Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 1. 2015 15:09

Messi
♥------
Registrovaný: 25. 11. 2007
Příspěvky: 15

Deprese... a co s ní?

Tak jsem po několika letech zase zavítala na Babinet... Zvláštní, jdu sem vždy, když jsem total na dně...
Práce? Výborně placená, ale neuspokojuje mě, ale kam se vrtnout v 45 a když už ano, určitě za menší peníze. Manželství? Manžel je slušnej chlap, žádný výstřelky, ale........ Děti? Nervy na pochodu, nejstarší pracuje, ale splácí obří dluhy díky své blbosti a tak nějak mu to finančně nevychází. Žije s přítelkyní, moc fajn holka-divím se, že to vydrží.Prostřední syn, lempl a lenoch, už druhý rok po škole a stále nepracuje, čeká na místo ředitele zeměkoule, doma s námi nebydlí. No a dcera, která ani napodruhé neodmaturovala, ani už neodmaturuje,pracuje, ale co se základním vzděláním až začnou věkem ubývat síly?
PS: Všichni jsme zdrávi


Sílu proudu poznᚠteprve až plaveš proti němu.......

Není tady

 

#2 29. 1. 2015 15:17

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Deprese... a co s ní?

Jé, Messi, život je boj. S tím nic nenaděláme. Musíme to nějak zvládnout. Děti jsou někdy radost - to když jsou menší, často  starost - to když jsou větší. Není všem dnům konec, děti je ještě můžou příjemně překvapit.
Zdraví, dobrá práce, dostatek peněz, manželství - asi jakž takž. To je dobrý základ.
(Už jsme ti začla psát o své kamarádce, ale nemá cenu psát o tom, že jiní jsou na tom daleko hůř. Vím,  že to nezabírá)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3 29. 1. 2015 15:33

Messi
♥------
Registrovaný: 25. 11. 2007
Příspěvky: 15

Re: Deprese... a co s ní?

Díky, já vím, že jsou na tom lidi i milionkrát hůř, ale občas si musím zaskučet, obzvl᚝, když v některých případech ztrácím víru, že moje děti jsou normální. Všechno není jen výchovou, geny jsou taky pěkný svi....
Dnes například čekám na e-mail z banky na konsolidaci půjček, to abych ty peníze měla kam strkat a zůstalo mi jedno velké.....


Sílu proudu poznᚠteprve až plaveš proti němu.......

Není tady

 

#4 29. 1. 2015 15:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Deprese... a co s ní?

No jasný, zaskučet si - to je potřeba. Ono se vždycky něco najde. A děti - to je vděčný materiál. A ano, prý podle posledních výzkumů hrají geny daleko větší roli, než se říkalo dříve.

Koukám, co mᚠpo čarou....no, teď se asii trochu nadřeš, ale příjdou zas klidnější vody.....

Nedávno mi říkala moje maminka - měly jsme kdysi velice špatné období a taky se mnou nic nenadělala - že když si na to vzpomene, ještě teď má husí kůži. A přešlo to.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5 29. 1. 2015 15:51

Messi
♥------
Registrovaný: 25. 11. 2007
Příspěvky: 15

Re: Deprese... a co s ní?

No doufám, že mᚠpravdu a přejde to, jen aby se to čekání na zázrak nesunulo až do soudného dne.
Vždycky jedu ve vlnách. Rozum mi říká kašli na ně, a se tím prodřou sami a city mě hrnou úpně opačným směrem. Mlátím se v tom zodpovědně, jak na horský dráze!


Sílu proudu poznᚠteprve až plaveš proti němu.......

Není tady

 

#6 29. 1. 2015 16:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Deprese... a co s ní?

No jo, ono to nejde brát  jen rozumem, když jde o vlastní děti. Nejsme stroje.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7 29. 1. 2015 18:55

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Deprese... a co s ní?

Messi napsal(a):

Díky, já vím, že jsou na tom lidi i milionkrát hůř, ale občas si musím zaskučet, obzvl᚝, když v některých případech ztrácím víru, že moje děti jsou normální. Všechno není jen výchovou, geny jsou taky pěkný svi....
Dnes například čekám na e-mail z banky na konsolidaci půjček, to abych ty peníze měla kam strkat a zůstalo mi jedno velké.....

To jsou ty synovy obří dluhy?

Nevíš kam se vrtnout - a co by tě naplnovalo,to víš? Zkus popřemýšlet o práci na vl.noze tedy, ...

Přese všechno máte velké štěstí,že ten prostřední s vámi nebydlí a nějak se v tom snaží plácat sám. Dcera si přeci může udělat rekvalifikaci - víš např. jaký je zájem u nás  na malém městě o služby holiče?Chlapi tam seděj jak "kury"  a čekaj,než na ně přijde řada.
Nevím kde bydlíš,ale je taky mnohdy zájem o hlídání dětí nebo naopak o seniory - udělat jim nákup,doprovodit je třeba k lékaři,dnes je spousta možností,člověk nesmí klesat na mysli a vidět jen tu továrnu či supermarket jako jediný možný způsob obživy.Zkrátka jen tady jsem ti během chvilky nastínila pro tvou dceru x možností,každý svého štěstí strůjcem - to platí na 100pro.

Víš kolik lidí skončí se sš vzděláním u pásu ve fabrice,a i s vš vzděláním.Dnes to až tak o vzdělání neni,a ted přemýšlím jestli bohužel nebo bohudík.

Upravil(a) Jaku (29. 1. 2015 18:56)

Není tady

 

#8 29. 1. 2015 20:55

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Deprese... a co s ní?

Messi, jen čistě pro mne: máte v širší rodině nějakou "černou ovci"? Zkrachovaleho dědečka, tetičku, která utekla od strýčka a nemluví se o ní, prababicku, která se nestarala o domácnost a o děti... ap.? Stačí mi ANO x NE. Díky.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#9 3. 2. 2015 20:06

Messi
♥------
Registrovaný: 25. 11. 2007
Příspěvky: 15

Re: Deprese... a co s ní?

Pandorraa napsal(a):

Messi, jen čistě pro mne: máte v širší rodině nějakou "černou ovci"? Zkrachovaleho dědečka, tetičku, která utekla od strýčka a nemluví se o ní, prababicku, která se nestarala o domácnost a o děti... ap.? Stačí mi ANO x NE. Díky.

ne,z mé rodiny ne,ale od partnera ano.


Sílu proudu poznᚠteprve až plaveš proti němu.......

Není tady

 

#10 4. 2. 2015 15:37

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Deprese... a co s ní?

Děkuji.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#11 4. 2. 2015 15:40

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Deprese... a co s ní?

Messi napsal(a):

Tak jsem po několika letech zase zavítala na Babinet... Zvláštní, jdu sem vždy, když jsem total na dně...
Práce? Výborně placená, ale neuspokojuje mě, ale kam se vrtnout v 45 a když už ano, určitě za menší peníze. Manželství? Manžel je slušnej chlap, žádný výstřelky, ale........ Děti? Nervy na pochodu, nejstarší pracuje, ale splácí obří dluhy díky své blbosti a tak nějak mu to finančně nevychází. Žije s přítelkyní, moc fajn holka-divím se, že to vydrží.Prostřední syn, lempl a lenoch, už druhý rok po škole a stále nepracuje, čeká na místo ředitele zeměkoule, doma s námi nebydlí. No a dcera, která ani napodruhé neodmaturovala, ani už neodmaturuje,pracuje, ale co se základním vzděláním až začnou věkem ubývat síly?
PS: Všichni jsme zdrávi

Mně se život sere snad od narození - smrt táty, o několik let později smrt dítěte, dluhy, insolvence, smrt mámy, ztráta zaměstnání... to člověk pořád čeká od kud zas přijde nějaká pecka. Tak nějak jsem se už naučila si z toho prt dělat, lidi jsou svině a když se jim otevřeš tak jakmile mají možnost, použijí tvé zbraně proti tobě. Jediná možnost je jít se vykecat k psychologovi, ten je aspoň vázán mlčenlivostí.

Není tady

 

#12 4. 2. 2015 16:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Deprese... a co s ní?

Mně se život sere snad od narození...
... zatímco všichni ostatní jím s písní na rtech tančí jako růžovým sadem http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 4. 2. 2015 17:00

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Deprese... a co s ní?

helena napsal(a):

Mně se život sere snad od narození...
... zatímco všichni ostatní jím s písní na rtech tančí jako růžovým sadem http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

Jo? Je jim to přáno cool

Není tady

 

#14 20. 2. 2015 13:27

Hanka M
♥♥-----
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 58

Re: Deprese... a co s ní?

O dceru se neboj. Dnes opravdu nezáleží na tom, jaké mᚠvzdělání, ale ják jsi schopná a na koho v životě narazíš. Vím o čem mluvím. V r. 89 jsem se vyučila ještě u ČKD. Chtěla jsem si udělat nástavbu na učební obor - maturitu, ale přišla revoluce, učňák se zrušil a všechno bylo jinak. Následně jsem pracovala 5 let v telef. ústředně, recepční, později jsem "se naučila" účetnictví a skladovou ekonomiku a začala jsem pracovat jako fakturantka u bývalého Julia Meinla. To byla pro mě zatím ta největší škola. Teď pracuji jako manažerka společnosti v malé firmě, která dováží a prodává měřicí přístroje. Jsem tu už desátým rokem, nejsem sice v balíku, ale jsem tu spokojená. Je mi 43 let a jen mě mrzí, že nemám děti, protože si je manžel nepřeje. Prostě všude je něco, nic nevypadá tak horké, jak se zdá smile a smile.

Není tady

 

#15 21. 2. 2015 12:36

jarena
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 133

Re: Deprese... a co s ní?

Hanka M napsal(a):

O dceru se neboj. Dnes opravdu nezáleží na tom, jaké mᚠvzdělání, ale ják jsi schopná a na koho v životě narazíš. Vím o čem mluvím. V r. 89 jsem se vyučila ještě u ČKD. Chtěla jsem si udělat nástavbu na učební obor - maturitu, ale přišla revoluce, učňák se zrušil a všechno bylo jinak. Následně jsem pracovala 5 let v telef. ústředně, recepční, později jsem "se naučila" účetnictví a skladovou ekonomiku a začala jsem pracovat jako fakturantka u bývalého Julia Meinla. To byla pro mě zatím ta největší škola. Teď pracuji jako manažerka společnosti v malé firmě, která dováží a prodává měřicí přístroje. Jsem tu už desátým rokem, nejsem sice v balíku, ale jsem tu spokojená. Je mi 43 let a jen mě mrzí, že nemám děti, protože si je manžel nepřeje. Prostě všude je něco, nic nevypadá tak horké, jak se zdá smile a smile.

Já myslela, že nemůžeš mít děti ze zdravotních důvodů. Ale to je v podstatě jedno, někdy se prostě nedá nic dělat a manžel asi ví, že dítě by pro tebe byla opravdu velká zátěž. Jo a kvůli čemu píšu: vzdělání je hodně důležité a vždycky bude. A když jsou k tomu ještě ty schopnosti, tak je to ideální stav. Jen samotné vzdělán ještě nic nikomu nezaruč, to je pravda. Ale pořád si lépe může práci vybrat člověk s tím nejvyšším vzděláním, než ten vyučený.

Není tady

 

#16 21. 2. 2015 21:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Deprese... a co s ní?

Teoreticky... keď napr. jadrovému fyzikovi zavrú jediný inštitút v štáte, kde má uplatnenie, musí odís do zahraničia.... stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#17 25. 2. 2015 8:32

Hanka M
♥♥-----
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 58

Re: Deprese... a co s ní?

jarena napsal(a):

Hanka M napsal(a):

O dceru se neboj. Dnes opravdu nezáleží na tom, jaké mᚠvzdělání, ale ják jsi schopná a na koho v životě narazíš. Vím o čem mluvím. V r. 89 jsem se vyučila ještě u ČKD. Chtěla jsem si udělat nástavbu na učební obor - maturitu, ale přišla revoluce, učňák se zrušil a všechno bylo jinak. Následně jsem pracovala 5 let v telef. ústředně, recepční, později jsem "se naučila" účetnictví a skladovou ekonomiku a začala jsem pracovat jako fakturantka u bývalého Julia Meinla. To byla pro mě zatím ta největší škola. Teď pracuji jako manažerka společnosti v malé firmě, která dováží a prodává měřicí přístroje. Jsem tu už desátým rokem, nejsem sice v balíku, ale jsem tu spokojená. Je mi 43 let a jen mě mrzí, že nemám děti, protože si je manžel nepřeje. Prostě všude je něco, nic nevypadá tak horké, jak se zdá smile a smile.

Já myslela, že nemůžeš mít děti ze zdravotních důvodů. Ale to je v podstatě jedno, někdy se prostě nedá nic dělat a manžel asi ví, že dítě by pro tebe byla opravdu velká zátěž. Jo a kvůli čemu píšu: vzdělání je hodně důležité a vždycky bude. A když jsou k tomu ještě ty schopnosti, tak je to ideální stav. Jen samotné vzdělán ještě nic nikomu nezaruč, to je pravda. Ale pořád si lépe může práci vybrat člověk s tím nejvyšším vzděláním, než ten vyučený.

Nechtěla jsem tím říct, že vzdělání není důležité, naopak. Chtěla jsem tím Messi říct, že když dcera opakovaně neudělala maturitu, tak to sice naštve, ale lámat přes koleno to také nejde. Když bude na dceru tlačit, tak o ní může i přijít. Nebo jí má přivázat ke stolu, aby se učila? To asi ne. Je pochopitelné, že Messi jako mámu to mrzí, protože vidí reálně, že to bude mít dcera bez maturity t잚í. Chtěla jsem tím jen Messi říct, že sice jsem na maturitu také nedosáhla, ale postupným vzděláváním jsem hodně dohnala a profesně mám teď co nabídnout.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů