Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 4. 6. 2017 15:51

Gazi
♥------
Registrovaný: 4. 6. 2017
Příspěvky: 3

synova přítelkyně

Synova přítelkyně je těhotná,není jisté že se synem.Má dluhy za půjčky od Providentu a nepracuje.Syn má doma trvalé bydliště,ale dům je jen můj,protože se mu nechtělo platit poplatky za vyřízení dědictví po jeho otci a měm manželovi.Nechci aby se ke mně nastěhovala jeho přítelkyně s jejíma dluhama.Jak mám postupovat?Mám synovi zrušit trvalé bydliště a jakým způsobem?Mám napřed počkat jestli dítě je jeho a teprve něco řešit,až by se udělal test otcovství,když slečna měla i jinou známost?Mám syna nechat aby si vše vyřešil sám?Týká se to i mne,nechci aby mne navštívili exekutoři kvůli synově nezodpovědnosti.Dům je malý,akorát pro jednu rodinu a já se nemíním stěhovat kvůli mladým a přijít o svůj dům.
Moc prosím o radu a pomoc,hodně mne to trápí.Děkuji.

Není tady

 

#2 4. 6. 2017 16:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: synova přítelkyně

Gazi, asi by to chtělo poradu s právníkem, abys věděla "najisto".
Ale ty přece nejsi povinna si mladé k sobě nastěhovat, i když tam má syn trvalé bydliště. Ale jak ošetřit, aby se jeho, případně Tebe (synovo trvalé bydliště) netýkaly dluhy nevěsty, bych se fakt zeptala odborníka.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3 4. 6. 2017 17:19

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: synova přítelkyně

... nechtelo se mu platit poplatky "za..." ?
... a co tobe?
Kdo z VAS je vic dospelej?!? To se ptam vázne...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#4 4. 6. 2017 17:26

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: synova přítelkyně

dudlik

Upravil(a) Dorka (4. 6. 2017 17:28)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#5 4. 6. 2017 18:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: synova přítelkyně

Syn má doma trvalé bydliště,ale dům je jen můj,protože se mu nechtělo platit poplatky za vyřízení dědictví po jeho otci
Syn se dědictví vzdal a ty mᚠ"lejstro" na to, že je nemovitost výhradně v tvém vlastnictví?
Nechci aby se ke mně nastěhovala jeho přítelkyně s jejíma dluhama.
Jsi-li výhradní vlastník, potřebovala by tvůj souhlas a nesměla bys s ní uzavřít nájemní smlouvu.
Mám synovi zrušit trvalé bydliště a jakým způsobem?
Za předpokladu, že je syn zletilý a zaopatřený, pak - pokud v domě skutečně bydlí - pouze žalobou o vyklizení.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6 4. 6. 2017 20:42

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: synova přítelkyně

Gazi napsal(a):

Synova přítelkyně je těhotná,není jisté že se synem.Má dluhy za půjčky od Providentu a nepracuje.Syn má doma trvalé bydliště,ale dům je jen můj,protože se mu nechtělo platit poplatky za vyřízení dědictví po jeho otci a měm manželovi.Nechci aby se ke mně nastěhovala jeho přítelkyně s jejíma dluhama.Jak mám postupovat?Mám synovi zrušit trvalé bydliště a jakým způsobem?Mám napřed počkat jestli dítě je jeho a teprve něco řešit,až by se udělal test otcovství,když slečna měla i jinou známost?Mám syna nechat aby si vše vyřešil sám?Týká se to i mne,nechci aby mne navštívili exekutoři kvůli synově nezodpovědnosti.Dům je malý,akorát pro jednu rodinu a já se nemíním stěhovat kvůli mladým a přijít o svůj dům.
Moc prosím o radu a pomoc,hodně mne to trápí.Děkuji.

Gazi, pokud jsi zapsána v katastru nemovitostí jako jediný vlastník, nemůže se Ti jen tak - bez Tvého souhlasu - nikdo cizí přistěhovat do Tvého domu a jen Ty mᚠprávo určit, kdo s Tebou bude či nebude bydlet pod společnou střechou.

Jinak příliš nerozumím větě: "... dům je jen můj,protože se mu nechtělo platit poplatky za vyřízení dědictví po jeho otci a měm manželovi.". Jediným dědicem domu se stává pozůstalý po zemřelém jen ve chvíli, kdy se ostatní dědicové zřeknou svého dědického podílu výlučně v jeho prospěch, tuto skutečnost oznámí v dědickém řízení u notáře a na základě notářského zápisu je posléze proveden zápis na katastru nemovitostí. Pokud to u vás proběhlo takhle - a Ty jsi na základě uzavřeného dědického řízení zapsána jako jediný vlastník na katastru - tak se nemᚠčeho obávat, protoę proti Tvé vůli se Ti nikdo do domu nastěhovat nemůže a já bych nechala syna, a si svůj život s problémovou přítelkyní vyřeší jako dospělý člověk sám smile.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#7 4. 6. 2017 20:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: synova přítelkyně

Já to tak pochopila, že se dědictví vzdal a Gazi je jediným vlastníkem. Ostatně to i píše, že dům je jen její.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8 5. 6. 2017 7:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: synova přítelkyně

proti Tvé vůli se Ti nikdo do domu nastěhovat nemůže
ještě mě v noci napadlo, že nastěhovat ne, ale na návštěvu si ji synek pozvat může... a už to začíná zavánět prů...švihem. protože tam může mít svůj majetek.
Předem varován, dobře připraven - nebylo by od věci poskládat si dosažitelný účtenky a sepsat, případně nafotit vybavení tak, aby bylo jasný, že k dnešnímu (třeba) datu tam bylo to a to. Možná zbytečně plaším předem... jenže radši tak, než pak složitě dokazovat.¨

Já to tak pochopila, že se dědictví vzdal a Gazi je jediným vlastníkem. Ostatně to i píše, že dům je jen její.
Tak jsme to asi pochopily všechny. Jenže znᚠto - někdy jsou informace dost zavádějící... aniž bych teda přímo podezírala Gazi. Proto jsem se ptala, jestli má "papír".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#9 5. 6. 2017 13:51

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: synova přítelkyně

takze se to vlastne nevi, jestli je nebo neni...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#10 5. 6. 2017 18:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: synova přítelkyně

takze se to vlastne nevi, jestli je nebo neni...
"Se" to možná ví - my ne http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 5. 6. 2017 19:04

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: synova přítelkyně

Gazi napsal(a):

Synova přítelkyně je těhotná,není jisté že se synem.Má dluhy za půjčky od Providentu a nepracuje.Syn má doma trvalé bydliště,ale dům je jen můj,protože se mu nechtělo platit poplatky za vyřízení dědictví po jeho otci a měm manželovi.Nechci aby se ke mně nastěhovala jeho přítelkyně s jejíma dluhama.Jak mám postupovat?Mám synovi zrušit trvalé bydliště a jakým způsobem?Mám napřed počkat jestli dítě je jeho a teprve něco řešit,až by se udělal test otcovství,když slečna měla i jinou známost?Mám syna nechat aby si vše vyřešil sám?Týká se to i mne,nechci aby mne navštívili exekutoři kvůli synově nezodpovědnosti.Dům je malý,akorát pro jednu rodinu a já se nemíním stěhovat kvůli mladým a přijít o svůj dům.
Moc prosím o radu a pomoc,hodně mne to trápí.Děkuji.

vzdal se dědictví? a ty ho připravíš o bydlení? hodná maminka tummenupp

Není tady

 

#12 5. 6. 2017 19:08

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: synova přítelkyně

Gazi, a není to tak, že se tvůj syn vzdal svého dědictví ve tvůj prospěch kvůli tobě?
My jsme se taky všechny tři vzdaly dědictví ve prospěch maminky. A ne proto, že bychom nechtěly platit dědické poplatky...
Neměla bys být naopak ráda, že se vzdal dědictví kvůli tobě? Že nemusíš kouskovat?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#13 5. 6. 2017 19:16

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: synova přítelkyně

Možná dobře, že se chlapec vzdal... s takovou přítelkyní by taky mohla bejt bez střechy nad hlavou maminka...

Ale myslím, že nemáme dost informací a tohle všechno jsou pouhý spekulace.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#14 5. 6. 2017 19:24

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: synova přítelkyně

helena napsal(a):

Možná dobře, že se chlapec vzdal... s takovou přítelkyní by taky mohla bejt bez střechy nad hlavou maminka...

Ale myslím, že nemáme dost informací a tohle všechno jsou pouhý spekulace.

spíš bych chápala, že by maminka kluka vyplatila, když už ho chce  vyštípat z domu.
ano.. nemáme dost informací.. taky může být pravda to, že se chlapec vzdal dědictví , protože on sám je zadlužený ...

Není tady

 

#15 5. 6. 2017 19:29

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: synova přítelkyně

Taky se nemusel vzdát dědictví a mohl mamince říct, aby ho vyplatila, anebo že chce svou část domu prodat, aby ho prodali celý a on si vezme svůj podíl a koupí si byt...


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#16 5. 6. 2017 19:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: synova přítelkyně

Maminka hned na začátku píše "protože se mu nechtělo platit poplatky za vyřízení dědictví po jeho otci".
Těžko soudit, co ho k tomu vedlo...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#17 5. 6. 2017 20:08

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: synova přítelkyně

helena napsal(a):

Maminka hned na začátku píše "protože se mu nechtělo platit poplatky za vyřízení dědictví po jeho otci".
Těžko soudit, co ho k tomu vedlo...

děti mé kamarádky se taky vzdaly dědictví. ovšem obě dostaly velmi slušnou částku pro start do života.
zajímalo by mě jaké poplatky měla tazatelka na mysli... dědická daň se neplatí a notářské poplatky nejsou tak velké.

Není tady

 

#18 5. 6. 2017 20:52

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: synova přítelkyně

takze opakuju: NEVI SE, JESTLI JE, NEBO NENI!!!
Nevim, co dal resite, vědmy! wink


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#19 6. 6. 2017 7:31

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: synova přítelkyně

aprill napsal(a):

helena napsal(a):

Maminka hned na začátku píše "protože se mu nechtělo platit poplatky za vyřízení dědictví po jeho otci".
Těžko soudit, co ho k tomu vedlo...

děti mé kamarádky se taky vzdaly dědictví. ovšem obě dostaly velmi slušnou částku pro start do života.
zajímalo by mě jaké poplatky měla tazatelka na mysli... dědická daň se neplatí a notářské poplatky nejsou tak velké.

Ono jak pro koho nejsou velke.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#20 6. 6. 2017 7:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: synova přítelkyně

Nevim, co dal resite, vědmy!
Fabulujeme, Dorotko, fabulujeme... a spekulujeme big_smile
A páč mám pestrou fantazii, můžu cynicky fabulovat dál... vede mě k tomu aprill - "dědická daň se neplatí a notářské poplatky nejsou tak velké" - aneb každá kačka dobrá a proč platit dvakrát? Máti si střechu nad hlavou nestřelí a synáček (pravděpodobně jedináček) ten barák stejně jednou bude vlastnit vissla

Upravil(a) helena (6. 6. 2017 7:42)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#21 6. 6. 2017 7:59

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: synova přítelkyně

eremuruss napsal(a):

Ono jak pro koho nejsou velke.

Ony opravdu teď nejsou velké. To nejdražší - daň z dědictví - bylo zrušeno.
A po rodičích obvykle zůstane i nějaká hotovost, takže lze ty poplatky za dědické řízení uhradit klidně z této hotovosti. Pokud to měl zemřelý dobře ošetřeno.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#22 6. 6. 2017 13:48

onlymeandyou
♥------
Registrovaný: 6. 6. 2017
Příspěvky: 2

Re: synova přítelkyně

Doporučila bych nenechat se zapsat jako otec.... dopsat se dá vždycky.... naopak už to snad ani nejde myslím ( ne jednoduše.

Není tady

 

#23 6. 6. 2017 19:21

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: synova přítelkyně

onlymeandyou napsal(a):

Doporučila bych nenechat se zapsat jako otec.... dopsat se dá vždycky.... naopak už to snad ani nejde myslím ( ne jednoduše.

to je ale blbá rada...

Není tady

 

#24 6. 6. 2017 20:16

Gazi
♥------
Registrovaný: 4. 6. 2017
Příspěvky: 3

Re: synova přítelkyně

syn nechtěl nic platit,byl na podpoře,tak byl rád že to zaplatím sama.Pracovat se mu moc nechtělo,teď už pracuje.Takže fakt nemám důvod ho vyštípat z baráku.Ta přítelkyně mu řekla,že potratila,takže se všechno vyřešilo.Dostal životní pojistku po otci a zdědí po mně dům i pojistku,peníze,nemíním ho ošidit.Ráda ho budu podporovat,pokud si najde pracující a rozumnou holku a bude potřebovat.Jen aby už byl zodpovědný,pracoval a přemýšlel než něco udělá.Kdybych ho nechala,chtěl dům prodat a to bych skončila asi pod mostem.

Není tady

 

#25 7. 6. 2017 7:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: synova přítelkyně

Doporučila bych nenechat se zapsat jako otec.... dopsat se dá vždycky.... naopak už to snad ani nejde myslím ( ne jednoduše.
To je dobrý, tohle... můžete mi prosím prozradit, odkud čerpáte informace?

Ráda ho budu podporovat,pokud si najde pracující a rozumnou holku a bude potřebovat.
Aha - takže s "pracující a rozumnou" nevěstou už neplatí, že "Dům je malý,akorát pro jednu rodinu a já se nemíním stěhovat kvůli mladým a přijít o svůj dům."
Kdybych ho nechala,chtěl dům prodat a to bych skončila asi pod mostem.
Viz můj příspěvek 13 - zas ty křišálový koule zafungovaly... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů