Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 1. 2016 22:00

Blota
♥------
Registrovaný: 5. 1. 2016
Příspěvky: 16

Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Ahoj. Pracuji na směny - dvanáctihodinové, střídavě denní noční, krátký dlouhý týden. Mám velkou nadváhu, při výšce 162 vážím 95 kg. Je mi 38 let a začínám mít zdravotní problémy, bolí klouby, záda, špatně se mi dýchá. Velmi mi chutná jíst a poslední dobou strašně moc. Veškeré oblečení už sotva dopnu. Přitom mám dost pohybu jak doma u domku, tak v práci - v pekárnách. Vůbec nevím co ze sebou dělat, jsem z toho nešastná.

Není tady

 

#2 5. 1. 2016 22:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Jejda Bloto, chce to odborníka. Ale je klidně možné, že Tvůj organismus se s těma směnama nedokáže vypořádat a takhle blbne.

Já pracuju taky na směny, ale s tím, že noční mám tak jednou v týdnu, jinak odpolední, občas ranní...Už 30let. S váhou ale problém nemám.
Jak dlouho takhle pracuješ a kdy ti ty prblémy s nadváhou začaly?

Já jím velice často a malé dávky, ale v tomhle se nedá radit, každý jsme jiný a máme jiný metabolismus. Zkus toho odborníka.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3 5. 1. 2016 22:39

Blota
♥------
Registrovaný: 5. 1. 2016
Příspěvky: 16

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Pracuji ve směnném provozu od osmnácti let, problémy s váhou jsem začala mít když mi bylo 25, v té době jsem také přestala kouřit. Mívala jsem kolem 60 kg. Je to všechno o mé nenažranosti, velice mi chutná, hlavně sladké, možná že ani ty směny za to nemůžou, kdysi na mě noční měly opačný účinek - při nich jsem hubla.

Není tady

 

#4 5. 1. 2016 23:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

No mě právě taky moc chutná. A na sladkostech jsem přímo závislá.
Ale asi mám štěstí, že tak nepřibírám. I když psolední dobou trošku, ale to nic není, vzhledem k tomu, že mi je 50.
Ty chutě jsou fakt hrozné, zkusila jsem jeden čas sladké vyrušit, ale vydržela jsem jen 2 měsíce a byla to muka. ale ty mᚠvětší motivaci. Já to nedělala kvůli váze, ale kvůli cholesterolu, který není vidět. Zkoušela jsem i nějaké ty doplńky, které by měly chu na sladké omezit, taky nic.
Zkus zpočátku omezit ty porce. Mᚠdost bílkovin? Ty se prý doporučují.
Taky zkus mrknout na stránky Stobu, třeba tam najdeš inspiraci.
Moc držím palce.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5 5. 1. 2016 23:17

Blota
♥------
Registrovaný: 5. 1. 2016
Příspěvky: 16

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Já mám i špatný pitný režim, hlavně v práci abych neběhala tak raději piji málo a celkově do sebe nemohu dostat pití protože prostě nemám žízeň. Jim všechno, ovoce, zeleninu, maso, buchty, sušenky, čokolády brambůrky - takové meníčko u mcdonalda s kolou je vůbec ta nejchutnější věc. A vůbec to nejhorší na tom je můj manžel, který mi říká a si klidně dám, že se mu líbím oplácanější!!!
Když byla naživu maminka, ta mě hodně krotila - sama byla nemocná a měla nadváhu a vzhledem k její nemoci ani nemohla zhubnout, vždykcy mi nadávala že obezita je hrozná věc, a taková nikdy nechci být,  jenže pak mi umřela. Od té doby co maminka zemřela - je to dva roky, jsem nabrala 10 kilo. A já se cpu a cpu. Chutná mi úplně všechno.

Není tady

 

#6 5. 1. 2016 23:19

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

V čem spočívají Tvé směny? Jaký mᚠdosavadní jídelníček? Jaké mᚠmezery v jídle? Co piješ během dne a kolik?

Není tady

 

#7 5. 1. 2016 23:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Ještě mě napadlo - co štítná žláza?

Hele, ty slazené nápoje - zkus zpočátku vyřadit ty. A pij místo toho vodu s citonem.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8 6. 1. 2016 0:08

Blota
♥------
Registrovaný: 5. 1. 2016
Příspěvky: 16

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Denní směny začátek v 6:00. Oběd 9:45 - 10:15v závodní jídelně. Poté svačina ve 14:00 do 14:15.
Noční směny začátek v 18:00. Svačina od 22:00 do 22:15. Potom oběd od 00:45 do 1:15
Mezi svačinou/obědem sním muslu tyčinku, jablko, pomeranč, banán jak kdy, někdy třeba taky nic. S pitným režimem je to slabota, nemohu si dovolit odbíhat na wc takže se snažím spíše nepít.
Stítnou mám v pořádku, byl mi brán odběr krve už před lety kdy jsem začala tloustnout a habrovala mi psychika.

Není tady

 

#9 6. 1. 2016 6:50

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Blota napsal(a):

Ahoj. Pracuji na směny - dvanáctihodinové, střídavě denní noční, krátký dlouhý týden. Mám velkou nadváhu, při výšce 162 vážím 95 kg. Je mi 38 let a začínám mít zdravotní problémy, bolí klouby, záda, špatně se mi dýchá. Velmi mi chutná jíst a poslední dobou strašně moc. Veškeré oblečení už sotva dopnu. Přitom mám dost pohybu jak doma u domku, tak v práci - v pekárnách. Vůbec nevím co ze sebou dělat, jsem z toho nešastná.

Ses na tom stejne jako ja ,jen ja jsem trosku mensi.Ja te reknu v cem je u tebe problem stres resis jidlem a mas rizikove pracoviste,ze delas jidlem.Take pracuji s potravinama a tamhle sezobnu paticku salamu,tam donutek,pak za mnou prijde spolupracovnice a nese me paticku tlacenky,protoze vi,ze ji mam rada,to zapijim sladkyma mineralkama.Na obed nebo svacinu nemam cas takze o ranni me prvni opravdove jidlo je skoro ve 14 hodin a to snim na co prijdu.Vzdyd prece cely den nic nejim.To jsem tak najedena,ze opravdu do vecera nic jist nemusim.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#10 6. 1. 2016 7:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Jim všechno, ovoce, zeleninu, maso, buchty, sušenky, čokolády brambůrky - takové meníčko u mcdonalda s kolou je vůbec ta nejchutnější věc.
Co zkusit pro začátek omezit ty "sušenky, čokolády brambůrky, meníčka"?
nemohu si dovolit odbíhat na wc takže se snažím spíše nepít
Což je to nejhorší, co pro sebe můžeš udělat. Nejen kvůli hubnutí.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 6. 1. 2016 12:28

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Blota napsal(a):

Denní směny začátek v 6:00. Oběd 9:45 - 10:15v závodní jídelně. Poté svačina ve 14:00 do 14:15.
Noční směny začátek v 18:00. Svačina od 22:00 do 22:15. Potom oběd od 00:45 do 1:15
Mezi svačinou/obědem sním muslu tyčinku, jablko, pomeranč, banán jak kdy, někdy třeba taky nic. S pitným režimem je to slabota, nemohu si dovolit odbíhat na wc takže se snažím spíše nepít.
Stítnou mám v pořádku, byl mi brán odběr krve už před lety kdy jsem začala tloustnout a habrovala mi psychika.

Základ je v kontrole stravy (i pití), nějaký pohyb je už jen 40%. Základ je snídaně a podle toho co píšeš, ji vynecháváš. Ve stravě podle popisu převažuje kvantum cukrů a pravděpodobně těch jednoduchých v ovoci. Rozvržení Tvé noční směny neodpovídá té denní, můžeš to ještě dopřesnit víc? Bez pravidelnosti příjmu stravy budeš mít vždycky problém, ale počkám, co napíšeš o přesném rozvrhu směny...
A ještě jedna věc: nebudu Ti radit nějakou dietu, ale budeš muset změnit celý styl...

Upravil(a) flink (6. 1. 2016 12:29)

Není tady

 

#12 6. 1. 2016 13:13

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Taky si myslím, že dieta smysl nemá. Ale ten pitný režim, ten by se aspoň pro začátek upravit mohl. Víc pít (chodit na záchod je snad normální a pokud nebudeš pít kvanta naráz ale jen lehce popíjet, tak o moc častěji chodi nebudeš) a zkusit vypustit cukry aspoň z pití - pro začátek. To se i mně podařilo. Kolu a meníčka z Mekáče, no to je fakt hodně špatně. Kola vůbec a jídlo od nich jakbysmet.
Flink má pravdu i s tou snídaní. To je základ. ale jinak jsme každý jiný, jinak spalujeme. To, co platí ne mě (tedy nepřibírám z toho) - jídlo po 2-3 hodinách, ale malé porce, nemusí platit na Tebe.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#13 6. 1. 2016 14:39

Blota
♥------
Registrovaný: 5. 1. 2016
Příspěvky: 16

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Pracuji v nepřetržitém provozu, říkáme tomu čtyřsměnný provoz. Po denních směnách mám volno, po volnu noční, po noční volno, po volnu denní...

Můj pracovni režim vypadá takto:

Po, Út - denní od 6:00 do 18:00
St, Čt - volno
Pá, So, Ne - noční od 18:00 do 6:00
Po, Út - volno
St, Čt - denní
Pá, So, ne - volno
Po, Út - noční
St, Čt - volno
Pá, So, Ne - denní
Po, Út - volno...a tak pořád dokola.

Já nevim jestli je to srozumitelné, zkrátka je velmi těžké si na tento styl vůbec zvyknout, natož to skloubit s pravidelným stravováním. Do toho jsem doslova závislá na sladkém.

Není tady

 

#14 6. 1. 2016 15:00

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Já myslím, že tahle situace není na nějaké babinetí rady, ale na odborníka. Nadvaha je obrovská, životní styl šílený, to jako neříkám jako nějaké urážky, ale jako velmi závažnou věc. Opravdu. Sama můžeš maximálně opravdu vynechat slazené nápoje, mekáče a pod., ale pro odstranění zdrav. problémů lékaře, dietologa...., nebo jsem už dávno četla, že při takovehle nadváze má každý nárok na nějaké “odtučňovacï" lázně, ev i jakousi operací žaludku, aby nebyl tak roztaženej a “nenažranej“....
Sama nějakým a radikálníma změnama se ohroziš ještě víc...

Upravil(a) Dorka (6. 1. 2016 15:02)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#15 6. 1. 2016 15:01

Blota
♥------
Registrovaný: 5. 1. 2016
Příspěvky: 16

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

U mě bude asi nejlepší dieta "přestat žrát a začít jíst" pít jen vodu a úplně vynechat sladký. Jenže jak to dokázat.

Není tady

 

#16 6. 1. 2016 15:05

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

No jestli to takhle vedeš už dlouho, tak to bez silné vůle a odborného vedení nezvládneš.


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#17 6. 1. 2016 15:17

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Blota napsal(a):

U mě bude asi nejlepší dieta "přestat žrát a začít jíst" pít jen vodu a úplně vynechat sladký. Jenže jak to dokázat.

Bloto, neblbni, tak radikálně to neřeš. Začni tou snídaní, vynechej sladké nápoje, pij třeba tu vodu s citŕonem, ale zase - průběžně celý den po malých dávkách.
A zkus zmenšit porce. Nedávej si nesplnitelné úkoly.
Kdyby se ti podařilo aspoň něco málo takhle shodit - a to by mělo jít - tak Tě to moc povzbudí do dalšího boje.
Odborníka radím taky.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#18 6. 1. 2016 15:40

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Blota napsal(a):

U mě bude asi nejlepší dieta "přestat žrát a začít jíst" pít jen vodu a úplně vynechat sladký. Jenže jak to dokázat.

Je to zvládnutelné, nic extrémního to není. Jen je to běh na delší tra, než si přeješ, ale uvědom si, že jsi to taky nenabírala čtrnáct dnů.
Potřebuji, abys mi potvrdila pauzy na denní a noční šichtě, protože se mi moc nezdají. Možná jsi se jen uklepnula, ale možná ne.
Taky mi napiš svůj režim mimopracovní: kdy chodíš spát, kdy vstáváš...
Potřebuji vědět, která jídla nemᚠráda
S pitím mimo práci je to jednoduché...stačí si nařídit na každou půlhodinu, kdy nespíš, budíka na mobilu a lupnout do sebe 1,5-2dcl vody...během nějakých 10 hodin mᚠv sobě skoro 4 litry vody
Když se zbavíš sladkých nápojů, po nějaké době začneš zjišovat, že i voda má chu a můžu Ti potvrdit, že i když mám možnost sáhnout od džusů, přes limonády a čaje, kávě, vínu nebo pivu, beru jako vítěze vodu. Když ovšem nejsem na nějaké akci...ovšem připíjením vody k vínu nebo i tvrdému jsem schopen přestát většinu okolopijících

Upravil(a) flink (6. 1. 2016 15:49)

Není tady

 

#19 6. 1. 2016 16:02

Blota
♥------
Registrovaný: 5. 1. 2016
Příspěvky: 16

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Alkohol nepiji vůbec, nedělá mi dobře na žaludek, pálí mě potom žáha. Nemám ráda veškeré omáčky a houskové knedlíky. Jím je jen z nutnosti a hladu, protože v práci v závodní jídelně nenáme na vybranou. Maso jen kuřecí a vepřové a to ještě jen to libové, ale zase mám ráda veškeré salámy, jak měkké, tak trvanlivé. Spíš než ovoce mám ráda zeleninu na všechny způsoby, vařenou, grilovanou, sirovou. Těstoviny a rýži miluju snad na všechny způsoby. Od nového roku se teď snažím pít jen vodu po menších dávkách a častěji, když vypiji třeba 1-2 dcl, často běhám na wc.

Směny nevím jak bych vysvětlila aby byly srozumitelné, třeba teď jsem byla o víkendu na denní, v pondělí a úterý jsem měla volno a dneska a zítra jdu na noční. O víkednu mám volno a v pondělí a úterý jdu na denní. Ve středu a ve čtvrtek budu mít zase zase volno a pak jdu o víkendu na noční. Pořád se mi střídá denní - volno- noční- volno- denní- volno- noční- volno...

Když mám volno vstávám okolo osmé/deváté hodiny, snídám jen turka s mlékem a pak vařím něco k obědu na 12:00, kole druhé hodiny si dám kávu, ke kávě většinou nějaký zákusek/sušenku. Pak něco uvařím k večeři na pátou hodinu, případně jen namažu rohlík/chléb s máslem. Přes den to ještě jde, ale večer pak sežeru na co přijdu.
V práci na jídlo nemám moc času, jen o přestávkách, tj. 2x za směnu. Problém je taky v tom, že dokážu sníst na posezení celou tabulku studentské pečeti třeba 3x do týdne.

Není tady

 

#20 6. 1. 2016 16:28

Blota
♥------
Registrovaný: 5. 1. 2016
Příspěvky: 16

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Jo a přestávky o noční směně jsou od 22:00 do 22:15 a druhá je od 00:45 do 1:15.
O denní směně první přestávka je od 9:45 do 10:15 a druhá od 14:00 do 14:15

Není tady

 

#21 6. 1. 2016 17:10

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

V práci pracuješ na lince nebo z jakého důvodu musíš vydržet i čtyři hodiny bez jídla?

Není tady

 

#22 7. 1. 2016 7:17

Blota
♥------
Registrovaný: 5. 1. 2016
Příspěvky: 16

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Pracuji u linky na chléb, čas na jídlo by byl, ale šéfové to nevidí rádi, takže spíš občas jen do něčeho kousnu.

Není tady

 

#23 7. 1. 2016 7:46

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Má bývalá kolegyně správně říká - hýbat se a nežrat.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#24 7. 1. 2016 10:03

flink
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2015
Příspěvky: 813

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Eva. napsal(a):

Má bývalá kolegyně správně říká - hýbat se a nežrat.

Tvá bývalá koegyně neví, co mluví

Není tady

 

#25 7. 1. 2016 10:08

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jaká dieta při nepravidelném režimu?

Ví, co říká. A já vím, že má pravdu. Tak to funguje. Odzkoušeno mnou samotnou a spoustou jiných lidí.
Vždy mě pobaví, když ti, co mají nadváhu, případně jsou až obézní, tvrdí, že oni téměř nic nejedí a pak, když člověk s nimi žije, zná je blíž, zjistí, že to vůbec není pravda. Že nejedí, ale přímo žerou, ale z jejich subjektivního pohledu je to tak, že téměř nic nejedí. big_smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů