Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 17. 6. 2017 19:19

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Partner mě nepozval na svou padesátku

Téměř tři čtvrtě roku mám nový vztah. Partner je 5 let vdovec, má dvě dospělé dcery studentky VŠ, s jednou bydlí, druhá bydlí se svým přítelem. Jsem na tom podobně, co se dětí i velikosti bytu týká. Absolutní většina našich setkání se ale odehrává u mě.
Partner si totiž své území, rodinu a dcery "hájí", prostě nějakým způsobem chrání. Moje děti i širší rodina partnera tak nějak přijala, baví se s ním, zvou mě i s ním na menší oslavy, beru ho mezi nás na naši rodinnou chatu.
Jeho dcery mě po jediném společném setkání nějak "nemusí". Nemyslím si, že to je ale má chyba a bylo by to tak s každou jinou partnerkou.

Partner mě zatím nevzal na žádnou jejich oslavu, už tam mimo jiné proběhly padesátiny švagrové, chystá se svatba neteře. Dobrá, to celkem beru, pokud nikdo konkrétně neřekne přijď s partnerkou, nemůže o tom on rozhodnout.

Jenže za dva týdny má partner padesát. Chystá oslavu v práci a oslavu rodinnou pro 25 osob - v restauraci, s bowlingem. Vím, že pozvánky rozvážel už před dvěma měsíci. No a já pořád vyčkávala, jestli budu pozvaná. Zkrátím to - nejsem. Nedokázal o tom sám mluvit, nějak to se mnou předem probrat, já byla pořád v napětí, až jsem se před dvěma dny zeptala, jestli se mnou počítá. Kroutil se a řekl, že ne. Že tam bude rodina jeho zesnulé manželky, hlavně tchýně a že se nechce ukazovat s novou partnerkou, co když spolu nebudem. Před rokem měl totiž jinou partnerku, kterou vzal jednou na nějakou společnou grilovačku a co by tomu řekli lidi, že má partnerku novou. Naznačil, že to oslaví se mnou a mou rodinou. O to já ale nestojím - máme před sebou oslavu promocí, synových narozenin - prostě s mou rodinou jsme často.

Já taky vydala napospas svou pověst, že mám nového partnera (po roční pauze po předchozím 6-ti letém vztahu) před sousedy i rodinou. On toho však není schopen a asi se za mě stydí - respektive se stydí za sebe, za svůj nový vztah, za to, že to "nemusí dopadnout". Ale tuhle záruku nemá nikdo nikdy.

Jsem zklamaná, cítím se poníženě, využitě. Přeháním? Nebo jsou mé pocity oprávněné?


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 

#2 17. 6. 2017 19:44

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Jééé Steličko, ahooj hjarta Osobně si myslím, že nepřeháníš, taky by mi to vadilo a hodně. Tady v tomto vztahu je prostě tak nějak něco špatně :-(

Není tady

 

#3 17. 6. 2017 19:51

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Andy, taky tě zdravím a potěšilo mě, že si vzpomínᚠ:-).


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 

#4 17. 6. 2017 20:50

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14653

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Steličko, taky si myslím, že se tak cítíš oprávněně. sad


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5 17. 6. 2017 21:05

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Steličko, mě hlavně udeřila do očí věta: ..."Že tam bude rodina jeho zesnulé manželky, hlavně tchýně ...". Mně to připadá, jako by se pán nedokázal odstřihnout od minulosti a bylo by mu velice zatěžko přiznat před širší rodinou, že po pěti letech od ovdovění navázal nový vztah.

Jak trefně poznamenala Andrea, v tomto vztahu to i já vidím tak, že je tady opravdu něco nějak špatně. Pán se sebou zcela určitě vleče minulost, kterou není schopen uzavřít a Tebe staví do pozice nepřiznané a utajované známosti. Pokud já jdu do vztahu s vlastní vyřešenou minulostí, čistým štítem a kartami poctivě vyloženými na stůl, totéž očekávám i od protějšku a fakt, že mě přítel před širší rodinou "schovává" by mě velmi znejisoval. Nikdo si totiž nepřeje být zapíraným a utajovaným partnerem "druhého řádu", obzvl᚝ ve chvíli, kdy jsou oba dva partneři volní a není tedy důvod svůj protějšek jakkoliv a před kýmkoliv utajovat.

Já bych se poctivě zamyslela nad tím, zda mám takový vztah vůbec zapotřebí, protože nepozvat svoji přítelkyni na oslavu vlastních padesátin je podle mého názoru vůči ní neomluvitelná hrubost. Pán Ti tím dal jasně najevo, kam Tě ve svém životě zařadil a jakou nevýznamnou roli v jeho životě vlastně hraješ. Na moji povahu by to byla taková afka, že bych takový vztah asi v dohledné době ukončila hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#6 17. 6. 2017 21:27

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Taky by se mě to dotklo.....zdá se, že pán nebere vztah vážně.

Není tady

 

#7 17. 6. 2017 21:51

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Ze začátku to byl on, kdo měl velké společné plány. Než mu zasadily dcery "brouka do hlavy". Když jsem to vycítila, že si mě před nimi nedokáže obhájit, a vše se odehrává jen u mě s velkou tolerancí mé dcery, začala jsem brzdit. Často jsem mluvila o mých pocitech, že nᚠvztah je v tomhle ohledu nevyrovnaný a před dceřinými státnicemi jsem jeho noční návštěvy u mě dost omezila. Z jeho strany se nic nezměnilo, jen výčitky, že už ho nemám tak ráda a vlastně proto si není naším vztahem tak jistý.


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 

#8 18. 6. 2017 8:56

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Steličko, myslím si, že není vyrovnaný se smrtí své ženy a ani se vztahem ke svým dospělým dětem. Že tě nepozval na oslavu svých padesátin, by pro mě nejspíš byla poslední kapka a ukončila bych tento vztah.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#9 18. 6. 2017 11:33

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14653

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

S někým chodím, a přitom se nevejdu mezi jeho 24 nejbližších?  va


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#10 18. 6. 2017 11:44

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

vrabčák napsal(a):

S někým chodím, a přitom se nevejdu mezi jeho 24 nejbližších?  va

To je přesné, výstižné. Asi budu citovat.
smile


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 

#11 18. 6. 2017 11:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14653

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12 18. 6. 2017 13:03

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

vrabčák napsal(a):

S někým chodím, a přitom se nevejdu mezi jeho 24 nejbližších?  va

No, vzhledem k vyse popsanym okolnostem bych to plne chapala a tolerovala, uz jen proto, abych nebyla za "vetrelce", a taky abych zbytecne neprevzala zrejme nedobrou povest predchozi kratkodobe nove partnerky....


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#13 18. 6. 2017 13:13

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Dorka: zkouším uvažovat i z téhle strany. Ale přece nemohu za jeho minulý vztah. To je jeho boj.


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 

#14 18. 6. 2017 13:21

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Ano. Presto mohl na nej velmi negativne zapusobit, coby vdovce, ktery rodine predvedl novou partnerku, kt. "se neosvedcila"...
To fakt nemyslim ve zlem. Zazila jsem to,  jak "opatrne" se rozhodoval, kdy a jak predstavovat tu nasledujici... sad


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#15 18. 6. 2017 14:41

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Myslím, že jeho minulý vztah (taky 9 měsíců) skončil kvůli jeho žárlivosti a odehrával se taky jen u partnerky.


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 

#16 18. 6. 2017 15:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Stelička napsal(a):

Téměř tři čtvrtě roku mám nový vztah. Partner je 5 let vdovec, má dvě dospělé dcery studentky VŠ, s jednou bydlí, druhá bydlí se svým přítelem. Jsem na tom podobně, co se dětí i velikosti bytu týká. Absolutní většina našich setkání se ale odehrává u mě.
Partner si totiž své území, rodinu a dcery "hájí", prostě nějakým způsobem chrání. Moje děti i širší rodina partnera tak nějak přijala, baví se s ním, zvou mě i s ním na menší oslavy, beru ho mezi nás na naši rodinnou chatu.
Jeho dcery mě po jediném společném setkání nějak "nemusí". Nemyslím si, že to je ale má chyba a bylo by to tak s každou jinou partnerkou.

Partner mě zatím nevzal na žádnou jejich oslavu, už tam mimo jiné proběhly padesátiny švagrové, chystá se svatba neteře. Dobrá, to celkem beru, pokud nikdo konkrétně neřekne přijď s partnerkou, nemůže o tom on rozhodnout.

Jenže za dva týdny má partner padesát. Chystá oslavu v práci a oslavu rodinnou pro 25 osob - v restauraci, s bowlingem. Vím, že pozvánky rozvážel už před dvěma měsíci. No a já pořád vyčkávala, jestli budu pozvaná. Zkrátím to - nejsem. Nedokázal o tom sám mluvit, nějak to se mnou předem probrat, já byla pořád v napětí, až jsem se před dvěma dny zeptala, jestli se mnou počítá. Kroutil se a řekl, že ne. Že tam bude rodina jeho zesnulé manželky, hlavně tchýně a že se nechce ukazovat s novou partnerkou, co když spolu nebudem. Před rokem měl totiž jinou partnerku, kterou vzal jednou na nějakou společnou grilovačku a co by tomu řekli lidi, že má partnerku novou. Naznačil, že to oslaví se mnou a mou rodinou. O to já ale nestojím - máme před sebou oslavu promocí, synových narozenin - prostě s mou rodinou jsme často.

Já taky vydala napospas svou pověst, že mám nového partnera (po roční pauze po předchozím 6-ti letém vztahu) před sousedy i rodinou. On toho však není schopen a asi se za mě stydí - respektive se stydí za sebe, za svůj nový vztah, za to, že to "nemusí dopadnout". Ale tuhle záruku nemá nikdo nikdy.

Jsem zklamaná, cítím se poníženě, využitě. Přeháním? Nebo jsou mé pocity oprávněné?

Trištvrte roka ešte nie je veža, ale otázka je, KEDY je tá správna chvíža uzna, sme patríme spolu, že sme partneri... Bojím sa, že ako sa to "usadí" henď na začiaktu, tak to bude pokračova... hmm Čím neskôr, tým horšie sa už nastavené veci menia - moja skúsenos...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#17 18. 6. 2017 16:34

Gazi
♥------
Registrovaný: 4. 6. 2017
Příspěvky: 3

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

myslím si že Tvoje pocity jsou oprávněné a nejsi pro něj důležitá,dcery Tě nepřijaly.Důležitější je pro něj jeho původní rodina.Buď to vem jak to je nebo to ukonči.

Není tady

 

#18 19. 6. 2017 7:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

před dceřinými státnicemi jsem jeho noční návštěvy u mě dost omezila. Z jeho strany se nic nezměnilo, jen výčitky, že už ho nemám tak ráda a vlastně proto si není naším vztahem tak jistý.
Hm... jak se pánovi nedostalo teplý večeře a teplý postýlky, najel na vydírání a výhružky.
Myslím, že jeho minulý vztah (taky 9 měsíců) skončil kvůli jeho žárlivosti a odehrával se taky jen u partnerky.
To nebude jen jeho žárlivost... to bude i strach dcerunek, aby tatíček náhodou neinvestoval jinde. Materiálně, citově, pracovně... já nevím, jak to doma mají... ale i ta extchýně mi přijde spíš jako jejich dílko. Teď pustě spekuluju - ale babička je náhodou nepoňouká?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#19 19. 6. 2017 7:30

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Myslím si, že maminka zemřelé manželky nebude nikdy extchýně.

Dcery by možná chtěly, aby tatínek zůstal navždy "věrný" zemřelé manželce a jejich mamince a aby ho navždy měly jenom pro sebe. Ono je to pro psychicky nedospělé lidi příznačné.
A tatínek zřejmě taky ještě nedospěl, by mu bude 50. Tak a si nehledá partnerku ale zůstane do smrti vdovcem se vzpomínkami na mrtvou manželku. Nebude tak případným dalším partnerkám ubližovat, když není schopen sám v sobě si srovnat, jestli opravdu chce novou partnerku se vším všudy.
Asi se nenadarmo říká, že vdovec nebývá obvykle dobrým partnerem, protože se zasekne ve vztahu, ukončeném smrtí partnerky.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#20 19. 6. 2017 14:03

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Já respektuji památku jeho ženy, nevadí mi, když o ní přede mnou mluví, jezdí na hřbitov, dokonce bych se ani nepozastavila nad tím, kdyby měl doma vystavenou její fotku (což nemá). Chápu i jeho další udržování styku s její rodinou. Ale pokud jí nechce být věrný jako labuák do konce svého života a má fyzické i citové potřeby, měl by se k tomu postavit čelem a žít již přítomnosti, by se vzpomínkami na minulost. A pokud do té přítomnosti patřím, chci, aby se za mě postavil a obhájil si mě před celým světem i svým svědomím. Chci tak mnoho?


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 

#21 19. 6. 2017 14:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Podža mňa nie.... podža neho asi áno.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#22 19. 6. 2017 14:24

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Stelička napsal(a):

Já respektuji památku jeho ženy, nevadí mi, když o ní přede mnou mluví, jezdí na hřbitov, dokonce bych se ani nepozastavila nad tím, kdyby měl doma vystavenou její fotku (což nemá). Chápu i jeho další udržování styku s její rodinou. Ale pokud jí nechce být věrný jako labuák do konce svého života a má fyzické i citové potřeby, měl by se k tomu postavit čelem a žít již přítomnosti, by se vzpomínkami na minulost. A pokud do té přítomnosti patřím, chci, aby se za mě postavil a obhájil si mě před celým světem i svým svědomím. Chci tak mnoho?

Steličko, vidím to stejně, jako ty.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#23 19. 6. 2017 16:21

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14653

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Stelo, to, co chceš, je oprávněný. Dospělý dcery by se měly chovat dospěle, tchyně moudře, tedy přestat dirigovat. A on by si měl umět prosadit svou, a ne sebou nechat cloumat.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#24 19. 6. 2017 18:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

má fyzické i citové potřeby
Ošklivě řečeno - můžu mít smutek a přesto udržovat hygienické návyky...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#25 20. 6. 2017 13:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Partner mě nepozval na svou padesátku

Môže, ale nemusí - záleží od hĺbky smútku... Ale tu už je istý odstup a myslím, že keby mal pán skutočne hlboký smútok, tak by si asi vzah proste nehžadal. Predpokladám, že ho nikto nenúti nájs si ženu a že keď sa na to dá, je vysporiadaný s vecami, ktoré vzah so sebou prináša...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů