Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 2. 2016 8:17

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

Prosím o názor, známý naboural v pracovní době pracovním autem při couvání sloup čez.
Povalil ho při couvání.
Na autě žádná škoda, ani pokrčený plech, ale sloup se ohnul.
Pro náhodu nedaleko byly lidi ČEZ a chtěli zaplatit na místě škodu 10,000 kč, prý cena sloupu a vedení anebo zavolat policii.
Známý nechtěl čekat 2 hod. než přijede policie(hodně práce, musí plnit), tak jim podepsal, že zaplatí škodu max. 10,000 ze svého!
Později volala ČEZ, že má štěstí, napíšou, že sloup již ohlý byl, ale že oprava vedení bude stát 5,000.

Mne se to nezdá, když víme, jak v minulosti ČEZ posílala černé šerify a vynucovala si na lidech platby. Nechápu,
když prý porazil sloup a na autě ani škrábnutí? Tak lehce lze ohnout sloup? A hned na místě čez má u sebe papíry o úhradě škody?

Co myslíte?

Není tady

 

#2 26. 2. 2016 8:55

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

Myslím, že když známý podepsal, že to uhradí a ke škodě se písemně přiznal, tak má smůlu. Jinak si myslím, že sloup nelze ohnout, aniž by byla škoda na autě, pokud to nebyla nákladní tatra.

Není tady

 

#3 26. 2. 2016 8:59

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

Ne, to nebyla. Normální auto. Ani nárazník...nic.

Není tady

 

#4 26. 2. 2016 9:17

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

miaa napsal(a):

Prosím o názor, známý naboural v pracovní době pracovním autem při couvání sloup čez.
Povalil ho při couvání.
Na autě žádná škoda, ani pokrčený plech, ale sloup se ohnul.
Pro náhodu nedaleko byly lidi ČEZ a chtěli zaplatit na místě škodu 10,000 kč, prý cena sloupu a vedení anebo zavolat policii.
Známý nechtěl čekat 2 hod. než přijede policie(hodně práce, musí plnit), tak jim podepsal, že zaplatí škodu max. 10,000 ze svého!
Později volala ČEZ, že má štěstí, napíšou, že sloup již ohlý byl, ale že oprava vedení bude stát 5,000.

Mne se to nezdá, když víme, jak v minulosti ČEZ posílala černé šerify a vynucovala si na lidech platby. Nechápu,
když prý porazil sloup a na autě ani škrábnutí? Tak lehce lze ohnout sloup? A hned na místě čez má u sebe papíry o úhradě škody?

Co myslíte?

Zaměstnanci ČEZ věděli, že známý bude na daném místě couvat, proto tam připravili ten sloup, jemu přímo do cesty, z ohebného materiálu. Pak už jen stačilo počkat a vyinkasovat 10 tisíc. lol

Jen mi není jasné, jestli sloup povalil anebo jenom ohnul. Anebo povalil  a ohnul. dumbom Ale to je jedno, hlavně, že "lidi ČEZ" mají svých 10 tisíc. lol

Upravil(a) Eva. (26. 2. 2016 9:19)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#5 26. 2. 2016 9:20

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

Známý měl víc přemýšlet, než toto podepsal. Teď může být rád, že to má jen za 5 000 Kč. Už se tomu nevyhne. Leda, může se pokusit napsat odvolání ČEZ. Ale... asi mu to nepomůže.

Není tady

 

#6 26. 2. 2016 10:56

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

Já jenom nechápu, jak může tuknutí ohnout sloup. Nevím, proč do něj nacouval. A počty jsou taky divoké. 10,000 na místě anebo podpis. A pak je z toho 5000.
No, mne to může být jedno. Jen mám v žaludku ČEZ do doby vymáhání údajných černých odběrů, jelikož znám podnikatele jak ho přinutili podpesat a zaplatit něco, co neodebral. Odvezly ho daleko, masírovaly celou noc, ráno podepsal. Ale to bylo ještě v dobách, kdy se o tom nemluvilo a prý to nebyla pravda, říkala ČEZ.

Není tady

 

#7 26. 2. 2016 12:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

A počty jsou taky divoké. 10,000 na místě anebo podpis. A pak je z toho 5000.
Bych do toho na jeho místě víc nešourala, zaplatila a držela zobák...
Když je pán s prominutím trouba, kterej "nechtěl čekat 2 hod. než přijede policie... tak jim podepsal, že zaplatí škodu", musí si nést následky.
Mimo jiný totiž porušil zákon o silničním provozu, protože při dopravní nehodě má povinnost volat policii, když vznikne škoda na majetku třetích osob.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8 27. 2. 2016 7:53

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

Podle mě by měla škodu platit pojišovna z povinného ručení. To je divný, že to ještě nikoho nenapadlo...

Není tady

 

#9 27. 2. 2016 10:01

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

To jistě. Akorát by u toho museli být poldove, čemuž se obě strany vyhly...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#10 27. 2. 2016 10:10

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

Nemuseli. Před lety mě zezadu nabouralo auto, když jsem zastavila před přechodem pro chodce. Protože škoda nebyla evidentně moc velká, sepsali jsme na místě záznam o události, policajty jsme nevolali. Pojišovna to normálně vyplatila. Pokud vím, povinné ručení je tu právě proto, aby zaplatilo, když způsobíme škodu jinému řidiči a nebo i třetí osobě - třeba tím povaleným sloupem.

A nakonec - když u toho byli svědci ( ti lidi z ČEZ), neměl by to být problém. A stačilo by (třeba i dodatečně, jestli to tedy neopravili okamžitě) ten nabouraný sloup vyfotit.

Není tady

 

#11 27. 2. 2016 10:24

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

Nemuseli. Před lety mě zezadu nabouralo auto, když jsem zastavila před přechodem pro chodce. Protože škoda nebyla evidentně moc velká...
Což je úplně jiná situace... zákon o silničním provozu už jsem zmiňovala, dodávám přesnou citaci:

§ 47 Dopravní nehoda
(5) Povinnost podle odstavce 4*) platí i v případě, kdy při dopravní nehodě dojde ke hmotné škodě na majetku třetí osoby, s výjimkou škody na vozidle, jehož řidič má účast na dopravní nehodě nebo škody na věci přepravované v tomto vozidle,

*)(4) Dojde-li při dopravní nehodě k usmrcení nebo zranění osoby nebo k hmotné škodě převyšující zřejmě na některém ze zúčastněných vozidel včetně přepravovaných věcí částku 100 000 Kč, jsou účastníci dopravní nehody povinni
a) neprodleně ohlásit dopravní nehodu policistovi,


a Policie ČR vysvětluje - policii volejte vždy, pokud při nehodě dojde k jakékoliv škodě na majetku třetí osoby například k poškození zaparkovaného vozidla, oplocení rodinného domu, náraz do sloupu veřejného osvětlení apod.

Upravil(a) helena (27. 2. 2016 10:25)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#12 27. 2. 2016 10:38

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

helena napsal(a):

Nemuseli. Před lety mě zezadu nabouralo auto, když jsem zastavila před přechodem pro chodce. Protože škoda nebyla evidentně moc velká...
Což je úplně jiná situace... zákon o silničním provozu už jsem zmiňovala, dodávám přesnou citaci:

§ 47 Dopravní nehoda
(5) Povinnost podle odstavce 4*) platí i v případě, kdy při dopravní nehodě dojde ke hmotné škodě na majetku třetí osoby, s výjimkou škody na vozidle, jehož řidič má účast na dopravní nehodě nebo škody na věci přepravované v tomto vozidle,

*)(4) Dojde-li při dopravní nehodě k usmrcení nebo zranění osoby nebo k hmotné škodě převyšující zřejmě na některém ze zúčastněných vozidel včetně přepravovaných věcí částku 100 000 Kč, jsou účastníci dopravní nehody povinni
a) neprodleně ohlásit dopravní nehodu policistovi,


a Policie ČR vysvětluje - policii volejte vždy, pokud při nehodě dojde k jakékoliv škodě na majetku třetí osoby například k poškození zaparkovaného vozidla, oplocení rodinného domu, náraz do sloupu veřejného osvětlení apod.

Tak bych to zkusila ohlásit aspoň "prodleně", dodatečně. Ale nejdřív bych si zjistila,jaká je za prodlení pokuta.
Jinak mi přijde, že je dotyčný trošku hloupý, že policajty nepřivolal hned a navíc podepsal nesmyslně takový papír. Napadá mě jediné vysvětlení - snad jestli za ty odhadované 2 hodiny čekání na policisty vydělá víc než 10. tisíc, tak jedině tak se mu to vyplatilo... vissla

Není tady

 

#13 27. 2. 2016 11:09

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

Nebo taky neměl ouplne čistě svědomí nebo rejstřík?


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#14 29. 2. 2016 10:39

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Nabouraný sloup ČEZ- kdo platí škodu?

Ne, chtěl dodělat svou práci a jet za svou láskou mimo město. Já bych policajty volala...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů