Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#301 26. 3. 2015 17:36

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Přítelkyně je stále vdaná

helenaoparilova napsal(a):

Můžete jen čekat, jak se rozhodne.

Pochybuju, vlákno se rozeběhlo samospádem a vytěžit z něj (toho vlákna) už moc nejde. Takže odejde do minulosti.

Není tady

 

#302 26. 3. 2015 17:48

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Daphné napsal(a):

Dorka napsal(a):

Smajlík preto, čo tu niektorí na seba medzi riadkami napráskali...

.....včetně tebe smile

A víš co? Já jsem si zcela jista, že ze mně se mu kybl nezvedne...reta


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#303 26. 3. 2015 19:57

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Dorka napsal(a):

Daphné napsal(a):

Dorka napsal(a):

Smajlík preto, čo tu niektorí na seba medzi riadkami napráskali...

.....včetně tebe smile

A víš co? Já jsem si zcela jista, že ze mně se mu kybl nezvedne...reta

A.....? Souvisí to nějak s poznámkou, co kdo na sebe "napráskal"?

Není tady

 

#304 26. 3. 2015 20:23

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Jo. Kdo chce a umi, ten si to pospojuje. A kdo neumi, cumi.
Nebo se blbe pta...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#305 26. 3. 2015 20:30

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Dorka napsal(a):

Jo. Kdo chce a umi, ten si to pospojuje. A kdo neumi, cumi.
Nebo se blbe pta...

....nebo blbě tlachá..smile

Není tady

 

#306 26. 3. 2015 21:47

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Jo. Akorat uz tlachas hodne OT.


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#307 26. 3. 2015 22:15

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Marianne, pokud ještě čteš, myslím, že jeden z hřebíčků uhodila na hlavičku Selima s tím, že tě to nenapadlo. A možná, že tě různé věci nenapadly už s předchozími vážnými známostmi. Moc by mě zajímal vztah tvých rodičů k sobě navzájem, tvůj vztah s maminkou a spousta dalších věcí .......vissla.
Netuším, zda jsi lakomý (a asi ani ne), rozhodně se zdá, že jsi opatrný a že nejsi hýřivý. Příjde mi však, že pro některé věci ve vztazích (nejen partnerských) postrádᚠsmysl, jako bys o nich ani nevěděl. A asi ani nemᚠdostatečnou "kinderstube", která by tyhle tvé "výpadky" vyrovnala a uhladila. Stejně tak se mi zdá, že mᚠjinou představu o vážném vztahu, než já a třeba i jiné dámy zde. Jako by pro tebe vážný vztah s někým znamenal, že ji (při)pustíš do svého doupěte, a že tam, v jó vážném případě bude moci i něco popracovat (něco jako Máša a medvědi). Pokud by toto bylo částí představy o vážném vztahu, tak proč ne, každý jsme nějaký a chráníme si svoje, ale je-li to již několik let takřka jedinou matérií té vážnosti, pak to není v pořádku. A zdá se, že naneštěstí ani tvoje přítelkyně přes všechny své dobré vlastnosti zatím nebyla sto tě korigovat. Jestli je za tím její zdeptanost manželem, nebo něco jiného, nevím.
Má-li vážná známost vydržet a být šastná, musí v ní vzkvétat oba partneři.
A pro Dorku: s těmi horolezci to není nejlepší příměr - hora není jejich partner, namůžou se, slezou ji a konec. To by se
snad dalo použít, kdyby Mariannova přítelkyně chtěla Marianna oškubat. Nadře se, vyčerpá a až dosáhne svého.... tak tradá.tongue

Není tady

 

#308 26. 3. 2015 23:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Dorka napsal(a):

helena napsal(a):

Ale taky se mi nelíbí "trpělivě a s láskou... ač vyčerpána" - vztah přece nemá vést ke zhroucení nebo vyhoření...

OK. Co třeba porovnání s horolezci, maratónci, --- ti mají cestu k cíli taky nelehkou, a často vítězí ač šastni, ale vyčerpáni...

Je ich ale v celkovej populácii štatisticky dos málo... väšina sa plazí cestou najmenšieho odporu (aj keď - aj to sa môže líši od človeka k človeku stolt ).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#309 27. 3. 2015 0:02

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Přítelkyně je stále vdaná

helenaoparilova napsal(a):

Můžete jen čekat, jak se rozhodne.

Ešteže mi to nijako žily netrhá - mám vlastných sr... problémov dos.  Max. mu/im môžem drža päste k čo najlepšiemu vyriešeniu, to fše.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#310 27. 3. 2015 4:53

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Barča napsal(a):

Marianne, pokud ještě čteš, myslím, že jeden z hřebíčků uhodila na hlavičku Selima s tím, že tě to nenapadlo. A možná, že tě různé věci nenapadly už s předchozími vážnými známostmi. Moc by mě zajímal vztah tvých rodičů k sobě navzájem, tvůj vztah s maminkou a spousta dalších věcí .......vissla.
Netuším, zda jsi lakomý (a asi ani ne), rozhodně se zdá, že jsi opatrný a že nejsi hýřivý. Příjde mi však, že pro některé věci ve vztazích (nejen partnerských) postrádᚠsmysl, jako bys o nich ani nevěděl. A asi ani nemᚠdostatečnou "kinderstube", která by tyhle tvé "výpadky" vyrovnala a uhladila. Stejně tak se mi zdá, že mᚠjinou představu o vážném vztahu, než já a třeba i jiné dámy zde. Jako by pro tebe vážný vztah s někým znamenal, že ji (při)pustíš do svého doupěte, a že tam, v jó vážném případě bude moci i něco popracovat (něco jako Máša a medvědi). Pokud by toto bylo částí představy o vážném vztahu, tak proč ne, každý jsme nějaký a chráníme si svoje, ale je-li to již několik let takřka jedinou matérií té vážnosti, pak to není v pořádku. A zdá se, že naneštěstí ani tvoje přítelkyně přes všechny své dobré vlastnosti zatím nebyla sto tě korigovat. Jestli je za tím její zdeptanost manželem, nebo něco jiného, nevím.
Má-li vážná známost vydržet a být šastná, musí v ní vzkvétat oba partneři.

godlike - není tu tleskajícé smajlík.

Není tady

 

#311 23. 6. 2015 9:48

mariann
♥♥-----
Registrovaný: 19. 3. 2015
Příspěvky: 33

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Zdravím vás všechny opět po několika měsících.Bohužel můj příběh nemá šastné pokračování.Přítelkyně mi včera poslala mail,velice dlouhý, kde mi vysvětlila, že se se mnou rozchází.
Mezitím se stalo pár věcí, a sice, že vážně onemocněl její otec, který teď bude podstupovat léčbu rakoviny. Také manžel přítelkyně, který pracoval mimo domov, tak se vrátil a našel si místo doma, takže bude každý den doma. Prý aby přítelkyni pomohl s péčí o jejího otce, kterou teď bude potřebovat.
Přítelkyně mi napsala, že za těchto okolností se rozvádět zatím nebude, že by se dotklo všech kolem, jejích dětí, které ještě studují, hlavně jejího otce, který teď potřebuje klid a že by to sama vůbec nezvládla, řešit při všech těch starostech ještě rozvod, to, že by jí třeba manžel dělal naschvály, že by měla finanční potíže, že by nezvádla náročnou práci, péči o otce, studující děti. A manžel že by dobrovolně neodešel. Vím, že toho je na ní teď strašně moc, je vyčerpaná, ale nemyslel jsem, že se jen tak vzdá našeho vztahu..
Nabízel jsem jí pomoc, finanční i tu praktickou, ale asi mi nevěří, že mám prý náročnou práci, kterou nechci měnit, nechci se stěhovat, nechci se ženit. Ona by prý za mnou teď jezdit nemohla, že už teď to vůbec nezvládá, prý že ona by musela měnit tolik věcí a já nic. Nevím co mám dělat, nechápu, že pro ni tak málo znamenám, že se mě jen tak vzdá. Prý byla i u psychologa a ten jí řekl, že si myslí, že v tak náročnou dobu není na žádné tak podstatné změny prostor. Co si o tom myslíte Vy? To opravdu jen tak zahodí ty tři roky co jsme spolu?

Není tady

 

#312 23. 6. 2015 9:59

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Přítelkyně je stále vdaná

mariann napsal(a):

Zdravím vás všechny opět po několika měsících.Bohužel můj příběh nemá šastné pokračování.Přítelkyně mi včera poslala mail,velice dlouhý, kde mi vysvětlila, že se se mnou rozchází.
Mezitím se stalo pár věcí, a sice, že vážně onemocněl její otec, který teď bude podstupovat léčbu rakoviny. Také manžel přítelkyně, který pracoval mimo domov, tak se vrátil a našel si místo doma, takže bude každý den doma. Prý aby přítelkyni pomohl s péčí o jejího otce, kterou teď bude potřebovat.
Přítelkyně mi napsala, že za těchto okolností se rozvádět zatím nebude, že by se dotklo všech kolem, jejích dětí, které ještě studují, hlavně jejího otce, který teď potřebuje klid a že by to sama vůbec nezvládla, řešit při všech těch starostech ještě rozvod, to, že by jí třeba manžel dělal naschvály, že by měla finanční potíže, že by nezvádla náročnou práci, péči o otce, studující děti. A manžel že by dobrovolně neodešel. Vím, že toho je na ní teď strašně moc, je vyčerpaná, ale nemyslel jsem, že se jen tak vzdá našeho vztahu..
Nabízel jsem jí pomoc, finanční i tu praktickou, ale asi mi nevěří, že mám prý náročnou práci, kterou nechci měnit, nechci se stěhovat, nechci se ženit. Ona by prý za mnou teď jezdit nemohla, že už teď to vůbec nezvládá, prý že ona by musela měnit tolik věcí a já nic. Nevím co mám dělat, nechápu, že pro ni tak málo znamenám, že se mě jen tak vzdá. Prý byla i u psychologa a ten jí řekl, že si myslí, že v tak náročnou dobu není na žádné tak podstatné změny prostor. Co si o tom myslíte Vy? To opravdu jen tak zahodí ty tři roky co jsme spolu?

Podle toho , jak jsi vas vztah popisoval mi to prijde jako celkem logicke . Udelala toho pro tebe hodne a vlastne nic nedostala zpet .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#313 23. 6. 2015 10:01

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Co si o tom myslím?
Já bych se s tebou rozešla už dříve. Udělala dobře.
Pokud bude chtít řešit svůj vztah s manželem později, třeba najde méně sobeckého partnera.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#314 23. 6. 2015 10:17

mariann
♥♥-----
Registrovaný: 19. 3. 2015
Příspěvky: 33

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Evo, nemyslím si, že jsem takový sobec, vždy mě vůbec neznáš. Přítelkyni jsem moc miloval a pořád miluji. Jen nevím, jestli ty její současný starosti nejsou jen výmluva, že se mnou už nechtěla být. Pokud by mě milovala, že se přece nevzdá našeho vztahu kvůli nemocnému otci, problémům s rozvodem atd..
Kdyby mě milovala, tak se tomu všemu měla postavit čelem, rozseknout tu situaci, říct všechno manželovi a dotáhnout všechno do konce, já bych jí s tím pomohl, to jsem jí několikrát nabízel a říkal jsem jí, že musí být aspoň trošku sobec a myslet i na sebe a ne jen na děti, otce, ale na sebe a na nás.

Není tady

 

#315 23. 6. 2015 10:18

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Přítelkyně je stále vdaná

mariann napsal(a):

Evo, nemyslím si, že jsem takový sobec, vždy mě vůbec neznáš. Přítelkyni jsem moc miloval a pořád miluji. Jen nevím, jestli ty její současný starosti nejsou jen výmluva, že se mnou už nechtěla být. Pokud by mě milovala, že se přece nevzdá našeho vztahu kvůli nemocnému otci, problémům s rozvodem atd..
Kdyby mě milovala, tak se tomu všemu měla postavit čelem, rozseknout tu situaci, říct všechno manželovi a dotáhnout všechno do konce, já bych jí s tím pomohl, to jsem jí několikrát nabízel a říkal jsem jí, že musí být aspoň trošku sobec a myslet i na sebe a ne jen na děti, otce, ale na sebe a na nás.

Ale vzdyt to s tebou zadny vztah nebyl


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#316 23. 6. 2015 10:28

mariann
♥♥-----
Registrovaný: 19. 3. 2015
Příspěvky: 33

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Grainne: že to nebyl vztah? A co to teda bylo, když to trvalo tři roky?
Přítelkyně mi v tom mailu naznačovala, že třeba za rok se její život zase zklidní, děti dostudují, otec se snad vyléčí..pak že se uvidí a pak že by svůj vztah s manželem konečně vyřešila. Ale já přece nemůžu další rok čekat, jak ona se rozhodne, přitom jí ani nevidět, když bude mít teď manžela doma. TO by nebyl žádný vztah.

Není tady

 

#317 23. 6. 2015 10:31

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Přítelkyně je stále vdaná

mariann napsal(a):

Grainne: že to nebyl vztah? A co to teda bylo, když to trvalo tři roky?
Přítelkyně mi v tom mailu naznačovala, že třeba za rok se její život zase zklidní, děti dostudují, otec se snad vyléčí..pak že se uvidí a pak že by svůj vztah s manželem konečně vyřešila. Ale já přece nemůžu další rok čekat, jak ona se rozhodne, přitom jí ani nevidět, když bude mít teď manžela doma. TO by nebyl žádný vztah.

Však nečekej. Partnerka se s tebou rozešla, vem to na vědomí a můžeš si hledat jinou, když nechceš čekat.
Mně z tvého psaní vyplývá, že partnerka by ani tak neměla myslet na sebe, ale hlavně na tebe. Aby byl vztah podle tebe, žádné kompromisy. sad


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#318 23. 6. 2015 10:39

mariann
♥♥-----
Registrovaný: 19. 3. 2015
Příspěvky: 33

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Eva: štve mě, že jsem zbytečně ztratil tři roky. A taky že nevím, jestli je to opravdu jen ta ohleduplnost partnerky ke své rodině nebo jestli to byla jen výmluva, že se mnou už nechtěla být.

Není tady

 

#319 23. 6. 2015 10:47

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Přítelkyně je stále vdaná

mariann napsal(a):

Grainne: že to nebyl vztah? A co to teda bylo, když to trvalo tři roky?
Přítelkyně mi v tom mailu naznačovala, že třeba za rok se její život zase zklidní, děti dostudují, otec se snad vyléčí..pak že se uvidí a pak že by svůj vztah s manželem konečně vyřešila. Ale já přece nemůžu další rok čekat, jak ona se rozhodne, přitom jí ani nevidět, když bude mít teď manžela doma. TO by nebyl žádný vztah.

přijít.Já k ní přijet nemůžu nebo spíš nechci,mohl bych v týdnu,když její manžel není doma,ale řekl jsem jí,že přijedu,až bude rozvedená.Jezdí ona za mnou,tak dvakrát týdně,ale má náročnou práci,domů jezdí až k večeru,pak jede ke mě,udělá nám večeři,ještě mi často pomůže v domácnosti a ráno musí zase velmi brzy vstávat a jet do práce.Poslední dobou je vidíme čím dál méně,ona říká,že je hrozně unavená,ale já mám strach,jestli ji to už nepřestává bavit.

Tomuhle rikas vztah ?


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#320 23. 6. 2015 10:49

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Přítelkyně je stále vdaná

mariann napsal(a):

Eva: štve mě, že jsem zbytečně ztratil tři roky. A taky že nevím, jestli je to opravdu jen ta ohleduplnost partnerky ke své rodině nebo jestli to byla jen výmluva, že se mnou už nechtěla být.

muze to byt oboje , ale spis ji doslo , ze s tebou je to o nicem


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#321 23. 6. 2015 10:52

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Přítelkyně je stále vdaná

mariann napsal(a):

Eva: štve mě, že jsem zbytečně ztratil tři roky. A taky že nevím, jestli je to opravdu jen ta ohleduplnost partnerky ke své rodině nebo jestli to byla jen výmluva, že se mnou už nechtěla být.

Někdo to vidí, že tři roky ztratil.
A někdo zase i tyto tři roky žil, nic neztrácel, učil se další životní lekce. Však jsi s ní nemusel být, když se na to dívᚠtakto.
Co jsi ztratil? Ty nějak soutěžíš a mᚠpřed sebou cíl?
Cílem nás všech je smrt. Do smrti prostě žijeme.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#322 23. 6. 2015 10:54

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Mně se hlavně líbí, jak se tady pouštíte do toho, co dělá -nebo nedělá  mariann, ale že jeho přítelkyně je vdaná, doma má manžela a nechce se rozvést vám asi připadá normální roll

Není tady

 

#323 23. 6. 2015 11:23

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Přítelkyně je stále vdaná

choysia napsal(a):

Mně se hlavně líbí, jak se tady pouštíte do toho, co dělá -nebo nedělá  mariann, ale že jeho přítelkyně je vdaná, doma má manžela a nechce se rozvést vám asi připadá normální roll

no ... nekdy se to tak stane smile


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#324 23. 6. 2015 11:24

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Přítelkyně je stále vdaná

Eva. napsal(a):

mariann napsal(a):

Eva: štve mě, že jsem zbytečně ztratil tři roky. A taky že nevím, jestli je to opravdu jen ta ohleduplnost partnerky ke své rodině nebo jestli to byla jen výmluva, že se mnou už nechtěla být.

Někdo to vidí, že tři roky ztratil.
A někdo zase i tyto tři roky žil, nic neztrácel, učil se další životní lekce. Však jsi s ní nemusel být, když se na to dívᚠtakto.
Co jsi ztratil? Ty nějak soutěžíš a mᚠpřed sebou cíl?
Cílem nás všech je smrt. Do smrti prostě žijeme.

ztratit tri roky zivota po padesatce neni az takova sranda , v tom ho zase chapu


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#325 23. 6. 2015 11:37

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Přítelkyně je stále vdaná

choysia napsal(a):

Mně se hlavně líbí, jak se tady pouštíte do toho, co dělá -nebo nedělá  mariann, ale že jeho přítelkyně je vdaná, doma má manžela a nechce se rozvést vám asi připadá normální roll

Možná by stálo za to přečíst si celou diskusi. To, o čem píšeš, jsme tady již probírali. A např. mně to normální nepřipadá. Je dobře, že ta paní už to vyřešila. A mariann by to neměl pitvat ale vzít na vědomí a akceptovat její rozhodnutí.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů