Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 7. 7. 2016 13:40

JanaBev
♥------

Jak mám randit

Hezké odpoledne,
Jmenuji se Jana a je mi 47let, byla jsem s manželem bezmála 30let, byl o rok starší než já, loni umřel v nemocnici na rakovinu. Bylo to složité a těžké, vlastně s takovou věcí se asi nedá smířit, s tím se člověk spíše naučí tak nějak žít, jezdily jsme spolu na výlety, pořád mám nějaký vnitřní tik a čekám, že se vrátí večer z práce.
Děti už mám odrostlé, mám 3, žijí celkem daleko, mají moc práce.
Máme velký dům, z toho jak je to tu klidné mi jde vždy mráz po zádech, zvláště když dříve se tu pořád něco dělo, nejmladší syn, byl velký raubíř.
K nám do práce jezdí pán, je to opravář, vypadá sympatický, vždy se na mě usměje, prohodíme pár slov na takové to obecné téma jako je počasí, doprava, práce, zprávy. Odhadem bude tak starý jako já, kolem 50ti. Nevím si rady, jak je oslovit, jestli někam pozvat. Nevím jak se randí v mém věku, přece jen, už skoro 30let jsem na rande nebyla, tak nechci vypadat hloupě.
Mám jej někam zkusit pozvat, pod jakou záminkou ?

Není tady

#2 7. 7. 2016 13:57

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Jak mám randit

Já bych počkala, jestli mě na rande pozve on. Jestli má zájem, jestli není zadaný, tak je to podle mě na něm.
Pak už to půjde samo, uvidíš. Stačí se chovat přirozeně, jak to cítíš.

Upravil(a) Eva. (7. 7. 2016 14:24)

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#3 7. 7. 2016 17:30

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Ví on, že jsi nezadaná?  Víš ty, zda je nezadaný? Myslím, že nejjednodušší a nejjistější je projevit o něj nevtíravý, ale upřímný zájem - ne jako o případného partnera, ale jako o člověka. Dál uvidíš. Nikam bych ho nezvala (i když teď jsem si uvědomila, že vlastně vůbec nevím, co od toho čekᚠa potřebuješ).

Není tady

#4 7. 7. 2016 19:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Tiež by som skôr rozvíjala rozhovor a hžadala nejaké spoločné témy (zvieratá, koníčky, príroda, výlety - obžúbené miesta, hudba, obžúbené filym, knižky...) v nádeji, že vás to trošku zblíži. A buď sa chytí, alebo nie. wink

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#5 8. 7. 2016 0:37

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Co si asi od toho slibuje....je sama a je jí neveselo. Řekla bych, že zájem dává najevo dost, s pánem si povídá a asi je to oběma příjemné. Jinak by se jen pozdravili. Myslím, že pán by si zjistil, zda je zadaná, kdyby měl zájem. Ale měla by to posunout zcela taktně a nenápadně dál. Třeba....dneska toho mám moc, oběd nestihnu, vzala jsem si ke kafi koláč, nedáte si taky kousek? Třeba budete chtít recept pro Vaši paní.....a on musí zareagovat. Buďto řekne....my se ženou jsme spíš na maso, nebo - to je dobrota, to bych si u vás objednal celý plech, nebo to Vás musím na oplátku někam pozvat....Vzpomínám na takové hovory o obecných věcech s jedním služebně se se mnou potkávajícím známým, škoda, kdoví, kde mu je konec....možná bychom si byli rozuměli. Byla jsem spořádaně vdaná - což tehdy mluvilo za vše. Nikam dál než k počasí, dětem a dovolené jsme se nikdy nedostali....Držím palce, abyste potkala nějakého fajn chlapa, který nebude čekat, až ten zájem projevíte Vy a předběhne Vás. Ze zkušenosti ale vím, že pozvolna se rozvíjející vztah je kvalitnější, než dát se rychle s někým do kupy. Taky nejsem hrrr.

Není tady

#6 8. 7. 2016 0:42

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Teď jsem se musela zasmát, horší asi Jano je, když Vás nahání člověk, s nímž nemáte zájem se potkat a o němž předpokládáte, že s každým dalším setkáním to bude posouvat a posouvat, až Vám nezbyde, než se mu permanentně vyhýbat. A to je katastrofa, když si někdy nedáte pozor a vpadne Vám nečekaně do cesty! Buďte ráda, že Vám do cesty přišel někdo Vám sympatický a ty chvíle si užívejte. Hlavně buďte klidná, přirozená, na nic si nehrajte, zkrátka buďte svá a ono se uvidí. I kdyby zůstalo jen u stávajícího, není to až tak málo.

Není tady

#7 8. 7. 2016 7:15

helena
♥♥♥♥♥♥♥

vždy se na mě usměje, prohodíme pár slov na takové to obecné téma jako je počasí, doprava, práce, zprávy
Ale tohle jsou běžný rozhovory s lidma, který jsou "cizí", ale zas ne tak docela.
Dobrá rada je ten kalupinčin koláč... teda pokud pán neřekne "nemám manželku" a nepráskne, že deset let žije s přítulkyní... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#8 8. 7. 2016 11:11

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

Osoba muzskeho rodu od pritulkyne je přítul?

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#9 8. 7. 2016 12:25

flink
♥♥♥♥♥--

Líná huba hotové neštěstí

Není tady

#10 8. 7. 2016 18:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Osoba muzskeho rodu od pritulkyne je přítul?
Nikoli - přítula. Jako "svízel přítula".
Ale určitě se jedná o podobnost čistě náhodnou... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Není tady

#11 9. 7. 2016 9:40

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Udělala bych asi to, co radí kalupinka. Nemáte co ztratit.A flink má svým způsobem pravdu. smile

CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

#12 10. 7. 2016 8:29

Niky123
♥♥♥♥♥♥-

Ano, kalupinčin nápad je perfektní, nenásilný, smekám, já tenhle první krok nikdy moc neuměla.
Jinak - pokud toto nevyjde, doporučuji internetovou seznamku. Protože čekat ve středním věku na to, "až se někdo objeví a sám vás pozve na rande", to by se člověk asi učekal.
Znáte to: Správného chlapa potkáte na každém rohu. Bohužel - Země je kulatá....wink hmm

Všechny mé kamarádky, které s někým žijí, se seznámily přes internetové seznamky. I já. Počítejte s tím, že to je někdy cesta trnitá. Dostkrát budete mít pocit - ježíšmarjá, tak tohle snad nemám za potřebí...
Nenechte se odradit. Já jsem si řekla - přeci není statisticky možné, aby tu byli jen podivíni, lháři a k životu nepoužitelní. Vždy já taky nejsem nějaká podivná ztroskotaná chudinka. Zařekla jsem se, že budu zkrátka hledat tak dlouho, dokud se to nepodaří. Nakonec se po půl roce podařilo. A jsme spolu moc spokojení. smile par
Přeji Vám totéž.

Není tady

#13 11. 7. 2016 7:23

Niky123
♥♥♥♥♥♥-

Barča napsal(a):

Ví on, že jsi nezadaná? Víš ty, zda je nezadaný? Myslím, že nejjednodušší a nejjistější je projevit o něj nevtíravý, ale upřímný zájem - ne jako o případného partnera, ale jako o člověka. Dál uvidíš. Nikam bych ho nezvala (i když teď jsem si uvědomila, že vlastně vůbec nevím, co od toho čekᚠa potřebuješ).

Tak otázkou, kterou jsem zvýraznila, bych já osobně začala. Zjistila bych si (raději ne přímo od něj, jestli to nějak jde), zda je či není zadaný. Nejen klasicky ženatý, ale i zadaný v nějakém dlouhodobějším vztahu. Protože je-li zadaný, šla bych od toho, ani s tím koláčem bych to nezkoušela.

Já jsem z tohoto směru při seznamování vždy začínala. Jednak nechci své štěstí stavět na trápení někoho jiného, ale taky nechci trápit zbytečně sama sebe. Být pořád "ta druhá, (většinou marně) čekající." Vidím to i kolem sebe: Kamarádky, které šly touto cestou, se jen trápily/trápí. Čekat, až si na mě konečně (po své rodině) udělá čas, by pro mě bylo strašně ponižující.

Ono - začít chodit se ženatým/zadaným, se zdá totiž jako snadnější cesta: Docela sympatických zadaných je dost, na rozdíl od docela sympatických nezadaných (těch je kolem padesátky jak jehel v kupce sena - ale jsou). A i když jsem mívala inzerát, že hledám někoho s vyřešenou minulostí, tak i přesto se mi snažili velhat a vetřít se i ti zadaní, hledající to, co jim v dlouholetém manželství chybí: V 90% je to sex, vzrušení, či jen chu na  tajné dobrodružství. A těch řečí, že jejich manželství je dávno čistě jen formální, kvůli dětem, a bla bla bla - to bývalo jak z magneáku.
Doporučuji - nenechat se lapit do téhle vztahové pasti a vytřídit zadané hned zpočátku. Protože poté, co se zamilujete, je myslím odchod mnohem t잚í a bolestnější. A léta utíkají, tak proč je ztrácet ve slepých uličkách....

Není tady

#14 11. 7. 2016 7:26

Niky123
♥♥♥♥♥♥-

A přiznám se, že jsem docela zvědavá, jak se tenhle příběh vyvíjí. Snad se nám s tím sem Jana svěří.

Není tady

#15 11. 7. 2016 17:44

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

OT: Ma nejmladsi dcera mi nedavno rekla nadhernej nazor jejiho kamosa - prej kazda holka je nezadana, pokud nechodi s nim...
Hm, neco do sebe to ma, ne?
Nemluvim o dlouhodobych a pevnych vztazich, ty se rozbijet nemaj. Ale ti ostatni, hledajici... To je snad boj, a vitezi sikovnejsi, nebo tak neco...

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#16 12. 7. 2016 6:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥

prej kazda holka je nezadana, pokud nechodi s nim
Potěš koště... z toho musejí mít slečny radost... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

Není tady

#17 12. 7. 2016 12:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Dorka napsal(a):

OT: Ma nejmladsi dcera mi nedavno rekla nadhernej nazor jejiho kamosa - prej kazda holka je nezadana, pokud nechodi s nim...
Nemluvim o dlouhodobych a pevnych vztazich, ty se rozbijet nemaj. Ale ti ostatni, hledajici... To je snad boj, a vitezi sikovnejsi, nebo tak neco...

A kedy sa už vzah dá považova za "dlhodobý a pevný"? Ja osobne si nemyslím, že by tie počiatočné vzahy, plné zamilovanosti, boli nejako "vhodnejšie" na to, aby sa búrali... kapitulation  Môj bývalý tvrdil, že vo vojne a v láske je všetko dovolené... a riadil sa tým. grater (Teda, len pokiaž išlo oňho - druhí to nemali také jednoduché. stolt)  Mne sa to až také jednoznačné nevidelo.

Brita

Není tady

#18 12. 7. 2016 12:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Dorka napsal(a):

No jasně

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#19 12. 7. 2016 14:07

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Dorka napsal(a):

No jasně

Bitevní pole v nás? va

CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

#20 12. 7. 2016 16:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

V láske... dumbom

Brita

Není tady

#21 12. 7. 2016 16:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Spíš o lásku. Zas tak moc se od zvířátek nelišíme.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#22 12. 7. 2016 17:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Zas tak moc se od zvířátek nelišíme.
Akorát je blbý, když "poslední ve stádě" žije v představě, že je alfa samec... wink
Zvířátka by ho srovnala rychleji...

Upravil(a) helena (12. 7. 2016 17:47)

Není tady

#23 17. 7. 2016 13:18

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Jen mírňoučce bych tady poopravila jeden názor. Lze se vídat i se zadaným, aniž by to koho mohlo poškodit nebo bolet. Je to ale otázka hranic. Můžu se občas s někým vidět, s kým si mám co říct, on potřebuje poradit v něčem pro něj důležitém nebo si jen tak popovídat, já potřebuju vymalovat chodbu a neumím to, nebo si chci večer posedět s někým, pro koho jsem zajímavá, kam až oba zajdou, je otázkou jejich soukromí, svědomí, pokud nikomu nebudou škodit, a si zajdou, kam chtějí, co je komu do toho. Řeknete si možná, že každá nevěra je škodlivá, jak se to vezme, pokud od toho jeden čeká něco jiného, pak je to samozřejmě na škodu. Dneska je jaksi volněji, sousedi neví, zda ten pán, co dvakrát přišel do bytu vedle, je truhlář, co přišel, změřil místnost na obývací stěnu na míru a zase šel, nebo je to  kolega, co  donesl neschopenku a dal si kafe. Lépe je starat se sám o sebe. Za sebe říkám, pokud se dva vídají a nikomu tím neubližují, pokud jim to něco přinese, pak proč ne. Na druhou stranu, pokud by jeden měl druhého tlačit tam, kam ten první nehodlá jít, je to špatně. Lépe, když se lidi vídají, než aby měli doma italskou domácnost, děti vyrůstaly v každodenním virválu, kuli proti sobě pikle, jak jeden druhého odrbat, vyhazovali se z domova, demonstrovali okázalými poměry, jaký je o ně zájem, kašlali na rodinu a domácnost s dětmi, atd. To je špatně. Pokud jeden někam jde, vrátí se v pořádku a jeho partner žije v přesvědčení, že byl o hodinku dvě déle v práci, s klukama na pivu, s holkama na kafi, v tělocvičně, na kole, na nákupu, na koncertě, na služební večeři, kdekoli, kde je to akceptovatelné, zkrátka, jsou horší zla. Než nějaká milosrdná lež, kterou se ten druhý nedozví. Jo, řeknete si, že jednou se to dozví. Nemusí. Pokud mu to neřekne nějaká dobrá duše, co to s ním myslí dobře, pokud sám nezačne slídit, šmejdit, domýšlet se a hledat důkazy. Kolikrát si lidi ztrpčují život domnělou nevěrou. A to musí být hrozné. Věrnost nedokážete! Když se kouknu kolem sebe, leccos vidím. Známou, která mlčela a hleděla si svého, manžel se vyřádil a je s ní dodnes. On si myslí, že ví, že to vždycky asi nebylo košer, ale dneska jsou oba v důchodu, umějí si vyjít vstříc, každý má svého koníčka, radují se z vnoučat...nestálo jít o zato se o něj s nějakou přetahovat a konfrontovat ji. Zase jiná známá čelila několik let podezření manžela, nebo ji šéf poslal s důležitým papírem přes dva bloky dál od pracoviště a ona tam byla viděna a manželovi to jeden dobrák donesl stylem...VY JSTE SE PŘESTĚHOVALI? ŽE JÁ TUHLE VIDĚL TVOU ŽENU.....bohužel ten, co se mu papír měl donést, nebyla kolegyně, ale kolega...no scény, pro nic, za nic.....Takže asi tak. A si Jana popovídá, a to zajde tak daleko, jak se jim oběma bude hodit, uvidí se. No.

Není tady

#24 17. 7. 2016 19:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ja to nemusím "vedie", ale - bohužiaž alebo chvalabohu - vždy vycítim a priam "zistím", keď mi je partner neverný. Povie mi to totiž moje telo. hmm A nemusí mi by ani neverný fyzicky - intuícia zasa vycíti, keď odchádza inam duča - alebo srdce. Druhá vec je, či teda potom s tým....

Brita

Není tady

#25 17. 7. 2016 22:53

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Někdy je potřeba potlačit ten vševědoucí vnitřní hlas a neposlechnout svoji intuici. Říct si třeba, přišel pozdě, ale přišel, to znamená, záleží mu na nás a to je hlavní. Já taky moc dobře vím, že jakmile zpozorním, je něco jinak, i když tomu třeba v tom momentě nerozumím. Daleko později se přesvědčím, že jsem tomu měla věnovat větší pozornost. Mám na mysli nikoli nevěru ve svém manželství, ale varovný sen ohledně budoucích neshod jiného dle mého mnohem závažnějšího charakteru, jako bylo naprosto odlišné životní prostředí a rodiny, či blížící se nemoci. Ve snaze nebýt hysterická a nepodléhat ničím nepodloženým dedukcím jsem to přivedla jak k rozvodu s velkými průvodními problémy, tak k nemoci v rozvinuté fázi. Pocit vnitřního nesouhlasu s tím, jak měla fungovat rodina, kam jsem měla směřovat svoje vzdělání, zájmy a práci, jsem nechala vyšumět a pracovala pro blaho druhých. Rodiče, muž, děti, byli spokojení. Já ne. Špatně, špatně. No, aspoň jsem si to uvědomila. Dneska vím, že je dobře udělat, co cítím tady uvnitř. Bez ohledu na to, že ti okolo si myslí, že bych to dělat neměla nebo že mají pro mě lepší variantu. Jak to můžou vědět...co chci, co cítím, co potřebuju? Když nejsou v mé kůži? Nevěra není to nejhorší, co nás může potkat.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí