Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 17. 3. 2006 18:39

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: odchod od manžela

Melino,
a nechceš si přítele nechat jen jako přítele?
On jako lékař taky nebude nikdy 100%doma, lékaři mají služby...

Není tady

 

#27 18. 3. 2006 11:42

Doublex
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 190

Re: odchod od manžela

Osobně si myslím, že hodit flintu do žita a utéct z nějakého vztahu je hrozně jednoduchý řešení. Dva lidi se mají rádi, vezmou se, mají děti, nějak se vyvíjí jako lidé, nějak se vyvíjí jejich vztah... čekat že vše bude až do smrti růžový mohou jen naivky. Pokud jsou ve vztahu děti, pak rozhodnutí rozbít rodinu je podle mně t잚í než rozhodnutí zda se vzít či ne. Rozhodně by to měla být až ten poslední krok, právě kvůli dětem.

ankka:
Věřím ti, že to může časem fungovat jako jedna velká rodina, dobré přátelství, vzájemné vztahy. Při rozvodu je asi vždy jeden poškozený, smutný a druhý veselý a těší se na to. Čas všechno vyléčí a myslím si, že je možné nějak dál spolu komunikovat rozumně. Vidím to i u sebe, kdy od rozvodu je to rok a už se ty hrany tak trochu obrušují a za pár let.. u jednoho stolu asi nezasedneme, ale rozhodně se mi nebude zvedat tep když si půjčuju svoje děti od frajera. Hrozně důležitý pro to "léčení" je ale nový vztah, mít někoho kdo dodává energii a pozitivní myšlenky.

kornoutek:
Stejně prostě klobouk dolů, jsi dobrá a držím ti palce at je všechno OK. Já byl taky ochotný BM odpustit nevěru a zkusit vše znovu, změnit se. Ona měla dál své růžové brýle a tak odešla. Mně to otevřelo oči pro nový vztah kde věci jako svatba a děti jsou zatím v nedohlednu, ale rozhodně jsem na to víc připravenej, lepší jako partner. Ztratil jsem manželku (ke které bych se už nevrtátil), půjčuju si vlastní děti a ztratil jsem rodinu, ale na druhou stranu mně to pozitivně posunulo dál do nového vztahu. I to je cena za takový rozchod.

noris:
Díky :-) Někdy mně z toho až mrazí v zádech jak mi je vlastně BM už jako žena, partnerka lhostejná. Vážím si jí jako matky našich dětí, ale nedokážu si představit, že bych se vrátila a začali jsme žít znovu spolu. Zároveň občas nestačím koukat jak se změnila, co se klube na povrch a tak. V podstatě jsem dneska rád že to skončilo a já mohl začít nový život, s novou přítelkyní.. Myslím, že se mi podařilo "zachránit" sám sebe pro děti a žít dál s dětma, s přítelkyní a mít zase takovou tu rodinku :-)

Dobrej článeček http://ona.idnes.cz/ona_pribehy.asp?r=o … ribehy_eck

Upravil(a) Doublex (18. 3. 2006 12:25)

Není tady

 

#28 18. 3. 2006 17:18

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9032

Re: odchod od manžela

Doublexi

to je dobrej článek, měli by to holky číst jako povinnou četbu :-)))

Není tady

 

#29 18. 3. 2006 17:26

Doublex
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 190

Re: odchod od manžela

vašek napsal(a):

Doublexi
to je dobrej článek, měli by to holky číst jako povinnou četbu :-)))

To jo, jenže každá radši uteče za tím novým bulíkem kterej jim nakuká že jim bude líp a tak. Bohužel pak holky když už je pozdě poznaj že je to vlastně stejný jako s tím jejich, že má stejný spodky a stejně mu kape svíčková na pupek, jen zbytečně přijdou o ty krásný roky společnýho života... Nám už to může být jedno, hlavně že jsme poučení do dalšího života.

Není tady

 

#30 19. 3. 2006 14:50

kornoutek
♥♥♥♥---
Místo: Střední čechy
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 316

Re: odchod od manžela

to je opravdu moc hezkej článek..tak nějak jsem se při něm dost styděla:-))


Není tady

 

#31 20. 3. 2006 8:04

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9032

Re: odchod od manžela

Doublexi

to ponaučení je na prd ... ponaučit by se měly ty druhé půlky nebo už ponaučené jsou ale nám je to hov... platné využijou to zase je šmejdi ...

Není tady

 

#32 20. 3. 2006 9:29

melina
Host

Re: odchod od manžela

tak jsme se o víkendu domluvili s manželem - podám žádost na rozvod, o majetku a dětech se dohodneme. Myslíme si oba, že už by nebylo možné obnovit důvěru a  asi ani tu lásku ne, jsme na to oba příliš unavení.... Je to smutné, je mi líto, že jsme neobstáli ... ale oba ještě relativně mladí a máme právo na další snad lepší život...

to doublex : já si nemyslím, že je možný zachránit vztah po nevěře. V obou zůstane nedůvěra. .... Když už k něčemu takovému dojde je zpravidla už pozdě na cokoli....Já bych si navážila partnera ani sebe- nejsem z těch, které by do nevěry spadly tak nějak omylem. Dokud jsme se měli rádi bylo pro mě něcop takového nemyslitelné, jak bych mu to mohla udělat ? Prostě se pak z manželství vytratila láska a to byl konec. Možná pokud je to zainteresování jen o sexu a ne citové jde to ustát, ale jakmile se do toho zapletou citu, není už cesty zpět- už kvůli těm novým partnerům.  Mluvila jsem o všem se starší dcerou- a ona mi řekla, že to holky už dávno tušily !
P.S. je nějaké minimum pro stanovení alimentů ? Chceme uzavřít dohodu v tom smyslu, že děti budou u manžela 1x za 14 dní na víkendy + 15 dní ve dny, které si určí, v ty dny jim bude vše platit, mně teď vyplatí určitou částku na které jsme se dohodli -  a nebude mi platit žádné alimenty. Jde to ? Nechci ho zavázat k měsíčnímu placení, přijde nám to oběma dost ponižující.   Peněz zas tolik nepotřebuju, byla jsem na mateřské a vím, že dokážu vyjít s málem, nepotřebuji sponzora na svůj nový život, chceme začít s čistým štítem....

 

#33 20. 3. 2006 10:12

kornoutek
♥♥♥♥---
Místo: Střední čechy
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 316

Re: odchod od manžela

tak teď vůbec nevím, co jsi vlastně napsala...nějak nechápu, nejde přeci o sponzorství, nebo o to, jak kdo bude ponižující... co je ponižujícího na tom, že ti bude vyplácet alimenty??? jsou to taky jeho děti, tak a se stará, ne??? a pokud budou u něj, je celkem logické že se o ně bude starat se vším všudy, tedy i s placením...je to tak všude, nevím, nikdy jsem neslyšela o tom, že když děti rozvedených manželů poputují k tátovi na víkend, manželka mu přibalí i peníze... to by sis měla hodně rozmyslet, finanční částka po rozvodu je sice fajn, ale na jak dlouho???


Není tady

 

#34 20. 3. 2006 10:24

melina
Host

Re: odchod od manžela

ne, peníze na ty dny kdy budou s manželem jim samozřejmě nepřibalím. Jen nechci měsíčně něco vymáhat. Tu částku si uložím na účet, můžu z ní čerpat jak budu chtít a je moje věc co s tím udělám. Já právě nevím, jestli to jde udělat tak aby mi manžel tu částku na výživné  dal jakoby " dopředu " a pak už nic .

 

#35 20. 3. 2006 10:51

kornoutek
♥♥♥♥---
Místo: Střední čechy
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 316

Re: odchod od manžela

Já taky nevím, jestli to tak jde udělat, ale abys potom nelitovala, nevím, může se stát cokoli, a ty peníze měsíčně se ti potom budou hodit a nebudeš je mít..já nevím jak je to teď, ale když jsem já byla svobodná a měla jsem dítě, tak dokud jsem si na partnerovi nezažádala alimenty, tak jsem neměla nárok na jiné dávky.. nevím jak je to teď, ale chtělo  by to asi někde radši zjistit, aby jsi pak nebyla zklamaná..víš jak to myslím, viď??? pořádně si to rozmysli..


Není tady

 

#36 20. 3. 2006 11:11

melina
Host

Re: odchod od manžela

Díky, já myslela, že budu mít každopádně nárok na přídavky na děti ...- a mateřskou, pokud se nám zadaří mít ještě miminko, ale opravdu nevím, jak to je ... Manžel vydělával hodně tak jsme žádné dávky nad rámec nebrali....Ta částka je 500 000,- dal by mi to  stejně asi v nějakých splátkách - nežádám víc, myslím si, že to je adekvátní, počítali jsem to tak, že je to jako výživné 4 000,-. Samo, že nevíme, zda budou děti studovat, ale myslela jsem, že když s tím budeme oba souhlasit, tak to soud schválí. Taky mi zůstane nějaké vybavení a  potřeby pro domácnost ( žehlička, pračka, mikrovlnka) Manželovi zůstane dům, ale ten je jeho. My měli dohodu o zúžení SJM protože manžel podnikal, prostředky na účtech jsou zase jenom moje, o takové věci se naštěstí nemusíme dělit. Vlastně jen vymyslet to vyživné....

 

#37 20. 3. 2006 11:56

Doublex
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 190

Re: odchod od manžela

melina napsal(a):

to doublex : já si nemyslím, že je možný zachránit vztah po nevěře. V obou zůstane nedůvěra. .... Když už k něčemu takovému dojde je zpravidla už pozdě na cokoli....Já bych si navážila partnera ani sebe- nejsem z těch, které by do nevěry spadly tak nějak omylem. Dokud jsme se měli rádi bylo pro mě něcop takového nemyslitelné, jak bych mu to mohla udělat ? Prostě se pak z manželství vytratila láska a to byl konec. Možná pokud je to zainteresování jen o sexu a ne citové jde to ustát, ale jakmile se do toho zapletou citu, není už cesty zpět- už kvůli těm novým partnerům.  Mluvila jsem o všem se starší dcerou- a ona mi řekla, že to holky už dávno tušily !
P.S. je nějaké minimum pro stanovení alimentů ? Chceme uzavřít dohodu v tom smyslu, že děti budou u manžela 1x za 14 dní na víkendy + 15 dní ve dny, které si určí, v ty dny jim bude vše platit, mně teď vyplatí určitou částku na které jsme se dohodli -  a nebude mi platit žádné alimenty. Jde to ? Nechci ho zavázat k měsíčnímu placení, přijde nám to oběma dost ponižující.   Peněz zas tolik nepotřebuju, byla jsem na mateřské a vím, že dokážu vyjít s málem, nepotřebuji sponzora na svůj nový život, chceme začít s čistým štítem....

Je to smutný, ale je to Vaše rozhodnutí. Budu ti stejně asi trochu oponovat, že pokud chtějí oba, pak to jde ustát, vybudovat si znovu tu důvěru. Musí být ale ochota na obou stranách, ochota ustupovat a tolerovat... ale to opravdu dokáží jen silní a odpovědní. Já se tehdy o to chtěl aspoň pokusit, dokázat sám sobě že to zvládnu a neuteču hned z boje... Z každého vztahu se vytratí zamilovanost, láska a přejde v přátelství, partnerství. Záleží jen na těch dvou za jak dlouho a jak bude pak to přátelství vypadat. Nemůžeš očekávat růžové brýle celý život, ty zmizí za pár měsíců, rok-dva. Umění manželství je právě v tom nezaleknout se toho přátelství, ale okořenit si ho do dalších let společným zájmem atd.

Pokud jde o alimenty, pak minimum neexistuje, ale počítá se tak cca 20-30% z čistých příjmů. Záleží ale na počtu dětí, věku atd. atd. I když s manželem uzavřete dohodu,musí ji schválit soud a vaše děti bude zastupovat sociálka. Pokud se to bude zdát soudci atd.nevýhodné, dohodu neschválí nebo navrhne nové znění. Zkus si to ale spočítat, náklady s věkem porostou a dítě bude chtít studovat, bude mít kroužky. Bude chtít jezdit na tábory, výcviky atd. Teoreticky může platit alimenty do 26 let věku... Určitě to ale neber jako nějaké ponižování atd. Snažil bych se být tebou propočítat skutečné náklady plus nějakou rezervu.

Není tady

 

#38 20. 3. 2006 12:01

Doublex
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 190

Re: odchod od manžela

Počítej s tím, že soud bude vycházet z toho, že dětem má být zachována stejná životní úroveň jako doposud a s věkem dětí rostou nároky. Teď jsem se díval že mᚠděti 13 a 9 let, já 13 a 7 let. Ještě nedávno jsem měl vyměřené alimenty 5.000,- na obě děti z příjmu cca 40.000,- a ještě k tomu platit 1/2 na ostatní mimořádné výdaje, tj. výcviky, školy v přírodě, tábory atd. Čekej že soud bude posuzovat příjem manžela a z toho vypočítávat adekvátní alimenty.

Není tady

 

#39 20. 3. 2006 12:31

melina
Host

Re: odchod od manžela

to doublex: někdy už je pozdě na záchranu... nevím proč si myslíš, že v nefungujícím vztahu zůstávají jen silní a odpovědní ? Podle mne spíše zbabělci, lidi, kteří se bojí, že se neuživí, že si nikoho nenajdou, zůstanou samy..... .
Psala jsem, že nejdu za velkou láskou, spíše za přátelstvím, partnerstvím, takže růžové brýle rozhodně nemám.
Já se bála jen toho, aby to neodnesly děti-a  myslím, že to zvládnou....
Ty mᚠpocit, že jsi vᚠvztah se ženou mohl zachránit ? Možná na rok, na dva, do doby než vyrostou děti a co pak ? Já nechci zůstat sama na stáří, chci mít vedle sebe člověka, kterému budu moci věřit a on mě. Nevěra nemá ve fungujícím vztahu co dělat, zjistila jsem nevěru ze strany mého muže ke které se nyní přiznal- a já si uvědomila, že aniž jsem to tušila, že byl nᚠvztah od té doby něčím narušený ....Jsem staromódní a nevěře říkám rozhodné NE !
Manžel podniká, tak se jeho příjem nedá jednozančně určit, já po něm pravidelné splátky nechci, je mi to trapné, vždy jsem odsuzovala manželky, které to chtějí. Máme dvě děti, jsem jejich matka, tak je taky uživím, jinak bych je neměla.... Nebudu po něm chtít ani tu polovinu nákladů, jak bych mu to prokazovala ? To si mám schovávat složenky ?

 

#40 20. 3. 2006 16:27

annka
Host

Re: odchod od manžela

Souhlasím s Melinou, někdy je opravdu lepší začít znovu a s  čistým štítem... Jen ty děti by to neměli odnést, ale pokud rodiče budou a jsou rozumní, může to dopadnout dobře. Ku prospěchu věci. Je hloupé zůstávat spolu jen kvůli dětem a nic se tím nevyřeší. Děti potřebují hlavně láskyplný domov, kde se partneři milují a lásku dávají sobě věří si.

 

#41 20. 3. 2006 17:47

noris
♥♥-----
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 88

Re: odchod od manžela

Souhlas  s holkama, jen toho pak nesmíte litovat. Ono zachraňovat něco za cenu vlastního sebeobětování moc nejde....Rozpad rodiny je sice smutná věc, ale jsou daleko horší věci ...

Není tady

 

#42 20. 3. 2006 19:12

kornoutek
♥♥♥♥---
Místo: Střední čechy
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 316

Re: odchod od manžela

melina napsal(a):

to doublex: někdy už je pozdě na záchranu... nevím proč si myslíš, že v nefungujícím vztahu zůstávají jen silní a odpovědní ? Podle mne spíše zbabělci, lidi, kteří se bojí, že se neuživí, že si nikoho nenajdou, zůstanou samy..... .
Psala jsem, že nejdu za velkou láskou, spíše za přátelstvím, partnerstvím, takže růžové brýle rozhodně nemám.
Já se bála jen toho, aby to neodnesly děti-a  myslím, že to zvládnou....
Ty mᚠpocit, že jsi vᚠvztah se ženou mohl zachránit ? Možná na rok, na dva, do doby než vyrostou děti a co pak ? Já nechci zůstat sama na stáří, chci mít vedle sebe člověka, kterému budu moci věřit a on mě. Nevěra nemá ve fungujícím vztahu co dělat, zjistila jsem nevěru ze strany mého muže ke které se nyní přiznal- a já si uvědomila, že aniž jsem to tušila, že byl nᚠvztah od té doby něčím narušený ....Jsem staromódní a nevěře říkám rozhodné NE !
Manžel podniká, tak se jeho příjem nedá jednozančně určit, já po něm pravidelné splátky nechci, je mi to trapné, vždy jsem odsuzovala manželky, které to chtějí. Máme dvě děti, jsem jejich matka, tak je taky uživím, jinak bych je neměla.... Nebudu po něm chtít ani tu polovinu nákladů, jak bych mu to prokazovala ? To si mám schovávat složenky ?

nezlob se na mě, ale s tímhle tedy rozhodně nesouhlasím!!! Proč by měli zachraňovat jen ti, kteří, se bojí zůstat sami, zbabělci atd, co jsi napsala...Zachraňují to ti lidé, kteří chtějí zachovat manželství, ne na rok, na dva, ale na hodně dlouho a už vůbec ne do doby, než vyrostou děti..
A dej pozor na to, co píšeš, chceš být s člověkem, který je pro tebe kamarád, partner...ale láska nikde..ty si myslíš, že tenhle vztah vydrží??? na jak dlouho?? to bude možná ten rok, dva..a pak plánuješ ještě dítě, jestli tomu dobře rozumím a ke všemu s mužem, ke kterému cítíš jen přátelství... nezlob se na mě, ale teď chápu, jak moc jsi nezodpovědná, teď to bude asi tvrdé, ale ty jsi ten slaboch, který nic zachraňovat nechce, utíkᚠjen za dobrodružstvím, ..nic proti, je to krásný, být zase " v kurzu", ale mᚠděti, koukej především na ně...
A další nezodpovědnost cítím z toho, jak si strašně moc věříš, že všechno zvládneš sama, myslím finančně, odsuzuješ manželky, které chtějí alimenty??? Ono je dobré si věřit, ale takhle moc...no nevím, nevím...
Podle mého názoru,  a znovu se na mě nezlob, ty jsi jen  hledala, až jsi našla, proč nebýt s manželem.... myslím, že nevěra není ten důvod, ale jen záminka...dej pozor, ten pád dolů je hodně bolavý a tebe bude asi bolet moc

já vím, o čem píši, ale naštěstí jsem si včas uvědomila, že ztratit manžela, jen pro potěšení s milencem, to opravdu nechci, on totiž ten milenec, přítel, bude za 10 let to samé, co manžel...


Není tady

 

#43 21. 3. 2006 8:38

melina
Host

Re: odchod od manžela

to kornoutek: víš, ono je to těžké- chjtěla bych jen fungující rodinu a tu budu mít spíš s člověkem který bude odpovědný. On manžel nejenom že nebyl věčně doma, jak jsem psala, ale teď mám i pocit, že mu to bylo jedno a vyhovovalo- řekl rovnou, že by se nezměnil, pro něj bylo největším lákadlem a naplněním vydělávat peníze. On si jich pak taky dovedl užít ( co mně byl platný luxusní dům ve kterém jsem, byla sama když on trávil večery s kamarádama v restauracích, na tenise, v divadlech - já nikam nemohla, hlídala jsem děti )  Je to smutné, ale je to tak. Pro peníze jsem s ním ale nikdy nebyla, proto se teď nebudu a nechci ponižovat žebráním o alimenty. Rozhodla jsem se dobrovolně  a vím, že z našetřených prostředků to zvládnu.
Kdyby manžel naznačil, že se změní, že něčeho, co se stalo ( jeho či mé nevěry) ,lituje, byla bych asi taky zauvažovala jinak, ale teď mi jde jen o to zachránit sebe a děti pro rodinu. Ty si myslíš, že nelepší pro děti je mít otce kterého přes den vůbec nevidí. Mimoto jsem se teď dozvěděla od dcery, že o té jeho nevěře asi věděla- jaký by si to odnesly do života model rodiny, kde se podvádí a dělá se jakoby se nic nestalo ( tak se vyjádřil manžel- vždy se nic nestalo...). Ono je někdy pro ty děti lepší odejít a zachovat si jakéstakés hodnoty.
Tobě se to podařilo, ty jsi ale měla oporu v manželovi, já ji nemám, to je rozdíl.

 

#44 21. 3. 2006 9:51

Doublex
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 190

Re: odchod od manžela

Kornoutek, Melina:
Zachraňovat rodinu chtějí podle mého ti, kteří jsou odpovědní a nemusí to být slaboši ani siláci, ale cítí odpovědnost vůči dětem, rodině. Proč tady jsme? Aby jsme si užívali sexu, peněz a jiných radovánek. Ne. Jsme tu proto abychom vychovali děti, následovníky naší krve... a tyhle věci okolo nám to mají jen zpestřit. Rozhodně souhlasím s tím, že by to nemělo hraničit se sebeobětováním a že je to hlavně potřeba oboustranně.

Docela tě Melino obdivuju a věřím ti, že ti nejde o peníze pro sebe... Jenže teď uvažuješ jen v tom duchu co nejdřív to ukončit, vyčistit si stůl a začít znovu. Jenže po pár týdnech,měsících se začnou vyjasňovat všechny další okolnosti a reality života. Naše snaha tehdy byla taky vše dohodou rychle a čistě vyřešit bez nějakého dopadu na děti... dneska po roce vše vidíme oba trochu jinak.

Ty mu nemusíš prokazovat žádné příjmy, musí je prokázat on u soudu. A i když uzavřete dohodu o nějakém finančním vyrovnání, stejně soud bude chtít znát jeho a tvoje příjmy, tedy daňová přiznání, majetek atd. Už proto, aby dohoda nebyla nevýhodná pro děti, které bude u soudu zastupovat sociální péče. Jasně že ty jsi jejich matka a on jejich otec, tak by se neměl zříkat odpovědnosti. Ty jeho "splátky" můžeš nechat ukládat na účet jako spoření dětem na budoucnoust, na školy, svatbu, cestování...

Musím souhlasit s Kornoutkem že nikde není žádná garance že za 10 let ten partner nebude úplně stejný. Ono až tak moc nejde o toho partnera ale jako o standardní vzorec manželského vztahu, který prostě po určité době přijde k tomu stereotipu atd. a je to pak už jen na těch dvou jak si to zařídí.

Není tady

 

#45 21. 3. 2006 10:06

melina
Host

Re: odchod od manžela

to doublex: No nevím, opravdu v tom nemám žádné zkušenosti. Můžeš mi říct, jaké chyby jsi se dopustil, co jste v dohodě opomněli ? Majetek se u nás neřeší, SJM jsme měli zúžené- zatím to opravdu vypadá tak, že mi manžel bude muset tu částku posílat formou výživného. Bohužel, ale asi to jinak nejde - já nejsem typ povaleče  i při mateřské jsem si přivydělávala doma doučováním, občas překládám - a kydyb to nešlo, mám našetřeno, takže s eo dvě i případné třetí dítě postarám.
Je pravda, že tyto věcio kolem rozvodu chceme mít rychle z krku - kdo by nechtěl ? Proto budu moc ráda když napíšeš na co si dát pozor - říkáš, že i vy jste se snažili vše vyřešit bez dopadu na děti.
Jo, co se týče návštěv, to už jsem psala, půlka víkendů + další dny o prázdninách  apřes rok v době  kdy bude otec chtít.
stereotyp nastane vždy a  skaždým,a le na jeho zvládnutí opravdu musí být dva.
Ale ty jsi někde psal, že jsi teď štasný- taky tě ta zamilovanost přejde a  nastoupí stereotip, kvůli tomu přece nezůstaneme sami...

 

#46 21. 3. 2006 10:48

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: odchod od manžela

Melina: Co to je proboha za blbost nechtít po otci tvých dětí příspěvek na výživu vašich společných dětí???? Ano, teď se třeba sama s nimi uživíš, vyjdeš s málem, mᚠnašetřeno, děti nemᚠrozmazlené, chápou, že peníze na supr nový mobil pro všechny nemáš, mobil není nutný pro život....Ale co bude, až budou třeba chtít studovat vysokou a ty na to mít sama nebudeš, peníze ti dojdou? To jim pak řekneš "Děti, promiňte, ale nemůžete studovat, co by vás bavilo, musíte se jít učit zahradníkem, protože na vysokou školu já nemám" ?....Mysli i na tohle. Jinak ani zákon ti neumožní se vzdát výživného, protože to není v zájmu dětí. Nezáleží na tom, jestli jsi povaleč nebo makᚠjako šroub, otec má povinnost své děti živit. Jeho povinnost není o nic menší než tvá. Pokud děti uživíš, tak fajn. Ale alimenty od otce jsou jeho povinností (máš-li děti v péči ty) a můžeš jim je ukládat, jak  píše Doublex. Všichni víme, co dneska stojí třeba samostatné bydlení, není to žádná láce a mačkat se v 3+1 se svými dvěma, třemi dospělými dětmi...žádný med. A i ony se budou chtít osamostatnit, nechᚠje bydlet po podnájmech jen proto, že jim nebudeš moct přispět na vlastní byt? A to jen proto, že jsi byla hrdá a nechtěla nic po jejich otci?....To bych tedy nedělala. Taky nejsem z těch, kteří otce sedřou z kůže, ale povinnosti jsou na obou stranách.
Já, když jsem odcházela od BM, tak jsem neměla sice nového přítele, ale taky jsem to musela synovi (tehdy 10 let) vysvětlit. Řekla jsem tenkrát, že s takou už si nerozumíme, že budeme každý bydlet jinde. Že to je jako když kamarádil on s Pavlíkem, ale teď už si tak nerozumí a kamarádí zase víc s Jirkou...(snažila jsem se to připodobnit). Řekla jsem taky, že on za to nemůže (děti si to s podivem můžou myslet, že za rozpad rodiny nesou vinu ony), že táta i já ho máme rádi, že se spolu mohou vídat, kdy chtějí. S manželem jsem se dokonce nakonec dohodla na střídavé péči po týdnu. Držím ti palce, a to dobře zmákneš. Můžu ještě doporučit knížku od MUDr. Matějčka Krizové situace v rodině očima dítěte. Něco z toho by mě ve snu nenapadlo, ale Matějček je uznávaný dětský psycholog, na mě působil vždycky v televizi moc dobře, opravdově, takový ryzí člověk, který věří své práci, stojí si za ní, je lidský..., tak mu věřím. Hodně štěstí, melino.

Není tady

 

#47 21. 3. 2006 10:56

melina
Host

Re: odchod od manžela

to Eva : já se tady do toho zbytečně zamotala- chtěla jsem to vyřešit tak, že mi manžel teď vyplatí částku cca 500 000,- - a já mu napíšu něco ve smyslu, že po něm dejme tomu 10 let nebudu nic chtít pokud se nějak hodně nezmění situace ( nemoc, studium ) . Prostě nechci aby měl za úkol mi každý měsíc něco posílat, to mi přišlo tarpné- abych hlídala jestli platí- takhle by to on měl z krku a já bych měla jistotu, že z něj nebudu muset nic lámat. Teď ale už vidím, že je to dost nereálná představa  a dohodneme se asi tak, že bude posílat částku n zvlášní účet kam já nebudu chodit a  ze kterého nebudu zatímvybírat. Chtěli jsem to dělat formou stavebního spoření ale to taky nejde. Takže to nejspíš bude vkladový účet. To mi přijde fér, porostou tam úroky.... -a  on bude v klidui, že já tu částku nepoužiju pro sebe. Děti k účtu budou mít přístup až budou plnoleté. To vyřeší i případné jejich studium- prostě jim řeknu, to jsou vaše peníze, naložte s nima dle vašeho uvážení. Doufám jen, že s emi podařilo a podaří vychovat je tak, že nepůjdou a do druhého dne všechno neutratí.....

 

#48 21. 3. 2006 11:00

melina
Host

Re: odchod od manžela

Jinak Matějčka jsem viděla v televizi- působil na mě jako takový hodný starý pán...
To, jak jsi to vysvětlila dětem je pěkné, starší dcera naštěstí už chápe a řekla bych, že mladší to taky vysvětlila. Té jsem řekla, že s tatínkem se už nemáme rádi, že budeme žít každý jinak a  že se můžou kdykoliv vídat... Taky jsem jim řekla, že doufám, že tatínek nezůstane sám a najde si nějakou hodnou paní .... - že to pro ně bude taková hodná teta...

 

#49 21. 3. 2006 11:16

Doublex
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 190

Re: odchod od manžela

Nevím jaké máte dohody, ale dneska vidím že je třeba v něčem dohoda příliš otevřená (vezme si děti kdy chce... a co když budeš zrovna ty chtít někam s dětma jet a bude se to opakovat...) nebo příliš taxativní (vyzvedne si deti v 18h a vrátí je zase v 18h). Nesmyslná je třeba definice každý druhý víkend a pak o prázdninách 15 dní... to jsou i víkendy o prázdninách? takže každý druhý víkend mimo hlavních letních prázdnin. A jsou tady další prázdniny které zasahují do života - vánoční, jarní a ty jsou taky ohraničeny víkendy... No a co Štědrý den, Silvestr - je součástí prázdnin nebo víkendů.  Zkus si uvědomit to, že dneska máte k sobe "blízko" a zdá se vám, že to není problém, ale za pár měsíců,let to bude jinak... Co je psáno, to je dáno a jakmile soud dohodu schválí, jakákoliv změna je dost problematická.

Ano, mám nový vztah protože jsem nechtěl zůstat sám. U nás jsem to nebyl já kdo rozbil rodinu, ale BM. Vím že jednou přijde stereotip, ale s tím se musí počítat. Jsem teď víc realista a myslím že vím jak bojovat s nudou. Navíc partnerka má taky za sebou rozpadlý vztah po letech a poučila se z chyb.

Není tady

 

#50 21. 3. 2006 11:20

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: odchod od manžela

Melina: Aha, jasně, tak teď už rozumím těm alimentům líp. Ale ten soud bude muset stanovovat výživné (tak to přikazuje zákon). Jestli to jde, dohodla bych se s mužem ještě před stáním u soudu, soud většinu dohodu manželů schválí, když je teda rozumná (ne jako ve smyslu, že ti bude dávat na dvě děti dvě stovky měsíčně, to by se jim asi nezdálo).
Dětem jsi to taky řekla hezky, člověk se na ně nemůže pořád ohlížet a zůstávat ve vztahu, kde to nefunguje. Když už má potřebu odejít, musí jim to umět vysvětlit. Zvládlas to dobře, myslím....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů