Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 7. 1. 2016 10:10

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Blota napsal(a):

Pracuji u linky na chléb, čas na jídlo by byl, ale šéfové to nevidí rádi, takže spíš občas jen do něčeho kousnu.

Mohl bych Ti sice vytvořit jídelníček a není to ani příliš těžké, ale správnější cesta je naučit se to sama. Chceš odkaz na stránky, které považuji za osvědčené a kde Ti budou radit se sestavením jídelníčku?
Každopádně opakuji znovu: není to o nějakém dietění nebo termínech do kdy se musíš trápit, ale o tom, že musíš změnit stravovací návyky, začít se zajímat o to, co jíš a odměnou Ti bude, pokud se nebudeš podvádět, redukce váhy, zbavení se závoslosti na sladkostech a navýšení chuti k životu...každopádně je Tvůj stav řešitelný bez enormní námahy, ale s enormní trpělivostí...

Není tady

 

#27 7. 1. 2016 10:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Že nejedí, ale přímo žerou, ale z jejich subjektivního pohledu je to tak, že téměř nic nejedí.
A naopak.
Těm co se živí ranní rosou a zpěvem ptactva každej drobek nad jejich limit připadá jako hříšný vobžerství... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#28 7. 1. 2016 10:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Evo, tys vůbec nečetla, co tady Blota píše, viď. Ona rozhodně není z těch, kteří by tvrdili, že jedí málo. Prvně si prosím Tě její příspěvky pořádně přečti nebo sem raděj nepiš. Protože Blota je z toho, že jí tak chutná nešastná a srážet ji tímto typem příspěvků je myslím zbytečné. Ty jí asi pomoct nechceš.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#29 7. 1. 2016 10:54

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Eva. napsal(a):

Ví, co říká. A já vím, že má pravdu. Tak to funguje. Odzkoušeno mnou samotnou a spoustou jiných lidí.
Vždy mě pobaví, když ti, co mají nadváhu, případně jsou až obézní, tvrdí, že oni téměř nic nejedí a pak, když člověk s nimi žije, zná je blíž, zjistí, že to vůbec není pravda. Že nejedí, ale přímo žerou, ale z jejich subjektivního pohledu je to tak, že téměř nic nejedí. big_smile

Není to tak jednoduché. Záleží taky na tom co jíš a ne jen na množství. A potom se dá říct, že se k postavě musíš prožrat...

Není tady

 

#30 7. 1. 2016 10:56

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

helena napsal(a):

Že nejedí, ale přímo žerou, ale z jejich subjektivního pohledu je to tak, že téměř nic nejedí.
A naopak.
Těm co se živí ranní rosou a zpěvem ptactva každej drobek nad jejich limit připadá jako hříšný vobžerství... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

tummenupp
A ještě si z toho udělají psychické trauma wink

Není tady

 

#31 7. 1. 2016 10:57

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Judyna napsal(a):

Evo, tys vůbec nečetla, co tady Blota píše, viď. Ona rozhodně není z těch, kteří by tvrdili, že jedí málo. Prvně si prosím Tě její příspěvky pořádně přečti nebo sem raděj nepiš. Protože Blota je z toho, že jí tak chutná nešastná a srážet ji tímto typem příspěvků je myslím zbytečné. Ty jí asi pomoct nechceš.

Někdo potřebuje nakopnout, někdo pohladit a někdo skopat. Myslím, Judyno, že oba víme, co jsem tu teď předestřel lol

Není tady

 

#32 7. 1. 2016 11:00

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Judyna napsal(a):

Evo, tys vůbec nečetla, co tady Blota píše, viď. Ona rozhodně není z těch, kteří by tvrdili, že jedí málo. Prvně si prosím Tě její příspěvky pořádně přečti nebo sem raděj nepiš. Protože Blota je z toho, že jí tak chutná nešastná a srážet ji tímto typem příspěvků je myslím zbytečné. Ty jí asi pomoct nechceš.

Judyno, nepsala jsem adresně, ale všeobecně. Co píše Blota, jsem samozřejmě četla. Vím, že ona píše, že jí hodně, že nepíše, že jí málo. Doufám, že ona si to osobně nebere a jestli ano, tak se omlouvám a opakuji, že jsem to psala všeobecně.
U Bloty naopak vidím shození prvních kil docela lehce, když vynechá tu colu, meníčka a sladkosti, ona už s tím i začala, jak píše.
Bloto, držím palce. U tebe je asi problém s váhou způsoben i těmi nočními, to asi metabolizmus funguje jinak, než nám, co nemáme noční směny. Noční by mě osobně zabily, nemohla bych dělat takovou práci, mám vyzkoušeno a obdivuji všechny, kdo ty noční zvládají.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#33 7. 1. 2016 11:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Tak jo Evi, dobrý, fajn, žes to takhle napsala.
Jenom bych dodala, že přestat se sladkostmi je naopak velmi těžké. Jde o silnou závislost, které se člověk těžko zbavuje. Například já jsem se jí zbavit nedokázala, taky bych v tomto potřebovala poradit, i když nadváhu nemám

Upravil(a) Judyna (7. 1. 2016 11:15)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#34 7. 1. 2016 11:55

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Judyna napsal(a):

Tak jo Evi, dobrý, fajn, žes to takhle napsala.
Jenom bych dodala, že přestat se sladkostmi je naopak velmi těžké. Jde o silnou závislost, které se člověk těžko zbavuje. Například já jsem se jí zbavit nedokázala, taky bych v tomto potřebovala poradit, i když nadváhu nemám

I tohle se dá zvládnout bez skřípání zubů, je to o poměru a kvalitě přijímaných cukrů organismem a je to u každého specifické...a vlastně se do toho promítá i případná fyzická aktivita...možná i krevní skupiny, ale to trochu spekuluji

Není tady

 

#35 7. 1. 2016 13:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

No, já to nezvládla, ale možná to nedělám dobře. Snažila jsem se 2 měsíce nahradit cukry jednoduché těmi složitými, zkoušela jsem jíst chrom, vlákninu....výsledek? Celé dva měsíce jsem myslela jen a sladké, byla jsem nervózní a nic mě nebavilo. Normální absák. Váha v té době byla prakticky stejná, cholesterol, kvůli kterému sjem to hlavěn dělala, jen o  malinko nižší. Naprosto to neodpovídalo vynaložené námaze sad
Jsem prostě silný závislák. Na dokreslení dodávám, že přestat kouřit se mi podařilo, přestat se sladkým nikoliv. V dětství jsem měla stravu myslím si dost zdravou, sladkostí málo.
Ale já tím, že netrpím nadváhou, tak možná nemám tak silnou motivaci, kterou by mohla a měla mít zakladatelka tématu.
Je fakt, že co se týče pití, jsem taky o vodě - tak, jak píše Fink - zjistila jsem, že je to to nejlepší a nejlépe to zažene žízeň, snídám mohutně.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#36 7. 1. 2016 17:12

Blota
♥------
Registrovaný: 5. 1. 2016
Příspěvky: 16

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Eva. napsal(a):

Ví, co říká. A já vím, že má pravdu. Tak to funguje. Odzkoušeno mnou samotnou a spoustou jiných lidí.
Vždy mě pobaví, když ti, co mají nadváhu, případně jsou až obézní, tvrdí, že oni téměř nic nejedí a pak, když člověk s nimi žije, zná je blíž, zjistí, že to vůbec není pravda. Že nejedí, ale přímo žerou, ale z jejich subjektivního pohledu je to tak, že téměř nic nejedí. big_smile

Já tady ale nepíšu nic o tom, že nic nejim, hýbu se a přesto jsem tlustá. Já se ptám, jaká dieta by mi při mém nepravidelném živ. stylu pomohla.

Není tady

 

#37 7. 1. 2016 18:08

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Judyna napsal(a):

Blota napsal(a):

U mě bude asi nejlepší dieta "přestat žrát a začít jíst" pít jen vodu a úplně vynechat sladký. Jenže jak to dokázat.

Bloto, neblbni, tak radikálně to neřeš. Začni tou snídaní, vynechej sladké nápoje, pij třeba tu vodu s citŕonem, ale zase - průběžně celý den po malých dávkách.
A zkus zmenšit porce. Nedávej si nesplnitelné úkoly.
Kdyby se ti podařilo aspoň něco málo takhle shodit - a to by mělo jít - tak Tě to moc povzbudí do dalšího boje.
Odborníka radím taky.

myslím, že jde na to správně - přestat žrát a normální jíst... necpat se sladkým, nechodit na meníčka do fast foodu.
pokud nechce navštívit nutričního poradce, tak a si najde na netu jídelníček petra havlíčka a zkusí se jim nastartovat.

Není tady

 

#38 7. 1. 2016 18:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

chu na sladké je třeba nedostatek bílkovin.

http://www.vimcojim.cz/cs/spotrebitel/z … x8043.html

Není tady

 

#39 7. 1. 2016 23:21

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Děkuju Aprill za odkaz nám oběma. Sice jsem to nikde nečetla, ale to s těma bílkovinama mě napadlo samotnou, proto jsem se i na to Bloty ptala.
Já jich moc nejím, to je pravda. Tedy masa. Ale začala jsem pít mléko (to když jsem začala s běháním- to mě napalo, že potřebuju víc bílkovin ) a i když mám období, kdy maso nejím vůbec, tak mléčné výrobky a vejce ano. Jenže - mléčný tuk právě hodně zvyšuje cholesterol - prý. A ty nízkotučné se fakt jíst nedají.
Ale mohla bych zkusit nějaký čas zvýšit množství bílkovin - jestli to pomůže na ty chutě. Ale nevím, co to udělá s cholesterolem. I když - sladkosti jsou tučné taky.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#40 7. 1. 2016 23:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Blot, napiš, jestli se do něčeho pustíš a jak to jde.
Moc tï držím palce.
A Fink tomu myslím dost rozumí, mám pocit, že před časem  někde  psal, že shodil. Takže Ti bude radit fundovaně. I já si jeho rady na toto téma přečtu moc ráda, i když zhubnout nepotřebuji a nechci.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#41 8. 1. 2016 7:29

Blota
♥------
Registrovaný: 5. 1. 2016
Příspěvky: 16

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Ahoj, já teď dorazila z práce a půjdu se vyspat. Dostala jsem nabídku od kolegy, jeho kamarád provozuje  posilovnou a mohl by mi pomocí i s tím jídelníčkem, dnes odpoledne za ním jedu, chce mě vidět, ještě že mě bude kulturista nakonec. Dost mě to zlakalo tak uvidíme. Moc vám všem zatím děkuji, ozvu se.

Není tady

 

#42 8. 1. 2016 7:49

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Judyna napsal(a):

Děkuju Aprill za odkaz nám oběma. Sice jsem to nikde nečetla, ale to s těma bílkovinama mě napadlo samotnou, proto jsem se i na to Bloty ptala.
Já jich moc nejím, to je pravda. Tedy masa. Ale začala jsem pít mléko (to když jsem začala s běháním- to mě napalo, že potřebuju víc bílkovin ) a i když mám období, kdy maso nejím vůbec, tak mléčné výrobky a vejce ano. Jenže - mléčný tuk právě hodně zvyšuje cholesterol - prý. A ty nízkotučné se fakt jíst nedají.
Ale mohla bych zkusit nějaký čas zvýšit množství bílkovin - jestli to pomůže na ty chutě. Ale nevím, co to udělá s cholesterolem. I když - sladkosti jsou tučné taky.

Bílkoviny nejsou jen v mase, například luštěniny, tofu, tvarůžky (naprosto ideální řešení, v jednom 100g balení - bez dírky - je 0g tuků a 30g bílkovin), cottage, tvaroh, ryby, vejce...

Není tady

 

#43 8. 1. 2016 7:51

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Judyna napsal(a):

Blot, napiš, jestli se do něčeho pustíš a jak to jde.
Moc tï držím palce.
A Fink tomu myslím dost rozumí, mám pocit, že před časem  někde  psal, že shodil. Takže Ti bude radit fundovaně. I já si jeho rady na toto téma přečtu moc ráda, i když zhubnout nepotřebuji a nechci.

Děkuji, to si snad ani nezasloužím wink

Není tady

 

#44 8. 1. 2016 7:58

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Blota napsal(a):

Ahoj, já teď dorazila z práce a půjdu se vyspat. Dostala jsem nabídku od kolegy, jeho kamarád provozuje  posilovnou a mohl by mi pomocí i s tím jídelníčkem, dnes odpoledne za ním jedu, chce mě vidět, ještě že mě bude kulturista nakonec. Dost mě to zlakalo tak uvidíme. Moc vám všem zatím děkuji, ozvu se.

Určitě se nesnaž míchat několik věcí dohromady a drž se rad jen jednoho člověka. A posilovna je to nejlepší řešení...nejsem příliš velký příznivec sestavování jídelníčků někým, protože si myslím, že přidaná hodnota je v tom, že se to naučíš sama a i sama můžeš pokračovat nebo se k tomu vrátit, kdyby se něco zvrtlo...ale logika se v tom najít dá a tak se ho neboj ptát i za cenu, že si budeš připadat hloupě...

Není tady

 

#45 8. 1. 2016 10:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

flink napsal(a):

Judyna napsal(a):

Blot, napiš, jestli se do něčeho pustíš a jak to jde.
Moc tï držím palce.
A Fink tomu myslím dost rozumí, mám pocit, že před časem  někde  psal, že shodil. Takže Ti bude radit fundovaně. I já si jeho rady na toto téma přečtu moc ráda, i když zhubnout nepotřebuji a nechci.

Děkuji, to si snad ani nezasloužím wink

No abych tě zase nepřechválila, to bych nerada......tongue


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#46 8. 1. 2016 10:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Blota napsal(a):

Ahoj, já teď dorazila z práce a půjdu se vyspat. Dostala jsem nabídku od kolegy, jeho kamarád provozuje  posilovnou a mohl by mi pomocí i s tím jídelníčkem, dnes odpoledne za ním jedu, chce mě vidět, ještě že mě bude kulturista nakonec. Dost mě to zlakalo tak uvidíme. Moc vám všem zatím děkuji, ozvu se.

Blot, to je fajn, může to být dobrá cesta, uvidíš.
Nejdlůležitější je, že sis uvědomila, že mᚠproblém a že ses ho rozhodla řešit.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#47 8. 1. 2016 10:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Jinak - syrečky jsou super - ty já ráda. Cottage se dá taky, když se osolí. S rybama mám trošku problém, ale to bych měla zvládnout. Zkusím se opět vrátit k Floře a opustit máslo ( u když mám s těmi "umělými") tuky problém. Tučné mléko - i když je velice chutné, vyměním za polotučné.
Ještě zkouším denně decku červeného. To ještě vyzkoušeno nemám. Nízkotučnou a bezesladkou dvouměsíční dietu bez výsledku už mám ale za sebou....Všechny možné doplňky stravy na snížení cholesterolu taky. A lékařka se na mě zlobí, že odmítám léky. Když ale v té straně rodiny, kde se tento problém vyskytuje, není ani jeden infarkt, ani mrtvička...
Teď jsem si ještě uvědomila - na jaře jsem měla nepříjemnou střevní bakterii, 6 týdnů jsem měla velice tvrdou dietu, pročistila jsem se od hlavy až k patě, za 4 týdny jsem měla 7 kilo dole. Když jsem pak asi po měsíci šla na odběry, tak co myslíte? Cholesterol vyšší než obvykle....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#48 8. 1. 2016 11:15

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Judyna napsal(a):

Jinak - syrečky jsou super - ty já ráda. Cottage se dá taky, když se osolí. S rybama mám trošku problém, ale to bych měla zvládnout. Zkusím se opět vrátit k Floře a opustit máslo ( u když mám s těmi "umělými") tuky problém. Tučné mléko - i když je velice chutné, vyměním za polotučné.
Ještě zkouším denně decku červeného. To ještě vyzkoušeno nemám. Nízkotučnou a bezesladkou dvouměsíční dietu bez výsledku už mám ale za sebou....Všechny možné doplňky stravy na snížení cholesterolu taky. A lékařka se na mě zlobí, že odmítám léky. Když ale v té straně rodiny, kde se tento problém vyskytuje, není ani jeden infarkt, ani mrtvička...
Teď jsem si ještě uvědomila - na jaře jsem měla nepříjemnou střevní bakterii, 6 týdnů jsem měla velice tvrdou dietu, pročistila jsem se od hlavy až k patě, za 4 týdny jsem měla 7 kilo dole. Když jsem pak asi po měsíci šla na odběry, tak co myslíte? Cholesterol vyšší než obvykle....

Máslo neopouštěj...předně rostlinné tuky ve mně budí nedůvěru a taky proto, že tuky tělo taky potřebuje...
Cholesterol si tělo při jeho nedostatku vyrobí samo...nasaď ovesné vločky, začni si doma péct chleba a přidej si syrového česneku - třeba na krajíc chleba pomazaný máslem dej plátky, lehce posol a okoušeš si nehty ;-)

Není tady

 

#49 8. 1. 2016 17:41

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Taky mi příjde máslo a sádlo tak nějak "čistší". Ale tu Floru zase nějaký čas přesto vyzkouším.
Česnek je super (spíš tedy na chlebu se sádlem), ale já ho těžko trávím. Navíc pracuji s lidmi.
Všemocný ale v tomto případě rozhodně není. Moje maminka jí česnek tímto způsobem každý den jeden stroužek, k tomu fůru zelené - listové zeleniny. Masa jí víc než já, sladkosti prakticky vůbec. Pohybu má i ve svých téměř 80 letech hodně. A cholesterol měla skoro 10. Ta už lék bere. Ani ona nemá nadváhu. Vlastně se stravujeme dost rozdílně - maminka velice zdravě - a problém máme stejný.
Ledaže bych to svedla na genetiku..... I tak bych ale ráda ty sladkosti omezila. Protože jsou dny (s hrůzou jsem si jednou uvědomila), že jím pouze sladká jídla.

Upravil(a) Judyna (8. 1. 2016 17:42)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#50 8. 1. 2016 18:11

Blota
♥------
Registrovaný: 5. 1. 2016
Příspěvky: 16

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Tak jsem se byla podívat v tělocvičně, ale mám pocit, že to fyzicky nezvládnu. A hlavně si tam budu připadat dost trapně. Parní stroj hadr.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů