Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#1 15. 4. 2015 15:13

HaničkaM
♥------
Registrovaný: 15. 4. 2015
Příspěvky: 3

Jak najít práci?

Ahoj,

nedávno jsem si po 4 měsíčním hledání našla práci. Chci o tom ve stručnosti napsat a zároveň chci poprosit všechny, kteří delší dobu hledali práci, aby napsali své zkušenosti, co jim pomohlo a jak si nakonec práci našli. Možná to někomu pomůže,...

Já hledala asi 4 měsíce jako čerstvý absolvent. Dívala jsem se hodně na Prace.cz apod. Byla jsem pozvaná na několik málo pohovorů, ale většinou mi jen došel email, že děkuji za nabídku, ale že nemají zájem. Nakonec mi pomohl nový životopis a hledání práce na menších serverech.

Co se týká životopisů, je na internetu hodně nástrojů, kde je možné si životopis vytvořit, takže všem co hledají, doporučuji v první řadě udělat profesionální životopis (vytvoření mi zabralo asi půl hodinky).

Co mi hodně v nalezení práce pomohlo je, že jsem se kromě velkých webů začala dívat i na menší servery, kde je sice méně nabídek, ale i menší konkurence. Odepsala jsem na pár inzerátů a měla jsem o poznání více kladných odpovědí, respektive pozvánek k pohovoru. Konkrétně jsem odpovídala na http://www.easy-prace.cz/nabidka-zamestnani/  a na http://prace.avizo.cz/volna-mista/.
Pracuji v malé firmě, ale jsem za to ráda.

Začala jsem pomalu uvažovat o využití personální agentury, ale už jsem naštěstí nemusela. Jaké s nimi máte zkušenosti?
Přeji všem úspěch v hledání práce.

Není tady

 

#2 22. 4. 2015 14:20

Lentilla
♥------
Registrovaný: 22. 4. 2015
Příspěvky: 3

Re: Jak najít práci?

Dobrý den, Hani, já jsem z Olomouce a teď jsem hledala zaměstnání také. Posílala jsem moc životopisů, ale nikdy se mi neozvali, tak jsem si říkala, kde je asi problém. A pak mi kamarádka doporučila jednu agenturu, že prý je paní hodně šikovná, má přehled o trhu a zároveň má takový ten lidský přístup, ne jak některé firmy, které se o lidi nezajímají. Tak jsem to zkusila. Je fakt, že jsem byla z jiného oboru, nežli má ta agentura klienty, ale to nevadilo, protože jsem aspoň mohla využít kariérního poradenství, které mi poskytla. Za hodinu jsem měla perfektně upravený životopis, byla jsem připravená na standardní i nestandardní dotazy při pohovoru, probraly jsme možnosti uplatnění a firmy v okolí, ale hlavně jsem zjistila, jak uvažují personalisté a co udělat pro to, abych práci získala.... No a za 3 týdny výsledek - nové zaměstnání smile. Pokud je někdo ve stejné situaci jako já a bude chtít, mohu poslat název firmy do zprávy. Vím, že dokonce i jezdí do větších měst v Olomouckém kraji právě na to poradenství (myslím, že Prostějov, Šumperk, Přerov, Olomouc určitě...)..... Nicméně přeji všem hodně zdaru s hledáním práce smile

Není tady

 

#3 23. 4. 2015 10:04

peta.kalimero
♥------
Registrovaný: 20. 4. 2015
Příspěvky: 14

Re: Jak najít práci?

Důležité je to nevzdávat, já jsem taky posílala hromadu životopisu a skoro nikdo mi neodpovědělsad


Miluju kafe Dolce gusto. Ráno mě vždycky postaví na nohy:)

Není tady

 

#4 24. 4. 2015 14:01

Lamatko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2015
Příspěvky: 394

Re: Jak najít práci?

Tak já se právě dozvěděla, že na asistentku podporovaného zaměstnávání vzali jinou uchazečku a, že jsem na druhém místě a v případě, že by nepodepsali smlouvu s vítězným uchazečem že se na mě obrátí. Jsem z toho špatná, to by snad bylo lepší, abych na druhém místě nebyla... Scháním práci už tři měsíce.... Ach jo sad

Není tady

 

#5 11. 5. 2015 20:16

Gargoyla
♥------
Registrovaný: 30. 10. 2014
Příspěvky: 6

Re: Jak najít práci?

Zajímavý přivýdělek: klinika Quinta hledá dobrovolníky pro velkou klinickou studii.tummenupp
Těchto studií se na naší klinice pravidelně účastní stovky zdravých dobrovolníků, např. studentů VŠ, učitelů, sportovců, ale i ostatních zájemců bez ohledu na postavení a vzdělání.
Finanční kompenzace za účast ve studii je až 27. 200,- Kč. Detaily studie jsou k dispozici na http://www.quinta.cz/nabidka-studii-38/.

Není tady

 

#6 10. 6. 2015 15:52

Terezzza
♥------
Registrovaný: 10. 6. 2015
Příspěvky: 1

Re: Jak najít práci?

Já jsem také dlouho hledala, ale nedávno jsem narazila na seznam pracovních agentur na webu http://www.forum-kariery.cz/rady-a-dopo … i-portaly/ a přes easy-prace.cz jsem nakonec volné místo našla. Chce to jen hledat, držím palce smile

Není tady

 

#7 25. 8. 2015 20:06

Peta177
♥------
Registrovaný: 25. 8. 2015
Příspěvky: 6

Re: Jak najít práci?

Jak píše Terezka, hledání práce je prostě taky práce :-D Musíte se tomu věnovat pořádně a každý den hodinku dvě nechat na odepisování na nabídky firem mě osobně se poštěstilo na http://www.pracomat.cz ale urcite je dobra i ta easy-prace nebo jobs, tak jsou spousty nabidek, ale spis uz takovy lepsi prace no smile Tak hodně stesti a at se vam povede rychle něco sehnat hjarta

Není tady

 

#8 2. 9. 2015 17:45

HaničkaM
♥------
Registrovaný: 15. 4. 2015
Příspěvky: 3

Re: Jak najít práci?

Skoro samé pozitivní příspěvky, super smile Lamatko, doufám, že už se ti to vyřešilo a mᚠpráci. Podle příspěvků jsou personální agentury fajn, tak snad někomu pomůžou. Já se zatím držím, doufám, že vy taky smile

Není tady

 

#9 2. 9. 2015 20:19

Lamatko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2015
Příspěvky: 394

Re: Jak najít práci?

Ahoj holky, už mám taky práci. Dnes poprvé jsem byla ve školní družině a jsem moc ráda. Však sem taky hledala asi půl roku.

Není tady

 

#10 19. 10. 2015 10:58

Alzbeta
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 11. 2013
Příspěvky: 168

Re: Jak najít práci?

Zkuste někdo místo blbých rádoby webu na zprostředkování práce, kterým jde jen o t ,že na Vás vydělají. Normálně zvedněte sedínku a zajděte osobně do firmy, která Vás třeba zajímá a řekněte jestli někoho nehledají, že byste tam ráda pracovala. Máte výhodu v tom, že je to osobní a když už Vás uvidí tak je to + a uvidí zájem. Těch emailů od pseudo pracovních webu jim chodí miliony a je to na nic. Beztak pak  vemou někoho od někoho, jak to bývá. Toto je úplně jiný PROAKTIVNÍ přístup.

Není tady

 

#11 3. 11. 2015 10:14

renatacerna
♥------
Registrovaný: 18. 1. 2015
Příspěvky: 3

Re: Jak najít práci?

V dnešní době, jak najít práci? To je naprosto jednoduché, práce je všude, aspoň já to tak vidím. Například na internetu je tolik práce, že si to ani nedokážete představit. Sleduji různé portály, jako je webtrh a podobné. Každý den tam přibývá desítek nabídek práce, stačí jen hledat. Možná se budete divit, ale stačí mi například, že umím anglicky a dokážu si přivydělat více jak 10 000 měsíčně. To pouze tím, že překládám za peníze po večerech. Člověk musí chtít, pak to jde. Poslední dobou manžel zkouší také obchodovat binární opce, já na to moc nejsem ale tak podpořím ho. Jedná se o obchodování na burze a máme kamaráda, který vydělává desetitisíce pomocí toho. Chce to jen zkoušet no a něco jednou vyjde, také mě trvalo, než jsem přišla na to, jak vůbec tu práci hledat. Pokud umíte nějaký jazyk, práci si vždycky najdete. Pokud byste chtěli zkusit to obchodování na burze, tak se podívejte na tuhle stránku http://opcebinarni.com/  manžel z ní dost studuje. Přeji hodně štěstí, a už budete dělat cokoliv.

Není tady

 

#12 16. 11. 2015 14:41

Anna.Vesela
♥------
Registrovaný: 16. 11. 2015
Příspěvky: 3

Re: Jak najít práci?

Ahoj holky, já si myslím, že na těch profláknutých portálech píše strašně moc uchazečů. Já hodně hledala na facebooku a pak jsem nakonec našla práci přes stránku www.prace.tips, o který jsem nikdy předtím neslyšela. Přes agenturu bych práci nechtěla, z té malé mzdy ještě odvádět část agentuře, to už fakt né.

Není tady

 

#13 16. 11. 2015 14:46

andrejkapeterka
♥♥-----
Registrovaný: 16. 11. 2015
Příspěvky: 28

Re: Jak najít práci?

Já jsem taky práci našla na profláknutém serveru jobs.cz a jsme moc spokojená. Trochu jsem to udělala jinka a zjistila si, která firma pozici nabízela a kontaktovala přímo ji.. to bylo možná to, kvůli čemu jsem tu práci dostala smile

Není tady

 

#14 16. 11. 2015 15:11

Anna.Vesela
♥------
Registrovaný: 16. 11. 2015
Příspěvky: 3

Re: Jak najít práci?

Tak to Vám holky závidím, mě často přicházely odpovědi, že nabídka už není aktuální nebo už je obsazeno. Jednou pozvání na pohovor, kde nás bylo 12 uchazeček o jedno pracovní místo.

Není tady

 

#15 1. 12. 2015 9:59

babinetka211
♥♥-----
Registrovaný: 8. 9. 2014
Příspěvky: 37

Re: Jak najít práci?

Tak 12 uchazečů na jedno místo je ještě poměrně hodně dobré smile. Ale vždy je to náročné. Chce to bohužel vytrvat, hledat a nevzdávat to. Každopádně čím více pohovorů navštívíte, tím více budete získávat na jistotě. I když psychicky každé odmítnutí bude těžké a může se stát, že upadnete do apatie, radím vytrvat a nevykašlat se na to. Každý nevydařený pohovor si zpětně probrat, co bylo dobře, co špatně. Případně i po neúspěšném pohovoru se podívat na věci, kde jste měla mezery atd. Držím všem palečky.

Není tady

 

#16 28. 9. 2017 17:01

Michal.Novo
♥------
Registrovaný: 15. 8. 2017
Příspěvky: 17

Re: Jak najít práci?

dneska je to prý o dost lepší, že je nízká nezaměstnanost a chybí lidi. taky chci změnit práci a ladím životopis, jen mi kamarád říkal, že teď životopis už není tak důležitý jako dříve. tak nevím. našel jsem několik stránek, kde jsou
vzory životopisu zdarma a dám tomu nějaký čas. přecijen už mi není nejméně a je hodně firem, co preferuje mladší...

Není tady

 

#17 28. 11. 2018 23:59

IMraz
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2017
Příspěvky: 47

Re: Jak najít práci?

Na těch inzertních serverech je to pořád to samé dokola - call centra, skladníci a zase call centra - takže tam člověk slušnou práci jen tak nenajde. Mě se nakonec taky podařilo najít na stránkách konkrétní firmy, a to konkrétně De Heus, kde už skoro dva roky dělám laborantku a neskutečně mě to baví. Člověk se po práci zkrátka musí pídit.

Není tady

 

#18 1. 2. 2019 15:30

dasane
♥♥-----
Registrovaný: 8. 10. 2014
Příspěvky: 45

Re: Jak najít práci?

Zdravím nabízím výdělek z domu.
Líbilo by se vám pracovat v oblasti zdraví, krásy a wellness? Máte denně 2-3 hodiny čas a PC , mobil.
Náplň práce - doporučování produktů, vyřizování slevových kartiček, péče o zákazníky.
Informace poskytnu na  dada310@seznam.cz

Upravil(a) dasane (19. 9. 2019 16:58)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů