Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 25. 5. 2006 10:01

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1673

Re: Uz dlouho mame problemy a jeste ke vsemu jsem zarlivy

Ty jsi to faf hodně zjednodušila a trochu zbagatelizovala.

Ono když žárlíš (a zejména když žárlíš důvodně, protože manžel kouká po cizích) tak ti moc nepomůže říct si "já jsem úžasná a tudíž by mi nezahnul". A rozhodně ti nepomůže říct si "když mi zahne, tak za mou lásku nestojí". Tak jednoduché to opravdu není.

V hlavě si to sice takhle srovnat můžeš, ale sama dobře víš, že mezi naším mozkem a našimi city občas zeje obrovská propast a ty city nás mnohdy ovládají víc než rozum. A právě žárlivost je jedním z nejbolestivějších a bohužel i nejmocnějších pocitů, které dokáží zatemnit mozek i té nejracionálnější osobě. Ne nadarmo se říká, že dvě ženské "nemoci", které nelze vyléčit, je hysterie a žárlivost. Které spolu mimochodem velmi úzce souvisí, přímo bych řekla, že se jedná o dvě strany téže mince.

Žárlivost sice bezpochyby je důkazem nedostatku sebevědomí, ale říkám ti, že i ta nejsebevědomější ženská - když má svého mužského fakt ráda - tak ho prostě chce mít pro sebe. Ano, je to svým způsobem omezené, sobecké a majetnické, ale je to tak. Samozřejmě mu nedělá bezdůvodné žárlivé scény, ale jen kdyby přišla na nějakou "indícii", už by se z toho zesírala. Sice možná ne navenek, ale uvnitř určitě. Jen si zkus představit sama sebe... smile

Ale je jasné, že dostatek sebevědomí má moc v nás (i důvodnou) žárlivost usměrnit a přinejmenším nám nedovolí se ponižovat pod přijatelnou úroveň - šmírovat, škemrat a zakazovat. Ale to už to sebevědomí opravdu musí být masivní, protože každého zraňuje, když partner věnuje nadměrnou pozornost jinému člověku. Prostě jsme majetničtí.

Ale je dobré o tom vědět - znát svého "nepřítele" - tj. svoje ego. Když člověk alespoň rozumově pochopí podstatu svého problému, je to první krok k tomu, aby na něm mohl zapracovat. Všichni chceme vlastnit (jen ti nejduchovnější ne), ale ne všichni si to uvědomujeme. Kdo si to aspoň uvědomuje, má cenný poznatek, se kterým se dá pracovat.

Tím vším jsem chtěla říct, že rozumím těm, kteří zde píší o své šílené žárlivosti, protože to fakt není žádný med a v rozličné míře se s ní asi potýkáme všichni. Jde o to, aby ta míra byla konstruktivní (tj. aby partner cítil jen letmé a sympatické šimrání naší žárlivosti = našeho zájmu, který mu dělá dobře) a to samé je prima cítit i ze strany partnera.

Jakmile totiž žárlivost (zejména nedůvodná) překročí určitou mez, stává se z ní jed, který může velkou měrou zapříčinit právě to, čeho se nejvíc bojíme. Nevěru a rozchod.


http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

 

#52 25. 5. 2006 10:17

faf
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3353

Re: Uz dlouho mame problemy a jeste ke vsemu jsem zarlivy

ja vzdy vsetko zlahcujem.....wink big_smile

A netvrdim, ze nechapem ziarlivcov, vsak predsa vies, ze aj ja s tym mam problemy....


Hm, su veci, ktore jednoducho nebudem tolerovat a su veci, ktore sa mi nepacia, ale musim si to nechat pre seba a rozumovo sa to snazit "ukocirovat". Lebo tak ako casto pises ty: Je to moj problem, nie jeho....

Vytaca ma napriklad strasne, ze ked ma vozi na kone obcas, stavaju tam na tej ceste prostitutky. No a on si robi srandu typu, ze tamta je dobra a ktovie za kolko robi "fajku" a ci mu ju nezaplatim a tak podobne. Obcas, ked ma velmi vtipnu naladu, tvari sa, akoze ide zastavit na krajnici a opytat sa. Ja to niekedy prejdem s usmevom, ak som v pohode, a niekedy, ked prave nemam dobry den, mu bude nieco stiplave odsmecujem, alebo som trochu protivna a dam najavo, ze su to dost hlupe srandicky, podla mna. Je to blbost, lebo viem, ze by nikdy za takou nesiel, ale napriklad sa priznal, ze chodievali obcas do "bordelu" len tak na kavu. Ze to bola sranda, sledovat,ako sa ich slecinky pokusaju zlakat hore a tak. Vtipne, ze?


Takze uplne chapem babu aj marcela, ze ich to zoziera a ze presne ako vravis, rozumom sa to potlaca tazko, vlastne ako akakolvek emocia.
Ja sa snazim nemysliet na to s kolkymi babami prichadza denne do styku, kolkym sa paci a chceli by ho ( lebo ocarit on vie, potvora, aj ked Adonis to prave nie je ), preco mu tamta vola a kto mu pise vecer a tak podobne. Ze co robi, ked ide s kamosmi sam von a ja som zostala doma..... Vtedy si hovorim, ze ja som ta, o ktoru sa stara, a vedla ktorej zaspava, ktoru si vybral a zalezi mu na nej a nemy zmysel vytvarat si sama mucive predstavy. Takto nejako som to myslela.

A takisto, ze kaslem na svoje nedostatky ( fyzicke ), aj ked on do mna obcas rype. nemusim byt modelka z obalky, aj tak sa pacim a koniec koncov, dolezite su ine veci, ako mat o 3 kg menej a podobne.
Napriklad vcera, ked zasa zacal rypat, ze velky zadok a podobne, tak som s usmevom prikyvla, ze ma pravdu, ale ze keby vedelo, kolkym sa paci.... Trochu zamrzol....lol

No dobre, ale to je uz odbocka od temy, takze pardon....kapitulation offtopic


I see hell in your eyes
Taken in by surprise
Touching you makes me feel alive
Touching you makes me die inside

Není tady

 

#53 25. 5. 2006 10:31

potvora.nena
♥♥-----
Registrovaný: 5. 5. 2006
Příspěvky: 31

Re: Uz dlouho mame problemy a jeste ke vsemu jsem zarlivy

pro faf :
je dobré, že to bereš takhle s humorem ....
ale fakt je, jak už někdo v jiné diskuzi psal, chlapi jsou nevěrní, i když jsou spokojení, takže si říkat, že proč by chtěl jinou, když má doma mě, to je nesmysl, spíš jde o to, že někdo ty touhy po něčem novém dotáhne do konce a někdo ne a většina chlapů jsou rození dobyvatelé.... a mám pocit, že na nás - těch co je mají doma, je to rozdýchat a naučit se s tím nějak žít zaujmout je tak, aby prostě zůstalo jen u myšlenek a nebo alespoň se nedovědět.... (ale to je zatraceně těžký, když už jednou nedůvěřuješ, tak nechat všechno ležet a nepátrat). Myslím, že to existuje i opačně, mám kámošku, která flirtuje o 106, má spoustu "kámošů" na chatu i ve skutečnosti a její manžel sedí doma a čeká až se vybouří... ale fakt je, že je jen na těch dvou, jak se s tím vypořádají...
Já se vždycky snažím si představit klady a zápory našeho vztahu a vždycky zatím bylo mnohem víc kladů a taky se zamyslím, jestli se na něj těším, když se vracím z práce nebo on... a pořád ještě jo - i po 13ti letém manželství...
Tak teď ještě zhubnout pěkných pár kilo, dodělat školu a vtlouct si do hlavy, že jsem úúúúúúúúžasná a můžu si říct, že nepotřebuje hledat jinde yikes)))))

Není tady

 

#54 25. 5. 2006 12:29

faf
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3353

Re: Uz dlouho mame problemy a jeste ke vsemu jsem zarlivy

potvora.nena napsal(a):

pro faf :
je dobré, že to bereš takhle s humorem ....
ale fakt je, jak už někdo v jiné diskuzi psal, chlapi jsou nevěrní, i když jsou spokojení, takže si říkat, že proč by chtěl jinou, když má doma mě, to je nesmysl, spíš jde o to, že někdo ty touhy po něčem novém dotáhne do konce a někdo ne a většina chlapů jsou rození dobyvatelé.... a mám pocit, že na nás - těch co je mají doma, je to rozdýchat a naučit se s tím nějak žít zaujmout je tak, aby prostě zůstalo jen u myšlenek a nebo alespoň se nedovědět.... (ale to je zatraceně těžký, když už jednou nedůvěřuješ, tak nechat všechno ležet a nepátrat). Myslím, že to existuje i opačně, mám kámošku, která flirtuje o 106, má spoustu "kámošů" na chatu i ve skutečnosti a její manžel sedí doma a čeká až se vybouří... ale fakt je, že je jen na těch dvou, jak se s tím vypořádají...
Já se vždycky snažím si představit klady a zápory našeho vztahu a vždycky zatím bylo mnohem víc kladů a taky se zamyslím, jestli se na něj těším, když se vracím z práce nebo on... a pořád ještě jo - i po 13ti letém manželství...
Tak teď ještě zhubnout pěkných pár kilo, dodělat školu a vtlouct si do hlavy, že jsem úúúúúúúúžasná a můžu si říct, že nepotřebuje hledat jinde yikes)))))

Tak to mas super, Potvorka, ked sa tesis aj po 13tich rokoch manzelstva. :-)))

Vies, ja to v skutocnosti az tak s humorom neberiem, neveru priatela by som netolerovala, celkom urcite nie, ak by to bola nevera z roztopasnosti, teda za situacie, ze ma doma vsetko, ja sa snazim ako blba a on si "suchne" inde.

Podla mna sa taka nevera netoleruje, lebo ak bola taka jedna, bude ich viac, o tom som na 100%presvedcena.
Skor som mala na mysli tu prazdnu ziarlivost, teda neopodstatnenu. Vies, naco sa budem trpait dopredu, a premyslat, kde vsade ma prilezitost ma podviest a tak. To radsej nech premysla on, ci som mu verna a ci sa nemusi bat. Klucom , alebo podla mna aspon z mojej skusenosti jednym z klucov k tomu je zachovanie si toho vlastneho sebavedomia. Tak to totiz citim ja. Ak viem, ze sa muzom pacim a moj priatel je len jednym zo skvelych chlapov, ktori po svete behaju, nemusim sa tak bat. Zasa je to mozno zlahcovanie, ale myslim, ze pre chlapa-dobyvatela ( ako si ty sama spravne napisala) je sebavedoma a ziaduca zena urcite atraktivnejsia ( a je mensie rioziko nevery z jeho strany - jasne, ze ak nejde o chronickeho prelietavca ) ako nejaka domaca zakriknuta putka, co na ineho chlapa ani nepozrie a ten jej je pre nu bohom... Toto vobec nemyslim ako urazku, len neviem lepsi priklad....


I see hell in your eyes
Taken in by surprise
Touching you makes me feel alive
Touching you makes me die inside

Není tady

 

#55 25. 5. 2006 14:33

potvora.nena
♥♥-----
Registrovaný: 5. 5. 2006
Příspěvky: 31

Re: Uz dlouho mame problemy a jeste ke vsemu jsem zarlivy

Mᚠpravdu... chce to zdravé sebevědomí - však se taky snažim... i když zatím nevim, nevim - fakt jsem strašně ztloustla za poslední tři roky, ale za na druhou stranu - 7kg už je dole... tak ještě těch ..  dalších... ostříhat prďácky už jsem se nechala, cvičit chodim, tak už je to podstatně lepší...  Já teď mám pocit, že žárlím neopodstatněně, ale je to tak, že jsem si s ním v minulosti fakt lecos užila, ale zase - mezi bylo období, kdy jsem všechno tak neprožívala, takže je to nesporvně v tom sebevědomí... ale maaakááááám na tom   - tak snad to bude za nějaký čas ještě lepší.... A fakt je, že v mládí jsem měla dva vztahy, kdy byli oba chlapi hrozně hodní a takoví ti podpantofláci z radosti... a nebavilo mě to... tak si vždycky, když se miláček otočí za jinou sukní škodolibě řeknu : "vidíš, blbko, to mᚠzato...- nechtěla ses nudit, tak se nenudíš...."
Ale někdy mám sevřený žaludek a hodně úsilí mě stojí nekouknout do mobilu a neřešit pozdní příchod z práce, snad to ještě vypiluju...
Každopádně zakladatele týhle diskuze je mi líto, znám to... těžko se s tím žije a ještě hůř se asi žije s námi, když to necháme propuknout do větších rozměrů...
Jak říkám - teď se chystám vypustit ho na samostatný víkend... a říkám si, že se třeba o to víc bude těšit domů na mě a naše dvě prďolky... Každopádně, všichni hlavu vzhůru - někdy pomůže i se vykecat a vyslechnout názor ostatních - mě teda určitě. Pa všichni.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů