Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 7. 2016 22:36

Irena001
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 1. 2013
Příspěvky: 341

Nezaplacený celý dluh

Prosím pěkně znalé  o radu za kamaráda. Opravoval  známému auto. Vzal zálohu.  Jenže se nepohodli, auto vrátil neopravené.  Majitel auta s obrátil na soud,  kamarád byl uznán vinen  pro přečin zpronevěry dle §206 odst.1 tr. zák.  a odsouzený k trestu odnětí svobody v trvání 6 měsíců. Dle § 81 odst 1 TZ se výkon trestu podmíněně odkládá. Dle § 82 TZ se stanoví zkušební doba v trvání  2 let.
Dle § 82 odst 2 TZ se ukládá, aby v průběhu  zkušební doby podmíněného odsouzení  dle svých sil a možností škodu uhradil. Dle § 229 odst 2 tr   řádu  se  stejná poškozená se zbytkem svého nároku  na náhradu škody odkazují na řízení ve věcech občanskoprávních. Trestní  příkaz ze dne 4.2.2014 nabyl právní moci 19.2.2014 Připojení doložky právní moci provedla psaní XXX dne 28.4.2014..... to nevíme, co je, asi ten hlídač.
Kamarád dluh nezaplatil celý a  21.3.2016 se mu ze soudu ozvala p.XXX, zda bylo zaplaceno.  Kamarád zase něco zaplatil, ale  ne celý dluh. Zbývá doplatit asi 3 tisíce. Celkem se jednalo o 28 tis. A nyní se opět  ze soudu ozvala  paní XXX, aby do 2 měsíců předložil doklad, že dluh doplatil.
Mám dotaz, zda jsou to dvě rozdílné věci - trest a dluh? Zda, když  všechny peníze nevrátil v lhůtě, která již uplynula a v ní se nehlásil soud, se mu může trest změnit ještě v nepodmíněný?   Co se stane, kdyby ve lhůtě 2 měsíců  zbytek nedoplatil? Takto nezaplacené dluhy  - trestní příkazy soud hlídá vždycky a všem ?
Moc děkuji za  radu. godlike

Upravil(a) Irena001 (20. 7. 2016 22:37)

Není tady

 

#2 20. 7. 2016 23:44

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Nezaplacený celý dluh

Neporadím, protože nevím. Ale musím podotknout, že kamarád je zdatný podnikavec.

Není tady

 

#3 21. 7. 2016 0:38

Irena001
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 1. 2013
Příspěvky: 341

Re: Nezaplacený celý dluh

Proč podnikavec, ?  V dobré víře chtěl opravit známému auto. Ten se ožral,  v noci mu ukradl již zakoupení náhradní díly a pak se pohádali, že mu to nedokáže.  Tak mu auto vrátil, protože díly měl. Kamarád  to považoval za vyřízené. Známý byl  "chytřejší", dal to k soud a díly musí zaplatit ještě jednou, respektive vrátit peníze.

Není tady

 

#4 21. 7. 2016 6:53

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Nezaplacený celý dluh

Irena001 napsal(a):

Proč podnikavec, ?  V dobré víře chtěl opravit známému auto. Ten se ožral,  v noci mu ukradl již zakoupení náhradní díly a pak se pohádali, že mu to nedokáže.  Tak mu auto vrátil, protože díly měl. Kamarád  to považoval za vyřízené. Známý byl  "chytřejší", dal to k soud a díly musí zaplatit ještě jednou, respektive vrátit peníze.

Proč? Protože to zní tak sluníčkovsky, že bych uvítal i pohled druhé strany. A taky si nemyslím, že by soudy na téhle instanci měli eminentní zájem dokazovat svou moc.

Není tady

 

#5 21. 7. 2016 7:09

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nezaplacený celý dluh

Teda Ireno... ty mᚠale kamarády... vzhledem k tvejm občasnejm dotazům... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png Nebo je to furt jen jeden?

Jinak je tvý psaní jako obvykle poněkud zmatečný:
"Připojení doložky právní moci provedla psaní XXX dne 28.4.2014..... to nevíme, co je, asi ten hlídač."
Když nevíte, najděte si... ale "ten hlídač" (mimochodem - jakej?) to teda fakt není... 
"Zbývá doplatit asi 3 tisíce. Celkem se jednalo o 28 tis."
Z toho TP nebo vůbec? Ono toho asi bude víc, vzhledem k tomu, že "se  stejná poškozená se zbytkem svého nároku  na náhradu škody odkazují na řízení ve věcech občanskoprávních"...
"Zda, když  všechny peníze nevrátil v lhůtě, která již uplynula a v ní se nehlásil soud, se mu může trest změnit ještě v nepodmíněný?"
By mě fest zajímalo, z jakýho titulu by se měl soud hlásit? A k čemu?

Takže se obávám, že z týhle bramboračky ti tu asi nikdo dortík neupeče...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6 21. 7. 2016 8:51

Irena001
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 1. 2013
Příspěvky: 341

Re: Nezaplacený celý dluh

Fllinka nebudu komentovat, neporadil, soudí.  Ten známý - ne kamarád - toho má víc,  je to opilec, agresivní člověk, nedobrý člověk, půjde sedět. Je mi jednom, jestli tomu věří nebo ne.

Helenko, mrzí mě, co píšeš, to, co  jsem napsala pokud je zmatečné ?!, je to opsané z trestního příkazu.
Kdyby kamarád dlužil milion, napíšu, že dluží milion, jenže jde skutečně o celkovou škodu, kterou má uhradit-vrátit- 28 tisíc Kč. Z toho nezaplatil  3 tisíce.  Proč bych psala méně nebo více? To nemá logiku.
Pokud  nevíte, co znamená připojení doložky, tak nevíte, nezlobím se, ani já nevím, jaký  má smysl tato věta v TP . Proto se ptám. Je to poslední řádek TP
Připojení doložky právní moci provedla  XXX dne 28.2.2014

Nerozumíme, že TP poškozenou odkazuje na občanskoprávní řízení a nějaká p.XXX - vyšší soudní úřednice se ozývá od soudu. Ale tušíme, ten známý má vlivné lidi na úřadech, takový prominentní spratek.
Helenko, zdá se ti tato situace za podmínek, které píšu po pravdě divná?  Nám také......
Jinak mi šlo o to, zda kamaráda můžou zavřít, že dluh nesplatil v termínu, ani po něm a nevím, zda soud propásl lhůtu, kdy mu to nesplacení mohl proměnit  na trest nepodmíněný.

Není tady

 

#7 21. 7. 2016 12:38

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Nezaplacený celý dluh

Irena001 napsal(a):

Fllinka nebudu komentovat, neporadil, soudí.

Abych poradil anebo skutečně soudil, musel bych při Tvém emotivním popisu situace být minimálně Pán Bůh nebo aspoň Šalamoun, abych byl spravedlivý. Je otázka, jestli sama nemᚠna věc tak pokřivený pohled, že spravedlnost je pro Tebe jiný pojem, než pro mne...

Není tady

 

#8 21. 7. 2016 14:26

Irena001
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 1. 2013
Příspěvky: 341

Re: Nezaplacený celý dluh

Flinku, ve spravedlnost nevěřím, ta neexistuje, o tom to není.  Ale je tu trestní příkaz, který jsem opsala a přesto mi není věřeno. Můj názor tu vůbec není ! Já bych to k soudu nenechala dojít. To na vysvětlenou. Na to, jak známý dopadne, můj názor nemá vliv. To je o soudu a právu. Proto jsem se obrátila, zda někdo dokáže poradit.
Helenka myslí, že je to zmatečné. Je to opsané z TP, tak je pak zmatečný TP.

Pokud jsem se dívala, tak doložka právní moci je  prakticky nabytí právní moci.
A ženská ze soudu bude asi jen další dobrá známá, která se ho snaží zastrašit, aby to zaplatil a nemuseli  to řešit občanskoprávním soudem. To jsou finance.  Jiná věc je trest, tam nevíme. A vlastně nevíme nic.

Není tady

 

#9 21. 7. 2016 18:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nezaplacený celý dluh

ve spravedlnost nevěřím, ta neexistuje, o tom to není.
Dobrýýý... "kamarád byl uznán vinen  pro přečin zpronevěry", ale chudák nespravedlivě lol
Helenka myslí, že je to zmatečné. Je to opsané z TP, tak je pak zmatečný TP.
No... ten TP je z tvýho psaní jedinej jakž takž srozumitelnej... vissla
Pokud jsem se dívala, tak doložka právní moci je  prakticky nabytí právní moci.
No vidíš, jak umíš hledat, když chceš... wink
A ženská ze soudu bude asi jen další dobrá známá, která se ho snaží zastrašit, aby to zaplatil
A když to tak hezky dovedeš, najdi si ještě, co znamená "probační úředník". Poradím ti trestní řád.
Jinak - to, že se ho snaží zastrašit, aby to zaplatil", je výklad tvůj nebo tvýho "kamaráda"?
Jiná věc je trest, tam nevíme. A vlastně nevíme nic.
Tak abyste teda věděli - jestli synek nezaplatí, taky se může poškozenej namíchnout a podat podnět  k přeměně podmíněnýho trestu, nebo rovnou (soudem) k přeměně na nepodmíněný trest odnětí svobody, protože po skončení zkušební doby soud zkoumá mimo jiný i s/plnění podmínky náhrady škody.

Upravil(a) helena (21. 7. 2016 18:57)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#10 21. 7. 2016 19:26

Irena001
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 1. 2013
Příspěvky: 341

Re: Nezaplacený celý dluh

Děkuji, Helenko, za radu, nejvíce nás zajímala ta poslední věta.

Kamarád je vůl, jednou náhradní díly koupil, doklady má  a jednou peníze za ně musí vrátit. Nedokázal, že mu je ukradl zrovna on, nevadí!  To víš, že kamarád zaplatí a rád. Známý  půjde do kriminálu, má teď mnoho placení / těžké ublížení na zdraví/, tak bude potřebovat každou korunu. 3 tisíce není taková hrůza, jemu to moc  nepomůže a kamarád bude mít klid.  Určitě lepší, než  proměna v trest nepodmíněný. Děkuji opravdu moc !

Není tady

 

#11 22. 7. 2016 7:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nezaplacený celý dluh

nejvíce nás zajímala ta poslední věta
Hm... jenže to jste mohli vědět už od "21.3.2016", když se poprvé "ze soudu ozvala p.XXX, zda bylo zaplaceno" - nebo teď, kdy "se opět  ze soudu ozvala  paní XXX"...
Stačilo otevřít hubu a zeptat se.

Ne a nedovedu pobrat, že pokud se někdo v něčem nevyzná (což není chyba - neumíme všichni všechno), nebrání mu to v tom, aby si plivnul na všechny okolo... viz třeba "známý má vlivné lidi na úřadech" či "ženská ze soudu bude asi jen další dobrá známá, která se ho snaží zastrašit"...

Mimochodem - pořád nějak nechápu, co je nespravedlivýho¨na tom, že pána odsoudili, protože nevrátil cizí peníze, který mu nepatřily.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#12 22. 7. 2016 9:48

Irena001
♥♥♥♥---
Registrovaný: 2. 1. 2013
Příspěvky: 341

Re: Nezaplacený celý dluh

Helenko, kamarád za ty cizí peníze koupil náhradní díly, doklady policii předložil, svědky měl, jenže díly mu  "někdo" ukradl. Cizí peníze mu nezbyly. A protože neměl díly, tak musí vrátit peníze.  Zůstaly mu jen doklady o koupi lol Chápeš to, prosím?

Jsi hodná, že jsi  poradila, znovu ti děkuji  godlike  ale ty tanečky kolem, podezírání, nevěření a pod.?!?! Na nikoho nepliveme, mají známé, podle toho se chovají a  žijí. Podle toho mají také problémy. Nevěděli jsme, co jsou to za nadlidi. Osobně to považuji za podlé chování, ale je to jen můj názor. Štěstí mu to nepřinese.
Kamarád nic neukradl, nic cizího si nenechal! Zbylé 3 tisíce vrátí, snad známého stihnou ještě před nástupem trestu. . . .

Není tady

 

#13 22. 7. 2016 13:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nezaplacený celý dluh

Chápeš to, prosím?
Já ano... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Ty už míň - "Vzal zálohu. Jenže se nepohodli, auto vrátil neopravené" - ale zálohu už nevrátil. Tudíž nemůžeš tvrdit, že "nic cizího si nenechal!"


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů