Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 6. 3. 2015 12:10

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Sestěhovat se nebo ne

Grainne napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Dorka napsal(a):

Ano,Ivi, dobře pises, ze to nechapes...
Já se staram o staré a nemocné lidi. Stáří neboli pozdní věk je podle mě 70 a více, tak si myslím, ze v 50-ti těžko můžeš uvazovat o tom, jak se budeš cítit a čemu budeš dávat přednost ve stáří...
Mám spoustu klientu, kteří jsou sami, a stejně tak páry. Je mezi nima obrovský rozdíl... Páry bud se v tom věku velmi milujou a nadherne se jeden o druhého starají, anebo se docela provokuji, dělají si naschvály, ale víš, ty páry porad maji nějaký důvod a chu žít... Zato lide, kteří jsou sami... ti maji jenom jedno přání: ...a už přijde konec...

Moje teta  ktera zila cely zivot s alkoholikem,ted je vdova  je ji 76 let.A casto rika s neradem spatne,bez nerada jeste hur.Tak nevim....

Naši si nikdy nerozuměli a ta poslední léta s otcem byla obrovská zátěž ... nemyslím, že by jí to nějak chybělo , spíš naopak

Naši se měli docela rádi, hodně se sblížili za poslední 2 roky, kdy měl táta rakovinu a mamince se po něm hrozně stýskalo. Ale nikdy ani na vteřinu ji nenapadlo, že by chtěla bydlet s někým jiným, ani s námi ne. Byla spokojená sama a až do smrti byla úplně soběstačná. Občas se viděla se mnou a s dětmi, měla si 2-3 kamarádky, chodila na procházky, hodně četla, poslouchala rádio, televize ji tak nebrala.
Já si neumím představit, že bych si měla zvykat na někoho cizího, jsem ráda, že mám svůj byt sama pro sebe a můžu si dělat co chci a kdy chci. Už bych se nechtěla nikomu přizpůsobovat a už vůbec ne se o někoho starat. Doufám, že kdybych na stáří onemocněla, že se postarají buď děti, nebo nějaká pečovatelka. Ale stejně si pořád myslím, že se nějakého moc vysokého věku nedožiju, v naší rodině všichni umírali krátce po šedesátce.

Není tady

 

#27 6. 3. 2015 12:14

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Sestěhovat se nebo ne

Ivana napsal(a):

Grainne napsal(a):

eremuruss napsal(a):


Moje teta  ktera zila cely zivot s alkoholikem,ted je vdova  je ji 76 let.A casto rika s neradem spatne,bez nerada jeste hur.Tak nevim....

Naši si nikdy nerozuměli a ta poslední léta s otcem byla obrovská zátěž ... nemyslím, že by jí to nějak chybělo , spíš naopak

Naši se měli docela rádi, hodně se sblížili za poslední 2 roky, kdy měl táta rakovinu a mamince se po něm hrozně stýskalo. Ale nikdy ani na vteřinu ji nenapadlo, že by chtěla bydlet s někým jiným, ani s námi ne. Byla spokojená sama a až do smrti byla úplně soběstačná. Občas se viděla se mnou a s dětmi, měla si 2-3 kamarádky, chodila na procházky, hodně četla, poslouchala rádio, televize ji tak nebrala.
Já si neumím představit, že bych si měla zvykat na někoho cizího, jsem ráda, že mám svůj byt sama pro sebe a můžu si dělat co chci a kdy chci. Už bych se nechtěla nikomu přizpůsobovat a už vůbec ne se o někoho starat. Doufám, že kdybych na stáří onemocněla, že se postarají buď děti, nebo nějaká pečovatelka. Ale stejně si pořád myslím, že se nějakého moc vysokého věku nedožiju, v naší rodině všichni umírali krátce po šedesátce.

Mně vyhovuje něco mezitím , dostatečně akční vztah , aby naplnil moje potřeby , ale zase mít i ten čas pro sebe , kdy se nevidíme .. rozhodnout si sama, jestli uvařím a pozvu ho na oběd nebo jestli se na to vykašlu a budu raději celý den sama


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#28 6. 3. 2015 12:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Sestěhovat se nebo ne

Grainne, vyhovuje mi to teď stejně, jako tobě. Ale kdoví, jak to bude v důchodu, jestli dožiju. Jestli bych pak třeba nechtěla i společné bydlení. Anebo vůbec žádný vztah. Čas to ukáže.
Ráda teď koukám na seriál Všechny mé lásky na Primě. Hlavní hrdinka je v našem věku a zůstala sama.

Upravil(a) Eva. (6. 3. 2015 12:33)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#29 6. 3. 2015 12:34

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Sestěhovat se nebo ne

Eva. napsal(a):

Grainne, vyhovuje mi to teď stejně.
Ráda teď koukám na seriál Všechny mé lásky na Primě. Hlavní hrdinka je v našem věku a zůstala sama.

Taky na to koukám smile Obzvlášt mně pobavil díl s cyklistou ... můj současný přítel je bývalý aktivní cyklista , takže dobrý smile


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#30 6. 3. 2015 12:38

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Sestěhovat se nebo ne

eremuruss napsal(a):

Moje teta  ktera zila cely zivot s alkoholikem,ted je vdova  je ji 76 let.A casto rika s neradem spatne,bez nerada jeste hur.Tak nevim....

Tohle nechapu, litobvat toho, ze nejsem s alkoholikem. Nikdy jsem nepochopila reci typu: Lepsi snezny muz, nezli zadny muz. To ja teda radsi zadny muz.  Co na tech muzich je? I alkoholik je pro ne dulezity. Hruza.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#31 6. 3. 2015 12:59

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Sestěhovat se nebo ne

sahleb napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Moje teta  ktera zila cely zivot s alkoholikem,ted je vdova  je ji 76 let.A casto rika s neradem spatne,bez nerada jeste hur.Tak nevim....

Tohle nechapu, litobvat toho, ze nejsem s alkoholikem. Nikdy jsem nepochopila reci typu: Lepsi snezny muz, nezli zadny muz. To ja teda radsi zadny muz.  Co na tech muzich je? I alkoholik je pro ne dulezity. Hruza.

Spise to,ze ji ubiji samota.Nikam nechodi,protoze spatne chodi a rodina prijde velice zridka.Ma jen kocoura.Chybi ji blizky clovek se kterym by mohla mluvit.Ja s ni mluvim jen pres telefon,casove bych take nezvladla za ni ject,protoze jsem porad v praci.Navic teta nema ani kamaradku,je to takovy uzavreny typ,ktery se cizim lidem nesveruje.Zla rozhodne neni,je prave,az moc hodna.

Upravil(a) eremuruss (6. 3. 2015 13:00)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#32 6. 3. 2015 14:13

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Sestěhovat se nebo ne

Ano, přesně tak to je, ta samota ubíjí, a to mnohem víc,než nějaké zlobení se s alkoholikem, mrzoutem, či tak podobne- chybí ten kontakt s člověkem, fyzický, telefon či vebkamera ho nenahradí.....


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#33 6. 3. 2015 15:34

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Sestěhovat se nebo ne

Dorka napsal(a):

Ano, přesně tak to je, ta samota ubíjí, a to mnohem víc,než nějaké zlobení se s alkoholikem, mrzoutem, či tak podobne- chybí ten kontakt s člověkem, fyzický, telefon či vebkamera ho nenahradí.....

Tim chces rict , ze radeji byt s kymkoliv nez sam ?


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#34 6. 3. 2015 16:11

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Sestěhovat se nebo ne

Grainne napsal(a):

Tim chces rict , ze radeji byt s kymkoliv nez sam ?

Ano. V situaci, kdy je člověk nějak nemocný,nebo nesobestacny, tak ano. Aj když jsou třeba nemocní oba, na pomoc si vezmou pecovatele, objednají třeba donasku jídla, ale to osamoceni je vrazedne, teda "samovrazedne", važně!
Rozhádaný pár uklidním během chvilky, ale starého nemocného nasr. dědečka ne-e... Ten bude brblat až do mého odchodu a rozloučí se větou: Už nechoďte, to už doufám chcípnu...grater -


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#35 6. 3. 2015 16:29

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Sestěhovat se nebo ne

Dorka napsal(a):

Grainne napsal(a):

Tim chces rict , ze radeji byt s kymkoliv nez sam ?

Ano. V situaci, kdy je člověk nějak nemocný,nebo nesobestacny, tak ano. Aj když jsou třeba nemocní oba, na pomoc si vezmou pecovatele, objednají třeba donasku jídla, ale to osamoceni je vrazedne, teda "samovrazedne", važně!
Rozhádaný pár uklidním během chvilky, ale starého nemocného nasr. dědečka ne-e... Ten bude brblat až do mého odchodu a rozloučí se větou: Už nechoďte, to už doufám chcípnu...grater -

No jo , ale byt nemocna a jeste s nekym , kdo je treba protivnej a otravnej ... chce peci jen pro sebe , ale vraci minimum ... neprijde mi to jako nejlepsi napad


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#36 6. 3. 2015 17:16

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Sestěhovat se nebo ne

Já tě chápu, můžeš takhle uvažovat, ptz. jsi mlada, zdravá a nechybí ti sociální kontakt... Myslím, ze si to osamocení ani neumíš představit.
Neříkám, ze je "dobrý nápad", aby se dva staří nemocní lide dávali dohromady, i když nejsem proti..., jen se snažím vysvětlit, jak je to osamocení ve stáří děsivé... Rozumím Juliane, proč uvažuje, jestli vůbec, a kdy, se sestehovat.
Za mne: Co nejdřív. Tak se rychleji pozná, jestli to vyhovuje, nebo ne...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#37 6. 3. 2015 17:52

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Sestěhovat se nebo ne

Nemyslím si, že je to děsivé. Je to takové, jaké to máme ve své hlavě. Kdo to chce mít děsivé, má to děsivé. Kdo to tak mít nechce, zabaví se.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#38 6. 3. 2015 17:58

Jaňule77
♥------
Registrovaný: 6. 5. 2014
Příspěvky: 17

Re: Sestěhovat se nebo ne

Řekla bych, že čím později se člověk sestěhuje, tím hůř si na to zvykne. Že čím déle žije sám, tím méně je ochoten se druhému přizpůsobit. Protože je opotřebovanější, pohodlnější, unavenější. Čím déle jsme na světě, tím více asi zjišujeme, že povinností jsme měli mnoho a těch hezkých svátečních a odpočinkových dní málo. Je-li nám mezi 50 a 60, tak už víme, že pro spokojený život stačí fakt málo. Třeba někoho, s kým si rozumíme, potkat a trochu s ním pobýt. Už nás asi opustily takové ty chutě na životní změny, zakládání pevnějších a trvalejších rodinných svazků, další vstupy do manželství, asi to musí člověk vidět sám, jak na tom je, ale líp se nesestěhovat, než to udělat a pak litovat. Vždy se člověk s tím druhým může vidět obden, přespat u sebe, jet si na výlet, a nemusí se kvůli tomu hend měnit občanka s adresou. Jo, že člověk není sám a že se mu možná líp hospodaří. Ale těch možných negativ...!

Není tady

 

#39 6. 3. 2015 18:01

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Sestěhovat se nebo ne

Kolik jsi, Majko, takových starých osamocených lidi viděla, u nich doma, jak se jim žije, hledá a praktikuje ta "zábava", o které mluvis?


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#40 6. 3. 2015 18:02

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Sestěhovat se nebo ne

Dorka napsal(a):

Já tě chápu, můžeš takhle uvažovat, ptz. jsi mlada, zdravá a nechybí ti sociální kontakt... Myslím, ze si to osamocení ani neumíš představit.
Neříkám, ze je "dobrý nápad", aby se dva staří nemocní lide dávali dohromady, i když nejsem proti..., jen se snažím vysvětlit, jak je to osamocení ve stáří děsivé... Rozumím Juliane, proč uvažuje, jestli vůbec, a kdy, se sestehovat.
Za mne: Co nejdřív. Tak se rychleji pozná, jestli to vyhovuje, nebo ne...

to mi prijde jako prilis velky risk


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#41 6. 3. 2015 18:04

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Sestěhovat se nebo ne

Jaňule77 napsal(a):

Řekla bych, že čím později se člověk sestěhuje, tím hůř si na to zvykne. Že čím déle žije sám, tím méně je ochoten se druhému přizpůsobit. Protože je opotřebovanější, pohodlnější, unavenější. Čím déle jsme na světě, tím více asi zjišujeme, že povinností jsme měli mnoho a těch hezkých svátečních a odpočinkových dní málo. Je-li nám mezi 50 a 60, tak už víme, že pro spokojený život stačí fakt málo. Třeba někoho, s kým si rozumíme, potkat a trochu s ním pobýt. Už nás asi opustily takové ty chutě na životní změny, zakládání pevnějších a trvalejších rodinných svazků, další vstupy do manželství, asi to musí člověk vidět sám, jak na tom je, ale líp se nesestěhovat, než to udělat a pak litovat. Vždy se člověk s tím druhým může vidět obden, přespat u sebe, jet si na výlet, a nemusí se kvůli tomu hend měnit občanka s adresou. Jo, že člověk není sám a že se mu možná líp hospodaří. Ale těch možných negativ...!

tummenupp


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#42 6. 3. 2015 18:07

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Sestěhovat se nebo ne

Ano, Janule, tak nějak, az na to, ze v tech 70-ti, 80-ti, s hulkama, ev. inkontinentnima kalhotkama a pod., cestovat za svoji stejné starou opuštěnou kamarádkou...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#43 6. 3. 2015 18:08

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Sestěhovat se nebo ne

Ja souhlasim s Dorkou,samota je hrozne moc zla.Vidim to i u sveho taty,ktery ma dlouholete pratele ktery ho vezmou autem po cele republice,ale jsou takovy,ze mu zatelefonujou za 5 minut jsme u tebe jedeme do Budejovic.Tata vypne sporak necha rozdelane jidlo a bezi se oblikat,kdyz jsem mu rekla,ze se me vubec nelibi jejich chovani,tak me odpovedel a to mam cely dny koukat do zdi a cekat na smrt?Proste se jim vzdycky prizpusovi....


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#44 6. 3. 2015 18:09

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Sestěhovat se nebo ne

eremuruss napsal(a):

Ja souhlasim s Dorkou,samota je hrozne moc zla.Vidim to i u sveho taty,ktery ma dlouholete pratele ktery ho vezmou autem po cele republice,ale jsou takovy,ze mu zatelefonujou za 5 minut jsme u tebe jedeme do Budejovic.Tata vypne sporak necha rozdelane jidlo a bezi se oblikat,kdyz jsem mu rekla,ze se me vubec nelibi jejich chovani,tak me odpovedel a to mam cely dny koukat do zdi a cekat na smrt?Proste se jim vzdycky prizpusovi....

cestovani v tomto veku nedoporucuji ... vidim to v praci cely rok a fakt nechapu


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#45 6. 3. 2015 18:13

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Sestěhovat se nebo ne

Grainne napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Ja souhlasim s Dorkou,samota je hrozne moc zla.Vidim to i u sveho taty,ktery ma dlouholete pratele ktery ho vezmou autem po cele republice,ale jsou takovy,ze mu zatelefonujou za 5 minut jsme u tebe jedeme do Budejovic.Tata vypne sporak necha rozdelane jidlo a bezi se oblikat,kdyz jsem mu rekla,ze se me vubec nelibi jejich chovani,tak me odpovedel a to mam cely dny koukat do zdi a cekat na smrt?Proste se jim vzdycky prizpusovi....

cestovani v tomto veku nedoporucuji ... vidim to v praci cely rok a fakt nechapu

To nechapu....proc by otec nemohl byt jako spolujezdec?


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#46 6. 3. 2015 18:15

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Sestěhovat se nebo ne

Dorka napsal(a):

Kolik jsi, Majko, takových starých osamocených lidi viděla, u nich doma, jak se jim žije, hledá a praktikuje ta "zábava", o které mluvis?

Nepočítám je, takže ti nemůžu říct, kolik.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#47 6. 3. 2015 18:29

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Sestěhovat se nebo ne

No, taky odpověď. Já možná už kolem stovky... Zadnej z tech, co byl sam, si ve svém osamoceni neliboval. Prostředku k "zábavě" mel většinou dostatek, ale nevyužíval je... Neshledaval v tom totiž radost, když nebylo, s kým by ju sdílel...

Upravil(a) Dorka (6. 3. 2015 18:30)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#48 6. 3. 2015 18:36

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Sestěhovat se nebo ne

Jsou i lidé, kteří nemají potřebu sdílet. Nebo žili dlouho sami, když ještě nebyli staří a nemohoucí, a už si zvykli a necítí se osamělí. Lidé jsou různí, myslím, že nelze paušalizovat.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#49 6. 3. 2015 18:48

juliana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 11. 2012
Příspěvky: 1320

Re: Sestěhovat se nebo ne

Dorka napsal(a):

No, taky odpověď. Já možná už kolem stovky... Zadnej z tech, co byl sam, si ve svém osamoceni neliboval. Prostředku k "zábavě" mel většinou dostatek, ale nevyužíval je... Neshledaval v tom totiž radost, když nebylo, s kým by ju sdílel...

Takto to cítím.
Děkuji všem které píší jak to vidí. Cítím to jako Dorka. Jen se toho bojím, jestli je to opravdu ON. Nechci po pár letech znova zůstat sama. Ta bolest z rozvodu byla příšerná a znova bych to nechtěla už zažít. Cítím, jak si na něj zvykám, ale pořád hledám důkaz že mě zklame. Ani to moc před ním nemaskuju. Jsem tím rozvodem asi poznamenaná.
Já mám kolem sebe rodinu, syna, kamarádky - ale ty nejsem schopná vnímat a nikdy nebudu vnímat jako partnerství. Usínám a probouzím se sama.

Není tady

 

#50 6. 3. 2015 18:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Sestěhovat se nebo ne

Ten bude brblat až do mého odchodu a rozloučí se větou: Už nechoďte, to už doufám chcípnu...
Ale di... jako bys nevěděla, že ve většuně případů je to způsob, jak si (ještě chvíli) udržet pozornost tvojí či jinýho... naučená strategie - a pokud funguje, tak ji starouškové využívají.

Že čím déle žije sám, tím méně je ochoten se druhému přizpůsobit. Protože je opotřebovanější, pohodlnější, unavenější.
Nejen... přizpůsobuju-li se požadavkům okolí celej život, pak budu vděčná za dobu, kdy konečně nebudu muset http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

cestovani v tomto veku nedoporucuji ... vidim to v praci cely rok a fakt nechapu
Co přesně myslíš tím "v tomto veku"?
Kamarádce, s kterou rajzujeme po světě, je přes sedmdesát a zvládá naprosto bez problémů...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů