Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 2. 2015 19:54

domcuska
♥♥♥----
Registrovaný: 7. 12. 2013
Příspěvky: 108

Teplé zimní oblečení

Dobrý večer, chtěla bych poprosit o radu. Jaké si kupujete zimní oblečení? Ale aby bylo opravdu teplé. Potřebovala bych už asi něco, co nosí rybáři nebo myslivci, protože je mi pořád zima. big_smile

Není tady

 

#2 2. 2. 2015 21:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Teplé zimní oblečení

Hlavně to chce víc vrstev. Dvoje ponožky - na tělo bavlněné lehké, na to froté. Bavlněné elasáky, na to zateplené šusáky. já třeba potřebuju hodně tepla kolem krku, takže kvalitní, dobře přiléhající šálu. A hlavně - pohyb.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3 2. 2. 2015 22:01

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Teplé zimní oblečení

Já jsem venku denně, za každého počasí a nedám dopustit na funkční oblečení - prádlem počínaje. Dneska například stačilo tenčí triko, polarteková bunda a navrch nepromokavá neprofučka. Ale kombinuju to všelijak - mám i tenčí funkční flísku, nebo naopak tlustější trika a nátělníky.
Já šálu nepoužívám, ale to proto, že mám obě bundy až ke krku a na té neprofučce jsem si nechala ušít vyloženě komín až k uším.
Na nohou goráče (nepromoknou, neprotečou a proto je v nich teplo) a rovněž funkční ponožky - není to kecmec, zkoušela jsem normální a zpotí se v nich nohy, čímž je pak celý efekt v kélu.....
Zima mi není ani v docela silných mrazech. smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#4 2. 2. 2015 22:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Teplé zimní oblečení

Jo, flisky jsou dobré, funkční prádlo taky. Taky mám flisky i bundu až ke krku, ale tu šálu mám ještě pod ně. Bez té to prostě nedám. To prádlo - když vím, že nepůjdu úplně rychle, tak mám raděj balvněné. Hlavně aby dobře přilehlo k tělu.
Když jdu ale běhat, tak jedině funkční.
Jo a taky nedám dopustit na vložky do bot.
Já mám spíš problém s brejlama. Dnes např. hodně sněžilo. Takže jsem dost blbě viděla.....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5 2. 2. 2015 23:00

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Teplé zimní oblečení

To pak jedině brejle se stěračema Judy! lol

http://www.mentalita.cz/fotky5846/fotos/_vyrp14_149280-006b.jpg


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#6 3. 2. 2015 9:37

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Teplé zimní oblečení

Jsem velmi zimomřivá, ač se oblékám hodně, bývá mi často i tak zima.
Vím, že se doporučuje vrstvení oblečení, já k tomu mám jednu připomínku, je to tak nepříjemné mít na sobě x vrstev oblečení. Z tohoto důvodu jsem zainvestovala a koupila si na vánočních trzích v Brně na výstavišti za 8 200 Kč pravý dubeňák. Zahřeje mě více než x triček a mikin/svetrů a kabát. A hlavně je mi to příjemné, jakoby mě to netlačí, což není úplně přesný pojem, zkrátka je mi to příjemnější.
Dvoje ponožky jsem občas nucena nosit, příjemné to dvakrát není. Vždycky se těším, až budu doma a všechny ty vrstvy sundám a převleču se do domácího oblečení. Převlékám se ihned po příchodu domů.
Z funkčního oblečení vlastním ponožky, jedno termo triko a termo kalhoty, ty nosím cca od listopadu do poloviny března každý den, opravdu plní svoji funkci.
Za dnešního počasí (kolem -5 st.) mám teplé triko s dlouhým rukávem, teplý svetr, termo kalhoty, manšestráky, termo ponožky, pod nimi ještě jedny ponožky, dubeňák s kapucí, teplé rukavice, čepici, šálu a zimní boty.
Těším se na jaro a léto, až se nebudu muset tak oblékat.

Není tady

 

#7 3. 2. 2015 9:39

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Teplé zimní oblečení

lupina montana napsal(a):

Já jsem venku denně, za každého počasí a nedám dopustit na funkční oblečení - prádlem počínaje. Dneska například stačilo tenčí triko, polarteková bunda a navrch nepromokavá neprofučka. Ale kombinuju to všelijak - mám i tenčí funkční flísku, nebo naopak tlustější trika a nátělníky.
Já šálu nepoužívám, ale to proto, že mám obě bundy až ke krku a na té neprofučce jsem si nechala ušít vyloženě komín až k uším.
Na nohou goráče (nepromoknou, neprotečou a proto je v nich teplo) a rovněž funkční ponožky - není to kecmec, zkoušela jsem normální a zpotí se v nich nohy, čímž je pak celý efekt v kélu.....
Zima mi není ani v docela silných mrazech. smile

Šastná to žena.

Není tady

 

#8 3. 2. 2015 17:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Teplé zimní oblečení

Lupi, ty brýle jsou super! Nejenže plní funkci, ale evidentně i zdobí!


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#9 3. 2. 2015 18:20

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Teplé zimní oblečení

Co je to pravý dubeňák? Slyším to poprvé.

Potvrzuji, že funkční prádlo je opravdu funkční. I ty bundy a termokalhoty a boty. Dneska jsme byli na horách, je hodně sněhu a taky docela foukalo, a nebyla mi zima. Ani na nohy, a to na ně docela trpím.

Upravil(a) Eva. (3. 2. 2015 18:22)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#10 3. 2. 2015 18:28

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Teplé zimní oblečení

Eva. napsal(a):

Co je to pravý dubeňák? Slyším to poprvé.

Prostě dubeňák, kožich, ne žádná napodobenina, to jsem měla na mysli. Pokud nevíš, jak vypadá dubeňák, zadej si heslo "dubeňák" do googlu a vyjede ti x obrázků.

Není tady

 

#11 3. 2. 2015 18:35

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Teplé zimní oblečení

Díky, už jsem si to našla.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#12 4. 2. 2015 12:42

Antonka
♥♥-----
Místo: Kyjov
Registrovaný: 20. 8. 2012
Příspěvky: 46

Re: Teplé zimní oblečení

Ahoj holky,jakou značku funkčního prádla byste mi doporučily...s čím máte dobré zkušenosti? Preferovala bych nějakého českého nebo slovenského výrobce smile

Není tady

 

#13 4. 2. 2015 20:01

domcuska
♥♥♥----
Registrovaný: 7. 12. 2013
Příspěvky: 108

Re: Teplé zimní oblečení

Lupi, ty brýle jsou jednoduše geniální! :-D
Termoprádlo je základ, to je mi jasné, vlastním asi 3 funkční trika a stejný počet termospodků, které nosím celou zimu, ale stejně mi to nestačí. Je pravda, že funkční ponožky nevlastním, přišlo mi to jako zbytečná investice, ale pokud je tak vychvalujete, asi vyzkouším...
Spíš by mě zajímalo, co nosíte za bundy, kromě teda dubeňáku :-D protože ten asi nepořídím. A ve flísce bych vymrzla, takže spíš něco teplejšího...
A boty máte nějaké pohory goretexové?

Není tady

 

#14 4. 2. 2015 20:22

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Teplé zimní oblečení

domcusko, na jakou příležitost to oblečení chceš? Na běžné nošení do práce, na procházky, běh v zimě anebo na sport? Takhle je těžko radit.
Já třeba paradoxně v létě nosím dlouhé sukně a v zimě si konečně užiju kratších nad kolena, silnější punčocháče, vysoké kozačky a kabát nebo prošívaná bunda ke kolenům. Protože nohy mám sice štíhlé, ale už ne nejmladší a v zimě ty nedostatky na kůži ty teplé punčochy krásně zakryjí. A zima mi není.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#15 4. 2. 2015 20:34

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Teplé zimní oblečení

domcuska napsal(a):

Lupi, ty brýle jsou jednoduše geniální! :-D
Termoprádlo je základ, to je mi jasné, vlastním asi 3 funkční trika a stejný počet termospodků, které nosím celou zimu, ale stejně mi to nestačí. Je pravda, že funkční ponožky nevlastním, přišlo mi to jako zbytečná investice, ale pokud je tak vychvalujete, asi vyzkouším...
Spíš by mě zajímalo, co nosíte za bundy, kromě teda dubeňáku :-D protože ten asi nepořídím. A ve flísce bych vymrzla, takže spíš něco teplejšího...
A boty máte nějaké pohory goretexové?

Viď? lol
S bundou ti asi moc neporadím - já mám tu spodnější ze starého dobrého polarteku, což byl supertlustej a superteplej kvalitní flís, ale už se snad nedělá - aspoň mi to říkali v Arktiku, kde jsem si nechávala šít tu svrchní bundu. Nechávala jsem si ji šít proto, že žádná kupovaná mi nebyla recht - ta moje je naprosto neprofouknutelná (což je základ, aby ti v ní bylo teplíčko) a nepromokavá a navíc jsem si nechala všít na ramena dovnitř flís, protože jsem učinila zkušenost, že mi je na ramena často zima. Tak teď už je to dobrý.
Možná bys měla investovat do pořádné péřovky? Ale tam taky bacha na ty ramena - rádo se to sesype dolů a pak je mᚠjako holý a je ti prostě zima.
Boty mám momentálně Keeny, docela jsem s nimi spokojená, ale když je hodně mokrý hutný sníh, tak taky prosáknou a žádá to impregnaci.
A ano, samozřejmě goráče, pořádně vyzkoušené včetně do kopce/z kopce. Aby sedly na první ráz jako bačkůrky. To pak je pochozeníčko - v životě mě nikdy nikde žádný netlačily ani nedřely.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#16 4. 2. 2015 20:35

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Teplé zimní oblečení

Anebo zkus termotriko, pak mikinu softšelku a pak neprofučku, ale až pod zadek a pod uši. Jak ti totiž fouká na zadel, tak je zase zima......


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#17 4. 2. 2015 20:39

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Teplé zimní oblečení

Antonka napsal(a):

Ahoj holky,jakou značku funkčního prádla byste mi doporučily...s čím máte dobré zkušenosti? Preferovala bych nějakého českého nebo slovenského výrobce smile

Já jsem měla moc ráda Klimatex - mívali takový trika, co dělaly skoro dojem bavlny. Ale už jsem ho dlouho neviděla. Taky Hannah a Arctic je myslím též česká značka.
Jestli jsi dlouhá a tenká, tak Moira - já ji nenosím, bývá mi pomalu po kolena smile
Ale když si dᚠdo vyhledávače "české termoprádlo" vyjede to toho hafo.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#18 4. 2. 2015 20:43

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Teplé zimní oblečení

Ještě pro zimomřivečky Merino - pravá australská vlna upravená jako termo. Vlna hřeje i vlhká, jak známo......já ji nenosím, protože jsem děsná princezna na hrášku a hryže mě to lol ale asi jsem v Čechách jediná. Zbytek rodiny to u nás má a nemůže si vynachválit - prý na rozdíl od termoprádla ani nesmrdí po několika dnech.
Vilemíno, to by se mohlo líbit i tobě smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#19 4. 2. 2015 20:59

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Teplé zimní oblečení

Já jsem si teď objednala Merino z Tchibo. Mají tam slevy na zimní věci. Potřebuju vybavení na běžky. Tak jsem zvědavá, trošku jsi mě, lupino, vylekala s tím, že tě to hryže.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#20 4. 2. 2015 22:02

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Teplé zimní oblečení

Eva. napsal(a):

domcusko, na jakou příležitost to oblečení chceš? Na běžné nošení do práce, na procházky, běh v zimě anebo na sport? Takhle je těžko radit.
Já třeba paradoxně v létě nosím dlouhé sukně a v zimě si konečně užiju kratších nad kolena, silnější punčocháče, vysoké kozačky a kabát nebo prošívaná bunda ke kolenům. Protože nohy mám sice štíhlé, ale už ne nejmladší a v zimě ty nedostatky na kůži ty teplé punčochy krásně zakryjí. A zima mi není.

Já i když si obleču sukni, silné punčocháče, kozačky a vezmu si dlouhý kabát, je mi zima, rozhodně více mě zahřejí termo kalhoty a teplejší kalhoty na to. Ale třeba moje mamka nosí v zimě velmi ráda sukně a je jí v tom teplo.

Není tady

 

#21 4. 2. 2015 22:10

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Teplé zimní oblečení

Dotaz na ty z vás, co nosí termo trika. Jak často je musíte prát? Nosíte je i více dní po sobě, nebo je nutné je prát po každém použití? Já mám funkční triko z merino vlny, téměř vůbec ho nenosím, hlavně z toho důvodu, že mi brzy zapáchá potem, samozřejmě deodorat používám. Ostatní trika (bavlněná) nosím někdy i tři dny a nesmrdí mi potem.
Druhým důvodem, proč mi termo triko leží x měsíců ve skříni ladem, je ten, že mě merino vlna trochu kouše.

Není tady

 

#22 5. 2. 2015 10:24

Antonka
♥♥-----
Místo: Kyjov
Registrovaný: 20. 8. 2012
Příspěvky: 46

Re: Teplé zimní oblečení

lupina montana napsal(a):

Antonka napsal(a):

Ahoj holky,jakou značku funkčního prádla byste mi doporučily...s čím máte dobré zkušenosti? Preferovala bych nějakého českého nebo slovenského výrobce smile

Já jsem měla moc ráda Klimatex - mívali takový trika, co dělaly skoro dojem bavlny. Ale už jsem ho dlouho neviděla. Taky Hannah a Arctic je myslím též česká značka.
Jestli jsi dlouhá a tenká, tak Moira - já ji nenosím, bývá mi pomalu po kolena smile
Ale když si dᚠdo vyhledávače "české termoprádlo" vyjede to toho hafo.

Děkuji za tipy. Moiru jsem měla a je fakt, že velikostně to nebyl zrovna ideál big_smile

Není tady

 

#23 5. 2. 2015 10:29

Antonka
♥♥-----
Místo: Kyjov
Registrovaný: 20. 8. 2012
Příspěvky: 46

Re: Teplé zimní oblečení

Já bych se chtěla zeptat, k tomu merinu...tady to strašně vychvalují http://www.termovel.cz/rs/47/woll/ - že prý je termoprádlo s merinem vhodné i na léto, protože v létě naopak chladí..je to pravda? Protože jestli jo, tak jdu do toho..bude se hodit i na letní túry smile
Píšou tam ale i že zabraňuje pocení, což se mi zdá fyziologicky nemožné big_smile takže beru informace s rezervou. Navíc tady Vilemína pode mnou píše, že jí triko z merina začně brzy zapáchat potem, přitom by ten materiál měl být antibakteriální a redukovat pach...

Není tady

 

#24 5. 2. 2015 14:02

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Teplé zimní oblečení

K materiálu Merino, jak už jsem psala, objednala jsem si termokalhoty-podvlékačky z tohoto materiálu. Měly by dorazit příští týden. Jsem zvědavá, jestli mě taky nebudou kousat a nebudu je vracet, když to tady čtu.
Funkční trika nosím při jiných příležitostech, než je zima. Nosím je na cvičení H.E.A.T. Skvěle odvětrávají. Peru je po každém použití, protože z cvičení se vracím úplně promáčená, včetně vlasů, prostě vše. Jsou skvělá, že nejsou potem nijak cítit, jsou jenom mokrá.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#25 5. 2. 2015 14:06

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Teplé zimní oblečení

Vilemína napsal(a):

Já i když si obleču sukni, silné punčocháče, kozačky a vezmu si dlouhý kabát, je mi zima, rozhodně více mě zahřejí termo kalhoty a teplejší kalhoty na to. Ale třeba moje mamka nosí v zimě velmi ráda sukně a je jí v tom teplo.

Já nosím v zimě jenom samotné kalhoty, nic víc, na běžné nošení, pokud nejedu na hory. Zima mi není. Když je veliký mráz, pod mínus 10 stupňů, dám si někdy pod kalhoty ještě punčochové kalhoty.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů