Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 19. 1. 2015 13:14

Bibi77
♥------

Noční rituály

Dobrý den,
potřebuji se poradit co s 10ti letou dcerou, která má svoje večerní rituály před usnutím. Začíná to tím,že večer kolem půl 8, 8 hodiny se umyje, navečeří a má jít spát (většinou ji to zabere do 9 hodin ) tzn.,že v 9 hodin odchází nahoru do koupelny si vyčistit zuby,nachystat postel na spaní (jak ona říká) a na wc. Potom mě zavolá a chce pusu a křížek na čelo nejen pro ní,ale i pro plyšáka,se kterým spí. To by nebylo nic neobvyklého,ale ji tady tyto přípravy trvají hodinu, potom když mě zavolá,abych jí pusu a křížek dala, musí být všechno zase přesně podle rituálu (rozsvícené svělto na schodech,které ona zhasne jakmile přijdu, pusa musí probíhat podle pravidel : pusa,křížek,pusa jí, to samé i plyšákovi, pak mi řekne a jí ráno vzbudím, opět následuje pusa,křížek,pusa a zase i plyšákovi, následně řekne,že nám všem přeje dobrou noc.) Jakmile já do toho řeknu něco navíc,pošle mě dolů a znovu jde do koupelny, na wc, upravit si postel nebo koberec. Poté mě opět zavolá a celé  to s pusou na dobrou noc opakuje. Stává se také, že už pusa proběhla,ona přijde do pokoje a tam má opět pocit,že si musí něco upravit (postel,koberec,atd.) nebo má špatně polštář pod hlavou. Tak opět vstane a celé se to opakuje znovu. Tak je to schopná dělat dokola i 3 hodiny. Ke konci je samozřejmě nešastná a naštvaná, protože už chce spát a nemůže, jelikož ji něco pořád nutí dělat tyto rituály. Když je "naštvaná" zuří, tříská dveřmi ,bouchá do nábytku nebo křičí. Máme ještě 3,5 letou dceru, která už v tu dobu spí a toto ji samozřejmě ruší, takže na dceru naléháme a je zticha. Nepomáhá nic, já spíš zakřičím,manžel jí dal i na zadek ( s tím já nesouhlasím, ale stalo se). Včera její rituály zašly tak daleko,že od 9 hod. to trvalo až do 2 hod. do rána,kdy se konečně dostala do postele. Podotýkám,že celkem v klidu (akorát já jsem vstávala asi 5x , manžel šel spát radši do obýváku a  mladší dceru rušila ze spaní tím,že pořád chodila do ložnice) . Řekla jsem jí, že jestli bude zase třískat dveřmi, bouchat do nábytku a pořád nás rušit ze spaní, tak teda budu vzhůru s ní až do rána, a ví jaké to je ,když se člověk nemůže vyspat. Dělala jsem noční,takže mi nedělá problém být vzhůru. Myslím, že jednou by to stačilo, zkusila by jak je hotová  a byl by pro příště klid. Není to asi nejlepší řešení,ale co dělat? Takto terorizuje ona nás. Podotýkám, že podobná situace se stala,když mladší dceři bylo asi půl roku. Poté co byla situace neúnosná, jsme šli k psycholožce, ta nám řekla,že nežárlí, je v pohodě, akorát chce aby se jí víc manžel věnoval. Nicméně nakonec jí dal nᚠdětský lékař homeopatika Chamomilla 200ch, které brala denně 2 kuličky asi 5 měsíců . Situace se stabilizovala. Loni měla problém se strachem, nechtěla spávat ve svém pokojíku ( ten jsme museli nakonec přestěhovat), zavolala jsem kynezioložku a ta jí celkem pomohla - půl roku byl klid. Nevím v čem je problém, nechci udělat někde chybu, ale nevím jak to řešit. Podotýkám, že dcera asi od 2 let vidí duchy, teď i auru u lidí. Novostavba,kterou obýváme je postavená na místě,kde bývalo pohřebiště. Nebylo prý těsně pod barákem, ale v té lokalitě,kousek od našeho domu. Dcera je jinak přes den naprosto v pohodě, bez problémů, učí se dobře.  Co dělat,aby se něco nepokazilo a zároveň jak jí pomoci?  Za radu předem děkuji.

Není tady

#2 19. 1. 2015 13:27

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Noční rituály

Já bych s ní takové ceremónie už dávno nedělala.
Poslala bych ji po večeři a hygieně do postele, přišla za ní, dala jí pusu (žádné pusy plyšákovi ani žádné jiné ceremónie) a odešla bych z pokoje. Když bude řádit, a si řádí. Však ono jí to dojde, že to prostě jinak nebude.
Dítě potřebuje pevné mantinely a ty mu musí dát rodič. Ty už jste měli dávno udělat.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#3 19. 1. 2015 13:45

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Už to je špatně,že vy "musíte" chodit za ní kvůli puse-at se princezna obtěžuje za vámi pro pusu.

Rovněž bych nedávala pusu plyšákům,jestli chce,aby hračky dostávaly taky pusu,at jim tu naši předá ona sama.

To její chování večer mi přijde až patologické; opravdu věnujete i jí přiměřenou pozornost přes den? Pokud ano,fakt nechápu jak se může normální člověk nechat tak ovládat dítětem jako vy. Od nás by za takové chování byla poprvé napomenuta,podruhé důrazně napomenuta, pak tedy pleskanec přes zadek a když ani toto by nechtěla pochopit,byla by seřezána a profackována,jsem přesvědčena,že by tohle určitě zabralo. A hlavně je chyba prvotní ve vašem chování jako rodičů. A obávám se,že se nezměníte,máme podobné známé,kde s nimi oře jejich pubertállní dcera a to dost hustě,už tam byli i policajti,když ji převezli z mejdla a ona přitom vykřikovala,jak má hnusné rodiče.

Není tady

#4 19. 1. 2015 13:47

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Bibi, já bych asi kontaktovala dobrého psychologa. Tohle zní jako obsese a upřímně si nemyslím, že by to byla absence mantinelů, kterou vyřeší pleskanec na zadek, seřezání nebo profackování. usch
Opravdu bych ti doporučovala poradit se s odborníkem, tady relevantní radu asi nedostaneš. hmm

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#5 19. 1. 2015 13:51

Bibi77
♥------

To jsme zkusili,ale nepomohlo to. Navíc pořád beru ohled na mladší dceru, nechci aby jí nějak výrazně narušila spaní ( i když se divím, že při tom co se děje ještě dokáže spát).  Než se narodila mladší dcera, byla ta starší středem pozornosti, snažila jsem se jí maximálně věnovat,ale chodívala jsem do práce na směny (denní,noční,víkendy,vánoce), takže si mě moc neužila a třeba teď má pocit ,že se jí dostatečně nevěnujeme.

Není tady

#6 19. 1. 2015 13:54

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Co jste zkusili? Psychologa?

Jan Werich

Není tady

#7 19. 1. 2015 13:54

Bibi77
♥------

Modrovous: taky mám ten pocit. Přes zadek sice dostala, ale bylo to ještě horší. Jinak je to hodná holka a určitě si nemyslím,že by to dopadlo jako u známých od Jaku.

Není tady

#8 19. 1. 2015 13:57

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Připadá mi to jako obsedantně komupulzivní porucha. Rozhodně bych se vykašlala na homeopatika, kineziologii a jiné pavědy a zašla s dcerkou k pořádnému dětskému psychiatrovi.

Není tady

#9 19. 1. 2015 13:58

Bibi77
♥------

Modrouvous: zkusili jsme dát jednu pusu, s tím ,že víckrát už za ní nejdem. Nepomohlo to. U psycholožky jsme byli před 3 lety,když se podobný problém objevil poprvé. Ta nám řekla,že je v pořádku, nežárlí, a poté jsem ještě navštívila dětskéhjo lékaře, který nám dal homeopatika. Tentokrát jsem za náím byla taky, chtěl mi dát homeopatika na třy rituály ,ale jí si nejdříve vzala Chamomillu na vztek, která nám tenkrát pomohla ( dělala i podobné rituály) . Ty homeopatika se nesmí užívat zároveň, takže teď nevím, které dávat jako první. Asi teda zkusíme ty na rituály.

Není tady

#10 19. 1. 2015 14:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Tak opět vstane a celé se to opakuje znovu. Tak je to schopná dělat dokola i 3 hodiny.
Já nevím... napadá mě nutkavý jednání (najdeš i pod kompulzivní jednání nebo OCD)... a je nutný najít pohnutky, který k němu vedly/vedou. Může to bejt "má pocit ,že se jí dostatečně nevěnujeme", ale klidně i úplně jinej spouštěč.
I když... "pořád beru ohled na mladší dceru" mi docela výstražně zablikalo.
To jsme zkusili,ale nepomohlo to.
Možná zkusit najít někoho, kdo se specializuje přímo na tyhle poruchy.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#11 19. 1. 2015 14:00

Bibi77
♥------

Ivana: No , já nevím. Nechci, aby jí narvali práškama na oblbnutí, když ten problém je třeba někde úplně jinde. Ona totiž vidí duchy a auru a možná proto se bojí usnout. S tím mohou souviset i rituály.

Není tady

#12 19. 1. 2015 14:01

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Ivana napsal(a):

Připadá mi to jako obsedantně komupulzivní porucha. Rozhodně bych se vykašlala na homeopatika, kineziologii a jiné pavědy a zašla s dcerkou k pořádnému dětskému psychiatrovi.

Taky mi to tak připadá. Ale homeopatika bych rozhodně nezavrhovala jako pavědu. Na psychické potíže u dětí jsou homeopatika úžasná. Ale jde o to, najít dobrého, zkušeného homeopata.

Jan Werich

Není tady

#13 19. 1. 2015 14:04

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Bibi77 napsal(a):

Ivana: No , já nevím. Nechci, aby jí narvali práškama na oblbnutí, když ten problém je třeba někde úplně jinde. Ona totiž vidí duchy a auru a možná proto se bojí usnout. S tím mohou souviset i rituály.

Já bych osobně opravdu do té homeopatie šla. Ale homeopata opravdu pečlivě vybírat.
Každopádně bych to řešila, a to tak, že hodně rychle.

Jan Werich

Není tady

#14 19. 1. 2015 14:13

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Me to pripada taky patologicke.  nekde je neco v neporadku.  Mozna, ze tak reaguje na prichod mladsiho sourozence.  Mozna, nevim. 

Rekla bych, ze vas primo terorizuje. Otazka je PROC?  Radim detskeho psychologa, tohle je az prilis. Nejdriv bych zkusila jeji radeni tvrde ignorovat.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#15 19. 1. 2015 14:19

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

sahleb napsal(a):

Me to pripada taky patologicke.  nekde je neco v neporadku.  Mozna, ze tak reaguje na prichod mladsiho sourozence.  Mozna, nevim. 

Rekla bych, ze vas primo terorizuje. Otazka je PROC?  Radim detskeho psychologa, tohle je az prilis. Nejdriv bych zkusila jeji radeni tvrde ignorovat.

Sahleb, proboha, četla jsi to vůbec? U psychologa už byli a chtěla bych v praxi vidět, jak bys něco takového "tvrdě ignorovala". roll
Pokud je to opravdu obsese, tak to dítě je v první řadě zoufalý samo ze sebe, a potřebuje odbornou pomoc; není to o žádném terorizování rodičů.

Jan Werich

Není tady

#16 19. 1. 2015 14:29

Bibi77
♥------

Sahleb: Modrovous má pravdu, dcera mi sama říkala, proč nemůže být normální jako ostatní děti ( v souvislosti s tím usínáním). Jinak je v pohodě. Říkám jí,že je úplně normální, šikovná holka, citlivá (možná až moc). Opravdu ji samotnou trápí, že dělá ty rituály.

Není tady

#17 19. 1. 2015 14:46

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Bibi77 napsal(a):

Sahleb: Modrovous má pravdu, dcera mi sama říkala, proč nemůže být normální jako ostatní děti ( v souvislosti s tím usínáním). Jinak je v pohodě. Říkám jí,že je úplně normální, šikovná holka, citlivá (možná až moc). Opravdu ji samotnou trápí, že dělá ty rituály.

No tak když si jí to její chování ještě posvětila,tak co ještě,tak je vše vlastně ok,ne hmm

Upravil(a) Jaku (19. 1. 2015 14:47)

Není tady

#18 19. 1. 2015 14:52

Bibi77
♥------

Jaku: Já jsem jí to neposvětila. Řekla jsem jí to ,když jsme se bavili odpoledne úplně v klidu. Nechci v ní vyvolat pocit, že je divná nebo nenormální.

Není tady

#19 19. 1. 2015 15:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Nechci v ní vyvolat pocit, že je divná nebo nenormální.
Moment... chování, který popisuješ, skutečně standardní není.
Takže by nebylo od věci to dceři nějak rozumně vysvětlit... že sice není "cvok", ale běžně tohle desetiletý holčičky taky nedělají, takže všechno v pořádku zcela určitě není.
Když píšeš "U psycholožky jsme byli před 3 lety"... má to znamenat, že od tý doby byla v pořádku a začalo to teď nebo to trvá pořád a jen jste nikam nešli?

Není tady

#20 19. 1. 2015 15:12

Bibi77
♥------

Když jsme byli poprvé před 3 lety u psycholožky a řekla nám, že je v pořádku, akorát si přeje aby se jí manžel víc věnoval. Následně nám dal dětský doktor ty homeopatika a byla až doteď bez problémů. Byl menší problém akorát s tím, že nechtěla spávat v pokojíku ,který měla,viděla tam duchy a s tím jí pomohla kyneziolžka a navíc pokoj jsme přestěhovali (má jiný). Problém s rituály nebyl. Začalo to pozvolna někdy v říjnu a takto stupňovat se to začalo v prosinci.  Taky jsem se jí snažila vysvětlit, že její chování není úplně v pořádku. Když se o tom bavíme přes den, je úplně v pohodě, omlouvá se, řekne,že už se to nebude opakovat a přijde večer a je to tu znova. Zatím jsem se o tom bavila jen s dět.doktorem,který je zároveň homeopat.

Není tady

#21 19. 1. 2015 15:32

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj, Bibi, nemohl by se za tím skrývat neurologický problém?

CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

#22 19. 1. 2015 15:34

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Začalo to pozvolna někdy v říjnu
Copak se stalo v tý době? Nenapadá tě něco?

Není tady

#23 19. 1. 2015 15:45

Bibi77
♥------

Carpediem: Neurologický problém,nevím. Jaký myslíš konkrétně?

Není tady

#24 19. 1. 2015 15:46

Bibi77
♥------

Helena: Fakt nevím... Nic mě nenapadá. Nejsem si ani 100% jistá kdy přesně to začalo, ten říjen spíš tipuju.

Není tady

#25 19. 1. 2015 15:57

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Bibi77 napsal(a):

Carpediem: Neurologický problém,nevím. Jaký myslíš konkrétně?

Jestli to nemůže být akutní stresová porucha.

CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí