Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Duchovní
  •  » všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

#26 17. 11. 2016 19:11

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Judyna napsal(a):

No v nezlanosti ostatních lidí to asi nebude....Poopravit svůj pohled to chce. Vidíš to, co chceš vidět, co Ti nějak vyhovuje nebo si tím můžeš či potřebuješ něco omluvit....

no to asi ne . tvuj pohled na věc je přesně stejný jak píšeš. zkus  vidět věci které nechceš vidět. pak uvidíš víc .


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#27 17. 11. 2016 19:14

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Luďku, mně zas přijde strašně podezřelá ta rétorika "dělat pro lidi". Víš, kohokoli jsem takhle slyšela mluvit/psát, dřív nebo později se ukázalo, že tím má spíš na mysli "vyřešte moje problémy".
Mojí dcerce bylo jedenáct, když tuto filosofickou otázku vyřešila velmi pregnantně: řekla, že problémů je pořád stejný počet a tudíž je daleko chytřejší řešit svoje vlastní - protože ty bys měl znát z podstaty věci lépe, než problémy někoho jiného.
Co mně se týče, ráda udělám pro lidi - pokud si řeknou, že to potřebujou, pokud budu vědět, co a proč potřebujou a pokud vyhodnotím, že mě nehodlají jen zneužívat ku svému většímu pohodlí.
A takových lidí i já znám většinu - řekla bych, že opačné typy bych spočítala na prstech ruky.
Dokonce kdysi kdosi dělal experiment - pokusná osoba měla 24 hodin a úkol - najít člověka, který jí odmítne pomoc v cizím městě. Hádej jak to dopadlo? Nakonec našla.....ale tý dřiny s tím!

že problémů je pořád stejný počet a tudíž je daleko chytřejší řešit svoje vlastní - protože ty bys měl znát z podstaty věci lépe, než problémy někoho jiného.

no to není tak docela pravda, protože i řešením cizích problemů můžeš  najít řešení těch vlastních. je iluzorní si myslet, že človět   v depresích mi nemůže nastínit vyřešení mého problemu. to je projev mého ega. který mě  válcuje . další projev ega je ten, že mě se to co stalo tomu kterýmu radím ,nemůže stát.

Co mně se týče, ráda udělám pro lidi - pokud si řeknou, že to potřebujou, pokud budu vědět, co a proč potřebujou a pokud vyhodnotím, že mě nehodlají jen zneužívat ku svému většímu pohodlí.

pokud tě někdo využívá ke svýmu pohodlí a ty mu pomáháš, není to tvůj problem.  pomož a neřeš. jak s tou pomocí naloží ten, který ji zneužije je jen jeho problem. je to stejné jako když obdaruješ chudého. je jen jeho problem ,že to prochlasta. ty jsi mu ty peníze dala v dobré víře, že je použije jinak než na chlast i když to víš.
ano, každé začátky jsou těžké, ale lepší je zapálit jen malou svíčku naž proklínat tmu nebo v ní žít.

totéž platí v duchu,
kdo ti dal právo rozhodovat o tom komu energii a lásku dᚠa komu ne. vžy ta energie stejně není tvoje, je ti jen " propůjčena" k tomu aby jsi ji užívala ve prospěch ostatních , protože jsi jedna ze všech lidí na této planetě. stejně jako tobě ta energi patří i těm ostatním, zlořády  nevyjímaje. bez ní bychom nemohli žít. opět platí , je lepší zapálit jednu duchovní svíčku u kohokoliv z tisíce, než nadavat, že to k ničemu není , nebo se schovávat za svý velký ego, že se nikomu nesmíme vměšovat do života.

Ten, kto mi dal život, intuíciu - a zároveň zodpovednos za to, ako s nimi oboma naložím. Druhá vec je, že sa práve potom budem aj zodpoveda za to, ako som s tým všetkým naložila... vo tom žádná. Ale tú zodpovednos nemôžem ja naloži na nikoho iného - a nemôžem ju ani prevzia na seba za nikoho iného yikes . (Možno s výnimkou malých detí a mentálne postihnutých, ale aj tam je to s otáznikom...)

když mᚠtu odvahu a sílu, můžeš některé věci převzít sama na sebe. proč ne ? ostatně zodpovídat se budeš i z toho, co jsi udělat mohla a neudělala. je to stejné .


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#28 17. 11. 2016 19:15

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

Judyna napsal(a):

No v nezlanosti ostatních lidí to asi nebude....Poopravit svůj pohled to chce. Vidíš to, co chceš vidět, co Ti nějak vyhovuje nebo si tím můžeš či potřebuješ něco omluvit....

no to asi ne . tvuj pohled na věc je přesně stejný jak píšeš. zkus  vidět věci které nechceš vidět. pak uvidíš víc .

Ano, je to tak. Proto jsem psala Selimě, že to mám stejně nebo možná podobně jak ona a mám (vidím)kolem sebe lidi takové, jaké mám. To Ty píšeš ve svém uvodním příspěvku něco jiného a to, co vidíš v lidech vysvětluješ jakousi nevědomostí. Ale je to Tvůj pohled, tak proč ne.

Navíc  - já symozřejmě vidím v lidech i jejich špatné stránky, ale důležité je, na co svůj pohled zaměříš. No a já ho raděj zaměřuju na to dobré.

Upravil(a) Judyna (17. 11. 2016 19:18)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#29 17. 11. 2016 19:31

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luďku, zase s tím začínáš? To už tady bylo. Ještě stále ti nedošlo, že tohle je věc, co nesmíš dělat? Nech ostatní lidi na pokoji. V duchu i v životě. A starej se sám o sebe.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#30 17. 11. 2016 19:43

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

...
Jsi jednička lomená jedničkou...
až na ty pravopisné chyby!...

                                        Petr Křička: Jedna lomená jednou


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#31 17. 11. 2016 20:37

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

lupina montana napsal(a):

.....že problémů je pořád stejný počet a tudíž je daleko chytřejší řešit svoje vlastní - protože ty bys měl znát z podstaty věci lépe, než problémy někoho jiného.

luděk napsal(a):

no to není tak docela pravda, protože i řešením cizích problemů můžeš  najít řešení těch vlastních. je iluzorní si myslet, že človět   v depresích mi nemůže nastínit vyřešení mého problemu. to je projev mého ega. který mě  válcuje . další projev ega je ten, že mě se to co stalo tomu kterýmu radím ,nemůže stát.

Tady mám pocit, že mluvíme já o voze a ty o koze.

lupina montana napsal(a):

Co mně se týče, ráda udělám pro lidi - pokud si řeknou, že to potřebujou, pokud budu vědět, co a proč potřebujou a pokud vyhodnotím, že mě nehodlají jen zneužívat ku svému většímu pohodlí.

luděk napsal(a):

pokud tě někdo využívá ke svýmu pohodlí a ty mu pomáháš, není to tvůj problem.

Ale to víš, že je, protože, jak říkají židi........

luděk napsal(a):

kdo ti dal právo rozhodovat o tom komu energii a lásku dᚠa komu ne. vžy ta energie stejně není tvoje, je ti jen " propůjčena" k tomu aby jsi ji užívala ve prospěch ostatních .

.....pámbu ti dal život do opatrování a tvým úkolem je, postarat se, aby byl žit co nejlépe.
Nepředpokládám, že by se tím myslelo "nakrm všechny, co se na tebe pověsí, až z tebe zbude jen prázdná schrána" to si fakt nemyslím.
Pokud ty ano, tak se prostě neshodneme.
Pokud své věci odsouvᚠa myslíš si, že je to ve prospěch druhých, pak tam se taky neshodneme.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#32 17. 11. 2016 23:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Judyna napsal(a):

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):


a jsou to skutečně ti, co chtějí něco pro lidi udělat, nebo si choděj poslechnout pěkný slova a maj to jen pro sebe aby jim samotným bylo fajn.

Nič si nechodia "poslechnout" - ani ja nechodím. Až na jednu jedinú výnimku, semináre havajského učenia, nechodím nikam počúva (a ani tam vlastne nechodím celkom počúva). Zarážajúce pre mňa práve je, že takýchto žudí stretávam aj v benžom živote, v pracovných záležitostiach, na kultúrnych podujatiach, ale občas aj len v mestskej doprave smile alebo u kamarátov na návšteve. Kedysi aj na Babi. stolt A žuďom, ktorí to majú sami pre seba, by som sa vyhla - zvyčajne sa to dá pozna na ich správaní, na vzahoch/nevzahoch, na ich práci... akí sú a prečo/pre koho takí sú.

Já tomu Seli věřím, že to tak mᚠ( asi i já to tak mám), ale možná je to tím, jakýma očima se na lidi díváš. Pokud mᚠdobrou vůli, tak v každém nejdeš něco dobrého. U někoho je to zřejmé na první pohled, u někoho to chce čas, než najdeš.
Takže ten, kdo tyto "dobré lidi" (dobro v lidech) nevidí, sám má problém. Řekla bych. Takže poopravit sám sebe (Luďku).

No, nejde len o to, že v každom sa asi dá vidie aj to dobré, aj to zlé - a je na nás, čo si vyberieme... Mne sa stalo, že v pracovnom rozhovore s istou osobou sme skončili pri tom, že nielen človek, ale každé miesto, každá krajina má svoju uru, energiu, svojho "ducha" - že Slovensko ju má dobrú, ale treba sa snaži to zachova... a to tvoria žudia. Po istom koncerte som sa dala do reči s hudobníkom, ktorý - keď som mu povedala, ako na mňa jeho hudba pôsobila a aké vízie som mala - mi prezradil, že je súfi a do tej hudby sa to premieta. A bavili sme sa o tom, ako nielen všetci žudia sú bratia a sestry, ale všetko navzájom je prepojené... Po jednej prednáške som sa šla porozpráva s prednášajúcim (jediná som sa s ním snažila hovori po francúzsky) a dostalo sa mi takých informácií, že som až poriadne nevedela, čo s nimi. 
Luďku, ja mám naopak dojem, že "žudí v duchu" pribúda, ale samozrejme, že prichádzajú aj skúšky, že sa aktivizuje aj druhá strana... lebo všetko sa zintenzívňuje a zrýchžuje.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#33 17. 11. 2016 23:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Luďku, mně zas přijde strašně podezřelá ta rétorika "dělat pro lidi". Víš, kohokoli jsem takhle slyšela mluvit/psát, dřív nebo později se ukázalo, že tím má spíš na mysli "vyřešte moje problémy".
Mojí dcerce bylo jedenáct, když tuto filosofickou otázku vyřešila velmi pregnantně: řekla, že problémů je pořád stejný počet a tudíž je daleko chytřejší řešit svoje vlastní - protože ty bys měl znát z podstaty věci lépe, než problémy někoho jiného.
Co mně se týče, ráda udělám pro lidi - pokud si řeknou, že to potřebujou, pokud budu vědět, co a proč potřebujou a pokud vyhodnotím, že mě nehodlají jen zneužívat ku svému většímu pohodlí.
A takových lidí i já znám většinu - řekla bych, že opačné typy bych spočítala na prstech ruky.
Dokonce kdysi kdosi dělal experiment - pokusná osoba měla 24 hodin a úkol - najít člověka, který jí odmítne pomoc v cizím městě. Hádej jak to dopadlo? Nakonec našla.....ale tý dřiny s tím!

že problémů je pořád stejný počet a tudíž je daleko chytřejší řešit svoje vlastní - protože ty bys měl znát z podstaty věci lépe, než problémy někoho jiného.

no to není tak docela pravda, protože i řešením cizích problemů můžeš  najít řešení těch vlastních. je iluzorní si myslet, že človět   v depresích mi nemůže nastínit vyřešení mého problemu. to je projev mého ega. který mě  válcuje . další projev ega je ten, že mě se to co stalo tomu kterýmu radím ,nemůže stát.

pokud tě někdo využívá ke svýmu pohodlí a ty mu pomáháš, není to tvůj problem.  pomož a neřeš. jak s tou pomocí naloží ten, který ji zneužije je jen jeho problem. je to stejné jako když obdaruješ chudého. je jen jeho problem ,že to prochlasta. ty jsi mu ty peníze dala v dobré víře, že je použije jinak než na chlast i když to víš.
ano, každé začátky jsou těžké, ale lepší je zapálit jen malou svíčku naž proklínat tmu nebo v ní žít.

totéž platí v duchu,
kdo ti dal právo rozhodovat o tom komu energii a lásku dᚠa komu ne. vžy ta energie stejně není tvoje, je ti jen " propůjčena" k tomu aby jsi ji užívala ve prospěch ostatních , protože jsi jedna ze všech lidí na této planetě. stejně jako tobě ta energi patří i těm ostatním, zlořády  nevyjímaje. bez ní bychom nemohli žít. opět platí , je lepší zapálit jednu duchovní svíčku u kohokoliv z tisíce, než nadavat, že to k ničemu není , nebo se schovávat za svý velký ego, že se nikomu nesmíme vměšovat do života.

Ten, kto mi dal život, intuíciu - a zároveň zodpovednos za to, ako s nimi oboma naložím. Druhá vec je, že sa práve potom budem aj zodpoveda za to, ako som s tým všetkým naložila... vo tom žádná. Ale tú zodpovednos nemôžem ja naloži na nikoho iného - a nemôžem ju ani prevzia na seba za nikoho iného yikes . (Možno s výnimkou malých detí a mentálne postihnutých, ale aj tam je to s otáznikom...)

když mᚠtu odvahu a sílu, můžeš některé věci převzít sama na sebe. proč ne ? ostatně zodpovídat se budeš i z toho, co jsi udělat mohla a neudělala. je to stejné .

Nejde o odvahu a silu, ale o REŠPEKTOVANIE druhého slobodného ducha. Nerešpektova svojich blížnych ako rovnocenných slobodných duchov je trestuhodné. dumbom Z toho, čo som neurobila, sa samozrejme zodpoveda budem a nevyvliekam sa z toho, ale tak, ako verím svojej intuícii, tak verím aj dohode dvoch duší/duchov, či treba alebo netreba pomôc. VŽDY je to záležitos dvoch bytostí a pokiaž sú rovnocenné, tak sa to nedá len tak odignorova.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#34 18. 11. 2016 0:02

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

Judyna napsal(a):

Selima napsal(a):


Nič si nechodia "poslechnout" - ani ja nechodím. Až na jednu jedinú výnimku, semináre havajského učenia, nechodím nikam počúva (a ani tam vlastne nechodím celkom počúva). Zarážajúce pre mňa práve je, že takýchto žudí stretávam aj v benžom živote, v pracovných záležitostiach, na kultúrnych podujatiach, ale občas aj len v mestskej doprave smile alebo u kamarátov na návšteve. Kedysi aj na Babi. stolt A žuďom, ktorí to majú sami pre seba, by som sa vyhla - zvyčajne sa to dá pozna na ich správaní, na vzahoch/nevzahoch, na ich práci... akí sú a prečo/pre koho takí sú.

Já tomu Seli věřím, že to tak mᚠ( asi i já to tak mám), ale možná je to tím, jakýma očima se na lidi díváš. Pokud mᚠdobrou vůli, tak v každém nejdeš něco dobrého. U někoho je to zřejmé na první pohled, u někoho to chce čas, než najdeš.
Takže ten, kdo tyto "dobré lidi" (dobro v lidech) nevidí, sám má problém. Řekla bych. Takže poopravit sám sebe (Luďku).

každý člověk na světě je v základě dobrý, jen neznalost věcí z něj dělá někdy lepšího a někdy horšího, někdy dobrého a někdy zlého, někdy zdravého a někdy nemocného.

Hodnoteniu dobrý/zlý sa u žudí už vôbec snažím vyhýba. Dobrá alebo zlá môže by reakcia, skutok, situácia... Človek je viac ako jedna reakcia, jedno slovo, jeden skutok... Ale áno, možno by sa dalo poveda, že každý "duch" je v zásade dobrý alebo čistý. Tak to je.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#35 18. 11. 2016 0:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Luďku, mně zas přijde strašně podezřelá ta rétorika "dělat pro lidi". Víš, kohokoli jsem takhle slyšela mluvit/psát, dřív nebo později se ukázalo, že tím má spíš na mysli "vyřešte moje problémy".
Mojí dcerce bylo jedenáct, když tuto filosofickou otázku vyřešila velmi pregnantně: řekla, že problémů je pořád stejný počet a tudíž je daleko chytřejší řešit svoje vlastní - protože ty bys měl znát z podstaty věci lépe, než problémy někoho jiného.
Co mně se týče, ráda udělám pro lidi - pokud si řeknou, že to potřebujou, pokud budu vědět, co a proč potřebujou a pokud vyhodnotím, že mě nehodlají jen zneužívat ku svému většímu pohodlí.
A takových lidí i já znám většinu - řekla bych, že opačné typy bych spočítala na prstech ruky.
Dokonce kdysi kdosi dělal experiment - pokusná osoba měla 24 hodin a úkol - najít člověka, který jí odmítne pomoc v cizím městě. Hádej jak to dopadlo? Nakonec našla.....ale tý dřiny s tím!

že problémů je pořád stejný počet a tudíž je daleko chytřejší řešit svoje vlastní - protože ty bys měl znát z podstaty věci lépe, než problémy někoho jiného.

no to není tak docela pravda, protože i řešením cizích problemů můžeš  najít řešení těch vlastních. je iluzorní si myslet, že človět   v depresích mi nemůže nastínit vyřešení mého problemu. to je projev mého ega. který mě  válcuje . další projev ega je ten, že mě se to co stalo tomu kterýmu radím ,nemůže stát.

pokud tě někdo využívá ke svýmu pohodlí a ty mu pomáháš, není to tvůj problem.  pomož a neřeš. jak s tou pomocí naloží ten, který ji zneužije je jen jeho problem. je to stejné jako když obdaruješ chudého. je jen jeho problem ,že to prochlasta. ty jsi mu ty peníze dala v dobré víře, že je použije jinak než na chlast i když to víš.
ano, každé začátky jsou těžké, ale lepší je zapálit jen malou svíčku naž proklínat tmu nebo v ní žít.

totéž platí v duchu,
kdo ti dal právo rozhodovat o tom komu energii a lásku dᚠa komu ne. vžy ta energie stejně není tvoje, je ti jen " propůjčena" k tomu aby jsi ji užívala ve prospěch ostatních , protože jsi jedna ze všech lidí na této planetě. stejně jako tobě ta energi patří i těm ostatním, zlořády  nevyjímaje. bez ní bychom nemohli žít. opět platí , je lepší zapálit jednu duchovní svíčku u kohokoliv z tisíce, než nadavat, že to k ničemu není , nebo se schovávat za svý velký ego, že se nikomu nesmíme vměšovat do života.

Môj problém to začína by, keď už nemám dos energie/sily/časi pre seba a blízkych, ale mám ho ma stále dos pre niekoho, kto ho využíva?

jojo, někdy je potřeba i tak.

Ale čo keď práve tým tomu človeku škodím - lebo sa nikdy nenaučí kráča sám, ale bude sa len opiera o mňa? A čo potom, keď spadnem aj ja? wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#36 18. 11. 2016 13:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

proč by někdo přednášel o věcech které  nežije ? to nejde.
Jak to, že ne? Stačí se rozhlídnout a poslouchat - budeš zírat, co všechno kdo "přednáší" a co "žje"... kázat vodu a pít víno se tomu říká... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
každý člověk na světě je v základě dobrý, jen neznalost věcí z něj dělá někdy lepšího a někdy horšího, někdy dobrého a někdy zlého, někdy zdravého a někdy nemocného
To je dobrá teorie, tohle... už jsi s tím zkoušel uspět na některým z "ošklivějších" oddělení nejbližšího špitálu třeba?
jojo, někdy je potřeba i tak
Má to znamenat, že (jak píše Sel) "keď už nemám dos energie/sily/časi pre seba a blízkych", mám se klidně pálit z obou konců, dokud nevyhořím, protože "ta energi patří i těm ostatním, zlořády  nevyjímaje"? Aneb "zlořádi" mají přede mnou přednost?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#37 20. 11. 2016 13:49

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Eva. napsal(a):

luďku, zase s tím začínáš? To už tady bylo. Ještě stále ti nedošlo, že tohle je věc, co nesmíš dělat? Nech ostatní lidi na pokoji. V duchu i v životě. A starej se sám o sebe.

hezkej alibismus. já nic já muzikant. podle toho to taky na zemi mezi lidma vypadá....
myslím si, že nemᚠtak docela pravdu.  ostatně historie lidstva se poříd opakuje a propisuje se vlastně z ducha člověka do realného života na zemi . všechna hruzy za posledních 100 let byly proto, že nikdo nebyl schopen to změnit . lidi nebyli schopni v duchu přemoci tu menšinu, která dělala nepřístojnosti a zlo . pak to už šlo na ostří nože. když to nezměníme, bude to tu zase.

Upravil(a) luděk (20. 11. 2016 13:58)


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#38 20. 11. 2016 13:53

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):

Selima napsal(a):


Môj problém to začína by, keď už nemám dos energie/sily/časi pre seba a blízkych, ale mám ho ma stále dos pre niekoho, kto ho využíva?

jojo, někdy je potřeba i tak.

Ale čo keď práve tým tomu človeku škodím - lebo sa nikdy nenaučí kráča sám, ale bude sa len opiera o mňa? A čo potom, keď spadnem aj ja? wink

ale notak, tady se pořád diskutuje o tom, jestli někomu škodíme. vždy se obrací věci spojené se snahou řešit zlo na svobodu ducha a škodění. tak zrušme školy, protože nutit někoho tam chodit je nedobrovolný, zrušme rodinné tradice, protože to je přece vnucování, zrušme to všechno a vra'tme se na stromy. pak nám bude fajn, budeme svobodní. ale blbí.
žiješ v ulitě hodnot škodit nebo neškodit místo toho co by mělo být - pomoci.


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#39 20. 11. 2016 14:04

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

helena napsal(a):

proč by někdo přednášel o věcech které  nežije ? to nejde.
Jak to, že ne? Stačí se rozhlídnout a poslouchat - budeš zírat, co všechno kdo "přednáší" a co "žje"... kázat vodu a pít víno se tomu říká... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
každý člověk na světě je v základě dobrý, jen neznalost věcí z něj dělá někdy lepšího a někdy horšího, někdy dobrého a někdy zlého, někdy zdravého a někdy nemocného
To je dobrá teorie, tohle... už jsi s tím zkoušel uspět na některým z "ošklivějších" oddělení nejbližšího špitálu třeba?
jojo, někdy je potřeba i tak
Má to znamenat, že (jak píše Sel) "keď už nemám dos energie/sily/časi pre seba a blízkych", mám se klidně pálit z obou konců, dokud nevyhořím, protože "ta energi patří i těm ostatním, zlořády  nevyjímaje"? Aneb "zlořádi" mají přede mnou přednost?

To je dobrá teorie, tohle... už jsi s tím zkoušel uspět na některým z "ošklivějších" oddělení nejbližšího špitálu třeba?

tento názor sdílí všichni jogíni na seancích . asi na tom bude něco pravdy....

Má to znamenat, že (jak píše Sel) "keď už nemám dos energie/sily/časi pre seba a blízkych", mám se klidně pálit z obou konců, dokud nevyhořím, protože "ta energi patří i těm ostatním, zlořády  nevyjímaje"? Aneb "zlořádi" mají přede mnou přednost?

jo , když si uvědomíš , že jsme si v duchu všichni rovni.


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#40 20. 11. 2016 14:23

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

všechna hruzy za posledních 100 let byly proto, že nikdo nebyl schopen to změnit . lidi nebyli schopni v duchu přemoci tu menšinu, která dělala nepřístojnosti a zlo . pak to už šlo na ostří nože. když to nezměníme, bude to tu zase.

MENŠINU?? Ty si fakt myslíš, že za nacismem/fašismem/komunismem/maoismem a všemi ostatními -ismy stála MENŠINA?
Ta menšina, jak ty říkáš, pouze konala - když za něčím skutečně stojí menšina, tak se to prostě nestane.
Njn. Já bych ti to vyložila z hlediska astrologie - ale to by asi bylo k ničemu, žejo?
Jen si nalistuj Jungovu přednášku tuším v Brightonu, z roku (tuším) 1928 - je tam ten slavný citát o "plavé bestii, která se zmítá ve spánku".
A to v Německu nežil, moc tam nejezdil a měl jen pár německých pacošů.
To, o čem mluvíš ty, tedy duch - to je jen vrcholek, špička ledovce; jistě chvályhodný cíl, jistě důležitá část a jistě bod, kam všichni směřujeme.....my tu mluvíme o celém ledovci.
O duši světa v celé její nádheře a hrůznosti.
Mám kamarádku: kdysi žila mnoho životů jako svatý muž. Jak bys ty řekl - v duchu.
Dospěla tak daleko, že když rozhovor - tak s božím sovem, když láska - pouze vesmírná, atakdále. Dospěla tak daleko ve své svatosti, že veškeré hemžení a pachtění v prachu této Země se jí/mu jevilo nedůležité, nepodstatné a hloupé, ostatní člověky a člověčice chápal/a pouze jako nutný zdroj materiálního zabezpečení, bez kterého se bohužel prozatím nedokázala obejít a v zásadě jimi pohrdala.......jak ti asi už dochází, na nirvánu to zdaleka nebylo lol
Vrátila se hezky pokorně, protože je to moudrá duše a ví, že se dobře a důkladně naučila jedno. JEN jedno.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#41 20. 11. 2016 14:25

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

helena napsal(a):

Má to znamenat, že (jak píše Sel) "keď už nemám dos energie/sily/časi pre seba a blízkych", mám se klidně pálit z obou konců, dokud nevyhořím, protože "ta energi patří i těm ostatním, zlořády  nevyjímaje"? Aneb "zlořádi" mají přede mnou přednost?

jo , když si uvědomíš , že jsme si v duchu všichni rovni.

Jinými slovy - zlořádi nemají přednost.
Jme-li si rovni, pak jsme si rovni.....a ne že je někdo rovnější.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#42 20. 11. 2016 14:34

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

tento názor sdílí všichni jogíni na seancích . asi na tom bude něco pravdy....
S pravděpodobností hraničící s jistotou lze předpokládat, že "všichni jogíni na seancích" nejsou současně rodiči nevyléčitelně nemocných dětí, že...
jo , když si uvědomíš , že jsme si v duchu všichni rovni.
Můžeš mi prosím srozumitelně vysvětlit rozpor mezi předností zlořádů a rovností všech?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#43 20. 11. 2016 17:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

Eva. napsal(a):

luďku, zase s tím začínáš? To už tady bylo. Ještě stále ti nedošlo, že tohle je věc, co nesmíš dělat? Nech ostatní lidi na pokoji. V duchu i v životě. A starej se sám o sebe.

hezkej alibismus. já nic já muzikant. podle toho to taky na zemi mezi lidma vypadá....
myslím si, že nemᚠtak docela pravdu.  ostatně historie lidstva se poříd opakuje a propisuje se vlastně z ducha člověka do realného života na zemi . všechna hruzy za posledních 100 let byly proto, že nikdo nebyl schopen to změnit . lidi nebyli schopni v duchu přemoci tu menšinu, která dělala nepřístojnosti a zlo . pak to už šlo na ostří nože. když to nezměníme, bude to tu zase.

To mᚠpravdu, ale nejako miešaš hrušká s jablkami - žudia určite nemajú za úlohu MENI DRUHÝCH źUDÍ hmm , ale jedine a iba SVOJ VLASTNÝ život, prípadne jeho okolnosti (politikov v štáte, na regionálnej alebo miestnej úrovni), dobrovožníči tam, kde sú požiadaní, prípadne na opýtanie šíri svoje myšlienky... a meditova/modli sa/vysiela myšlienky.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#44 20. 11. 2016 17:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):

jojo, někdy je potřeba i tak.

Ale čo keď práve tým tomu človeku škodím - lebo sa nikdy nenaučí kráča sám, ale bude sa len opiera o mňa? A čo potom, keď spadnem aj ja? wink

ale notak, tady se pořád diskutuje o tom, jestli někomu škodíme. vždy se obrací věci spojené se snahou řešit zlo na svobodu ducha a škodění. tak zrušme školy, protože nutit někoho tam chodit je nedobrovolný, zrušme rodinné tradice, protože to je přece vnucování, zrušme to všechno a vra'tme se na stromy. pak nám bude fajn, budeme svobodní. ale blbí.
žiješ v ulitě hodnot škodit nebo neškodit místo toho co by mělo být - pomoci.

Školy dnešného typu by som zrušila hneď (a nahradila ich inými wink ), rodinné tradície sa dajú zmeni, nie je to nič raz dané a nemenné (a v niektorých rodinách priam žiadúce stolt).  U mňa slobodný nerovná sa blbý a nemyslím si, že by sa múdros merala schopnosou a ochotou prijíma Luďkove idey. yikes Ale táto západná civilizácia je bohužiaž postavená na podriadení, hierarchiách a nejakom ...cháte (či už matriarcháte alebo patriarcháte) - a pozri, kam ju to doviedlo, takže nemyslím, že by jej prospelo ďalšie usmerňovanie a "naprávanie" jedných druhými.

Upravil(a) Selima (20. 11. 2016 17:26)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#45 20. 11. 2016 17:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Luďku, my svaja máme hlavne úplne inak zadefinovanú pomoc... Ja za pomoc považujem urobenie toho, o čom som požiadaná - kžudne aj nepriamo, ale pomerne zretežne - pričom TY považuješ za pomoc to, čo sa TEBE zdá ako dobré pre druhého (bez ohžadu na to, či sa mu to páči, alebo nie)... Ja to volám manipulácia a "páchanie dobra". stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#46 20. 11. 2016 17:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

luděk napsal(a):

helena napsal(a):

proč by někdo přednášel o věcech které  nežije ? to nejde.
Jak to, že ne? Stačí se rozhlídnout a poslouchat - budeš zírat, co všechno kdo "přednáší" a co "žje"... kázat vodu a pít víno se tomu říká... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
každý člověk na světě je v základě dobrý, jen neznalost věcí z něj dělá někdy lepšího a někdy horšího, někdy dobrého a někdy zlého, někdy zdravého a někdy nemocného
To je dobrá teorie, tohle... už jsi s tím zkoušel uspět na některým z "ošklivějších" oddělení nejbližšího špitálu třeba?
jojo, někdy je potřeba i tak
Má to znamenat, že (jak píše Sel) "keď už nemám dos energie/sily/časi pre seba a blízkych", mám se klidně pálit z obou konců, dokud nevyhořím, protože "ta energi patří i těm ostatním, zlořády  nevyjímaje"? Aneb "zlořádi" mají přede mnou přednost?

To je dobrá teorie, tohle... už jsi s tím zkoušel uspět na některým z "ošklivějších" oddělení nejbližšího špitálu třeba?

tento názor sdílí všichni jogíni na seancích . asi na tom bude něco pravdy....

Má to znamenat, že (jak píše Sel) "keď už nemám dos energie/sily/časi pre seba a blízkych", mám se klidně pálit z obou konců, dokud nevyhořím, protože "ta energi patří i těm ostatním, zlořády  nevyjímaje"? Aneb "zlořádi" mají přede mnou přednost?

jo , když si uvědomíš , že jsme si v duchu všichni rovni.

Ale ty im pomáhaš - či si to pripustíš, alebo nie, v našej 3D realite, a nie len "v duchu". A napríklad Hitlerovi ja odmietam pomáham čo len  v duchu - povedzme transportova židov a podobne. A som presvedčená, že o pomoc, akú by som mu chcela a mohla da ja, pre zmenu ON nestojí. stolt To je ten problém.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#47 20. 11. 2016 17:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Alebo inak povedané: ani keby si pos... rozkrájal, nemôže pomôc všetkým, takže vybera si musíš tak či onak (aj odhodlaný pomáha do sebazničenia). A rozpor medzi nami dvoma sa dostaví vo chvíli, keď sa vyberá, komu a AKO pomáha. Ja zásane radšje (resp. už len výlučne) pomáham tým, ktorí o to stoja a ktorí majú o tej pomoci rovnaké predstavy ako ja. Keď sú predstavy v rozpore, idem "o dúm dál", aby sme obaja mali šancu nájs toho človeka, ktorý má rovnakú predstavu ako my sami... a potom nastane raj na zemi. A ešte si aj kontrolujem MIERU alebo ROZSAH pomoci, aby jej nebolo priveža a aby neškodila skôr ako pomáhala... wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#48 21. 11. 2016 16:06

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

helena napsal(a):

tento názor sdílí všichni jogíni na seancích . asi na tom bude něco pravdy....
S pravděpodobností hraničící s jistotou lze předpokládat, že "všichni jogíni na seancích" nejsou současně rodiči nevyléčitelně nemocných dětí, že...
jo , když si uvědomíš , že jsme si v duchu všichni rovni.
Můžeš mi prosím srozumitelně vysvětlit rozpor mezi předností zlořádů a rovností všech?

žádný není, jako bytosti jsme si v duchu rovni, jen ti zlořádi  potřebujou naplnit čistou silou víc než ti spravedliví. protože to je zákon.


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#49 21. 11. 2016 16:09

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Selima napsal(a):

Alebo inak povedané: ani keby si pos... rozkrájal, nemôže pomôc všetkým, takže vybera si musíš tak či onak (aj odhodlaný pomáha do sebazničenia). A rozpor medzi nami dvoma sa dostaví vo chvíli, keď sa vyberá, komu a AKO pomáha. Ja zásane radšje (resp. už len výlučne) pomáham tým, ktorí o to stoja a ktorí majú o tej pomoci rovnaké predstavy ako ja. Keď sú predstavy v rozpore, idem "o dúm dál", aby sme obaja mali šancu nájs toho človeka, ktorý má rovnakú predstavu ako my sami... a potom nastane raj na zemi. A ešte si aj kontrolujem MIERU alebo ROZSAH pomoci, aby jej nebolo priveža a aby neškodila skôr ako pomáhala... wink

ano, to je pravda co píšeš.  ale když vyzář횠 dobrotu mezi lidi , lidé si tu sílu rozeberou podle svého. když někdo odmítne tak odmítne. nic se neděje. ale je to vše v duchu na základě duchovích pravidel. ty jen dávᚠsílu . nic víc.


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 

#50 21. 11. 2016 16:14

luděk
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 1089

Re: všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?

Selima napsal(a):

luděk napsal(a):

helena napsal(a):

proč by někdo přednášel o věcech které  nežije ? to nejde.
Jak to, že ne? Stačí se rozhlídnout a poslouchat - budeš zírat, co všechno kdo "přednáší" a co "žje"... kázat vodu a pít víno se tomu říká... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
každý člověk na světě je v základě dobrý, jen neznalost věcí z něj dělá někdy lepšího a někdy horšího, někdy dobrého a někdy zlého, někdy zdravého a někdy nemocného
To je dobrá teorie, tohle... už jsi s tím zkoušel uspět na některým z "ošklivějších" oddělení nejbližšího špitálu třeba?
jojo, někdy je potřeba i tak
Má to znamenat, že (jak píše Sel) "keď už nemám dos energie/sily/časi pre seba a blízkych", mám se klidně pálit z obou konců, dokud nevyhořím, protože "ta energi patří i těm ostatním, zlořády  nevyjímaje"? Aneb "zlořádi" mají přede mnou přednost?

To je dobrá teorie, tohle... už jsi s tím zkoušel uspět na některým z "ošklivějších" oddělení nejbližšího špitálu třeba?

tento názor sdílí všichni jogíni na seancích . asi na tom bude něco pravdy....

Má to znamenat, že (jak píše Sel) "keď už nemám dos energie/sily/časi pre seba a blízkych", mám se klidně pálit z obou konců, dokud nevyhořím, protože "ta energi patří i těm ostatním, zlořády  nevyjímaje"? Aneb "zlořádi" mají přede mnou přednost?

jo , když si uvědomíš , že jsme si v duchu všichni rovni.

Ale ty im pomáhaš - či si to pripustíš, alebo nie, v našej 3D realite, a nie len "v duchu". A napríklad Hitlerovi ja odmietam pomáham čo len  v duchu - povedzme transportova židov a podobne. A som presvedčená, že o pomoc, akú by som mu chcela a mohla da ja, pre zmenu ON nestojí. stolt To je ten problém.

a to je pravě tvuj problem, že to nejsi schopna přijmout.  že i hitler je jeden z nás, narodil se a přišel z božské oblasti jako všichni ostatní.


s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Duchovní
  •  » všichni máme dar ducha , tak proč jej nepoužíváme ?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů