Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 3. 2006 10:18

Electra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 493

zánět středního ucha

ahoj berusko
bohužel zkušenosti máme. Dcera na ouška začala trpět taky nějak v necelých třech letech a od té doby jí je píchali jednou za měsíc - no i za 14 dní.
Po píchnutí nám řekli ouško vytírat buď borovou vodou, nebo kysličníkem - byl to hroznej boj - dcera si nenechala k uchu nikoho přiblížit. Vždycky jsem na ní seděla, ono řvala a já nad ní brečela a štětičkou jsem ji to otírala.
Příště až dostanete rýmu, začni jí okamžitě dávat Sinupret kapičky - nám teda úžasně pomohli - fakt,nemůžu si je vynachválit. Už nám snad 4měsíce nepíchali ucho.
To že jsi do toho oška kápla snad nevadí, hlavně  pak na to ucho lehněte a to může vytéct, ale raděj už jen vytírej.

Není tady

 

#2 16. 3. 2006 10:41

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: zánět středního ucha

ouška co nejvíce v teple a co nejvíc na nich střídavě ležet, aby vše vyteklo. Mně se u syna osvědčila
čelenka a pod ní chomáče buničiny, v posteli jsem ho nikdy neudržela.
Myslím, že snad nevadí, že jste jí do toho kápla, vždy na ušním to také vyplachují.
Už si to přesně nepamatuju, ale mám pocit že naposledy dal synovi doktor do ucha vatičku namočenou
v octě (nebo to tak aspoň smrdělo).  Chce to hlavně za použití "násilí" co nejvíce čistit a otírat případně
kůži kolem oušek, aby nevznikl eksém.
U nás to poprvé vypuklo v osmi měsících a to syn neměl vůbec žádnou rýmu a skončilo to asi v šesti letech.
Teď už má naštěstí klid.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#3 16. 3. 2006 10:51

Electra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 493

Re: zánět středního ucha

Jojo taky nám píchali i když jsem neměli vůbec rýmu, ale jinak při rýmě to jeden čas bylo pravidlo.Snad už je to za náma.
Chudáčci děti

Není tady

 

#4 16. 3. 2006 11:13

Electra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 493

Re: zánět středního ucha

Nech to být a ani nad tím nepřemýšlej, každý totiž radí něco jiného. V teple ber jako tak - že v teple doma, nelítat s tím po venku. Jinak bych to taky do ničeho nebalila, žádná čepice ani čelenka.
Akorát sem tam dát studený kapeník za ouško - na pár minutek.
Já vždycky když to ucho vykapávám, nebo čistím, tak ji při tom ještě držím za ouškem studený obládek.

Není tady

 

#5 16. 3. 2006 11:49

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: zánět středního ucha

Synovi jsem měla po píchnutí opatrně čistit otvor do ouška a pak zakapat kysličníkem. Taky se bránil, chudinka. Když jsme k ušnímu přišli, tak měl syn ovázanou hlavu šálou a pod ní na oušku kapesník s vatou. Myslela jsem, že má mít ouško v teple, ale dostali jsme vynadáno, že se to nemá.


Iveta X

Není tady

 

#6 16. 3. 2006 12:18

Zuzajda
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 26. 1. 2006
Příspěvky: 112

Re: zánět středního ucha

U nás taky dobře známe záněty oušek. Kubíkovi píchali ucho 8 krát a Adélce 3 krát. U syna to došlo až na vyndavání nosních mandlí a odsávání rýmy z oušek, vše pod narkozou.
Doktoři radili vykapávat borovou vodou a studené obklady. Takže kápnutím nic nezkazíš. Pak jak už tady bylo psáno, lehnout na bolavé ouško, aby vše mohlo vytéct ven.


http://www.rodice.cz/metrik/886.pnghttp://www.rodice.cz/metrik/887.png

Není tady

 

#7 16. 3. 2006 14:06

Kamila S
Host

Re: zánět středního ucha

Taky to známe velmi dobře, 6x za sebou ve 2 letech:grater: Jezdili jsme do Brna, dětské nemocnice, kde radili: spát v polosedě, chladné obklady za ouško, třeba po 2-3 hodinách kápnout jejich vodičku, kterou byla taky základem borová voda, ale muselo to být vlažné !!! a vytřít lehce kouskem vaty. V případě "první pomoci" když jsme neměli kapky použít místo nich čistý alkohol - vodku atp.  Vlažný!
No a pediatr nám psal takové olejové kapky Otobacid, ale prý už je snad nedělají, možná je místo nich už něco jiného.  A ještě něco : než jsme začali jezdit na dětskou kliniku, absolvovali jsme pokaždé právě propíchnutí na místním ORL a v Brně se mě k mému úžasu po přečtení chorobopisu zeptali, jestli to taky zkusili někdy léčit jinak než propíchnutím. Koukala jsem jako blázen - nezkusili a nikdy se mi ani nezmínili o jiných možnostech. Naštěstí už je 4 roky nepotřebujeme! Hodně štěstí.smile

 

#8 16. 3. 2006 14:19

llenka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 2. 2006
Příspěvky: 60
Web

Re: zánět středního ucha

Při začínající bolesti ucha je dobré do něho kápnout štávu z aloe nebo netřesku. Doktorka nám poradila do každého ucha kapku Opthalmoseptonexu 2-3 krát denně, také to zabíralo. Zánět se nakonec nikdy nekonal.Moc se nám také osvědčila změna jídelníčku - vynechání všech sladkostí, sladkého pití, chipsů...Děcka jsou od té doby ( asi 3/4 roku) bez jakýchkoliv zánětů. Velice se tím posílí imunita.

Upravil(a) llenka (16. 3. 2006 14:35)

Není tady

 

#9 16. 3. 2006 15:50

Electra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 493

Re: zánět středního ucha

Jo jo Ero, tak to jsem si myslela taky - kdo neumí smrkat tak tomu to vleze do uší. Ale teď už vím, že je to pravda jen z části. Pokud tam je nejěkej ten streptokok, nebo jiný "zvířata" stejně to tomu kdo na uši trpí, do ucha vleze.
Jen záleží kdo má k čemu dispozice.
Co začal syn chodit do školky, nosil nám domu hrozný zelený rýmy - kromě manžela nás všechny nakazil - jemu to šlo na průdušky, mě do dutin a dceři do ucha. Tak jsme byli všichni tři na antibiotikách.
Teplo je jasné, že na zánět ne ( i když zrovna na dutiny nevim - většina mi radila nahřívat) ale důležité je být v teple. Pěkně doma v teploučku.

Není tady

 

#10 16. 3. 2006 16:19

šílená.milena
♥♥-----
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 97

Re: zánět středního ucha

Moje děti na to taky hodně trpěly, jednou kluk začal v noci plakat, že ho bolí ouško, dala jsem mu Brufík, ten sirup. Ráno jsme šli na ušní a lékařka mi řekla, že se ten zánět tím Brufíkem zklidnil, že jsem moc dobře udělala. Klukovi potom fakt nic nebylo, tak nevím. Prostřední syn na to trpěl ještě víc, propracoval se až k ventilačním trubičkám, no horor...


každý mrak má svůj stříbrný okraj.........

Není tady

 

#11 16. 3. 2006 16:58

Anetta
♥♥-----
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 68

Re: zánět středního ucha

Moje dcerka na to také hodně trpěla, píchali jí ouško skoro každý měsíc. Pak jsme se odstěhovali do Německa a tam nám řekli, že se tam ouška nepíchají, pouze ve vzácných případech. Poradili nám, abychom uvařili sáčkový heřmánkový čaj, sáček ještě teplý (ne moc horký) jemně vyždímali, položili na ouško a převázali hlavičku šátkem. Moc jsme tomu nevěřila - ale fakt to zabralo. Pak už jsme na pohotovost ani nejezdili, vždycky uvařili heřmánek a bylo po bolesti smile Nebo to odešlo s věkem, skončilo to, když měla malá tak 6 let.


První krok pro to, abyste od života získali to, co chcete je rozhodnout se, co to je.

Není tady

 

#12 16. 3. 2006 17:25

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: zánět středního ucha

Ero napsal(a):

Dámy, třeba tu zase některá dáma o mě napíše, že dokážu svojí "chytrostí" překvapit, ale na zánět nikdo nemůže doporučit teplo ! Logicky - co dělá zánět , když mu dáme podmínky, které vyžaduje, t.j. teplo? Bují, množí se, vytváří hnis, zvětšuje se....otéká a tlačí...proto se záněty v oších píchají, protože bolest by byla nesnesitelná! Takže žádné teplo na ucho, ale také ne chlad, průvan už vůbec ne. Jakmile se děti naučí smrkat, problémy pominou - souvisí to s  tím. Já, ač jsem starší, tak praktikujeme, pokud někoho začne bolet ucho, kápneme olej / dětský,olivový, ale i stolní - jen ne do motoru auta !/a dáme kousek vaty a po pár dnech je po bolesti. Myslet si můžete, co chcete...vyzkoušejte !!! Zrovna tak...zánět vaječníků, nebo i zubu - hlavně ne teplo , spíše přikládat  chladící gelové polštářky. Ale je možné...že by někomu teplo dělalo dobře...i když těchto případů bude asi méně.....

Na zánět vaječníků chladící polštářky??? To bych si tedy nedovolila udělat.

Není tady

 

#13 16. 3. 2006 17:34

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: zánět středního ucha

U tak malého dítěte jak píše beruska123 to obvykle se smrkáním souvisí děti mají totiž krátkou Eustachovu trubici. Také je třeba naučit je smrkat tak, že vysmrkáme napřed jednu dírku - druhou zatím držíme a potom až druhou dírku, držíme tu první. Ne obě dírky najednou.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#14 16. 3. 2006 20:31

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: zánět středního ucha

Tak já jsem asi ta menšina, které zabírají obklady teplé (na ty ženské potíže). Když si představím, že na nastydlé bříško dám ještě studený obklad... brrr... nebo na menstruační bolesti, které jsou způsobené křečí svalstva (které uvolní teplo)... Ale každá jsme jiná. Já Ti věřím, že nám tady něco neblábolíš a mᚠzkušenost. To je jasné. smile Já si také myslím, že zánět obecně potřebuje chlad. Ale ne vaječníky (aspoň tedy ne ty moje). smile

Není tady

 

#15 16. 3. 2006 23:25

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: zánět středního ucha

Já si zase dám malý polštářek na břicho a ovážu se šátkem tak, aby držel. A taky pomáhá... smile

Není tady

 

#16 18. 3. 2006 14:14

Eiline
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 930

Re: zánět středního ucha

llenka napsal(a):

Při začínající bolesti ucha je dobré do něho kápnout štávu z aloe nebo netřesku. Doktorka nám poradila do každého ucha kapku Opthalmoseptonexu 2-3 krát denně, také to zabíralo. Zánět se nakonec nikdy nekonal.Moc se nám také osvědčila změna jídelníčku - vynechání všech sladkostí, sladkého pití, chipsů...Děcka jsou od té doby ( asi 3/4 roku) bez jakýchkoliv zánětů. Velice se tím posílí imunita.

llenko,  mᚠpravdu,  NETŘESK mám i já vyzkoušený,při začínající bolest,stačí pouze 2kapky a je po bolestech.Moje děti trpěly dost často na ouška a jednou,když syn celou noc proplakal, že ho bolí ouško, tak jsem si vzpoměla ,že jsem četla radu od J.Janči v knize ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA nakapat 2-3kapky do ucha.Letěla jsem na zahrádku, vylisovala pár kapek,nakapala do ouška a do hodiny bylo po bolesti a od té doby už byl klid.Kdybych to sama nevyzkoušela, nevěřila bych.


O naději je vlastně celý život.Naděje je něco, v co musíme věřit!!!
              "DUM SPIRO, SPERO."(Dokud dýchám,doufám).

Není tady

 

#17 18. 3. 2006 18:25

llenka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 2. 2006
Příspěvky: 60
Web

Re: zánět středního ucha

Eiline napsal(a):

llenka napsal(a):

Při začínající bolesti ucha je dobré do něho kápnout štávu z aloe nebo netřesku. Doktorka nám poradila do každého ucha kapku Opthalmoseptonexu 2-3 krát denně, také to zabíralo. Zánět se nakonec nikdy nekonal.Moc se nám také osvědčila změna jídelníčku - vynechání všech sladkostí, sladkého pití, chipsů...Děcka jsou od té doby ( asi 3/4 roku) bez jakýchkoliv zánětů. Velice se tím posílí imunita.

llenko,  mᚠpravdu,  NETŘESK mám i já vyzkoušený,při začínající bolest,stačí pouze 2kapky a je po bolestech.Moje děti trpěly dost často na ouška a jednou,když syn celou noc proplakal, že ho bolí ouško, tak jsem si vzpoměla ,že jsem četla radu od J.Janči v knize ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA nakapat 2-3kapky do ucha.Letěla jsem na zahrádku, vylisovala pár kapek,nakapala do ouška a do hodiny bylo po bolesti a od té doby už byl klid.Kdybych to sama nevyzkoušela, nevěřila bych.

Ano, Eiline, od pana Janču zabírá snad úplně všechno.

Není tady

 

#18 18. 3. 2006 18:44

Eiline
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 930

Re: zánět středního ucha

llenko, nevím,zda pomáhá úplně všechno,ale mám ještě  jednu zkušenost a ráda se s Vámi tady podělím, třeba někomu pomůžu.
Syn měl pod okem ve 3letech bradavičku.Běhala jsem s nim po doktorech všude možně až nakonec paní doktorka nás objednala na operaci na vyříznutí.Jako každá máma jsem měla strach,protože bradavička byla přímo u oka,raději bych operaci  podstoupila sama.Asi 14dní před operací mě napadlo potřít bradavičku vlaštovičníkem,jak radí p.Janča.Potřela jsem ji doopravdy jen 2x a najednou byla pryč a na operaci  jsme už nemuseli.


O naději je vlastně celý život.Naděje je něco, v co musíme věřit!!!
              "DUM SPIRO, SPERO."(Dokud dýchám,doufám).

Není tady

 

#19 18. 3. 2006 19:07

llenka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 2. 2006
Příspěvky: 60
Web

Re: zánět středního ucha

Já mám, co se doporučení pana Janči týče, dobrou zkušenost s léčbou skoliózy u 9-leté dcerky a také s přetrvávajícím neustálým kašlem u 5-letého syna. Změnili jsme jídelníček, prováděli reflexní terapii, masáže, koupele a pili čaje z bylinek. Ze skoliózy, kde chybělo před 3/4 rokem pár stupňů do operace, má dnes záda téměř rovná. Syn už kašlal s 2-3 denníma přestávkama pořád. Teď už je pár měsíců bez kašle a k tomu navrch se oběma velice posílila imunita. Antibiotika jsme nebrali od té doby, co jsme začli praktikovat terapii pana Janči.

Není tady

 

#20 18. 3. 2006 21:34

Eiline
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 930

Re: zánět středního ucha

beruska123 napsal(a):

můžete mi prosím napsat jak se přesně jmenuje ta knížka od J. Janči? Nemůžu to najít na netu. Nebo mi prosím doporučte jinou. Musím si nějakou knížku o alternativní medicíně koupit.

Beruško, kniha se jmenuje: ALTERNATIVNÍ  MEDICÍNA autor: Jiří Janča
/Komlexní prevence a léčba přírodními prostředky/.Existuje i  videokazeta,ale tu já bohužel nemám.
Má ale i jiné knížky: Reflexní terapie/tajemná řeč lidského těla/
                              Co nám chybí /kovy,jiné prvky a vitamíny v lidském těle/
Myslím, že by si ji mohla sehnat v knihkupectví.Přeji dobré pořízení.Ta kniha stojí za to!!!


O naději je vlastně celý život.Naděje je něco, v co musíme věřit!!!
              "DUM SPIRO, SPERO."(Dokud dýchám,doufám).

Není tady

 

#21 19. 3. 2006 12:53

llenka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 2. 2006
Příspěvky: 60
Web

Re: zánět středního ucha

Léčba mnoha dětských nemocí je popsaná v knize "Zdravé dítě a alternativní medicína" také od Jiřího Janči.

Není tady

 

#22 26. 4. 2016 17:10

Luucy
♥------
Registrovaný: 18. 4. 2016
Příspěvky: 5

Re: zánět středního ucha

Zánět ucha u dětí jsem vyřešila užíváním Bactoralu. Můžu vřele doporučit. Nám ho doporučila paní doktorka. Mám 3 děti a na ORL jsme byli pořád. Poslední rok jsme tam nebyli ani jednou, takže super.

Není tady

 

#23 2. 5. 2016 9:15

Oloušek
♥------
Registrovaný: 2. 5. 2016
Příspěvky: 5

Re: zánět středního ucha

Bactoral super. Mým dětem moooc pomohl.

Není tady

 

#24 29. 6. 2016 11:38

Luucy
♥------
Registrovaný: 18. 4. 2016
Příspěvky: 5

Re: zánět středního ucha

Zánět ucha u dětí jsme léčili Bactoralem. Jednou nám ho poradila kamarádka a od té doby nám pomáhá jak se zánětem, tak s angínou. A docela mu to jde.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů