Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 3. 2016 9:16

Franklin
♥------
Registrovaný: 16. 3. 2016
Příspěvky: 1

Náruživost po 30.

Nevím, jestli jsem tu úplně správně, ale partnerství a rozchodů se to určitě týká. Manžela miluju, jsme spolu neskutečně dlouho, rozumíme si jako nikdo jiný, ale po 30. jako by se mi splašily hormony a vůbec si s tím nevím rady. Nᚠmilostný život je dobrý, dobrý píšu, protože po xxx letech vztahu už samozřejmě nebude úžasný, ale opravdu si nemám na co stěžovat. Problém bude zřejmě jen ve mně, manžela jsem potkala ještě jako náctiletá a tak jsem neměla kdy se vyřádit a nikdy mi to nechybělo, až teď s přibývajícím věkem nedokážu ovládat své sexuální touhy, jsem neskutečně náruživá a hrozně mě láká sex s jinými muži. Nevím si rady, protože nevěra je pro mě z morálního hlediska něco, co bych nikdy nemohla dopustit a tak se ve mně každý den tluče pocit hrozného chtíče a zároveň se cítím provinile, už jen za ty myšlenky. Tak nějak doufám, že to odezní a taky, že nikdy nebudu mít tu příležitost, zároveň mě ale neskutečně užírá, že v životě neokusím to, co bych chtěla, ale jak už to tak bývá, člověk nikdy nemůže mít vše.sad Je na tohle vůbec nějaká dobrá rada?

Upravil(a) Franklin (16. 3. 2016 9:20)

Není tady

 

#2 16. 3. 2016 10:15

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Náruživost po 30.

A mluvila jsi o tom už s manželem? Zaznamenal tvou zvýšenou touhu? Reagoval na to nějak?

Být tebou, možná bych taky zkusila poradu s odborníkem - sexuologem.

Ale obecně (a ověřenou mou osobní zkušeností):
V mládí se žena nejdřív v erotice rozkoukává. Po třicítce bývá prožívání všeho intimního mnohem intenzivnější, než třeba ve dvaceti. A dokonce se to s postupujícím věkem u ženy dále zlepšuje.

Muži bývají obecně na vrcholu náruživosti kolem dvacítky, pak to postupně jde dolů, pochopitelně je mnoho individuálních výjimek, ale tento trend tu zkrátka je. 

Pokud si s manželem opravdu rozumíte, snažila bych se to řešit (velmi citlivě) s ním a současně se sexuologem. Byla by velká chyba udělat botu,být nevěrná, uspokojit sice svou náruživost, ale přijít o krásné manželství. Najít báječného manžela je totiž víc, než výhra v loterii.

Nepíšeš, jestli máte děti. Jen ty sama víš, jakou používáte antikoncepci. I to má vliv. A taky jestli manžel není třeba zavalen stresem v práci.

Má zkušenost - zažila jsem jak velký nedostatek, tak velký přebytek sexu, a to vše s jedním partnerem!!! Po narození dětí, zhruba dokud jsem kojila, jsem najednou neměla fyzicky z erotiky vůbec nic, žádná radost, jen jsem se z lásky snažila partnerovi vyhovět. Pak zas když měl partner zdravotní problémy, zažila jsem absolutní nedostatek. Obojí - jak přebytek, tak nedostatek milování je hodně frustrující. Ale jestli si s manželem jinak rozumíte, bojuj, třeba už tak pěkný vztah nemusíš v životě najít.

Mimochodem, tohle by patřilo spíše na sexuologickou, než na rozvody a rozchody.

Není tady

 

#3 16. 3. 2016 10:46

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Náruživost po 30.

Franklin napsal(a):

Nevím, jestli jsem tu úplně správně, ale partnerství a rozchodů se to určitě týká. Manžela miluju, jsme spolu neskutečně dlouho, rozumíme si jako nikdo jiný, ale po 30. jako by se mi splašily hormony a vůbec si s tím nevím rady. Nᚠmilostný život je dobrý, dobrý píšu, protože po xxx letech vztahu už samozřejmě nebude úžasný, ale opravdu si nemám na co stěžovat. Problém bude zřejmě jen ve mně, manžela jsem potkala ještě jako náctiletá a tak jsem neměla kdy se vyřádit a nikdy mi to nechybělo, až teď s přibývajícím věkem nedokážu ovládat své sexuální touhy, jsem neskutečně náruživá a hrozně mě láká sex s jinými muži. Nevím si rady, protože nevěra je pro mě z morálního hlediska něco, co bych nikdy nemohla dopustit a tak se ve mně každý den tluče pocit hrozného chtíče a zároveň se cítím provinile, už jen za ty myšlenky. Tak nějak doufám, že to odezní a taky, že nikdy nebudu mít tu příležitost, zároveň mě ale neskutečně užírá, že v životě neokusím to, co bych chtěla, ale jak už to tak bývá, člověk nikdy nemůže mít vše.sad Je na tohle vůbec nějaká dobrá rada?

Neskutečně dlouho - pod tím si představuji čtyřicetiletý nebo spíš ještě delší vztah. Mᚠtak dlouhý vztah, anebo je mnohem kratší a jen tobě se zdá být "neskutečně dlouhý"?
Rozumíme si jako nikdo jiný - to je taky prohlášení z kategorie typu, že jste spolu neskutečně dlouho. Nepoznalas nejspíš jiný dlouhodobý vztah, tudíž nemůžeš vědět, jestli by sis s jiným mužem ne/rozuměla líp.
Možná jen ráda přeháníš.
Zřejmě se u tebe projevuje to, že ses nevyřádila, nevybíralas ve věku, kdy jsi vybírat, zkoušet, vyřádit se, měla, možná tvůj manžel byl tvůj první muž v sexu. To je pak špatný, většinou se pak stane to, co se stalo tobě. Jsi nevybouřená z mládí, kdy se má správně bouřit, než člověk uzavře trvalý vztah, než má rodinu a děti. To je těžko radit. Nejspíš si to prostě zkusíš s jiným, abys poznala, koho mᚠdoma a jestli je to ten správný muž. A třeba zjistíš, že chceš měnit. Anebo nechceš a rozbiješ si manželství. A poradíme jakkoliv, ty stejně uděláš, k čemu tě to požene.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#4 16. 3. 2016 12:46

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Náruživost po 30.

Eva:
Zřejmě se u tebe projevuje to, že ses nevyřádila, nevybíralas ve věku, kdy jsi vybírat, zkoušet, vyřádit se, měla, možná tvůj manžel byl tvůj první muž v sexu. To je pak špatný, většinou se pak stane to, co se stalo tobě. Jsi [b]nevybouřená z mládí, kdy se má správně bouřit, než člověk uzavře trvalý vztah, než má rodinu a děti.[/b] To je těžko radit. Nejspíš si to prostě zkusíš s jiným, abys poznala, koho mᚠdoma a jestli je to ten správný muž. A třeba zjistíš, že chceš měnit. Anebo nechceš a rozbiješ si manželství. A poradíme jakkoliv, ty stejně uděláš, k čemu tě to požene.

Já bych tohle negeneralizovala. Nikde není řečeno a stanoveno, že se v určitém věku má správně dělat tohle a v jiném věku se má správně dělat něco jiného. Každý to totiž má jinak.
Není ani pravidlem, že když si člověk vezme svého prvního intimního partnera, , je to špatný a většinou se pak stane to, co Franklin. Ano, někdy se to stane, ale někdy zase ne. Znám z okolí několik příkladů od obojího.

Tudíž si nemyslím, že Franklin něco fatálně prošvihla, něco, co měla správně  dělat a nedělala.
Jde spíš o to, co s tím nyní ona (a její manžel) udělají.

Upravil(a) Niky123 (16. 3. 2016 12:51)

Není tady

 

#5 16. 3. 2016 13:28

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Náruživost po 30.

Franklin to tenkrát dělala nejlíp, jak uměla. Teď to taky tak udělá. Když své touze neodolá. I když odolá.
Myslím si, že tady sexuolog neporadí. A že by to neměla řešit se svým mužem, ale jenom sama se sebou. Ona přece nemá zvýšenou touhu po svém muži, ale touží si vyzkoušet sex s jinými muži.

Upravil(a) Eva. (16. 3. 2016 13:29)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#6 16. 3. 2016 18:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Náruživost po 30.

Ona přece nemá zvýšenou touhu po svém muži, ale touží si vyzkoušet sex s jinými muži.

Zřejmě přesně vystihnuto. Toto by se s manželem probíralo fakt blbě.
Těžko radit....Možná ten sexuolog nebo - bereš antikoncepci? Ta může dost tlumit. Ale je to individuální.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7 16. 3. 2016 19:04

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Náruživost po 30.

Představila jsem si Niky, jak by jí asi bylo, kdyby jí její přítel "velmi citlivě", jak ona radí, řekl, že touží po sexu s jinými ženami...


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#8 17. 3. 2016 10:35

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Náruživost po 30.

Judyna napsal(a):

Ona přece nemá zvýšenou touhu po svém muži, ale touží si vyzkoušet sex s jinými muži.

Zřejmě přesně vystihnuto. Toto by se s manželem probíralo fakt blbě.
Těžko radit....Možná ten sexuolog nebo - bereš antikoncepci? Ta může dost tlumit. Ale je to individuální.

Ano, je to individuální. Až tak, že u někoho může hormonální antikoncepce dokonce touhu umocňovat. Takže - na to bacha.

Není tady

 

#9 17. 3. 2016 10:42

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Náruživost po 30.

Eva. napsal(a):

Představila jsem si Niky, jak by jí asi bylo, kdyby jí její přítel "velmi citlivě", jak ona radí, řekl, že touží po sexu s jinými ženami...

Je to sice hodně netradiční, ale i to je pro někoho možné řešení: Nedávno tu bylo nějaké vlákno, kde autorka popisovala, že její partner (tuším nějaký fotograf aktů??) právě toto své "hlavní" partnerce svěřil. A ona tady konzultovala, zda do toho jít, dokonce se ukázalo, že to takto už provozují, spíš ona chtěla poradit, zda v tom má pokračovat.

Nebo by to mohl vyřešit návrh, aby si občas někoho přizvali do trojky a nebo zkusili swingers párty?
Pro mě by tohle nebylo, ale třeba pro někoho jo, kdo ví?

Proto radím, nejdřív a to autorka vlákna sama probere se sexuologem.

Není tady

 

#10 17. 3. 2016 10:53

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Náruživost po 30.

Trojka s dalším mužem anebo čtyřka s párem mě taky napadla. Otázkou je, co by tomu říkal manžel.
A taky to bývá nebezpečné. Jak ze zdravotních důvodů, tak z psychických. Kdoví, co se může stát...


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#11 17. 3. 2016 13:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Náruživost po 30.

Niky123 napsal(a):

Judyna napsal(a):

Ona přece nemá zvýšenou touhu po svém muži, ale touží si vyzkoušet sex s jinými muži.

Zřejmě přesně vystihnuto. Toto by se s manželem probíralo fakt blbě.
Těžko radit....Možná ten sexuolog nebo - bereš antikoncepci? Ta může dost tlumit. Ale je to individuální.

Ano, je to individuální. Až tak, že u někoho může hormonální antikoncepce dokonce touhu umocňovat. Takže - na to bacha.

Tak to jsem ještě opravdu nikdy neslyšela.Ze někého tlumí - a to hodně - to ano.
Ale vše je možné.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#12 18. 3. 2016 7:58

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Náruživost po 30.

Franklin, jak se to vyvíjí? Pomohla Ti nějaká rada? Dobrala ses k nějakému řešení?

Není tady

 

#13 19. 3. 2016 7:14

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Náruživost po 30.

Proto radím, nejdřív a to autorka vlákna sama probere se sexuologem.
Spíš s psychologem... tohle "tak se ve mně každý den tluče pocit hrozného chtíče a zároveň se cítím provinile, už jen za ty myšlenky" jasně není porucha sexuálních funkcí.

Upravil(a) helena (19. 3. 2016 7:14)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#14 19. 3. 2016 8:08

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Náruživost po 30.

Mᚠ pravdu Helčo, že i psycholog v tomto může pomoci.
Já bych v takovém problému, jako má Franklin, šla asi za oběma.

Není tady

 

#15 19. 3. 2016 9:41

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Náruživost po 30.

No......nejsem si jistá, jestli v tom psycholog nebo psychiatr něco zmůže, akorát se to Franklin může pokusit rozmluvit, pokud má spolehlivého partnera "bez vad"..........toto je problém starý jak lidstvo samo, dnes je zvykem v takovém případě hodit "to staré" za hlavu a jít často bezhlavě za "hlasem svého srdce", aby se vzápětí ukázalo, že všecko nové není automaticky lepší........příkladů člověk vidí kolem sebe dost.

Podobnými úvahami si asi prošla většina z nás.
Než si rozbít jinak funkční vztah, snad by bylo lepší zkusit si to pořešit nějak velmi diskrétně sama, manžela bych do toho asi nezatahovala, pokud on sám je spokojený. I když tedy nejsem příznivcem takového řešení, pokud si to člověk  neumí řešit "rozumem", moc možností nemá.

Není tady

 

#16 3. 1. 2019 15:38

starykocour
♥------
Registrovaný: 3. 1. 2019
Příspěvky: 10

Re: Náruživost po 30.

No, možná že je Franklin normální a to o čem říká, že je fajn a uspokojivé prostě fajn a uspokojivé není. Aspoň její tělo jí to říká. A ona to nemá s čím srovnat, když nikdy jiného neměla. Měl jsem kolegyni, co si jako mladá holka vzala staršího, seriózního muže. Ohromná láska i když jí bylo 28 a jemu 46. Prý to co s ním s žadným malďochem nezažije. To úžasné souznění. Až se jednou na firemním večírku trochu opila a užla si s maldým kolegou. Byla z toho úplně mimo. Jak sama řekla, dobrých 15 let netušila, že to jde i víc než jednou ...

Třeba je Franklin v podobném rozpoložení ...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů