Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 14. 2. 2015 12:48

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: rozum nebo cit?

MončaVa napsal(a):

Jo to je jasny, vyhody tu samozrejme byly, tak jak pises, ale co laska? Porozumneni? Pocit, ze tu ses doma?

Vždy jsi tam nemusela být. Ani teď nemusíš. Přijde mi, že jsi akorát vypočítavá. Kdybys nepotkala toho muže, ani by tě nenapadlo tohle řešit. Láska je krásná. Souhlasím. Partneři by nejspíš spolu neměli být bez lásky. Máte ještě nesamostatné děti.  Halt musíš skákat jenom tak, jak kapsa stačí. A dovolím si poznamenat, že tohoto nového muže téměř vůbec neznáš. Telefonický vztah nic neznamená. Ty ho bereš jenom jako záchranu a to kdoví jestli. Dala sis půl roku na to, aby sis mohla spočítat, se kterým ti bude líp. dumbom Buď odejdi hned anebo se s tím mužem rozejdi a pracuj na vztahu s manželem, když on chce s tebou být přes tvou nevěru.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#52 14. 2. 2015 12:49

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: rozum nebo cit?

Z tvého psaní, že tě muž "neskutečně miluje" jsem nabyla dojmu, že tě miluje se vším, co k tomu patří.
To, co píšeš, svědčí spíš o tvojí celkové nespokojenosti  se svým životem, než jen s mužem a řešit tohle novým vztahem mi přijde nešastné..............nejprve bych si asi vyřešila sama svůj život, pokud jsem s tím současným nespokojená a až pak šla do nových vztahů.

Já bych tedy měla obavy vsadit všechno na jednu kartu a vložit osud své rodiny do rukou někoho, koho ani pořádně neznám.........tohle bych neriskovala. V první řadě bych spoléhala sama na sebe a zabezpečila sebe a děti.

Ale nikde není psáno, že to nemůže vyjít. Je to jen o míře rizika, které jsme ochotni podstoupit.

Není tady

 

#53 14. 2. 2015 12:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: rozum nebo cit?

Jo to je jasny, vyhody tu samozrejme byly, tak jak pises, ale co laska? Porozumneni? Pocit, ze tu ses doma?
Nějakejch patnáct roků jsi to "snášela"... a skoro bych řekla, že kdyby na tebe tvůj poslední milenec neprasknul, docela spokojeně bys to snášela dál... jen si občas odskočila na jinej trávníček...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#54 14. 2. 2015 13:09

MončaVa
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 10. 2006
Příspěvky: 249
Web

Re: rozum nebo cit?

helena napsal(a):

Jo to je jasny, vyhody tu samozrejme byly, tak jak pises, ale co laska? Porozumneni? Pocit, ze tu ses doma?
Nějakejch patnáct roků jsi to "snášela"... a skoro bych řekla, že kdyby na tebe tvůj poslední milenec neprasknul, docela spokojeně bys to snášela dál... jen si občas odskočila na jinej trávníček...

Ja za tech patnact let rezignovala, i kdyz podvedome sem tusila, ze takhle zit nechci, nez sem potkala ho, neverila sem, ze bych se jeste dokazala zalaskovat, rikala sem si, kaslu na nejakou lasku, vsechno je jen o sexu, laska neni. Ale potkala sem ho a ouha.. rozhodne sem nemela v planu dal nasazovat muzi parohy, myslis, ze sem si tu neveru njak zvlast uzivala? Joo byl to pro me uzasnej pocit, ze jeste dokazu rozpalit chlapa, ale me vlastne ani moc o nejaky sex neslo, delalo mi dobre na mou dusicku, ze me ten dotycny bere, ja si v mladi obdivu neuzila.. nechci se hajit za sve chovani, ted vim, ze to byla hloupost, musela sem tim ale projit, abych na to prisla. Pak sem potkala ho, hned sme si padli do noty, byl stastny uz jen proto, ze me muze videt, vratila sem mu chut do zivota, proste brnknul mi na partnerskou strunu, ne jen mileneckou..


Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.

Není tady

 

#55 14. 2. 2015 13:24

Lamatko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2015
Příspěvky: 394

Re: rozum nebo cit?

Heleno a Evo proč taková slova, ze je vypočítává? Vy se cely život chováte podle pravidel. Uz se to někde psala ale fakt mě štve jak nehezky se dokazi některé zeny pustit do člověka, který potřebuje poradit a momentálně asi nepříznivá pěkné období.

Není tady

 

#56 14. 2. 2015 13:25

Lamatko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2015
Příspěvky: 394

Re: rozum nebo cit?

Monco raději jdi do poradny tady te rozmasakrujou a budeš na tom hůř než jsi

Není tady

 

#57 14. 2. 2015 13:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: rozum nebo cit?

proč taková slova, ze je vypočítává?
Ale prd a vořech... to ty si to takhle vykládáš...
Akorát jsem konstatovala, že výhody zřejmě převážily nad tím, co by Monča doopravdy chtěla.
Nakonec ona to sama přiznává...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#58 14. 2. 2015 13:31

MončaVa
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 10. 2006
Příspěvky: 249
Web

Re: rozum nebo cit?

Lamatko napsal(a):

Monco raději jdi do poradny tady te rozmasakrujou a budeš na tom hůř než jsi

Ja se za to na ne nezlobim, kdybych nezazila tuhle situaci na vlastni kuzi a cetl a tuhle diskuzi, klepala bych si na celo, ze ta zenska (myslim sebe) je blazen, kdo to nezazil, nepochopi to v plne mire. Ale dik Lamatko za podporu :-)


Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.

Není tady

 

#59 14. 2. 2015 13:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: rozum nebo cit?

Nemyslím si, že chce Monča poradit. Ona je rozhodnutá odejít za tím mužem, kterého téměř nezná, ale až on se zařídí, aby měli kde bydlet a najde si práci. Ona dle toho, co píše, nemá v úmyslu zůstávat s manželem. Ale ani postavit se na vlastní nohy a stát se nezávislou.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#60 14. 2. 2015 13:34

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: rozum nebo cit?

Lamatko napsal(a):

Monco raději jdi do poradny tady te rozmasakrujou a budeš na tom hůř než jsi

Poradna by byla vhodná, kdyby Monča chtěla zůstat se svým manželem a napravit  - zlepšit jejich vztah. V téhle situaci, když s manželem zůstat nechce, to vnímám jako od věci.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#61 14. 2. 2015 13:47

jarena
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 133

Re: rozum nebo cit?

Jsi připravená na to, že s tebou tvoje děti nebudou chtít odejít? Nebudou třeba chtít jít bydlet někam, kde to neznají, s chlapem, kterého neznají. Jsou už dost velké a to se klidně může stát.

Není tady

 

#62 14. 2. 2015 16:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: rozum nebo cit?

MončaVa napsal(a):

Preju vsem krasne rano, chtela bych znat vas nazor.I kdyz je mi trochu jasna odpoved vetsiny z vas. Jsem vdana patnact let a s manzelem sme spolu dvacet let. Zijeme v dome s tchyni o 40 let starsi, takze sme zakonite mely a obcas mame spolu spory, je to zenska generalka, skoro nic v tomhle baraku neni po mem, nemela sem ani u muze zastani, manzel celou dobu jezdi kamionem, takze z 90% neni doma. Kdyz dojel domu, chtel mit klid. Nejsem v tomhle baraku stastna. A ted hlavni problem. Byl to muj prvni kluk, 18 let sem mela nad hlavou svatozar. Ale pred dvema roky sem zacla trochu blbnout, mela sem par uletu, dva komplikovany vztahy, muz o tom samozrejme nevedel, aspon sem si to myslela, ale pred pul rokem sem poznala muze, ktery je mi pritelem, milackem, chtel by se mnou zit. Muj muz na to prisel a totalne se sesypal. Tak jak sem hoza celou dobu nevidela uronit slzu, ted mi porad breci, nespi, nema chut na jidlo, rozhodl se, ze bude bojovat, ze nas s holkama nechce ztratit, vsechno mu pry doslo az ted, jak spatne se staral o to, aby nam laska vydrzela. On me neskutecne miluje, zadnou jinou nechce, chce se zmenit, zacit znovu. Rekl ale, ze mi ve stesti branit nechce, abych s nim nezustala jen ze soucitu, pochopil, ze uz ho nemiluju, jsem ze vseho nestastna, vim, ze kdyz odejdu, znicim ho. Do toho to prozrazeni prislo ve spatnou dobu, pritel momentalne nema co nabidnout, resi praci, zatimbysme nemeli kde bydlet, potrebovala bych jeste cas, nez vsechno vyresi. Miluju ho moc, hlavne bych konecne zacala zit jinak, po svem. Samozrejme holky sou na prvnim miste, sou v puberte, nevim, co by to s nima udelalo. Cely zivot porad beru na nekoho ohledy a na sebe sem nehledela

Co se týče té poslední věty - popírᚠji tím, že sama píšeš, že už jsi nějaké úlety měla.
A taky tím, jak vypočítavě řešíš to, že k prozrazení došlo v nevhodnou dobu. Co vůbec neřešíš, jsou holky. Píšeš, že jsou na prvním místě, ale snad si nemyslíš, že ony s Tebou odejdou do nějaké nejistoty k chlapovi, kterého vůbec neznají? Počítᚠs tím, že budou chtít zůstat tam, kde jsou?
Že zamilovanost po určité době pomine, je snad jasné a normální.
Jsi ochotná vše opustit (možná i děti) kvůli chlapovi, kterého vlastně neznáš?

P. S. teď teprv jsem dočetla do konce a koukám, že jsem se s některými v náhledu shodla.
Jsem v šoku, že jsi se svým miláčkem prožila "normálně" teprve pouhý půlden a už přemýšlíš o tom, že půjdeš od manžela. Navíc - Tvůj milý je stavbyvedoucí - nedošlo Ti,  že bude taky celé dny v práci, možná i víc dní, pokud budou mít zakázku daleko?

Upravil(a) Judyna (14. 2. 2015 16:12)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#63 14. 2. 2015 17:48

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: rozum nebo cit?

MončaVa napsal(a):

Muj nadpis zni Rozum nebo cit. To znamena, ze mam velky dilema, rozum ruka, zustan s muzem, miluje te, snesl by ti modre z nebe, mate dum, deti, penize.. ale cit rika, uz dost, nemuzu mu neco nalhavat, hlavne musim premyslet, on mi sice rika, ze mi to nikdy nevycte, zacnem znovu, ale vim ja, co bude? Zdrzim se nekde a ho to bude zase drtit, ty predstavy, ze sem nekde s jinym, je mi jasny, ze duvera ke me uz bude nalomena, nevim, co by bylo horsi ..porad rika, ze kdyz odejdem, ztrati smysl zivota.  Mam o nej strach

Ty tak kecᚠstolt
Rozum nebo cit?
Kecy v kleci.
Ty v tom totiž jedeš jen a jen rozumem.
Strach o muže to je jen tvoje špatný svědomí a to pochází taky z rozumu. A daleko víc se bojíš o sebe - jak uneseš následky svého chování, jak dᚠnový domov dcerám, když není kde brát, jak si před sebou zodpovíš případné mužovo selháním, pokud vyvede nějakou hloupost, jak ustojíš fakt, že z miláčka se třeba zase stane jen další chlapeček, kterého si maminka v tobě spletla s chlapem...blá blá!

Jakmile proti sobě postavíš Rozum a Cit, to jest Hlavu a Lásku - Intuici, chovᚠse jak někdo, kdo přemýšlí, kterou nohu si uřeže, aby mohl lépe utíkat odněkud, kde nechce být...
Pitomost, že?
Však to říkám: ty tak děsně kecᚠroll

Radši si ty obě nohy - rozum a cit srovnej do latě, abys se nemusela sama za sebe stydět.
Mᚠprávo na vlastní štěstí, nemusíš zůstávat s mužem, kterého nebereš, kterým v skrytu duše nejspíš pohrdᚠ- chlap, který brečí a hroutí se není věru moc k obdivování...Ale na druhou stranu, to je situace, kterou sis způsobila sama. Zkus se k ní tedy postavit čelem, nevydávej za cit něco, co je jen tvůj zcela obyčejnej strach z budoucnosti....
A probuď v sobě skutečný cit. Obyčejnou lásku sama k sobě, která si ustojí následky svých činů.
A nepotřebuje svým kličkováním ničit druhé.
Jinak  jsi bez šance.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#64 14. 2. 2015 18:05

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: rozum nebo cit?

Chlapi přece nebrečí........jenom zažité klišé, nebo realita všedních dní?
Proč by nemohli? Jsou skutečně kvůli slzám méně hodni obdivu?


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#65 14. 2. 2015 18:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: rozum nebo cit?

Carpe, zajímavá otázka. Takže jsem se zamyslela a ano - pro mě je chlap, který brečí, zřejmě nepřijatelný.Pokud tedy nejde o úmrtí, pohřeb.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#66 14. 2. 2015 18:22

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: rozum nebo cit?

carpediem napsal(a):

Chlapi přece nebrečí........jenom zažité klišé, nebo realita všedních dní?
Proč by nemohli? Jsou skutečně kvůli slzám méně hodni obdivu?

Ale nejsou, klidně můžou brečet. Jenže on je pláč a pláč, Pokud chlap projeví pohnutí nad lidskými osudy, nezůstává o to méně chlapem, ale pokud se dojímá sám nad sebou a používá to dokonce proti ženě,které chce imponovat, tak to prostě není chlap, ale kluk. Jasný? Nebo to mᚠjinak? No..to klidně můžeš smile Opravdu, žádný problém wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#67 14. 2. 2015 18:23

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: rozum nebo cit?

Judyna napsal(a):

Carpe, zajímavá otázka. Takže jsem se zamyslela a ano - pro mě je chlap, který brečí, zřejmě nepřijatelný.Pokud tedy nejde o úmrtí, pohřeb.

Proč nepřijatelný? Připadá ti tím méně mužný?


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#68 14. 2. 2015 18:25

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: rozum nebo cit?

Judyna napsal(a):

Carpe, zajímavá otázka. Takže jsem se zamyslela a ano - pro mě je chlap, který brečí, zřejmě nepřijatelný.Pokud tedy nejde o úmrtí, pohřeb.

Asik tak wink

Podle mne má být muž ženě oporou, bezpečím, ochranou...
Pokud se hroutí z toho, že ho už nemiluje, nejí, nespí a kvůli tomu před ní pláče, tak to asi není ani jedno, ani druhé, ani třetí...ani desáté stolt

Ovšem nevylučuji, že některé ženy to mohou cítit jinak. Proč ne, pak to tak mají doma...


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#69 14. 2. 2015 18:25

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: rozum nebo cit?

Pandorraa napsal(a):

carpediem napsal(a):

Chlapi přece nebrečí........jenom zažité klišé, nebo realita všedních dní?
Proč by nemohli? Jsou skutečně kvůli slzám méně hodni obdivu?

Ale nejsou, klidně můžou brečet. Jenže on je pláč a pláč, Pokud chlap projeví pohnutí nad lidskými osudy, nezůstává o to méně chlapem, ale pokud se dojímá sám nad sebou a používá to dokonce proti ženě,které chce imponovat, tak to prostě není chlap, ale kluk. Jasný? Nebo to mᚠjinak? No..to klidně můžeš smile Opravdu, žádný problém wink

Proč používᚠformulace používá proti..to mne ještě zajímá


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#70 14. 2. 2015 18:27

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: rozum nebo cit?

Říká ti něco výraz: citové vyděračství?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#71 14. 2. 2015 18:32

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: rozum nebo cit?

Říká, ale neodvažovala bych se bez dobré znalosti člověka posuzovat, co je CV, manipulace nebo pouze důsledek skutečného prožitku, kdy se člověk může ocitnout na hranici svých psychických sil. Mám ale dojem, že tady někde dotyčná psala, že jí manžel řekl, že jí případně nechce stát v cestě.


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#72 14. 2. 2015 18:33

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: rozum nebo cit?

Proto bych si nebyla jistá výše zmiňovanou formulací.


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#73 14. 2. 2015 18:38

carpediem
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 6. 2014
Příspěvky: 3086

Re: rozum nebo cit?

Tak mě tak napadá: Jak by měl správný chlap dávat průchod emocím, které jsou vyvolávány jeho momentální životní situací, nikoliv cizími životními osudy?


CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

 

#74 14. 2. 2015 18:42

MončaVa
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 10. 2006
Příspěvky: 249
Web

Re: rozum nebo cit?

carpediem napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

carpediem napsal(a):

Chlapi přece nebrečí........jenom zažité klišé, nebo realita všedních dní?
Proč by nemohli? Jsou skutečně kvůli slzám méně hodni obdivu?

Ale nejsou, klidně můžou brečet. Jenže on je pláč a pláč, Pokud chlap projeví pohnutí nad lidskými osudy, nezůstává o to méně chlapem, ale pokud se dojímá sám nad sebou a používá to dokonce proti ženě,které chce imponovat, tak to prostě není chlap, ale kluk. Jasný? Nebo to mᚠjinak? No..to klidně můžeš smile Opravdu, žádný problém wink

Proč používᚠformulace používá proti..to mne ještě zajímá

Sveho muze sem videla brecet poprve az ted po dvaceti letech, nebrecel ani, kdyz mu v devatenacti umrel otec, proste byl vychovavanej ve stylu, breci jen srabi, tech dvacet let nechaval sve city v sobe a nedovolil jim vyplavat na povrch.. to ze zacal brecet az ted, to jsou nahromadeny emoce, zjistil, ze nema smysl hrat tvrdaka, kdyz vevnitr je podle neho sracka.. ale me to prekvapilo, dvacet let sem nevedela, co v nem je neno spis .. tusila sem to a mrzelo me, ze nedokaze dat sve city najevo.. ted mi to teda opravdu vynahrazuje dvojnasob.. sem z toho zmatena, takovyho ho neznam, ale urcite si ho kvuli tomu nevazim o to min, pro me je to prave symbol, ze neni tak tvrdej


Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.

Není tady

 

#75 14. 2. 2015 18:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: rozum nebo cit?

carpediem napsal(a):

Judyna napsal(a):

Carpe, zajímavá otázka. Takže jsem se zamyslela a ano - pro mě je chlap, který brečí, zřejmě nepřijatelný.Pokud tedy nejde o úmrtí, pohřeb.

Proč nepřijatelný? Připadá ti tím méně mužný?

Ano, pokud pláče kvůli potížím ve vztahu, tak ano.
Pokud pláče kvůli úmrtí nebo (já nevím) těžce nemocnému dítěti, tak ne.
Ale nikomu to nevnucuju, tak to mám prostě já.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů