Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 15. 3. 2006 19:57

janca
♥♥♥----
Místo: Prostějov
Registrovaný: 15. 3. 2006
Příspěvky: 152

počítání těhotenství

Ahojte vsichni,chtela jsem se zeptat jak pocitat tehotenstvi,jsem z toho fakt zmatena,protoze podle poceti zacinam 11tt ,ale podle doktora a posledni menstr.13tt,takze jsem jako 14 dni vlastne netehotna a jeste dotaz,jak se rika,ze prvni 3 mesice jsou nejhorsi z hlediska potratu,tak zase jak to pocitat podle poceti nebo podle posl.menstr?Chci to vybalit svetu,ale az po 1.trimestru.Diky za odpoved


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10721;104/st/20060925/n/Barborka/dt/6/k/f470/age.png

Není tady

 

#2 15. 3. 2006 20:02

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: počítání těhotenství

Janco, pocíta se to od poslední menstruace. Nikoliv dle ovu.
Ty tři měsíce neřeš. Prostě si řekni měla jsem to naposled 1.1. tak to 1.4. za 3 měsíce vykřičím do světa. Ale jinak obecně nejhorší je prvních 10 týdnů. Pak už se vydávají těhu průkazky a mělo by být vše v poho.


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#3 15. 3. 2006 20:03

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: počítání těhotenství

Nebo si zkus udělat metřík dle návodu a tam si zadáš termín porodu, případně poslední menzes a hned vuvidíš jaký týden jsi big_smile


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#4 15. 3. 2006 20:10

Pepulka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 322

Re: počítání těhotenství

Janco, je to jak píše Spunt. Ovulace, tedy den početí nastává přibližně 14. den od začátku cyklu (tedy 14 den od prvního dne menstruace). Každý má ale ovulaci jiný den, proto, aby to bylo přehlednější se používá počítání ne od ovulace, ale od prvního dne poslední mentruace, což znamená, že se do těhotenství započítává i těch prvních 14 dnů do ovulace, ikdyž jsi těhu ještě nebyla. Přesně to odpovídá, jak říkáš, že od otěhotnění jsi 11 tt, ale skutečné těhu dle doktora je o 14 dnů (2 týdny) více, tedy 13 tt. Snad to z toho trochu pochopíš smile


http://lilypie.com/pic/060929/5tkG.jpghttp://b1.lilypie.com/ewijp2/.png

Není tady

 

#5 15. 3. 2006 20:11

Lucka 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 8634

Re: počítání těhotenství

Tak to já bych podle poslední MS byla v 5tt, ale to se mi moc nezdá, vzdyť pře týdnem byl test ještě negativní.
Myslíte, že doktor 27, což je ještě za 14 dní už něco uvidí????

Není tady

 

#6 15. 3. 2006 20:14

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: počítání těhotenství

Lucko počítá se to tak i když ovu byla později. Já měla test lehce pozitivní 35 den. Dneska jsem byla na UTZ a  napsal mi tam že to odpovídá 6+3, takže o dva týdny menší. Ale všude mi budou psát to co je na metříku, podle UTZ se může šoupnout s termínem porodu s počítáním týdnů těhu se nehýbe


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#7 15. 3. 2006 21:39

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: počítání těhotenství

spuntiku vidim že už máš předělaný metřík... smile to je super, tak ať miminko krásně roste a za 7,5 měsíce se těšíme na fotky big_smile

Není tady

 

#8 15. 3. 2006 22:00

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: počítání těhotenství

Petro moc děkuju, určitě zveřejníme fotky. Uf uf už se těším big_smile big_smile


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#9 15. 3. 2006 22:39

Misha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2846

Re: počítání těhotenství

Lucka 1 napsal(a):

Tak to já bych podle poslední MS byla v 5tt, ale to se mi moc nezdá, vzdyť pře týdnem byl test ještě negativní.
Myslíte, že doktor 27, což je ještě za 14 dní už něco uvidí????

Lucííí já měla test negativní ještě v 7 tt. v 8 mi teprve naskočily //
Myslím, že uvidí váček, pokud se bude koukat, protože většinou se koukají až v 8tt až na srdíčko


http://lbyf.lilypie.com/TikiPic.php/FPcAl2n.jpghttp://lbyf.lilypie.com/FPcAp1.png
         1. rok Veru              Další roky Veru

Není tady

 

#10 17. 3. 2006 15:39

Mišineček
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 1386

Re: počítání těhotenství

Holky, můžu se zeptat, jak to teda mám brát, když jsem měla PM 4.10, na umělém oplodnění na odsátí (vajíčko tam oplodnili) jsem byla 19.10 a na zavedení 23.10?? Já pořád jsem zmatená v kterým jsem týdnu. Na metříku se mě zdá, že mám víc, ale třeba to tak je. Já prostě nevím. Prosím vás, řekněte mi, v jakém asi tak můžu být nebo jak to mám spočítat?? Já mám ale taky pěkně tupé otázky, co?! Ještě že se nevidíme, neb bych nechtěla vidět ty výrazy, když si čtete mé dotazy big_smile rodna
Díky a hezký víkend!!! Pá,pá

Není tady

 

#11 18. 3. 2006 13:30

DankaS
♥♥♥♥---
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 262

Re: počítání těhotenství

mIšinečku já bych to brala úplně stejně jako u normálního oplodnění, počítala bych od PM. Jediný rozíl je v tom, že dochází k oplodnění vajíčka mimo tělo. Jinak si můžeš počítání srovnat dle UTZ ve 12.týdnu(pokud se tedy tvuj termín dle PM a dle UZ liší o více jak 7 dní)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů