Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 22. 7. 2015 13:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Svého manžela považuji za zralého člověka, který cítí a ví, v čem chce žít ví, že ho do toho nikdo netlačí ani nenutí a ani by to nedopustil, tudíž, pokud je se mnou, zjevně chce být se mnou. Kdyby chtěl odejít za štěstím jinam, neměla bych právo mu v tom bránit nebo se na něj zlobit - každý přece chce být šastný a pokud není, je jenom dobře, když na tom "dělá", aby by

Hano, ano s tím lze souhlasit, ale v praxi - byla bys opravdu tak vysoce tolerantní, kdybys byla doma s malými dětmi, manžel by Ti s lehkým srdcem oznámil, že se zamiloval do jiné a odchází? Ty by ses na něj vůbec nezlobila, že Tě v tom nechá samotnou? A bez peněz, v případě, že bys byla na mateřské? Jenom bys sis pomyslela, že je jenom dobře, že "dělá" na tom, aby byl šastný?

Já sama jsem nevěru nikdy neřešila, protože já jsem nikdy nežárlila - prostě to v sobě nemám a právě důvěra a tolerance jsou pro mě ve vztahu důležité. Ale přesto bych nikdy nemohla napsat to, co ty. Jelikož myslím,  že ono to tak jednoduché není. Protože ve vztahu, kde jsou i děti, jde i o zodpovědnost. Ne jen o svobodu a lehkost bytí.

Rodičovstvo je ale zasa iná vec ako partnerstvo - a má iné pravidlá a zásady, podža mňa. Je iné nájs si "záložnú verziu" maželky a odskakova si k nej od rodiny a je iné opusti rodinu, vrátane detí, kvôli inej žene. wink Aj keď - zostáva len kvôli deom je podža mňa rozkladné a vo finále smrtiace pre všetkých zúčastnených, ak sa už rodičia nemajú radi. hmm kapitulation

Selimo, ty ale píšeš o něčem úplně jiném . Já jen reagovala na Hanu, že pro ženu s malými dětmi těžko platí to, co napsala - že by žena neměla právo se na partnera, který od ní odchází za jinou, ani zlobit - přece chce být šastný. No takovou bys myslím nenašla.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#52 22. 7. 2015 13:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Dorka napsal(a):

Uvaha nad potencionalnim prubehem potencialni nevery:
M: Draha, vcera na sluzebni ceste se vyskytla takova ochotna pipka, tak jsem si s ni zaspasoval. Nic vazneho, jen sex... Tobe se nevyrovna, miluju te...
Z: To je v poho, ja jsem na firemnim vecirku take podrzela sefovi, tolik me svadel, ..bylo to fajn, ale na tebe, milacku, nema...

Jo asi tak....
A zajímalo by mě pokračování. Protože i když u ženy se jaksi předpokládá, že by mužovu nevěru měla ustát, u muže je to jiné. Tam neplatí  - co dělám  já, můžeš i ty.

Proto mě zaujala věta zakladatelky o tom, jak manžel by pochopil její nevěru, ovšem jen pokud by byl zdravotně indisponován. Zároveň ale mluvil o naprosto běžných nevěrách svých kolegů - o nic přece nejde - oni své ženy milují. Ale zajímalo by mě, jestli jsou tak tolerantní k nevěrám svých manželek.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#53 22. 7. 2015 20:46

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Selima napsal(a):

sahleb napsal(a):

Háňa* napsal(a):

Nevěra ... pojďme se podívat, co je to za slovo.
Pokud není nevěrný, je věrný. Co znamená být věrný ? Chovat se tak, jak se "sluší a patří" - tedy podle nějakého modelu, který se někde vzal - někdo jiný ho určil. A to i kdyby to mělo být jen ze "slušnosti",  proto, aby druhý neměl nějaké nelibé pocity nebo prostě jen z obavy z trestu.

Pokud někdo stojí o to, aby kvůli jeho chybějícímu pocitu jedinečnosti někdo potlačoval svoje touhy, nejen sexuální, ale jakékoli, nebo to dokonce vyžaduje - čili určuje druhému, jak se má chovat, potom se nejedná o partnerství a už vůbec ne o lásku, [/b]

BLBOST

Poburuje a, že by si partneri nemali navzájom diktova? smile

Ne, hlavne prvni veta je hodne mimo. Vypada to, ze vernost jsou galeje a nekdo to vynucuje. A nekdo je verny , kvuli jeho chybejicimu pocitu jedinecnosti ...ja ziram.
Ja si naopak mys,im, ze vstoupit do svazku s tim  ze si budeme verni je normalni.
Jak pravi klasik:" Vernost je dulezita........NEVERA TAKY".


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#54 22. 7. 2015 20:49

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

sahleb napsal(a):

Ja si naopak mys,im, ze vstoupit do svazku s tim  ze si budeme verni je normalni.

sahleb vystihla skutečnou podstatu.
Nenechme si namluvit, že být ve vztahu s tím, že si budeme věrni, není normální.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#55 22. 7. 2015 20:54

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Dorka napsal(a):

Uvaha nad potencionalnim prubehem potencialni nevery:
M: Draha, vcera na sluzebni ceste se vyskytla takova ochotna pipka, tak jsem si s ni zaspasoval. Nic vazneho, jen sex... Tobe se nevyrovna, miluju te...
Z: To je v poho, ja jsem na firemnim vecirku take podrzela sefovi, tolik me svadel, ..bylo to fajn, ale na tebe, milacku, nema...

Takhle si to predstavuji u Mani. Kvuli tomu sem pise, abychom my pochopily....lol


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#56 22. 7. 2015 21:17

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Eva. napsal(a):

sahleb napsal(a):

Ja si naopak mys,im, ze vstoupit do svazku s tim  ze si budeme verni je normalni.

sahleb vystihla skutečnou podstatu.
Nenechme si namluvit, že být ve vztahu s tím, že si budeme věrni, není normální.

Ano.
Ovsem jako vedlejsi produkt teto duchaplne debaty vyplynulo, ze jaksi my zeny musime pocitat s tim, ze nam chlapi zahnou, a v ramci emancipace bychom se mely naucit totez (zahybat) a chlapy presvedcit o tom, ze nam to MUSEJ ROVNOPRAVNE TOLEROVAT...
Pac ako hovori Sel, nic nemozes dopredu ani vediet, ani slubit...
Ja si teda ale myslim, ze viem, a to moc dobre, ze slubit mozem len to, co mozem splnit, inak si robim z huby pr... a nestojim za nic...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#57 22. 7. 2015 23:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Judyna napsal(a):

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Svého manžela považuji za zralého člověka, který cítí a ví, v čem chce žít ví, že ho do toho nikdo netlačí ani nenutí a ani by to nedopustil, tudíž, pokud je se mnou, zjevně chce být se mnou. Kdyby chtěl odejít za štěstím jinam, neměla bych právo mu v tom bránit nebo se na něj zlobit - každý přece chce být šastný a pokud není, je jenom dobře, když na tom "dělá", aby by

Hano, ano s tím lze souhlasit, ale v praxi - byla bys opravdu tak vysoce tolerantní, kdybys byla doma s malými dětmi, manžel by Ti s lehkým srdcem oznámil, že se zamiloval do jiné a odchází? Ty by ses na něj vůbec nezlobila, že Tě v tom nechá samotnou? A bez peněz, v případě, že bys byla na mateřské? Jenom bys sis pomyslela, že je jenom dobře, že "dělá" na tom, aby byl šastný?

Já sama jsem nevěru nikdy neřešila, protože já jsem nikdy nežárlila - prostě to v sobě nemám a právě důvěra a tolerance jsou pro mě ve vztahu důležité. Ale přesto bych nikdy nemohla napsat to, co ty. Jelikož myslím,  že ono to tak jednoduché není. Protože ve vztahu, kde jsou i děti, jde i o zodpovědnost. Ne jen o svobodu a lehkost bytí.

Rodičovstvo je ale zasa iná vec ako partnerstvo - a má iné pravidlá a zásady, podža mňa. Je iné nájs si "záložnú verziu" maželky a odskakova si k nej od rodiny a je iné opusti rodinu, vrátane detí, kvôli inej žene. wink Aj keď - zostáva len kvôli deom je podža mňa rozkladné a vo finále smrtiace pre všetkých zúčastnených, ak sa už rodičia nemajú radi. hmm kapitulation

Selimo, ty ale píšeš o něčem úplně jiném . Já jen reagovala na Hanu, že pro ženu s malými dětmi těžko platí to, co napsala - že by žena neměla právo se na partnera, který od ní odchází za jinou, ani zlobit - přece chce být šastný. No takovou bys myslím nenašla.

Keď to takto podávaš - tak veru ale nemala. Ak muž odíde od detí a vykašle sa na ne, to je úplne iná šálka kávy... otcom by nemal presta by nikdy, ani keby mal za partnerku Starú Blažkovú (alebo partnera, povedzme). Ale milenecko-partnerský vzah je dobrovožný a milova, cíti túžbu, úctu, priatežstvo a lásku sa nedá na rozkaz, ani na zaaté vlastné zuby. hmm Je to smutné, ale pravdivé - a neostáva nič iné, len sa s tým vyrovna. A posla ho za šastím a ís ďalej hžada to SVOJE šastie - radšej ako keď je celá rodina rozhádaná, nešastná, vrátane detí. tillfreds


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#58 22. 7. 2015 23:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Eva. napsal(a):

Selima napsal(a):

Podža mňa je manželský sžub jeden z najvčších oj... oblbovákov žudstva. Človek môže by presvedčený, o čom chce - fakt je, že ani NETUŠÍ, čo mu život nakladie za skúšky, testy, pokušenia, krízy, apod., takže to je podža mňa niečo na úrovni sžubu, že nikdy nezomriem. stolt Jasné, môžem manžela poteši tým, že mu sžúbim ži večne a nikdy nezomrie, ale... ALE splnenie je druhá vec. A výpovedná hodnota toho sžubu je 0,000000 ho :-). Je to proste rituál na úrovni rozbíjania tanierov alebo kŕmenia novomanželov, žiaden väčší význam by som mu nepripisovala. wink Bloud, kto ho berie doslova a smrtežne vážne.

Pro mě je manželství nejvíc, co může mezi mužem a ženou být. O tom to právě je, Selimo. O vnitřní pokoře, o sdílení, o vědomí, že co slibuji, to i dodržím. V dobrém i ve zlém. O tom to právě je. O tom splnění. O takové síle slibu, která je navždy.
To, co píšeš ty a někteří jiní, píší lidé, kteří ještě nepochopili.

Ja som pochopila, ale inak ako Ty... sžub je bezcenný, čo je cenné - a pravdivé - je "mám a rád/rada a budem sa snaži budova s tebou spoločné šastie čo najdlhšie, kým to bude nás oboch aspoň trochu prínosné a kým budeme šastní...". Amen. (Mmch, aj ty, aj tvoj miláčik ste už, myslím, vernos a ďalšie nesplnitežné veci sžubovali - a kde sú tie sžuby? Kde je ich splnenie...?) A mmch, ty hovoríš o sžube, ktorý TY dodržíš, ale ani slovo o tom, že by si mala právo (nehovoriac už o praktických prostriedkoch, ako to urobi) vymáha vernos od partnera. Podža mňa nemᚠani právo žiada od neho žiadne sžuby - ak ti ich sám dá, tak OK - ale to ešte nemusí znamena, že naozaj VIE, čo sžubuje a bude to vedie stále, aj o 20 rokov...

Upravil(a) Selima (23. 7. 2015 0:03)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#59 22. 7. 2015 23:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Dorka napsal(a):

Uvaha nad potencionalnim prubehem potencialni nevery:
M: Draha, vcera na sluzebni ceste se vyskytla takova ochotna pipka, tak jsem si s ni zaspasoval. Nic vazneho, jen sex... Tobe se nevyrovna, miluju te...
Z: To je v poho, ja jsem na firemnim vecirku take podrzela sefovi, tolik me svadel, ..bylo to fajn, ale na tebe, milacku, nema...

Inteligentní a empatickí žudia nemajú potrebu zdieža jeden svoj vzah s niekým ďalším - a to ani ten jednorazový vzah (takisto ako nedebatujú s milencom/milenkou o manželke). Neinteligentní a neempatickí by si mali nájs bezpečnejšie hobby, napr. rybárčenie, pyrotechniku a tak.... wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#60 22. 7. 2015 23:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Eva. napsal(a):

sahleb napsal(a):

Ja si naopak mys,im, ze vstoupit do svazku s tim  ze si budeme verni je normalni.

sahleb vystihla skutečnou podstatu.
Nenechme si namluvit, že být ve vztahu s tím, že si budeme věrni, není normální.

Je to krásny ideál, realita je to percentuálne malá... Ani jeden z tvojich - dlhodobejších, o tom sa bavíme - partnerov nebol/nie je verný... Takže povedzme to takto - je štatisticky časté, že žena je verná v nádeji, že muž to ocení a tiež bude verný, ale muž je pritom dos často neverný (štatisticky častejšie, ako žena- neviem síce s kým, asi s inými mužmi... alebo vdovami big_smile ). Neviem, čo je "normálne" - to je také alibistické slovo - ale štatisticky je to asi takto.

Upravil(a) Selima (22. 7. 2015 23:42)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#61 23. 7. 2015 7:04

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Mne teda ze zasady vadi, ze kdyz se  mluvi o nevere, je na mysli nevera muze-partnera. To je takova tradice a furt se toopakuje. Pricemz je zajomave, ze muzi maji mensi sexualni potenci, nez zeny.

za me, ja povazuji vernost za normalni.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#62 23. 7. 2015 7:04

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Selima napsal(a):

Ja som pochopila, ale inak ako Ty... sžub je bezcenný, čo je cenné - a pravdivé - je "mám a rád/rada a budem sa snaži budova s tebou spoločné šastie čo najdlhšie, kým to bude nás oboch aspoň trochu prínosné a kým budeme šastní...". Amen. (Mmch, aj ty, aj tvoj miláčik ste už, myslím, vernos a ďalšie nesplnitežné veci sžubovali - a kde sú tie sžuby? Kde je ich splnenie...?) A mmch, ty hovoríš o sžube, ktorý TY dodržíš, ale ani slovo o tom, že by si mala právo (nehovoriac už o praktických prostriedkoch, ako to urobi) vymáha vernos od partnera. Podža mňa nemᚠani právo žiada od neho žiadne sžuby - ak ti ich sám dá, tak OK - ale to ešte nemusí znamena, že naozaj VIE, čo sžubuje a bude to vedie stále, aj o 20 rokov...

To sis popletla, Selimo. Co jsem slíbila při uzavření manželství, jsem slíbila NAVŽDY. A taky dodržovala. Že to nebylo navždy pro mého BM, za to opravdu nemůžu. A taky mě nepozorně čteš. Žádné sliby od nikoho nežádám. V tom mᚠpravdu, že nemám právo je žádat. Ale zřejmě nevíš, jak probíhá svatební obřad, když toto píšeš. Ale pokud někdo sliby dává, tak si má za nimi stát a když je dal, tak jim i dostojí. To dělá z člověka charakter.
A co se mého přítele týká - jak říkáš, to je jeho život a jeho sliby, ne mé. Jsem tady za sebe a ne za něj a jestli dal manželský slib neuváženě, za to já odpovědnost nenesu.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#63 23. 7. 2015 7:07

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Selima napsal(a):

Je to krásny ideál, realita je to percentuálne malá... Ani jeden z tvojich - dlhodobejších, o tom sa bavíme - partnerov nebol/nie je verný... Takže povedzme to takto - je štatisticky časté, že žena je verná v nádeji, že muž to ocení a tiež bude verný, ale muž je pritom dos často neverný (štatisticky častejšie, ako žena- neviem síce s kým, asi s inými mužmi... alebo vdovami big_smile ). Neviem, čo je "normálne" - to je také alibistické slovo - ale štatisticky je to asi takto.

Nevím, jak je to statisticky. Můžu mluvit jenom za sebe. Já jsem věrná proto, že chci, že se tak cítím hezky. Když muže miluji, ostatní chlapy kolem sebe "nevidím", natož abych měla touhu s nimi souložit.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#64 23. 7. 2015 8:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Jj, ale to sa rozoberá PARTNEROVA nevera a reakcie na ňu - a čo je normálne a nenormálne pri partnerovej nevere. No a - štatistiky-neštatistiky - tvoji partneri skôr potvrdzujú teóriu o mužskom zahýbaní, než aby ju vyvracali, pravda.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#65 23. 7. 2015 11:00

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Selima napsal(a):

Jj, ale to sa rozoberá PARTNEROVA nevera a reakcie na ňu - a čo je normálne a nenormálne pri partnerovej nevere. No a - štatistiky-neštatistiky - tvoji partneri skôr potvrdzujú teóriu o mužskom zahýbaní, než aby ju vyvracali, pravda.

Proč teda vytahuješ můj manželský slib?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#66 23. 7. 2015 14:21

Háňa*
♥♥-----
Místo: Velvary
Registrovaný: 3. 11. 2012
Příspěvky: 75

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Judyna napsal(a):

Svého manžela považuji za zralého člověka, který cítí a ví, v čem chce žít ví, že ho do toho nikdo netlačí ani nenutí a ani by to nedopustil, tudíž, pokud je se mnou, zjevně chce být se mnou. Kdyby chtěl odejít za štěstím jinam, neměla bych právo mu v tom bránit nebo se na něj zlobit - každý přece chce být šastný a pokud není, je jenom dobře, když na tom "dělá", aby by

Hano, ano s tím lze souhlasit, ale v praxi - byla bys opravdu tak vysoce tolerantní, kdybys byla doma s malými dětmi, manžel by Ti s lehkým srdcem oznámil, že se zamiloval do jiné a odchází? Ty by ses na něj vůbec nezlobila, že Tě v tom nechá samotnou? A bez peněz, v případě, že bys byla na mateřské? Jenom bys sis pomyslela, že je jenom dobře, že "dělá" na tom, aby byl šastný?

Já sama jsem nevěru nikdy neřešila, protože já jsem nikdy nežárlila - prostě to v sobě nemám a právě důvěra a tolerance jsou pro mě ve vztahu důležité. Ale přesto bych nikdy nemohla napsat to, co ty. Jelikož myslím,  že ono to tak jednoduché není. Protože ve vztahu, kde jsou i děti, jde i o zodpovědnost. Ne jen o svobodu a lehkost bytí.

Nepovažuji to za tolerantnost. Pokud bych řekla, že jsem tolerantní, stavěla bych se do role někoho, kdo je tak ušlechtilý, že DOPŘEJE někomu svobodu, DÁ mu volnost. Ale on je svobodný a je volný, nepotřebuje, abych já mu něco dávala nebo  tolerovala. On žije svůj život stejně jako já a chce být šastný stejně jako já - jako kdokoli.
Může si dělat, co se mu líbí bez toho, abych já mu to odsouhlasovala nebo dovolila.

Druhá věc je, jestli bych z toho byla nadšená. Samozřejmě, že nebyla. Mrzelo by mě to a navíc by mi tím přibylo starostí, takže bych radost neměla. Ale to je všechno. Pokud se mnou není šastný, nemám právo ho ve jménu morálky držet, přivazovat za nohu někam, kde mu není dobře. Ani sama bych o to nestála, aby byl někdo se mnou z musu - jak takový vztah, ve kterém je někdo jenom proto, aby se na něj druhý nezlobil, asi může vypadat ?
Mrzelo by mě, že se to stalo, ale nezlobila bych se NA NĚJ - copak může za to, že se se mnou necítí šastný ?

Každý jsme jiný, takže jestli nemůžeš napsat to, co já, asi to tak prostě nemáš. Já vím přesně, jak to mám, proto to napsat můžu wink

Děti bych do to té věci jako rukojmí nebrala a zodpovědnost taky ne, mluvíme o štěstí. Přece ten člověk rodičem stále zůstává a může fungovat, přispívat ... prostě být rodičem naprosto právoplatným. Že to tak často není, je podle mě způsobeno právě tou záští a zlobou, ublížeností, která mezi lidmi vznikne, když se jeden "trhne" - vzájemně se trestají, dělají si naschvály a děti ke svým šarvátkám zneužívají. Pokud by jim i po rozchodu zůstala vzájemná úcta, nemusí být s rodičovstvím žádný problém. Tohle jsem zažila. Můj první muž fungoval jako otec naprosto normálně, syn nijak netrpěl, viděl spíš výhody (že má dvoje Vánoce, apod.),  dodnes jsme v kontaktu, když se děje něco "rodinného", byli jsme oba s novými partnery na jeho maturitním plese .... všechno je o lidech a o vzájemné úctě.
Myslím, že nezodpovědný, sobecký a ubližující je naopak ten, kdo si vynucuje, zotročuje, vyhrožuje a trestá. Ten ty děti ve skutečnosti stresuje nejvíc. Takže "chudáci děti" ano, ale spíš v tomto případě.

Upravil(a) Háňa* (23. 7. 2015 14:34)

Není tady

 

#67 23. 7. 2015 14:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Háňa* napsal(a):

Nepovažuji to za tolerantnost. Pokud bych řekla, že jsem tolerantní, stavěla bych se do role někoho, kdo je tak ušlechtilý, že DOPŘEJE někomu svobodu, DÁ mu volnost. Ale on je svobodný a je volný, nepotřebuje, abych já mu něco dávala nebo  tolerovala. On žije svůj život stejně jako já a chce být šastný stejně jako já - jako kdokoli.
Může si dělat, co se mu líbí bez toho, abych já mu to odsouhlasovala nebo dovolila.

Druhá věc je, jestli bych z toho byla nadšená. Samozřejmě, že nebyla. Mrzelo by mě to a navíc by mi tím přibylo starostí, takže bych radost neměla. Ale to je všechno. Pokud se mnou není šastný, nemám právo ho ve jménu morálky držet, přivazovat za nohu někam, kde mu není dobře. Ani sama bych o to nestála, aby byl někdo se mnou z musu - jak takový vztah, ve kterém je někdo jenom proto, aby se na něj druhý nezlobil, asi může vypadat ?
Mrzelo by mě, že se to stalo, ale nezlobila bych se NA NĚJ - copak může za to, že se se mnou necítí šastný ?

Každý jsme jiný, takže jestli nemůžeš napsat to, co já, asi to tak prostě nemáš. Já vím přesně, jak to mám, proto to napsat můžu wink

Děti bych do to té věci jako rukojmí nebrala a zodpovědnost taky ne, mluvíme o štěstí. Přece ten člověk rodičem stále zůstává a může fungovat, přispívat ... prostě být rodičem naprosto právoplatným. Že to tak často není, je podle mě způsobeno právě tou záští a zlobou, ublížeností, která mezi lidmi vznikne, když se jeden "trhne" - vzájemně se trestají, dělají si naschvály a děti ke svým šarvátkám zneužívají. Pokud by jim i po rozchodu zůstala vzájemná úcta, nemusí být s rodičovstvím žádný problém. Tohle jsem zažila. Můj první muž fungoval jako otec naprosto normálně, syn nijak netrpěl, viděl spíš výhody (že má dvoje Vánoce, apod.),  dodnes jsme v kontaktu, když se děje něco "rodinného", byli jsme oba s novými partnery na jeho maturitním plese .... všechno je o lidech a o vzájemné úctě.
Myslím, že nezodpovědný, sobecký a ubližující je naopak ten, kdo si vynucuje, zotročuje, vyhrožuje a trestá. Ten ty děti ve skutečnosti stresuje nejvíc. Takže "chudáci děti" ano, ale spíš v tomto případě.

Když člověk nenajde štěstí sám v sobě, jinde ho nenajde. To jen tak na okraj.
Bezesporu je to, že může za to, že dal manželský slib, který nesplnil. A o tom to je.
Nikdo ho přece nenutil, aby ten slib dával. Anebo ty ano?
A nechtěj nikomu namluvit, že když se manželé rozvedou, oba rodiče zůstávají stejnými rodiči, jako když tvořili rodinu a trávili se svými dětmi každý den pod jednou střechou. To snad moudrý člověk ani nemůže napsat.
Pokud jsi jednou rozvedená, to je úplně jiná pohádka, než co píše autorka vlákna. Podruhé už člověk vybírá většinou úplně jinak.

Upravil(a) Eva. (23. 7. 2015 14:42)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#68 23. 7. 2015 14:38

Háňa*
♥♥-----
Místo: Velvary
Registrovaný: 3. 11. 2012
Příspěvky: 75

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

lupina montana napsal(a):

Háňa* napsal(a):

Co znamená být věrný ? Chovat se tak, jak se "sluší a patří" - tedy podle nějakého modelu, který se někde vzal - někdo jiný ho určil. A to i kdyby to mělo být jen ze "slušnosti",  proto, aby druhý neměl nějaké nelibé pocity nebo prostě jen z obavy z trestu.

Ty mᚠtedy zvláštní výklad slova "věrný" va

Selima napsal(a):

Nič nie je definitívne na tomto svete, ani len tá smr nie

Háňa* napsal(a):

Ale je, degfinitivné

Jakpak tohle víš tak nezpochybnitelně a jistě? wink

Copak ty to nevíš big_smile Kdo tě sem přivedl za ruku ? Přišla jsi sama a nahá - a sama zase odejdeš. Možná u tebe bude zrovna někdo sedět, až k tomu dojde, když budeš mít štěstí, ale budeš to ty, ty sama, kdo odchází smile

Upravil(a) Háňa* (23. 7. 2015 14:43)

Není tady

 

#69 23. 7. 2015 14:47

Háňa*
♥♥-----
Místo: Velvary
Registrovaný: 3. 11. 2012
Příspěvky: 75

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Eva ... jo, s tím štěstím souhlasím, že ho lze najít jen v sobě. Ale to jsem psala hned na začátku. Právě - když ho v sobě najde nebo má, nepotřebuje k tomu nikoho jiného jako nutnost nebo aby mu přísahal, že se od něj celý život nehne. Bere partnerství jinak - jako bonus navíc, přijemnost. A proto, když druhý odejde, nenazývá to "opustil MĚ, hajzl big_smile ", ale proste jenom "odešel"

Upravil(a) Háňa* (23. 7. 2015 14:48)

Není tady

 

#70 23. 7. 2015 15:00

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Selima napsal(a):

Inteligentní a empatickí žudia nemajú potrebu zdieža jeden svoj vzah s niekým ďalším - a to ani ten jednorazový vzah (takisto ako nedebatujú s milencom/milenkou o manželke). Neinteligentní a neempatickí by si mali nájs bezpečnejšie hobby, napr. rybárčenie, pyrotechniku a tak.... wink

Inteligentni a empaticki ludia nemaju potrebu paralelnych vztahov. V manzelstve obzvlast.


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#71 23. 7. 2015 15:01

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Háňo, ale může říct - nedodržel slib, hajzl... smile Pro mě je důležité a o člověku vypovídající, jestli dodrží slib, který dal sám a dobrovolně. Natož když toho druhého, který do manželství vstoupit nechtěl, ještě přemlouval a třeba i vydíral.

Upravil(a) Eva. (23. 7. 2015 15:02)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#72 23. 7. 2015 15:27

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Aknella napsal(a):

Eva. napsal(a):

Děkuji, nechci. Přece jenom už mám v 52 letech nějaké zkušenosti a vím, co říkám. Dokud nezažiješ, nevíš. Ale ty jsi ještě hodně mladá, v tomhle věku ještě mladý starému nevěří. winksmile

Zrovna dnes jsem o tom přemýšlela, že člověk se nejlépe poučí ze svých vlastních chyb. Ale rozhodně souhlasím, že s věkem sbíráme zkušenosti, takže Vy jich máte o mnoho a mnoho více než já v 27 letech :-)

Ve 27 jsem po md se 2 dětmi nastupovala znovu do prac.procesu + jsem podnikala a v soukromí jsem řádila jak černá ruka,nebylo vůbec kdy spřádat podobné úvahy o nesmrtelnosti hovnivála,ty se především prožívali a já mám ted v 50ti alespon na co vzpomínat lol cool

Není tady

 

#73 23. 7. 2015 15:31

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Já jsem manželovi nevěrná nebyla a i přesto mám teď v 52 na co vzpomínat z doby, kdy mi bylo 27 atd. smile

Upravil(a) Eva. (23. 7. 2015 15:32)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#74 23. 7. 2015 15:37

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

Eva. napsal(a):

Já jsem manželovi nevěrná nebyla a i přesto mám teď v 52 na co vzpomínat z doby, kdy mi bylo 27 atd. smile

A já mám o to vzpomínek více,heč a narozdíl od tebe jsem o muže nepřišla,rodinu se nám podařilo zachovat komplet, a  tom,že bych byla taková pipina a odloudila mi ho nějaká druhá nemůže být vůbec řeči ,jojo big_smile

Upravil(a) Jaku (23. 7. 2015 15:39)

Není tady

 

#75 23. 7. 2015 15:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Úvaha nad potenciální nevěrou

smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů