Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 21. 3. 2006 11:33

melina
Host

Re: odchod od manžela

díky za rady....jsem naivní a myslím si, že třeba jednou se budou stýkat naše nové rodiny.... My se vlastně rozcházíme neuvěřitelně v poklidu- žádné výčitky, hádky- psala jsem, že naše komunikace byla dlouho na době mrazu a tak si třeba myslím, že jako přátelé k sobě budeme mít blíž ... 
Víš, ono všechno jak píšeš ale dohodama řešit nelze. Zkrátka se budeme muset předem domluvit, kdy a kam se pojede na dovolenou ( já na dovolenou moc nejezdím, většinou k rodičům na chalupu, takže to problém zas tak nebude, pokud budeme mít děcko budu doma ). Na léto taky děti budou jezdit k mamince manžela, tak je bude moci navštěvovat i tam...
Kdy si vyzvedávat děti taky nebudu řešit, jestli v 6 nebo v 7, budeme bydlet kousek od sebe, starší dceři bude v dubnu 14 let, takže malou dovede, klíče bude mít od bytu i manželova domku. Děti přece nesjou balíky, které je třeba vyzvednout si v 6 !!!
Tyhle věci se asi nedají předem určit, jen ty víkendy jsou jasné. Zpočátku s emi po dětech bude stýskat, to vím a počítám  s tím...
Takové ty zkazky, kdy slyšíte, že manžel unese děti mi přijdou nereálné....

 

#52 21. 3. 2006 11:44

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: odchod od manžela

Melina: Ty zkazky zase nejsou tak nereálné...otčím takhle jednou bráchu nepřivedl, až asi třetí den. Byli na horách, mobily tehdy nebyly....Vzhledem k tomu, že byl notorický agresivní alkoholik, tak mámě zešedivěly snad všechny vlasy. A sociální pracovnice jí na to řekla, že má bejt ráda, že je na horách...když jí máma řekla, že ale ona neví, jestli brácha někde v péči "tatínka" neumrzl, tak nebyla schopná slova...

Není tady

 

#53 21. 3. 2006 12:32

melina
Host

Re: odchod od manžela

to Eva. To chápu, tuhle starost jsem taky mívala když byli děti pryč. Jedno s kým. Mobily hodně pomáhají, to samý, když někdy jsou holky samy doma tak mi to taky nedá a volám hned starší, jen se ujistit, že je všechno v pohodě ....

 

#54 21. 3. 2006 12:45

Doublex
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 190

Re: odchod od manžela

Přál bych ti aby tomu tak bylo a vše bylo v klidu i do budoucna. Víš, cítím z toho co píšeš tak trochu naivitu, snahu to všechno zvládnout rychle a v klidu. To je fajn, ale.. Tehdy jsme taky měli nějaký vzor té dohody o styku otce s nezletilou (to je hrozná formulace!) a "smáli" jsme se tomu, že bych si měl vyzvednou děti v 18h tehdy a tehdy tam a tam... ale právník nám doporučil at to tam je, tak jsme to tam teda když to musí být dali... že si stejně když bude potřeba zavoláme nebo je přiveze nebo vlastně to bude stejně podle toho jak budu chtít já a tak.... Uběhl rok a měla by jsi to vidět: "Jak to že vezeš děti o 15min pzději, když je v dohodě že tu budete v 18h!!!!" "Proč bych ti je vozila, když si mᚠpro ně přijet" "Jakto že je chceš teď o víkendu, my chceme jet tam a tam" Optimismus je krásná věc, ale...

Není tady

 

#55 21. 3. 2006 13:00

annka
Host

Re: odchod od manžela

To ale nikdo předem neví- u někoho se rozvodem vše uklidní, někdo začne dělat naschvály....Někdy po rozvodu zůstane zdravý rozum, jindy bohužel převládne zloba a snaha dělat všechno bývalému partnerovi natruc. Ale to je právě tam, kde jeden z bývalých partnerů není šastný. Pokud budou oba spokojení tak nebudou mít potřebu dělat si naschváli a otravovat si život...
Pokud jsoui dva lidé rozumní, měli by se dohodnout a jednat v zájmu dětí. V jejich prospěchu určitě není to, když se BM neustále hádají a přou o každou minutku tak jak píše D.
to Doublex:  takhle se domlouvat a přít je dětinské a nikomu to nepřijde. Myslím, že v době mobilů není problém napsat BM, že přijedu o 15 minut později....- o nic snad nejde, přece nebudeš jezdit na čas a když náhodou přijedeš dřív čekat před domem... Uvědomtě si, že jste byli manželé a děti jsou obou dvou !
Na víkendy kdy vím, že má mít děti partner přece  s nima nebudu plánovat program já, maximálně bych vyzvala BM a  se k nám připojí....

 

#56 21. 3. 2006 13:13

melina
Host

Re: odchod od manžela

Jediné, čeho se tak trochu bojím je, aby si manžel nenašel přítelkyni, která bude ten typ, co nic doma neudělá, bude z něj tahat peníze, nebude mít ráda naše děti ....- takové typy co se občas nalepí na bohaté podnikatele .... Můj muž na takové asi není, ale kdoví....
Pask bych asi nebyla klidná svěřovat jim děti na víkendy ....
Ale na druhou stranu si říkám, že po tolika letech ho tak trochu znám a tohle snad nehrozí. Každopádně až si najde novou přítelkyni, tak se mi uleví.... - tedy pokud to nebude výše uvedený typ....
Ty víkendy s edají dělit jen na sudé liché s tím, že pokud třeba holky pojedou na ŠVP tak je jasné, že k tátovi nepůjdou. To přece musí pochopit, ne ? Pokud pojede s nima na dovolenou, tak já taky nebudu trvat na "svém " víkendu....

 

#57 21. 3. 2006 13:36

Doublex
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 190

Re: odchod od manžela

annka:
Vidíš, tak to asi ona není šastná i když s těma růžovýma brýlema celá natěšená odcházela za frajerem. Nevím, ale asi neexistuje rozvod kde jsou oba sastní, že se rozcházejí. Teda bude jich minimum a většinou je asi jeden z těch, co je zhrzelý. Myslím si, že jsem byli (a jsme) rozumní a inteligentní a naše snaha byla maximálně vyhovět dětem, ale čas ukazuje, že tomu tak nemusí být..

melina:
A proč tě zajímá jakou si případně najde partnerku, když od něj odcházíš? To ti přece může být úplně jedno! Co když jeho bude trápit jakýho si najdeš ty... co když tvůj partner nebude mít rád vaše děti.

Není tady

 

#58 21. 3. 2006 13:51

melina
Host

Re: odchod od manžela

doublexi každou mámu zajímá s kým budou, by jen o víkendu, její děti. Přála bych mu hodnou partnerku, bojím se toho, že si nepadne s dětmi do oka. Nebudu říkat že ne. Muži jsou lehce manipulovatelní. Bojím se aby si nenašel nějakou o 20 let mladší, jak to občas pánové dovedou a nezačal machrovat....
Partner děti má rád, tím jsem si jistá. Několikrát je hlídal, když jsem byla nemocná, když manžel neměl čas jezdil s náma občas na výlety, to manžel ví a taky mi řekl, že to jistým způsobem ocenil, že když už jsem odešla tak s tímhle člověkem. Znám ho 20 let a znám i jeho rodiče, kamarády, tím pádem o něm vím všechno. ...

 

#59 21. 3. 2006 14:00

Doublex
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 190

Re: odchod od manžela

melina napsal(a):

doublexi každou mámu zajímá s kým budou, by jen o víkendu, její děti. Přála bych mu hodnou partnerku, bojím se toho, že si nepadne s dětmi do oka. Nebudu říkat že ne. Muži jsou lehce manipulovatelní. Bojím se aby si nenašel nějakou o 20 let mladší, jak to občas pánové dovedou a nezačal machrovat....
Partner děti má rád, tím jsem si jistá. Několikrát je hlídal, když jsem byla nemocná, když manžel neměl čas jezdil s náma občas na výlety, to manžel ví a taky mi řekl, že to jistým způsobem ocenil, že když už jsem odešla tak s tímhle člověkem. Znám ho 20 let a znám i jeho rodiče, kamarády, tím pádem o něm vím všechno. ...

Fajn, já mám novou partnerku o 12 let mladší a co je mojí BM do toho jaká je! Mně se neptala když si hledala frajera a šla  s ním pryč, tak proč byjí to mělo zajímat? Taky s ním nesouhlasím, ale to může být tak asi vše... A není to přece jen o tom, jestli partner má rád děti, ale i jak na ně působí, jak se chová, co dělá s nima atd. Každého tátu asi zajímá s kým budou jeho děti vyrůstat.

Není tady

 

#60 22. 3. 2006 10:57

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: odchod od manžela

Doublex, melina: My rozcházející se musíme prostě věřit, že jsme nežili s úplnými tupci a že si tedy naši bývalí partneři vyberou dobré protějšky, které si s našimi dětmi budou rozumět. Aspoň já v to doufám.

Není tady

 

#61 23. 3. 2006 9:49

Štěpánka
♥------
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 11

Re: odchod od manžela

Eva36 napsal(a):

Doublex, melina: My rozcházející se musíme prostě věřit, že jsme nežili s úplnými tupci a že si tedy naši bývalí partneři vyberou dobré protějšky, které si s našimi dětmi budou rozumět. Aspoň já v to doufám.

Kéž by Vám to vyšlo. U mě je případ opačný. Jak jsem zde již psala, BM si našel přítelkyni, která na mého syna stále žárlí, BM vyčítá, že si ho všímá více než jí, myslím že by byla nejšastnější, kdyby se BM s naším synem přestal stýkat. Syn, ač je malý, to asi tak nějak vycítí, protože mi vždy říká, že ho (dotyčná přítelkyně) nemá ráda, že si s ním nechce hrát. BM se ho samozřejmě vzdát nechce, naopak s ním chce být stále častěji a častěji a nejraději by se vrátil zpět k nám. Včera jsem se dozvěděla, že BM se svou čeká mimčo, přítel. je ve 4. měs. nedokážu si moc představit, jak to vše bude, až se to malé narodí. Myslím ona x můj syn.

Není tady

 

#62 24. 3. 2006 17:52

Dr.Pöthe
♥♥-----
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 55

Re: odchod od manžela

melina napsal(a):

Nekamenujte mě prosím. Jsem vdaná a máme dvě děti ( 13 a 9 let ). Našla jsem si přítele se kterým si rozumím a rozhodli jsem se spolu odejít ... Důvod byl ten, že manžel byl pracovně hodně mimo domov, služební cesty, když přijel, tak neměl čas ani chu se mnou cokoli řešit - měla jsem pocit, že jsem na všechno sama. Čekal ajsem na změnu rok, dva, tři - v poslední době s náma ani nejezdil na dovolenou, radši mě poslal samotnou, nebo s kamarádkama, s dětma .... Možná jsem se vdávala příliš brzo ( první děcko jsem měla hned po škole ve 23 letech ), nevím, najednou jsem měla pocit, že manžel stagnoval, nechce nic měnit  a já mám ještě život před sebou. Tolik k mému rozhodnutí které nechci měnit. Láska prostě nejde obnovit. SA předstírat kvůli dětem je hrozně těžké, zlom byl štědrý den, kdy jsem dělal jak jsem šastná, smála se, ale uvnitř bych křičela.
Potřebovala bych teď jen poradit, jak to vysvětlit našim dětem. S mým novým přítelem se naštěstí znají, je to letitý kamarád, má je rád, ony jeho,  ale stejně...Otci nechci bránit ve styku s nimi, bude to jejich táta ( bohužel jsem si ho tenkrát vzala  aty děti jsem s ním chtěla ) a je v zájmu asi nás všech abychom spolu tak nějak vycházeli a aby to děti neodnesly.

Dětem se dá vysvětlit skoro všechno ale je jen málo věcí, které přijmou, pokud s nimi citově nesouhlasí, je to nadlidský úkol a proto to od nich ani nečkejte. nevím jestli jsou to holky, nebo kluci, ale bude to pro ně rána. Budou se s tím vyrovnávat dlouho a připravte se na dlouhý proces výčitek, hněvu, smutku, lítosti. Pokud jinak nemůžete tak to udělejte. Je lepší s nimi mluvit zvl᚝ a říct jim věcně jak se věci mají. Neurážejte se a berte vážně jejich reakce, nesnažte se je hned přesvědčit o opaku poks s něčím nesouhlasíte. Budete s nimi teď potřebovat trávit hodně času, osamotě. Pomoc by vám mohl nabídbnout psycholog a blízké lid, které mají děti rádi a uznávají,
držím moc palce
Pöthe

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů