Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 14. 3. 2006 17:10

Haňule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 3874

zjisteni postizeneho ditete

Ahoj holky, oteviram toto tema jen tak ze zvedavosti. V kolikatem tydnu se da prijit na to, ze cekate postizene dite? Slysela jsem, ze je to az tak kolem dvacateho tydne. Ted jsem o tom cetla nejaky clanek a prijde mi to dost silene, ze se to zjisti az v patem mesici. To musi byt pak strasne se rozhodnout. (Podotykam, ze nikoho za to neodsuzuji, ja sama nevim, co bych delala).


http://lilypie.com/pic/090314/hTx6.jpghttp://b3.lilypie.com/OclOp1/.png
24. mesic:  11,2 kg  88 cm, 27.mesic 12 kg  93 cm
http://lilypie.com/pic/2009/11/23/ltiW.jpghttp://lb1f.lilypie.com/J484p1.png

Není tady

 

#2 14. 3. 2006 17:13

Haňule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 3874

Re: zjisteni postizeneho ditete

Jinak omlouvam se tehulkam, nechci je privadet na chmurne myslenky a sama bych se tech chmurnych myslenek taky mela zbavit a nemyslet na nejhorsi


http://lilypie.com/pic/090314/hTx6.jpghttp://b3.lilypie.com/OclOp1/.png
24. mesic:  11,2 kg  88 cm, 27.mesic 12 kg  93 cm
http://lilypie.com/pic/2009/11/23/ltiW.jpghttp://lb1f.lilypie.com/J484p1.png

Není tady

 

#3 14. 3. 2006 17:18

madlička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2006
Příspěvky: 3537

Re: zjisteni postizeneho ditete

smile

Upravil(a) madlička (16. 12. 2009 17:18)

Není tady

 

#4 14. 3. 2006 17:21

Marilyn
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 119

Re: zjisteni postizeneho ditete

Haňule napsal(a):

Ahoj holky, oteviram toto tema jen tak ze zvedavosti. V kolikatem tydnu se da prijit na to, ze cekate postizene dite? Slysela jsem, ze je to az tak kolem dvacateho tydne. Ted jsem o tom cetla nejaky clanek a prijde mi to dost silene, ze se to zjisti az v patem mesici. To musi byt pak strasne se rozhodnout. (Podotykam, ze nikoho za to neodsuzuji, ja sama nevim, co bych delala).

Myslím, že je to opravdu až někdy v pátém měsíci...

Sestra mého přítele čekala třetí dítě a myslím, že cca v pátém měsíci jí řekli, že dítě bude postižené, také se tehdy s manželem rozhodovali, jestli si ho nechají nebo ne, nakonec si ho nechali, je to holčička a podle všeho je v pořádku... (teď je jí něco přes rok). První měsíce po porodu sice testy dítěte vykazovaly nějaké abnormality, ale nakonec se opravdu nic nepotvrdilo... (už si přesně nepamatuji o jakou vadu se jednalo, vím jenom, že kdyby tu vadu to dítě skutečně mělo, tak by celý život muselo držet nějakou diety, při jejím porišení by došlo k poškození mozku).

Kolegyni v práci se stalo něco podobného - řekli jí to snad až v 6. měsíci, ale ta se rozhodla, že to riziko nepodstoupí, takže jí přerušili těhotenství...

Musí to být těžké rozhodnutí, sama nevím, jak bych se v takové situaci rozhodovala...

Není tady

 

#5 14. 3. 2006 17:33

Haňule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 3874

Re: zjisteni postizeneho ditete

ja taky nevim, co bych delala,hlavne si ani nedokazu predstavit to preruseni v takovem stadiu, holky tak nejak premyslim, jestli se na to zeptat, ale pokud je to blbe, tak neodpovidejte, ale vite nekdo jak se takove preruseni az v 5 mesici dela? Nemyslim detaily, jen si to vubec neumim predstavit. ja se fakt omlouvam, pred tim nez jsem otehotnela, jsem si tohle nepripoustela, ale ted po te revizi proste vim, ze se muze stat vsechno a nechci takove veci zjistovat az budu zase tehotna, to by me mohlo stresovat a rada bych o tom neco vedela.


http://lilypie.com/pic/090314/hTx6.jpghttp://b3.lilypie.com/OclOp1/.png
24. mesic:  11,2 kg  88 cm, 27.mesic 12 kg  93 cm
http://lilypie.com/pic/2009/11/23/ltiW.jpghttp://lb1f.lilypie.com/J484p1.png

Není tady

 

#6 14. 3. 2006 17:46

madlička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2006
Příspěvky: 3537

Re: zjisteni postizeneho ditete

smile

Upravil(a) madlička (16. 12. 2009 17:25)

Není tady

 

#7 14. 3. 2006 17:53

Haňule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 3874

Re: zjisteni postizeneho ditete

No ja jsem si to myslela, ze to tak je, ze to musis porodit, no konec cernych myslenek nebo to jeste privolam.


http://lilypie.com/pic/090314/hTx6.jpghttp://b3.lilypie.com/OclOp1/.png
24. mesic:  11,2 kg  88 cm, 27.mesic 12 kg  93 cm
http://lilypie.com/pic/2009/11/23/ltiW.jpghttp://lb1f.lilypie.com/J484p1.png

Není tady

 

#8 14. 3. 2006 17:57

madlička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2006
Příspěvky: 3537

Re: zjisteni postizeneho ditete

smile

Upravil(a) madlička (16. 12. 2009 17:26)

Není tady

 

#9 14. 3. 2006 18:03

Haňule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 3874

Re: zjisteni postizeneho ditete

Ja vim madlicko, tim se taky uklidnuju, ze ted ten samovolny potrat co mam za sebou byl zpusobeny tim, ze to bylo spatne. Aspon dr. jinou pricinu nenasel. verim zatim, ze priste bude vse ok


http://lilypie.com/pic/090314/hTx6.jpghttp://b3.lilypie.com/OclOp1/.png
24. mesic:  11,2 kg  88 cm, 27.mesic 12 kg  93 cm
http://lilypie.com/pic/2009/11/23/ltiW.jpghttp://lb1f.lilypie.com/J484p1.png

Není tady

 

#10 14. 3. 2006 18:24

madlička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2006
Příspěvky: 3537

Re: zjisteni postizeneho ditete

smile

Upravil(a) madlička (16. 12. 2009 17:26)

Není tady

 

#11 14. 3. 2006 20:22

Miškaa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 3. 2006
Příspěvky: 1044

Re: zjisteni postizeneho ditete

Moji kamarádce zjistili Edwardsonuv syndrom nekdy az kolem 30tt. Tehotenstvi uz se nedalo prerusit, miminko musela donosit a zrovna dnes ji vyvolavali porod. Je ve 38tt. Naposledy psala rano sms,ze dostala provokacku,tak cekam. Rekli ji, ze miminko je natolik "poskozene", ze nebude schopno dalsiho zivota. Ovsem muze se stat,ze bude zit i pul roku:-((((


Usmívejte se, život je sranda
http://lilypie.com/pic/080912/C19K.jpghttp://b3.lilypie.com/rwezp2/.png

Není tady

 

#12 14. 3. 2006 20:33

Romana
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3887
Web

Re: zjisteni postizeneho ditete

Misko a neni to nahodou Kacenka, ktera psala prispevek "Spatna funkce ledviny" ? Ted jak jsi o tom psala, tak jsem si na ni vzpomela. Chudinka, to ji vubec nezavidim, to je strasne.


http://lbyf.lilypie.com/Eezvp1.png                             
                                12.12.2005 (2,8 kg/48 cm)
http://lb3f.lilypie.com/TiI7p1.png
                                13.1.2009 (4,1 kg/52 cm)

Není tady

 

#13 14. 3. 2006 20:35

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: zjisteni postizeneho ditete

Miškaa napsal(a):

Moji kamarádce zjistili Edwardsonuv syndrom nekdy az kolem 30tt. Tehotenstvi uz se nedalo prerusit, miminko musela donosit a zrovna dnes ji vyvolavali porod. Je ve 38tt. Naposledy psala rano sms,ze dostala provokacku,tak cekam. Rekli ji, ze miminko je natolik "poskozene", ze nebude schopno dalsiho zivota. Ovsem muze se stat,ze bude zit i pul roku:-((((

Miškoo, nebyla to Kaca (Kačka), která tady před měsícem tento problém rozebírala ? Nejdřív zjistili u miminka - holčičky nemocné ledviny a menší velikost a následně těžké poškození a genetika poté ukázala, o co se vlastně jedná..  Moc smutný případ grater

Není tady

 

#14 14. 3. 2006 20:42

Miškaa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 3. 2006
Příspěvky: 1044

Re: zjisteni postizeneho ditete

JJ je to Kačenka. Holky ted mi prisla od ni zprava. Rvu tady jak jelito. Porodila v 16,00, epidural nestihli,ani ji nestrihli. Narodil se chlapecek Filipek 1,80...bojuje v inkubatoru a Kacka psala, ze je moc krasny :-(
Uz snad neni ani pravda to,jak jsem s ni sedela v pizzerii a planovala jak budeme spolu jezdit s kocarkem. Je to ta nejlepsi holka co znam...uff


Usmívejte se, život je sranda
http://lilypie.com/pic/080912/C19K.jpghttp://b3.lilypie.com/rwezp2/.png

Není tady

 

#15 14. 3. 2006 20:45

Romana
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3887
Web

Re: zjisteni postizeneho ditete

Misko, ale ona psala o holcicce Terince, takze nakonec Filipek po tatinkovi...... Moc bych ji prala, aby to dopadlo nejak dobre a chlapecek to zvladl, ale ta diagnoza je asi dana, ze? Kazdopadne ji pozdravuj, ze na ni myslime a prejeme hodne sil.


http://lbyf.lilypie.com/Eezvp1.png                             
                                12.12.2005 (2,8 kg/48 cm)
http://lb3f.lilypie.com/TiI7p1.png
                                13.1.2009 (4,1 kg/52 cm)

Není tady

 

#16 14. 3. 2006 20:47

Miškaa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 3. 2006
Příspěvky: 1044

Re: zjisteni postizeneho ditete

Romana napsal(a):

Misko, ale ona psala o holcicce Terince, takze nakonec Filipek po tatinkovi...... Moc bych ji prala, aby to dopadlo nejak dobre a chlapecek to zvladl, ale ta diagnoza je asi dana, ze? Kazdopadne ji pozdravuj, ze na ni myslime a prejeme hodne sil.

Mela to byt Terezka, jenze pak jim ve finale rekli,ze to bude ASI chlapecek:-(((  Vubec nevim jak ty holčine pomoct...slova jsou na prdlačky.


Usmívejte se, život je sranda
http://lilypie.com/pic/080912/C19K.jpghttp://b3.lilypie.com/rwezp2/.png

Není tady

 

#17 14. 3. 2006 20:54

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: zjisteni postizeneho ditete

Kačenka musí být hrozně statečná. Nejdřív zažije šok zjištěním, že její miminko nebude moct vyrůst, teď ho porodila, vidí ho, může se ho dotýkat a hladit a přitom vědět, že je otázka několika dnů, možná týdnů, kdy maličký zemře..  Tohle je určitě nejčernější můra všech nastávajících maminek a vyplní-li se, žádná slova útěchy nejsou dostatečně silná, aby zmírnily tu obrovskou bolest.
Miškoo, pozdravuj od nás Kačenku a že v duchu jsme s ní i s maličkým Filípkem. Ať už se na ní sluníčko a život jen a jen usmívá ..hjarta

Není tady

 

#18 14. 3. 2006 20:59

Romana
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3887
Web

Re: zjisteni postizeneho ditete

Ted to bude nejakou dobu bolet a bude to tezke, ale psala, ze ma vedle sebe pritele, ktery ji podrzi, tak snad to nejak zvladnou. Ach jo, slova jsou vazne k nicemu.............


http://lbyf.lilypie.com/Eezvp1.png                             
                                12.12.2005 (2,8 kg/48 cm)
http://lb3f.lilypie.com/TiI7p1.png
                                13.1.2009 (4,1 kg/52 cm)

Není tady

 

#19 14. 3. 2006 21:35

Misha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2846

Re: zjisteni postizeneho ditete

Bože! Hrozně bych jí přála zázrak! grater


http://lbyf.lilypie.com/TikiPic.php/FPcAl2n.jpghttp://lbyf.lilypie.com/FPcAp1.png
         1. rok Veru              Další roky Veru

Není tady

 

#20 14. 3. 2006 21:44

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: zjisteni postizeneho ditete

Miško hodně jsem to tu s Kačkou probírala, moc jí pozdravuj a řekni jí že na ní moc myslim a pořád jsem přesvědčená že je to ta nejstatečnější holka co "znám"

Není tady

 

#21 14. 3. 2006 22:06

Miškaa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 3. 2006
Příspěvky: 1044

Re: zjisteni postizeneho ditete

HOLČIČKY VŠECHNO JÍ VYŘÍDÍM,SNAD JI TO DODÁ TROCHU SIL...neutral


Usmívejte se, život je sranda
http://lilypie.com/pic/080912/C19K.jpghttp://b3.lilypie.com/rwezp2/.png

Není tady

 

#22 14. 3. 2006 22:11

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: zjisteni postizeneho ditete

Miškaa napsal(a):

HOLČIČKY VŠECHNO JÍ VYŘÍDÍM,SNAD JI TO DODÁ TROCHU SIL...neutral

taky na ni budu moc myslet a držet pěstičky, zázraky se přece nedějí jen ve filmech ...


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#23 14. 3. 2006 22:19

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: zjisteni postizeneho ditete

Holky, to je moc smutné. Zas to dobré na tom je to, že se s maličkým můžou aspoň rozloučit a dokud žije, dát mu všechnu lásku.... přeju a posílám hodně síly!!!!

ještě se chci vrátit k původní otázce Haňulky - dá se to zjistit i dřív, ale musí se to tam hledat. Jak jsem psala v diskuzi "genetika", mám slíbený důkladný utz mezi 11.-14.tt, kdy budou hledat u miminka nějaké změny, které by mohly znamenat postižení. ale pravda je, že to není standartní, ale spíš nadstandartní péče.... také se to podezření zjišťuje zhruba v 15tt z krve, ale je to velice nepřesné a většina pozitivních skríningů končí naprosto zdravým miminkem - naštěstí....

Není tady

 

#24 15. 3. 2006 7:14

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: zjisteni postizeneho ditete

Pracuji v zařízení pro mentálně postižené a obdivuji ty rodiče, kteří si vzali dítě do péče a starají se o něj každý den.  I já bych chtěla již mít díte, ale to co občas v práci vidím, mi někdy nažene velký strach.
Vím,že pro tu paní Kačku o které píšete to musí být moc těžké, ale bude to tak lepší, když dítě přestane bojovat. Musí si uvědomit, že takovému dítěti musí obětovat naprosto celý život a ne jen do osmnáctého věku, ale napořád.

Není tady

 

#25 15. 3. 2006 9:52

Kamčitka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: FM
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2601

Re: zjisteni postizeneho ditete

To je tuším ta diskuse, četla jsem ji předevčírem a měla jsem oči v slzách.................
http://www.emimino.cz/modules.php?name= … amp;t=7843

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů