Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 14. 1. 2015 23:04

Deniela
♥------
Registrovaný: 14. 1. 2015
Příspěvky: 1

Jaky byl Vas porod?

Krasny den mile damy:-)

rada bych Vas touto cestou pozadala o malou laskavost. Vytvarime novy web pro zeny, kde je hlavnim tematem porod. Tvar porodu bych zenam rada nastinila pomoci porodnich pribehu. Pomozte mi budouci maminky podporit a ukazat jim, ze porod ditete nemusi byt strasny a bolestivy zazitek. Inspirujte je svymi pribehy. Budu Vam velice vdecna. Pribehy, ktere chcete sdilet s ostatnimi zenami prosim posilejte na email pribehy@hezky-porod.cz nebo na muj email podlesakoval@gmail.com. Vase pribehy budou zverejneny na webu [www.hezky-porod-blog.cz]

Dekuji Vam za vas cas a preji vsem prijemne a pohodove dny:-)

Lenka

Není tady

 

#2 15. 1. 2015 9:04

Kaly
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 6. 2008
Příspěvky: 1965

Re: Jaky byl Vas porod?

Ale porod taky nemusí být jen pohodový. A co ty ostatní kdy je to právě akorát špatná zkušenost s komplikovanýn průběhem kdy díky lenostu lékařů vznikly dlouhodobé komplikace. Tyto příběhy zveřejníte taky?


[url=http://www.celysvet.cz/tickers-metriky-pocitadla-forum-blog]http://www.celysvet.cz/metrik/line-295336d7541c47e580859b35566058e6.png


[url=http://www.celysvet.cz/tickers-metriky-pocitadla-forum-blog]http://www.celysvet.cz/metrik/line-e3854670bf9a70497e74d154d28b6035.png

Není tady

 

#3 15. 1. 2015 9:56

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jaky byl Vas porod?

Deniela napsal(a):

Krasny den mile damy:-)

rada bych Vas touto cestou pozadala o malou laskavost. Vytvarime novy web pro zeny, kde je hlavnim tematem porod. Tvar porodu bych zenam rada nastinila pomoci porodnich pribehu. Pomozte mi budouci maminky podporit a ukazat jim, ze porod ditete nemusi byt strasny a bolestivy zazitek. Inspirujte je svymi pribehy. Budu Vam velice vdecna. Pribehy, ktere chcete sdilet s ostatnimi zenami prosim posilejte na email pribehy@hezky-porod.cz nebo na muj email podlesakoval@gmail.com. Vase pribehy budou zverejneny na webu [www.hezky-porod-blog.cz]

Dekuji Vam za vas cas a preji vsem prijemne a pohodove dny:-)

Lenka

Já ti nevím, Denielo. Porod je vždy bolestivý zážitek. A často i strašný. Takové ty řečičky, že zapomeneme - to je nesmysl. Rodila jsem před 29 a 26 lety a nezapomenu. Hezký porod - to zní dost ironicky. Co je na tom hezkého, když teče krev i jiné tělní tekutiny či výměšky, když stříhají a šijí hráz, když šijí vnitřek... Žádný porod není fyzicky hezký. A podle mě ani psychicky. Když se děátko narodí a to, co po porodu následuje, bývá často hezké. Ale porod opravdu hezký není. Volila bych jiný přístup k tomuto tématu.
Už jsi někdy rodila?

Upravil(a) Eva. (15. 1. 2015 9:57)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#4 15. 1. 2015 13:44

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jaky byl Vas porod?

Pro me je horsi jit zubari nez rodit .Asi tak.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#5 15. 1. 2015 14:12

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jaky byl Vas porod?

eremuruss napsal(a):

Pro me je horsi jit zubari nez rodit .Asi tak.

To se máš. Takových vás moc není.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#6 15. 1. 2015 17:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jaky byl Vas porod?

Pro me je horsi jit zubari nez rodit
Ani jedno není tak strašný, jak o tom někdo vypráví...
Občas jsem mívala pocit, že se některý matky trumfujou v tom, která měla horší porod, aby pak plynule přešly v trumfování se ohledně přechodu a posléze operací a chorob stáří vůbec... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#7 15. 1. 2015 17:44

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jaky byl Vas porod?

helena napsal(a):

Pro me je horsi jit zubari nez rodit
Ani jedno není tak strašný, jak o tom někdo vypráví...
Občas jsem mívala pocit, že se některý matky trumfujou v tom, která měla horší porod, aby pak plynule přešly v trumfování se ohledně přechodu a posléze operací a chorob stáří vůbec... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png

no jo no, hysterky wink

Není tady

 

#8 15. 1. 2015 17:50

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Jaky byl Vas porod?

Porodila jsem za dvě hodiny od první kontrakce, a i když to bolelo a hodně, žádná hrůza se nekonala. A zapoměla jsem, klidně bych rodila znova.

Není tady

 

#9 15. 1. 2015 18:00

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Jaky byl Vas porod?

Ja se pripojim k Helene a ke Kostce.

Muj prvni porod trval od patku vecer az do nedele rano, kdyz se rozhodli cisarsky rez, antoz jsem po minutovych kontrakcich celou noc nebyla otevrena ani na 3 cm.
Nebudu to popisovat jako horor, v zadnym pripade, ale velmio neprijemne me to prekvapilo. Byla jsem zklamana z cisate, nchctela jsem to. Druhy byl o neco  lepsi.  Dva roky jsem mela zakaz otehotnet.  Popordni deprese byla vlatne horsi. Ale detatko naprosto zdrave. Takze i ja jsem z toho prvniho stastna, presto preze vsechno.

Upravil(a) sahleb (15. 1. 2015 18:04)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#10 15. 1. 2015 20:13

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jaky byl Vas porod?

Trhali mi 13 zubů najednou, v jeden den. Porody s tím nelze vůbec srovnat, jak byly strašné. To jsem si říkala, že přesně takhle asi bolí narážení na kůl. Akorát je to z druhé strany.
To, že někdo (malé procento žen) nemá bolestivý porod a má ho rychlý, neznamená, že ho jiné ženy nemůžou mít strašný, aniž by z nich někdo dělal hysterky.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#11 15. 1. 2015 20:33

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Jaky byl Vas porod?

Jak malé procento, prosím pěkně? smile


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#12 15. 1. 2015 22:48

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jaky byl Vas porod?

Na porody vzpomínám tak nějak jako zážitek. Na bolest jsem zapomněla. Jeden porod rychlý, kdy jsem se otevírala a neměla tlaky,takže mě skákaly na na břicho, druhý porod jak vystřižený z knížek, kdy jsem pocítila ten tlak,že už fakt jdu rodit. To nebolelo, bolely bolesti před tím, ale samotný porod mě nebolel. Nebolelo mě ani šití. Dalo se vydržet. Ten pocit,kdy ti jakoby vyšplouchne z břicha dítě je nezapomenutelný.
Třetí dítě sem měla císaře, ale s epiduralem,takže žádné bolesti, ale potom těch 24 hodin ležet jak prkno, no žádná sláva.
Zubaře se nemá cenu bát dopředu. Ona ta "bolest" je když zuby bolí, ale když trhají, je to chvilka.

Upravil(a) dusička (15. 1. 2015 22:49)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#13 15. 1. 2015 22:57

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jaky byl Vas porod?

Denielo - sice starý příspěvek, ale tady můj "referát" o porodu http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=18426


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#14 16. 1. 2015 7:32

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jaky byl Vas porod?

dusička napsal(a):

Na porody vzpomínám tak nějak jako zážitek. Na bolest jsem zapomněla. Jeden porod rychlý, kdy jsem se otevírala a neměla tlaky,takže mě skákaly na na břicho, druhý porod jak vystřižený z knížek, kdy jsem pocítila ten tlak,že už fakt jdu rodit. To nebolelo, bolely bolesti před tím, ale samotný porod mě nebolel. Nebolelo mě ani šití. Dalo se vydržet. Ten pocit,kdy ti jakoby vyšplouchne z břicha dítě je nezapomenutelný.
Třetí dítě sem měla císaře, ale s epiduralem,takže žádné bolesti, ale potom těch 24 hodin ležet jak prkno, no žádná sláva.
Zubaře se nemá cenu bát dopředu. Ona ta "bolest" je když zuby bolí, ale když trhají, je to chvilka.

A o tom to je. O těch bolestech před tím, než dojde k samotnému porodu.
Autorka vlákna, předpokládám, nechce příběhy od chvíle, co je žena v poslední fázi porodu, kdy už se dítě rodí. Ale celý průběh porodu, všetně bolestí. Téměř každá žena má před tím, než dítě porodí, bolesti, když se porodní cesty otevírají.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#15 16. 1. 2015 8:03

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jaky byl Vas porod?

Majko - "kdyby" to byl tak otřesný hnusný - ten porod, tak by ženy přeci nerodily a dávno bychom vymřeli.
Ano, bolí to, ale přesto na porody vzpomínám ráda. wink
Majko píšeš: Takové ty řečičky, že zapomeneme  - to je tvá zkušenost, že si nezapomněla, já ano, já mám zkušenosti jiné. Piš za sebe a ne za jiné ženy.
Někde jsem četla, že porod probíhá v hladině alfa (také milování a vyměšování ). takže jsme prostě tak nějak spjati s přírodou.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#16 16. 1. 2015 8:08

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jaky byl Vas porod?

dusička napsal(a):

Majko - "kdyby" to byl tak otřesný hnusný - ten porod, tak by ženy přeci nerodily a dávno bychom vymřeli.
Ano, bolí to, ale přesto na porody vzpomínám ráda. wink
Majko píšeš: Takové ty řečičky, že zapomeneme  - to je tvá zkušenost, že si nezapomněla, já ano, já mám zkušenosti jiné. Piš za sebe a ne za jiné ženy.
Někde jsem četla, že porod probíhá v hladině alfa (také milování a vyměšování ). takže jsme prostě tak nějak spjati s přírodou.

Ale houby. Sama dobře víš, že tak to není, že by ženy nerodily. Minimálně jedno dítě by se jim narodilo. Nu a taky, když to šlo dovnitř, musí to i ven. Co už jinak dělat, než rodit, když už žena jednou otěhotněla, že? big_smile
Já jsem třeba příklad, že bych chtěla mít víc dětí, ale porody mě odradily. Já na porody ráda nevzpomínám. Na to, co bylo po té, co se dětičky narodily, ano, ale než se narodily, nemám žádný důvod, abych ráda vzpomínala na bolest.
Já vím, nejenom že bych to četla, že porod probíhá v hladině alfa. Příroda je laskavá a kdybych tu šílenou bolest "narážení na kůl" prožívala při plném vědomí, možná bych to ani nezvládla.
No a že jsi zapomněla? Nezapomněla. Sama píšeš, že to bolelo. Kdybys zapomněla, tak bys to nepsala, protože by to bylo zapomenuté, tudíž by sis to nepamatovala. Nikdo nezapomene. Jen to prostě časem už jinak vnímá, pamatuje si,že to bolelo, ale už ho to nijak netrápí.
To je jako když ti umře blízký člověk. Nikdy nezapomeneš, jak to bolí. Ale časem se to už dá žít.

Upravil(a) Eva. (16. 1. 2015 8:14)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#17 16. 1. 2015 8:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jaky byl Vas porod?

Co už jinak dělat, než rodit, když už žena jednou otěhotněla, že?
Ještě existuje jiná možnost...
že bych chtěla mít víc dětí, ale porody mě odradily
Tady taky...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#18 16. 1. 2015 8:33

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Jaky byl Vas porod?

dusička napsal(a):

Majko - "kdyby" to byl tak otřesný hnusný - ten porod, tak by ženy přeci nerodily a dávno bychom vymřeli.
Ano, bolí to, ale přesto na porody vzpomínám ráda. wink
Majko píšeš: Takové ty řečičky, že zapomeneme  - to je tvá zkušenost, že si nezapomněla, já ano, já mám zkušenosti jiné. Piš za sebe a ne za jiné ženy.
Někde jsem četla, že porod probíhá v hladině alfa (také milování a vyměšování ). takže jsme prostě tak nějak spjati s přírodou.

Myslim, ze az do nedavne historie to bylo posledni na co by se jich nekdo ptal .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#19 16. 1. 2015 8:36

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Jaky byl Vas porod?

dusička napsal(a):

Majko - "kdyby" to byl tak otřesný hnusný - ten porod, tak by ženy přeci nerodily a dávno bychom vymřeli.
Ano, bolí to, ale přesto na porody vzpomínám ráda. wink
Majko píšeš: Takové ty řečičky, že zapomeneme  - to je tvá zkušenost, že si nezapomněla, já ano, já mám zkušenosti jiné. Piš za sebe a ne za jiné ženy.
Někde jsem četla, že porod probíhá v hladině alfa (také milování a vyměšování ). takže jsme prostě tak nějak spjati s přírodou.

Podporim Majku ... u mne se rozhodne zadna hladina alfa nedostavila a urcite jsem ani po letech nezapomnela .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#20 16. 1. 2015 8:53

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Jaky byl Vas porod?

Já se shoduji s Evou. Rodila jsem dvakrát před 29 a 27 lety a nezapomněla jsem dodnes. u obou porodů jsem měla asi takové pocity jako by mě na mučidlech trhali břicho na kusy. Druhý porod byl horší a delší, trval od šesti večera do půl páté odpoledne příštího dne a dostala jsem po něm z vyčerpání čtyřicítku horečku. Ale byla se mnou v porodnici holka, která porodila během hodiny a přišla potom na pokoj sama s kabelkou v ruce a hned si zkoušela, zda obleče džíny, které nosila před porodem. Takže je to individuální.

Není tady

 

#21 16. 1. 2015 9:07

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Jaky byl Vas porod?

Přesně, je to dost individuální a v zájmu objektivity je asi lepší psát "můj porod byl pohodička, rodila bych klidně znovu" nebo "můj porod bylo utrpení srovnatelné s mučicími nástroji".  Z vlastní zkušenosti soudit nemůžu, rodila jsem dvakrát sekcí, ale stačí mi se v klidu bez předsudků rozhlídnout kolem sebe. Svou sestru jsem viděla pokaždé pár hodin po porodu a ta byla v pohodě - chodila, seděla, jako by se nic nestalo, byla připravená dítě vzít a jít domů. Stejně tak znám kamarádky, u kterých fyzické i psychické vzpamatovávání se z porodu trvalo měsíce. A jak vidno ze zdejších příspěvků, v někom to porodní trauma žije ještě po třiceti letech.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#22 16. 1. 2015 9:08

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jaky byl Vas porod?

Pomozte mi budouci maminky podporit a ukazat jim, ze porod ditete nemusi byt strasny a bolestivy zazitek. Inspirujte je svymi pribehy.
jo, porod je bolestivý, nepíšu , že ne. Je i v tu danou chvíli strašný. Ale Majko, už si ted nevybavíš přesně ty bolesti s odstupem času, už se do toho ta ženská neumí vcítit, jak to bolelo.
Pamatuju se,že když jsem přijela z porodnice, řekla jsem mámě, mami - ty si mi ani neřekla,že ten porod tak strašně bolí. 
A přesto na těhotenství, porody, na kojení,  (i když to bylo bolestivé ) vzpomínám ráda. wink
A také hodně záleží na psychice, když se ženská bojí, je to bolestivější, než když si řekne, prožiju to, nějak bylo nějak bude a prostě jede se dál. smile Příroda tu bolest určitě neudělala jen tak, vše má své důvody, záleží na úhlu pohledu.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#23 16. 1. 2015 9:13

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jaky byl Vas porod?

dusička napsal(a):

Pomozte mi budouci maminky podporit a ukazat jim, ze porod ditete nemusi byt strasny a bolestivy zazitek. Inspirujte je svymi pribehy.
jo, porod je bolestivý, nepíšu , že ne. Je i v tu danou chvíli strašný. Ale Majko, už si ted nevybavíš přesně ty bolesti s odstupem času, už se do toho ta ženská neumí vcítit, jak to bolelo.
Pamatuju se,že když jsem přijela z porodnice, řekla jsem mámě, mami - ty si mi ani neřekla,že ten porod tak strašně bolí
A přesto na těhotenství, porody, na kojení,  (i když to bylo bolestivé ) vzpomínám ráda. wink
A také hodně záleží na psychice, když se ženská bojí, je to bolestivější, než když si řekne, prožiju to, nějak bylo nějak bude a prostě jede se dál. smile Příroda tu bolest určitě neudělala jen tak, vše má své důvody, záleží na úhlu pohledu.

Nejspíš si nerozumíme. Vidíš, ty teď píšeš přesně to, co mám na mysli i já.
Porod je bolestivý i v danou chvíli strašný.
Čas tohle vnímání utlumí. Zůstane jenom vzpomínka, že byl  bolestivý a strašný.
Ale autorka vlákna se neptá, co bylo po té. Píše - ukázat, že porod dítěte nemusí být strašný a bolestivý zážitek. Ale on takový u mnohých žen je. To však neznamená, že ten výsledek té hrůzy není krásný. stolt
To není o tom, že by příroda udělala úmyslně bolest z nějakého důvodu.
To je prostě normální materiální záležitost, že když se velké děátko tlačí malými porodními cestami, tak to halt zcela logicky bolí.

Upravil(a) Eva. (16. 1. 2015 9:14)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#24 16. 1. 2015 9:13

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jaky byl Vas porod?

Jo a ještě bych chtěla dopsat, že Majce,Ivaně věřím, že byl pro ně porod takhle strašný. Mimo jiné třeba i proto,že každý máme jiný práh bolesti. Avšak to přeci neznamená,že budeme budoucí maminky strašit, jak ten porod je, jak kdyby mi řezali vnitřnosti.
Svou největší bolest jsem zažila, když mě našli nesrovnalosti na děložním čípku v těhotenství a chtěli oddálit konizaci na šestinedělí.  Brali mi stěry, ale ne takové jako u doktora při preventivní prohlídce, ale kus masa, vzorku, dr. (v nemocnici na sále) si přitáhla snad dělohu, uplně jsem cítila , jak mě trhá vnitřnosti.
Takže je to indivindi

Upravil(a) dusička (16. 1. 2015 9:23)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#25 16. 1. 2015 9:29

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jaky byl Vas porod?

Eva. napsal(a):

Trhali mi 13 zubů najednou, v jeden den. Porody s tím nelze vůbec srovnat, jak byly strašné. To jsem si říkala, že přesně takhle asi bolí narážení na kůl. Akorát je to z druhé strany.
To, že někdo (malé procento žen) nemá bolestivý porod a má ho rychlý, neznamená, že ho jiné ženy nemůžou mít strašný, aniž by z nich někdo dělal hysterky.

Pro me byl hruzostrasny potrat.Kdyz me ho delali pri vedomi kvuli nevedomosti zdravotni sestry.Na tu bolest nikdy nezapomenu


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů