Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 29. 4. 2015 11:04

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Keď partner odchádza

Ivana napsal(a):

Můj exmanžel mi řekl, že se chce rozvést 3. září a odešel až 1.března následujícího roku. Mluvili jsme spolu tak nějak normálně, protože jsme se nerozcházeli ve vzteku nebo za hádek. Jen se odstěhoval z ložnice do obýváku a občas trávil noci se svojí milenkou. Měli jsme do té doby společné peníze, já jsem mu prala a žehlila, on normálně nakupoval, občas vařil, dívali jsme se spolu na TV, byli jsme dokonce společně se synem na leteckém dni, trávili spolu a s rodiči Vánoce, dávali jsme si dárky. Jakmile se však odstěhoval (trvalo mu to tak dlouho, protože nejdřív chtěl, abych se odstěhovala já, což jsem nechtěla a pak než sehnal a koupil byt pro sebe a svoji novou rodinu), veškeré styky úplně skončily. Viděli jsme se jen, když bylo potřeba něco zařídit, jinak se mi vyhýbal jako čert kříži. Děti říkaly, že ho trápí svědomí, já si zas myslela, že proto, že mě nenávidí. A tak to trvá dodnes. Viděli jsme se jen na promoci dětí a na pohřbu jeho tatínka. Jinak on předstírá, že mě nikdy neznal, nikdy se mnou nežil a nic než jeho nová rodina, syn a nevlastní dcera, neexisuje a nikdy neexistovalo. Dokonce si nechal po rozchodu narůst vousy, aby změnil i vzhled. Strašně mě to bolelo, ale te´d už se nad tím jen ušklíbnu.

Takhle se chová i můj BM. I na svatbě naší dcery se tvářil, že mě v životě neviděl. Ani mě nepozdravil. Když jsme se potkali v obchodě, taky se tvářil, že mě nikdy neviděl a vůbec mě nezná. Teď už se nekontaktuje ani s našimi dětmi. Jeho druhá manželka si to nepřeje a on ji poslouchá.

Upravil(a) Eva. (29. 4. 2015 11:07)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#27 29. 4. 2015 13:13

Mucka
♥------
Registrovaný: 21. 4. 2015
Příspěvky: 11

Re: Keď partner odchádza

Ivanka a ty keď si ho tak milovala a ešte stále miluješ, ako si to zvládala ži vedža neho s vedomím, že odchádza a ide si založi novú rodinu. Nedúfala si stále, do posledného dňa, že zostane s vami, že sa všetko nejako dá do poriadku? Vieš, keď píšeš, že ste spolu trávili aj vianoce aj ste normálne fungovali?

Není tady

 

#28 29. 4. 2015 13:50

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Keď partner odchádza

Mucka napsal(a):

Ivanka a ty keď si ho tak milovala a ešte stále miluješ, ako si to zvládala ži vedža neho s vedomím, že odchádza a ide si založi novú rodinu. Nedúfala si stále, do posledného dňa, že zostane s vami, že sa všetko nejako dá do poriadku? Vieš, keď píšeš, že ste spolu trávili aj vianoce aj ste normálne fungovali?

No, nezvládala. Zoufala jsem si, prosila ho, aby neodcházel, jednou i na kolenou. Řekl mi, že odejde a abych se neponižovala, tak jsem ho prosit přestala. A dlouho jsem myslela na sebevraždu. Děti už byly dospělé a já ztratila jakýkoli smysl života. Další život bez něj se mi zdál nesmyslný a zbytečný. Držela mě jen myšlenka na moji starou maminku, která už nikoho než mě neměla, té bych to prostě nedokázala udělat. Jinak už jsem psala, že jsem dva roky každý večer brečela. Ale opravdu každý večer! A kolikrát i v práci, když jsem si na to vzpomněla, tak jsem musela odejít na WC a tam jsem bulila. nebo jsem šla za barák do lesa a tam brečela jak zjednaná. I s tou mojí kámoškou jsme si kolikrát společně zabrečely. A stejně to bylo k ničemu, ničemu jsem nepomohla, jen sebe jsem trápila. Ale v té době to nešlo ovládnout. Emoce musí ven a všecko spraví čas. Hodně času. A jen spraví, ne úplně vyléčí. nevěřím lidem, kteří tvrdí, že na svého ex, s nímž žili čtvrt století, za pár let úplně zapomněli. Jen to už tolik nebolí, ale jizvy zůstanou a občas se ozvou i po tolika letech.

Není tady

 

#29 29. 4. 2015 14:50

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Keď partner odchádza

vera napsal(a):

Hezky napsané..........a svatá pravda. Ráda jsem si to opět uvědomila.
A milosrdný čas vše zahojí.........člověk získá nadhled nad situací............a já si z toho všeho vzala....už se nenechám takto semlít, nebudu vztah brát fatálně, toto byla moje největší chyba............že je to do konce života
S tímto poznatkem se mi žije mnohem lépe, ale je to fuška a člověk musí na sobě stále pracovat, což je taky dobře.

myslenka hezka , ale stejne te kazdy dalsi vztah , kteremu das sanci skoli znovu ... I kdyz si rikas, ze uz to nedopustis


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#30 29. 4. 2015 14:57

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Keď partner odchádza

Ivana napsal(a):

Mucka napsal(a):

Ivanka a ty keď si ho tak milovala a ešte stále miluješ, ako si to zvládala ži vedža neho s vedomím, že odchádza a ide si založi novú rodinu. Nedúfala si stále, do posledného dňa, že zostane s vami, že sa všetko nejako dá do poriadku? Vieš, keď píšeš, že ste spolu trávili aj vianoce aj ste normálne fungovali?

No, nezvládala. Zoufala jsem si, prosila ho, aby neodcházel, jednou i na kolenou. Řekl mi, že odejde a abych se neponižovala, tak jsem ho prosit přestala. A dlouho jsem myslela na sebevraždu. Děti už byly dospělé a já ztratila jakýkoli smysl života. Další život bez něj se mi zdál nesmyslný a zbytečný. Držela mě jen myšlenka na moji starou maminku, která už nikoho než mě neměla, té bych to prostě nedokázala udělat. Jinak už jsem psala, že jsem dva roky každý večer brečela. Ale opravdu každý večer! A kolikrát i v práci, když jsem si na to vzpomněla, tak jsem musela odejít na WC a tam jsem bulila. nebo jsem šla za barák do lesa a tam brečela jak zjednaná. I s tou mojí kámoškou jsme si kolikrát společně zabrečely. A stejně to bylo k ničemu, ničemu jsem nepomohla, jen sebe jsem trápila. Ale v té době to nešlo ovládnout. Emoce musí ven a všecko spraví čas. Hodně času. A jen spraví, ne úplně vyléčí. nevěřím lidem, kteří tvrdí, že na svého ex, s nímž žili čtvrt století, za pár let úplně zapomněli. Jen to už tolik nebolí, ale jizvy zůstanou a občas se ozvou i po tolika letech.

nemyslim, ze nekdo muze zapomenout ... ale ta bolest je ruzna , podle toho , jak ten vztah fungoval .... spousta lidi zije jen vedle sebe a pak to takova rana neni ..jen zmena zpusobu zivota


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#31 29. 4. 2015 23:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Keď partner odchádza

Mucka napsal(a):

Indiánské zákony spirituality:
1. Člověk, kterého potkáš, je ten pravý
2. To, co se děje, je to jediné, co se mohlo stát.
3. Každý moment, ve kterém něco začíná, je ten správný.
4. Co má svůj konec, má skončit.
Dovol si jít dobrou cestou. Miluj celou svou bytostí.

Keď z môjho pohžadu sú tie indiánske zákony aspoň v súčasnosti rozporuplné. Na jednej strane sa presviedčam,  že to čo sa deje, je to jediné, čo sa mohlo sta, na druhej strane pochybnosti, čo ak ten jeden človek je naozaj ten pravý? Ale zasa aj čo má svoj koniec, má skonči. Ja si to teraz ešte všetko vysvetžujem pod vplyvom emócií a váham.
Ešte som sa chcela s vami poradi na jednu tému. Niekde čítam, že ak chcem vzah ukonči nemáme sa kontaktova, vyhžadáva a tak. My momentálne ešte žijeme pod jednou strechou, pretože čaká na jeden podnájom. Od toho posledného okamihu čo mi povedal, že odíde (bola to dos prudká komunikácia pod vplyvom rôznych emócií z jeho aj mojej strany) sa vôbec nerozprávame, nijako nekomunikujeme, skrátka sa len tak doma obchádzame. Vy máte aký názor alebo skúsenosti? Netreba páli všetky mosty a komunikova spolu aspoň na priatežskej úrovni alebo aký máte názor? Prosím poraďte.

Komunikova priatežsky sa dá, ak to už oboch prebolelo - inak je to skôr sádlo-máslo a lepšie je vyhýba sa. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#32 29. 4. 2015 23:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Keď partner odchádza

Ja už prakticky nemyslím na človeka, s ktorým som prežila 10 rokov a jediný pokus o "skutočnú rodinu" v mojom živote... a keď, tak skôr negatívne, aké chyby robil a ako sme si bez nich mohli ži lepšie (aj ja som roobila chyby, nie že nie...). Minule som po X rokoch šla okolo bývalého bydliska, stretla bývalú susedu a pokecali sme - a uvedomila som si, že som si vežmi dlho nespomenula, ani s nevlastným synom sa o ňom vežmi nebavíme, nejako sú iné témy. A mňa to už fakt neberie, ani v dobrom ani v zlom. Ale mám naopak pár kratších bývalých vzahov, ktoré ma berú aj po rokoch. dumbom


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#33 30. 4. 2015 10:37

Mucka
♥------
Registrovaný: 21. 4. 2015
Příspěvky: 11

Re: Keď partner odchádza

No začína sa presne to isté peklo ako pred rokmi, keď som zistila prvú neveru. Tak ako som správne odhadla nová dáma na obzore. Vlastne až teraz som pochopila prečo tie nezhody a zvady v posledných dňoch. On už bol mysžou s ňou a ja som len prekážala. Mohla som sa ja snaži akokožvek, jednoducho už bol nervózny. Ako som aj písala, áno uvedomujem si aj ja, že ten vzah bol 3 roky chorý, prehnitý, ale stále to nejako išlo, niekedy lepšie, niekedy horšie ale išlo.  A teraz sa mám pozera na človeka, ktorý sa s radosou, vysprchovaný chystá na noc preč. Robí úplne naschvály, je to ako sado-maso pozera na to. Stále predomnou smskuje, telefonuje.  Nech to bolo ako bolo, bolí ma toto. A hlavne ten jeho spôsob akým to vždy robí. Odchádza až keď si je istý, že má náhradu, že nebude sám a okato to dáva najavo. Tak jednoducho viem, že s takýmto človekom by už nechcem. Nechcem sa žutova, chcem ži, ži spokojne. Ale keď sa neviem presvedči, že aby som to nebrala tak tragicky.

Není tady

 

#34 30. 4. 2015 10:53

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Keď partner odchádza

Mucka napsal(a):

No začína sa presne to isté peklo ako pred rokmi, keď som zistila prvú neveru. Tak ako som správne odhadla nová dáma na obzore. Vlastne až teraz som pochopila prečo tie nezhody a zvady v posledných dňoch. On už bol mysžou s ňou a ja som len prekážala. Mohla som sa ja snaži akokožvek, jednoducho už bol nervózny. Ako som aj písala, áno uvedomujem si aj ja, že ten vzah bol 3 roky chorý, prehnitý, ale stále to nejako išlo, niekedy lepšie, niekedy horšie ale išlo.  A teraz sa mám pozera na človeka, ktorý sa s radosou, vysprchovaný chystá na noc preč. Robí úplne naschvály, je to ako sado-maso pozera na to. Stále predomnou smskuje, telefonuje.  Nech to bolo ako bolo, bolí ma toto. A hlavne ten jeho spôsob akým to vždy robí. Odchádza až keď si je istý, že má náhradu, že nebude sám a okato to dáva najavo. Tak jednoducho viem, že s takýmto človekom by už nechcem. Nechcem sa žutova, chcem ži, ži spokojne. Ale keď sa neviem presvedči, že aby som to nebrala tak tragicky.

Já jsem taky ze začátku nevěděla, že manžel má milenku. On mi prostě oznámil, že ode mě odchází, protože jsem tak strašná, že se se mnou nedá žít. Strašně jsem se trápila a vyčítala si úplně všecko, co jsem kdy řekla nebo udělala. A nakonec vyšlo najevo, že miluje kamarádku mojí dcery. Taky tvrdil, že je nespokojený už roky, ale odešel, až když měl náhradu. To jsou holt chlapi. A znovu, po xté opakuju - chce to čas!

Není tady

 

#35 30. 4. 2015 11:35

jarena
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 133

Re: Keď partner odchádza

Klasika. A nejen, že dlouholeté partnerce poví, jak strašná byla a on byl světec, že to s ní tak dlouho vydržel. Oni to napovídají všem na potkání, rodině, známým - prostě potřebují si to nějak okecat sami před sebou. A pak se třeba stane, že jim milenka přestane vyhovovat a chtěli by se vrátit a nemohou. Protože jak by to vysvětlili všem, kterým svoji ex pomluvili. Jsou to v podstatě chudáci, protože jejich ego je nad zákony, politiku, rodinu a mlátí s nimi odezdi ke zdi. Musí bojovat, vyhrávat a chlubit se za každou cenu. Jen opravdový chlap se nad tohle všechno dokáže povznést. Je jich ale málo.

Není tady

 

#36 30. 4. 2015 13:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Keď partner odchádza

Mucka napsal(a):

No začína sa presne to isté peklo ako pred rokmi, keď som zistila prvú neveru. Tak ako som správne odhadla nová dáma na obzore. Vlastne až teraz som pochopila prečo tie nezhody a zvady v posledných dňoch. On už bol mysžou s ňou a ja som len prekážala. Mohla som sa ja snaži akokožvek, jednoducho už bol nervózny. Ako som aj písala, áno uvedomujem si aj ja, že ten vzah bol 3 roky chorý, prehnitý, ale stále to nejako išlo, niekedy lepšie, niekedy horšie ale išlo.  A teraz sa mám pozera na človeka, ktorý sa s radosou, vysprchovaný chystá na noc preč. Robí úplne naschvály, je to ako sado-maso pozera na to. Stále predomnou smskuje, telefonuje.  Nech to bolo ako bolo, bolí ma toto. A hlavne ten jeho spôsob akým to vždy robí. Odchádza až keď si je istý, že má náhradu, že nebude sám a okato to dáva najavo. Tak jednoducho viem, že s takýmto človekom by už nechcem. Nechcem sa žutova, chcem ži, ži spokojne. Ale keď sa neviem presvedči, že aby som to nebrala tak tragicky.

Nepozeraj sa, ukonči to ako prvá - zachovᚠsi aspoň akú-takú hrdos a dᚠvám obom šancu by šastnejší než spolu. wink stolt Tragicky? Predstav si, že ti zomrie diea, že má ažký úraz, že sú rodičia vážne chorí a ty ich musíš doopatrova... Ešte stále ti TOTO pripadá ako tragédia?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#37 30. 4. 2015 13:28

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Keď partner odchádza

To není třeba ani ztěžovat, ale ani zlehčovat.
Je dokázáno, že rozvod je v životě člověka v podstatě na stejné úrovni, jako úmrtí blízkého člověka.
Pro mě to taky bylo tragické, rozvod po 20 letech manželství. A smutek nad tím, že se nám manželství nevyvedlo, zůstane.
Ale časem to přebolí.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#38 3. 5. 2015 14:03

Mucka
♥------
Registrovaný: 21. 4. 2015
Příspěvky: 11

Re: Keď partner odchádza

No práve, len ten čas mi chýba. Dnes mám od rána vežmi špatný deň. Aj keď deti sa snažia venova sa mi čo najviac, ja som stále mysžou pri ňom. Chýba mi. Zasa trávil noc mimo. Aj som na seba nahnevaná, ako môžem by taká hlúpa. Bývam v paneláku a býva tu tiež jedna stará pani vo veku tak 82-85 rokov, ktorej v decembri zomrel 90 ročný manžel. A ona hoci je po úraze vždy o dvoch paliciach sa prechádza vonku a ja si vždy vtedy poviem, že ona v jej veku ešte stále žije a snaží sa ži pokojne aj bez toho manžela, nevzdáva to, a ja v mojom veku to vzdávam. Tak to na oplátku Selime k tej tragédií. Mᚠpravdu Selima to nie je tragédia, len ja sa neviem postavi na vlastné nohy a ís dopredu.  Budúcnos vidím čiernu. Stále mám nutkanie zača konverzáciu, aspoň niečo aby medzi nami ešte bolo. Zároveň sa bojím jeho reakcie, aby mi nepovedal niečo čo ma zasa zrazí na zem. Na druhej strane si hovorím čo ak na to čaká, čo ak mu urobí dobre, keď mu poviem, že som rada, že je doma, že mu dám najavo, že mi chýba? Veža otázok, však? a vy vyliečené určite krútite hlavou, aká som hlúpa. Tie vzahy sú teda komplikované.

Není tady

 

#39 3. 5. 2015 18:25

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Keď partner odchádza

Mucko, času mᚠpřed sebou dost. Jednou bude líp, uvidíš. Myslím, že všichni, které potká něco nedobrého, by chtěli posunout čas. Ale ten nelze posunout. Ten lze jenom odžít. Nejsi hloupá. Každý z nás má svůj způsob a svou cestu, jak z toho ven. A jestli je to vyléčené, kdoví. Možná ani ne. Jenom už to tolik nebolí. Ale kompletní rodina, ta první, táta, máma a děti, a to, že jsme do ní vstupovali s představou navždy, bude aspoň mně chybět napořád. To ale neznamená, že nemůžeš potkat k sobě lepšího muže, než byl ten první.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#40 4. 5. 2015 9:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Keď partner odchádza

Rozchod je vážna vec a bolí (dokonca spôsobuje, myslím, isté blbé pocity aj tomu, kto odchádza). Ale má svoj význam v živote a je dobré si do odži, preži naplno, odbolie... a ís potom ďalej. Samotná fáza rozchodu je ais najhoršia a to, ako to máte zariadené vy, je podža mňa sádlo-máslo... Ja som toto prežívala niekožko mesiacov a bolo to asi zďaleka najhoršie z celého rozchodu. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#41 4. 5. 2015 10:04

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Keď partner odchádza

Taky si myslím, že tento způsob odchodu je masakr. Můj názor je, že by si Mucka měla s manželem promluvit o tom, že jestli má odejít, a odejde hned. Tohle by mě ničilo, takové čekání. Žila jsem v tom jen chvilku, ale i tak to bylo hrozné a těžko zvladatelné. Ta naděje - co když třeba nakonec zůstane? je potvora v tomto případě. Akorát způsobuje, že to člověka ještě více ničí, než ostrý řez odchodu ihned a pak hojení rány.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#42 5. 5. 2015 9:30

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Keď partner odchádza

Mucka napsal(a):

No práve, len ten čas mi chýba. Dnes mám od rána vežmi špatný deň. Aj keď deti sa snažia venova sa mi čo najviac, ja som stále mysžou pri ňom. Chýba mi. Zasa trávil noc mimo. Aj som na seba nahnevaná, ako môžem by taká hlúpa. Bývam v paneláku a býva tu tiež jedna stará pani vo veku tak 82-85 rokov, ktorej v decembri zomrel 90 ročný manžel. A ona hoci je po úraze vždy o dvoch paliciach sa prechádza vonku a ja si vždy vtedy poviem, že ona v jej veku ešte stále žije a snaží sa ži pokojne aj bez toho manžela, nevzdáva to, a ja v mojom veku to vzdávam. Tak to na oplátku Selime k tej tragédií. Mᚠpravdu Selima to nie je tragédia, len ja sa neviem postavi na vlastné nohy a ís dopredu.  Budúcnos vidím čiernu. Stále mám nutkanie zača konverzáciu, aspoň niečo aby medzi nami ešte bolo. Zároveň sa bojím jeho reakcie, aby mi nepovedal niečo čo ma zasa zrazí na zem. Na druhej strane si hovorím čo ak na to čaká, čo ak mu urobí dobre, keď mu poviem, že som rada, že je doma, že mu dám najavo, že mi chýba? Veža otázok, však? a vy vyliečené určite krútite hlavou, aká som hlúpa. Tie vzahy sú teda komplikované.

To je naprosto klasicka reakce ze strany opusteneho ... mam to uz nekolikrat za sebou ... musi se to proste prezit


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#43 5. 5. 2015 11:34

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Keď partner odchádza

Grai, k tvému mottu pod čarou : ... "nejkrásnější, co můžeš znát, je lásku dát a láskou být milován"... (Moulin Rouge)

Jinak pro smutnou zakladatelku: ..."Čo bolí, to prebolí..." par pussa


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#44 5. 5. 2015 12:55

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Keď partner odchádza

Dorka napsal(a):

Grai, k tvému mottu pod čarou : ... "nejkrásnější, co můžeš znát, je lásku dát a láskou být milován"... (Moulin Rouge)

Jinak pro smutnou zakladatelku: ..."Čo bolí, to prebolí..." par pussa

ano .... bohuzel to nejmene dosazitelne


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#45 6. 5. 2015 15:10

Mucka
♥------
Registrovaný: 21. 4. 2015
Příspěvky: 11

Re: Keď partner odchádza

No som už akosi psychicky vyčerpaná. Ale asi to je len tým, že okrem problémov som aj momentálne chorá a preto mám takú celkovú depku. Inak som sa rozhodla zmeni a to hlavne v tom smere, že si zvýšim sebavedomie a sebadôveru, ktorá je momentálne na nule. A tak študujem, študujem a už mám z toho v hlave guláš. Ale samozrejme okrem sebavedomia zvyšujem hlavne napätie v sebe lebo čítam rôzne príbehy, čo ako, komu dopadlo a potom mám hlave všelijaké zlé myšlienky. Ako sa hovorí topiaci sa aj slamky chytá a ja stále chcem chyti nejakú slamu. Hlúpos, viem. Ale ako odoženiem tie zlé myšlienky? A znovu uvedomujem si, že budúcnos neovplyvním a to čo vytváram v hlave vôbec nemusí by, lenže samu seba presvedči je ažké. Nemám ani s kým o tom hovori. Kamarátky také, ktoré by môj problém so mnou rozoberali nemám. Mám všetko len vydaté kamošky, ktoré nebudú každý deň počúva o mojom nevernom partnerovi. No a deti, tie tým zaažova tiež nebudem. Inak všetko je po starom. Ticho, ticho, ticho. Chodíme oko seba ako dvaja úplne cudzí žudia. Stále zvažujem, či sa mám prihovori, ale bojím sa tej jeho reakcie. jáj kedy to už prebolí? Ja viem, ešte neskoro.

Není tady

 

#46 13. 7. 2015 13:53

Mucka
♥------
Registrovaný: 21. 4. 2015
Příspěvky: 11

Re: Keď partner odchádza

No hlásim sa tu po skoro troch mesiacoch. A vôbec neviem ako sa zachova. Už som si zvykla, že odišiel, že som doma sama s demi a celkom mi to aj vyhovovalo. On už cez mesiac býval inde, zariaďoval si svoj bytík a zrazu dnes v noci zvonil pri dverách, že prišiel za mnou, že chce by so mnou a bla, bla, bla. Je mi jasné, že mal nejaké nezhody s novou láskou a to je celý dôvod prečo si spomenul zrazu, že sa chce vráti. Ale takto sa predsa žudia nechovajú. Samozrejme, že mi vytkol, že ja som na vine za všetky tie milenky a pod. Na druhej strane som dostala uznanie, že som zo všetkých jeho žien tá najlepšia, najšikovnejšia, najkrajšia a pod. Toto by som bola chcela poču niekedy vežmi dávno. A ani nemám nejaký pocit zadosučinenia. Ale naozaj neviem ako sa zachova. Ja som pre záchranu nášho vzahu robila dlho všetko a teraz ho mám jednoducho vyhodi a by tvrdá alebo sa zmieri s tým, že iný nebude a necha ho doma. Citovo mi naozaj chýba, aj mi bolo smutno každý deň, pretože som to zlé vypustila z hlavy a zostalo len to dobré. Čo by ste vy poradili?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů