Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 10. 4. 2015 1:11

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Být nebo nebýt s ním?

Eva. napsal(a):

A taky je rozdíl v trvání zamilovanosti u dospělých lidí nestudentů, kteří pracují a kteří spolu téměř od začátku bydlí a u sandrey s přítelem, ke kterému konkrétně bylo mé vyjádření, že po roce tohoto konkrétního vztahu je obvyklá velká zamilovanost u studentů,  kteří spolu nebydlí a vidí se pouze chvíli v úterý, celý den ve středu kromě tréningu, ve čtvrtek ráno a pak ještě někdy o víkendu.

Evo., zamilovanost probíhá v "průběžném" čase - i když objekt své zamilovanosti zrovna nevidíš, jsi přesto zamilovaná. Není to přece, že vidíš objekta- zapneš, nevidíš objekta - vypneš. Zůstaneš zamilovaná i v mezidobí.
Tuto svou zamilovanost průběžně konzumuješ (i když zrovna nevidíš), ...........až ji celou zkonzumuješ.

Není tady

 

#52 10. 4. 2015 7:22

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Být nebo nebýt s ním?

Barča napsal(a):

Eva. napsal(a):

Mně u Barči nesedí tvrzení, že sandrea s přítelem mají vztah. Ano, nějaký vztah určitě mají. I s lidmi v práci máme nějaký vztah. Ale nemají vztah v běžném slova smyslu v tomto případě - vztah mezi mužem a ženou, kteří se milují.

Evo., jsi sto popsat vztah mezi mužem a ženou, kteří se milují? Udělej to, prosím.
Što eto takoje: "vztah v běžném slova smyslu v tomto případě"? Není nad standardizaci?!?

Napsala jsem jasně a srozumitelně - vztah v běžném slov smyslu je vztah mezi mužem a ženou, kteří se milují. Nemám potřebu popsat ti vztah mezi mužem a ženou, kteří se milují. Protože to všichni včetně tebe vědí, jaký je to vztah.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#53 10. 4. 2015 7:23

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Být nebo nebýt s ním?

Barča napsal(a):

Eva. napsal(a):

A taky je rozdíl v trvání zamilovanosti u dospělých lidí nestudentů, kteří pracují a kteří spolu téměř od začátku bydlí a u sandrey s přítelem, ke kterému konkrétně bylo mé vyjádření, že po roce tohoto konkrétního vztahu je obvyklá velká zamilovanost u studentů,  kteří spolu nebydlí a vidí se pouze chvíli v úterý, celý den ve středu kromě tréningu, ve čtvrtek ráno a pak ještě někdy o víkendu.

Evo., zamilovanost probíhá v "průběžném" čase - i když objekt své zamilovanosti zrovna nevidíš, jsi přesto zamilovaná. Není to přece, že vidíš objekta- zapneš, nevidíš objekta - vypneš. Zůstaneš zamilovaná i v mezidobí.
Tuto svou zamilovanost průběžně konzumuješ (i když zrovna nevidíš), ...........až ji celou zkonzumuješ.

Nepsala jsem, že vidím objekt - zapnu, nevidím objekt - vypnu. Psala jsem, že sandrea s přítelem nemají možnost tak často uspokojovat jednu z velkých touh zamilovanosti - být co nejvíc spolu. Kdežto lidé, kteří spolu bydlí, tuto touho ve své zamilovanosti uspokojují celkem často. Každý den.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#54 10. 4. 2015 7:33

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Být nebo nebýt s ním?

Sandrea vždy akorát nakousne, když má problém se svým dalším přítelem, a pak už zase nepíše, jak to bylo dál smile

Upravil(a) Eva. (10. 4. 2015 7:47)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#55 10. 4. 2015 12:29

sandrea
♥------
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 18

Re: Být nebo nebýt s ním?

Barča napsal(a):

To, o co mezi vámi dvěma jde, je vztah. Ty jsi nějaká a mᚠnějaké vlastnosti a nějaké nevlastnosti, on jakbysmet, a vy dva něco spolu - mezi sebou - máte: ten vztah. Není nutné mu říkat láska, protože pod tímhle termínem si každý může představovat něco jiného a konkrétního, zvláště pokud vzor pochází z červené knihovny  a ženských románů, je na neštěstí zaděláno.

Tohle mi bylo na uklidnění taky řečeno. Jde pořád o to, že nerozumím co od toho vztahu on očekává, když mi s klidem řekne že není zamilovaný. Na otázku, tak proč se mnou jsi, když ke mě nic necítíš mi odpověděl, že tak to není, že ke mě cítí hodně a že, jak psala Barča, bere lásku každý jinak. Za sebe můžu říct, pro mě je to v podstatě jen slovíčkaření.

Jinak jsme se včera sešli a vypadalo to, že je rád, že mě vidí a prý na tu zprávu neodepsal, protože nevěděl co..
Takže je jasné, že si myslí, že mě má jistou. Abych ho trochu znejistila, řekla jsem mu, že z mojí strany o rozchodu přemýšlím, když mě posílá raději domů, než aby se mnou byl. To  mimochodem vyplynulo z toho (na to jsem úplně zapomněla, protože to pro mě nehrálo kdo ví jakou roli.. ale pro něj zřejmě ano), že jsme se pohádali - pro mě spíše vyměnili názor (a ne nijak ostře) kvůli školní praxi.

Tak jsem se rozhodla, dát tomu chvíli čas, zbrzdit, trochu se od něj distancovat a víc se věnovat sobě a svým koníčkům. Uvidíme jestli to něco změní..

Není tady

 

#56 10. 4. 2015 12:50

bloncka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: Být nebo nebýt s ním?

Hm, tak to navic jeste vypada, ze Tvuj pritel je urazlivy - viz jeho reakce na vymenu nazoru ohledne praxe.

Bavili jste se spolu nekdy o tom, co Vam na sobe vzajemne vadi?

Není tady

 

#57 10. 4. 2015 13:09

sandrea
♥------
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 18

Re: Být nebo nebýt s ním?

Vypadá to tak, ale nikdy na sobě nedá nic vědět hmm

Bavili jsme se spíš o tom, co jemu vadí na mě, protože já to na rozdíl od něj dávám najevo vždycky, když se mi něco nelíbí.. možná i při prkotinách, bohužel si neumim pomoct.. a to vadí jemu, že jsem náladová a urážlivá. A nebudu říkat že nejsem, ale on mi kolikrát řekne, i když jsem úplně v pohodě, co ti zas přelítlo přes nos, seš nějaká nafouklá, nebo něco v tom smyslu. Asi se blbě tvářim když jsem zamyšlená, nebo už má na mě fakt nějakou averzi.

Já mu za celou dobu vztahu řekla, že mi na něm vadí jen to, jak na mě neustále vidí něco špatnýho, viz nepochopitelná výčitka co mi přelítlo přes nos

Není tady

 

#58 10. 4. 2015 13:15

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Být nebo nebýt s ním?

sandreo, bylas teď u jeho rodičů poprvé anebo ne? Představil tě svým rodičům teprve teď na návštěvě, kterou jsi tady popsala?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#59 10. 4. 2015 13:20

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: Být nebo nebýt s ním?

sandrea napsal(a):

Vypadá to tak, ale nikdy na sobě nedá nic vědět hmm

Bavili jsme se spíš o tom, co jemu vadí na mě, protože já to na rozdíl od něj dávám najevo vždycky, když se mi něco nelíbí.. možná i při prkotinách, bohužel si neumim pomoct.. a to vadí jemu, že jsem náladová a urážlivá. A nebudu říkat že nejsem, ale on mi kolikrát řekne, i když jsem úplně v pohodě, co ti zas přelítlo přes nos, seš nějaká nafouklá, nebo něco v tom smyslu. Asi se blbě tvářim když jsem zamyšlená, nebo už má na mě fakt nějakou averzi.

Já mu za celou dobu vztahu řekla, že mi na něm vadí jen to, jak na mě neustále vidí něco špatnýho, viz nepochopitelná výčitka co mi přelítlo přes nos

Nevim ,ale stoji Ti ten chlap za to ? To ,ze na Tobe vidi stale neco spatneho a to jiz po roce vztahu ,myslis ,ze se to zlepsi ? Naopak ,tohle se zhorsuje . Ani Te nemiluje ,jste spolu kratce a mate takove problemy . Myslim ,ze  to docela jasne svedci o tom ,ze se k sobe nehodite . Pust ho k vode a neblokuj ho ani sebe ,aby jste si mohly k sobe hledat partnery ,kteri se k vam hodi. Po roce vztahu by jste mely byt ve fazi jedno telo a jedna duse . Preji hodne stesti a at si najdes nekoho ,kdo Te bude mit rad takovou jaka jsi

Není tady

 

#60 10. 4. 2015 13:31

sandrea
♥------
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 18

Re: Být nebo nebýt s ním?

S rodiči už se nějakou dobu znám, dvakrát jsme už byli i u prarodičů a jeho mamky sestry, takže se znám téměř s celou jeho rodinou

Není tady

 

#61 10. 4. 2015 13:55

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Být nebo nebýt s ním?

sandrea napsal(a):

S rodiči už se nějakou dobu znám, dvakrát jsme už byli i u prarodičů a jeho mamky sestry, takže se znám téměř s celou jeho rodinou

Díky. Já jen že Barča si zřejmě dovodila, že jsi byla teprve teď u rodičů poprvé, takže to byla svým způsobem významná návštěva, a já jsem měla z tvého psaní dojem, že už se znáte delší dobu.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#62 10. 4. 2015 13:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Být nebo nebýt s ním?

Jde pořád o to, že nerozumím co od toho vztahu on očekává, když mi s klidem řekne že není zamilovaný.
Když řekne "že ke mě cítí hodně a že... bere lásku každý jinak" - co ti na tom vadí? Že konkrétně neříká to slovíčko na "M"?
Kdyby ho říkal jen proto, že ho chceš slyšet a nemyslel to vážně - byla bys spokojenější?
a to vadí jemu, že jsem náladová a urážlivá
Taky by mi to vadilo... a nejen (i když především) u partnera.
on mi kolikrát řekne, i když jsem úplně v pohodě, co ti zas přelítlo přes nos, seš nějaká nafouklá, nebo něco v tom smyslu
Jestli nemᚠ"nějakou averzi" ty na pomalu všechno, co řekne...
Třeba mᚠopravdu v tom. že  "se blbě tvářim když jsem zamyšlená" - ale jak má on poznat, jestli přemejšlíš nebo jsi jen momentálně nedobře rozpoložená? Tak to zkouší, no... nakonec jistý zkušenosti s tebou asi má.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#63 10. 4. 2015 13:59

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Být nebo nebýt s ním?

mikuelini napsal(a):

Nevim ,ale stoji Ti ten chlap za to ? To ,ze na Tobe vidi stale neco spatneho a to jiz po roce vztahu ,myslis ,ze se to zlepsi ? Naopak ,tohle se zhorsuje . Ani Te nemiluje ,jste spolu kratce a mate takove problemy . Myslim ,ze  to docela jasne svedci o tom ,ze se k sobe nehodite . Pust ho k vode a neblokuj ho ani sebe ,aby jste si mohly k sobe hledat partnery ,kteri se k vam hodi. Po roce vztahu by jste mely byt ve fazi jedno telo a jedna duse . Preji hodne stesti a at si najdes nekoho ,kdo Te bude mit rad takovou jaka jsi

mikuelini to vystihla.
Pus ho k vodě a příště se snaž vybírat lépe, s otevřenýma očima i srdcem a nelhat sama sobě.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#64 10. 4. 2015 13:59

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Být nebo nebýt s ním?

Grainne napsal(a):

Eva. napsal(a):

Já mám zase zkušenosti a vidím pořád kolem a pokládám tento způsob za běžný, že začnu s někým chodit tehdy, když jsem do něj zamilovaná. Grainne, asi je důležité, co si kdo pod zamilovaností představuje. Já si pod ní ale určitě nepředstavuju to, co předvádí přítel sandrei, který jí měl říct po roce chození, že ještě do ní není zamilovaný.

já zase po mých zkušenostech , kdyby mi někdo říkal , že je zamilovaný po první schůzce , tak si poklepu na čelo . Po pul roce ok, tam už můžou nějaké ty intenzivnější city vzniknout a eventuelně by se tomu dalo i věřit

Souhasím s Graine,je to logičtější, by teda zamilovanost a láska není logická naopak vůbec většinou lol cool

A přiznám se,že ač je mi padesát,tak tenhle hlubokomyslný rozbor mě nikdy nenapadlo dělat - jestli je zamilovanost před chozením nebo přide až s ním po nějaké době.Snad jen nějaká veliká romantička může být zamilovaná do někoho ještě než dotyčného alespon trošku z toho randění pozná,ne?

Upravil(a) Jaku (10. 4. 2015 14:00)

Není tady

 

#65 10. 4. 2015 14:01

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Být nebo nebýt s ním?

Nu, asi neznáte to známé "přeskočení jiskry".


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#66 10. 4. 2015 14:09

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: Být nebo nebýt s ním?

Eva. napsal(a):

Nu, asi neznáte to známé "přeskočení jiskry".

A vzplanuvší stodoly? lollollol


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#67 10. 4. 2015 14:09

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Být nebo nebýt s ním?

Eva. napsal(a):

Barča napsal(a):

Eva. napsal(a):

A taky je rozdíl v trvání zamilovanosti u dospělých lidí nestudentů, kteří pracují a kteří spolu téměř od začátku bydlí a u sandrey s přítelem, ke kterému konkrétně bylo mé vyjádření, že po roce tohoto konkrétního vztahu je obvyklá velká zamilovanost u studentů,  kteří spolu nebydlí a vidí se pouze chvíli v úterý, celý den ve středu kromě tréningu, ve čtvrtek ráno a pak ještě někdy o víkendu.

Evo., zamilovanost probíhá v "průběžném" čase - i když objekt své zamilovanosti zrovna nevidíš, jsi přesto zamilovaná. Není to přece, že vidíš objekta- zapneš, nevidíš objekta - vypneš. Zůstaneš zamilovaná i v mezidobí.
Tuto svou zamilovanost průběžně konzumuješ (i když zrovna nevidíš), ...........až ji celou zkonzumuješ.

Nepsala jsem, že vidím objekt - zapnu, nevidím objekt - vypnu. Psala jsem, že sandrea s přítelem nemají možnost tak často uspokojovat jednu z velkých touh zamilovanosti - být co nejvíc spolu. Kdežto lidé, kteří spolu bydlí, tuto touho ve své zamilovanosti uspokojují celkem často. Každý den.

Tohle má asi každý trochu jinak ... u někoho tu zamilovanost právě podporuje to , že nejsou pořád spolu , ale mají prostor na to se těšit na ty společné chvíle , když ho budu mít hned denně doma bude za chvíli po zamilovanosti .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#68 10. 4. 2015 14:11

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Být nebo nebýt s ním?

carpediem napsal(a):

Eva. napsal(a):

Nu, asi neznáte to známé "přeskočení jiskry".

A vzplanuvší stodoly? lollollol

Nerozumím.
Koukám, že to tady pilně čteš a pak vyskočíš jak čertík z krabičky. smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#69 10. 4. 2015 14:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Být nebo nebýt s ním?

když ho budu mít hned denně doma bude za chvíli po zamilovanosti
Jestli si pořizuješ chlapa s tím, že ti bude zajišovat permanentní zamilovanost, tak už se nedivím, že jsi permanentně zklamaná...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#70 10. 4. 2015 14:12

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Být nebo nebýt s ním?

sandrea napsal(a):

Barča napsal(a):

To, o co mezi vámi dvěma jde, je vztah. Ty jsi nějaká a mᚠnějaké vlastnosti a nějaké nevlastnosti, on jakbysmet, a vy dva něco spolu - mezi sebou - máte: ten vztah. Není nutné mu říkat láska, protože pod tímhle termínem si každý může představovat něco jiného a konkrétního, zvláště pokud vzor pochází z červené knihovny  a ženských románů, je na neštěstí zaděláno.

Tohle mi bylo na uklidnění taky řečeno. Jde pořád o to, že nerozumím co od toho vztahu on očekává, když mi s klidem řekne že není zamilovaný. Na otázku, tak proč se mnou jsi, když ke mě nic necítíš mi odpověděl, že tak to není, že ke mě cítí hodně a že, jak psala Barča, bere lásku každý jinak. Za sebe můžu říct, pro mě je to v podstatě jen slovíčkaření.

Jinak jsme se včera sešli a vypadalo to, že je rád, že mě vidí a prý na tu zprávu neodepsal, protože nevěděl co..
Takže je jasné, že si myslí, že mě má jistou. Abych ho trochu znejistila, řekla jsem mu, že z mojí strany o rozchodu přemýšlím, když mě posílá raději domů, než aby se mnou byl. To  mimochodem vyplynulo z toho (na to jsem úplně zapomněla, protože to pro mě nehrálo kdo ví jakou roli.. ale pro něj zřejmě ano), že jsme se pohádali - pro mě spíše vyměnili názor (a ne nijak ostře) kvůli školní praxi.

Tak jsem se rozhodla, dát tomu chvíli čas, zbrzdit, trochu se od něj distancovat a víc se věnovat sobě a svým koníčkům. Uvidíme jestli to něco změní..

To samé dělám ted já ... tak si pak můžeme napsat , jak jsme dopadly smile


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#71 10. 4. 2015 14:13

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: Být nebo nebýt s ním?

Eva. napsal(a):

carpediem napsal(a):

Eva. napsal(a):

Nu, asi neznáte to známé "přeskočení jiskry".

A vzplanuvší stodoly? lollollol

Nerozumím.
Koukám, že to tady pilně čteš a pak vyskočíš jak čertík z krabičky. smile

Není nad dojmy. stolt


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#72 10. 4. 2015 14:16

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Být nebo nebýt s ním?

Jaku napsal(a):

Grainne napsal(a):

Eva. napsal(a):

Já mám zase zkušenosti a vidím pořád kolem a pokládám tento způsob za běžný, že začnu s někým chodit tehdy, když jsem do něj zamilovaná. Grainne, asi je důležité, co si kdo pod zamilovaností představuje. Já si pod ní ale určitě nepředstavuju to, co předvádí přítel sandrei, který jí měl říct po roce chození, že ještě do ní není zamilovaný.

já zase po mých zkušenostech , kdyby mi někdo říkal , že je zamilovaný po první schůzce , tak si poklepu na čelo . Po pul roce ok, tam už můžou nějaké ty intenzivnější city vzniknout a eventuelně by se tomu dalo i věřit

Souhasím s Graine,je to logičtější, by teda zamilovanost a láska není logická naopak vůbec většinou lol cool

A přiznám se,že ač je mi padesát,tak tenhle hlubokomyslný rozbor mě nikdy nenapadlo dělat - jestli je zamilovanost před chozením nebo přide až s ním po nějaké době.Snad jen nějaká veliká romantička může být zamilovaná do někoho ještě než dotyčného alespon trošku z toho randění pozná,ne?

myslím si to samé , ale o mně je známo , že dokud nedojde k fyzickému kontaktu , tak u mně žádné velké city nenastoupí .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#73 10. 4. 2015 14:17

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Být nebo nebýt s ním?

Eva. napsal(a):

Nu, asi neznáte to známé "přeskočení jiskry".

Já to znám až příliš dobře ... ale na to nepotřebuju ani to rande


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#74 10. 4. 2015 14:19

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Být nebo nebýt s ním?

helena napsal(a):

když ho budu mít hned denně doma bude za chvíli po zamilovanosti
Jestli si pořizuješ chlapa s tím, že ti bude zajišovat permanentní zamilovanost, tak už se nedivím, že jsi permanentně zklamaná...

no jo , já taky ne ... ale je dobré se snažit to udržet v téhle fázi alespon nějakou dobu a ne se  hned sestěhovávat


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#75 10. 4. 2015 14:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Být nebo nebýt s ním?

Eva. napsal(a):

Barča napsal(a):

Sandreo, myslím, že ti teď v hlavě jedou domněnky jedna za druhou - jsi nespokojená a nevíš, co si mᚠpočít s nastalou situací. Tak se, aby ses zase "hodila do pohody" tady ujišuješ, že to s ním není v pořádku, on tě nemiluje (nebo není zamilovaný), měla by ses rozejít.
To, o co mezi vámi dvěma jde, je vztah. Ty jsi nějaká a mᚠnějaké vlastnosti a nějaké nevlastnosti, on jakbysmet, a vy dva něco spolu - mezi sebou - máte: ten vztah. Není nutné mu říkat láska, protože pod tímhle termínem si každý může představovat něco jiného a konkrétního, zvláště pokud vzor pochází z červené knihovny  a ženských románů, je na neštěstí zaděláno.
Ten vᚠvztah by vás měl oba těšit, prospívat vám, měli byste moci být sami sebou, zajímat se o sebe, být se sebou navzájem spokojeni, rádi spolu trávit čas a rádi se spolu milovat. A tohle všechno rozvíjet.
Je úplně klidně možné, že ve vašem vztahu něco vázne, možná už od začátku, ale to prvotní nadšení, ochota "se obětovat", naivita přesvědčení o zásadní změně to zatím překrylo.
Je možné, že tvůj přítel se choval "proti své přirozenosti" (třeba je introvert), ale zjistil, že už to takhle dál nejde a aby mohl s tebou zůstat ve vztahu, pokusil se pozměnit podmínky. A je možné, žes ty na to zareagovala velmi nevstřícně  tak, že to dejme tomu vypadá, jako by člověk ve vztahu s tebou sám sebou být nemohl. Pak si také může říkat, kohože ty to vlastně miluješ?
Prošla jsi také docela závažnou zkušeností: byla jsi u něj doma, v jeho rodině. Píšeš, že se nic nestalo, ale tohle je vždycky konfrontace - životních způsobů, vzorců, návyků, hodnotových žebříčků - pozorovala jsi něco? Zaujalo tě něco?
Myslím, že bych nám a našemu vztahu dala čas, nic nehrála, ale byla sama za sebe a byla pozorná a se zájmem.
Kyselost, ukřivděnost a sebelítost se nauč pro své vlastní dobro ovládnout a vypuzovat. Napřed škodí pleti a vztahům, potom už úplně všemu.
Pokud jde o zamilovanost a lásku, mají společné jen to, že někdy láska následuje po zamilovanosti. V tom případě je to ale jako s housenkou a motýlem - čili proměna dokonalá a úplně jiná kvalita.

Barčo, možná se mýlím, ale já mám pocit, že do přítelovy rodiny chodí sandrea běžně, že tam teď nebyla poprvé, a možná se zná s přítelem a jeho rodičemi třeba dlouho, dříve, než spolu začali chodit. Vidím v tom jenom zmínku, že byli u jeho rodičů, ne sdělení, že tam byla poprvé, že ji rodičům teď představil, že to bylo výjimečné.
Mimochodem, když budou spolu žít, tak bude taky přítele "omlouvat", že je introvert a proto se sem-tam od sandrey (a od jejich dětí) na chvilku odstěhuje, protože chce být sám sebou?...

Osahova sa je extrém, ale ma rpe seba občas vožné popoludnie či večer považujem za záchranné koelso pre vzah a prvú elementárnu ochrnau proti ponorke - pre muža aj pre žneu, aby bolo jasné. Vzah šzýlu "pupočná šnúra" alebo "siamsek sovjičky" by mňa osobne zabil... stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů