledávače něco ve smyslu "stáhnout mp3" a ono ti to vyjede spoustu odkazů.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů