Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 9. 3. 2015 21:15

Carrloss
♥------

Dluhy a manželství

Zdravím.
Potřebuji radu od lidí kteří si vlastním nebo cizím zaviněním nadělali velké dluhy a kterým se podařilo se těchto dluhů zbavit. Díky mým dluhům se mi rozpadá manželství které trvá už skoro 16 let, máme krásnou dceru a jsou pro mě vším. Vím že tento problém vyřeším když nás očistím, začnu více myslet nad svým životem a vrátím své ženě lásku a důvěru ve mne. Pokud si tím někdo z vás prošel, poraďte mi prosím jak se vám podařilo vše urovnat. Budu vděčný. Děkuji.

Není tady

#2 10. 3. 2015 7:27

sunshine...
♥♥♥♥♥--

Re: Dluhy a manželství

Zdravím Carlossi, není to jednoduché s dluhy. Otázkou je, zda máte jeden (např. hypotéku na dům) nebo více dluhů rozptýlených u více bank. Pokud by to byla druhá varianta, popřemýšlela bych, jak tyto dluhy spojit a tím odlehčit rodinnému rozpočtu. U první varianty bych popřemýšlela o výši úroku, který máte na aktuální hypotéku. Co bych ale určitě nedělala: 1. další půjčka  2.vlítnout do spárů rádoby nápomocným firmám, které slibují finanční poradenství.

Není tady

#3 10. 3. 2015 9:41

Carrloss
♥------

Dobrý den. Kdyby to byla hypotéka, tak se sní popereme. Problém je větší. Dluhy z podnikání, z finanční nezodpovědnosti, neplacení účtů za telefon až po špatně odvedenou práci najatých lidí. Tohle vše a něco málo za 800 000,-Kč. Tohle vše teď leží na manželce, zablokování účtu a strhávaní peněz z platu. Moje žena je pravým opakem mnou, je zodpovědná, hodná, vždy mi uměla pomoct a hlavně si mě vážila a milovala, je to úžasný člověk, ale hrnek se naplnil a došlo k tomu že už nechce semnou být. Posledních 5 let mě varovala a já neposlouchal, teď jsem dostal takovou sprchu, že jsem si vše začal uvědomovat, a bojím se jestli už není pozdě. Musím zapracovat a vše zachránit, udělat jí zase šastnou, myslím že ona sama neví co chce, nedávno jí umřela maminka která nám hodně pomáhala, mám pocit že manželka prochází krizí středního věku, je jí 35let, rád bych jí pomohl, ale ona teď na mě reaguje podrážděně. Dalo by se toho napsat a popsat mnoho. Děkuji za vᚠčas.

Není tady

#4 10. 3. 2015 9:57

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

To asi nebude krize středního věku. Obzvláště teprve ve 35 letech.
Proč tomu říkáš, že budeš pomáhat manželce? Už jsi jí pomohl. dumbom
Ani se jí nedivím, že už s tebou nechce být, měla utéct dříve.
Špatné je, že když podnikáš, nemůžeš mít ani osobní bankrot. To snad má ležet na tobě, a ne na manželce. Nechápu, co to píšeš.
Jak to změnit? Prostě makej a zapla dluhy, co jsi nadělal. To je snad nad slunce jasné.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#5 10. 3. 2015 10:09

Carrloss
♥------

Evo, máte samozřejmě pravdu že měla odejít, měla to udělat a taky to říká, i pro ní to ale není jednoduché. Ano své dluhy řeším, to mi řekla, hlavně teď pla, urovnej to.

Není tady

#6 10. 3. 2015 10:15

sunshine...
♥♥♥♥♥--

Carrlossi, souhlasím s Evou, že krize středního věku to asi nebude. Píšeš, že jí zemřela maminka, která jí v těžkých chvílích podporovala a od Tebe se dočkala nějakého pochopení? Smrt blízkého člověka není záležitost týdne, ale delší doby, kdy se s tím každý vyrovnává (můžu posoudit z vlastní zkušenosti, já se s tím vyrovnávala cca rok).
K Tvým dluhům: za ty účty za telefon jsi to nechal dojít až do sankcí? To je podle mě nezodpovědné, protože s většinou institucí se dá bavit. Jinak stále bych se podívala, zda je možná konsolidace půjček, aby se alespoň trochu ulevilo rozpočtu a makala bych jak barevná, aby Tvá žena viděla nějaký posun. Budeš jí muset ukázat, že s tím chceš konečně něco dělat - ale konkrétní návrhy a těch se pak držet a pak jí dát čas. Píšeš, žes ty problémy dlouho ignoroval, tak nemůžeš čekat, že ona ti odpustí hned....

Není tady

#7 10. 3. 2015 10:29

Carrloss
♥------

Její maminku jsem měl za svou a sám si říkám, jestli jsem manželce byl v ten okamžik oporou, mám pocit, že asi ne, to mi totiž žena také vyčítá, že jí nejsem oporou. Bohužel jsem dluhy nechal zajít tak daleko, že je řeší exekutoři, byl jsem hodně naivní. O půjčky nejde, půjčky co máme, platíme bez problémů, respektive moje manželka, půjčky které si brala, aby mi pomohla v podnikání, teď si asi budete říkat,  to je vůl, nedivím se. Tato situace, kdy mi žena oznámila že je konec,  trvá už přes měsíc, mimo to mi pak i řekla že chce pauzu, že vlastně neví co chce, každopádně já začal na sobě makat a první výsledky se už ukazují.

.....a makala bych jak barevná, aby Tvá žena viděla nějaký posun. Budeš jí muset ukázat, že s tím chceš konečně něco dělat - ale konkrétní návrhy a těch se pak držet a pak jí dát čas. Píšeš, žes ty problémy dlouho ignoroval, tak nemůžeš čekat, že ona ti odpustí hned....

Tohle je perfektní rada a to se snažím teď dělat, ne říkat já chci, ale konat, to je to co mi říká. Nechci ji ztratit a budu bojovat, nevzdám to a změním od základu přístup k sobě a k ženě, budu zase ten o koho se může opřít. Snad mám ještě čas. Díky.

Není tady

#8 10. 3. 2015 10:31

karfice
♥♥♥♥---

Tohle vše teď leží na manželce
Takže ty teď nepracuješ? Nebo co děláš?

Upravil(a) karfice (10. 3. 2015 10:35)

Není tady

#9 10. 3. 2015 10:40

Carrloss
♥------

Karfice: Pracuji, podnikám a chodím i pomáhat kamarádovi, dokážu vydělat i 40000,- měsíčně, ale taky jen 15000,-. Dluhy jsem nadělal tak velké že to nestačí. Manželka si měsíčně vydělá až 35000,-, ale polovinu z toho ji sebere exekuce a zbytek platí právě ty půjčky, já musím utáhnout domácnost, platit exekuce a dávat ji to co ji seberou. Je to šílené, co?

Není tady

#10 10. 3. 2015 10:47

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

To není šílené. Ty jsi šílený, že jsi tak lehkomyslný. Nechápu lidi, co své dluhy nechají zajít takhle daleko. A zatáhnou do své nezodpovědnosti své nejbližší. dumbom
Vyjeď vydělávat do zahraničí, makej co nejvíc, utrácej jen za jídlo a bydlení, za nějaký rok-dva můžeš mít vyděláno a splaceno.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#11 10. 3. 2015 10:48

karfice
♥♥♥♥---

Carrloss napsal(a):

Karfice: Pracuji, podnikám a chodím i pomáhat kamarádovi, dokážu vydělat i 40000,- měsíčně, ale taky jen 15000,-. Dluhy jsem nadělal tak velké že to nestačí. Manželka si měsíčně vydělá až 35000,-, ale polovinu z toho ji sebere exekuce a zbytek platí právě ty půjčky, já musím utáhnout domácnost, platit exekuce a dávat ji to co ji seberou. Je to šílené, co?

Tak to je maras. Promiň za výraz, ale musela jsem. Víš, toto je třeba důvod, proč já se vdávat nikdy nechci. Chlap mě pak stáhne ke dnu a mám posratý celý život.
Být manželkou, tak se rozvedu - ale zase co z toho, že budu muset stejně uhradit minimálně 50% veškerých dluhů (a krom, když ty přestaneš platit, došlápnou si na mě).
Si nedokážu vůbec představit, že mi z mých peněz někdo dalších 10 let stráhává peníze jenom proto, že mám nezodpovědného chlapa.
Přitom 35tisíc nemá jen tak někdo. Každý rok bych si někam zaletěla ale nemohla bych, protože mě chlap tahá ke dnu.
Takhle. Už jsi si s manželkou sedl, dal na papír vše co kde dlužíš, volal jsi do společností a začal s dluhy něco dělat?
Mᚠudělaný plán, kdy co do jaké doby splatíš?

Není tady

#12 10. 3. 2015 10:48

Carrloss
♥------

Eva: Máte pravdu, to je teď moje priorita.

Není tady

#13 10. 3. 2015 10:54

Carrloss
♥------

Karfice: Jen se vdej, každý chlap není jako já. Také říká, když se rozvedu co z toho, stejně to budu muset platit já. Já ji v tom ale nenechám, miluju ji. Já už začínám mít dluhy pod kontrolou, nechal jsem si vyjet Solus, Cerd a jiné, obvolávám a sepisuji vše co dlužím. S manželkou to teď řešit nejde, jak jsem psal, je teď podrážděná a reaguje dost chladně, musím ji teď dát čas a prostor.

Není tady

#14 10. 3. 2015 10:56

karfice
♥♥♥♥---

Carrloss napsal(a):

Karfice: Jen se vdej, každý chlap není jako já. Také říká, když se rozvedu co z toho, stejně to budu muset platit já. Já ji v tom ale nenechám, miluju ji. Já už začínám mít dluhy pod kontrolou, nechal jsem si vyjet Solus, Cerd a jiné, obvolávám a sepisuji vše co dlužím. S manželkou to teď řešit nejde, jak jsem psal, je teď podrážděná a reaguje dost chladně, musím ji teď dát čas a prostor.

To fakt ne. Sice každý takový není, ale nevěřím ani jednomu chlapovi. Vdávat se nikdy nebudu.
Nedivím se manželce, že nic řešit nechce. Zeptám se: Jak dlouho už jí z jejího platu strhávají peníze?

Není tady

#15 10. 3. 2015 11:34

sunshine...
♥♥♥♥♥--

Ještě se zeptám Carlossi, co Tvá rodina? Nedalo by se od nich něco půjčit na umoření aspoň těch nejhorších dluhů? Nenabíhali by Vám tam takové úroky a možná byste se zbavili třeba i exekuce. S rodinou domluvit splátkový kalendář, který by nezatěžoval tak manželku a ona by pocítila, že je přece jen nějaké zlepšení výhledu. Ale nevím, jaké mᚠpoměry s rodinou.

Taky je dobré, že si konečně uvědomuješ své chyby. Někdy to dlouho trvá a držím ti pěsti, a není pozdě. Myslím, že umrtím maminky si Tvá žena uvědomila, že život nechce prožít jen splácením dluhů. To je opravdu otročina. Nicméně, jak už tady bylo řečeno, rozvod by stejně nic nevyřešil. Pokusila bych se dát taky nějak najevo Tvůj soucit s ní, co se týče maminky.

Není tady

#16 10. 3. 2015 11:42

Carrloss
♥------

karfice napsal(a):

Carrloss napsal(a):

To fakt ne. Sice každý takový není, ale nevěřím ani jednomu chlapovi. Vdávat se nikdy nebudu.
Nedivím se manželce, že nic řešit nechce. Zeptám se: Jak dlouho už jí z jejího platu strhávají peníze?

Už to bude rok.

Není tady

#17 10. 3. 2015 11:50

Carrloss
♥------

sunshine... napsal(a):

Ještě se zeptám Carlossi, co Tvá rodina? Nedalo by se od nich něco půjčit na umoření aspoň těch nejhorších dluhů? Nenabíhali by Vám tam takové úroky a možná byste se zbavili třeba i exekuce. S rodinou domluvit splátkový kalendář, který by nezatěžoval tak manželku a ona by pocítila, že je přece jen nějaké zlepšení výhledu. Ale nevím, jaké mᚠpoměry s rodinou.

Taky je dobré, že si konečně uvědomuješ své chyby. Někdy to dlouho trvá a držím ti pěsti, a není pozdě. Myslím, že umrtím maminky si Tvá žena uvědomila, že život nechce prožít jen splácením dluhů. To je opravdu otročina. Nicméně, jak už tady bylo řečeno, rozvod by stejně nic nevyřešil. Pokusila bych se dát taky nějak najevo Tvůj soucit s ní, co se týče maminky.

Rodina bohužel pomoct nemůže, matka sice vlastní nějaké pozemky, ale zatím se nedají prodat, zatím 20let. Nikdo jiný není, každý má nějaké vlastní problémy.

Ano, své chyby již chápu v plném rozsahu, jen doufám že mám ještě čas na nápravu. Víte, manželka mě nechce vyhodit z domu, dokonce mi řekla že nikoho nemá, že o tom to není. O tom úmrtí máte pravdu, řekla mi že po smrti maminky si to uvědomila a je to pravda, od listopadu jsem to začal vnímat, pak přišla exekuce na plat a to byla poslední kapka. Ten soucit tam je, i já si pobrečel, byla jako moje mamá, ale také je možný že manželka se právě potřebuje opřít a já asi něco dělám špatně, co se týče toho soucitu.

Není tady

#18 10. 3. 2015 11:58

sunshine...
♥♥♥♥♥--

Tak to nezbývá, než se s tím poprat, jak jen to nejlíp jde, když v rodině není možnost. Každopádně držím pěsti.

Bavili jste se vůbec o pocitech, které v sobě prožívá? Má nějaké fotky doma s maminkou nebo nějaký předmět, který jí s ní spojuje?

Není tady

#19 10. 3. 2015 12:03

Carrloss
♥------

sunshine... napsal(a):

Tak to nezbývá, než se s tím poprat, jak jen to nejlíp jde, když v rodině není možnost. Každopádně držím pěsti.

Bavili jste se vůbec o pocitech, které v sobě prožívá? Má nějaké fotky doma s maminkou nebo nějaký předmět, který jí s ní spojuje?

O pocitech se právě vůbec bavit nechce, je teď chladná. Máme tu maminky fotku a každý večer u ní zapaluje svíčku, máme tu ještě i její urnu.

Není tady

#20 10. 3. 2015 12:03

sunshine...
♥♥♥♥♥--

Tvá žena chtěla mít urnu doma?

Není tady

#21 10. 3. 2015 12:05

Carrloss
♥------

sunshine... napsal(a):

Tvá žena chtěla mít urnu doma?

Ne a ani nechce, musíme dát dohromady hrob a pak urnu uložit.

Není tady

#22 10. 3. 2015 12:09

sunshine...
♥♥♥♥♥--

a tím bych začala co nejdřív. Abych ti pravdu řekla, velmi se mi ulevilo, když jsem věděla, že moje nejbližší osoba je na určitém místě, má tam klid. Vím, že duše už tam dávno není, ta je tu třeba určitý čas ještě s námi, aby nás utěšila. Ale neuvěřitelně mi to pomohlo, když jsem věděla, že odpočívá v klidu. Něco ze mě spadlo, nějaké napětí. Nevím, neumím to dobře popsat.
Nemůžeš se pustit do úpravy toho hrobu?

Není tady

#23 10. 3. 2015 12:14

Carrloss
♥------

sunshine... napsal(a):

a tím bych začala co nejdřív. Abych ti pravdu řekla, velmi se mi ulevilo, když jsem věděla, že moje nejbližší osoba je na určitém místě, má tam klid. Vím, že duše už tam dávno není, ta je tu třeba určitý čas ještě s námi, aby nás utěšila. Ale neuvěřitelně mi to pomohlo, když jsem věděla, že odpočívá v klidu. Něco ze mě spadlo, nějaké napětí. Nevím, neumím to dobře popsat.
Nemůžeš se pustit do úpravy toho hrobu?

Chtěl bych se do toho pustit, ale není to na mě, manželka má ještě tři sestry, mohu se pokusit to opatrně navrhnout. Ten dojem jsem měl taky, že tohle by jí pomohlo. Já ji jednou navrhnul, že bych u nás na zahradě postavil malý pomníček, kam urnu uložíme, to rázně zavrhla. Také se jí stalo, že jí slyší jak jí volá, maminka byla odkázána na své dcery a potřebovala speciální péči, manželka je ze sester nejstarší a pracuje v nemocnici, asi chápete.

Není tady

#24 10. 3. 2015 12:20

karfice
♥♥♥♥---

Carrloss napsal(a):

karfice napsal(a):

Carrloss napsal(a):

Už to bude rok.

Za své mohu říci: aby mi rok strhával jakýsi exekutor peníze, jenom proto, že je chlap nezodpovědný, k tomu mi umřela maminka, tak raději ani domů nechodím. V takové situaci bych na tebe nechtěla mít ani čas, ani se s takovým stýkat.
Nedivím se, že je chladná.
Navíc, maminku nejde ani pohřbít - proč už nedělᚠna hrobě? Nezařizuješ?

Není tady

#25 10. 3. 2015 12:20

sunshine...
♥♥♥♥♥--

carlossi, napsala jsem ti soukr.zprávu.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí