|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Niky, ať se daří a krásné svátky.
Není tady

helena napsal(a):
Ale bohužel, podaří se to málokomu....
No-o-o... člověk si může (a umí) poradit, pokud to jen trošku jde... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
... radšej tie pekné sviatky, veru...
Upravil(a) Selima (14. 12. 2015 22:54)
Není tady
Taky jsem to tu dneska vzala od týhle Heleniny poznámky (četla jsem ji asi třikrát), která se mi ani trochu nelíbí. A ještě k tomu za ní mrkáček...
Niky, tvoje povídání mi ale udělalo velkou radost. Tak krásný Vánoce! A zdraví ať se ti pořád zlepšuje. 
Není tady

za Viktorku...
Není tady
Niky, vůbec není ostuda, nezvládnout kasu. Není to o vzdělání, je to o tom, která práce komu sedne. Můžeš být kapacita ve vědě přes nevímco a nebudeš stíhat rozvážet pizzu. Můžeš být lékař specialista a nebudeš zvládat práci u výrobní linky. Není tvá chyba, že je nezaměstanost a že musí lidi brát práci, jaká je. Nikoho nezajímá, zda jim sedne. Myslím, že jsi udělala dobře s ukončením práce, hospitalizací a nalezením přítele. A i kdyby zase přišlo nějaké zklamání, drž se, zase bude líp. Přeji Ti vše dobré.
Není tady
Pokračování mého příběhu:
Vánoce až Nový rok jsem si užila a pomalu se adaptovala po nemocnici na domácí prostředí. Mezitím se má pracovní situace jaksi "načas sama vyřešila":
Jeden člen mé rodiny měl mrtvičku a měl teď být ještě 2 - 3 měsíce v nemocnici, dokud se nevylepší řeč a dokud nezvládne péči sám o sebe. Když jsem doktorům řekla, že jsem doma a můžu se o něj sama postarat, uvítali to (stejně jako dotyčný příbuzný). Domácí péče pro něj je ideální, můžu se mu věnovat víc, než se mu věnovali v nemocnici.
Jen ještě nevím, zda mám zůstat na ÚP nebo požádat o podporování člena rodiny, pokusím se to zjistit.
Jinak - cítím se velmi dobře. Od změny léků v nemocnici nepřišel žádný propad. Navíc - jsme teď s přítelem spolu každou chvilku, kdy to jde. Prožívám vlastně jedno z nejhezčích období života.
A jak to souvisí s tématem tohoto vlákna? Láska je úžasné antidepresivum.

Není tady

Ano, některé věci se řeší samy...
Ten pacient myslím může dostat státní příspěvek na domácí péči, ale vyřízení trvá dost dlouho (komise + socialka), tak jestli má stav šanci na zlepšení a osamostatnění, hrozí, že podporu dostanete pozdě.
Není tady
Niky, to je moc fajn. Ony ty svátky mohou být různě zátěžové a tys to zvládla tak dobře.
Není tady
Další pokračování mého příběhu: Přiznali mi ten částečný invalidní důchod.
I když je to jen několik tisíc, pomohlo mi to ke klidu na duši: I kdybych žádnou práci nenašla, tak na samotné nejzákladnější živobytí mi to dá (jsem celkem nenáročná, bydlím ve svém, bez hypotéky či jiných závazků).
Ale určitě k tomu budu něco hledat, nejlíp na poloviční úvazek. A věřím, že se něco najde, třeba aspoň příležitostně.
Hlavní je pro mě to, že je mi dobře, bez sebemenších depresivních propadů. A že mě život zase baví. 
Není tady


Není tady
pomohlo mi to ke klidu na duši
No vidíš... paráda.
Taky jsem se po zaslání důchodovýho výměru "zklidnila" - sice pracuju, ale s vědomím, že se na to můžu kdykoli vykašlat. Úžasnej stav.
Není tady
helena napsal(a):
pomohlo mi to ke klidu na duši
No vidíš... paráda.
Taky jsem se po zaslání důchodovýho výměru "zklidnila" - sice pracuju, ale s vědomím, že se na to můžu kdykoli vykašlat. Úžasnej stav.
No to musí být naprosto super. To by se mi taky moc líbilo.....(Komu ne). Nemít pořád ty nervy, že můžu přijít o práci a zde ani v okolí jinou těžko seženu (pokud nepočítám prodavačku v supermarketu za necelých 10 000
)
Není tady
No to musí být naprosto super.
Si piš 
A to si představ, že fakt stačí jen ta myšlenka, že "bych nemusela" (a můj šéf se z podobný představy vosypává
)
Není tady
Pokud máš částečnej , tak musíš platit zdravotní pojištění a to je docela nechutná částka , když má člověk mini důchod .
Není tady
helena napsal(a):
No to musí být naprosto super.
Si piš http://fora.babinet.cz/img/smilies/stolt.gif
A to si představ, že fakt stačí jen ta myšlenka, že "bych nemusela" (a můj šéf se z podobný představy vosypává http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png)
To je zvláštní, tenhle fenomen : když člověk ví, že něco nemusí ...... nebo něco zažije , když nebo kdyby .....
Já už se dopracovala do stadia , že mi stačí , že když budu chtít , budu mít zajíčka s růžovým a stačí mi jen ta myšlenka .......když se mi zachce .
A když budu chtít víc peněz, půjdu na brigádu , když se mi bude chtít.......
A když budu chtít , půjdu do divadla , na přednášku , na výstavu ......a stačí mi to kdyby a sedím doma u seriálu........už jsem to všechno zažila stokrát, tak mi stačí to " kdyby " .
Kdybuju celej den a je mi krásně....... 
Není tady
tak mi stačí to " kdyby "
Já neříkám "kdyby", ale "až budu v důchodu"... 
Není tady
Rosieta napsal(a):
Pokud máš částečnej , tak musíš platit zdravotní pojištění a to je docela nechutná částka , když má člověk mini důchod .
při částečném ID je člověk evidován na ÚP ( nebo může být) - takže neplatí zdr.poj.
Není tady
gemi napsal(a):
Rosieta napsal(a):
Pokud máš částečnej , tak musíš platit zdravotní pojištění a to je docela nechutná částka , když má člověk mini důchod .
při částečném ID je člověk evidován na ÚP ( nebo může být) - takže neplatí zdr.poj.
Teď sice na tom ÚP teď jsem, ale nehodlám být pořád. Já to beru a cítím tak, že částečnej důchod má člověk právě proto, že částečně pracovat může (a chce - tedy aspoň v mém případě).
Ale psychicky to člověku dodá na klidu, i pro to, že nemusím hledat práci tak urputně a za každou cenu a hned. Chvíli bych i s tím částečným ID vyžila, a hlavně - teď opravdu můžu vzít něco klidného, byť hodně blbě placeného. I něco, co by mě bez ID neuživilo.
Není tady

Ale psychicky to člověku dodá na klidu, i pro to, že nemusím hledat práci tak urputně a za každou cenu a hned. Chvíli bych i s tím částečným ID vyžila, a hlavně - teď opravdu můžu vzít něco klidného, byť hodně blbě placeného. I něco, co by mě bez ID neuživilo.
Zas se mi nepovedlo “vygumovat“, co jsem chtela, ale budiz, snad budu spravne pochopena...
Dnes jsem mluvila se znamou v podobne situaci, jak jsem byla ja - o praci “na stara kolena“ prisla a do dalsi UZ NECHTELA... Nastoupi do predcasneho s vedomim, ze se ji bude “kratit“ a nepostaci ji, ale ma partnera (na rozdil ode mne), a ten “to pokryje“. Je to celkem smutna kalkulace, no ale v nasich podminkach jedina... Kdyz jsem “dopracovala“, dostanu aspon NECO, nejakou jistotu... A s tim ZBYTKEM si nejak poradim (mozna)...
Není tady

Měla bych strach jít do důchodu za takovýchhle okolností. Že mi důchod nebude stačit a nemám na důchodový věk našetřeno, abych si mohla užívat a nemusela počítat každou korunu.
Není tady

Jses si jista, Majko, ze “kdyz pujdes do duchodu a budes MIT NA NEJ NASETRENO“, ze...
budes z i t d u s t o j n e ???
(neboli v “dostatku“ ?)
Není tady
Rosieta napsal(a):
helena napsal(a):
No to musí být naprosto super.
Si piš http://fora.babinet.cz/img/smilies/stolt.gif
A to si představ, že fakt stačí jen ta myšlenka, že "bych nemusela" (a můj šéf se z podobný představy vosypává http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png)To je zvláštní, tenhle fenomen : když člověk ví, že něco nemusí ...... nebo něco zažije , když nebo kdyby .....
Já už se dopracovala do stadia , že mi stačí , že když budu chtít , budu mít zajíčka s růžovým a stačí mi jen ta myšlenka .......když se mi zachce .
A když budu chtít víc peněz, půjdu na brigádu , když se mi bude chtít.......
A když budu chtít , půjdu do divadla , na přednášku , na výstavu ......a stačí mi to kdyby a sedím doma u seriálu........už jsem to všechno zažila stokrát, tak mi stačí to " kdyby " .
Kdybuju celej den a je mi krásně.......
To je fakt, ono úplně stačí to pomyšlení kdybych chtěla.....
Holky, vy se tak máte. Ale já si nestěžuju, mám práci, takže v pohodě, ale u mě to kdyby (kdybych o ni přišla) právě na klidu ubírá.
Není tady
Eva. napsal(a):
Měla bych strach jít do důchodu za takovýchhle okolností. Že mi důchod nebude stačit a nemám na důchodový věk našetřeno, abych si mohla užívat a nemusela počítat každou korunu.
Já taky a snažím se všelijak zabezpečit (to proto, že žiju dlouho sama, takže se spoléhám jen sama na sebe). Ale mám zatím práci, kdybych o ni přišla, tak u nás je bohužel poptávka jen po mužských technických profesích. Ty jsi ekonomka, ty bys práci taky možná sehnala.
O to víc myslím dopředu a nenechávám to být.
Není tady
Judyna napsal(a):
Eva. napsal(a):
Měla bych strach jít do důchodu za takovýchhle okolností. Že mi důchod nebude stačit a nemám na důchodový věk našetřeno, abych si mohla užívat a nemusela počítat každou korunu.
Já taky a snažím se všelijak zabezpečit (to proto, že žiju dlouho sama, takže se spoléhám jen sama na sebe). Ale mám zatím práci, kdybych o ni přišla, tak u nás je bohužel poptávka jen po mužských technických profesích. Ty jsi ekonomka, ty bys práci taky možná sehnala.
O to víc myslím dopředu a nenechávám to být.
Tohle by mě strašně deptalo, to menší město, kde nejsou možnosti .
Člověk pak život proškudlí plnej strachu, že nebude mít na rohlík , když se něco stane .
To lidi drží strašně při zemi, nejsou v rozletu , nemůžou se sebrat a když maj chut , utrácet penízky občas za blbosti .
Není tady
O to víc myslím dopředu a nenechávám to být.
To je chvályhodný 
Těch, co na vlastní budoucnost kašlou, je i tak dost.
Blbý je, že pro ty (dneska) mladší fakt nebude muset bejt kde na důchody vzít.
Není tady