Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#151 3. 1. 2016 22:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Judyna napsal(a):

Anno, migrační kolo, jak tomu říkáš, se pořádně rozjelo po pozvání Merkel. Nic se neděje jen tak, i když podle Tebe je vše předem dáno.
Rasy se moc nepromíchají. Těch lidí je totiž tolik, že je nic nebude nutit se přizpůsobovat, "promíchávat". Oni budou žít tak, jak žili doteď mezi sebou. To je to největší nebezpečí tak velkého množství uprchlíků.
Myslím, že nikdo z nás není nestranným pozorovatelem, jelikož svět, Evropa, je tak propojený, že se to týká všech.
Říct o sobě - tak jak ty - že vidím realitu takovou, jaká je, bych si netroufla. Nabízím pouze svůj pohled na věc.
Ale obecně - myslím si, že daleko lepší je věcem předcházet, trochu přemýšlet a domýšlet, než pak hasit požár. Pomáhat ano, ale s rozumem. I soucit by měl mít své hranice.Sebezničení k ničemu nevede.

To je polopravda až lož. Španielsky veľvyslanec rozprával desivé historky o potápajúcich sa plavidlách a prívale utečencov už pred pár rokmi (asi tromi-štyrmi) a ja som sa čudovala, prečo tak preháňa. Plus, pokiaľ si spomínam, Lampedusa a potopení/utopení Afričania sa prvýkrát medializovali tiež minimálne pred dvoma rokmi. A Sýriu/Stredný východ poslal do vyhnanstva Daeš/IS, s tým nemá Angela už vôbec nič spoločné... Ona je tak maximálne katalyzátor, určite nie príčina migrácie. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#152 3. 1. 2016 23:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: uprchlíci. co s nimi ....

lupina montana napsal(a):

Selima napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=YO-6gN0IZwA

Pekné - zdá sa mi, že si tiež potreboval ujasniť a urobil to.
Iba by som mu oponovala v jednej veci - tí pomáhajúci to veľmi často nerobia preto, že by mali akosi zmenšené ego, ale práve naopak.
Pýcha z vlastnej veľkorysosti.....

Ako to vieš? Koľkých poznáš a s koľkými si hovorila? Alebo im len podsúvaš to svoje? wink (Podľa seba súdim Teba...?)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#153 3. 1. 2016 23:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Judyna napsal(a):

Anno, migrační kolo, jak tomu říkáš, se pořádně rozjelo po pozvání Merkel. Nic se neděje jen tak, i když podle Tebe je vše předem dáno.
Rasy se moc nepromíchají. Těch lidí je totiž tolik, že je nic nebude nutit se přizpůsobovat, "promíchávat". Oni budou žít tak, jak žili doteď mezi sebou. To je to největší nebezpečí tak velkého množství uprchlíků.
Myslím, že nikdo z nás není nestranným pozorovatelem, jelikož svět, Evropa, je tak propojený, že se to týká všech.
Říct o sobě - tak jak ty - že vidím realitu takovou, jaká je, bych si netroufla. Nabízím pouze svůj pohled na věc.
Ale obecně - myslím si, že daleko lepší je věcem předcházet, trochu přemýšlet a domýšlet, než pak hasit požár. Pomáhat ano, ale s rozumem. I soucit by měl mít své hranice. Sebezničení k ničemu nevede.

Zatiaľ je pomerne striktne ohraničený - aspoň v ČR a na Slovensku. Oficiálni politici sú jednoznační a tvária sa, že radšej vystúpia z EÚ, než by prijali utečencov.... No a ľudia si organizujú referendá, aby u nich v dedine/meste ani nááááhodou nebol utečenecký tábor. Nejakého prehnaného, škodlivého súcitu sa konkrétne u týchto dvoch národov naozaj nebojím. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#154 3. 1. 2016 23:08

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Snad se i věrchuška přece jen vzpamatuje - teď jsem kdesi pochytila, že  v Bádenskowürtenbersku obsadili, zavřeli a vpodstatě zkonfiskovali jednu mešitu, jelikož byla usvědčena (tedy její vedení) z napomáhání teroristům a verbování těchže.
A že v Rakousích mají nově zákon, že kázání v mešitě musejí být výhradně v němčině a imámové musejí projít rakouským VŠ vzděláním. (Zdroje už jsem bohužel úspěšně zapomněla)
To byla zajímavá informace - vlastně TOHLE by mi přišlo jako diskriminace! Ne zpívání koled, že je černej vzadu a stromky na náměstí!
Njn; zjevně nejde vůbec o diskriminaci, že. Zjevně jde o moc a o to, kdo komu ukáže hmm
Třeba ale to migrantské tsunami přiměje Západ zatočit s tou chorou a zbujelou hyperkorektností.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#155 3. 1. 2016 23:08

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Anno, migrační kolo, jak tomu říkáš, se pořádně rozjelo po pozvání Merkel. Nic se neděje jen tak, i když podle Tebe je vše předem dáno.
Rasy se moc nepromíchají. Těch lidí je totiž tolik, že je nic nebude nutit se přizpůsobovat, "promíchávat". Oni budou žít tak, jak žili doteď mezi sebou. To je to největší nebezpečí tak velkého množství uprchlíků.
Myslím, že nikdo z nás není nestranným pozorovatelem, jelikož svět, Evropa, je tak propojený, že se to týká všech.
Říct o sobě - tak jak ty - že vidím realitu takovou, jaká je, bych si netroufla. Nabízím pouze svůj pohled na věc.
Ale obecně - myslím si, že daleko lepší je věcem předcházet, trochu přemýšlet a domýšlet, než pak hasit požár. Pomáhat ano, ale s rozumem. I soucit by měl mít své hranice. Sebezničení k ničemu nevede.

Zatiaľ je pomerne striktne ohraničený - aspoň v ČR a na Slovensku. Oficiálni politici sú jednoznační a tvária sa, že radšej vystúpia z EÚ, než by prijali utečencov.... No a ľudia si organizujú referendá, aby u nich v dedine/meste ani nááááhodou nebol utečenecký tábor. Nejakého prehnaného, škodlivého súcitu sa konkrétne u týchto dvoch národov naozaj nebojím. stolt

Balkánská vojnááááá!


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#156 3. 1. 2016 23:11

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Selima napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=YO-6gN0IZwA

Pekné - zdá sa mi, že si tiež potreboval ujasniť a urobil to.
Iba by som mu oponovala v jednej veci - tí pomáhajúci to veľmi často nerobia preto, že by mali akosi zmenšené ego, ale práve naopak.
Pýcha z vlastnej veľkorysosti.....

Ako to vieš? Koľkých poznáš a s koľkými si hovorila? Alebo im len podsúvaš to svoje? wink (Podľa seba súdim Teba...?)

Možno podsúvam, Seli, neviem.
Ty ma pznáš, tak mi povedz, či áno, a či nie smile
Ale som skúsený lovec, vieš.....netreba mi vidieť celého jeleňa - stačia končeky parožkov, aby som vedela, kde je a ako vyzerá.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#157 3. 1. 2016 23:14

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

s tým nemá Angela už vôbec nič spoločné... Ona je tak maximálne katalyzátor, určite nie príčina migrácie. wink

Ale veď Judy vravela, že "se pořádně rozjelo" va nie, že je príčina.
Katalyzované.
Ako by si nevedela, že bez katalyzátora by niektoré reakcie boli mdlé a zahynuli na oubytě.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#158 3. 1. 2016 23:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: uprchlíci. co s nimi ....

lupina montana napsal(a):

Anna M napsal(a):

Těžko odradíte migranty od útrpné cesty z bezvýchodné situace, v které se nacházejí, nelze potopit jejich plavidla, po kterých připlouvají.  .

Potopit nikoli, vracet ano.
Bezvýchodností mě mmch taky nikdo nedojme; žila jsem za totáče dost dlouho smile
Jedinou výjimku z mého hlediska tvoří uprchlíci přímo z válečné zóny - což se patrně ovšem dost těžko zjišťuje....

Keď sa chce, tak vôbec nie... Už som možno písala, že vizuálne odlíšiš Sýrčanov od Afričanov či Pakistancov aj ty, a od Kosovanom alebo Afgáncov hciktorý zaínajúci orientalista po desiaithc lekciách arabčiny. stolt Kde je vôľa, tam je aj cesta.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#159 3. 1. 2016 23:19

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Anno, migrační kolo, jak tomu říkáš, se pořádně rozjelo po pozvání Merkel. Nic se neděje jen tak, i když podle Tebe je vše předem dáno.
Rasy se moc nepromíchají. Těch lidí je totiž tolik, že je nic nebude nutit se přizpůsobovat, "promíchávat". Oni budou žít tak, jak žili doteď mezi sebou. To je to největší nebezpečí tak velkého množství uprchlíků.
Myslím, že nikdo z nás není nestranným pozorovatelem, jelikož svět, Evropa, je tak propojený, že se to týká všech.
Říct o sobě - tak jak ty - že vidím realitu takovou, jaká je, bych si netroufla. Nabízím pouze svůj pohled na věc.
Ale obecně - myslím si, že daleko lepší je věcem předcházet, trochu přemýšlet a domýšlet, než pak hasit požár. Pomáhat ano, ale s rozumem. I soucit by měl mít své hranice.Sebezničení k ničemu nevede.

To je polopravda až lož. Španielsky veľvyslanec rozprával desivé historky o potápajúcich sa plavidlách a prívale utečencov už pred pár rokmi (asi tromi-štyrmi) a ja som sa čudovala, prečo tak preháňa. Plus, pokiaľ si spomínam, Lampedusa a potopení/utopení Afričania sa prvýkrát medializovali tiež minimálne pred dvoma rokmi. A Sýriu/Stredný východ poslal do vyhnanstva Daeš/IS, s tým nemá Angela už vôbec nič spoločné... Ona je tak maximálne katalyzátor, určite nie príčina migrácie. wink

Seli, než to, cos vytučnila, nazveš polopravdou až lží, přečti si to raděj ještě jednou.... Slovo "pořádě" je tam důležité. O tom, že i před pozváním Merkel, se snažili uprchlíci dostat do Evropy, snad všichni vědí. Jak se jejich počet znásobil pozváním, snad taky.

Koukám, že Lupina mě přeběhla... storstark

Upravil(a) Judyna (3. 1. 2016 23:26)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#160 3. 1. 2016 23:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Judyna napsal(a):

Něco k té integraci - dva rozlišné příklady

Jeden je Kyrgyzstánu - Pětileté vězení hrozí v Kyrgyzstánu Britovi, který byl v této převážně muslimské zemi zatčen za to, že urazil místní tradiční jídlo.

Druhý z Německa - ".....Bohužel, některé důsledky výše popsaných kroků Německa se již teď jeví jako nevratné.  Již teď odmítají migranti akceptovat místní zákony a zvyky a dovolávají se  všemožných speciálních práv. Předseda muslimské centrály v Německu Aiman Matyek řekl: „S ohledem na počet uprchlíků očekáváme změnu Německa ve prospěch nás muslimů, aby nemusely mít naše ženy strach nosit burku, aby se zde všichni ‚uprchlíci‘ cítili dobře… A též požadujeme pro nás muslimy dny volna podle našich svátků.“

Obě informace mám z Echa 24.

Žiadať a dostať sú dve odlišné veci... roll Ak ich požiadavkám Nemci vyhovejú, tak ostáva len sa za nich pomodliť.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#161 3. 1. 2016 23:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Anno, migrační kolo, jak tomu říkáš, se pořádně rozjelo po pozvání Merkel. Nic se neděje jen tak, i když podle Tebe je vše předem dáno.
Rasy se moc nepromíchají. Těch lidí je totiž tolik, že je nic nebude nutit se přizpůsobovat, "promíchávat". Oni budou žít tak, jak žili doteď mezi sebou. To je to největší nebezpečí tak velkého množství uprchlíků.
Myslím, že nikdo z nás není nestranným pozorovatelem, jelikož svět, Evropa, je tak propojený, že se to týká všech.
Říct o sobě - tak jak ty - že vidím realitu takovou, jaká je, bych si netroufla. Nabízím pouze svůj pohled na věc.
Ale obecně - myslím si, že daleko lepší je věcem předcházet, trochu přemýšlet a domýšlet, než pak hasit požár. Pomáhat ano, ale s rozumem. I soucit by měl mít své hranice. Sebezničení k ničemu nevede.

Zatiaľ je pomerne striktne ohraničený - aspoň v ČR a na Slovensku. Oficiálni politici sú jednoznační a tvária sa, že radšej vystúpia z EÚ, než by prijali utečencov.... No a ľudia si organizujú referendá, aby u nich v dedine/meste ani nááááhodou nebol utečenecký tábor. Nejakého prehnaného, škodlivého súcitu sa konkrétne u týchto dvoch národov naozaj nebojím. stolt

Seli - znovu a už oněkolikáté - potřebným je třeba pomáhat. Ale na základě dobrovolnosti, ne kvót určených ze zahraničí. O to jde. Pokud znovu připomínáš, jak u vás na nějaké dědině nechtěli utečence, pak já znovu přiomínám, jaké velké nepokoje byly z podobného důvodu a ve stejné době v Nizozemí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#162 3. 1. 2016 23:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Něco k té integraci - dva rozlišné příklady

Jeden je Kyrgyzstánu - Pětileté vězení hrozí v Kyrgyzstánu Britovi, který byl v této převážně muslimské zemi zatčen za to, že urazil místní tradiční jídlo.

Druhý z Německa - ".....Bohužel, některé důsledky výše popsaných kroků Německa se již teď jeví jako nevratné.  Již teď odmítají migranti akceptovat místní zákony a zvyky a dovolávají se  všemožných speciálních práv. Předseda muslimské centrály v Německu Aiman Matyek řekl: „S ohledem na počet uprchlíků očekáváme změnu Německa ve prospěch nás muslimů, aby nemusely mít naše ženy strach nosit burku, aby se zde všichni ‚uprchlíci‘ cítili dobře… A též požadujeme pro nás muslimy dny volna podle našich svátků.“

Obě informace mám z Echa 24.

Žiadať a dostať sú dve odlišné veci... roll Ak ich požiadavkám Nemci vyhovejú, tak ostáva len sa za nich pomodliť.

Ano, s tím souhlasím. Ale co až jich bude víc a víc? Smíří se s odmítnutím nebo "přitvrdí" ? Si představ, že by ten chudák Brit měl v oné muslimské zemi podobné požadavky. To, že muslimové v Evropě kritizují naše jídlo, je běžné.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#163 4. 1. 2016 11:58

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Švédské jídlo by nežrala ani kočka, říká irácký azylant. Vrátil se domů. Za toto prohlášení mu nehrozí vězení, jak tomu Britovi. Lidé v malých švédských městečkách a vesnicích se začínají bouřit, Švédsko pod tlakem velkého množství uprchlíků prosadilo tvrdá opatření. Není třeba kritizovat Slovensko, které zaujalo dost rozumný postoj hned v počátku.

    Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/pribeh-irackeho- … anicni_ert


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#164 4. 1. 2016 12:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Něco k té integraci - dva rozlišné příklady

Jeden je Kyrgyzstánu - Pětileté vězení hrozí v Kyrgyzstánu Britovi, který byl v této převážně muslimské zemi zatčen za to, že urazil místní tradiční jídlo.

Druhý z Německa - ".....Bohužel, některé důsledky výše popsaných kroků Německa se již teď jeví jako nevratné.  Již teď odmítají migranti akceptovat místní zákony a zvyky a dovolávají se  všemožných speciálních práv. Předseda muslimské centrály v Německu Aiman Matyek řekl: „S ohledem na počet uprchlíků očekáváme změnu Německa ve prospěch nás muslimů, aby nemusely mít naše ženy strach nosit burku, aby se zde všichni ‚uprchlíci‘ cítili dobře… A též požadujeme pro nás muslimy dny volna podle našich svátků.“

Obě informace mám z Echa 24.

Žiadať a dostať sú dve odlišné veci... roll Ak ich požiadavkám Nemci vyhovejú, tak ostáva len sa za nich pomodliť.

Veď o tom sa tu bavíme...to je celé jadro veci.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#165 4. 1. 2016 12:18

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Anna M napsal(a):

Těžko odradíte migranty od útrpné cesty z bezvýchodné situace, v které se nacházejí, nelze potopit jejich plavidla, po kterých připlouvají.  .

Potopit nikoli, vracet ano.
Bezvýchodností mě mmch taky nikdo nedojme; žila jsem za totáče dost dlouho smile
Jedinou výjimku z mého hlediska tvoří uprchlíci přímo z válečné zóny - což se patrně ovšem dost těžko zjišťuje....

Keď sa chce, tak vôbec nie... Už som možno písala, že vizuálne odlíšiš Sýrčanov od Afričanov či Pakistancov aj ty, a od Kosovanom alebo Afgáncov hciktorý zaínajúci orientalista po desiaithc lekciách arabčiny. stolt Kde je vôľa, tam je aj cesta.

Áno. Určite to ide a dokonca som čítala, že sa to v Nemecku (čiastočne) aj robí.
Stále a dokola Seli - tu ide o MNOŽSTVO.
Na hranici to asi neporobíš, však? Keď sa ti tam tlačia tisícovky ľudí, dožadujú sa a kričia, sťažujú sa.....tak fajn.
Pošleš ich niekde, ubytuješ - a necháš im absolútnu voľnosť pohybu.
Čo myslíš, že sa stane, ak zistia, že tam máš hoci aj začínajúcich orientalistov? Zdúchnu sa, nie? A to aj robia.
Za ďalšie: koľko začínajúcich/pokročilých orientalistov potrebuješ na vyše miliona ľudí? Na ako dlho? Aj začínajúci orientalista sa chce učiť, chodiť so svojou kočkou a spať.....
A za ešte - dobre, rozoznáš, odlíšiš - a čo ďalej? Povieš im "choďte domov".
Dokonca ich možno za veľkého kriku a odporu posadíš do lietadiel - aby ti v ich domovine povedali, že ich nechcú a máš si ich pekne nechať.
Tak letíš s ovisnutým nosom domov.
Tí, ktorým si povedala, nech idú domov myslíš, že pojdú? Nemyslíš, že nie.
NApodiv sa ukazuje, že nejaké desaťtisíce sa vracajú domov dobrovoľne, lebo zistili, že sa im tu nepáči - ale stále je to nejakých 40 tisíc ľudí oproti cca 1,5 miliónu, ktorý prišiel vlani do Európy.
Obávam sa, že je nezmyselné dúfať, že sa takto vráti polovina ľudí - ak budú mať stále také výstavné podmienky k životu v Nemecku.
A to všetko Seli, to všetko na vlastné náklady.
Nemecké, namietneš. Zrátaj si, koľko nemeckých firiem a podnikov máte na Slovensku - u nás teda ozaj dosť.
Čiže sa nás to týka aj pomerne priamo.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#166 4. 1. 2016 12:25

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Ešte jedna vec - čo myslíš, že je lepšie/horšie?
Vzbudiť veľkolepé nádeje a potom povedať "Už dosť - toto je posledných tristo ľudí a potom utrum, zatvárame hranicu" alebo tie nádeje od začiatku nevyvolávať?
Tak ti poviem - ja som bola veľmi spokojná s českým plánom, že si vyberú ľudí priamo v táboroch. Po kanadskom vzore.  A tak tam išli všelijakí odborníci, vybrali, ponúkli - nebol záujem.
Nuž, tak zachraňovať niekoho proti jeho voli je najväčšia blbosť, to predsa vieme.
Nech to teda zhrniem - mne celá tá akcia nepripadá ako pomoc, ale ako ukájanie nejakých mesiášskych pudov podľa zásady "kde je dopyt, je aj ponuka" smile
Čo je to pomoc, bolo vidno cez balkánsku vojnu.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#167 4. 1. 2016 15:35

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Souhlasím bez debat o tom, že oni se musí přizpůsobit, ne my jim.........

Také trochu o celkové změně .....
http://nazory.aktualne.cz/rozhovory/mir … 590604f2e/

Není tady

 

#168 4. 1. 2016 17:33

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

lupina montana napsal(a):

Ešte jedna vec - čo myslíš, že je lepšie/horšie?
Vzbudiť veľkolepé nádeje a potom povedať "Už dosť - toto je posledných tristo ľudí a potom utrum, zatvárame hranicu" alebo tie nádeje od začiatku nevyvolávať?
Tak ti poviem - ja som bola veľmi spokojná s českým plánom, že si vyberú ľudí priamo v táboroch. Po kanadskom vzore.  A tak tam išli všelijakí odborníci, vybrali, ponúkli - nebol záujem.
Nuž, tak zachraňovať niekoho proti jeho voli je najväčšia blbosť, to predsa vieme.
Nech to teda zhrniem - mne celá tá akcia nepripadá ako pomoc, ale ako ukájanie nejakých mesiášskych pudov podľa zásady "kde je dopyt, je aj ponuka" smile

Čo je to pomoc, bolo vidno cez balkánsku vojnu.

Ano. A navíc - nabídka pomoci byla od našeho státu, ne nařízením Německa. Ještě bych opravila - médii proběhlo, že jedna rodina s nemocným chlapečkem, kterému náš stát nabídl lékařskou péči, se nechala na území našeho státu dopravit, aby pak okamžitě prchla do Němec, kde pak spávali někde pod stanem i s tím  nemocnm synkem....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#169 4. 1. 2016 20:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Judyna napsal(a):

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Anno, migrační kolo, jak tomu říkáš, se pořádně rozjelo po pozvání Merkel. Nic se neděje jen tak, i když podle Tebe je vše předem dáno.
Rasy se moc nepromíchají. Těch lidí je totiž tolik, že je nic nebude nutit se přizpůsobovat, "promíchávat". Oni budou žít tak, jak žili doteď mezi sebou. To je to největší nebezpečí tak velkého množství uprchlíků.
Myslím, že nikdo z nás není nestranným pozorovatelem, jelikož svět, Evropa, je tak propojený, že se to týká všech.
Říct o sobě - tak jak ty - že vidím realitu takovou, jaká je, bych si netroufla. Nabízím pouze svůj pohled na věc.
Ale obecně - myslím si, že daleko lepší je věcem předcházet, trochu přemýšlet a domýšlet, než pak hasit požár. Pomáhat ano, ale s rozumem. I soucit by měl mít své hranice. Sebezničení k ničemu nevede.

Zatiaľ je pomerne striktne ohraničený - aspoň v ČR a na Slovensku. Oficiálni politici sú jednoznační a tvária sa, že radšej vystúpia z EÚ, než by prijali utečencov.... No a ľudia si organizujú referendá, aby u nich v dedine/meste ani nááááhodou nebol utečenecký tábor. Nejakého prehnaného, škodlivého súcitu sa konkrétne u týchto dvoch národov naozaj nebojím. stolt

Seli - znovu a už oněkolikáté - potřebným je třeba pomáhat. Ale na základě dobrovolnosti, ne kvót určených ze zahraničí. O to jde. Pokud znovu připomínáš, jak u vás na nějaké dědině nechtěli utečence, pak já znovu přiomínám, jaké velké nepokoje byly z podobného důvodu a ve stejné době v Nizozemí.

A? Čo z toho vyplýva? Že ľudia sú zhruba rovnakí všade? To nepopieram... Potrební - u nás na dedine sa vyhrážali dobrovoľníkom, ktorí chceli prijať JEDNU rodinu prenasledovaných kresťanských utečencov z Iráku, ktorí pôvodne mali (rôzne) zamestnania, decká poznali cudzie jazyky, vrátane angličtiny a nemali žiadne špecifické požiadavky ohľadom jedla, oblečenia, ubytovania... čohokoľvek. Okrem vyhrážok hádzali dobráci slovenskí kresťania kamene do okien oným dobrovoľníkom, kričali na nich, postávali hromadne pri ich domoch a dokonca masírovali farára, aby tých cudzích kresťanov poslal do (_._). No comment.  Toto bola doteraz JEDINÁ dobrovoľná akcia týkajúca sa utečencov a skončila sa predbežne polovičným fiaskom. Inak náš štát DOBROVOĽNE neprijal nikoho, okrem dočasne rakúskych utečencov, ktorých ale po pár mesiacoch definitívne prevezme krajina vstupu (t.j. Rakúsy), kde im aj dajú azyl. Slovenskí dobrovoľne prijatí utečenci = 0,000000. Neviem ale, koľko ste ich dobrovoľne prijali vy, to priznávam.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#170 4. 1. 2016 20:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: uprchlíci. co s nimi ....

lupina montana napsal(a):

Selima napsal(a):

lupina montana napsal(a):


Potopit nikoli, vracet ano.
Bezvýchodností mě mmch taky nikdo nedojme; žila jsem za totáče dost dlouho smile
Jedinou výjimku z mého hlediska tvoří uprchlíci přímo z válečné zóny - což se patrně ovšem dost těžko zjišťuje....

Keď sa chce, tak vôbec nie... Už som možno písala, že vizuálne odlíšiš Sýrčanov od Afričanov či Pakistancov aj ty, a od Kosovanom alebo Afgáncov hciktorý zaínajúci orientalista po desiaithc lekciách arabčiny. stolt Kde je vôľa, tam je aj cesta.

Áno. Určite to ide a dokonca som čítala, že sa to v Nemecku (čiastočne) aj robí.
Stále a dokola Seli - tu ide o MNOŽSTVO.
Na hranici to asi neporobíš, však? Keď sa ti tam tlačia tisícovky ľudí, dožadujú sa a kričia, sťažujú sa.....tak fajn.
Pošleš ich niekde, ubytuješ - a necháš im absolútnu voľnosť pohybu.
Čo myslíš, že sa stane, ak zistia, že tam máš hoci aj začínajúcich orientalistov? Zdúchnu sa, nie? A to aj robia.
Za ďalšie: koľko začínajúcich/pokročilých orientalistov potrebuješ na vyše miliona ľudí? Na ako dlho? Aj začínajúci orientalista sa chce učiť, chodiť so svojou kočkou a spať.....
A za ešte - dobre, rozoznáš, odlíšiš - a čo ďalej? Povieš im "choďte domov".
Dokonca ich možno za veľkého kriku a odporu posadíš do lietadiel - aby ti v ich domovine povedali, že ich nechcú a máš si ich pekne nechať.
Tak letíš s ovisnutým nosom domov.
Tí, ktorým si povedala, nech idú domov myslíš, že pojdú? Nemyslíš, že nie.
NApodiv sa ukazuje, že nejaké desaťtisíce sa vracajú domov dobrovoľne, lebo zistili, že sa im tu nepáči - ale stále je to nejakých 40 tisíc ľudí oproti cca 1,5 miliónu, ktorý prišiel vlani do Európy.
Obávam sa, že je nezmyselné dúfať, že sa takto vráti polovina ľudí - ak budú mať stále také výstavné podmienky k životu v Nemecku.
A to všetko Seli, to všetko na vlastné náklady.
Nemecké, namietneš. Zrátaj si, koľko nemeckých firiem a podnikov máte na Slovensku - u nás teda ozaj dosť.
Čiže sa nás to týka aj pomerne priamo.

Vlani prišiel do Európy milión - podľa médií, ja som osobne nerátala, tak neviem. Vracajú sa tisíce a ak sa v Sýrii ksončí v dohľandom čase obč. vojna, vráti sa ich možno pomerne dosť. Ak sa ale bvojna bud enaťahovať 6,7, 8 a viac rokov, tak to už bude problém hmm . Ekonomických utečencov môžeš vrátiť na miesto vstupu do Európy, resp. do ich vlasti a nemusíš na to ani mať súhlas tejto krajiny... ak sú jej občania, krajina ich proste MUSÍ prijať, chca-nechca. A ono by sa to možno časom aj rozkríklo, že teda sme nie, tu neberú - alebo aspoň teda MOMENTÁLNE neberú. Iné sú blízkovýchodní utečeneci (okrem Turkov, ale vrátane Kurdov) - tým ide reálne o život, zdravie, existenciu.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#171 4. 1. 2016 22:04

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Sice delší příspěvek, ale je i jiný pohled na současné dění. Transformace lidstva bude k přežití důležitá......

http://svobodnenoviny.eu/stanislav-grof … d-v-mozku/

Není tady

 

#172 5. 1. 2016 8:24

Axi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2857

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Dojemné, jak tu naše dobré árijské ženy brání naši čistou rasu. Připadám si jak na Marsu.


Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

 

#173 5. 1. 2016 14:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Nezovšeobecňovať, prosím!


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#174 5. 1. 2016 17:22

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

Neviem ale, koľko ste ich dobrovoľne prijali vy, to priznávam.

Neviem naopak, čo myslíš tým "dobrovoľne". Azyl sa u nás plošne rozhodne nezamieta - nieje ľahké ho dostať, ale to asi nieje v židanej normálnej krajine.
Ak si zhruba pamätám, požiadalo oň vlani niečo pod 2000 ľudí - ale väčšina boli pravda Ukrajinci a Kubánci smile
Čiže, ak máme na mysli obojstrannú dobrovoľnosť, tak tej myslím nestojí v ceste nič - nik z momentálnej migračnej vlny sem jednoducho nechce.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#175 5. 1. 2016 17:24

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Axi napsal(a):

Dojemné, jak tu naše dobré árijské ženy brání naši čistou rasu. Připadám si jak na Marsu.

Víš kulový, jak moc jsme Árijky, Jozef.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů