Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Duchovní
  •  » všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

#51 21. 11. 2016 16:22

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):

Selima napsal(a):


Môj problém to začína by, keď už nemám dos energie/sily/časi pre seba a blízkych, ale mám ho ma stále dos pre niekoho, kto ho využíva?

jojo, někdy je potřeba i tak.

Ale čo keď práve tým tomu človeku škodím - lebo sa nikdy nenaučí kráča sám, ale bude sa len opiera o mňa? A čo potom, keď spadnem aj ja? wink

jo, ale je rozdíl v tom, že dotyčný buď ví , kdo mu pomáhá, nebo neví. první případ je přesně to co jsi psala. druhý ne, protože když já padnu,  on to nebude vědět.  podmínkou je dávat energii přes božskou oblast , nikoli přímo. ale to jste snad všichni v diskuzi pochopili.


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#52 22. 11. 2016 8:19

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):

Eva. napsal(a):

luďku, zase s tím začínáš? To už tady bylo. Ještě stále ti nedošlo, že tohle je věc, co nesmíš dělat? Nech ostatní lidi na pokoji. V duchu i v životě. A starej se sám o sebe.

hezkej alibismus. já nic já muzikant. podle toho to taky na zemi mezi lidma vypadá....
myslím si, že nemᚠtak docela pravdu.  ostatně historie lidstva se poříd opakuje a propisuje se vlastně z ducha člověka do realného života na zemi . všechna hruzy za posledních 100 let byly proto, že nikdo nebyl schopen to změnit . lidi nebyli schopni v duchu přemoci tu menšinu, která dělala nepřístojnosti a zlo . pak to už šlo na ostří nože. když to nezměníme, bude to tu zase.

To mᚠpravdu, ale nejako miešaš hrušká s jablkami - žudia určite nemajú za úlohu MENI DRUHÝCH źUDÍ hmm , ale jedine a iba SVOJ VLASTNÝ život, prípadne jeho okolnosti (politikov v štáte, na regionálnej alebo miestnej úrovni), dobrovožníči tam, kde sú požiadaní, prípadne na opýtanie šíri svoje myšlienky... a meditova/modli sa/vysiela myšlienky.

vysílat myšlenky nebo poslouchat myšlenky , ano . v tom to je.
zkusila jsi někdy poslouchat myšlenky třeba z afriky , nebo ze somálska ?


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#53 22. 11. 2016 8:43

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

vysílat myšlenky nebo poslouchat myšlenky , ano . v tom to je.
zkusila jsi někdy poslouchat myšlenky třeba z afriky , nebo ze somálska ?

Luďku, Somálsko je taky v Africe. Anebo už ne? lol
Už jsem se tě ptala, jaké myšlenky slyšíš s přesným uvedením času ode mě... smile
Neodepsals. Jestli ti mám věřit, že tohle umíš, jak jinak to chceš dokázat? Když teda mᚠtakový problém s tím, že si dovolíme my ostatní "v duchu lidstvu nepomáhat". big_smile Měl bys pomáhat více. Dokázat jiným, že to opravdu umíš a naučit je, jak na to. big_smile Flákᚠto. big_smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#54 22. 11. 2016 13:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):

helena napsal(a):

proč by někdo přednášel o věcech které  nežije ? to nejde.
Jak to, že ne? Stačí se rozhlídnout a poslouchat - budeš zírat, co všechno kdo "přednáší" a co "žje"... kázat vodu a pít víno se tomu říká... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
každý člověk na světě je v základě dobrý, jen neznalost věcí z něj dělá někdy lepšího a někdy horšího, někdy dobrého a někdy zlého, někdy zdravého a někdy nemocného
To je dobrá teorie, tohle... už jsi s tím zkoušel uspět na některým z "ošklivějších" oddělení nejbližšího špitálu třeba?
jojo, někdy je potřeba i tak
Má to znamenat, že (jak píše Sel) "keď už nemám dos energie/sily/časi pre seba a blízkych", mám se klidně pálit z obou konců, dokud nevyhořím, protože "ta energi patří i těm ostatním, zlořády  nevyjímaje"? Aneb "zlořádi" mají přede mnou přednost?

To je dobrá teorie, tohle... už jsi s tím zkoušel uspět na některým z "ošklivějších" oddělení nejbližšího špitálu třeba?

tento názor sdílí všichni jogíni na seancích . asi na tom bude něco pravdy....


jo , když si uvědomíš , že jsme si v duchu všichni rovni.

Ale ty im pomáhaš - či si to pripustíš, alebo nie, v našej 3D realite, a nie len "v duchu". A napríklad Hitlerovi ja odmietam pomáham čo len  v duchu - povedzme transportova židov a podobne. A som presvedčená, že o pomoc, akú by som mu chcela a mohla da ja, pre zmenu ON nestojí. stolt To je ten problém.

a to je pravě tvuj problem, že to nejsi schopna přijmout.  že i hitler je jeden z nás, narodil se a přišel z božské oblasti jako všichni ostatní.

Naopak, ty nie si schopný prija, že ja môžem niekoho rešpektova ako ducha/dušu, ktorý tu má istú úlohu - ale pritom nemusím by nadšená jeho konkrétnou úlohou, krokmi, apod., ani ho v tom reálne podporova. Prija a nadšene pritom mžaska, prípadne aktívne priloži ruku k dielu, sú proste dve CELKOM ODLIŠNÉ veci - nech sa už ty na to dívaš akokožvek.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#55 22. 11. 2016 13:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):


jojo, někdy je potřeba i tak.

Ale čo keď práve tým tomu človeku škodím - lebo sa nikdy nenaučí kráča sám, ale bude sa len opiera o mňa? A čo potom, keď spadnem aj ja? wink

jo, ale je rozdíl v tom, že dotyčný buď ví , kdo mu pomáhá, nebo neví. první případ je přesně to co jsi psala. druhý ne, protože když já padnu,  on to nebude vědět.  podmínkou je dávat energii přes božskou oblast , nikoli přímo. ale to jste snad všichni v diskuzi pochopili.

Nesúhlasím - opiera sa o niekoho v duchovnej rovine môže aj vtedy, keď nevie, kto to je... a aj tak mu to môže škodi v tom, aby sa sám plne rozvinul a objavil svoje vlastné sily a možnosti.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#56 22. 11. 2016 13:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):


hezkej alibismus. já nic já muzikant. podle toho to taky na zemi mezi lidma vypadá....
myslím si, že nemᚠtak docela pravdu.  ostatně historie lidstva se poříd opakuje a propisuje se vlastně z ducha člověka do realného života na zemi . všechna hruzy za posledních 100 let byly proto, že nikdo nebyl schopen to změnit . lidi nebyli schopni v duchu přemoci tu menšinu, která dělala nepřístojnosti a zlo . pak to už šlo na ostří nože. když to nezměníme, bude to tu zase.

To mᚠpravdu, ale nejako miešaš hrušká s jablkami - žudia určite nemajú za úlohu MENI DRUHÝCH źUDÍ hmm , ale jedine a iba SVOJ VLASTNÝ život, prípadne jeho okolnosti (politikov v štáte, na regionálnej alebo miestnej úrovni), dobrovožníči tam, kde sú požiadaní, prípadne na opýtanie šíri svoje myšlienky... a meditova/modli sa/vysiela myšlienky.

vysílat myšlenky nebo poslouchat myšlenky , ano . v tom to je.
zkusila jsi někdy poslouchat myšlenky třeba z afriky , nebo ze somálska ?

Nie, ja som orientovaná viac na jednu inú oblas... ale dotiaž to ide momentálne vežmi silno (boje, konflikty, vojny)...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#57 22. 11. 2016 14:34

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Eva. napsal(a):

luděk napsal(a):

vysílat myšlenky nebo poslouchat myšlenky , ano . v tom to je.
zkusila jsi někdy poslouchat myšlenky třeba z afriky , nebo ze somálska ?

Luďku, Somálsko je taky v Africe. Anebo už ne? lol
Už jsem se tě ptala, jaké myšlenky slyšíš s přesným uvedením času ode mě... smile
Neodepsals. Jestli ti mám věřit, že tohle umíš, jak jinak to chceš dokázat? Když teda mᚠtakový problém s tím, že si dovolíme my ostatní "v duchu lidstvu nepomáhat". big_smile Měl bys pomáhat více. Dokázat jiným, že to opravdu umíš a naučit je, jak na to. big_smile Flákᚠto. big_smile

zase jen kecy a skutek utek . když nechceš pomoct tak aspon nepruď tady na foru. je to zbytečný. měj se .papa


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#58 22. 11. 2016 14:36

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):

Selima napsal(a):


Ale čo keď práve tým tomu človeku škodím - lebo sa nikdy nenaučí kráča sám, ale bude sa len opiera o mňa? A čo potom, keď spadnem aj ja? wink

jo, ale je rozdíl v tom, že dotyčný buď ví , kdo mu pomáhá, nebo neví. první případ je přesně to co jsi psala. druhý ne, protože když já padnu,  on to nebude vědět.  podmínkou je dávat energii přes božskou oblast , nikoli přímo. ale to jste snad všichni v diskuzi pochopili.

Nesúhlasím - opiera sa o niekoho v duchovnej rovine môže aj vtedy, keď nevie, kto to je... a aj tak mu to môže škodi v tom, aby sa sám plne rozvinul a objavil svoje vlastné sily a možnosti.

hledaš pořád , jak by to nešlo pod pláštíkem škod.
hledej jak by to šlo.
proto se ti dostalo darů  ducha , které jsou ti propůjčeny pro tento život.


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#59 22. 11. 2016 14:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

zase jen kecy a skutek utek . když nechceš pomoct tak aspon nepruď tady na foru. je to zbytečný. měj se .papa

luďku, zase jen kecy a skutek utek.
Proč mě to nenaučíš, když jsem tě požádala? Nebo to ty sám neumíš?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#60 22. 11. 2016 14:52

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

hledaš pořád , jak by to nešlo pod pláštíkem škod.
hledej jak by to šlo.
proto se ti dostalo darů  ducha , které jsou ti propůjčeny pro tento život.

Já hledám, jak by to šlo a neumím najít, tak proč mě to nenaučíš?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#61 22. 11. 2016 16:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):


jo, ale je rozdíl v tom, že dotyčný buď ví , kdo mu pomáhá, nebo neví. první případ je přesně to co jsi psala. druhý ne, protože když já padnu,  on to nebude vědět.  podmínkou je dávat energii přes božskou oblast , nikoli přímo. ale to jste snad všichni v diskuzi pochopili.

Nesúhlasím - opiera sa o niekoho v duchovnej rovine môže aj vtedy, keď nevie, kto to je... a aj tak mu to môže škodi v tom, aby sa sám plne rozvinul a objavil svoje vlastné sily a možnosti.

hledaš pořád , jak by to nešlo pod pláštíkem škod.
hledej jak by to šlo.
proto se ti dostalo darů  ducha , které jsou ti propůjčeny pro tento život.

Nemᚠpravdu... hžadám každý deň a v každom okamihu ako robi dobro - ale pritom nerobi zlo. Je to svinsky ažké, niekedy...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#62 22. 11. 2016 16:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Eva. napsal(a):

luděk napsal(a):

zase jen kecy a skutek utek . když nechceš pomoct tak aspon nepruď tady na foru. je to zbytečný. měj se .papa

luďku, zase jen kecy a skutek utek.
Proč mě to nenaučíš, když jsem tě požádala? Nebo to ty sám neumíš?

To sa nedá nauči ako násobilka... k tomu sa človek "dožije", možno.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#63 22. 11. 2016 18:17

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Selima napsal(a):

To sa nedá nauči ako násobilka... k tomu sa človek "dožije", možno.

Selimo, tos nepochopila. Dělám si z luďka legraci, protože on neumí naslouchat myšlenkám lidí ze Somálska, které je v Africe. big_smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#64 23. 11. 2016 6:59

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

když já padnu,  on to nebude vědět
A bude přesvědčenej o tom, jak je "šikovnej, úžasnej atd.", že to dokázal sám.
Poněkud kontraproduktivní, řekla bych, protože ve výsledku máme jednoho padlýho a druhýho, kterej bez tý "opory" daleko nedojede a padne taky...
když nechceš pomoct tak aspon nepruď tady na foru
Ale, ale, ale... plná hu... ústa pomoci a lásky k bližní/mu a najednou tohle? http://fora.babinet.cz/img/smilies/va.gif
Co kdybys jí zkusil radši pomoct? http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#65 23. 11. 2016 10:53

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

helena napsal(a):

[b]Co kdybys jí zkusil radši pomoct?

heleno, buď tak laskava a nemluv za mě. Já pomoct nepotřebuji.
Jestli chceš, aby ti luděk pomohl, tak mu to napiš.
Své záležitosti si řídím já sama.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#66 23. 11. 2016 11:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Luďku, můžeš o duchovnu psát a říkat, co chceš. Pak stačí jedna reakce (na Evu) a každý si o Tvém "duchovnu" udělá obrázek sám....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#67 23. 11. 2016 11:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

heleno, buď tak laskava a nemluv za mě. Já pomoct nepotřebuji.
Víš co - přečti si tohle - http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/ironie - a pak mi vlez na záda...
I když snad radši ne, při tvým chápáním všeho doslova a do písmene http://fora.babinet.cz/img/smilies/reta.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#68 23. 11. 2016 11:58

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Eva. napsal(a):

helena napsal(a):

[b]Co kdybys jí zkusil radši pomoct?

heleno, buď tak laskava a nemluv za mě. Já pomoct nepotřebuji.

To nedělᚠdobře, Jaromíre........http://www.depo2012.cz/images/smilies/nea.gif


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#69 23. 11. 2016 12:08

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Luďku: už dlouho tu s tebou diskutujeme a za celou tu dobu jsi nám nedokázal vysvětlit, o čem to vlastně přesně mluvíš. Možná to úplně nejde, což bych chápala - pak ale zase nejsou logické některé tvoje rozpory.
Z toho, cos tu napsal teď naposledy mám dojem, že prostě a jednoduše mluvíš o myšlenkách - tam bychom se snad ale dohadovat nepotřebovali.
Pokud "posloucháš" Somálce, dobře(ti) tak - nalej do somálských pirátů něco ducha, to bude určitě užitečné smile
Co ale pořád nechápu, proč tu kvílíš nad tím, jak lidi "nepoužívají svoje dary" Proč si to vlastně myslíš? va Každý máme jiný dar, já jsem ti kdysi psala o tom svém - a taky si nestěžuju, "proč ho nepoužíváte" i když si myslím, že podobné schopnosti dřímou v každém.
Jedna moje dcera má například neuvěřitelný organizační talent: dokáže věci, lidi a události srovnat a porovnat tak, že se všechno vejde a stihne a hlavně - že jsou s tím všichni spokojení. Možná to mᚠi ty - proč to sakra nepoužíváš?
Moje tchýně zase měla spešl dar - dokázala udělat z biče ho.vno. Podivný talent, řeklo by se.......kamarádka mi kdysi řekla "kvůli rovnováze i takovej dobrej."
Jo.
Každý máme nějaký dar a každý jej nějak používáme - ani ty nemᚠvšechny dary světa.
Proč ti tedy vadí, že každý používá ten svůj a ne ten tvůj? va


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#70 23. 11. 2016 12:09

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Každopádně jsem ráda, že se tu na Babáči vede zajímavá debata, to rozhodně smile
Apoň nám neplesnivěj mozky coollol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#71 23. 11. 2016 12:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Každý máme nějaký dar a každý jej nějak používáme - ani ty nemᚠvšechny dary světa.
Proč ti tedy vadí, že každý používá ten svůj a ne ten tvůj?

Možná právě proto...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#72 23. 11. 2016 15:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

No, toto vlákno je o používaní "daru ducha", takže rozumiem, prečo nediskutujeme o finančných schopnostiach alebo športovom talente... ale nerozumiem, prečo - okrem pocitu osamelosti vo svojej výnimočnosti, to by som asi chápala - trvᚠna tom, že ho žudia nevyužívajú (možno to len nevidíš/nevnímaš) - alebo ho možno nevyužívajú tak, ako si TY predstavuješ... Potom by som sa zamyslela, čím to teda môže by...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#73 23. 11. 2016 15:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

helena napsal(a):

když já padnu,  on to nebude vědět
A bude přesvědčenej o tom, jak je "šikovnej, úžasnej atd.", že to dokázal sám.
Poněkud kontraproduktivní, řekla bych, protože ve výsledku máme jednoho padlýho a druhýho, kterej bez tý "opory" daleko nedojede a padne taky...

Pravda. A ještě ke všemu nebude vlastně vědět, kudy na to.......náhodně zmáčknutej knoflík tomu říkám. Dobrý tak pro tu jednu situaci - ku všeobecnému užitku ne.
V akáše bude mít prostě popsanou situaci: takto/tímto způsobem se dostaneme do prů.seru - pak přijde "něco zvenku" - závan ducha, dobře.
A teď babo Luďku raď: co s tím dál? Jaká další návaznost?


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#74 23. 11. 2016 15:07

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Selima napsal(a):

No, toto vlákno je o používaní "daru ducha", takže rozumiem, prečo nediskutujeme o finančných schopnostiach alebo športovom talente... ale nerozumiem, prečo - okrem pocitu osamelosti vo svojej výnimočnosti, to by som asi chápala - trvᚠna tom, že ho žudia nevyužívajú (možno to len nevidíš/nevnímaš) - alebo ho možno nevyužívajú tak, ako si TY predstavuješ... Potom by som sa zamyslela, čím to teda môže by...

No, ja neviem, Seli......aj finančné schopnosti možu semtam by darom ducha, nie? Ja mám dojem, že Luděk jednoducho vidí a používa iba jedinú sentenciu z toho všetkého bohatstva.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#75 23. 11. 2016 15:22

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

lupina montana napsal(a):

Eva. napsal(a):

helena napsal(a):

[b]Co kdybys jí zkusil radši pomoct?

heleno, buď tak laskava a nemluv za mě. Já pomoct nepotřebuji.

To nedělᚠdobře, Jaromíre........http://www.depo2012.cz/images/smilies/nea.gif

V pohodě, lupi. Já si své věci řeším sama, zvládám to. A kdyby ne, tak si o pomoc někoho poprosím. Já sama.
Ale rozhodně si nepřeji, aby mi někdo, jako třeba luděk, pomáhal bez mého vědomí a bez mého požádání. stolt
A už vůbec si nepřeji, aby někdo, navíc někdo jako helena, mluvil za mě.
A následně se tvářil, že to byla ironie. Dost blbá ironie a nesmyslná.
A se helena stará sama o sebe a  nedovoluje si mluvit mým jménem. Já jsem jí to nedovolila a nepřeji si to. smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Duchovní
  •  » všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů