Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 30. 12. 2015 15:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Rozdíl mezi nadšenými multikulti a námi realisty je vlastně jen jediný - zato zjevně naprosto zásadní, pokud dokáže dělit národy roll
Ten rozdíl spočívá v tom, že my bychom je rovnou poslali stavět ten barák, nebo po sobě aspoň uklízet, kdežto zapáleným lidumilům zjevně nepřijde podivné ani nepatřičné, když jejich bordel uklízí lékařka z dobrovolné organizace......
Pokud se nad tím zamyslíme do hloubky a vzpomeneme si na výchovu dětí, vzpomeneme si, že ochraňovat někoho před jeho vlastní zodpovědností je ta nejzhoubnější forma pomoci, jakou lze uplatňovat.

Ano, Je to tak.
Ale nechápu jednu věc. Mnozí z těchto pseudohumanistů - lidí, kteří se snaží v dobré víře(?) těmto lidem poskytnout maximum - např. kvalitnější ubytování, lepší jídlo, jelikož mistní jim nechutná (!), tak Ti samí lidé mluví o omezení sociálních dávek pro svoje spoluobčany a prohlašují velké myšlenky o tom, jak by si každý měl pomoci sám. Přitom to jsou lidí, kteří např. u nás zůstávat nechtějí, protože jsem pro ně chudou zemí. A navíc zemí, která má nějaká pravidla.
Těm lidem nejde o pouhé bezpečí, ale o bezpečí a dobrý životní standard. Ani na tom není nic špatného. Pokud by se přizpůsobili např. tak, jak se naprosto bez debat musí přizpůsobit naši lidé, kteří odešli do např. Emirátů či Kataru za prací.

Neviem, či som pseudohumanista (neposkytujem ani lepšie ubytovnaie, ani kvalitnejšie jedlo), ale dovolím si poznamena, že kategória "môj spoluobčan" je pre mňa s výnimkou mojej rodiny, pár susedov a kamarátov plne abstraktná a žudí delím na tých, ktorí si dokážu pomôc sami, a na tých, ktorí pomoc potrebujú (a ešte o ňu prípadne aj požiadajú, ak môžu) - bez ohžadu na ich občianstvo. Určite sa nebudem človeka v núdzi pýta, aké má občianstvo, akej je národnosti, vierovyznania, sexuálnej orientácie, apod.

Seli, já přece nepíšu o Tobě.
K tomu vytučnělému - jasně, pomoci je potřeba tomu, kdo ji potřebuje. Ale pokud je v mých silách pomoci jen někomu, ne všem, tak pomohu v první řadě své rodině, pak svým např. starým či nemocným spoluobčanům a teprve potom lidem z Blízkého Východu prchajícím do Němec. A zase - z nich těm mladým hochům až naposled.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#127 1. 1. 2016 18:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: uprchlíci. co s nimi ....

A to ja pomôžem podža stupňa potrebnosti (možno s výnimkou rodiny, ale ktovie)... a žudí nemám rozdelených na Čechov, Slovákov, Stredoeurópanov a Blízkovýchodniarov - ale uznávam, že s týmto uvažovaním som asi v menšine. Keď budú mladí muži v nejakej núdzi a odkázaní na pomoc, pomôžem im rovnako ako batožatám alebo starým, chorým žuďom - inak budú ma títo druhí prirodzenú prednos (podža môjho kritéria potrebnosti).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#128 1. 1. 2016 21:35

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Hezký článek

"......Před dvěma dny si Česká televize v rámci bilancování odcházejícího roku pozvala do Událostí komentářů tři lékaře, aby se vyjádřili k nahozené tezi, že česká společnost je nemocná – myšleno nemocná strachem z běženců, kteří přitom k nám do České republiky jak známo dorazí leda tak omylem a v zanedbatelném množství. Ze tří lékařů dva (Cyril Höschl a Jan Pirk) vytyčený půdorys, na němž se diskuse měla vést, odmítli, Oba mluvili v tom smyslu, že obavy někdy mohou být zdravé, ne-li prozíravé. Postoj „Hlavně žádnou paniku“ zastával až poslední z lékařské trojice – Pavel Pafko, ale i on bez jakékoliv agresivity a nadřazenosti, jíž se postoje vítačů vůči nevítačům tak často vyznačují....."

http://echo24.cz/a/iyXaZ/nasi-cechacci-nam-nerozumeji


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#129 2. 1. 2016 15:25

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

A to ja pomôžem podža stupňa potrebnosti (možno s výnimkou rodiny, ale ktovie)... a žudí nemám rozdelených na Čechov, Slovákov, Stredoeurópanov a Blízkovýchodniarov - ale uznávam, že s týmto uvažovaním som asi v menšine. Keď budú mladí muži v nejakej núdzi a odkázaní na pomoc, pomôžem im rovnako ako batožatám alebo starým, chorým žuďom - inak budú ma títo druhí prirodzenú prednos (podža môjho kritéria potrebnosti).

V tomto sa asi zhodneme, Seli a myslím, že by s tebou súhlasila väčšina žudí tu, prípadne aj väčšina národa.
Rozpor pravdepodobne nastane v chvíli, koho do tej skupiny zaradi a rovno ti poviem, že súčasnú emigrantskú vlnu by som musela vežmi! Vežmi prebra, aby som takých našla.
Keď odrátam decká tak do 15tich rokov, samozrejme. Dievčatká najmä.
Aj tá baba na mojej fotke, ktorú som takto od stolu ožutovala: čo ak je z Kosova? va Potom by mi veru súcitu ubudlo.
Tých dovodov je veža; sú to drobnosti, ktoré sa kumulujú a vzbudzujú rastúcu nechu....nehovoriac o tom, že ja som vyrástla a dlho žila za totáča a to sa človek naučil poču aj tie najjemnejšie falošné tóny...také, ktoré najsamprv vyzerajú ako upisknutie, ale keď ich je veža? A tuná ich je tožko, že moje ucho už to nevládze pretransformova do nejakej zmysluplnej melódie.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#130 2. 1. 2016 19:19

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Nikdy není nic bílé ani černé.....

Migrace vyvolala určitý nepokoj, obavy a nejistoty.  Může se jednat zatím jen a jen o její počátek.

Zatím nejsme ochotni pochopit hlubší  a vyšší zákonitosti jimž je lidský život moudře podřízen......

Není tady

 

#131 2. 1. 2016 19:33

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Anna M napsal(a):

Může se jednat zatím jen a jen o její počátek..

Může, to se nehádám. Mně jde spíš o to, CO se bude hrát. V dlouhodobějším horizontu.
A k falešné hře mě prostě nepřibereš roll Navíc - ona je falešná z obou stran, to ne, to já fakt nemůžu.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#132 2. 1. 2016 19:33

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Tak co Anno, už Tě zajímají názory ostatních nebo jsi (jak už jsi jednou napsala) příspěvky nečteš?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#133 2. 1. 2016 19:41

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

lupina montana napsal(a):

Anna M napsal(a):

Může se jednat zatím jen a jen o její počátek..

Může, to se nehádám. Mně jde spíš o to, CO se bude hrát. V dlouhodobějším horizontu.
A k falešné hře mě prostě nepřibereš roll Navíc - ona je falešná z obou stran, to ne, to já fakt nemůžu.

Dle mého názoru je to pouhý počátek zcela určitě. Viz např situace v Afghánistánu, která se velice horší.
ad vytučnělé - ano. Z toho zřejmě nebude nic dobrého. Falešný humanismus z naší strany MَE (nemusí) zapříčinit vznik tzv. páté kolony v Evropě a pokud by svět kvůli IS dospěl k celosvětové válce, Evropa by byla ztracená. No, ona možná bude i bez té války. Protože ten, kdo si nechrání svoje hranice, svůj svět, je prostě odsouzen k zániku. Protože vždy se najde ten, kdo toho zneužije. Lidstvo ještě zdaleka není tak daleko. Zkuste nechat otevřený barák a popřípadě prohlásit, že tam kdo chce může přespat. Za chvilku by tam nebylo místo a vy byste byli na ulici.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#134 2. 1. 2016 19:43

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Judyna napsal(a):

Tak co Anno, už Tě zajímají názory ostatních nebo jsi (jak už jsi jednou napsala) příspěvky nečteš?

Sleduji pokud mohu vše....smile

Není tady

 

#135 2. 1. 2016 19:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Anna M napsal(a):

Judyna napsal(a):

Tak co Anno, už Tě zajímají názory ostatních nebo jsi (jak už jsi jednou napsala) příspěvky nečteš?

Sleduji pokud mohu vše....smile

Tak to je moc dobře. Protože Tvůj první příspěvek začínal tím, že jsi příspěvky nečetla....
Můžu Tě tedy znovu poprosit o vysvětlení Tvého - "Vše je předem dáno?" Dík


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#136 3. 1. 2016 16:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: uprchlíci. co s nimi ....

https://www.youtube.com/watch?v=YO-6gN0IZwA

Upravil(a) Selima (3. 1. 2016 16:25)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#137 3. 1. 2016 17:18

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=YO-6gN0IZwA

Ano, tento příspěvek odpovídá i na některé otázky, ohledně mého předešlého.

Musí mám být jasné, že se nejedná o poslední migrační vlnu. Ti, co tu již jsou budou do budoucna chtít, aby mohli přijít i jejich rodiny a známí.  Všichni se potřebujeme učit toleranci, časem - po více pokolení se rasy promíchají a tam je tolerance velmi důležitá, bez ní může vzniknout boj. Těžko odradíte migranty od útrpné cesty z bezvýchodné situace, v které se nacházejí, nelze potopit jejich plavidla, po kterých připlouvají.  Migrační kolo se rozjelo a zastavit jej zatím nelze. Čas ukáže proč. Nejsem příznivcem ani zastáncem migrace, jsem jen nestranný pozorovatel a vidím realitu takovou, jaká je. Určitý čas budeme mimo toto dění....... .

Upravil(a) Anna M (3. 1. 2016 17:19)

Není tady

 

#138 3. 1. 2016 19:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Anno, migrační kolo, jak tomu říkáš, se pořádně rozjelo po pozvání Merkel. Nic se neděje jen tak, i když podle Tebe je vše předem dáno.
Rasy se moc nepromíchají. Těch lidí je totiž tolik, že je nic nebude nutit se přizpůsobovat, "promíchávat". Oni budou žít tak, jak žili doteď mezi sebou. To je to největší nebezpečí tak velkého množství uprchlíků.
Myslím, že nikdo z nás není nestranným pozorovatelem, jelikož svět, Evropa, je tak propojený, že se to týká všech.
Říct o sobě - tak jak ty - že vidím realitu takovou, jaká je, bych si netroufla. Nabízím pouze svůj pohled na věc.
Ale obecně - myslím si, že daleko lepší je věcem předcházet, trochu přemýšlet a domýšlet, než pak hasit požár. Pomáhat ano, ale s rozumem. I soucit by měl mít své hranice.Sebezničení k ničemu nevede.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#139 3. 1. 2016 19:18

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Selima napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=YO-6gN0IZwA

Pekné - zdá sa mi, že si tiež potreboval ujasni a urobil to.
Iba by som mu oponovala v jednej veci - tí pomáhajúci to vežmi často nerobia preto, že by mali akosi zmenšené ego, ale práve naopak.
Pýcha z vlastnej vežkorysosti.....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#140 3. 1. 2016 19:19

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Anna M napsal(a):

Všichni se potřebujeme učit toleranci

Jen bych ráda zdůraznila, že dtto platí i pro příchozí - přesněji řečeno, především a hlavně pro ně.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#141 3. 1. 2016 19:26

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Judyna napsal(a):

Rasy se moc nepromíchají. Těch lidí je totiž tolik, že je nic nebude nutit se přizpůsobovat, "promíchávat". Oni budou žít tak, jak žili doteď mezi sebou.

To je to, co zdůrazňoval Tolle, Judy - teda, pokud se u něj dá mluvit o něčem tak divokém, jako je zdůrazňování lol Že pokud budeme "moudří" (=používat rozum a cit v rovnováze) a pochopíme naprostou NUTNOST cizince integrovat, nebude to takový drama.
Myslím, že to adresoval hlavně a především svým Němcům - u nás by to neměl být problém, my jsme dost hákliví na nějaké sociální inženýrství, autocenzuru a ustupování přehnaným požadavkům.
Řekla bych, že je to tím, že si to polovina národa ještě živě pmatuje, jaké to je, kdežto Němci už na vymejvání mozků asi zapomněli.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#142 3. 1. 2016 19:27

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Judyna napsal(a):

Anno, migrační kolo, ......

Souhlasím částečně s předcházením problémů, ale čas ukáže. Pravda má vždy dvě tváře.

Není tady

 

#143 3. 1. 2016 19:29

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Anna M napsal(a):

Těžko odradíte migranty od útrpné cesty z bezvýchodné situace, v které se nacházejí, nelze potopit jejich plavidla, po kterých připlouvají.  .

Potopit nikoli, vracet ano.
Bezvýchodností mě mmch taky nikdo nedojme; žila jsem za totáče dost dlouho smile
Jedinou výjimku z mého hlediska tvoří uprchlíci přímo z válečné zóny - což se patrně ovšem dost těžko zjišuje....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#144 3. 1. 2016 19:38

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: uprchlíci. co s nimi ....

lupina montana - je opravdu zajímavé, jak každý jednotlivec vše rozdílně vnímá a jak to pojmenuje......í

Není tady

 

#145 3. 1. 2016 19:50

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

To bude tím, že jsme tuná na Zeměkouli banda idivindualit gloria
Ovšem to  - í- na konci, s tím naprosto bezvýhradně souzním coollol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#146 3. 1. 2016 19:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

lupina montana napsal(a):

Judyna napsal(a):

Rasy se moc nepromíchají. Těch lidí je totiž tolik, že je nic nebude nutit se přizpůsobovat, "promíchávat". Oni budou žít tak, jak žili doteď mezi sebou.

To je to, co zdůrazňoval Tolle, Judy - teda, pokud se u něj dá mluvit o něčem tak divokém, jako je zdůrazňování lol Že pokud budeme "moudří" (=používat rozum a cit v rovnováze) a pochopíme naprostou NUTNOST cizince integrovat, nebude to takový drama.
Myslím, že to adresoval hlavně a především svým Němcům - u nás by to neměl být problém, my jsme dost hákliví na nějaké sociální inženýrství, autocenzuru a ustupování přehnaným požadavkům.
Řekla bych, že je to tím, že si to polovina národa ještě živě pmatuje, jaké to je, kdežto Němci už na vymejvání mozků asi zapomněli.

Moudrost. Ano, video jsem sice neviděla, ale rozum k citu je třeba zapojit. Proto jsem psala výše - pomáhat, ale s rozumem. Sebezničení k ničemu nevede.
Já si myslím, že nutnost cizince integrovat chápe každý. Ale ptám se - je to vzhledem k tak velkému množství možné? Je naprost přirozené, že lidé v cizině vyhledávají svoje krajany a sdružují se - nakonec tak to dělávají i ćeši a kdokoliv jiný. Já mám fakt obavu, že integrace vzhledem k počtu nebude možná. Vem si Francii - ta přijala po druhé světové také velké množství lidí odjinud - ale zdaleka ne tak velké, jaké se valí teď. A jak to dopadlo? První generace v pohodě, ale druhá a třetí - no však víme. Takže integrace se nezdařila a to jich bylo míň a také je tam chtěli.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#147 3. 1. 2016 19:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Anna M napsal(a):

lupina montana - je opravdu zajímavé, jak každý jednotlivec vše rozdílně vnímá a jak to pojmenuje......í

....no, ono je to normální. Proto mě trošku nadzvihla Tvoje věta o tom, že vidíš realitu takovou, jaká je..... a pokud se naučíme vzájemně si naslouchat (a třeba i polemizovat), může nás to obohatit.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#148 3. 1. 2016 20:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Judyna napsal(a):

Já si myslím, že nutnost cizince integrovat chápe každý. Ale ptám se - je to vzhledem k tak velkému množství možné? Je naprost přirozené, že lidé v cizině vyhledávají svoje krajany a sdružují se - nakonec tak to dělávají i ćeši a kdokoliv jiný. Já mám fakt obavu, že integrace vzhledem k počtu nebude možná. Vem si Francii - ta přijala po druhé světové také velké množství lidí odjinud - ale zdaleka ne tak velké, jaké se valí teď. A jak to dopadlo? První generace v pohodě, ale druhá a třetí - no však víme. Takže integrace se nezdařila a to jich bylo míň a také je tam chtěli.

Já ti nevím, Karle. Když čtu a slyším, jak jsou předposraně překorektní (nejdůležitější na světě se jim jeví neurazit nikoho, kdo se prohlásí za menšinu.....se divím, že na to ještě nepřišly jiné menšiny a nenapodobují. Buď jsou daleko vychovanější, nebo se taky leknou) tak mám dojem, že to celé vzniklo právě těmi neustálými ústupky hmm Možná by byli dávno integrovaní jako víno, nebýt toho.
Vono se to dez-integruje, když se tě všichni leknou, jen dupneš!


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#149 3. 1. 2016 22:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

tak mám dojem, že to celé vzniklo právě těmi neustálými ústupky hmm Možná by byli dávno integrovaní jako víno, nebýt toho.

Ano, asi to tak bude.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#150 3. 1. 2016 22:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: uprchlíci. co s nimi ....

Něco k té integraci - dva rozlišné příklady

Jeden je Kyrgyzstánu - Pětileté vězení hrozí v Kyrgyzstánu Britovi, který byl v této převážně muslimské zemi zatčen za to, že urazil místní tradiční jídlo.

Druhý z Německa - ".....Bohužel, některé důsledky výše popsaných kroků Německa se již teď jeví jako nevratné.  Již teď odmítají migranti akceptovat místní zákony a zvyky a dovolávají se  všemožných speciálních práv. Předseda muslimské centrály v Německu Aiman Matyek řekl: „S ohledem na počet uprchlíků očekáváme změnu Německa ve prospěch nás muslimů, aby nemusely mít naše ženy strach nosit burku, aby se zde všichni ‚uprchlíci‘ cítili dobře… A též požadujeme pro nás muslimy dny volna podle našich svátků.“

Obě informace mám z Echa 24.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů