Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 1. 10. 2016 21:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Mít rád(a) svou práci

Eva. napsal(a):

aprill, nu, i kdyby ses rozkrájela, já a  Ivana jsme prostě samoživitelky. lol

...byly jste, byly....ale už nejste smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#52 1. 10. 2016 21:31

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

Ano, osamělý rodič je na tom určitě hůř. Pokud druhý rodič neplatí výživné anebo platí jenom nízké výživné.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#53 1. 10. 2016 21:32

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mít rád(a) svou práci

Eva. napsal(a):

aprill, nu, i kdyby ses rozkrájela, já a  Ivana jsme prostě samoživitelky. lol

a to svědčí o tvé inteligenci!

Není tady

 

#54 1. 10. 2016 21:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

aprill, ano. big_smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#55 1. 10. 2016 21:35

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Mít rád(a) svou práci

aprill napsal(a):

není to jedno... připomínᚠmi jednu klientku,které jsem nemohla vysvětlit, že když ji manžel zemřel, tak není svobodná, ale je vdova!

Možná jí to bylo absolutně fuk, Aprill......možná se cejtila tak svobodně, že si to nechtěla nechat vzít nějakým nablblým zvykovým termínem lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#56 1. 10. 2016 21:40

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Mít rád(a) svou práci

Eva. napsal(a):

aprill, nu, i kdyby ses rozkrájela, já a  Ivana jsme prostě samoživitelky. lol

No Evospuntikem, každý dospělec na tomto božím světě je víceméně samo-živitel, ne? va
Dospělec, který je krmen a živen není zcela dospělec.
Můj muž například občas tvrdíval "celej život jsem tě živil".....taky nevím, jak na to přišel cool mně tedy živil maximálně na mateřské.
Chápu, že výraz "samoživitelka" není vlastně správný, to mᚠpravdu....nicméně, zvyk je zvyk.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#57 1. 10. 2016 21:45

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Mít rád(a) svou práci

A já mám moc ráda svou práci a do důchodu se ještě nechystám (je mi 53). Naopak jsem se teď přihlásila ke 4-letému doktorskému studiu, takže začínám studovat (dálkově), těším se na psaní dizertační práce a na nové lidi a zkušenosti a podněty smile Dost lidí kolem mě se mi teda asi diví, ale já to neřeším, je to můj život hjarta

Není tady

 

#58 1. 10. 2016 21:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Mít rád(a) svou práci

lupina montana napsal(a):

aprill napsal(a):

není to jedno... připomínᚠmi jednu klientku,které jsem nemohla vysvětlit, že když ji manžel zemřel, tak není svobodná, ale je vdova!

Možná jí to bylo absolutně fuk, Aprill......možná se cejtila tak svobodně, že si to nechtěla nechat vzít nějakým nablblým zvykovým termínem lol

lol


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#59 1. 10. 2016 22:02

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Mít rád(a) svou práci

Soleil napsal(a):

A já mám moc ráda svou práci a do důchodu se ještě nechystám (je mi 53). Naopak jsem se teď přihlásila ke 4-letému doktorskému studiu, takže začínám studovat (dálkově), těším se na psaní dizertační práce a na nové lidi a zkušenosti a podněty smile Dost lidí kolem mě se mi teda asi diví, ale já to neřeším, je to můj život hjarta

Já se Ti nedivím, já tě obdivuju storstark
Jsi fakt dobrá. To já tedy přiznám bez mučení, že studovat už by se mi nechtělo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#60 1. 10. 2016 22:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Mít rád(a) svou práci

Jinak mě moje práce baví - tedy její náplň. Pracuji celý život mezi lidmi a s lidmi ale přiznávám, že někdy jsem dost unavená. Kompenzuju to tím, že si užívám samoty, už zdaleka netrávím tolik času ve společnosti. A pobyt v přírodě mi moc pomáhá. Takže zatím to funguje. Ale jak píše Damila - víc zapomínám, hůř se soustředím, což mě dost štve.
Jinak bych souhlasila s tím, co píše Selima -
"Ivi, mňa moja práca baví, ale neistotou trpím denne - neexistuje v nej "dobre" alebo "zle", aspoň nie jednoznačne."
Práce, ve které je hodně "proměnných", kde není nic úplně jasné, kdy každý problém se musí (nebo měl by) řešit s ohledem na vše možné. Pak si to samozřejmě obhájit. A zachovat si i po těch letech empatii, která je v naší práci tak důležitá.
A co mě drtí, tak nejistota  v tom, že už osmým rokem se u nás propouší, přístup nejvrchnějšího vedení, které zřejmě naši práci nebere za moc důležitou a absolutně žádné ocenění. Nemyslím finanční.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#61 2. 10. 2016 6:59

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Mít rád(a) svou práci

Judyna napsal(a):

Eva. napsal(a):

Judyno, nedržím se zákonem daných výrazů.
Tady šlo o to, že Ivana je sama, živí se sama a kdyby neměla práci, má problém. Kdežto žena, co je vdaná anebo žije s partnerem a mají dva platy, tak ji má kdo podržet. Platí to i pro muže.
Je jedno, jak si to kdo nazvete. Prostě člověk, který nemá partnera, se musí uživit sám a v krizové situaci nemá toho nejbližšího, kdo by mu pomohl. A i náklady na bydlení se platí jinak, když jsou na ně dva. O tom snad není žádná polemika.

O tom, není žádná polemiika. Ale člověk, který se živí sám, je na tom pořád lépe, než člověk, který živí sám sebe a ještě k tomu sám živí (samoživitel)nezletilé dítě. V tom je velký rozdíl. To není slovíčkaření.

Samozivitelka je opravdu pojem,který označuje jednoho RODIČE,jenž se stará o své dítě. Živí sebe a jeho.

Pokud si nebudeme rozumět v základních pojmech,pak se jen těžko domluvíme. Toto je opravdu jasně daný pojem,to si tu nikdo nevycucal z prstu.

Není tady

 

#62 2. 10. 2016 7:42

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Mít rád(a) svou práci

Judyna napsal(a):

Soleil napsal(a):

A já mám moc ráda svou práci a do důchodu se ještě nechystám (je mi 53). Naopak jsem se teď přihlásila ke 4-letému doktorskému studiu, takže začínám studovat (dálkově), těším se na psaní dizertační práce a na nové lidi a zkušenosti a podněty smile Dost lidí kolem mě se mi teda asi diví, ale já to neřeším, je to můj život hjarta

Já se Ti nedivím, já tě obdivuju storstark
Jsi fakt dobrá. To já tedy přiznám bez mučení, že studovat už by se mi nechtělo.

Judyno, díky za psychickou podporu. Dobrá budu teprve až to dokončím smile - což není tak úplně jistý stolt

Upravil(a) Soleil (2. 10. 2016 7:43)

Není tady

 

#63 2. 10. 2016 8:11

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Mít rád(a) svou práci

Soleil napsal(a):

Judyna napsal(a):

Soleil napsal(a):

A já mám moc ráda svou práci a do důchodu se ještě nechystám (je mi 53). Naopak jsem se teď přihlásila ke 4-letému doktorskému studiu, takže začínám studovat (dálkově), těším se na psaní dizertační práce a na nové lidi a zkušenosti a podněty smile Dost lidí kolem mě se mi teda asi diví, ale já to neřeším, je to můj život hjarta

Já se Ti nedivím, já tě obdivuju storstark
Jsi fakt dobrá. To já tedy přiznám bez mučení, že studovat už by se mi nechtělo.

Judyno, díky za psychickou podporu. Dobrá budu teprve až to dokončím smile - což není tak úplně jistý stolt

To je super.
Zaujalo mě to,jak se těšíš na psaní disertační práce. :-)
Tohle by mě na tom desilo nejvíce. Mně stačil ten opruz pri nejnižším stupni VŠ vzdělání. Do vseho mi kecali,nesvoboda,nesměla jsem napsat co si myslím a když,tak způsobem,kterym se to nedotklo nekterych  v oboru (přestože tam o nich řeč nebyla)..nesmela jsem psát o praxi v naší organizaci,protože se to neslucovalo já nevím s idealnimi predstavami akademiků....hrozná nesvoboda,úzké mantinely, nevybocit z rady,vysledek je kopa bc.praci napsanych k ničemu.

Snad je to na vyšších stupních VŠ už lepší...
Už víš na jaké téma budeš psat?

Není tady

 

#64 2. 10. 2016 8:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Mít rád(a) svou práci

Damila napsal(a):

Soleil napsal(a):

Judyna napsal(a):


Já se Ti nedivím, já tě obdivuju storstark
Jsi fakt dobrá. To já tedy přiznám bez mučení, že studovat už by se mi nechtělo.

Judyno, díky za psychickou podporu. Dobrá budu teprve až to dokončím smile - což není tak úplně jistý stolt

To je super.
Zaujalo mě to,jak se těšíš na psaní disertační práce. :-)
Tohle by mě na tom desilo nejvíce. Mně stačil ten opruz pri nejnižším stupni VŠ vzdělání. Do vseho mi kecali,nesvoboda,nesměla jsem napsat co si myslím a když,tak způsobem,kterym se to nedotklo nekterych  v oboru (přestože tam o nich řeč nebyla)..nesmela jsem psát o praxi v naší organizaci,protože se to neslucovalo já nevím s idealnimi predstavami akademiků....hrozná nesvoboda,úzké mantinely, nevybocit z rady,vysledek je kopa bc.praci napsanych k ničemu.

Snad je to na vyšších stupních VŠ už lepší...
Už víš na jaké téma budeš psat?

hm... to je divné, já jsem psala co jsem chtěla... a  kolegyně psala o práci v naší organizaci..hodně záleží na vedoucím práce a na tématu.

Není tady

 

#65 2. 10. 2016 10:45

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Mít rád(a) svou práci

Diplomku jsem psala o tom, co jsem chtěla a nikdo mi do toho nekecal. A téma dizertačky teď dolaďujeme s mou školitelkou stolt

Není tady

 

#66 2. 10. 2016 12:08

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Mít rád(a) svou práci

Soleil napsal(a):

Diplomku jsem psala o tom, co jsem chtěla a nikdo mi do toho nekecal. A téma dizertačky teď dolaďujeme s mou školitelkou stolt

Ta to je fajn. Já si téma mohla vybrat taky.obsah částečně,a foma mi byla vnucena.
Ale chci věřit,že čím vyšší stupeň vzdělání,tím větší svoboda v pojetí.

Není tady

 

#67 2. 10. 2016 12:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Mít rád(a) svou práci

Judyna napsal(a):

aprill napsal(a):

Eva. napsal(a):

heleno, pro mě je samoživitelka každá žena, která žije sama a nemůže se v případě nouze spolehnout na příjem partnera. Stejně jako je pro mě samoživitelem muž, který žije sám a nemůže se v případě nouze spolehnout na příjem partnerky.
Nepsala jsem - rodič samoživitel, ale samoživitel.

bylo by fajn, kdyby sis uvědomila co znamená pojem samoživitel, ano. samoživitel je osamělý rodič a tím Ivana není.

Ano, je to tak. Samoživitel je rodič, který sám živí dítě , ne že živí sám sebe. Proto je asi lepší ten termín osamělý rodič.
Člověk, který žije v domácnosti sám, je singl. Což s sebou nese klady i mínusy, ostatně jako všechno smile.

Zajímavé je to, že někdo pochopil hned a někdo si opět musí hrát se slovíčky. Ale tak tady je to normální.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#68 2. 10. 2016 12:50

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Mít rád(a) svou práci

Soleil napsal(a):

A já mám moc ráda svou práci a do důchodu se ještě nechystám (je mi 53). Naopak jsem se teď přihlásila ke 4-letému doktorskému studiu, takže začínám studovat (dálkově), těším se na psaní dizertační práce a na nové lidi a zkušenosti a podněty smile Dost lidí kolem mě se mi teda asi diví, ale já to neřeším, je to můj život hjarta

smile  smile  smile  tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#69 2. 10. 2016 13:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Mít rád(a) svou práci

Aby ten nazev byl jednoznacny, musel by byt i pravdivy.
No vždy je, Dorko... speciálně v případě tý samodruhý, protože to je stav, kdy jedině a prokazatelně živí svý nenarozený dítě nezastupitelně SAMA http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

Ano, osamělý rodič je na tom určitě hůř. Pokud druhý rodič neplatí výživné anebo platí jenom nízké výživné.
Ani nemusí bejt osamělej... pokud "druhý rodič neplatí výživné anebo platí jenom nízké výživné", může klidně bydlet s rodinou a vyde to nastejno, ne-li i hůř...

nějakým nablblým zvykovým termínem
Lupí, vždy nakonec všechna slova, který říkáme, jsou "zvykový termíny", jejichž ne/srozumitelnost závisí na okruhu osob, který je používají.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#70 2. 10. 2016 18:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Mít rád(a) svou práci

Soleil napsal(a):

Judyna napsal(a):

Soleil napsal(a):

A já mám moc ráda svou práci a do důchodu se ještě nechystám (je mi 53). Naopak jsem se teď přihlásila ke 4-letému doktorskému studiu, takže začínám studovat (dálkově), těším se na psaní dizertační práce a na nové lidi a zkušenosti a podněty smile Dost lidí kolem mě se mi teda asi diví, ale já to neřeším, je to můj život hjarta

Já se Ti nedivím, já tě obdivuju storstark
Jsi fakt dobrá. To já tedy přiznám bez mučení, že studovat už by se mi nechtělo.

Judyno, díky za psychickou podporu. Dobrá budu teprve až to dokončím smile - což není tak úplně jistý stolt

Po mě jsi dobrá už teď - že jsi do toho vůbec šla. A když do toho jdeš s takovou chutí, tak to i dokončíš, věřím tomu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#71 2. 10. 2016 18:13

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Mít rád(a) svou práci

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

aprill napsal(a):


bylo by fajn, kdyby sis uvědomila co znamená pojem samoživitel, ano. samoživitel je osamělý rodič a tím Ivana není.

Ano, je to tak. Samoživitel je rodič, který sám živí dítě , ne že živí sám sebe. Proto je asi lepší ten termín osamělý rodič.
Člověk, který žije v domácnosti sám, je singl. Což s sebou nese klady i mínusy, ostatně jako všechno smile.

Zajímavé je to, že někdo pochopil hned a někdo si opět musí hrát se slovíčky. Ale tak tady je to normální.

Sranda musí být smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#72 2. 10. 2016 21:08

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Mít rád(a) svou práci

Svou praci mam rada,rada pracuji s lidma a hlavne,ze pracuji sama.Uz bych nikdy nechtela pracovat ve skupine a byt zavisla na nekom,treba muj syn pracuje ve skupine 6 lidi a jak je nekdo pomalejsi je problem.Takto jsem pracovala ve dvou zamestnanich a nevyhovovalo me to.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#73 23. 10. 2016 13:48

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Mít rád(a) svou práci

Koukam,  ze se tu nic nezmenilo: jeden mluvi o sobe a druhy reaguje tim,  ze mluvi o sobe smile Cim vetsi "zasah na komoru",  tim vetsi vriskot sad
Domluva zadna,  protoze na tu museji byt dva. Jeden by se jen zbytecne snazil.
Toltecke zakony sice nacteny,  ale praxe nic moc...

P. S.  Potrefene husy,  bacha.  Nejdriv myslete,  nacitujte a az pak kejhejte smile))


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#74 23. 10. 2016 14:09

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Mít rád(a) svou práci

No teda Pan, vzhledem k tomu, po jake dobe jsi sem VLÍTLA a s jakym komentarem, tak si asik tož hled hlavne sve posledni vety!... wink


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#75 23. 10. 2016 15:10

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Mít rád(a) svou práci

Pandorraa napsal(a):

Koukam,  ze se tu nic nezmenilo: jeden mluvi o sobe a druhy reaguje tim,  ze mluvi o sobe smile Cim vetsi "zasah na komoru",  tim vetsi vriskot sad
Domluva zadna,  protoze na tu museji byt dva. Jeden by se jen zbytecne snazil.
Toltecke zakony sice nacteny,  ale praxe nic moc...

P. S.  Potrefene husy,  bacha.  Nejdriv myslete,  nacitujte a az pak kejhejte smile))

Nemám pocit, že se autorka vlákna chtěla na něčem s někým domlouvat, že sem psala kvůli domluvě.
Pan, ty o sobě nemluvíš? Ty nereaguješ dle svých zkušeností a dle toho, co ses naučila ty? Ty reaguješ podle toho, co se naučil někdo jiný? Nerozumím.
Jak psala Dorka, co se ti přihodilo, že tak dlouho nepíšeš a najednou taková rozčílená reakce na vlákno, na kterém se už ani nedebatuje? Co tě nadzvedlo?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů