|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
lupina montana napsal(a):
Selima napsal(a):
Neviem ale, koľko ste ich dobrovoľne prijali vy, to priznávam.
Neviem naopak, čo myslíš tým "dobrovoľne". Azyl sa u nás plošne rozhodne nezamieta - nieje ľahké ho dostať, ale to asi nieje v židanej normálnej krajine.
Ak si zhruba pamätám, požiadalo oň vlani niečo pod 2000 ľudí - ale väčšina boli pravda Ukrajinci a Kubánci
Čiže, ak máme na mysli obojstrannú dobrovoľnosť, tak tej myslím nestojí v ceste nič - nik z momentálnej migračnej vlny sem jednoducho nechce.
Ano, je to tak. Co s tím? Donutíme je násilím?
Není tady
Selima napsal(a):
Vlani prišiel do Európy milión - podľa médií, ja som osobne nerátala, tak neviem. Vracajú sa tisíce a ak sa v Sýrii ksončí v dohľandom čase obč. vojna, vráti sa ich možno pomerne dosť. Ak sa ale bvojna bud enaťahovať 6,7, 8 a viac rokov, tak to už bude problém
. Ekonomických utečencov môžeš vrátiť na miesto vstupu do Európy, resp. do ich vlasti a nemusíš na to ani mať súhlas tejto krajiny... ak sú jej občania, krajina ich proste MUSÍ prijať, chca-nechca. A ono by sa to možno časom aj rozkríklo, že teda sme nie, tu neberú - alebo aspoň teda MOMENTÁLNE neberú. Iné sú blízkovýchodní utečeneci (okrem Turkov, ale vrátane Kurdov) - tým ide reálne o život, zdravie, existenciu.
Niečo vyše milióna iba do Nemecka, cca 170 000 Švédsko, plus ostatné krajiny - spolu asi 1.5 milióna. Čo sa ale práve dobre nevie, lebo (ako údajne odhadujú nemecké tajné služby) cca 300 000 je úplne neregistrovaných - čiže nik nevie, kto to je a kam išiel.
S tým musením je to síce asi teória, ale zelený strom života sa zelenie.....to som si nevycmúľala z prsta, že nemecké lietadlo jednoducho odmietli prijať. Miesto činu tuším Pakistán. Čo spravíš v takej situácii? Vyložíš tých ľudí na ranveji? 
JAsné, že by som želala od srdca všetkým Asýrčanom, aby sa mohli vrátiť. Ale nevidím to príliš optimisticky - práve pre to, čo aj ty hovoríš.
A nejde ani tak až o nich - ale čo všetci tí Afričania? Afghánci? Pakistánci? Maročania a Tunisania? Bangladéšania, ba aj Indovia?
Není tady
Anna M napsal(a):
Sice delší příspěvek, ale je i jiný pohled na současné dění. Transformace lidstva bude k přežití důležitá......
http://svobodnenoviny.eu/stanislav-grof … d-v-mozku/
Tak o tom žádná. Jen jak to docílit rychle a efektivně 
Není tady
Mno......tak se mi zdá, že by to bylo zapotřebí ještě mnohem rychleji, než jsem se domnívala.
Alespoň v těch nejzákladnějších základech.
Není tady
Anna M napsal(a):
Sice delší příspěvek, ale je i jiný pohled na současné dění. Transformace lidstva bude k přežití důležitá......
http://svobodnenoviny.eu/stanislav-grof … d-v-mozku/
Ano. V poslední době takto přemýšlí více lidí, podobné odkazy se i zde na Babi objevují už nějakou dobu. A je to dobře.
Souhlasím s tím, že náboženství jsou často součástí problémů. To kroužkované "ů" a dlouhé "í" jsou důležitá.
Ja možné, že toto všechno, to sepjetí s přírodou, zde máme už dávno, jen jsme na to zapomněli. Možná i vinou náboženství.
Mohla by to být cesta, ale zatím se mi to bohužel pro lidstvo jako takové jeví nereálné. Nevím, jestli jsme toho - mimo pár jednotlivců schopni. Zatím hodně lidí zajímá moc nad druhými a tam soucit nemá místo. Pro ně je důležitá nadvláda. Řídit ty ostatní a přimět je k tomu, že jen jejich pohled na svět je ten pravý a ti ostatní - plebejci - by ho měli bez reptání příjmout.
Nevím, jestli zrovna cesta, kterou ten člověk popisuje - pomocí holotropního dýchání nebo pomocí LSD (dřívější experimenty ve světě), je ta pravá. Ze změn pomocí stavu vědomí mám trochu strach. Ale přiznávám, že o tom skoro nic nevím.
Mně osobně je bližší cesta, kterou by snad mohl zvládnout každý sám - kdyby chtěl. Pro mě je důležitá tolerance a pokora. Čili vyslechnou každého s vědomím, že ten dotyčný má právo na svůj názor či způsob existence, ale sama se rozhodnout, co ano a co ne. Jsem pro plné a čisté vědomí.
Není tady
lupina montana napsal(a):
Mno......tak se mi zdá, že by to bylo zapotřebí ještě mnohem rychleji, než jsem se domnívala.
Alespoň v těch nejzákladnějších základech.
Ach jo 
Já toto nemůžu pochopit. Vždy´t to Německo jim - emigrantům - tolik pomohlo. Jako jediný stát je přijmulo téměř bezpodminečně - aspoň zpočátku.
Co to je za lidi, kteří jenom berou a ještě k tomu násilím? Lze proti nim bojovat dobrem? Doteď to vlastně Němceko dělalo a toto je odplatou. Někdo může říct - ojedinělý incident. Ale i těch 100 žen je hodně, ne?
Ja fakt nevím, jestli není lepší věcem předcházet a k tomu soucitu přidat ještě rozum a zodpovědnost i za druhé.
Není tady

lupina montana napsal(a):
Selima napsal(a):
Neviem ale, koľko ste ich dobrovoľne prijali vy, to priznávam.
Neviem naopak, čo myslíš tým "dobrovoľne". Azyl sa u nás plošne rozhodne nezamieta - nieje ľahké ho dostať, ale to asi nieje v židanej normálnej krajine.
Ak si zhruba pamätám, požiadalo oň vlani niečo pod 2000 ľudí - ale väčšina boli pravda Ukrajinci a Kubánci
Čiže, ak máme na mysli obojstrannú dobrovoľnosť, tak tej myslím nestojí v ceste nič - nik z momentálnej migračnej vlny sem jednoducho nechce.
Ja myslím teraz konkrétne utečencov z momentálnej vlny (u nás teda azyl dostáva ktokoľvek len výnimočne a väčšina oň ani nežiada - myslím, že posledných cca 5-8 rokov to boli nanajvýš desiatky ľudí...). Nemyslím Ukrajincov, väzňov z Guantanáma (tých sme prijali bez protestov, troch - hoci Amíci ich zrejme považovali za teroristov, aspoň spočiatku).
Není tady

Judyna napsal(a):
lupina montana napsal(a):
Selima napsal(a):
Neviem ale, koľko ste ich dobrovoľne prijali vy, to priznávam.
Neviem naopak, čo myslíš tým "dobrovoľne". Azyl sa u nás plošne rozhodne nezamieta - nieje ľahké ho dostať, ale to asi nieje v židanej normálnej krajine.
Ak si zhruba pamätám, požiadalo oň vlani niečo pod 2000 ľudí - ale väčšina boli pravda Ukrajinci a Kubánci
Čiže, ak máme na mysli obojstrannú dobrovoľnosť, tak tej myslím nestojí v ceste nič - nik z momentálnej migračnej vlny sem jednoducho nechce.Ano, je to tak. Co s tím? Donutíme je násilím?
Neviem, možno by stačilo na začiatok neusporadúvať protesty proti nim
a naopak sa tváriť vľúdnejšie... ale to by muselo asi byť úprimné, čo teda nepredpokladám. Opakujem: ani ja by som - ani za zlaté prasa - nešla niekam, kde proti mne protestujú, hoci ma ešte nevideli ani na fotke. Po otm, čím si väčšina z nich prešla, ich takéto "vítanie" musí nutne traumatizovať. Ani ja by som k nám nešla (ani do ČR, ani do Maďarska), keby som sa tu už nejakou zvláštnou zhodou okolností nebola narodila.
Krajina je úžasná/krajiny sú úžasné, len to obyvateľstvo to trochu / riadne kazí.
Není tady
No to neviem, Seli, či by si mohla zdrhnúť za sociku
Mám taký dojem, že vtedy žiadna vítacia kultúra nebola ani v Nemecku, či Rakúsku, o Švajčiarsku, Kanade a pod nehovoriac.
Neviem, či boli vyložene demonštrácie proti - možno ani nie - ale! Ani z komunistického tábora nešiel súvislý tok ľudí a keby aj, nikoho z nich by myslím nenapadlo vyrevúvať na hranici "okamžite nás pustite, alebo zomrite", (to by asi dopadol, však) nikoho nenapadlo frflať, že majú kurča dusené a nie pečené a tenisky z Číny a nie značkové.....
A čo viem určite, že spústa obyčajných Rakušákov brblala a aj si často odpľula.
Len si vzpomeň na svoju návštevu u Sasíkov.
A na moju príhodu so Štrasburským "kultivovaným" novinárom....a že to už bolo po plyšiaku.
Není tady

Neviem, či boli vtedy demonštrácie proti - keby boli, komančovia by nám ich určite boli s chuťou naservírovali v správach - ale dnes sú určite, aspoň u nás http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/3 … utecencov/ , http://spravy.pravda.sk/fotogaleria/603 … ratislave/ https://dennikn.sk/165440/demonstranti- … ajne-auta/ http://www.tvnoviny.sk/domace/1803797_k … -nepustili . Uvítacie ceremónie neboli ani vtedy, ale napr. v Kanade boli voči všetkým imigrantom vždy slušní, korektní a dodržiavajúci pravidlá (a platí to dodnes). A utečenci, aj naši z komunizmu, boli tiež všelijakí. Našu vzdialenú príbuznú, ktorá emigrovala aj s 9-ročným synom, ešte v Traiskirchene zavraždil Slovák, ktorého si tam narazila
na ceste do Ameriky. Po takýchto extempore by som sa ani nedivila, keby Rakúšanov česko-slovenskí emigranti nijako výrazne nenadchli.
Není tady
Když už je zmínka o Kanadě, tak tam si z nynější vlny uprchlíků přivezli jiné složení, než se valí k nám do Evropy. Přijímali poze rodiny či matky s dětmi, mladé muže pouze jen v případě, patřili k nějakým pronásledovaným měnšinám - např. homosexuály. V Evropě tvoří většinu mladí mužové.
Tak jsem to aspoň četla.
Tuto vlnu imigrantů Seli asi nejde srovnávat s ničím, jelikož jsme žádnou takovou ještě v posledních letech nezažili. Myslím Evropu.
Není tady
Selima napsal(a):
A utečenci, aj naši z komunizmu, boli tiež všelijakí. Našu vzdialenú príbuznú, ktorá emigrovala aj s 9-ročným synom, ešte v Traiskirchene zavraždil Slovák, ktorého si tam narazila
na ceste do Ameriky. Po takýchto extempore by som sa ani nedivila, keby Rakúšanov česko-slovenskí emigranti nijako výrazne nenadchli.
Jasné, nečudujem sa. Potom ale je pomerne logické aj to, ak naopak ľudí u nás (alebo kdekoľvek inde v Európe) nenadchnú emigranti z Orientu, no nie?
Není tady

Tohle je skvělé a nadčasové podobenství:
http://dfens-cz.com/boiis-and-galls-bull-ware/
Není tady
flink napsal(a):
Tohle je skvělé a nadčasové podobenství:
http://dfens-cz.com/boiis-and-galls-bull-ware/

Není tady

Nie je to komplet, ale aj tak výborné na zamyslenie - a súvisiace s touto témou, hlavne s integráciou, podľa mňa. Odpoveď na otázku "ˇčo s nimi?" a "ako tomu predísť u nás?"
http://www.tyzden.sk/casopis/28968/o-pr … olocnosti/
Upravil(a) Selima (7. 1. 2016 19:14)
Není tady

Chechtám se ještě teď, je to neskonale trefné...
Není tady
Jde o zcela něco jiného než o uprchlíky............................ http://www.inner-light.ning.com/forum/t … cka-mise-a
Není tady

Ide o NÁS, ako vždy...

Není tady
Anna M napsal(a):
Jde o zcela něco jiného než o uprchlíky............................ http://www.inner-light.ning.com/forum/t … cka-mise-a
Panenko skákavá 
Já prvně myslela, že jde o parodii....
Není tady
Judyna napsal(a):
Anna M napsal(a):
Jde o zcela něco jiného než o uprchlíky............................ http://www.inner-light.ning.com/forum/t … cka-mise-a
Panenko skákavá
Já prvně myslela, že jde o parodii....
...... a oni to fakt myslí vážně!!!!!

Jen jsem tam nakoukla a tohle mě tedy dostalo:
Sjednáte-li si přes nás povinné ručení na auto nebo změnu zdravotního pojištění, získáte k tomu navíc povolení kempovat či stanovat zcela ZDARMA na některém z výše uvedených pozemků. Za přes nás sjednané zdravotní pojištění, s trváním alespoň jeden rok, může na našem pozemku 7 dní stanovat či kempovat KAŽDÝ, kdo si PŘES NÁS sjedná změnu zdravotního pojištění. Za sjednané povinné ručení na auto, s trváním alespoň jeden rok, mohou na našem pozemku kempovat či stanovat po dobu jednoho týdne dvě osoby.
Za každého nového klienta (mohou to být i příbuzní), kterého pro nás seženete (vaši rodinní příslušníci se do toho nepočítají) získáte navíc pobyt zdarma na další 3-4 dny. (Tzn. za 2 jiné klienty než jsou členové vaší rodiny získáte jeden týden pobytu navíc, za 4 jiné klienty než jsou členové vaší rodiny získáte dva týdny pobytu navíc, atd.) 
Není tady
Kdes to tam našla Niky? 
Tak o páté dimenzi nemůžu říct ničehož nic, ale každopádně jsme v bodě velkého zlomu/přechodu nebo prostě přestupu na další úroveň.
To mluvím z astrologického hlediska: existuje totiž cosi, co se jmenuje Velký rok a trvá to 26 000 let - zhruba. Nebo jinak - precesní rok, tak tomu říkají astronomové. Je to doba, za kterou zemská osa oběhne celé "kolečko" zvířetníku.
Již staří Egypťané
předpokládali, že každé tohle dlouhé kolečko znamená jistou etapu vývoje; potíž je samosebou v tom, že nevíme, jak to vypadalo při minulém přechodu - nemáme žádné relevantní zprávy z doby před 26 000 lety 
Takže netušíme co a jak (respektive, astrologie tuší, ale to je na dýl) ví se jen, že je to prostě nutně maso....z astro hlediska (a z hlediska archetypálného) se totiž celý ten velký cyklus dělí ještě na 12 menších (Mayové to dělili ještě komplikovaněji) po zhruba 2100 letech. Pravděpodobně to nebude úplně na minutu a hádám, že se to může lišit i vůči sobě - ale tak asi.
No: a že se nějaké poměrně razantní změny děly vždycky při těch přechodech, to už se dá dohledat - mrkněte na dějiny Evropy po 2000 letech, zhruba. Tedy - nejsouc historičkou, mám hrubou představu o dvou cyklech - ale už i tam je to pěkně vidět.
Takže není od věci předpokládat, že pokud se to mění všechno najednou, půjde skutečně o víc, než nějakou uprchlickou vlnu - čímž nemyslím, že bychom ji měli pustit ze zřetele.
Není tady

Co s uprchlíky?
https://www.stream.cz/uservideo-542816/ … -krav-maga
Není tady
Nejen, Kaliku, nejen. Včera jsem zrovna četla roztomilou poznámku - říkal ji instruktor sebeobrany své žačce. Žeprý základ veškeré sebeobrany je "kopni ho vší silou pod koleno, nebo do rozkroku a zdrhej, jak nejrychleji umíš" 

Takže - jak pravila holčička - ano: bez rozkroku není krav maga 
Není tady
lupina montana napsal(a):
Kdes to tam našla Niky?
Tak o páté dimenzi nemůžu říct ničehož nic, ale každopádně jsme v bodě velkého zlomu/přechodu nebo prostě přestupu na další úroveň.
To mluvím z astrologického hlediska: existuje totiž cosi, co se jmenuje Velký rok a trvá to 26 000 let - zhruba. Nebo jinak - precesní rok, tak tomu říkají astronomové. Je to doba, za kterou zemská osa oběhne celé "kolečko" zvířetníku.
Již staří Egypťanépředpokládali, že každé tohle dlouhé kolečko znamená jistou etapu vývoje; potíž je samosebou v tom, že nevíme, jak to vypadalo při minulém přechodu - nemáme žádné relevantní zprávy z doby před 26 000 lety
Takže netušíme co a jak (respektive, astrologie tuší, ale to je na dýl) ví se jen, že je to prostě nutně maso....z astro hlediska (a z hlediska archetypálného) se totiž celý ten velký cyklus dělí ještě na 12 menších (Mayové to dělili ještě komplikovaněji) po zhruba 2100 letech. Pravděpodobně to nebude úplně na minutu a hádám, že se to může lišit i vůči sobě - ale tak asi.
No: a že se nějaké poměrně razantní změny děly vždycky při těch přechodech, to už se dá dohledat - mrkněte na dějiny Evropy po 2000 letech, zhruba. Tedy - nejsouc historičkou, mám hrubou představu o dvou cyklech - ale už i tam je to pěkně vidět.
Takže není od věci předpokládat, že pokud se to mění všechno najednou, půjde skutečně o víc, než nějakou uprchlickou vlnu - čímž nemyslím, že bychom ji měli pustit ze zřetele.
No jo Lupi, to je vše klidně možné. Já si netroufám zpochybnit to, že se možná něco podobného děje, jelikož tomu vůbec nerozumím. Ale ten odkaz - dívala ses na něj? Ta "reportérka", ten chlapec - no to byl parodie na vše. Ty jejich jakési podivné výbuchy smích, kluk nemumí mluvit, no neskutečné. takové plácání. Navíc jsem se mrkla ne jeho stránky...Nejdůležitější místo pro jakýsi přenos (asi do té nějaké jiné dimenze)je to u koně na Václaváku, kdybys náhodou nevěděla.....
Není tady
lupina montana napsal(a):
Kdes to tam našla Niky?
Tak o páté dimenzi nemůžu říct ničehož nic, ale každopádně jsme v bodě velkého zlomu/přechodu nebo prostě přestupu na další úroveň.
To mluvím z astrologického hlediska: existuje totiž cosi, co se jmenuje Velký rok a trvá to 26 000 let - zhruba. Nebo jinak - precesní rok, tak tomu říkají astronomové. Je to doba, za kterou zemská osa oběhne celé "kolečko" zvířetníku.
Již staří Egypťanépředpokládali, že každé tohle dlouhé kolečko znamená jistou etapu vývoje; potíž je samosebou v tom, že nevíme, jak to vypadalo při minulém přechodu - nemáme žádné relevantní zprávy z doby před 26 000 lety
Takže netušíme co a jak (respektive, astrologie tuší, ale to je na dýl) ví se jen, že je to prostě nutně maso....z astro hlediska (a z hlediska archetypálného) se totiž celý ten velký cyklus dělí ještě na 12 menších (Mayové to dělili ještě komplikovaněji) po zhruba 2100 letech. Pravděpodobně to nebude úplně na minutu a hádám, že se to může lišit i vůči sobě - ale tak asi.
No: a že se nějaké poměrně razantní změny děly vždycky při těch přechodech, to už se dá dohledat - mrkněte na dějiny Evropy po 2000 letech, zhruba. Tedy - nejsouc historičkou, mám hrubou představu o dvou cyklech - ale už i tam je to pěkně vidět.
Takže není od věci předpokládat, že pokud se to mění všechno najednou, půjde skutečně o víc, než nějakou uprchlickou vlnu - čímž nemyslím, že bychom ji měli pustit ze zřetele.
Lupi, na úvodní stránce vpravo dole je odkaz na bárterový obchod (vedle je měnícího se jing-jangu.)
V tom bárterovém obchodě sjedeš níž a najdeš tam odkaz rekreace zdarma (nepamatuju si přesnou formulaci) a když to rozklikneš a zas trochu sjedeš dolů,je tam tohle:
http://www.trefy.cz/zdarma.rekreacni.pobyty/index.htm
Jinak celé ty webové stránky jsou naivně-blbě maskovaná reklama na komerční věci, najdeš tam třeba realitku, odkazy na firmy budující zahrady apod. Pod pláštíkem ezoterična jen blboučká reklama.
A když u nich necháš přepojistit sebe, celou svou rodinu a známé, tak můžeš na té jejich louce tábořit ve stanu i o 4 dny dýl !!!!! No, neber to, takovéhle terno......
Trapárna.

Není tady