Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 3. 8. 2015 15:08

Emma1
♥------
Registrovaný: 11. 6. 2007
Příspěvky: 12

zadržovaná výplata

3.7. jsem podepsala výpověď dohodou- nesouhlasila jsem s některými praktikami společnosti (přelepování záruční doby, nepředkládání výsledků inventur- ani jedinou jsem od začátku mého působení neviděla, ani nepodepisovala, nedostatečné vyplňované formulářů převodek, paragonů atd.) Do dnešní ho dne mi neposlali výplatu za celý odpracovaný měsíc červen včetně nevybrané dovolené a provizí a ani zápočtový list. Nyní po telefonickém rozhovoru mi sdělili, že mi pošlou fakturu za poškozené disky u služebního auta, které jsem předala v den výpovědi, bez předávacího protokolu a v pořádku a za chybějící zboží - prý poslední má inventura (zboží na autě) byla se schodkem - žádnou jsem opět nepodepisovala. Jak se proti tomu mohu bránit? Děkuji

Není tady

 

#2 3. 8. 2015 21:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: zadržovaná výplata

Zašla bych si to tam asi vyříkat osobně a pověděla bych jim vše, co tady píšeš. Taky by ses možná mohla zmínit o inspektorátu práce....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3 4. 8. 2015 10:47

Petar
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 2. 2015
Příspěvky: 163

Re: zadržovaná výplata

Tak já bych zašel na polici a sepsal o tom protokol!!! To je nejdůležitější, kdo udělá ten první krok a i kdyby se policajtům nechtělo psát, trval bych na tom, abych měl papír v ruce. Může se jednat o trestnou činnost a oni to můžou zjistit později .Nevíš, CO všechno ti bude  dále kladeno za vinu a když dnes uvedeš, že jsi nebyla seznámená s výsledky inventury, že mají  převodky v nepořádku, aby byl chaoz,že vozidlo bylo předáno bez poškození a protokolu o předání firmě nebyl vystaven, nebyla jsi upozorněna na to, že jsou údajně disky poškozené, že jsi odmítla přelepovat lhůty a vše, co je mínusem společnosti by mělo být již ted v protokolu!!! Výplatu ti nemůžou zadržovat jako kompenzaci případné škody, kterou nyní budou účelově jakoby dohledávat a která se může rozrůstat!  Se divím ale, že sis nenechala potvrdit, že jsi auto předala v pořádku. Až bych měl toto v ruce, bych si šel  vyzvednout výplatu a v případě, že ji nechtějí vydat, bych zavolal policii, aby mi při tom asistovala, to možné je ! Dobré je, si zapnout nahrávání na telefonu, pokud máš....nebo svědka sebou. Ale bez svědků si to jít vyříkat určitě není dobrá rada. Až pak bych zašel na inspektorát práce., ten bývá asi při úřadu práce, nebo poradí. Pokud je budeš varovat předem, jaké kroky uděláš....každý obchodník má dost financí díky takovému jednání, aby podplatil kohokoliv a z tebe udělal trubku. Takový je život.

Není tady

 

#4 13. 8. 2015 9:22

Mgr. Viktor Fojt
Partner Babinet.cz
Registrovaný: 13. 8. 2015
Příspěvky: 2
Web

Re: zadržovaná výplata

Dobrý den, zaměstnavatel nemůže dle zákoníku práce srazit ze mzdy svou pohledávku k náhradě škody. Mzdu, na kterou máte nárok, Vám tedy vyplatit musí. Pokud Vám ji v termínu neuhradí, nezbývá než vymáhat pohledávku soudně - nejlépe skrz advokáta, který zaměstnavateli zašle ještě předžalobní výzvu. Pokud Vám zaměstnavatel zašle fakturu k náhradě škody, se kterou nesouhlasíte, ohraďte se proti této faktuře a vůbec proti požadavku zaměstnavatele na jakoukoli náhradu škody. Zaměstnavatel se pak taktéž případně musí obrátit na soud a tam musí prokázat, že škoda vznikla a že jste ji zavinila. Pokud Vám zaměstnavatel mzdu neuhradí nebo nevydá zápočtový list, je také možné obrátit se na inspektorát práce, který může zaměstnavateli uložit pokutu.   Mgr. Viktor Fojt, www.generatorsmluv.cz


http://andrea.pastircakova.sweb.cz/page-logo2.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů