|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Ahoj holky, oteviram toto tema jen tak ze zvedavosti. V kolikatem tydnu se da prijit na to, ze cekate postizene dite? Slysela jsem, ze je to az tak kolem dvacateho tydne. Ted jsem o tom cetla nejaky clanek a prijde mi to dost silene, ze se to zjisti az v patem mesici. To musi byt pak strasne se rozhodnout. (Podotykam, ze nikoho za to neodsuzuji, ja sama nevim, co bych delala).
Není tady
Jinak omlouvam se tehulkam, nechci je privadet na chmurne myslenky a sama bych se tech chmurnych myslenek taky mela zbavit a nemyslet na nejhorsi
Není tady


Upravil(a) madlička (16. 12. 2009 17:18)
Není tady
Haňule napsal(a):
Ahoj holky, oteviram toto tema jen tak ze zvedavosti. V kolikatem tydnu se da prijit na to, ze cekate postizene dite? Slysela jsem, ze je to az tak kolem dvacateho tydne. Ted jsem o tom cetla nejaky clanek a prijde mi to dost silene, ze se to zjisti az v patem mesici. To musi byt pak strasne se rozhodnout. (Podotykam, ze nikoho za to neodsuzuji, ja sama nevim, co bych delala).
Myslím, že je to opravdu až někdy v pátém měsíci...
Sestra mého přítele čekala třetí dítě a myslím, že cca v pátém měsíci jí řekli, že dítě bude postižené, také se tehdy s manželem rozhodovali, jestli si ho nechají nebo ne, nakonec si ho nechali, je to holčička a podle všeho je v pořádku... (teď je jí něco přes rok). První měsíce po porodu sice testy dítěte vykazovaly nějaké abnormality, ale nakonec se opravdu nic nepotvrdilo... (už si přesně nepamatuji o jakou vadu se jednalo, vím jenom, že kdyby tu vadu to dítě skutečně mělo, tak by celý život muselo držet nějakou diety, při jejím porišení by došlo k poškození mozku).
Kolegyni v práci se stalo něco podobného - řekli jí to snad až v 6. měsíci, ale ta se rozhodla, že to riziko nepodstoupí, takže jí přerušili těhotenství...
Musí to být těžké rozhodnutí, sama nevím, jak bych se v takové situaci rozhodovala...
Není tady
ja taky nevim, co bych delala,hlavne si ani nedokazu predstavit to preruseni v takovem stadiu, holky tak nejak premyslim, jestli se na to zeptat, ale pokud je to blbe, tak neodpovidejte, ale vite nekdo jak se takove preruseni az v 5 mesici dela? Nemyslim detaily, jen si to vubec neumim predstavit. ja se fakt omlouvam, pred tim nez jsem otehotnela, jsem si tohle nepripoustela, ale ted po te revizi proste vim, ze se muze stat vsechno a nechci takove veci zjistovat az budu zase tehotna, to by me mohlo stresovat a rada bych o tom neco vedela.
Není tady


Upravil(a) madlička (16. 12. 2009 17:25)
Není tady
No ja jsem si to myslela, ze to tak je, ze to musis porodit, no konec cernych myslenek nebo to jeste privolam.
Není tady


Upravil(a) madlička (16. 12. 2009 17:26)
Není tady
Ja vim madlicko, tim se taky uklidnuju, ze ted ten samovolny potrat co mam za sebou byl zpusobeny tim, ze to bylo spatne. Aspon dr. jinou pricinu nenasel. verim zatim, ze priste bude vse ok
Není tady


Upravil(a) madlička (16. 12. 2009 17:26)
Není tady
Moji kamarádce zjistili Edwardsonuv syndrom nekdy az kolem 30tt. Tehotenstvi uz se nedalo prerusit, miminko musela donosit a zrovna dnes ji vyvolavali porod. Je ve 38tt. Naposledy psala rano sms,ze dostala provokacku,tak cekam. Rekli ji, ze miminko je natolik "poskozene", ze nebude schopno dalsiho zivota. Ovsem muze se stat,ze bude zit i pul roku:-((((
Není tady
Misko a neni to nahodou Kacenka, ktera psala prispevek "Spatna funkce ledviny" ? Ted jak jsi o tom psala, tak jsem si na ni vzpomela. Chudinka, to ji vubec nezavidim, to je strasne.
Není tady
Miškaa napsal(a):
Moji kamarádce zjistili Edwardsonuv syndrom nekdy az kolem 30tt. Tehotenstvi uz se nedalo prerusit, miminko musela donosit a zrovna dnes ji vyvolavali porod. Je ve 38tt. Naposledy psala rano sms,ze dostala provokacku,tak cekam. Rekli ji, ze miminko je natolik "poskozene", ze nebude schopno dalsiho zivota. Ovsem muze se stat,ze bude zit i pul roku:-((((
Miškoo, nebyla to Kaca (Kačka), která tady před měsícem tento problém rozebírala ? Nejdřív zjistili u miminka - holčičky nemocné ledviny a menší velikost a následně těžké poškození a genetika poté ukázala, o co se vlastně jedná.. Moc smutný případ 
Není tady
JJ je to Kačenka. Holky ted mi prisla od ni zprava. Rvu tady jak jelito. Porodila v 16,00, epidural nestihli,ani ji nestrihli. Narodil se chlapecek Filipek 1,80...bojuje v inkubatoru a Kacka psala, ze je moc krasny :-(
Uz snad neni ani pravda to,jak jsem s ni sedela v pizzerii a planovala jak budeme spolu jezdit s kocarkem. Je to ta nejlepsi holka co znam...uff
Není tady
Misko, ale ona psala o holcicce Terince, takze nakonec Filipek po tatinkovi...... Moc bych ji prala, aby to dopadlo nejak dobre a chlapecek to zvladl, ale ta diagnoza je asi dana, ze? Kazdopadne ji pozdravuj, ze na ni myslime a prejeme hodne sil.
Není tady
Romana napsal(a):
Misko, ale ona psala o holcicce Terince, takze nakonec Filipek po tatinkovi...... Moc bych ji prala, aby to dopadlo nejak dobre a chlapecek to zvladl, ale ta diagnoza je asi dana, ze? Kazdopadne ji pozdravuj, ze na ni myslime a prejeme hodne sil.
Mela to byt Terezka, jenze pak jim ve finale rekli,ze to bude ASI chlapecek:-((( Vubec nevim jak ty holčine pomoct...slova jsou na prdlačky.
Není tady
Kačenka musí být hrozně statečná. Nejdřív zažije šok zjištěním, že její miminko nebude moct vyrůst, teď ho porodila, vidí ho, může se ho dotýkat a hladit a přitom vědět, že je otázka několika dnů, možná týdnů, kdy maličký zemře.. Tohle je určitě nejčernější můra všech nastávajících maminek a vyplní-li se, žádná slova útěchy nejsou dostatečně silná, aby zmírnily tu obrovskou bolest.
Miškoo, pozdravuj od nás Kačenku a že v duchu jsme s ní i s maličkým Filípkem. Ať už se na ní sluníčko a život jen a jen usmívá ..
Není tady
Ted to bude nejakou dobu bolet a bude to tezke, ale psala, ze ma vedle sebe pritele, ktery ji podrzi, tak snad to nejak zvladnou. Ach jo, slova jsou vazne k nicemu.............
Není tady

Miško hodně jsem to tu s Kačkou probírala, moc jí pozdravuj a řekni jí že na ní moc myslim a pořád jsem přesvědčená že je to ta nejstatečnější holka co "znám"
Není tady
HOLČIČKY VŠECHNO JÍ VYŘÍDÍM,SNAD JI TO DODÁ TROCHU SIL...
Není tady
Holky, to je moc smutné. Zas to dobré na tom je to, že se s maličkým můžou aspoň rozloučit a dokud žije, dát mu všechnu lásku.... přeju a posílám hodně síly!!!!
ještě se chci vrátit k původní otázce Haňulky - dá se to zjistit i dřív, ale musí se to tam hledat. Jak jsem psala v diskuzi "genetika", mám slíbený důkladný utz mezi 11.-14.tt, kdy budou hledat u miminka nějaké změny, které by mohly znamenat postižení. ale pravda je, že to není standartní, ale spíš nadstandartní péče.... také se to podezření zjišťuje zhruba v 15tt z krve, ale je to velice nepřesné a většina pozitivních skríningů končí naprosto zdravým miminkem - naštěstí....
Není tady
Pracuji v zařízení pro mentálně postižené a obdivuji ty rodiče, kteří si vzali dítě do péče a starají se o něj každý den. I já bych chtěla již mít díte, ale to co občas v práci vidím, mi někdy nažene velký strach.
Vím,že pro tu paní Kačku o které píšete to musí být moc těžké, ale bude to tak lepší, když dítě přestane bojovat. Musí si uvědomit, že takovému dítěti musí obětovat naprosto celý život a ne jen do osmnáctého věku, ale napořád.
Není tady
To je tuším ta diskuse, četla jsem ji předevčírem a měla jsem oči v slzách.................
http://www.emimino.cz/modules.php?name= … amp;t=7843
Není tady