Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 5. 2. 2015 18:37

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Re: Teplé zimní oblečení

Vilemína napsal(a):

Dotaz na ty z vás, co nosí termo trika. Jak často je musíte prát? Nosíte je i více dní po sobě, nebo je nutné je prát po každém použití? Já mám funkční triko z merino vlny, téměř vůbec ho nenosím, hlavně z toho důvodu, že mi brzy zapáchá potem, samozřejmě deodorat používám. Ostatní trika (bavlněná) nosím někdy i tři dny a nesmrdí mi potem.
Druhým důvodem, proč mi termo triko leží x měsíců ve skříni ladem, je ten, že mě merino vlna trochu kouše.

No vidíš a rodina naopak tvrdí, že merino právě nesmrdí......tak aby se v tom čert vyznal.
Já to peru když mi to začne smrdět - mám na pračce spešl program outdoor, že se to tam jen tak vymáchá a stačí mi to. Někdy stačí jen vyvětrat.

Antonko, můj ze má merinová trička i na léto a tvrdí, že ano, že spíš chladí.....i když hedvábí to asi taky nebude.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#27 6. 2. 2015 13:10

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Dostala jsem hedvábné spodní prádlo Wintersilk (hladké košilky, spoďáry a "podvlíkačky") - a takové to neuvěřitelné reklamní "v zimě hřeje v létě chladí" se ztělesnilo stolt. Navíc to vůbec nesmrdí !!!!!!!!! Košilky peru jen proto, že je mi blbé je občas nevyprat! Zázrak!!!!!

Není tady

#28 6. 2. 2015 15:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Jéžiš, ňamňam! Ale v Čechách se to si nedostane.....když jsem gůglila firmu, tak pouze anglicky a když "hedvábné termoprádlo" tak prd a vořech roll
Brácha kamarádil s jedním špicovým horolezcem, takže vím, že nosejí hedvábí vespod a kajčí peří navrch.

Není tady

#29 6. 2. 2015 18:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Lupino, myslela jsem, že "prd a vořech" je Helenina specialita.  wink

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#30 6. 2. 2015 20:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

No asi je, já jí to čajzla cool

Není tady

#31 13. 2. 2015 23:32

domcuska
♥♥♥----

Eva. napsal(a):

domcusko, na jakou příležitost to oblečení chceš? Na běžné nošení do práce, na procházky, běh v zimě anebo na sport? Takhle je těžko radit.
Já třeba paradoxně v létě nosím dlouhé sukně a v zimě si konečně užiju kratších nad kolena, silnější punčocháče, vysoké kozačky a kabát nebo prošívaná bunda ke kolenům. Protože nohy mám sice štíhlé, ale už ne nejmladší a v zimě ty nedostatky na kůži ty teplé punčochy krásně zakryjí. A zima mi není.

Ahoj, oblečení bych chtěla hlavně asi na delší procházky. Mám doma psa, se kterým musím v každém počasí ven min na dvě hoďky denně, což se v mrazech stává bojem o přežití. Ale pokud mi poradíte i vůbec na sport, také se nebudu zlobit. Chodím jak na lyže, tak na brusle v zimě. Když to jde, i běhat. Ale to není většinou takový problém, vzhledem k tomu, že stačí více slabších vrstev a člověk se zahřeje...

Není tady

#32 13. 2. 2015 23:42

domcuska
♥♥♥----

Lupi, a můžu ještě dotaz k těm botám, co používᚠza impregnaci? Protože mě teda promoknou moje pohory hned. Mám taky Keeny a impregnaci ani nevím jaké značky, zkrátka co mi dali v obuvi.

Není tady

#33 24. 2. 2015 19:20

miljir
♥♥♥----

Čus, mám doma hodně věcí od značky Fjallraven. Používají technologii impregnace kombinaci včelího vosku a parafinu a můžu říct, že mi bunda ani gatě fakt nepromoknou. A na boty mám taky od nich tuhle http://www.fjallraven-shop.cz/pece-o-ob … H8622.html tak se můžeš inspirovat. Ale zase si myslím, že jestli mᚠgoretexové boty, měla by ti fungovat. Pokud je teda nemᚠtisíce let a nejsou díry zespodu...

Není tady

#34 24. 2. 2015 19:34

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

domcuska napsal(a):

Lupi, a můžu ještě dotaz k těm botám, co používᚠza impregnaci? Protože mě teda promoknou moje pohory hned. Mám taky Keeny a impregnaci ani nevím jaké značky, zkrátka co mi dali v obuvi.

Domčo já ještě žádnou nemám - psala jsem jen, že to žádá impregnaci, ale protože teď byly vcelku suché zimy (aspoň u nás v Polabí) tak jsem se na to vykašlala. Ten můj outdoorovej ze používá nanoimpregnaci na všechno a musím říct, že to asi funguje pěkně - voda se na tom ani neudrží, dělá rovnou takový kuličky a uteče cool Tak si pořídím asi to, ale až příští zimu, hádám.....jaro/podzim moje Keeny vcelku dobře vydrží i bez toho.
Jestli ti do nic ale takhle teče tak by to snad stálo za reklamaci, ne? Taková renomovaná firma.....

Není tady

#35 24. 2. 2015 22:26

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Já jsem tedy také dost zimomřivá a letos v zimě poprvé zkouším funkční oblečení, protože musím chodit do přírody. Takže mám moirové tričko (takové to děrované) s krátkým rukávem, na to další funkční tričko s dlouhým rukávem, pak flísovou mikinu a na to softsheelovou bundu (bez zateplení). A když jdu do přírody, není mi zima ani když je třeba -3st. Do větších mrazů jsem to zatím nezkoušela.
Teď jsem si koupila i zateplené softsheelové kalhoty a dnes je vyzkoušela. Bylo tedy teplo, ale neměla jsem pod nimi vůbec nic a zima mi nebyla. Také jsem je naimpregnovala, protože nejsou voděodolné, ale mají jen systém odvodu vlhkosti. Švagr tyhle kalhoty už nějakou dobu nosí a nemůže si je vynachválit....

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#36 25. 2. 2015 23:07

domcuska
♥♥♥----

lupina montana napsal(a):

Domčo já ještě žádnou nemám - psala jsem jen, že to žádá impregnaci, ale protože teď byly vcelku suché zimy (aspoň u nás v Polabí) tak jsem se na to vykašlala. Ten můj outdoorovej ze používá nanoimpregnaci na všechno a musím říct, že to asi funguje pěkně - voda se na tom ani neudrží, dělá rovnou takový kuličky a uteče cool Tak si pořídím asi to, ale až příští zimu, hádám.....jaro/podzim moje Keeny vcelku dobře vydrží i bez toho.
Jestli ti do nic ale takhle teče tak by to snad stálo za reklamaci, ne? Taková renomovaná firma.....

No, asi skoro jo, akorát už je mám déle než dva roky a na to už se záruka nevztahuje, ne?

Není tady

#37 25. 2. 2015 23:22

domcuska
♥♥♥----

Tulipánka napsal(a):

Já jsem tedy také dost zimomřivá a letos v zimě poprvé zkouším funkční oblečení, protože musím chodit do přírody. Takže mám moirové tričko (takové to děrované) s krátkým rukávem, na to další funkční tričko s dlouhým rukávem, pak flísovou mikinu a na to softsheelovou bundu (bez zateplení). A když jdu do přírody, není mi zima ani když je třeba -3st. Do větších mrazů jsem to zatím nezkoušela.
Teď jsem si koupila i zateplené softsheelové kalhoty a dnes je vyzkoušela. Bylo tedy teplo, ale neměla jsem pod nimi vůbec nic a zima mi nebyla. Také jsem je naimpregnovala, protože nejsou voděodolné, ale mají jen systém odvodu vlhkosti. Švagr tyhle kalhoty už nějakou dobu nosí a nemůže si je vynachválit....

Paráda, a jaké zateplené kalhoty jste vybrala? A impregnaci? Jinak moirová trička jsou suprová, ty už mám taky vyzkoušená. Akorát to vrstvím právě naopak. Dospodu dlouhé funkční tričko a na něj ještě jedno s krátkým rukávem. :B

Není tady

#38 25. 2. 2015 23:48

domcuska
♥♥♥----

miljir napsal(a):

Čus, mám doma hodně věcí od značky Fjallraven. Používají technologii impregnace kombinaci včelího vosku a parafinu a můžu říct, že mi bunda ani gatě fakt nepromoknou. A na boty mám taky od nich tuhle http://www.fjallraven-shop.cz/pece-o-ob … H8622.html tak se můžeš inspirovat. Ale zase si myslím, že jestli mᚠgoretexové boty, měla by ti fungovat. Pokud je teda nemᚠtisíce let a nejsou díry zespodu...

Aha, tak o této impregnaci jsem ještě nikdy neslyšela. Díky za odkaz, určitě vyzkouším. smile Jinak díry vespod bot ještě nemám, sama nevím, kudy to tak promoká, asi prostě přímo nějak přes tu membránu.

Není tady

#39 26. 2. 2015 8:05

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Web

domcuska napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Paráda, a jaké zateplené kalhoty jste vybrala? A impregnaci? Jinak moirová trička jsou suprová, ty už mám taky vyzkoušená. Akorát to vrstvím právě naopak. Dospodu dlouhé funkční tričko a na něj ještě jedno s krátkým rukávem. :B

Mám McKinley z Intersportu http://katalog.intersport.cz/product/61 … -merimbula - vevnitř mají něco jako flauš. Jsou skvělé, že jsou elastické, takže se při pohybu krásně prizpůsobí... a navíc mají i velké velikosti wink
Impregnaci jsem zatím použila univerzální, co používám na boty, ale neměla jsem možnost vyzkoušet, protože nepršelo ani nechumelilo.
Já si myslím, že to síované tričko asi bude lepší vespodu, protože jak má ty díry, tak asi nejlépe odvádí pot... to moje už se asi nevyrábí smile

Není tady

#40 26. 2. 2015 8:17

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Tulipánko, ty kalhoty se nezničí impregnací, určenou na boty?

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#41 26. 2. 2015 14:04

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Evo,
jestli se nezničí? To nevím. Ta impregnace je určená jak na boty, tak na textil. Tak věřím, že ne smile

Není tady

#42 26. 2. 2015 14:17

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Pokud je na textil, tak to asi bude OK.
Já nerada moknu. Když prší, mám stále sebou deštník a na výlet do přírody holiny a pláštěnku.

Není tady

#43 26. 2. 2015 15:59

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Evo,
když problém je v tom, že když na sebe narveš nepromokavé kalhoty (pogumované), tak seš totálně mokrá taky - potem. To samé když na sebe obleču pláštěnku, tak se nemůžu moc aktivně hýbat, jinak jsme hned zpocená.
Takže když teď musím často do přírody, tak zjišuju, že to funkční oblečení má něco do sebe. Třeba pogumované kalhoty vůbec nemá smysl kupovat, to radši normální a naimpregnovat. A nebo když fakt leje jak z konve.

Není tady

#44 26. 2. 2015 19:05

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Tulipánko, to jo, pro tebe je to určitě lepší, když se potřebuješ aktivně pohybovat venku za každého počasí. Já jenom chodím.

Není tady

#45 20. 3. 2015 11:44

domcuska
♥♥♥----

Evo, s tou impregnací, také mám doma jednu impregnaci, kterou impregnuji všechno. Jak boty, tak bundu, případně i kalhoty. Jsou většinou určené jak na textil, tak na obuv. Akorát když si naipregnujete celou bundu, vystříkáte ji skoro celou... :-D

Není tady

#46 20. 3. 2015 11:59

domcuska
♥♥♥----

A ještě mě napadla histrorka o pogumovaných věcech a pláštěnkách. Tenkrát si známý přivezl super nepromokavý komplet z Kyrgystánu - bunda a kalhoty. A ano, vážně super, nepropustilo to ani kapku. Nicméně po době delší 10min strávené ve vytvořeném skleníku z Vás tak kapal pot, že jste se museli jít stejně umýt. :-D Takže od té doby věřím, že funkční oblečení má něco do sebe!

Není tady

#47 2. 4. 2015 10:45

miljir
♥♥♥----

big_smile big_smile big_smile Tak co už, tomu se říká kup roku! Zase zima v tom určitě nebyla...

Není tady

#48 19. 4. 2015 23:46

domcuska
♥♥♥----

Věřte, že i zima v tom nakonec byla! Protože poté, co člověk přestal s fyzickou aktivitou (stačila pomalejší chůze) a zastavil se, celý zpocený, v dešti, po chvíli se vlastně začal třást všude, protože mokro bylo zvenku i zevnitř! :-D

Není tady

#49 30. 4. 2015 18:09

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Právě - tohle je na funkčním oblečení nejlepší - ono se sice propotí, ale protože schne prakticky okamžitě, není v něm zima.
Tuli, já teda mám membránovou větrovku a když leje v létě, tak se v ní taky zpotím - mi řekli, že buď, anebo - že ještě nebyl vymyšlenej materiál, který by dokonale dýchal a přitom kapku nepropustil.
Ale je pravda, že se v tom zpotí člověk daleko později, než v gumě.

Není tady

#50 1. 5. 2015 11:53

domcuska
♥♥♥----

Řekla bych že téměř jakýkoli materiál je lepší než guma! Přece jenom žijeme v 21.století, tak by nějaký progres mohl být vidět. A lupi, skoro se mi nechce věřit, že ještě neexistuje materiál, který by dokonale dýchal a přitom byl nepromokavý. Spíš si myslím, že bude tak pekelně drahý, že normální smrtelník nebude mít dost financí na jeho pořízení. :-D

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí